مطالعه گروهی ارشد انرژی معماری

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

جواب این دوتا سوال رو کسی میدونه ?

پیوست ها

• uploadfromtaptalk1421593730173.jpg
    uploadfromtaptalk1421593730173.jpg
    8.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • uploadfromtaptalk1421593737932.jpg
    uploadfromtaptalk1421593737932.jpg
    7.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
جواب این دوتا سوال رو کسی میدونه ?
سوال 177 : نوشته برج خنک کن از نوع فشار هوا => پس مقدار آب مهم نیست، پمپ هم که روی شدت آب تاثیر داره مهم نیست => ارتفاع برج، سطح برج، مقدار هوا (کلا برج خنک کن با تبخیر سطحی کار می کنه)

سوال 208 : وظیفه ی برج خنک کن خنک کردن کندانسور و جذب کننده ست، برج خنک کن به "کندانسور آبی" وصل می شه و تو مناطق خشک کاربرد داره (هم برای چیلر تراکمی هم چیلر جذبی)
چون تو مناطق مرطوب تبخیر سطحی ممکن نیست، از "کندانسور هوایی" برا خنک کردن مایع مبرد استفاده می شه.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز داشتم میانگین رتبه های سال پیش رو میدیدم،رتبه 13 میانگینش 54.5% بوده اونوقت رتبه 20میانگینش 57.5%بوده،چجوری ممکنه این!!!!??

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
امروز داشتم میانگین رتبه های سال پیش رو میدیدم،رتبه 13 میانگینش 54.5% بوده اونوقت رتبه 20میانگینش 57.5%بوده،چجوری ممکنه این!!!!??

رتبه 13 اگه درصدایی که تو باشگاه هستو می گی که میانگینش 57 بود! که جالبه با میانگین رتبه 7 یکیه، ولی این درصداشه:

زبان: 63 - ایستایی 81 - طراحی فنی 61 - تنظیم شرایط 36

من اگه این کارنامه رو روزی که شروع کردم به خوندن می دیدم عمرا وقتمو با زبان و تنظیم شرایط تلف می کردم... به هر حال تاکید زیادی روی امسال نداشتم و کلا زیاد جدی نخوندم ولی خب می شد با انتخاب مسیر درست نتیجه ی بهتری گرفت... کلا زبان از 60 به بعد و تنظیم شرایط از 30-40 به بعد خوره وقته و برای هر 5 درصد پیشرفت احتمالی تو هر کدوم از اینا -مخصوصا تنظیم شرایط- می شه دست کم 10-15 درصد تو درسای فنی بهتر شد! مگر اینکه از امسال نوع طراحی سوالا و درصدا اساسی عوض شه که بعیده...

آخرین ویرایش:

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

رتبه 13 اگه درصدایی که تو باشگاه هستو می گی که میانگینش 57 بود! که جالبه با میانگین رتبه 7 یکیه، ولی این درصداشه:

زبان: 63 - ایستایی 81 - طراحی فنی 61 - تنظیم شرایط 36

من اگه این کارنامه رو روزی که شروع کردم به خوندن می دیدم عمرا وقتمو با زبان و تنظیم شرایط تلف می کردم... به هر حال تاکید زیادی روی امسال نداشتم و کلا زیاد جدی نخوندم ولی خب می شد با انتخاب مسیر درست نتیجه ی بهتری گرفت... کلا زبان از 60 به بعد و تنظیم شرایط از 30-40 به بعد خوره وقته و برای هر 5 درصد پیشرفت احتمالی تو هر کدوم از اینا -مخصوصا تنظیم شرایط- می شه دست کم 10-15 درصد تو درسای فنی بهتر شد! مگر اینکه از امسال نوع طراحی سوالا و درصدا اساسی عوض شه که بعیده...
ببخشی منظورم رتبه 14بود ،میانگیتش 54شده چجوری بعد رتبه 20میانگینش 57شده?
میشه درصدای رتبه 7رو بگین چند بوده?

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
ببخشی منظورم رتبه 14بود ،میانگیتش 54شده چجوری بعد رتبه 20میانگینش 57شده?
میشه درصدای رتبه 7رو بگین چند بوده?
خب همونایی که نوشتم درصدای رتبه 7 بود دیگه! اگه دقت کنی می بینی زبان و تنظیم شرایط پایین تر از رتبه 13 زده و به جاش طراحی فنی و ایستایی بهتر زده و با میانگین یکسان رتبه ش 6 تا بهتر شده!

ببین کلا قرار نیست رتبه ی ما از رو میانگین تعیین شه چون درصدای درسای مختلف ارزش یکسان ندارن (چیزی که تا دبیرستان یه مسئله کاملا عادی و قبول شده بود و معمولا می گفتن برای فلان رتبه چقد باید ریاضی و چقد فیزیک بزنی نه که کلی بگن میانگینت باید X باشه) ... فقط کارنامه های معماری باعث به وجود اومدن همچین ذهنیتی برای ما شدن، من در مورد کارنامه های معماری با عدد و رقم و مقایسه کارنامه ها متوجه شدم اول میانگین درصدا رو می گیرن بعدش تراز کل از رو درصد کل محاسبه می شه، برای همینه که تو کنکور معماری رتبه ها تقریبا از میانگین تبعیت می کنن! (چون گرایش معماری و گرایش داخلی فقط در مورد منظر با هم فرق دارن از رو محاسبه ی تراز منظر متوجه این موضوع شدم و یه جورایی مطمئنم که درسا به صورت تکی تراز نمی شن تو کنکور معماری، اگه خواستین می تونم مثالم بزنم البته کارنامه های سال 92 رو بررسی کردم)... خلاصه اینکه اتفاقی که گفتین اصلا موضوع عجیبی نیست و در واقع بایدم همین طور باشه و ارتباط معنی دار و قابل توجهی بین رتبه و میانگین وجود نداره، معماری این وسط یه جورایی استثناست به نظر من

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب همونایی که نوشتم درصدای رتبه 7 بود دیگه! اگه دقت کنی می بینی زبان و تنظیم شرایط پایین تر از رتبه 13 زده و به جاش طراحی فنی و ایستایی بهتر زده و با میانگین یکسان رتبه ش 6 تا بهتر شده!

ببین کلا قرار نیست رتبه ی ما از رو میانگین تعیین شه چون درصدای درسای مختلف ارزش یکسان ندارن (چیزی که تا دبیرستان یه مسئله کاملا عادی و قبول شده بود و معمولا می گفتن برای فلان رتبه چقد باید ریاضی و چقد فیزیک بزنی نه که کلی بگن میانگینت باید X باشه) ... فقط کارنامه های معماری باعث به وجود اومدن همچین ذهنیتی برای ما شدن، من در مورد کارنامه های معماری با عدد و رقم و مقایسه کارنامه ها متوجه شدم اول میانگین درصدا رو می گیرن بعدش تراز کل از رو درصد کل محاسبه می شه، برای همینه که تو کنکور معماری رتبه ها تقریبا از میانگین تبعیت می کنن! (چون گرایش معماری و گرایش داخلی فقط در مورد منظر با هم فرق دارن از رو محاسبه ی تراز منظر متوجه این موضوع شدم و یه جورایی مطمئنم که درسا به صورت تکی تراز نمی شن تو کنکور معماری، اگه خواستین می تونم مثالم بزنم البته کارنامه های سال 92 رو بررسی کردم)... خلاصه اینکه اتفاقی که گفتین اصلا موضوع عجیبی نیست و در واقع بایدم همین طور باشه و ارتباط معنی دار و قابل توجهی بین رتبه و میانگین وجود نداره، معماری این وسط یه جورایی استثناست به نظر من
مرسی از توضیحتون ،وای چه قدر استرسی و شانسی و ریسکیه این انرژی
به نظرتون معدلاشونم تونسته همچین تاثیر زیادی بزاره?
من شنیدم رتبه 21پارسال(اخرین فرد قبولیه دانشگاه تهران)میانگینش فک کنم 50یا53بوده

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از توضیحتون ،وای چه قدر استرسی و شانسی و ریسکیه این انرژی
به نظرتون معدلاشونم تونسته همچین تاثیر زیادی بزاره?
من شنیدم رتبه 21پارسال(اخرین فرد قبولیه دانشگاه تهران)میانگینش فک کنم 50یا53بوده

تا جایی که میدونم 21 انرژی پارسال از بچه های تکنولوژی بوده با تنظیم صفر

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

تا جایی که میدونم 21 انرژی پارسال از بچه های تکنولوژی بوده با تنظیم صفر
یکی از بچه های اینجا هست خانمknighlady
ایشون فک کنم رتبه 14پارسال بودن من از ایشون که پرسیدم گفتن رتبه 21دوستمه و همه درساشو حدود 50%زده

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها فک کنم این یه هفته ای اگه این تحلیلا و درصدا رو بذارین کنار بهتر باشه، فقط استرس ایجاد میکنه... الان هیچی غیر از درس خوندن نباید فکرمونو مشغول کنه، بعدا تا اردیبهشت وقت واسه فکر و خیال هست :D

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

بچه ها فک کنم این یه هفته ای اگه این تحلیلا و درصدا رو بذارین کنار بهتر باشه، فقط استرس ایجاد میکنه... الان هیچی غیر از درس خوندن نباید فکرمونو مشغول کنه، بعدا تا اردیبهشت وقت واسه فکر و خیال هست :D
امروز ازمون ایوان داغونم کرد اخه الاله جون برا همین درگیر این درصدا شدم
21شدم فک کنم،فک میکردم خیلی بهتر شم:(:(:(21تو ازمون ازمایشی یعنی افتضاح:(:(
ازمون زیر ذره بینم شدم 55اینا:(یه هفته مونده به کنکور اینه وضع من:(

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز ازمون ایوان داغونم کرد اخه الاله جون برا همین درگیر این درصدا شدم
21شدم فک کنم،فک میکردم خیلی بهتر شم:(:(:(21تو ازمون ازمایشی یعنی افتضاح:(:(
ازمون زیر ذره بینم شدم 55اینا:(یه هفته مونده به کنکور اینه وضع من:(
عزیزم مگه کسی گه تو آزمون آزمایشی اول میشه تو کنکورم اول میشه که رتبه ی تو مث کنکورت بشه؟ همین توی رتبه 21 هستی که اون روز میای جاشو میگیری دیگه :smile: چند نفرو نشونت بدم که رتبه آزمون آزمایشی شون با رتبه کنکورشون زمین تا آسمون فرق داشته؟
بعدشم اینکه همیشه سوالای کنکور یه چیز دیگه س، لزوما کسایی که این سوالا رو جواب میدن از پس سوالای اصلی برنمیان! پس فقط سعی کن اعتماد به نفس داشته باشی که اون روز همین اعتماد به نفسه که به دادت میرسه : )

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میشه به تاپیک رفع اشکال یه سری بزنید یه سری سوال مربوط به انرژی دارم

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

از کتاب اسایش حرارتیه؟ اگه شماره صفحشو میدونی بگو ازش عکس بگیرم وگرنه نخوندمش متاسفانه
نه سوالایی که پرسیدم سوالات سال های پیش انرژی معماری در زمینه اسایش حرارتیه بچه های انرژی حتما زدن این تستارو اما هیچکی جواب نمیده:(

• Like
واکنش ها: draz

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجاست??میشه لینک بدین لطفا
یعنی جواب همه تستای انرژی معماری تو باشگاه هست?!!

• Like

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم فقط اون سوالاتی که تو تاپیک رفع اشکال گزاشتم هر کدوم مال یه سالیه مال سالهای قبل 91هم توش هست از کجا پیدا کنم جواباشو:(

• Like

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
ممنونم فقط اون سوالاتی که تو تاپیک رفع اشکال گزاشتم هر کدوم مال یه سالیه مال سالهای قبل 91هم توش هست از کجا پیدا کنم جواباشو:(
من اون تاپیک نمی رفتم و گرنه تا الان جواب داده بودم، راستش خیلی وقته کتابامو جمع کردم سوالا رو می بینم آشنا به نظر میان ولی یادم نمیاد برا چه سالی هستن، اگه سالاشونو برام بفرستی می تونم جواباشو از رو کتاب برات تایپ کنم...

الهه4

عضو جدید
سلام بچه ها.....همگی خسته نباشید.....یسوال داشتم ..کسی از دروس تنظیم شرایط و ایستایی وتاسیاتکتاب توسطح ابتدایی میشناسه؟که اول یه مرور کنم بعد کتابهای مرجع رو بخونم؟با اینکه تو اینا درسم خوب بود اما بخاطر شرایطی فراموش کردم سطحی ترین مسایلشو که تو دانشگاه یاد گرفته بودم....جزوه هامم ندارم متاسفانه.....
یسوال دیگه هم داشتم....دوستان روزی چند ساعت میخونن؟از چه دانشگاههای بودن؟چون خودم غیر انتفاعی بودم خواستم ببینم اگر کسی شرایط منرو داره که از غیر انتفاعی یا آزاد داره واسه این رشته میخونه کمکم کنه..ممنون میشم