مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sara.saba

عضو جدید
سلام دوستان
دیگه هر چی خوندم بسه
البته به جز ی کتاب برا منظر و یکی برا معماری معاصر که میخام دو تاشو از عصر کنکاش بخرم
به نظرتون خوبن؟
و اینکه مرور رو چ جوری انجام میدین؟

من ازبعضی کتاباخلاصه برداری کردم اونارو به ترتیب اراولی که یادم رفته تا اخرین چیری که خوندم میخونم
اوناییم که خلاصشو ندارم از روی نکاتی که خط کشیدم

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
دیگه هر چی خوندم بسه
البته به جز ی کتاب برا منظر و یکی برا معماری معاصر که میخام دو تاشو از عصر کنکاش بخرم
به نظرتون خوبن؟
و اینکه مرور رو چ جوری انجام میدین؟
سلام
راجبه عصر کنکاش من اطلاعاتی ندارم
اما راجبه مرور... من اول تست میزنم... تا ببینم چند درصد از اون موضوع تو ذهنم مونده...بعد اشکالامو ک فهمیدم دوباره از اول اون فصلو میخونم و اون قسمت هایی ک اشکال داشتمو با دقت بیشتر میخونم.. این جوری هم تست زدم و هم مرور شده
امیدوارم مفید باشه حرفم:smile:

sara.saba

عضو جدید
سلام
راجبه عصر کنکاش من اطلاعاتی ندارم
اما راجبه مرور... من اول تست میزنم... تا ببینم چند درصد از اون موضوع تو ذهنم مونده...بعد اشکالامو ک فهمیدم دوباره از اول اون فصلو میخونم و اون قسمت هایی ک اشکال داشتمو با دقت بیشتر میخونم.. این جوری هم تست زدم و هم مرور شده
امیدوارم مفید باشه حرفم:smile:
راهی که گفتی خیلی خوب بود اما یه نکته هس اونم اینکه تغداد سوالات تست محدوده واین شایدباعث عدم تمرکز رو بقیه قسمتا شه
البته باتوجه به شیوه جدیدی که طراحان مد نطرقرار دادن عیرمهم ها مهمتر از مهما شدن
چی گفتم داری منو؟:eek:

moeinz

کاربر بیش فعال
ی سریا ک از جزوه های شریفی اینا خوندم هموناشم دیگه خلاصه نمیخاد اونا رو همونجوری میخونم
ی سریا مثل سازه در معماری و درک رفتار و این تریپارو نمیخام مرور کنم چون از عصر کنکاش دارم تقریبن کامله
یا مثلن تاسیسات سلطاندوست اینجا ی خلاصه داشت فک کنم کامله چون اونقد سوال ریز ازش نمیدن
تاریخو باید کتابارو ریز ب ریز مرور کنم

ی فکریم داشتم ک مثلن 5 روز به 5 روز رو ی درس کار کنم
مثلن 5 روز تاریخو مرور کنم تست بزنم
5 روز بعد فن رو

نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
راهی که گفتی خیلی خوب بود اما یه نکته هس اونم اینکه تغداد سوالات تست محدوده واین شایدباعث عدم تمرکز رو بقیه قسمتا شه
البته باتوجه به شیوه جدیدی که طراحان مد نطرقرار دادن عیرمهم ها مهمتر از مهما شدن
چی گفتم داری منو؟:eek:
تست زدن برای تثبیته... اونی ک شرط اصلیه خوندنه خوده آدمه... مسلما اگه من خوب نخونم ی مبحثو.. اون معدود تستهاشم نمیتونم خوب بزنم
من خودم هم از تست های تالیفی استفاده میکنم هم کنکورهای قبل..اینجوری سوالها بیشتر میشن
و ی نکته ی دگ... اینو بگم دوستان دلیل اصلی خراب شدن کنکور سال قبل من...نزدن زیاد تست و مرور بدم بود

ی سریا ک از جزوه های شریفی اینا خوندم هموناشم دیگه خلاصه نمیخاد اونا رو همونجوری میخونم
ی سریا مثل سازه در معماری و درک رفتار و این تریپارو نمیخام مرور کنم چون از عصر کنکاش دارم تقریبن کامله
یا مثلن تاسیسات سلطاندوست اینجا ی خلاصه داشت فک کنم کامله چون اونقد سوال ریز ازش نمیدن
تاریخو باید کتابارو ریز ب ریز مرور کنم

ی فکریم داشتم ک مثلن 5 روز به 5 روز رو ی درس کار کنم
مثلن 5 روز تاریخو مرور کنم تست بزنم
5 روز بعد فن رو

نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟
اینجوری اصلا خوب نیست
چون اون 5 روز بعد دوباره تاریخ فراموش میشه
تاریخو مستمر بخون
و سعی کن تا کنکور بشه کاااامل همشو بخونی

البته اینم بگم.. ک هر کی ی سیستمی داره و اون سیستم بیشتر جواب میده براش
این چیزی ک من گفتم ممکنه واسه همه مناسب نباشه
این روش منه دوستای گلم
:smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

moeinz

کاربر بیش فعال
درک و منظرو زبان ک ب نوعی اونقد مرور نمیخان(البته به نوعی)
مهمش فنو تاریخ
تاریخ رو ک بااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااید ریز ب ریز مرور کنم
فن هم منابعش خیلی گستردست

shiva2009

کاربر بیش فعال
تقریبا میشه گفت مدیریت پروژه اما خیلیا شرکت میکنن و ظرفیتشم پایینه بجه ها دیشب گفتن زبان قوی میخواد اگه زبانت خوبه بسم ا... راستی مدیریت کارگاهم بایدبخونیا

بلاخره اونام تو مجموعه مدیریته یعنی کنکورش یکیه دیگه
این دوستمونم برای ثبت نام پرسیدن پس بهتره گمراهش نکنیم
البته بازم ممنون ازتوضیح کاملتون چون خالمو یکی ازدوستان گرفته حال تایپ کردن نداشتم
منظور مدیریت پروژه وهنرهای ساخت با زیر مجموعه تکنو لوژی و انرژی معماریه ها
اینجا یه سوء تفاهم هست که فکر کنم متوجه شدین همه. اسم اون گرایش هنرهای ساخت و معماری، با سه زیر مجموعه ی مدیریت پروژه و ساخت، تکنولوژی معماری که خودش دو تکه شده الان، و انرژی....
هیچ کدوم اسکیس ندارن، اما مدیریت پروژه ماهیت دروسش، چه برای کنکور و چه در ادامه، بسیار متفاوته، طوری که کسی نمی گه من هم معماری دوس دارم هم مدیریت، اصلاً انتخاب مناسبی نیست برای اینکه به موازات کنکور معماری براش تلاش کنین.
تکنولوژی منابعش مجموعه کتابای دکتر گلابچیه (به جز مدیریتیاش) به اضافه ی تسلط به درسایی مثل ساختمان، طراحی فنی ، بتن، استاتیک، تا حدودی مقاومت مصالح، از نظر منابع اشتراکش با معماری زیاده، ولی به درصد زبان بالا و میانگین75 و بیشتر نیاز پیدا می کنین، و به علت کثرت منابع وقت زیادی برای مطالعه ی دروس معماری باقی نمی ذاره.
انرژی منابعش همون منابع تکنولوژی هست+هرچی کتاب در مورد تنظیم شرایط منتشر بشه:confused: سؤالات بخش تنظیم شرایط پراکنده هست و این باعث میشه درصدا بیاد پایین و گاهی وقتا میانگین کسایی که معماری خوندن برابر یا بیشتر از کسایی بشه که انحصاراً واسه انرژی خوندن، و این کاملاً شانسیه..
می تونین منابع هر گرایش رو سرچ کنین و یه بار سؤالای کنکورم ببینین، این طوری نیست که با حرف یه نفر، که خیلی دوستانه داره راهنمایی می کنه آدم گمراه بشه که.
اگه هرکدوم از این گرایشا رو خواستین، باید برای ثبت نام هنرهای ساخت رو انتخاب کنین...
اما هیچ کدوم راه مناسبی برای فرار از اسکیس نیستن، فکر نکنین تکنولوژی مثلاً طرحاش سبکه یا آخر ترم از آدم اسکیس نمی گیرن ...
موفق باشین همه.

سلام دوستان اصلا فکر مدیریت پروژه با معماری رو از سرتون بیرون کنید غیر ممکنه هر دوتا باهم برا کنکورشون خوند چون به تنهایی مدیریت کارگاهی ومصالح آنقدر وقت میخاد که اصلا به هیچ درس دیگه ای نمیرسید من سال دومه که مدیریت شرکت میکنم
دوستان یه فایل لغات زباتی هست که یکی از بچه ها برا آزمون پارسال خودش جمع کرده و فکر کنم 2900 تا لغته با نرم افزار گوگل فایل باز میشه ؟از کجا این نرم افزار رو گیر بیارم
مرسی

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان اصلا فکر مدیریت پروژه با معماری رو از سرتون بیرون کنید غیر ممکنه هر دوتا باهم برا کنکورشون خوند چون به تنهایی مدیریت کارگاهی ومصالح آنقدر وقت میخاد که اصلا به هیچ درس دیگه ای نمیرسید من سال دومه که مدیریت شرکت میکنم
دوستان یه فایل لغات زباتی هست که یکی از بچه ها برا آزمون پارسال خودش جمع کرده و فکر کنم 2900 تا لغته با نرم افزار گوگل فایل باز میشه ؟از کجا این نرم افزار رو گیر بیارم
مرسی
ما ک نمیدونیم اون چیه؟؟؟اینجا یا بزار یا بگو پسوندش چیه شاید بشه کمکت کرد

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
Atraliii عزیز ناراحت نشو فک نکنم قصد بدی داشته باشن و شاید ب قول همراهی عزیز تازه واردن .

بچه ها برای درک رفتار سازه و سازه در معماری تست چی بزنم ؟؟اصلا کتاب تست ندارم با تست بیشتر یاد آدم میمونه ،؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من ارشد 92رو امروز تستای فنشو زدم آنقد افسوس خوردم ک کاش سال پیش فقط درک سازه رو میخوندم آخه سال پیش جدی اصلا نخوندم

نااا

عضو جدید
سلاام کسی میدونه هر تست چد درصده؟ و تست اشتباه چند درصد کم میشه؟ و نزدن تست چطور؟

m.a24

عضو جدید
slam man ye taze varedam
hichi nakhondam va khejalaaat mikesham pish shoma asatid.
age kasi vaghean mitone mamnooooon misham bge chikarkonam:cry:

نااا

عضو جدید
سلام من تازه می خوام شروع کنم بخونم تصمیم دارم این زمان باقی مونده را فقط صبح تا شب تست بزنم :cry: به نظرتوون مفید هست؟؟؟؟؟ کمممممممممممممک

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان منمدارم واسه ارشد 93 میخونم میشه یکی جزوه تاریخ نسیم عسکری رو بذاره شنیدم خیلی خوبه آخه من تاریخم خوب نیست کمککککککک:cry::cry:

عزیزم توی باشگاه جزوه های خانم عسگری و قابوسی هست توی تایپک جزوه ها،مهندس تاریخ که گریه نداره فقط خوندن داره
موفق باشی

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدایا شکر به خااطر هر نفس..

خدایا شکر به خااطر هر نفس..

-در خزان زندگی، آنچه را که روزها کاشته ای می دروی
..گرانزی..

-دلم گرم خداوندیست که با دستان من گندم برای یاکریم خانه می ریزد ، چه بخشنده خدای عاشقی دارم که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم .دلم گرم است. میدانم بدون لطف او تنهای تنهایم .

-نورمن فاستر: معماري چيزي نيست كه در ذهن منتقد باشد معماري در مورد زندگي واقعي است، درباره مردم است، درباره مسكن دادن به مردم و تأمين نيازهاي ايشان است.

خسته شدم انقد گفتم اسپم ندین وسوالای تکراری نپرسین سوالای جزوه تو تاپیک جزوه بپرسین و...دیگه یک کلمه ام با هیچکدوم شما حرف نمیزنم اصلا به حرف من گوش نمیدین و به حقوق هم احترام نمیذارین فقط جمله هام میذارم و میرم .

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای کسایی که تازه شروع کردن یا میخوان شروع کنن یه نصیحت برادرانه:
زبان فقط لغتهای ایسنشال تافل یا کنکور سالهای قبل یکیشون
تاسیسات و تنطیم :فیزیک 2 قیابکلو ،جزوه تاسیاست (فک کنم حمیدی) که 20 صفحه و خورده ایه و دقیقا خلاصه مفید سلطاندوسته .که تو باشگاهم هس..........اولویتهای بعدی جزوه آکوستیک ایزدی.بعد اگه رسیدین جزوه نور قیابکلو
برای فن :درک رفتار سازه ها ، سازه در معماری.مبانی سازه برای معماران(فقط عکساش)جزوه طراحی لرزه ای کزازی (فقط عکسهاش)فن آوری نوین (فقط عکسها ) جزییات ارتقا دهنده جزوه باشگاه با عکسهای کتاب فقط ، فصل 17 ساختمانه چگونه عمل میکنن +ایستایی عصر کنکاش
برای تاریخ :بانی مسعود + جزوه نسیم عسگری
برای درک معماری فقط تست
برای منطر یه کتاب عصر کنکاش و راهیان ارشد
پیروز باشین

نااا

عضو جدید
man taze tasmim gereftaam bekhoonam benazaretoooon age to in modate baghi monde faghaat test bezanam mofiid hast
??? ya hatman bayad manabe ro bekhonam???

kesi midone behtarin rah to in zamane kotah chie??man vaghan naomidaam pashimonam ke diir shoro kardaam
:cry:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاسیسات و تنطیم :فیزیک 2 قیابکلو ،جزوه تاسیاست (فک کنم حمیدی) که 20 صفحه و خورده ایه و دقیقا خلاصه مفید سلطاندوسته .که تو باشگاهم هس..........اولویتهای بعدی جزوه آکوستیک ایزدی.بعد اگه رسیدین جزوه نور قیابکلو
برای فن :درک رفتار سازه ها ، سازه در معماری.مبانی سازه برای معماران(فقط عکساش)جزوه طراحی لرزه ای کزازی (فقط عکسهاش)فن آوری نوین (فقط عکسها ) جزییات ارتقا دهنده جزوه باشگاه با عکسهای کتاب فقط ، فصل 17 ساختمانه چگونه عمل میکنن +ایستایی عصر کنکاش
برای درک معماری فقط تست
پیروز باشین

با اجازتون من یه پیشنهاد دیگه برا زبان دارم، با توجه به زمان باقی مونده چون با خوندن 504 و تافل به تنهایی نمیشه درصد خوبی از قسمت لغات اورد، اگه وقتتون رو به درک مطلب ها و تبحر تو اون قسمت بزارین نتیجه خیلی بهتری میگیرین.

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
benazareton zadan mokarare test dar in zaman e baghi mande behtar ast ya khandane manabe ??
اون وقت تستو بدون درس خوندن مي خواي بزني؟ منظورت اينه كه تستارو حفظ كني. حفظ كردن تست هيج فايده اي تو ارشد نداره. جواب نمي كيري. مي توني از كنكاش كتاباي كلي رو بكيري يا منابع اصلي رو بخوني. تست حفظ نكن.

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای درک معماری فقط تست
پیروز باشین
درسته من بیشتر از ی ماه شروع کردم اما دست کمی از این گروه ندارم .
این تاسیسات حمیدی پیدا نکردم ؟؟؟میشه آدرسشو بذارید ممنون میشم .منم ی نصیحتی ب اونایی ک امسال سال اولشونه آزمایشی شرکت میکنن دارم بهتره درسای تاریخ رو با جی 5بخونید ک برای.سال بعدتون خیلی عالی تنها کار مفیدم از سال پیس این بود ک معاصر غرب قبادیان با زارعی اینجور کردم و الان دو.ساعته معاصر غربو نصف کردم چون ملکه ذهنم شده بوده با اوندروش.آکوستیک ایزدی دانلود کردم اما بازنمیکنه ارور میده؟چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

نااا

عضو جدید
manzooram ine testo bezanam javabesho az manabe peda konam bekhonam .... chon vaghan dir shoro kardam va didane manabe kheli behem steres midee:cry:

shahmirzadi

عضو جدید
بجه ها من خیلی دیر شرو نکردم ولی الاان فقط سبک شناسی و 80 درصده درک رقتار سازه و 40 درصد از بقیه رو تموم کردم اونم منایع اولیه.از صب دارم دیوونه میشم از فکروو خیال :(( درکه معماری و درک منظر هم فعلن اقدامی نکردم :( خیللللیی بده

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
بجه ها من خیلی دیر شرو نکردم ولی الاان فقط سبک شناسی و 80 درصده درک رقتار سازه و 40 درصد از بقیه رو تموم کردم اونم منایع اولیه.از صب دارم دیوونه میشم از فکروو خیال :(( درکه معماری و درک منظر هم فعلن اقدامی نکردم :( خیللللیی بده

نسبتا وضعیت خوبی دارید فقط اینکه از این به زمان به بعد درک معماری رو جدی بگیرین تست ها و جزواتی که تو باشگاه هست رو حتما مطالعه کنین.درک معماری مهم ترین و سرنوشت ساز ترین درسه!

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
manzooram ine testo bezanam javabesho az manabe peda konam bekhonam .... chon vaghan dir shoro kardam va didane manabe kheli behem steres midee:cry:

با تست تنها اصلا جواب نمیگیری
بهتر به ندازه همین وقتی که داری منابع را بخونی 4 تا 5 منابع اصلی را بخونی بهتر از این که تست بزنی
تست برای کسی هست که خونده نه برای کسی که اصلا نخونده

وضعیت
موضوع بسته شده است.