معرفی منابع ارشد برق

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام

تاپیک مورد پاکسازی قرار گرفت، دوستان سوالات خود در مورد کتابها را در تاپیک گفت و گو مطرح کنند و در این تاپیک فقط منابع خودشون رو معرفی کنند تا داوطلبین و کاربران جدید راحت تر بتونن با منابع آشنا بشن.

در ضمن قوانین تاپیک کمی تغییر کرد، اگه کسی 50 پست نداشته باشد ولی از کاربران قدیمی تر باشه و پستش هم مفید باشه به صلاحدید مدیریت پستش اجازه انتشار خواهد داشت.

البته برای کاربران کم سابقه و ارسال کننده های پست های خام همچنان قانون قبلی معتبره.

saeedran

عضو جدید
با سلام

معادلات : آقاسی (خیلی کتاب جامعی است و روشهای خیلی زیبایی گفته)

ریاضی مهندسی : مومن زاده (بسیار عالی و استثنایی است. )
من اول معتقدی پارسه را می خواندم ولی بعدا فهمیدم کاملا اشتباه کردم و کتابم را عوض کردم. اوج تفاوت این دو کتاب هم در فصل مربوط به معادلات مو ج و لاپلاس و .. پیدا میشود.

مدار : کارو زرگر خوبه ولی اضافات و مطالب بدرد نخور هم زیاد دارد. بعضی روش هاشم اصلا جالب نیست و کاملا تشریحی است.
کتاب تقوی راهیان ارشد هم کتاب خوبی است و راه حل هاش خیلی بهتر از کارو زرگر است.

کنترل : برای کنکور امسال دو تا کتاب خوندم : جهش ( کاملا تستی است و دیگر به درد کنکور سالهای اخیر نمی خورد )
مدرسان شریف ( بیش از حد تشریحی است و مطالب ساده را در درسنامه گفته است.)
که هیچکدام بدردم نخورد در صورتی که فکر میکردم کنترلم واقعا قوی است. ولی فکر کنم کتاب آریاز خوب باشد . کنترل رو کاملا باید مفهومی یاد بگیری تا در کنکور موفق بشی.

سیگنال : فقط مومن زاده ( عالی و بسیار شیرین )

الکترونیک : کتاب اسلام پناه راهیان ارشد چاپ جدیدش خیلی عالی است. مخصوصا روشهای حلش.

ماشین : مدرسان شریف کتاب خوبی هست.

آخرین ویرایش:

troy_1990

عضو جدید
سلام دوستان ...
به نظر من اولین چیزی که باید در نظر گرفته بشه اینه که سطح من با سطح علمی کسی که بهم پیشنهاد میده یکی باشه!
ببنید, الان از هرکسی بپرسی مدار چی بخونم , 90% میگن کارو. ولی من به اندازه ...س مثقال از این کتاب استفاده نکردم!(جدا دارم میگم). شاید کم کاری از من بوده
این رو برای کسایی مث خودم میگم که پول کلاس رفتن رو ندارن و باید چندین کتاب بخونن!
توروخددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا تو انتخاب کتاب زیاد دقت کنین:w43:
این وضعیته درسی من بود از 10 نمره
ر مهندسی 6
معادلات 6
زبان 3
مدار 3
کنترل 8.5
ماشین 7.5
بررسی 9
و حالا کتابای پیشنهادی من : و نمره ای که بهشون میدم

ریاضی :

کریمی ج 1و2 : 10
پارسه : 2
من کتاب معتقدی رو از اول تابستون تا اواخر مهر خوندم ولی کریمی رو از آبان شروع کردم.
معتقدی مسایل رو خبپیلی گنگ مطرح میکنه ولی کریمی جویده جویده.

معادلات :

کریمی : 9.5
پارسه : 4
سعی کنین معادلات و ریاضیتون از یک مولف باشه.

مدار

از مدار اطلاعی ندارم. ولی اگه خواستین از کتاب آقای کارو استفاده کنین , باید این کتاب رو به معنای واقعی بجویین.

زبان :

پارسه : ...وه . من 60 تومن دادم و سه جلدشم(تخص, گرامر و لغت(دکون باز کرده برا خودش:biggrin:)) گرفتم ولی در حین خوندن یبوست گرفتم. شاید لغتش بهتر باشه ولی قطع به یقین دو جلد دیگش آشغالا!
مدرسان کتابش خیلی قطور و کلفته!
زبان سری برق به نظر حقیر خوب باشه

ماشین :

مدرسان : 5
حلم زاده : 10

بررسی

مدرسان : 3
پوران : 10 . فقط و فقط حلم زاده(البته من بررسیم خوب بود)

کنترل

تقوی : 7.5
پردازش : 4
نصیر : 6.5
به گفته دوستان موثق , آقای رضایی انتشارات پوران هم عالیه
حتما جزوه دکتر حامد شیرین آبادی و یا دکتر مریخ بیات (جزوه کنکوری ایشون نه دانشگاهش. اینو شاید نتونید پیداکنید, اگه خواستین بهم اطلا بدین کپیشو بهتون بدم) رو تهیه کنید.

دوستان برای درسای مختلف کتابای مختلفی رو نام بردن ولی من این کتابایی که گفتم رو دیدیم, از بقیشون خبر ندارم. مثلا معادلات آقای آغاسی یا ریاضیات مدرسان (من پارسال زیاد این کتابارو میشنیدم)و ...
امیدوارم نظرات شخصیم اسباب ناراحتی دوستان گرام نشه.
من در خدمتم;)

آخرین ویرایش:

jonahpro

عضو جدید
سلام به همه بچه کنکوری های 94
پیشنهادای من
مدار= راهیان ارشد تقوی کنی
ریاضی مهندسی = مدرسان شریف
معادلات = کریمی نصیر-اگه وقت زیادی داری معادلات مدرسان
سیگنال=راهیان ارشد مومن زاده
الکترونیک=کتب باغستانی یا راهیان اسلام پناه برا تئوری-تست یه کتاب تست مثلا سپاهان
ماشین= حلم زاده پوران بهتره
واما........................................
کنترل= شاید شنیده باشید منبع بدرد بخوری برا این درس وجود نداره ولی پیشنهاد من این کتاباست
کنترل جهش-کتاب نایس تمرینات بدرد بخورش رو بخون و همچنین هر جا رو نفهمیدی از این کتاب بخون(مهم...............)-کنترل خاکی صدیق

واسه زبان=انگلیسی زیر ذره بین-اگه نخواستی پولبدی 15 سوال اول هر سال صبح و ظهر 4و5 شنبه و جمعه هر رشته هرسال از سال 90 به بعد روش کار کن(هر سال 6*15 سوال) واسه درک مطلب هم نگران نباش اونو آسون میدن
اگه سوالی بود در خدمتم

amir3620

عضو جدید
سیگنال به نظرمن دو كتاب خوب وجود داره:
1-کتاب تقدیسی انتشارات نصير( البته براي كساني كه به روشهاي تستي علاقه مندند)
2-كتاب مومن زاده راهيان ارشد هم كتاب خوبيه و بصورت تشريحي تر به مسايل پرداخته

الکترونیک اسلام پناه راهیان ارشده چون سوالات رو کاملا ساده و مفهومی حل کرده ودرسنامه خوبی داره.

مدار به نظرمن دو كتاب خوب وجود داره
1-مدار تقوی برای تست عالیه فقط درسنامه باید از روی جزوه کهن خوانده شود.
اگه فقط کتاب می خوانید مدار زرگر پوران پژوهش

.
ماشین و بررسی قدرت حلم زاده بهتره و بعد از اون مدرسان شریف.

ریاضی مهندسی و معادلات معتقدی یا کریمی البته کریمی سوالات سایر گرایشها رو هم حل کرده.

کنترل تقوی راهیان ارشد درسنامه حل مناسبی داره البته تعداد تست ان محدوده ولی اگه هیچ پیش زمینه ای ندارد رضایی پوران پژوهش رو بخونید.

nasrin1990

عضو جدید
منابع

منابع

این هم منابع من....
ریاضیات مهندسی:کتاب مومن زاده انتشارات راهیان ارشد..البته جلد دوم کتاب کریمی هم برای تست خوبه
معادلات:کتاب مهندس کریمی انتشارات نصیر...زدن تستهای برق و مکانیک در این درس ضروریه(حداقل3بار)
امار:کتاب امارو احتمالات مدرسان شریف خوبه...توصیه میکنم امارو کنار نذارید چون سوالای کنکوریش معمولا ساده و قابل حل بوده دراین چند سال اخیر
کنترل خطی:من جزوه ی کنترل شیرین ابادی رو خوندم اما بهتره که اگه شرایطشو دارید حتما کلاسشو برید دوستای من که کلاس شیرین ابادی رو رفتن کنترل امسالو 50_60 درصدزدن... تستای کنترل بینش هم عالی بودن
سیگنال:فقط وفقط کتاب مهندس تقدسی چندین باربخونید و تستاشو بزنید...تستای ازمونای نصیر هم طراحش مهندس تقدسی هستن عالین+تستای تالیفی که اقای تقدسی تو سایتشون گذاشتن یکمی سختن ولی خیلی خوبن توصیه میکنم بزنید
الکترونیک:جزوه ی مهندس کهن رو چندین بار بخونید...تستای کنکور84 به بعد چندین بار زده بشه...تستای ازمونای 2سال پیش نصیر که استاد اسلام پناه طراحش بودن عالیه
زبان:من بلد نبودم اصلا ولی بنظرم چند دقیقه ای سرکنکور وقت بذارید خوبه ...برای لغات تافل خوبه...
ازمون:من ازمونای 2سال اخیر بینش رو تو کتابخونه زدم به نظرم عالی بود.. ازمون خیلی مفیده اینکه عادت کنید 4.5ساعت سرجلسه بشینید حالا یا ازمون یه جا ثبتنام کنید یا مثل من سوالارو بگیرید از دوستانتون و تو کتابخونه از خودتون ازمون بگیرید....
من پارسال رتبه ام خیلی بد شد اما امسال خداروشکر نتیجه ی خوبی گرفتم(135مخابرات)..دوستانی که امسال نتیجه شون خوب نشده اصلا اصلا اصلا نامید نشید اگه امسال نتیجه نگرفتید دلیل نمیشه که سال بعد هم نتیجه نمیگیرید نتیجه ی امسالو فراموش کنید ولی سعی کنید سال اینده اشتباهاتی که امسال داشتید رو تکرار نکنید!!!! بنظرم الان استراحت کنید از اول تیر شروع به درس خوندن کنید..من خوادم از اواخر تیر پارسال شروع کردم روزی میانگین8_10ساعت درس خوندم تا خود کنکور...

va.hid

عضو جدید
سلام بچه ها.ماشین مدرسان شریف عالیه.ضمنا من جلد اول حلم زاده را داشتم و اونم به ویژه ماشین dcعالی بود.ولی در کل مدرسان.سیگنال که منابعش مشخصه با هر کدوم ارتباط بیشتری برقرار و تو کتاب فروشی بیشتر باهاش حال میکنی انخاب کنید(منظور بین کتابای مومن زاده تقدسی و کهن هستش)الکترونیک که قطعا دو جلدی راهیان آقای اسلام پناه.مدار مدرسان و پوران.ریاضی کتاب آقای مومن زاده راهیان عالیه.برا تمرین بیشتر تست کریمی نصیر رو هم داشتم(جلد دو)که عالی بود.معادلات آقای کریمی.حجمش زیاده ولی سریع پیش میرین.اما کنترل.کنترل من فرض رو میزارم که مثل من و خیلی های دیگه اهل کلاس خصوصی رفتن نیستین.اول باید رو مفاهیم مسلط بشین که کتاب آقای رضایی پورات عالیه.مطالب اضافی داره ولی در کل خیلی خوبه.برای تست هم شک نکنید راهیان آقای تقوی عالیه.به ویژه روش حل تستا که فوق العاده است و به آدم دید خوبی میده.

Devilinator

عضو جدید
به نظر من الان زود واسه شروع کردن , شهریور خوبه چون اگه مثل من آدمی با روحیه مطالعه طولانی مدت نباشید اواخر خیلی خسته میشید (با اینکه اواسط شهریور شروع کردم چهل روز آخر بریدم , یعنی صفر ساعت واقعی) از الان شروع کنید اواخر از درس زده میشید , هم عجله هم وسواس زیاد تو مطالعه طوری که هر صفحه رو آروم خوندن بده .

معادلات درس روتینیه خیلی مهم نیس که از چی میخونید , خودم کریمی رو خوندم.
ریاضی خودم مومن زاده خوندم اگه زمان عقب برگرده کریمی میخونم.
مدار :متن کارو زرگر و فهمیدن تفاوت روش حل تستا بین کاروزرگر و تقوی و درصورت وقت ۳۰۰ سوال کهن,
الکترونیک : اسلام پناه فک کنم کافی باشه(شخصا تستای تالیفی این کتاب رو هم تاکیید دارم)
سیگنال : تقدسی یا کهن (جفت کتابارو خریدم که بخونم یکم که خوندم دیدم زیاد تفاوتی نداره هم وقت نمیشه تقدسی رو همینطوری الکی انتخاب کردم و خوندم) +کتاب نارنجی بانک سوال مومن زاده (عجیب واسه من خوب بود این کتاب)

کنترل : اگه وقت و امکان کلاس رفتن رو دارید برید وگرنه بیخیالش شید.

پ.ن : شرایط و سطح هر شخص متفاوته , ممکنه یه منبع و یه برنامه خاص برای یه نفر جواب بده و اون شخص بتونه توی درس ایکس ۱۰۰% بزنه و لی همون برنامه و همون کتاب واسه شخص دوم نتیجه افتضاح داشته باشه. شرایط سطح توانایی خودتون رو بصورت واقعی نه رویایی ارزیابی کنید , و واسه همون برنامه ریزی کنید .

آخرین ویرایش:

luxe

عضو جدید
منابع مطالعاتی رتبه های برتر رو کسی داره اینجا بزاره؟ به نظر من یه بار یه منبع رو خوب بخونیم بهتر از اینه که تو چند تا کتاب دست و پا بزنیم.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منابع مطالعاتی رتبه های برتر رو کسی داره اینجا بزاره؟ به نظر من یه بار یه منبع رو خوب بخونیم بهتر از اینه که تو چند تا کتاب دست و پا بزنیم.

این منبع من هست که برای رشته الکترونیک معرفی می کنم (آپدیت شده)

آمار و احتمالات
پارسه - طورانی

ریاضی مهندسی
پارسه - معتقدی

معادلات دیفرانسیل
پارسه - معتقدی

مدارهای الکتریکی
مدرسان شریف - مهرداد عابدی

سیستم های کنترل خطی
نصیر - جاهد مطلق
راهیان ارشد - تقوی

تجزیه و تحلیل سیستم ها
نصیر - تقدسی

الکترونیک
راهیان ارشد - اسلام پناه

الکترومغناطیس
پارسه - عبدالعالی
جهش - طاهری

من روی هیچ کدام از جزوات نظری ندارم ، بقیه رو بهترین شون رو انتخاب کردم گرچه کتابهای خوبی هم در بازار موجود هست و ممکن مورد سلیقه شما باشد (مثلا ریاضیات - کریمی ، آمار جعفری مدرسان، کنترل - اشرافیان یا امین رضایی، الکترونیک - باغستانی ، سیگنال - رضا کهن یا مومن زاده و... و یا یه سری از جزوات که در نت موجود هست)

و در آخر یه نکته در مورد کل دروس اضافه کنم که حتما نمونه سوالات همه آموزشگاه ها رو کار کنید.البته یه سری کتاب ها در انتشارات مختلف بعنوان تست های تالیفی منتشر شده است که استفاده از تست این کتابها و همچنین سایت استادن که تست تالیفی در سایتشون آپ می کند می تواند خیلی مفید واقع باشد.

رامیز دایی

عضو جدید
با سلام
باید بگم که تاپیک کاملا گمراه کننده ای هست
یکی میگه مومون زاده خیلی خوبه معتقدی هم وقت داری بخون
و امثال این

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام
باید بگم که تاپیک کاملا گمراه کننده ای هست
یکی میگه مومون زاده خیلی خوبه معتقدی هم وقت داری بخون
و امثال این
دوست عزیز در این تاپیک دوستان نظرات خودشان و پیشنهادات خودشان را میگن، هر کس هم با در نظر گرفتن پست های عزیزان و با آنالیز شرایط خود منابع خود را انتخاب میکنه.

در نتیجه گفتن تاپیک گمراه کننده خود باعث گمراهی سایر کاربران میشه.

این پست و پست ماقبلی طی چند روز آینده پاک میشه.

uchiha_keyvan

عضو جدید
با سلام خدمت دوستانی که قصد شرکت تو کنکور ارشد برق رو دارن
قبل نوشتنه منابع چنتا نکترو عرض کنم که بی ضرره(امیدوارم طولانی نشه)
اول اینکه دوستان توجه داشته باشن سطح منابع برا هر نوع دانشجویی متفاوته
یعنی ممکنه معرفی منابع از طرف رتبه 1 برا دانشجویه متوسط به پاییین نابود کننده باشه
به همین خاطر سعی میکنم منابعرو به صورته پله پله معرفی کنم که دوستان با هر سطحی بتونن استفاده کنن

یه نکته دیگه برا دانشجوهایی که پایه ضعیفی دارن بگم که شک نکنین امکانه موفقیت برا همتون وجود داره (به معدل و محل تحصیله من که تو کارنامه زیر هست دقت کنین که خودش گواه همین مسئلس. تازه خدارو شکر معدله دیپلمو ننوشتن چون من 9.78 معدله دیپلمم اونم تو هنرستان بود :biggrin:)
untitled.jpg
خلاصه وقتی من شروع کردم بدونه اغراق و مبالغه حتی نمیدونستم کرانه انتگرال چیه!!!

حالا معرفی منابع
1-زبان:

اول سعی کنین دایره لغاتتون به حدوده 3000 تا برسونین بعدش به مرور سعی کنین کاربرد اون لغاتو تو جمله یاد بگیرین که گرامرم باهاش حل میشه
504- 1100-تافل (لغات همینارو یاد بگیرین کافیه)

2-ریاضی:

الف:مهندسی: 1- مهندس کریمی یا مدرسان (فرقی ندارن هرکدومو داریم) 2- پارسه اقایه معتقدی( اینو اکیدا برا دوستان پایه ضعیف پیشنهاد نمیکنم)

ب: معادلات: 1-بدونه شک مدرسان 2- پارسه افای معتقدی (اینم برا دانشجویه ضعیف حکمه شکنجه داره)

3- مدار:
1- مدرسان شریف 2- جزوه مهندس کهن(تو سایت موجوده) 3-کتاب اقایه تقوی برایه تست (بعد از 1 و 2) 4- کتاب بانک تست اقایه کهن (در صورت وقت اضافی)

4-کنترل:
(متاسفانه منابع کمی محدود و سطح پایینن ... البته بهتره بگم سطح سوالات اخیر کنکور غیر استاندارد شده)

1- کتاب دکتر برادرانی 2- کتاب اقایه تقوی برا تست 3- وقت اضافی اومد کتاب رضایی پوران پژوهش

5-سیگنال:

1-کتاب اقایه مهدی تقدسی(از صفر تا صدو پوشش داده) 2-بانک تست مومن زاده 3- در صورت وقت اضافی کتاب بانک تست اقایه کهن(کمی سنگینه ولی موثر)

6-الکترونیک:

1-کتاب اقایه اسلام پناه به همراه جزوه مهندس کهن بصورت موازی کاملا راتون میندازه 2-تمرینایه اخره کتاب میکروالکترونیک بهزاد رضوی

و در آخر از کتاب مهم تر روش مطالعه کتابه
که شدیدا به نظم و برنامه ریزی درست نیاز داره
یعنی یه کتابو 5 بار بخونید بهتر از اینه که 5 تا کتابو 1 بار بخونید
;)

آخرین ویرایش:

mehrdadsadeghi

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز
من گرایش قدرت خوندم و البته انشالله اگه موردی پیش نیاد دیگه امسال بعد از سه سال می خوام استارت بزنم واسه ارشد 96
اما منابع پیشنهادی من :

زبان :
قاعدتا دایره واژگان وسیع بسیار میتونه کمک کنه ، من در کنارش کتاب مدرسان شریف رو پیشنهاد میکنم

ریاضیات:
الف)معادلات:
پارسه جناب معتقدی کتاب کامل ولی نسبتا سنگینیه ... اگه باب میل نیست مدرسان شریف روان تره
ب)مهندسی:پارسه جناب معتقدی کتاب کامل ولی نسبتا سنگینیه ... اگه باب میل نیست پوران پژوهش بدک نیست . البته مدرسان رو ندیدم اگه مث معادلاتش باشه خوبه
ج)آمار: باز میگم پارسه ولی نا با قاطعیت اون دوتا

مدار الکتریکی:
مدرسان شریف عالیه(البته به نظر من)... پوران پژوهش هم خوبه

ماشین الکتریکی:
مدرسان شریف ماشینش دیگه واقعا وقعا عالیه

کنترل:
چی بگم وا.. ، آریاز برادرانی کتاب خوب و ابتداییه ولی شاید کامل نباشه ، شنیدم جهش هم خوبه

مغناطیس:
به مغناطیس پارسه نباید شک کرد

بررسی:
اینم میگم پارسه خوبه .. البته در کنارش پوران پژوهش هم باشه

در آخر اینو بگم که نحوه درس خوندن و دانشهای قبلی در انتخاب منبع خیلی تاثیر داره ، پس تا کتابی رو دستتون نگرفتین و به کم باهاش کلنجار نرفتین سریع به عنوان منبع نهاییتون انتخابش نکنین
همتون موفق باشین

hamid20_bnd

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز
کنکور امسال با معدل 12.48 (کلا ادم درس خونی نبودم معدل دیپلمم هم 12.92 بود با اینکه مدرسه نمونه بودم ) و این ترم هم 21 واحد داشتم و رتبه 795 قدرت شدم.همونطور که دوستان هم گفتن بهتره از منابع کسی استفاده کنید که شرایط و معدل دانشگاهش به شما نزدیکتره.
اینم لینک کارنامه ام
http://s6.uplod.ir/i/00796/9cuea3lqnvqc.png
و اما منابع ام

مدار :

(بالاترین درصدم تو آزمون های آزمایشی و نقطه قوتم مدار بود ولی به خاطر سوالات سخت ریاضی و استرس و .. خراب شد)
برای شروع کارو زرگر (انتشارات پوران ) رو خوندم.بعدش جزوه مهندس کهن رو خوندم که به خوندنتون عمق میده + کتاب مدار تالیف مهندس کهن که سولات خیلی خوب وپاسخ نامه عالی داره(مثلا قسمت فرکانس طبیعی رو خیلی خوب توضیح داده تقریبا اکثر کتابا این قسمت رو پیچوندن)

ریاضی :
مهندس مومن زاده انتشارت راهیان ارشد + مهندس کریمی انتشارات نصیر
منبع اصلیم مومن زاده بود : اشکال این کتاب فقط اینه که تستای سایر رشته ها رو نداره البته خود ایشون برای حل تستای بیشتر کتاب مهندس نامی انتشارات مدرسان رو معرفی میکنند. عملکرد این کتاب در سه فصل اول کتابش متوسط (سری فوریه انتگرال و تبدیل فوریه) و بقیه فصلها خیلی خوب (مخصوصا نگاشت که یکی از قسمت های سخت ریاضیه)
کتاب کریمی : از این کتاب فقط برای حل تستهای سایر رشته ها استفاده کردم + قسمت سری فوریه که خیلی خوب توضیح داده. عملکرد این کتاب در قسمت (سری فوریه عالی و تبدیل و انتگرال فوریه خوب) بقیه فصلاش هم متوسط بود (به نظرم ایراد این کتاب اینه که فرمولهای حفظی زیادی داره)
البته کتاب مهندس مومن زاده فقط برای رشته برق نوشته شده(فک کنم تنها کتابیه که فقط مخصوص رشته برق تالیف شده) ولی کتاب مهندس کریمی قابل استفاده برای سایر رشته هاست
ماشین :
مدرسان شریف + کتاب دکتر حلم زاده ( انتشارات پوران )
مدرسان :منبع اولم این کتاب بود که مولفش پروفسور میر سلیم هست. خیلی کتاب خوب و کاملیه.بجز فصل تبدیل انرژی کل فصلاش رو خوندم(همه فصلاش رو خوب توضیح داده به جز فصل ماشین DC که اونم به خاطر حجم زیاد مطالبش هست.)
کتاب دکترحلم زاده : از این کتاب به عنوان منبع کمکی استفاده میکردم.این کتاب بیشتر به درد کسایی میخوره ک پایه قوی تو این درس دارن
توصیه ام به دوستان کنترلی کتاب حلم زاده و بچه های قدرتی کتاب مدرسانه.

بررسی :
کتاب دکتر حلم زاده (انتشارات پوران ) : کتاب خوبیه ولی بیشتر به درد کسی میخوره که این درسو خیلی خوب پاس کرده(چون کتاب فقط مطالب اصلی رو گفته و مثالای متنش خیلی کمه).
ولی توصیه ام به دوستان مدرسان شریفه ! همیشه پشیمون بودم چرا مدرسان نخوندم.(این کتاب اول یه مبحث رو توضیح میده بعد اینقد مثال ازش میاره که کامل متوجه بشی)

کنترل و مغناطیس :
به نظرم واسه زدن درصد بالا توی این دو درس باید کلاس بری.اگه کسی خودش بخاد بخونه خیلی وقت و انرژی ازش میگیره.(نظر شخصیه خیلی جدی نگیرید)

زبان :
من خودم چن سال کلاس زبان رفتم و مدرک زبان هم دارم ولی واسه ارشد باید دایره لغات خیلی قوی داشته باشی ک من حوصله حفظ کردن لغت رو نداشتم.اگرم بخای فقط درک مطلب بزنی وقت واسه مدار و ریاضی نمیمونه.(البته از یه طرف هم زبان نخوندن ریسکه شاید زبان آسون و ریاضی و مدار سخت بدن ضرر کنی)

آزمون های آزمایشی :
خودم مدرسان بودم و توصیه ام به دوستان قدرتی حتما مدرسان ثبت نام کنن.دلیل اولش اینه که بیشترین رتبه تک رقمی رو داره تو این گرایش 2.بنده تستای ازمون های آزمایشی سالهای قبل بقیه موسسات رو هم میزدم تو درس ماشین و بررسی فقط موسسه پارسه خوب بود ولی مدرسان یه سرو گردن بالاتر بود.3. جامع آماری بالای این موسسه(میانگین رتبه های من تو آزمونا 500 بود از 3000 نفر. یه بار دو هفته مریض بودم رفتم سر جلسه 2000 شدم! فک نمیکنم جامع آماریش سر کاری باشه) 4.بعد از کنکور هم از خدمات موسسه مثل تخمین رتبه و تخمین رشته رایگان استفاده میکنید
یه نکته جالب اینکه از
آخرین آزمون مدرسان یه سوال تو درس ماشین دقیقا توی کنکور اومد(تشابه 98 درصدی!) (هرکی خاست تا سوال رو آپلود کنم خودتون ببیند)

چند تا نکته کلیشه ای هم بگم شاید به دردتون بخوره
1.بشدت تو انتخاب منابع وسواس داشته باشین(اگه بعدا بفهمین منبع تون خوب نبوده اولا وقتون تلف شده دوما خیلی رو اعصابتون میره این قضیه و همش افسوس میخورین)
2.سعی نکنین دو منبع رو به صورت موازی بخونین( اولا که خیلی وقت گیره دوما احتمال داره فرمولا با هم قاطی بشه )
3.سعی کنین ساعت مطالعه تون روند صعودی داشته باشه.یعنی بالا ترین ساعت مطالعه رو بعد از عید نوروز و نزدیک کنکور داشته باشین
4.کنکور آزمایشی رو حتما حتما ثبت نام کنید.اگرم نتونستین ثبت نام کنین سولات رو از دوستاتون گیر بیارین و تمرین کنین(با توجه به اینکه امسال تقریبا سبک سوالا عوض شده بود).مدیریت جلسه خیلی خیلی مهمه که فقط سر کنکور آزمایشی اینو یاد میگیری.
5.جزوه کنکوری فقط به درد کسی میخوره که خودش سر کلاس بوده و یا کسی که قبلش یه کتاب خوب خونده.
6.خلاصه نویسی فراموش نشه
7.یکی از چیزهایی که بشدت وقتتون رو تلف میکنه موبایل و اینترنته.بهتره بساط مودم و اینترنت رو کلا جمع کنین و برنامه های اجتماعی روی
گوشیتون رو حذف کنین.
8.اینو هم در نظر بگیرید که برای قبولی لازم نیست همه درسا رو کامل بخونین

خوب شد رتبه یه رقمی نشدم و الا 4 صفحه براتون مینوشتم :)

با آرزوی موفقیت برای همه

بالا