مطالعه گروهی ارشد تکنولوژی معماری ( فناوری معماری : بیونیک - دیجیتال )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shiva2009

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها... منم تصمیم گرفتم با شما واسه کنکور بخونم من 2 سال پیش ارشدم (معماری) رو در دانشگاه ازاد تموم کردم و امسالم دکتری قبول شدم البته دانشگاه ازاد، ولی به خاطر هزینه زیادی که داشت منصرف شدم :redface:... پیشنهاد میکنم ارزش این فرصت رو بدونین اگه میخایین در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدین بهتر از الان به فکرش باشین چون بعدا نمیشه...:( واقعا وقتی از ازاد فارغ التحصیل می شی دیگه شانسی برای قبولی در دانشگاه سراسری رو واسه دکتری نداری....من الان شرایطم دقیقا همینه... البته بگم من ارشدم رو با معدل 19.17 تموم کردم...و کلی مقاله دارم.... ولی فایده ای نداشت...کاش یکسال بیشتر وقت میذاشتم و سراسری میخوندم...:cry::cry: امیدوارم همه موفق بشیم....:w30::w30:

من فکر می کنم شما داری یه مقدار احساسی تصمیم می گیری. برای دکتری، دانشگاها دانشجوی خودشون رو، به ویژه اگه لیسانس هم دانشجوی خودشون بوده باشه، خیلی راحت تر قبول می کنن. ولی فرق چندانی بین کسی که مدرکش رو از یه سراسری غیرخودی! گرفته با دانشجوی آزاد وجود نداره.حتی اگر دانشجویی فقط ارشد رو توی همون دانشگاه خونده باشه زیاد تحویلش نمی گیرن.(با این استدلال که سیستم کار کردن آدما توی لیسانس شکل می گیره.). در مورد مقاله هم، تعداد زیاد اگه مربوط به مقاله های کنفرانسی باشه، خیلی نمی تونه امتیاز رو بالا ببره. چون سقف داره امتیاز این مورد.(دقیق یادم نیست، دستورالعمل دانشگاه تهران رو ببینین، 5 بود گمونم). علمی پژوهشی هم تأثیر واقعیش رو وقتی می ذاره که مستخرج از پایان نامه باشه.(قطعا بهتر از من می دونی، واسه تاپیک دارم میگم.) در کل نمی ارزه که سه سال از عمرتو(یه سال برای کنکور و حداقل دو سال خود دوره، که در مورد تکنولوژی به راحتی به 2.5 و 3 سال می رسه) واسه گرفتن یه ارشد دیگه توی ایران هدر بدی. یه سال رو بذار و یک مدرک زبان بگیر که امتیاز قطعی و مشخص داره.(اگه نداری البته.). ضمن اینکه الان بیای یه گرایش دیگه، باید از نو واسه این رزومه درست کنی. گرایش تکنولوژی توی دکترا تازه امسال ایجاد شد و خیلی از دانشگاها اصلاً روی خوش نشون نمی دن به فارغ التحصیلای این گرایش واسه دکترای معماری.نمی گم سخت نیست، نمی گم دکتری پارتی بازی نیست،ولی اگه خیلی خوب باشی، توی 5تا دانشگاه بالأخره یکیشون انقدری انصاف به خرج میده که چشمش رو روی توانایی هات نبنده. بودن کسایی که از آزاد هم سراسری قبول شدن.

chobina

عضو جدید
من فکر می کنم شما داری یه مقدار احساسی تصمیم می گیری. برای دکتری، دانشگاها دانشجوی خودشون رو، به ویژه اگه لیسانس هم دانشجوی خودشون بوده باشه، خیلی راحت تر قبول می کنن. ولی فرق چندانی بین کسی که مدرکش رو از یه سراسری غیرخودی! گرفته با دانشجوی آزاد وجود نداره.حتی اگر دانشجویی فقط ارشد رو توی همون دانشگاه خونده باشه زیاد تحویلش نمی گیرن.(با این استدلال که سیستم کار کردن آدما توی لیسانس شکل می گیره.). در مورد مقاله هم، تعداد زیاد اگه مربوط به مقاله های کنفرانسی باشه، خیلی نمی تونه امتیاز رو بالا ببره. چون سقف داره امتیاز این مورد.(دقیق یادم نیست، دستورالعمل دانشگاه تهران رو ببینین، 5 بود گمونم). علمی پژوهشی هم تأثیر واقعیش رو وقتی می ذاره که مستخرج از پایان نامه باشه.(قطعا بهتر از من می دونی، واسه تاپیک دارم میگم.) در کل نمی ارزه که سه سال از عمرتو(یه سال برای کنکور و حداقل دو سال خود دوره، که در مورد تکنولوژی به راحتی به 2.5 و 3 سال می رسه) واسه گرفتن یه ارشد دیگه توی ایران هدر بدی. یه سال رو بذار و یک مدرک زبان بگیر که امتیاز قطعی و مشخص داره.(اگه نداری البته.). ضمن اینکه الان بیای یه گرایش دیگه، باید از نو واسه این رزومه درست کنی. گرایش تکنولوژی توی دکترا تازه امسال ایجاد شد و خیلی از دانشگاها اصلاً روی خوش نشون نمی دن به فارغ التحصیلای این گرایش واسه دکترای معماری.نمی گم سخت نیست، نمی گم دکتری پارتی بازی نیست،ولی اگه خیلی خوب باشی، توی 5تا دانشگاه بالأخره یکیشون انقدری انصاف به خرج میده که چشمش رو روی توانایی هات نبنده. بودن کسایی که از آزاد هم سراسری قبول شدن.

سلام خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز... :w27::w27:ولی تا در شرایطش قرار نگیری نظر دادن سخته... من رزومه کاملی دارم مقاله علمی پژوهشی هم دارم در تاپیک دکتری هستند... مدرک زبان هم دارم ...ولی امکانش فقط 1 درصده که بخایی قبول شی از سراسری... باید چند سال دنبالش باشی... به نظر من نزدیک ترین راه فقط سه ترم ارشد در دانشگاه مورد نظر بعد دکتری....
من تجربیاتم رو در اختیار دوستانی گذاشتم که شاید الان تنها دغدغه ذهنی شون ارشده و بعد از اون متوجه میشن که دانشگاهی که ارشد خوندند چقد در ادامه مسیرشون تاثیر داره من فقط خاستم هیچ کس مثل من بعد از قبولی از دکتری فقط به خاطر هزینه 100 میلیونی عقب نکشه... تازه من 26 سالم بود ارشد تموم کردم الان اگه 2 سال از عمرم رو روی کنکور دکتری نمی زاشتم الان یه ارشد دیگه رو تموم و دکتری میخوندم...واقعیت اینه...
:w34:
فقط فقط بچه ها قدر لحظات رو بدونین....:w27::w27::w30:

chobina

عضو جدید
من قبلا تجربه کنکور تکنوژی معماری رو داشتم سال 90، خیلی گرایش شرینیه ادم هی دلش میخاد مباحث رو بخونه ... من اون زمان چون رو زبان سرمایه گذاری نکرده بودم شکست خوردم وگرنه بقیه درصدام تا جایی که یایدمه 50-60 بودن... ولی زبانم منفی بود.... کتابای گلابچی هم خوبن راحت میشه همه رو خوند و نت برداشت... فقط فقط روی زبان بیشتر سرمایه گذاری کنین که خیلی مهمه...:smile::smile::smile:
خیلی خوشحالم تو این تاپیک و در جمع شماها هستم .. هر کمکی از دستم بیاد در خدمتتون هستم...

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز... :w27::w27:ولی تا در شرایطش قرار نگیری نظر دادن سخته... من رزومه کاملی دارم مقاله علمی پژوهشی هم دارم در تاپیک دکتری هستند... مدرک زبان هم دارم ...ولی امکانش فقط 1 درصده که بخایی قبول شی از سراسری... باید چند سال دنبالش باشی... به نظر من نزدیک ترین راه فقط سه ترم ارشد در دانشگاه مورد نظر بعد دکتری....
من تجربیاتم رو در اختیار دوستانی گذاشتم که شاید الان تنها دغدغه ذهنی شون ارشده و بعد از اون متوجه میشن که دانشگاهی که ارشد خوندند چقد در ادامه مسیرشون تاثیر داره من فقط خاستم هیچ کس مثل من بعد از قبولی از دکتری فقط به خاطر هزینه 100 میلیونی عقب نکشه... تازه من 26 سالم بود ارشد تموم کردم الان اگه 2 سال از عمرم رو روی کنکور دکتری نمی زاشتم الان یه ارشد دیگه رو تموم و دکتری میخوندم...واقعیت اینه...
:w34:
فقط فقط بچه ها قدر لحظات رو بدونین....:w27::w27::w30:

سلام
فقط یه بحث کوچولو میگم و میرم
درست نیست این جوری آزاد کوچیک کنی. مخصوصا آزاد تهران.
به جرات میگم استادای خیلی خوب دارن . جدا خوب. در خیلی از موارد بهتر از دانشگاه های سراسری. من به خیلیا که تهران قبول میشن میگم حتما برن حالا اگه خودت سال بعد سراسری قبول شدی میبینی :)

دکتری هم بیشتر به بحث دانشگاه لیسانس و اینکه اساتید چقدر قبول داشته باشنت برمیگرده. تا جایی که من دور و برم دیدم.

chobina

عضو جدید
سلام
به جرات میگم استادای خیلی خوب دارن . جدا خوب. در خیلی از موارد بهتر از دانشگاه های سراسری. من به خیلیا که تهران قبول میشن میگم حتما برن حالا اگه خودت سال بعد سراسری قبول شدی میبینی :)

دکتری هم بیشتر به بحث دانشگاه لیسانس و اینکه اساتید چقدر قبول داشته باشنت برمیگرده. تا جایی که من دور و برم دیدم.

دوست عزیز من دانشگاه ازاد رو کوچیک نکردم و کوچکترین نظری درباره سطح علمی و ... ندادم فقط در نحوه پذیرش نظر دادم ... من تاکیدم کردم که فقط و فقط هزینه زیاد مانع میشه وگرنه من خودم افتخار میکنم به دانشگاهی که درش درس خوندم اگه الان رزومه خوبی دارم از اساتید خوبی بود که داشتم... من فقط مسیر رسیدن به هدفم رو عوض کردم... اگه بی ادبی کرده باشم معذرت میخام... :gol::gol::gol::w30:

یاشار معمار

عضو جدید
دوست عزیز من دانشگاه ازاد رو کوچیک نکردم و کوچکترین نظری درباره سطح علمی و ... ندادم فقط در نحوه پذیرش نظر دادم ... من تاکیدم کردم که فقط و فقط هزینه زیاد مانع میشه وگرنه من خودم افتخار میکنم به دانشگاهی که درش درس خوندم اگه الان رزومه خوبی دارم از اساتید خوبی بود که داشتم... من فقط مسیر رسیدن به هدفم رو عوض کردم... اگه بی ادبی کرده باشم معذرت میخام... :gol::gol::gol::w30:
کاملا حق باشماست.......

shiva2009

کاربر بیش فعال
البته هرکسی بهترین تصمیم گیرنده واسه زندگی خودشه. شرایط شما رو نداشتم ولی از دور دستی بر آتش اون دانشگاه مورد نظر دارم(چه بنده و چه قاصدک) به خاطر همین این روندی که بولد کردم رو نمی تونم تأیید کنم.
بخش دوم حرفات رو که نیاوردم توی نقل قول تأیید می کنم. ولی با سه ترم ارشد، رزومه ی متوسط یا بالاتر و رتبه ی تک رقمی هم تضمینی واسه قبولی وجود نداره. شانس افرادی با لیسانس و ارشد دانشگاه مورد نظر، رزومه ی ضعیف و رتبه ی ناپلئونی بیشتره. شما تجربه خودتون رو گفتین، من قبولش دارم و طبق تجربه ی دو سال اخیرم، دارم در مورد اون بخش که هدف هست و نه تجربه،نظر میدم.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطالعه گروهی ارشد تکنولوژی معماری ( فناوری معماری : بیونیک - دیجیتال )

سلام

صدای دهل دانشگاه ازاد تهران با اساتیدش از دور خوش است،باید تو جوش باشین تا متوجه بشین ،همون استادایی که شاید همه ارزو کنن باهاشون کلاس داشته باشن وقتی باهاشون کلاس بگیرن تازه عمق فاجعه رو میفهمن،اما بازم بستگی به تصمیم هر کسی از اینده ای که در نظر داره برا خودش داره

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز

خواهش میکنم. اصلا بحث بی ادبی نیست. منم متوجه منظور شما شدم و روی بحثم بیشتر با کسایی بود که ممکنه با مطالعه گفته شما به این نتیجه برسن که به هر قیمتی که شده باید سراسری و دانشگاه های مطرح قبول شن. ولی شاید با نصف اون زحمت یکی از دانشگاه های خوب آزاد قبول شن که به جرات میگم اگه بالاتر نباشن ، پایین تر هم نیستن.
و تاکید میکنم من نمیگم آزاد بی نظیره فقط داریم یه مقایسه کوچولو بین دانشگاه های ایران میکنیم. که همه میدنیم نباید توقع زیادی مخصوصا تو مقاطع بالاتر از اونها داشته باشیم.
همه موفق باشدید :)

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
1- آیا فناوری معماری مقطع دکترا داره و کدوم دانشگاه ها ؟ ( آخه انرژی معماری رو شندیم نداره ؟؟؟ )

2- توی سوالهای امسال یه سوال هم از مبحثهای مدیریت پروژه داشت برای پوشش سوالهای احتمالی این موضوع کدوم یکی از کتابهای مدیریت پروژه گستره موضوعی بیشتر و توضیح خلاصه تری دارن ؟

nasrin_arch

عضو جدید
1- آیا فناوری معماری مقطع دکترا داره و کدوم دانشگاه ها ؟ ( آخه انرژی معماری رو شندیم نداره ؟؟؟ )

2- توی سوالهای امسال یه سوال هم از مبحثهای مدیریت پروژه داشت برای پوشش سوالهای احتمالی این موضوع کدوم یکی از کتابهای مدیریت پروژه گستره موضوعی بیشتر و توضیح خلاصه تری دارن ؟

در پاسخ به سوال دوم جنابعالی ::smile:

دوست خوبم نخود سیاه دیدین شما ؟
هست ولی کمه
طراح اگه نیت کنه شما نتونی 100 بزنی چی ؟
نرو دنبال این سوالات نخودی . از اصل ماجرا میمونی

shiva2009

کاربر بیش فعال

امسال دانشگاه تهران اولین ورودیش رو گرفت، طبق دفترچه،سه تا روزانه، دوتا شبانه.
واسه 95 هم توی دفترچه سنجش جزء رشته هایی که دکترا دارن اومده، دیگه نمی دونم پذیرش داشته باشه یا کجاها...
کلا کنکور همه گرایشا همون کنکور معماری هست. گرایش های دکترایی که تا به حال بودن، معماری و معماری اسلامی. که امسال دانشگاه تهران فناوری و منظر رو اضافه کرد.

مصومه

عضو جدید
سلام وخسته نباشید همگی
من ترم اخر کارشناسی معماریم با توجه به این که پایان نامه هم دارم......میخاستم توی کنکور 95 شرکت کنم گرایش تکنولوژی...میخاستم مشورتی داشته باشم با استید که امیدی هست بتونم خوب بخونم برای این کنکور که بتونم قبول بشم.؟
در ضمن اینم بگم که اراده خوندنشو دارم ولی میخاستم از تجربیاتتون استفاده کنم...

farraz

عضو جدید
سلام به همگی
نمی دونم چرا کنکورو انداختن اردیبهشت من استرس گرفتم؟ جریان اسکیس چی می شه؟البته ما ها اسکیس نداریم.امیدوارم سه ماه بیشتر خوندن به نفعمون باشه!

marijuana

عضو جدید
دوستان من یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین
برای معدل موثری که برای ثبت نام ارشد باید بزنیم اگر کارشناسی ناپیوسته خونده باشیم فقط معدل دو سال کارشناسی رو می خوان یا دو سال کاردانی رم می خوان؟؟؟

chobina

عضو جدید
دوستان من یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین
برای معدل موثری که برای ثبت نام ارشد باید بزنیم اگر کارشناسی ناپیوسته خونده باشیم فقط معدل دو سال کارشناسی رو می خوان یا دو سال کاردانی رم می خوان؟؟؟

میانگین وزنی دو معدل رو میخان... یعنی هم معدل کارشناسی و کاردانی رو میخان ... و یک معدل موثر از میانگین این دو معدل در نظر می گیرن...

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان موفق باشید تو درسا..:);)
سایتی رو میشناسین که بشه اینترنتی یا تلفنی کتاب های معماری رو سفارش داد بیارن دم خونه؟؟ (تهران) ممنون میشم راهنمایی کنید

pzeinali

عضو جدید
سلام دوستان موفق باشید تو درسا..:);)
سایتی رو میشناسین که بشه اینترنتی یا تلفنی کتاب های معماری رو سفارش داد بیارن دم خونه؟؟ (تهران) ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام . یه سری از انتشارات ها هستن مثل عصر کنکاش که با پست می فرستن . بعضی جاها هم برای تهران پیک موتوری دارن . می تونین کتابو در گوگل سرچ جستجو کنین . اگه انتشارات کتابتون خرید اینترنتی نداشته باشه می تونین از طریق یک سری سایت ها مثل آدینه بوک اقدام کنین

farraz

عضو جدید
سلام
به نظرتون برا آزمون های آزمایشی آکادمی خوبه یا ایوان خانه معمار؟

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظرتون برا آزمون های آزمایشی آکادمی خوبه یا ایوان خانه معمار؟
من ترجیح میدم برم موسسه سروش
چون خود احسان سروش نیا اونجاست و تخصصش تکنولوژیه فکر میکنم آزموناشون استاندارد تر باشه,البته احتمالا جامعه آماریشون کمتر از آکادمی و ایوان خانه باشه
.
.
.
و یه سوال هم دارم از دوستانی که کتاب درک رفتار رو خوندن
فصل 13 (قوس ها) صفحه 184 نوشته در یک کابل معلق با بارگذاری به صورت بکنواخت در طول دهانه افقی فرم منحنی طنابی سهمی هست
ولی با بارگذاری یکنواخت در طول منحنی قوس فرم منحنی طنابی زنجیرواره میشه
اما تو زیر نویس تصویر 5-13 برعکسه...:confused:یعنی قوس الف که که بارگذاری یکنواخت در طول دهانه افقی داره زده زنجیرواره و ب که بارگذاری یکنواخت در طول منحنی قوس رو داره نوشته سهمی...
چیزی هست که من نمیفهمم یا زیر نویس عکس برای الف و ب جابه جا شده؟؟:surprised:

farraz

عضو جدید
کتاب درک رفتار از این جور مسائل زیاد داره
من خودم این جوری یاد گرفتم یادتونه تو دبیرستان منحنی سهمی می کشیدیم روی محورهای مختصات!خب محور x مختصات همون بارگذاری یکنواخت سهمی !خلاصه اونی
که تو متن نوشته درسته. اگه میخواین مطمئن تر شین یه نگاهییم بندازین به سازه در معماری

mamadagha1390

عضو جدید
من ترجیح میدم برم موسسه سروش
چون خود احسان سروش نیا اونجاست و تخصصش تکنولوژیه فکر میکنم آزموناشون استاندارد تر باشه,البته احتمالا جامعه آماریشون کمتر از آکادمی و ایوان خانه باشه
.
.
.
و یه سوال هم دارم از دوستانی که کتاب درک رفتار رو خوندن
فصل 13 (قوس ها) صفحه 184 نوشته در یک کابل معلق با بارگذاری به صورت بکنواخت در طول دهانه افقی فرم منحنی طنابی سهمی هست
ولی با بارگذاری یکنواخت در طول منحنی قوس فرم منحنی طنابی زنجیرواره میشه
اما تو زیر نویس تصویر 5-13 برعکسه...:confused:یعنی قوس الف که که بارگذاری یکنواخت در طول دهانه افقی داره زده زنجیرواره و ب که بارگذاری یکنواخت در طول منحنی قوس رو داره نوشته سهمی...
چیزی هست که من نمیفهمم یا زیر نویس عکس برای الف و ب جابه جا شده؟؟:surprised:
بله درست میفرمایید.
من هم داخل کتابو نگاه کردم ،خودم جای الف و ب رو عوض کرده بودم پارسال.

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستان..:heart:
یه سوال دیگه,کسی میدونه طرح های 1 و 2 و 3 تکنولوژی روندشون چه جوریه؟؟ تو گوگل سرچ کردم اما چیز خاصی پیدا نشد..
یعنی مثل طرح های کارشناسیه؟؟ یه ساختمون طراحی میکنیم ولی با تاکید بیشتر روی سازه و مسائل فنی؟؟ یا اینکه از همون اول روی یه سیستم سازه ای کار میکنیم؟؟

shiva2009

کاربر بیش فعال
مرسی دوستان..:heart:
یه سوال دیگه,کسی میدونه طرح های 1 و 2 و 3 تکنولوژی روندشون چه جوریه؟؟ تو گوگل سرچ کردم اما چیز خاصی پیدا نشد..
یعنی مثل طرح های کارشناسیه؟؟ یه ساختمون طراحی میکنیم ولی با تاکید بیشتر روی سازه و مسائل فنی؟؟ یا اینکه از همون اول روی یه سیستم سازه ای کار میکنیم؟؟
1. بستگی داره که توی کدوم دانشگاه باشه.
2.اطلاعات من یه کم قدیمیه. ممکنه بعد از تجزیه ی رشته کمی اوضاع عوض شده باشه. دانشجوهای این رشته توی سایت هستن و می تونن بهتر جواب بدن.
طرح تکنولوژی توی دانشگاه تهران، قبل از تجزیه به بیونیک-دیجیتال، به این ترتیب بود که به همون سبک طرحای لیسانس یه ساختمون طراحی می کردیم، برای این ساختمون در هر طرح شرایط اولیه ای مثل " بلند مرتبه بودن، داشتن دهانه ی وسیع،موقتی بودن، هوشمندی و.." باید در نظر گرفته می شد. منتها دقیقا به همین علت که طرح ساختمون از 0 شروع میشد و استادا تأکید زیادی روی کانسپت و جنبه ی هنری قضیه داشتن، فرصت زیادی برای تمرین اون شرط ها(که جدید بودن و مطالعاتشون باید به موازات طراحی پیش رفته، توی کلاس ارائه می شد.) باقی نمی موند. اونچه عملا در پایان ترم حاصل می شد، یه طرح معماری بود با "ژانگولر"های سازه و جزئیات و نمایش های تکنولوژیک. و اجرایی بودن، عملکردی بودن و این قبیل مسائل به کلی در حاشیه قرار می گرفت. ممکن بود استادی به سلیقه ی خودش عملکرد معماری رو ساده کنه تا وقت بیشتری برای رویکردها بمونه، ولی وضعیت کلی همونی بود که در بالا توضیح دادم.

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان برای قسمت های محاسباتی ایستایی چه منبعی رو بخونم؟؟

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی ازمون ازمایشی دوم مرکز که رایگان بود رو شرکت کرده? جواب مال شما اومده?

وضعیت
موضوع بسته شده است.