مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ارشد یه برنامه ریزی دقیق میخواد اصلی ترین منابع و کمترین رو باید بخونین............همراهی جان درست گفتن اول سوالات رو بررسی کنین هر سال سبک سوالا عوض میشه.مثلا امسال از ساختمانهای بلند خیلی اومده بود.........این یه کتاب 800 صفحه ایه خب کسی که ندونه لنگ میزنه چه جور بخوندش در حالی که من تو یه روز خوندم و همه سوالاشم جواب دادم...........فعلا زبان کار کنین و تاپیک بچه های ارشد 92 و 93 رو بخونین............خودتون دستتون میاد چی خوبه چی بد........فعلا زبان شروع کنین..............لغت...چون وقتتون زیاده خلاصه نویسی کنین حتما................این ضروریه او آخرا متوجه میشین چی میگم.خیلی کتابارو فقط باید عکساشو دید...........فعلا یکی دو هفته تاپیکارو بخونین و زبان نمه نمه شروع کنین.
..موفق باشین

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارشد یه برنامه ریزی دقیق میخواد اصلی ترین منابع و کمترین رو باید بخونین............همراهی جان درست گفتن اول سوالات رو بررسی کنین هر سال سبک سوالا عوض میشه.مثلا امسال از ساختمانهای بلند خیلی اومده بود.........این یه کتاب 800 صفحه ایه خب کسی که ندونه لنگ میزنه چه جور بخوندش در حالی که من تو یه روز خوندم و همه سوالاشم جواب دادم...........فعلا زبان کار کنین و تاپیک بچه های ارشد 92 و 93 رو بخونین............خودتون دستتون میاد چی خوبه چی بد........فعلا زبان شروع کنین..............لغت...چون وقتتون زیاده خلاصه نویسی کنین حتما................این ضروریه او آخرا متوجه میشین چی میگم.خیلی کتابارو فقط باید عکساشو دید...........فعلا یکی دو هفته تاپیکارو بخونین و زبان نمه نمه شروع کنین.
..موفق باشین
چجوری تونستید بخونید؟ من این کتابو دیدم مطالبش خیلی سبک نیست
ممنون توضیحات بجایی بودن:gol:منکه زبانو شروع میکنم به امید خدا ببینیم چی میشه

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چجوری تونستید بخونید؟ من این کتابو دیدم مطالبش خیلی سبک نیست
ممنون توضیحات بجایی بودن:gol:منکه زبانو شروع میکنم به امید خدا ببینیم چی میشه

میتونی اول یه جزوه جمع بندی بخونی بعد کتابشو....
درکل دوستان حتما اولویت به منابع اصلی باشه
درک رفتار-مبانی سازه - سازه در معماری در اولویته اول
فناوری نوین و ساختمانهای بلند طراحی لرزه ای دوم
ساختمانهای بتنی و فولادی و چگونه عمل میکنند اولوینه سوم
اینهارو خوندید برید عصر کنکاش سیستم هاشو بخرید اونو مرور کنید...من 3 روز مونده به کنکور اونو خوندم...عالی بود...
حتما خلاصه بردارید...من جا شما باشم از همین الان شروع میکنم ک فشار روتون نیاد...نمیگم الان بخونید...طوری بخونید ک ازش خلاصه هاتون در بیاد...بعدم سعی کنید هر مبحثی ک میخونید هر چیزی ک بهش ربط داره رو هم بخونید...
اگه معماری جهان میخونی حتما بانی مسعود و زارعی و ماناقابوسی رو و هر کتب دیگه ای رو باهاش پیش ببر....من خودم اینجوری کردم...ولی زمان خیلی کم اوردم چون هم میخواستم بخونم هم خلاثه برداری کنم و خوب تبعیتا زمانم خیلی کم بود برا این کارها...
و برای زبان از همین الان 504 رو شروع کنید 42 درس تو 42 روز تموم کنید بعدش تافل تو 30 روز و بعد حتما حتما حتما 1100 رو بخونید در نهایت لغات کنکور سالهای پیش...
لطفا هر چی میگیم رو انجام بدید و پشت گوش نندازید ک مثل من و دوستان من الان حسرت نخورید...

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونی اول یه جزوه جمع بندی بخونی بعد کتابشو....
درکل دوستان حتما اولویت به منابع اصلی باشه
درک رفتار-مبانی سازه - سازه در معماری در اولویته اول
فناوری نوین و ساختمانهای بلند طراحی لرزه ای دوم
ساختمانهای بتنی و فولادی و چگونه عمل میکنند اولوینه سوم
اینهارو خوندید برید عصر کنکاش سیستم هاشو بخرید اونو مرور کنید...من 3 روز مونده به کنکور اونو خوندم...عالی بود...
حتما خلاصه بردارید...من جا شما باشم از همین الان شروع میکنم ک فشار روتون نیاد...نمیگم الان بخونید...طوری بخونید ک ازش خلاصه هاتون در بیاد...بعدم سعی کنید هر مبحثی ک میخونید هر چیزی ک بهش ربط داره رو هم بخونید...
اگه معماری جهان میخونی حتما بانی مسعود و زارعی و ماناقابوسی رو و هر کتب دیگه ای رو باهاش پیش ببر....من خودم اینجوری کردم...ولی زمان خیلی کم اوردم چون هم میخواستم بخونم هم خلاثه برداری کنم و خوب تبعیتا زمانم خیلی کم بود برا این کارها...
و برای زبان از همین الان 504 رو شروع کنید 42 درس تو 42 روز تموم کنید بعدش تافل تو 30 روز و بعد حتما حتما حتما 1100 رو بخونید در نهایت لغات کنکور سالهای پیش...
لطفا هر چی میگیم رو انجام بدید و پشت گوش نندازید ک مثل من و دوستان من الان حسرت نخورید...
برا فن و ساخت
درک رفتار سازی و سازه در معماری و طراحی لرزه ای برای معماران و خوندم و تقریبا میشه گفت مطالبشو بلدم اما بقیشو نخوندم اما کتاباشو دارم کم کم شروع میکنم به خوندن
حتما سعی میکنم مباحث در راستای هم باشه و گسسته نخونم چشم
من واقعا تصمیم دارم خوب شروع کنم اما چون ترم 7هستم و درسامم یکم سنگینه نمیخوام زیاد خسته بشم تا تابستون کم بیارم سعی میکنم این مدت چندتا کتابای پایه و مهمو بخونم خلاصه بردارم اما خودمو خسته نکنم و از همه مهمتر از فردا زبانو شروع میکنم تا آخرش میرم توکل به خدا

ممنون بابت پیشنهادهای خیلی خوبت عارفه جان:gol:

آخرین ویرایش:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز

اصلا منو نمیبینین ه؟؟؟؟؟
من دارم میرم.....
موفق باشین....

farzaneh*memary

کاربر ممتاز

اصلا منو نمیبینین ه؟؟؟؟؟
من دارم میرم.....
موفق باشین....

عزیزم من جوابتو دادم ولی تو ویرایش پستم (چون نمی خواستم زیاد پست بذارم) فک کردم متوجه شدی... بعد از اون فک نکنم سوالی پرسیده باشی... :w20:

raha pania

کاربر بیش فعال
منظورتون از جزوه های سیزده گانه باشگاه چیه ؟:surprised: کی الان میخواد سازه در معماری رو شروع کنه ؟;)منم دانشگاه میرم هم کار میکنم اما کارم تایپه ساعتش دست خودمه ،504 از فلش کارتا شروع کنیم اشکال داره ؟استاد انسان ،طبیعت ما کتاب معماری غرب بانی مسعود و بهمون واسه امتحان داد من تا حالا 4 دور خوندم (البته 4 فصل اولش که واسه امتحان بود) خیلی سخته .......:cry:

*Spirit*

عضو جدید
بنظر من برای موفق شدن باید از پایه کارو قوی کنیم. من از کتابای هنرستان شروع میکنم, بعد کتب مرجع ,بعد جزوات موجود در سایت و در انتها تست میزنم.
اگر دوستان نظری دارن ممنون میشم در اختیارمون بذارن:gol:

سلام
من ارشد 93و92 كنكور دادم ولی گفتم شاید یه سری حرفا که نتیجه صحبت با مشاورا و رتبه های یه رقمی بود و کمک ما کرد که بعد از ارشد 92 (که خیلی بد شد) از کنکور 93مون راضی باشیم کمک شما94ی ها هم بکنه:

راستشو بخواي اصلا كاردرستی نیست دقیقا این اشتباهیه که خیلی ها میکنن
اگر با بچه هایی موفق سالهای قبل صحبت کنی اصلا این کار رو پیشنهاد نمی کنن
بعد یکسال هم که رتبه نیاری باعث میشه کلی شاکی باشی .

اگه دقت کرده باشی هر سال یعده از رشته های دیگه کنکور معماری میدن و موفق هم میشن یا یه عده که طرح و فکرشون تو کارشناسی تاپ نبوده همینطور، عجیب نیست؟!!
اونا شاید مثل ما نمیدونن معماری چیه با وسعتش هم آشنا نیستن ولی میدونن برای کنکور منابع اصلی و منابعی که رتبه های خوب پیشنهاد کرده اند
یا آموزشگاه ها، در واقع اونا فقط خوب، امتحان دادن و این تنها شرطه!. برای کنکور معماری اگه قرار باشه یه کار بکنی ( دقیقا ماجرای اسکیسم همــینه) اینه که ببینی چی ازت میخوان جواب همونو بدی اصلا لازم نیست علامه باشی،اصلا!!

در واقع برای قبولی تو ارشد یه تلاش کوتاه مدت چند ماهه مداوم برای منابع اصلی (که 90-80 ٪ سوالا ازونا میاد و لیستش توی سایت موجوده) کامل، جواب میده
چون کنکور مثل اسکیس ساختار خودشو داره که باید از خودش بپرسی که چی میخواد.
حتی منابع کنکور هم باید با اولویت اهمیت (فکرکنم تو منابعی که ایوانخانه داده هست) بخونی چه برسه به بقیه کتابهایی که مباحثشون صرفا "احتمال" داره با سوالات همپوشانی داشته باشه
همون منابع رو باید خوند ولی چندین و چندبار، تا عمیق بشن و میزان خطا بیاد پایین.

زبان و تاریخ و فن و منظر رو باید خوب خوند که به درک هم کمک میکنن ولی برای درک (اگه کلاس طباطبایی یا کس دیگه رو نخوای بری) هیچی مثل تحلیل سوالات سالهای پیش برای خودت (و بعضی وقتها پیدا کردن چیزی که طراح میخواد توی سوال بهت یاد بده) موثر نیست، یکی از بچه ها فقط با تحلیل سوالهای سال قبل (تقریبا 40-30٪ سوالا هرسال فقط شکل عوض میکنن) تو دو هفته!!و تشخیص اینکه چیا مهمتره و مطالعه مروری و با زبان نسبتا قوی که از فیلم زیاد دیدن تقویت شده بود!! و با این آرامش خیال که قرار نیست قبول بشه! رفت سر جلسه و رتبه اش شد 14! !(درکش رو 60 زد و زبانشو حدود 50 فکرکنم)و دوتا از بچه ها که چندماه فقط بکوب منابع رو میخوندن و کاری با سوالات سال قبل یا ذهن طراح نداشتن 2000 شدن و کلی شاکی شده بودن!!

اگر قراره چیزی بخونی مطمئن باش باید اول و دوم وسوم منابع مشترک اصلی رو بخونی و بعدش بقیه چیزایی که تک رقمی ها اساتید و آموزشگاهها میگن و احیانا بعدش چیزهایی که آدم خودش می فهمه سوال خیز! هستن .

با آرزوی موفقیت برای همه 94ی ها!!;)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پ.ن : درمورد کتابهای ارزشمند ولی غیر منبع مـعـــماری:

میگن تادایو آندو که دانشگاه معماری هم نرفته برای یه سالش کتاب می خرید و تا اونا رو تموم نمی کرد اصلا کسی نمی دیدش!میخوند برای خودش برای برطرف شدن نقصای احتمالیش! واقعیتش اینه که همه ما یسری نقص هایی توی خودمون احساس می کنیم که یه جاهایی معماری رو خوب مسلط نشدیم که اگه جداگونه ( نه الزاما تو فورجه کنکور یا بعنوان منبع کنکور) براش وقت و انرژی بذاریم و مطالعه درست حسابی، جوری که به دلمون بچسبه داشته باشیم، یه اختلاف تراز فوق العاده و عجیب از نظر حرفه ای با بقیه هم رشته ای هامون پیدا می کنیم که اگه ادامه داشته باشه در آینده هم، بتدریج مثل دوتا خط که باهم زاویه پیدا میکنن این ارتقا مشخص تر میشه و غیر از اعتبار، از لحاظ مالی هم خوبه. (ولی بی تعارف بگم، اگه واست تو معماری فقط درآمد مهم باشه لازم نیست این زحمتو بخودت بدی)

خوندن کتابهای غیرمنبع یه خوبی اساسی دیگه هم داره، اینکه ایشالا هم بعد قبولیت هم بعد فارغ التحصیلیت! چون برای خودت فکر خودت، فهم خودت و خط کشیدن خودت خوندی، مثل خیلیا که وقتی به ارشد میرسن (حتی تو بچه هایی که علم و صنعت و هنرهای زیبا قبول شده ان کم نیستن! کسایی که میشناسم) احساس خلا و پوچی که ارشد ارشد که میگفتن این بود!!! نکنی ( حتما میدونی: ارشد از لحاظ بار علمی بالاتر از کارشناسی نیست ولی خیلی مزایای دیگه داره که قابل چشمپوشی نیست)
و حرف واسه گفتن داری و راه خودت رو برای رفتن انتخاب کرده ای و از قبل زودتر اینو میدونی که دانشگاه فقط یه بخشی از مسیره.

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ارشد 93و92 كنكور دادم ولی گفتم شاید یه سری حرفا که نتیجه صحبت با مشاورا و رتبه های یه رقمی بود و کمک ما کرد که بعد از ارشد 92 (که خیلی بد شد) از کنکور 93مون راضی باشیم کمک شما94ی ها هم بکنه:

راستشو بخواي اصلا كاردرستی نیست دقیقا این اشتباهیه که خیلی ها میکنن
اگر با بچه هایی موفق سالهای قبل صحبت کنی اصلا این کار رو پیشنهاد نمی کنن
بعد یکسال هم که رتبه نیاری باعث میشه کلی شاکی باشی .

اگه دقت کرده باشی هر سال یعده از رشته های دیگه کنکور معماری میدن و موفق هم میشن یا یه عده که طرح و فکرشون تو کارشناسی تاپ نبوده همینطور، عجیب نیست؟!!
اونا شاید مثل ما نمیدونن معماری چیه با وسعتش هم آشنا نیستن ولی میدونن برای کنکور منابع اصلی و منابعی که رتبه های خوب پیشنهاد کرده اند
یا آموزشگاه ها، در واقع اونا فقط خوب، امتحان دادن و این تنها شرطه!. برای کنکور معماری اگه قرار باشه یه کار بکنی ( دقیقا ماجرای اسکیسم همــینه) اینه که ببینی چی ازت میخوان جواب همونو بدی اصلا لازم نیست علامه باشی،اصلا!!

در واقع برای قبولی تو ارشد یه تلاش کوتاه مدت چند ماهه مداوم برای منابع اصلی (که 90-80 ٪ سوالا ازونا میاد و لیستش توی سایت موجوده) کامل، جواب میده
چون کنکور مثل اسکیس ساختار خودشو داره که باید از خودش بپرسی که چی میخواد.
حتی منابع کنکور هم باید با اولویت اهمیت (فکرکنم تو منابعی که ایوانخانه داده هست) بخونی چه برسه به بقیه کتابهایی که مباحثشون صرفا "احتمال" داره با سوالات همپوشانی داشته باشه
همون منابع رو باید خوند ولی چندین و چندبار، تا عمیق بشن و میزان خطا بیاد پایین.

زبان و تاریخ و فن و منظر رو باید خوب خوند که به درک هم کمک میکنن ولی برای درک (اگه کلاس طباطبایی یا کس دیگه رو نخوای بری) هیچی مثل تحلیل سوالات سالهای پیش برای خودت (و بعضی وقتها پیدا کردن چیزی که طراح میخواد توی سوال بهت یاد بده) موثر نیست، یکی از بچه ها فقط با تحلیل سوالهای سال قبل (تقریبا 40-30٪ سوالا هرسال فقط شکل عوض میکنن) تو دو هفته!!و تشخیص اینکه چیا مهمتره و مطالعه مروری و با زبان نسبتا قوی که از فیلم زیاد دیدن تقویت شده بود!! و با این آرامش خیال که قرار نیست قبول بشه! رفت سر جلسه و رتبه اش شد 14! !(درکش رو 60 زد و زبانشو حدود 50 فکرکنم)و دوتا از بچه ها که چندماه فقط بکوب منابع رو میخوندن و کاری با سوالات سال قبل یا ذهن طراح نداشتن 2000 شدن و کلی شاکی شده بودن!!

اگر قراره چیزی بخونی مطمئن باش باید اول و دوم وسوم منابع مشترک اصلی رو بخونی و بعدش بقیه چیزایی که تک رقمی ها اساتید و آموزشگاهها میگن و احیانا بعدش چیزهایی که آدم خودش می فهمه سوال خیز! هستن .

با آرزوی موفقیت برای همه 94ی ها!!;)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پ.ن : درمورد کتابهای ارزشمند ولی غیر منبع مـعـــماری:

میگن تادایو آندو که دانشگاه معماری هم نرفته برای یه سالش کتاب می خرید و تا اونا رو تموم نمی کرد اصلا کسی نمی دیدش!میخوند برای خودش برای برطرف شدن نقصای احتمالیش! واقعیتش اینه که همه ما یسری نقص هایی توی خودمون احساس می کنیم که یه جاهایی معماری رو خوب مسلط نشدیم که اگه جداگونه ( نه الزاما تو فورجه کنکور یا بعنوان منبع کنکور) براش وقت و انرژی بذاریم و مطالعه درست حسابی، جوری که به دلمون بچسبه داشته باشیم، یه اختلاف تراز فوق العاده و عجیب از نظر حرفه ای با بقیه هم رشته ای هامون پیدا می کنیم که اگه ادامه داشته باشه در آینده هم، بتدریج مثل دوتا خط که باهم زاویه پیدا میکنن این ارتقا مشخص تر میشه و غیر از اعتبار، از لحاظ مالی هم خوبه. (ولی بی تعارف بگم، اگه واست تو معماری فقط درآمد مهم باشه لازم نیست این زحمتو بخودت بدی)

خوندن کتابهای غیرمنبع یه خوبی اساسی دیگه هم داره، اینکه ایشالا هم بعد قبولیت هم بعد فارغ التحصیلیت! چون برای خودت فکر خودت، فهم خودت و خط کشیدن خودت خوندی، مثل خیلیا که وقتی به ارشد میرسن (حتی تو بچه هایی که علم و صنعت و هنرهای زیبا قبول شده ان کم نیستن! کسایی که میشناسم) احساس خلا و پوچی که ارشد ارشد که میگفتن این بود!!! نکنی ( حتما میدونی: ارشد از لحاظ بار علمی بالاتر از کارشناسی نیست ولی خیلی مزایای دیگه داره که قابل چشمپوشی نیست)
و حرف واسه گفتن داری و راه خودت رو برای رفتن انتخاب کرده ای و از قبل زودتر اینو میدونی که دانشگاه فقط یه بخشی از مسیره.
خو منم میخوام همین کارو بکنم دیگه....
اگه از اول تاپیک صحبتهای منو میخوندی میدیدی دوست عزیز
من منابع مشترک بین چند لیست منابعو انتخاب کردم و یکی یکی دارم برای دور اول و روزنامه وار خوندن میرم سراغشون. در کنارش زبان رو هم که مهمه دارم شروع میکنم و اسکیس که داغونم توش...
البته من از 1ول اسفند شروع میکنم الان کمی درگیرم

parinush

عضو جدید
بچه ها من این ترم معماری اسلامی و معماری معاصر دارم. میخوام طوری بخونمشون ک برای کنکورمم بدرد بخوره.چ منبعی معرفی میکنید؟

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من این ترم معماری اسلامی و معماری معاصر دارم. میخوام طوری بخونمشون ک برای کنکورمم بدرد بخوره.چ منبعی معرفی میکنید؟
اسلامی پیرنیا
معاصر غرب قبادیان
جزوه دکتر خوشنویسم خوبه برای معاصر
این فایلو ببین. نمیدونم مال کی هست ولی به نظرم بدک نیست

http://www.4shared.com/office/-wyAS3L4ce/Manabe_Arshad-_memari.html

آخرین ویرایش:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
لینکو تو همون پست عوض کردم ببین کار میکنه یا نه
بانی مسعود خودش یکی از منابع اصلیه

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من از یه گروه توی فیسبوک 2تا لیست گرفتم و میخوام فردا این 2تا و 2تا لیست دیگه که از همین سایت گرفتم ببرم پرینت بگیرم و با هم مقایسه کنم. اینطوری معلوم میشه کدوم کتابا مهمتر هستن و کدوما در درجه های بعدی قرار میگیرن. اول مهما رو میخونم اگه وقت شد به درجات بعدی میرسم

لیست اول شامل کتب معرفی شده توسط یکی از رتبه های خوب دانشگاه سراسری:

http://uplod.ir/hzuhzrwkgwbw/manabe_arshade_memari.pdf.htm

لیست دوم متعلق به مرکز معماری شامل مقایسه اهمیت کتب مرجع برای سراسری در مقابل آزاد:

http://uplod.ir/xhang6tgpj44/Manabe_Arshad-_memari.pdf.htm

سلام دوستان.منم به شما پیوستم;)
یه سوال لیست اول و چجوری دانلود کنم؟رو لینک که کلیک میکنم و دانلود رایگان قسمتی که مربوط به دانلود نرم افزار ilive یه همچین چیزی هست میاد.پس دانلود لیست کجاست؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره تقریبا می شه، با مطالعه ی سبک ماست مالی پیرامون سوالات سالای قبل، خیلی از مباحث اساسی کنکور تکراری ان تو درسای مختلف و به نظر میاد همینا رو اگه کسی خوب بلد باشه می تونه نتیجه ی قابل قبولی بگیره، البته این حرفا برا الان نیست، برا اونایی هست که می مونن لحظه ی آخر می خونن چون تضمینی نداره و ممکنه جواب بده ممکنم هست جواب نده، کلا منظورم این نبود که درسای دیگه رو نخونیم و بمونیم برا ماه آخر، بیشتر هدفم تاکید رو اولویت زبان بود، اگه الان قراره فقط روزی 1 ساعت بخونی اون 1 ساعتو زبان بخون اما اگه 2-3 ساعت می خونی درسای دیگه رم بخون یواش یواش در کنارش...

من ترم 8 رو شروع می کنم، امسال تموم می شه اگه خدا بخواد... متاسفانه تابستون و ترم 6 رو که خلوت بود به خاطر تنبلی از دست دادم، ترم 7 که وقت سر خاروندن نداشتم... تقریبا می شه گفت موندم برا سال بعد (94)...
نه لزومی نداره کلاس بری، اول برید این سایت عضو شید (هر کی که می خواد زبان شروع کنه) و یواش یواش با لغتای 504 شروع کنید :
http://www.memrise.com/home/

http://www.memrise.com/course/2168/504-essential-english-words/

من از اواخر مرداد با راهنمایی بچه های باشگاه اینجا عضو شدم با وجود کند پیش رفتن خیلی راحت 504، لغات ضروری تافل و لغات 3 سال آخر کنکورو تموم کردم شما که از الان شروع می کنید به احتمال زیاد حتی به 1100 هم می رسین البته اگه نشدم مهم نیست همین 3 تا اصله بقیه ش برا محکم کاریه...

همزمان که از این سایت برا حفظ کردن لغتا استفاده می کنین، کتاب 504 هم تهیه کنین، با خوندن مثالا و حل تمرینا رو کاربردای لغتا هم مسلط شین ولی اگه اوایل دیدین سخته براتون فعلا بی خیالش شین بعد اینکه یه دور کل لغتا رو یاد گرفتین برگردین سراغ کتاب می بینین که خود به خود کار براتون آسون تر شده... البته 1 ترم کلاس رفتن هم صرفا برای آشنایی با نحوه ی تمرین زبان بد نیست ولی اصل کار رو دوش خودتونه و فقط بگم که اصلا دلسرد نشین، اولاش آسونه یواش یواش که تعداد لغتا زیاد می شه آدم همه رو با هم قاطی می کنه ولی اهمیت ندین و همین طور که به خوندن ادامه بدین بالاخره چه کند چه تند یه روز همه رو کامل یاد می گیرین با ریزه کاریاش می رین سراغ کتاب بعدی :)

اینم pdf کتاب 504 ولی بهتره خود کتابو هم داشته باشین و همیشه همراه تون باشه...

بچه های سال قبلی که رفتن استراحت تقریبا، بچه های امسالم که فعلا درگیر کنکورن بعدا حتما کمک می کنن...
سلام دوست عزیز
میشه بگید چجوری از این سایت برای خوندن استفاده کردید؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا استرس ؟!!! .
از همین الان شروع کن !!! .
504 و تافل فقط باید 12 و 15 کلمه اصلی هر درس با مترادف ها و متضادهاشون بخونی !!! .
و به کاربرد لغت در جمله هم توجه کن ! .
تمرین و مثال ها مهم نیست ! الکی وقت نگذار ... استرس نداشته باش ... فقط بخون همین !
کتاب زبان عمومی ارشد رستمی بخر ! .
برای گرامر و لغات کنکور سالهای گذشته را هم دارد ... خیلی خوبه ... کسی بعد ها به ما اتهام تبلیغات نزند ! .:D
مهارت های سیزده گانه زبان ...
#335#334
همون جزوه ای که خودم گذشتم ...
بزارید وقتم سبک بشه ...
امتحان تافل و جی ار ای دارم ... مقاومت مصالح هم اپ میکنم ... میزارم ! .
#1022#1036
مرسی دوست جون
ولی مهارت های سیزده گانه دان کردم باز میشه ولی اکسترکت نمیشه!

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلاااااام
درس 3 کتاب504 تموم شد
3فصل از ترسیم فنی هنرستانو هم خوندم
شما چیکا کردید دوستان؟؟؟
راستییییی کتاب زیبایی شناسی و زبان تخصصی رو این ترم دارم
کارم سبکتر شد!!!:w42:

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
میشه بگید چجوری از این سایت برای خوندن استفاده کردید؟
والا چن بار بچه ها پرسیدن تو باشگاه، سایتش خیلی ساده ست نمی دونم دقیقا کدوم قسمتش مشکل دارین ولی دارم به صورت تصویری یه توضیحی درست می کنم -از اول تا آخر- تا فردا تموم شه آپ می کنم، امیدوارم به دردتون بخوره :smile:

سلاااااام
درس 3 کتاب504 تموم شد
فصل اول ترسیم فنی هنرستانم خوندم
میرم ک بخونم فصل دومشووووووووو
شما چیکا کردید دوستان؟؟؟
راستییییی کتاب زیبایی شناسی و زبان تخصصی رو این ترم دارم
کارم سبکتر شد!!!:w42:
چقد خوب، روز اولِ من که با یه برنامه ی پیش بینی نشده به هم خورد تقریبا از صب تا الان داشتم برا یه دوستی برش می زدم... ولی فردا حتما حتما درس اول 1100 + با 20-30 صفحه از عناصر معماریو شروع می کنم... خیلی خوبه که برنامه ی دانشگاهت با منابع انتخابیت منطبقه امیدوارم خوب از این فرصت استفاده کنی :victory:

آخرین ویرایش:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز

کژال جون

عضو جدید
با سلام

ما هم هستیم

ویک سوال حیاطی:

بچه ها کسی می دونه کدام از کتابهای دکتر گلابچی جزء واجباته یعنی حتما ازش سوال می آد؟و کدام ها مهم نیستند و در درجه اهمیت کمتری قرار دارند؟ چون کتابهای دکتر زیاد هستند و واقعا همشو نمی شه خوند.
سلام بچه ها . من امسال کنکور دادم و خدا رو شکر راضیم. اگه زبانم خوب بود و چند درصد میزدم مطمئن بودم که 1رتبه خیلی خیلی خوب می آوردم. بچه ها من رشته کارشناسیم معماری نبوده و یادمه هیچ کس روز اول مث من حیرون نبود تا اینجا رو پیدا کردم با کمک بچه ها خیلی چیزا دستم اومد. می خوام تجربیاتمو در اختیارتون بذارم به خاطر اینکه خوبی کردن و از بچه های اینجا یاد گرفتم. سوالی داشتین در خدمتم.
حالا جواب دوستمون: اگه معماری می خوای شرکت کنی که اول درک رفتار سازه و سازه در معماری. نصیحت من: با هم بخونینشون مثلا قوس این کتاب وکه خوندین بلافاصله قوس اونم بخونین. از همه چی مهم تر زبااااااااااااااان. اگه از الان شروع کنین و کم کم ولی ادامه دار بخونین خیلی خوبه.
الان وقت عالیی هست واسه شروع. آهسته اماپیوسته. موفق باشین;)

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
دینگ دینگ دینگ نفیسه وارد می شود

دینگ دینگ دینگ نفیسه وارد می شود

سلام برو بچز 94 منم به جمعتون اومدم ولی خیلی خسته

یه نصیحت = زیاد کتاب دور بروتون جمع نکنین آخرش وقت نمیکنین مرور کنین مث من ! همون منابع اصلی بخونین ولی 50 بار بخونین خلاصه هم حتما بنویسین بگین خب !

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دارم دیوونه میشم! 2-3 نفر لا اقل بیان با هم تعیین کنیم چی و از کی بخونیم....:crying:
یکی شروع کرده... یکی میگه زوده... منابع استارت فرق داره....

من خیلی استرس دارم.... چون فعلا به زور 4 ساعت وقت دارم برای خوندن.

:cry: من پایه میخوام.... شرایطم هم اینه: بیشتر از روزی 4 ساعت نخواد درس بخونه فعلا تا تابستون... مث خودم صفر باشه که بتونیم با هم بخونیم...
اصلا کار گروهیمون خوب نیست....:w09:
تو اگه میگی 4 ساعت من میگم یه ساعت! چون ارشد واسه من با سرکار رفتن و کلاس متفرقه و پایان نامه و اینا اصلا جور در نمیاد :D اما از اونجایی که زبانم متوسط رو به بالاست و تابستون هم نصف 504 رو خوب خونده بودم از الان 1 ساعت رو زبان (از همون درس 1 504)وقت میذارم و چون منظر دوست دارم ترجیح میدم کم کم کتاب پارادایم های پردیس که دوسش دارم رو بخونم که دلزده نشم :D حالا بعد عید هم فن و اینا رو شروع میکنم که لااقل بتونم تمرکز کنم :) کلا خیلی درگیر ارشد نیستم میخونم تا ببینم چی میشه واسه همین خیلی نظر نمیدم که منو سرمشق قرار ندید:biggrin:
در مورد سایت ممورایز یه چیزی هم بگم وقتی دوره رو انتخاب میکنید توجه کنید که تا کجای کتاب رو داره من بار اول دوره رو که برداشتم دیدم ای بابا! درس 9 رسید تموم شد!
دوره هایی ک خودم تابستون تا نصف پیش رفتم اینا بود :
1
2
و یه توصیه جدی تر وقتی لغتی رو در دور اول قبل اینکه معنی ش رو بخونید بلدید و توی حافظه بلند مدت شماست ignore کنید خیلی از لغت هاش رو بلدیم و الکی 60 بار تکرار میشه!

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز

یه نصیحت = زیاد کتاب دور بروتون جمع نکنین آخرش وقت نمیکنین مرور کنین مث من ! همون منابع اصلی بخونین ولی 50 بار بخونین خلاصه هم حتما بنویسین بگین خب !

سلااااام!خوش اومدی
خدا قوت:gol:
خب:surprised:
:D
منابع اصلی یعنی لیست منابعی ک سازمان سنجش اعلام میکنه؟
یا منابعی ک ایوان خانه میگه؟
یا اونایی ک بچه های ارشد میگن؟؟؟:confused:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز

خسته نباشی
امیدوارم برخلاف تصورت امتحانتو خوب داده باشی
حتما از راهنماییت استفاده میکنیم:gol:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها . من امسال کنکور دادم و خدا رو شکر راضیم. اگه زبانم خوب بود و چند درصد میزدم مطمئن بودم که 1رتبه خیلی خیلی خوب می آوردم. بچه ها من رشته کارشناسیم معماری نبوده و یادمه هیچ کس روز اول مث من حیرون نبود تا اینجا رو پیدا کردم با کمک بچه ها خیلی چیزا دستم اومد. می خوام تجربیاتمو در اختیارتون بذارم به خاطر اینکه خوبی کردن و از بچه های اینجا یاد گرفتم. سوالی داشتین در خدمتم.
حالا جواب دوستمون: اگه معماری می خوای شرکت کنی که اول درک رفتار سازه و سازه در معماری. نصیحت من: با هم بخونینشون مثلا قوس این کتاب وکه خوندین بلافاصله قوس اونم بخونین. از همه چی مهم تر زبااااااااااااااان. اگه از الان شروع کنین و کم کم ولی ادامه دار بخونین خیلی خوبه.
الان وقت عالیی هست واسه شروع. آهسته اماپیوسته. موفق باشین;)
خدا رو شکر
مرسی که برای کمک اومدی.
من مشکلم اسکیسه....
شما که معماری نبودی اونو میخوای چیکار کنی؟؟؟ من تو اسکیسس زیر صفرم...:cry:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو اگه میگی 4 ساعت من میگم یه ساعت! چون ارشد واسه من با سرکار رفتن و کلاس متفرقه و پایان نامه و اینا اصلا جور در نمیاد :D اما از اونجایی که زبانم متوسط رو به بالاست و تابستون هم نصف 504 رو خوب خونده بودم از الان 1 ساعت رو زبان (از همون درس 1 504)وقت میذارم و چون منظر دوست دارم ترجیح میدم کم کم کتاب پارادایم های پردیس که دوسش دارم رو بخونم که دلزده نشم :D حالا بعد عید هم فن و اینا رو شروع میکنم که لااقل بتونم تمرکز کنم :) کلا خیلی درگیر ارشد نیستم میخونم تا ببینم چی میشه واسه همین خیلی نظر نمیدم که منو سرمشق قرار ندید:biggrin:
در مورد سایت ممورایز یه چیزی هم بگم وقتی دوره رو انتخاب میکنید توجه کنید که تا کجای کتاب رو داره من بار اول دوره رو که برداشتم دیدم ای بابا! درس 9 رسید تموم شد!
دوره هایی ک خودم تابستون تا نصف پیش رفتم اینا بود :
1
2
و یه توصیه جدی تر وقتی لغتی رو در دور اول قبل اینکه معنی ش رو بخونید بلدید و توی حافظه بلند مدت شماست ignore کنید خیلی از لغت هاش رو بلدیم و الکی 60 بار تکرار میشه!
سحری تو چجور شاغلی هستی این ساعت اینجایی؟؟؟:surprised:
منم خیلی درگیرم... اون 4 ساعتم اگه خودمو بکشم شاید بشه...
منظر خیلی خوبه, امیدوارم موفق بشی
من در مورد این ممورایز اینو نمیفهمم که وقتی 504 زیر دستمه نیازی به کار کردن با این سایت هم هست؟؟؟ اصلا اگه بخوام باهاش کار کنم از کجا باید شروع کنم؟:confused:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااام!خوش اومدی
خدا قوت:gol:
خب:surprised:
:D
منابع اصلی یعنی لیست منابعی ک سازمان سنجش اعلام میکنه؟
یا منابعی ک ایوان خانه میگه؟
یا اونایی ک بچه های ارشد میگن؟؟؟:confused:
به نظر من باید منابعو بذاریم کنار هم و اونارو بر حسب اینکه تو چنتا از این منابع بوده ارزشبندی کنیم

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سحری تو چجور شاغلی هستی این ساعت اینجایی؟؟؟:surprised:
منم خیلی درگیرم... اون 4 ساعتم اگه خودمو بکشم شاید بشه...
منظر خیلی خوبه, امیدوارم موفق بشی
من در مورد این ممورایز اینو نمیفهمم که وقتی 504 زیر دستمه نیازی به کار کردن با این سایت هم هست؟؟؟ اصلا اگه بخوام باهاش کار کنم از کجا باید شروع کنم؟:confused:
الان بخاطر تحویل طرح تو مرخصی ام(مرخصی هم که چی بگم کار رو اوردم خونه! :biggrin:) :D
ممنون
یه چیزی توی سایت هست که تو کتاب نیست:
1-وقتی کتاب داری با املای لغت اشنا نمیشی (چیزی که توی کنکور بارها دیده شده 4 تا گزینه فقط حروفشون پس و پیش بوده و خیلی شبیه هم بودند)
2- وقتی با کتاب میخونی بصورت ناخودآگاه لغت رو که میبینی بخاطر حافظه بصری مغزت میدونی بعدش چه لغتی اومده یا توضیحش چیه اما توی سایت لغت ها توی مرور (همون گزینه water که آبی رنگه توی سایت) بصورت رندوم انتخاب میشه و با توجه به میزان یادگیریت خودش تشخیص میده بعد چند وقت همون لغت رو برات تکرار کنه (وقتی لغتی رو خوب بلدی سایت بعد 30 ساعت برات تکرار میکنه مثلا اما وقتی اشتباه جواب میدی توی 5 ساعت دیگه دوباره تکرار میکنه برات)
3-لغت فراره و باید همش تکرار بشه وقتی رسیدی درس 25 دیگه حوصله نداری بری از درس 1 شروع کنی مرور اما این سایت لغت ها رو از تتمام درس ها رندومایز میکنه از طرفی اگه یه لغت رو بلد نباشی یا اشتباه جواب بدی اونقدر هی برات میاره که میگی اشتباه کردم یاد نگرفتم آقو! مجبور میشی به زور هم شده حفظش کنی :biggrin:

+ البته من لغت رو از این سایت میخونم و تکرار میکنم اما بعدش که مسلط شدم میرم رو کتاب مثال هاشو میخونم و مترادف هایی که احیانا توی سایت نمیاره یعنی وقتی درس 8 رو شروع کردم به خوندن میرم درس 6 رو از کتاب میخونم ... فلش کارت هاش هم توی اتوبوس به دردم میخوره!! اما شخصا وقتی دارم با سایت لغت ها رو میخونم برای اینکه وقتی برام مرور میاره رو سایت حوصله م سر نره از تسلطم بهشون(!!:surprised:) لغت هایی که از فلش کارت میخونم رو از درس های اخر شروع میکنم!
یادمه وقتی رسیده بودم درس 8-9 توی سایت برای استفاده از فلش کارت ها درس 20 رو کم کم میخوندم(شاید روزی 5 تا لغت) اینجوری وقتی میرسیدم درس 20 توی سایت خیلی برام راحت تر بود و بار روانی کمتری داشت

البته ابن نوع خوندن خیلی به خود آدم بستگی داره به هر حال هر کسی باید طبق اونچه که براش مفید تره بخونه من صرفا تجربه شخصیم رو گفتم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا