مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مباحثشون تقریبا یکیه کتابای گلابچی تخصصیتره تو موضوعات خاص کتابای فاطمی عمومیتر مشکل اینه ادم نمیدونه کدوم قسمت کتابای گلابچی واقعا مورد نیازه. اینقد پیچیدش کرده

:w22:
عاقا من کتاب زیبایی شناسی رو هم شروع کردم
از امروز: روزانه 1 درس از 504(امروز درس 5 ام)
چند فصل از یکی از کتب هنرستان
20 تا 30 صفحه از زیبایی شناسی

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان..انشا.. که همه گی موفق باشین و با تلاش به نتیجه ای که دوست دارین برسین.
یه توصیه دوستانه یه طوری برنامه ریزی کنین که واسه اذر و دی حتما 60٪ نمونه سوالایی که هست رو بخونین و حتما باز سوالات مهم رو دوره کنین.
تاریخ رو وقتی 3 بار مرور کنین دیگه خیالتون راحته و مسلط میشین...مرور تار یخ و یادتون نره..
فن رو برا خودتون تجزیه تحلیل کنین..وقتی یه عکسی رو می بینین همه چیزو در موردش برسی کنین..
حتی شده یک تست درک هر روز کار کنین..درک باید شیوه ی حل سوالاتش واستون جا بیافته..
و....

موفق باشین.

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان نمیشه بجای کتابای سازه در معماری و مبانی سازه در معماری کتابای ایستایی و فن فاطمی رو بخونیم؟کتابای گلابچی خیلی پیچیدس نظری کمکی درموردش بدید:redface:

این اشتباه رو نکنید در درچه اول کتابهای گلابی و برای جمع بندی کتاب فاطمی...تازه به نظر من سیستم های ساختمانیه عصر کنکاش از فاطمی ک دو جلد قطوره بهتره...حالا دیگه خودتون میدونید ک ریسک کنید...
ما تجربمونو گفتیم

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچها منم میخوام شروع کنم مثل همتون و فک کنم بهترین کار شروع کردن از زبان
دنبال یه ادم با انگیزه ام میگردم که با هم شروع کنیم
من باید قبول بشم:)
من هستم. ولی از 1 اسفند و روزی 4 ساعت. تا تابستون
تابستون میرسونم به 6 ساعت

*Spirit*

عضو جدید
دوستان نمیشه بجای کتابای سازه در معماری و مبانی سازه در معماری کتابای ایستایی و فن فاطمی رو بخونیم؟کتابای گلابچی خیلی پیچیدس نظری کمکی درموردش بدید:redface:

سلام دوستان، اصل گلابچیه فقط سازه در معماری اینجوریه بقیه کتاباش قسمت حفظی و تحلیلی بیشتر از فرمولیه، قضیه اش هم اینه یه کم دیر هضم تره بعضیا اولش چند بار کوتاه (مثلا 45 دقیق ای کل کتاب رو) و مروری میخونن، ورق میزنن عکساشو نیگا میکنن جاهاییشو اتفاقی بیشتر می خونن، بعضیا با اسلاید های سینا شریفی یا خلاصه بچه ها شروع میکنن بعد سراغ خود کتاب میرن بعضی ها هم کلا این آوانسو بخودشون میدن و از درک رفتار (مثلا) شروع میکنن بعد سازه در معماری تا ذهنشون آماده باشه. . . ولی اگه واقعا قصد قبولی داشته باشید گزینه ی گلابچی رو کنار گذاشتن اصلا روی میز نیست!!
ضمن اینکه از گلابچیها فقط مباحث درک سازه ای نمیاد! آرکی تایپی هست نانو هست فناوریهای نوین هست و .. که همه رو باید خوند

بچه ها دقت کنید: یه زمانی 6-5 تا سوال فن ساختمان، سازه ای (مشخصا دکتر گلابچی) بود، الان از 30 تا سوال 19-18 تاش دکتر گلابچیه!!! اصلا نمیشه قیدشو زد!!!

نگران پیچیدگی اش هم نباشید! تسلط به کتابهای گلابچی (مثل خیلی دیگه از منابع کنکور معماری) از اون مهارتهاییه که برای ارشد قبول شدن لازمه؛
ولی تو کارشناسی اصلا هیچکی طرفش نرفته بود و ازین لحاظ شرایط تقریبا برای همه همینه!!

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w22:
عاقا من کتاب زیبایی شناسی رو هم شروع کردم
از امروز: روزانه 1 درس از 504(امروز درس 5 ام)
چند فصل از یکی از کتب هنرستان
20 تا 30 صفحه از زیبایی شناسی
روزی 1 درس از 504 واقعا سخت نی؟همه لغت هارو حفظ میکنی؟منظور بغیر اون 12 لغت اصلی
کتابای هنرستان واقعا لازمه؟

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزی 1 درس از 504 واقعا سخت نی؟همه لغت هارو حفظ میکنی؟منظور بغیر اون 12 لغت اصلی
به نظر من روزی 1 درس 504 اگه قرار باشه واقعا حفظ کنی!!! زیاده رویه... چون خیلی سنگینه. وقت که هست! من بشخصه میخوام روزی 1 درس بخونم ولی نه اینکه حفظ کنم....
اگه هر 2 ماه 1 دور هم بخونم تا آخر تابستون حک شده رو مغزم!
کتابای هنرستان پایه ست. بخونی بهتر از نخوندنه

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من روزی 1 درس 504 اگه قرار باشه واقعا حفظ کنی!!! زیاده رویه... چون خیلی سنگینه. وقت که هست! من بشخصه میخوام روزی 1 درس بخونم ولی نه اینکه حفظ کنم....
اگه هر 2 ماه 1 دور هم بخونم تا آخر تابستون حک شده رو مغزم!
کتابای هنرستان پایه ست. بخونی بهتر از نخوندنه
من 504 با فلش کارت و هفته ای یه درس شروع کردم البته از اول پاییز داشتم میخوندمش با همه لغتاش حتی پانویس و اینا النم تو مرورش واسه لغتاش جمله مسازم و میخونم یکمی سخت گیری هست ولی کاملا درک میکنی لغتارو!به نظر من حداکثر هفته ای دو درس بخونید چون واقعا سخته و کامل یاد بگیری بهتر از اینه که روز یه درس مروری بخونی تجربه دارم ها میگم:)

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
نه سخت نیس!!من با تمریناش میخونم
اون 12 لغت حدیدو یادداشت میکنم اما بقیه لغتاشو تو جمله یاد میگیرم
با ممورایزم مرور میکنمشون+فلش کارت
کتابای هنرستان واسه من مهم و لازمه چون تازه دومین ترمیه ک دارم معماری میخونم
از ی رشته دیگه ناپیوسته معماری شرکت کردم
کتابای دبیرستان تموم شه میرم سراغ سازه...

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه سخت نیس!!من با تمریناش میخونم
اون 12 لغت حدیدو یادداشت میکنم اما بقیه لغتاشو تو جمله یاد میگیرم
با ممورایزم مرور میکنمشون+فلش کارت
کتابای هنرستان واسه من مهم و لازمه چون تازه دومین ترمیه ک دارم معماری میخونم
از ی رشته دیگه ناپیوسته معماری شرکت کردم
کتابای دبیرستان تموم شه میرم سراغ سازه...
عجب پشتکاری افرین خیلی عالیه

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای گل که انشالله میخوان کنکور 94 رو بترکونن
ما که امسال ترکیدیم آخرش هم اینه که قبول نمیشیم:(.....واسه بچه ها خواهشا دعا کنید که همه قبول شن....واسه ما هم اگه دوست داشتید دعا کنید
منم در خدمتتون هستم و خوشحال میشم کمکتون کنم

واسه ایستایی انشالله یه برنامه پیشنهادی براتون دارم و نکات هر کتابو به مرور سعی میکنم براتون بگم.....انشالله همتون سال دیگه رتبه های برتر کنکور باشید
و توصیه شدید میکنم زیاد خودتون رو درگیر جزوات نکنین ....اگه کتابها رو درست بخونید نیازی به هیچ جزو ه ای نیست و نگران هیچی نباشید:)
فقط یه چیزی واسه الان با سایت ممورایز 2 ماهه 504 رو جمع کنید تا برسیم به منابع بعدی...البته کتابش رو اول بخونید و لغت ها رو طبق سایت پیش ببرید

بازم میگم این سایت عالیه باهاش پیش بری....اینم سایت www.memrise.com.....1 ثبت نام کوچیک و بعد شروع کنید

حیف من خودم روزهای آخر با این سایت آشنا شدم :(

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز ایشالا که همه بچه های خوبه باشگاه نتیجه خوبی میگیرن خیلی خوشحال میشیم که از راهنماییاتون استفاده کنیم مررررررررررررررررررررررررسی:smile:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای گل که انشالله میخوان کنکور 94 رو بترکونن
ما که امسال ترکیدیم آخرش هم اینه که قبول نمیشیم:(.....واسه بچه ها خواهشا دعا کنید که همه قبول شن....واسه ما هم اگه دوست داشتید دعا کنید
منم در خدمتتون هستم و خوشحال میشم کمکتون کنم

واسه ایستایی انشالله یه برنامه پیشنهادی براتون دارم و نکات هر کتابو به مرور سعی میکنم براتون بگم.....انشالله همتون سال دیگه رتبه های برتر کنکور باشید
و توصیه شدید میکنم زیاد خودتون رو درگیر جزوات نکنین ....اگه کتابها رو درست بخونید نیازی به هیچ جزو ه ای نیست و نگران هیچی نباشید:)
فقط یه چیزی واسه الان با سایت ممورایز 2 ماهه 504 رو جمع کنید تا برسیم به منابع بعدی...البته کتابش رو اول بخونید و لغت ها رو طبق سایت پیش ببرید

بازم میگم این سایت عالیه باهاش پیش بری....اینم سایت www.memrise.com.....1 ثبت نام کوچیک و بعد شروع کنید

حیف من خودم روزهای آخر با این سایت آشنا شدم :(
سلااااااااااام مهندس
خوبید؟
نبینم دوستای معماریمو ناراحت......
من از ته اعماق قلبم واسه قبولی همتون خیلی خیلی دعا میکنم
آخه میخوام رقبام کمتر شن خخخخخخ
انشا... همتون قبولید
اونایی هم ک از تءوری زیاد راضی نیستن(تو تئوری ترکیدن!!) اسکیسو بترکونن آآآآآآآمییییین

منم عضو ممورایز شدم. انشا... تا آخر اسفند 504 تموم میکنم ک از فروردین 1100 شروع کنم انشا... خخخخخ
واسه ایستایی واقعا ممنونت میشم اگه با ی برنامه ریزی کنارمون باشی و کمکمون کنی.....هیچچچی ازش نمیدونم هنو!!!

بازم واسه تک تکتون آرزوی قبولی تو بهترین دانشگاهو میکنم:gol:

mehrnaz.architec

عضو جدید
اورایاد....
سلام به همه ی دوستای خوب،امیدوارم تمام بچه های تایپیک کنکور 93 نتیجه زحماتشون رو بگیرن و مشاورهای خوبی برای ما تو تایپیک 94 باشند،و ممنون از معرفتشون ک از الان اومدن و راهنمایی میکنن،منم تابستون درسم تموم شد اما به دلیل نیاز به استراحت و دنبال کار بودن شروع نکردم،و لی تقریبا از آبان تایپیک بچه های 93 رو دنبال میکردم تا از خال و هوای درس بیرون نیام،منم انشالله از اول اسفند هستم،دوستان یه سوال برای دانلود جزوه ی سروش نیا باید یهه نرم افزار دانلود و نصب بشه که من یه بار ک این کارو کردم ویروس بود و سیستمم بهم ریخت،الانم که میرم دانلود کنم آنتی ویروسم اخطار میده و نمیذاره،شما هیچکدوم مشکلی باهاش نداشتین؟؟؟؟

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
والا چن بار بچه ها پرسیدن تو باشگاه، سایتش خیلی ساده ست نمی دونم دقیقا کدوم قسمتش مشکل دارین ولی دارم به صورت تصویری یه توضیحی درست می کنم -از اول تا آخر- تا فردا تموم شه آپ می کنم، امیدوارم به دردتون بخوره :smile:
ّبعد از بدقولی دو روزه بالاخره این فایل من در مورد سایت memrise حاضر شد... ببخشید که انقد شلخته ست دیدم اگه بخوام مرتبش کنم تا سال بعدم تموم نمی شه با این سرعتی که من دارم :biggrin:... البته سایتش واقعا سیستم ساده ای داره فقط ممکنه اولش یه کم عجیب به نظر بیاد، دوستانی که تو این سایتم کار کردن ببینن بی زحمت که اگه اشکال خاصی داشته باشه رفع شه... تا جایی که به ذهنم می رسید ممکنه لازم باشه توضیح دادم امیدوارم مفید باشه :gol::gol::gol:

پیوست ها

• memrise.pdf
    2.6 مگایابت · بازدیدها: 0

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
نه نه نه !!! :warn: :warn: :warn: اشتباهی که 3 سال پیش من مرتکب شدم و باعث شد 6 ماه فقط رو 12 درس اول 504 درجا بزنم و آخرشم ولش کنم! اگه اولش فقط از لغتای اصلی شروع کرده بودم و بعدا به جزئیات می رسیدم -کاری که مرداد 92 بالاخره انجام دادم- این وسط 2 سالو بیخود از دست نمی دادم!!!

پ.ن 1 : اگه می تونین مثالا و متن یا تمرینات مربوط به هر درسو بخونین فقط در حدی که تسلط تون رو اون 12 لغت اصلی بالا بره -حتی برای ترجمه ی متن و مثالا می تونین از کتابای آماده استفاده کنین و خیلی برا خودتون کار اضافه نتراشین...
پ.ن2 : علاوه بر 504 واژه ی اصلی و 125 واژه ی سخت آخر کتاب، برا 100 لغت با املای سخت!!! هم برنامه ریزی کنین من فک می کردم مهم نیست لحظه ی آخر خوندم و خوشبختانه خیلی به دردم خورد :smile:

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از راهنمایی
کتاب واسه مثال های اماده 504 میتونید معرفی کنید؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستم.
راستش زبان تخصصی راهیان ارشد من چند سال پیش خریده بودم ولی خیلی بی محتوا بود!
البته چاپ جدیدش و نخوندم.
راجع به مصالح ساختمانی یعنی لازمه که کتاب فن ساختمانی سام فروتن خونده بشه!؟ چون از مصالح زیاد سوال نمیاد.
من فکر میکنم این منابعی که معرفی کردید جدید نیست.از روی منابع زبانش حدس میزنم.
البته منظورم کل منابعی که گفتید نیست.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستم.
راستش زبان تخصصی راهیان ارشد من چند سال پیش خریده بودم ولی خیلی بی محتوا بود!
البته چاپ جدیدش و نخوندم.
راجع به مصالح ساختمانی یعنی لازمه که کتاب فن ساختمانی سام فروتن خونده بشه!؟ چون از مصالح زیاد سوال نمیاد.
من فکر میکنم این منابعی که معرفی کردید جدید نیست.از روی منابع زبانش حدس میزنم.
البته منظورم کل منابعی که گفتید نیست.
من زبان تخصصی راهیان چاپ جدیدشو گرفتم واقعا افتضاحه خیلیم اشتباه داره تو متناش
من مصالح سام فروتن خوندم به نظر من که مناسبه دسته بندی مناسب داره و توضیحات مناسب و ریزیم داره البته بچه ها کتاب عناصر پوران پژوهش کزازی رو هم پیشنهاد میدن

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بهتون پیشنهاد میکنم اولویت زبان رو بزارید روی اول 1100 و بعد لغات سال قبل تمام رشته ها . بعد از اینا حالا برید سراغ 504 و تافل ... من توی کنکور امسال کلماتی که شاید خیلی قدیم خونده بودم بیشتر بدردم خورد تا 504 و تافل . کلمات قدیمی و آسون تر توی 1100 پیدا میشه

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
مرسی از راهنمایی
کتاب واسه مثال های اماده 504 میتونید معرفی کنید؟
والا خودم ندارم چون قبلا کلاس می رفتم فقط جاهای مهم یا سخت شو استاد گفتنی یادداشت می کردم ... ولی دست بچه ها می دیدم انواع کتابا و فلش کارتای راهنما که ترجمه فارسی داشتن، فک کنم اگه برین یه کتاب فروشی نسبتا خوب بخشی که منابع زبان هست خود فروشنده بهتر راهنمایی کنه، یه سری فلش کارتم عارفه -arefe- قبلا اسکن کرده بود که من آپ می کنم اگه خواستین می تونین مشخصاتشو از خودش بپرسین...در این موردم زیاد حساس نشین ممکنه بعضی جاها هم غلط غلوط داشته باشه زیاد بهش تکیه نکنین فقط در یه حدی که بتونین مفهوم جملات تو ذهن تون باشه تا بتونین اون لغتی رو که داخل جمله هست خوب یادتون نگه دارین

من زبان تخصصی راهیان چاپ جدیدشو گرفتم واقعا افتضاحه خیلیم اشتباه داره تو متناش
من مصالح سام فروتن خوندم به نظر من که مناسبه دسته بندی مناسب داره و توضیحات مناسب و ریزیم داره البته بچه ها کتاب عناصر پوران پژوهش کزازی رو هم پیشنهاد میدن
زبان تخصصی کتاباش زیاد به درد کنکور نمی خورن مگه اینکه کتابای جدیدی چاپ شن که ساختار جدید طراحی سوالا رو در نظر گرفته باشن، تا پارسال که من چک کردم کتاب خوبی ندیدم، خودتون ریدینگای سالای گذشته ی معماری و رشته های مشابه (طراحی شهری، مرمت، تکنولوژی) رو بررسی کنین موفق ترین... مثلا طرز طراحی سوالای امسال معماری خیلی شبیه به طراحی شهری بود -نحوه ی پرسش از متن و حالت غیرمستقیم سوالا- من خودم خیلی افسوس می خورم چون طراحی شهری برام اولویت دوم بود اهمیتی به زبان تخصصیش ندادم و تو معماری هم ضربه شو خوردم...
کتابای مصالح و حتی عناصر سنتی در حد ورق زدن و آشنایی با خاصیت های کلی مصالح خوبه، فقط به عنوان یه پایه برا کتب مهم تر، زیاد روشون ریز نشین که دیگه سوال خاصی طرح نمی شه، البته من این جور کتابا رو "کلا" کنار گذاشته بودم کنکور قبلی که همینم باعث شد پایه م ضعیف باشه و نتون کتابای مهمو خوب درک کنم، اگه حس می کنین براتون لازمه بخونین ولی دیگه به حدی روشون وقت نذارین که به اصل کار رسیدنی خسته شین

اسم نویسنده کتاب زیبایی شناسی رو میگی؟
یورگ گروتر

پیوست ها

• فلش کارت.rar
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا