مطالعه گروهی ارشد انرژی معماری

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطالعه گروهی ارشد انرژی معماری

سلام بچه ها.....همگی خسته نباشید.....یسوال داشتم ..کسی از دروس تنظیم شرایط و ایستایی وتاسیاتکتاب توسطح ابتدایی میشناسه؟که اول یه مرور کنم بعد کتابهای مرجع رو بخونم؟با اینکه تو اینا درسم خوب بود اما بخاطر شرایطی فراموش کردم سطحی ترین مسایلشو که تو دانشگاه یاد گرفته بودم....جزوه هامم ندارم متاسفانه.....
یسوال دیگه هم داشتم....دوستان روزی چند ساعت میخونن؟از چه دانشگاههای بودن؟چون خودم غیر انتفاعی بودم خواستم ببینم اگر کسی شرایط منرو داره که از غیر انتفاعی یا آزاد داره واسه این رشته میخونه کمکم کنه..ممنون میشم
به نظر من فرق نداره فارغ التحصیل هاروارد باشین یا پیام نور اخرشم هر کی برای گرایش های هنرهای ساخت شروع کنه اول کاره،برا ایستایی درک رفتار سازه ها و برای تنظیم فیزیک 2رو میتونید شروع کنید

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.....همگی خسته نباشید.....یسوال داشتم ..کسی از دروس تنظیم شرایط و ایستایی وتاسیاتکتاب توسطح ابتدایی میشناسه؟که اول یه مرور کنم بعد کتابهای مرجع رو بخونم؟با اینکه تو اینا درسم خوب بود اما بخاطر شرایطی فراموش کردم سطحی ترین مسایلشو که تو دانشگاه یاد گرفته بودم....جزوه هامم ندارم متاسفانه.....
یسوال دیگه هم داشتم....دوستان روزی چند ساعت میخونن؟از چه دانشگاههای بودن؟چون خودم غیر انتفاعی بودم خواستم ببینم اگر کسی شرایط منرو داره که از غیر انتفاعی یا آزاد داره واسه این رشته میخونه کمکم کنه..ممنون میشم
سلام خوش اومدی :smile:
پیشنهاد میکنم وقتتو واسه کتابایی غیر از منبع کنکور تلف نکنی، ما هم که شروع به خوندن کردیم چیزی از مطالب دانشگاه یادمون نبود. دوتا کتابی که دیجیتال جون گفتن کتابای سخت و غیرقابل فهمی نیستن و راحت متوجه میشی، نگران نباش
درمورد دانشگاه هم فرقی نداره کجا خونده باشی، فقط امسالت مهمه که چه جوری ازش استفاده میکنی! واسه چیزایی مث دانشگاه و معدل و اینا فکرتو مشغول نکن و خودتو دست کم نگیر
درباره روزی چندساعت هم باید بگم به خودت بستگی داره.. تا اونجایی که ما دیدیم هم کسایی که اون آخرا روزی 8-9 ساعت خوندن قبول شدن هم اونایی که 15-16 ساعت خوندن، و خیلیا هم هستن که 15 ساعت میخونن و قبول نمیشن! کیفیت خوندنت خیلی مهمتر از ساعتشه، روحیه و اعتماد بنفست خیلی مهمتر از تعداد ساعت درس خوندنته، و استرس نداشتن و مدیریتت سر جلسه کنکور از همه شون مهمتره...
هدف پیدا کن واسه خودت که ازش انگیزه بگیری تا بتونی خوب بخونی و پیوسته بخونی و وسط راه خسته نشی :)

به نظر من فرق نداره فارغ التحصیل هاروارد باشین یا پیام نور اخرشم هر کی برای گرایش های هنرهای ساخت شروع کنه اول کاره،برا ایستایی درک رفتار سازه ها و برای تنظیم فیزیک 2رو میتونید شروع کنید
کاملا موافق!

یه پیشنهادی رو هم از من بشنو ، الان که وقت زیاد داری ، تا کنکور هم خیلی مونده ، تمرکزت رو بذار روی زبان و ایستایی ، تو این چند سال اخیر ، همیشه تنظیم تاسیسات و طراحی فنی یجوری بوده که اکثریت رتبه های خوب بهم نزدیک زدن و ایستایی و زبان بوده که تفاوتشون رو مشخص کرده ، پس تا می تونی رو زبان و ایستایی الان که تا کنکور خیلی مونده کار کن...

k.hagheghat

عضو جدید
سام بچه ها خسته نباشید...تازه به جمعتون اومدم کلی هم استاده کردم ممنون از همگی کنکور سال ها گذشته هنر های ساخت و میخواستم....
میشه راهنمایی کنید چه جوری سرچ کنم؟
قبلا اینجا گذاشتن بچه ها ؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سام بچه ها خسته نباشید...تازه به جمعتون اومدم کلی هم استاده کردم ممنون از همگی کنکور سال ها گذشته هنر های ساخت و میخواستم....
میشه راهنمایی کنید چه جوری سرچ کنم؟
قبلا اینجا گذاشتن بچه ها ؟
بالاخره یه جوانمرد پیدا شد چراغ تاپیک انرژیو روشن کنه :w25:

خوش اومدین :w30:

می تونین از تاپیک آرشیو سوالات کنکور، یا سایت konkurin یا از این سایت استفاده کنین : http://pdf.zoodbook.com/ (به نظر من این از همه ش آسونترو کامل تره)

برا سال 94 انگار کلیدا رو ندارن هنوز که من اینجا می فرستم ...

مشاهده پیوست کلید نهایی.pdf

k.hagheghat

عضو جدید
یه سوال من تازه دارم شرو میکنم فعلا در حال جمع آوری منابع هستم.... خیلی جزوه گذاشتن بچه ها... دستشونم درد نکنه...فقط من گیج شدم
واسه اول کار میشه 1 یا 2 کتاب برای هردرس معرف کنید....که از این بلاتکلیفی بیام بیرون...هنوز برنامه ایهم اسه تابستون ندارم....رهنمایی کند بسیار ممنون میشم.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتیجه نهایی کنکور سراسری هنرهای ساخت و ازاد کی معلوم میشه?

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
یه سوال من تازه دارم شرو میکنم فعلا در حال جمع آوری منابع هستم.... خیلی جزوه گذاشتن بچه ها... دستشونم درد نکنه...فقط من گیج شدم
واسه اول کار میشه 1 یا 2 کتاب برای هردرس معرف کنید....که از این بلاتکلیفی بیام بیرون...هنوز برنامه ایهم اسه تابستون ندارم....رهنمایی کند بسیار ممنون میشم.

فرقی نمی کنه سال اولت باشه یا سوم، این رشته و گرایش تقریبا همه چیش مشخصه، فقط رقابتش سال به سال فشرده تر می شه و اگه سریع وارد عمل نشی این گیج شدن و حس بلاتکلیفی برطرف نمی شه (تجربه ی خودم) هر کاری رو که شروع کنی از بلاتکلیفی درمیایی :w17:

منابع :w22:
نقطه ی صفر: من خودم با "ساختمان ها چگونه عمل می کنند" شروع کردم که ترکیبی از مباحث تاسیسات، تنظیم شرایط، ایستایی و طراحی فنی داره و دید خوبی به آدم می ده، سوالم ازش کم نمیاد

ایستایی: یا جزوه ی خوب و پرشده، یا کتاب های گلابچی، شروع با: درک رفتار سازه- سازه در معماری - مبانی سازه برای معماران ---- کتابای مهم دیگه: طراحی لرزه ای- ساختمان های بلند-

طراحی فنی: باز یا جزوه ی خوب و پرشده، یا بقیه کتابای گلابچی : فناوری های نوین- جزئیات ارتقادهنده- فن شناسی معماری ایرانی --- کتابای مهم دیگه: سازه فولادی - سازه بتنی -

منابع دیگر طراحی فنی و ایستایی: بقیه کتابای گلابچی! البته برای طراحی فنی یه سری منابع دیگه هم گفته می شه که به نظر من نمی صرفه روشون وقت گذاشت برا همین یادم نگه نداشتم کدوما هستن :w25:

تنظیم شرایط: فیزیک ساختمان 1، 2، 3، 4، 5 (2 و 4 به نظر من از همه مهم ترن- 1 هم چون حجمش کمه ضرری نمی کنید) - تاسیسات مکانیکی سلطان دوست - کتاب های شاهین حیدری : آسایش حرارتی/ تئوری نوین/ برنامه ریزی انرژی/ روشنایی (بعضیاش یافت نمی شه اگه تاپیکو خونده باشی یه دوستی گفته بودن بهشون مسیج بدین برا فرستادن عکس کتابا، می تونین از ایشون کمک بگیرین اگه خواستین همه رو بخونین) - جزوه های ایزدی اگه گیر آوردین --- منابع دیگه: مباحث 13-14-18-19 و یه سری کتابا مث تاسیسات برقی سلطان دوست و ... هم هستن که به نظر من از نظر سرمایه گذاری بهینه نیستن چون تنظیم شرایط زیاد تکلیفش مشخص نیست، ممکنه کلی بخونین بازم آخرش از یه جایی سوال بیاد که هنگ کنین ...

اینا مهم ترین منابع از نظر من بودن، در مورد برنامه ریزی هم پیشنهاد خاصی ندارم، کاملا بستگی به خودتون داره می تونید کتاب به کتاب بخونید یا اینکه با سیلابس آزمونا پیش برید (تاپیک آزمون های آزمایشی)، البته شنیدم برای کسی که سال اولش باشه کتاب به کتاب بهتره :w10:

k.hagheghat

عضو جدید
فرقی نمی کنه سال اولت باشه یا سوم، این رشته و گرایش تقریبا همه چیش مشخصه، فقط رقابتش سال به سال فشرده تر می شه و اگه سریع وارد عمل نشی این گیج شدن و حس بلاتکلیفی برطرف نمی شه (تجربه ی خودم) هر کاری رو که شروع کنی از بلاتکلیفی درمیایی :w17:

منابع :w22:
نقطه ی صفر: من خودم با "ساختمان ها چگونه عمل می کنند" شروع کردم که ترکیبی از مباحث تاسیسات، تنظیم شرایط، ایستایی و طراحی فنی داره و دید خوبی به آدم می ده، سوالم ازش کم نمیاد

ایستایی: یا جزوه ی خوب و پرشده، یا کتاب های گلابچی، شروع با: درک رفتار سازه- سازه در معماری - مبانی سازه برای معماران ---- کتابای مهم دیگه: طراحی لرزه ای- ساختمان های بلند-

طراحی فنی: باز یا جزوه ی خوب و پرشده، یا بقیه کتابای گلابچی : فناوری های نوین- جزئیات ارتقادهنده- فن شناسی معماری ایرانی --- کتابای مهم دیگه: سازه فولادی - سازه بتنی -

منابع دیگر طراحی فنی و ایستایی: بقیه کتابای گلابچی! البته برای طراحی فنی یه سری منابع دیگه هم گفته می شه که به نظر من نمی صرفه روشون وقت گذاشت برا همین یادم نگه نداشتم کدوما هستن :w25:

تنظیم شرایط: فیزیک ساختمان 1، 2، 3، 4، 5 (2 و 4 به نظر من از همه مهم ترن- 1 هم چون حجمش کمه ضرری نمی کنید) - تاسیسات مکانیکی سلطان دوست - کتاب های شاهین حیدری : آسایش حرارتی/ تئوری نوین/ برنامه ریزی انرژی/ روشنایی (بعضیاش یافت نمی شه اگه تاپیکو خونده باشی یه دوستی گفته بودن بهشون مسیج بدین برا فرستادن عکس کتابا، می تونین از ایشون کمک بگیرین اگه خواستین همه رو بخونین) - جزوه های ایزدی اگه گیر آوردین --- منابع دیگه: مباحث 13-14-18-19 و یه سری کتابا مث تاسیسات برقی سلطان دوست و ... هم هستن که به نظر من از نظر سرمایه گذاری بهینه نیستن چون تنظیم شرایط زیاد تکلیفش مشخص نیست، ممکنه کلی بخونین بازم آخرش از یه جایی سوال بیاد که هنگ کنین ...

اینا مهم ترین منابع از نظر من بودن، در مورد برنامه ریزی هم پیشنهاد خاصی ندارم، کاملا بستگی به خودتون داره می تونید کتاب به کتاب بخونید یا اینکه با سیلابس آزمونا پیش برید (تاپیک آزمون های آزمایشی)، البته شنیدم برای کسی که سال اولش باشه کتاب به کتاب بهتره :w10:

مرسی از راهنماییات... واقعا ممنون من فردا کتابارو میگیرم شروع میکنم . چون درسم هنوز تموم نشده بعیده برسم همه چیو بخونم وقت کم میارم ....2 ترم دیگه مونده
کتاب ایستایی و فن ساختمان مجتبی فاطمی چه طوره؟ پیشنهاد میکنین؟ و اینکه من شنیدم جزوه های سروش نیا کافیه میشه به جای کتابای گلابچی خوند..!
واسه طراحی فنی جزوه های سینا شریفی چه طوره؟ دارم درسنامشو .. و این کتاب عناصرجزییات کزازی شنیدم خوبه!... بخونم اینارو یا بزارم کنار اول کتابایی که گفتی و بخونم؟! کدوما بهتره؟ مخصوصا واسه شروع

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
مرسی از راهنماییات... واقعا ممنون من فردا کتابارو میگیرم شروع میکنم . چون درسم هنوز تموم نشده بعیده برسم همه چیو بخونم وقت کم میارم ....2 ترم دیگه مونده
کتاب ایستایی و فن ساختمان مجتبی فاطمی چه طوره؟ پیشنهاد میکنین؟ و اینکه من شنیدم جزوه های سروش نیا کافیه میشه به جای کتابای گلابچی خوند..!
واسه طراحی فنی جزوه های سینا شریفی چه طوره؟ دارم درسنامشو .. و این کتاب عناصرجزییات کزازی شنیدم خوبه!... بخونم اینارو یا بزارم کنار اول کتابایی که گفتی و بخونم؟! کدوما بهتره؟ مخصوصا واسه شروع
خواهش کاری نکردم
اگه وقت کمه اول از همه مهم تراشو بخون و تا هر جایی که می رسی به ترتیب اولویت ادامه بده، واقعا لازم نیست تموم کرده باشی همه رو... در مورد جزوه که منم گفتم:

ایستایی: یا جزوه ی خوب و پرشده، یا کتاب های گلابچی...
یعنی اگه جزوه ی خوبی دارین که پر شده باشه خوش به حال تون بخونینش :w14: هر چند به نظر من کسی که کلاس نمی ره فقط با جزوه از کتاب بی نیاز نمی شه و حداقل یکی- دو تا از کتابای اصلی باید در کنار این جزوه خونده شن...و اگه جزوه ندارین "یا" دوم شامل حال تون می شه باید بشینین کتابا رو به ترتیب اولویت بخونین

در مورد کتاب، فاطمی رو ندیدم بعضیا می گن خیلی خوبه و بعضیا می گن غلط غلوط داره، البته من کتابای عصر کنکاش (ایستایی+ سیستم) رو شنیدم بهترن ولی فک نمی کنم در نهایت فرق خاصی داشته باشن منبع هر دو کتابای گلابچیه، کلا دانشجویی که زیاد مته به خشخاش می ذاره به مشکل می خوره در مورد مباحث کنکوری، اگه دنبال بهترین و بی اشکال ترین منبع بگردی مث من 3 ساله می شی چون حتی کتابای رفرنسم بی ابهام نیستن حداقل از نظر نوع نگارش، حالا از نظر محتوایی که من صاحب نظر نیستم...!!!

در مورد جزوه سینا شریفی هم دوباره مث ایستایی، اگه جزوه دارین چه بهتر اگه ندارین با رفرنسا باید کنار بیایین
(البته من جزوه سینا شریفی رو نخوندم خودم پس نمی تونم بگم حتما همه چی رو پوشش می ده، من فقط جزوه سروش نیا رو خوندم و فقط همینو می تونم بگم جایگزین کاملیه) - کتاب کزازی هم من ندیدم اصلا فقط همین پستای تو باشگاهو خوندم در موردش

اینکه با کدوم شروع کنین و اینکه اصلا می خوایین فقط جزوه بخونین یا فقط کتاب یا هر دو با هم کاملا سلیقه شخصیه! از نظر محتوایی هر دو تقریبا پوشش می دن کل مباحثو باید دید شما کدومو می تونین یاد بگیرین! من اول با جزوه حفظی یاد می گیرم بعد با کتاب مفهومی می خونم! بعضیا ممکنه برعکس باشن، همه ش مربوط می شه به الگوهای یادگیری اشخاص مختلف

آخرین ویرایش:

اشکانم

عضو جدید
سلام دوستان ، برای خواندن کتاب های گلابچی به نظرتون اول از چه کتابی شروع کنم ؟ از مقدماتی به پیشرفته رو میشه واسم اولویت بندی کنین؟مرسی

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من جزوه سروش نیا عالیه اما برای هنرهای ساخت نمیشه گفت کافیه! باید چندتا کتاب اصلی گلابچی رو خوند... مثلا عکسای کتابای گلابچی که تو جزوه سروش نیا هستن خیلیاشون زیرنویس ندارن که این خیلی مهمه و خیلی وقتا از زیرنویسا سوال میاد
شما اگه وقت نداری به نظرم اول جزوه ی پرشده ی سروش نیا رو بخون (کتاب سیستم های ساختمانی عصر کنکاش هم شنیدم عین جزوه سروش نیاس) بعد چندتا کتاب اصلی گلابچی رو

جزوه ی سینا شریفی خوبه من داشتم (اما کامل نخوندم)
کتاب کزازی خیلی مطالب اضافه داره توصیه نمیکنم . جزوه ی طباطبایی یا سینا شریفی بهتره . اگر وقت کمه یکی از این دوتا + کتابای اصلی گلابچی کافیه

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم دستت درد نکنه
واسه زبان تخصصی چی کار کنم ؟
برای زبان تخصصی درک مطلب و تکنیکاش
بابک رستمی یه کتاب زبان تخصصی داره که خوبه
اما میشه تکنیک ها رو از جزوه هایی که بچه ها تو باشگاه گذاشتن یاد گرفت و درک مطلبای کنکورای قبل رو زد و تمرین کرد. برای زبان تخصصی لغتای تخصصی لازم نیست، تکنیکا مهم تره

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
مرسی عزیزم دستت درد نکنه
واسه زبان تخصصی چی کار کنم ؟
برا زبانم همون طور که آلاله گفت باید درک مطلب و تکنیکاشو کار کنی، البته تجربه ی من اینه که تا قبل از تقویت زبان عمومی کار کلافه کننده ایه چون تو یه متن تعداد کلماتی که آدم بلد نیست خیلی زیاده، اگه زبان عمومی تون خوبه که همون درک مطلب ولی اگر نیست، 3-4 ماه عمومی رو جلو ببرین بعد درک مطلب رو شروع کنین، درک مطلب خیلی آسونتره نسبت به عمومی و سریع تر می شه پیشرفت کردو نمره گرفت ولی متاسفانه نمی شه قبل از زبان عمومی مستقیما رو خود تخصصی کار کنی.

الهه4

عضو جدید
سلام ......یسوال داشتم...من وقت نمیکنم همه ی کتابهای مرجع رو بخونم دوستایی که تجربه دارن کدوم جزوه ها کاملتره و میشه جای کتاب بهش اکتفا کرد؟ممنون میشم کمکم کنید...

anwer

عضو
دوستان عزیز سلام
یک رشته جدید برای مهندسان معماری و عمران به اسم مهندسی بیمارستان که هر سال توسط وزارت بهداشت پذیرش می شود که امسال نیز برای سومین سال کنکور این رشته برگزار شد دانشگاه های مورد پذیرنده امسال این رشته دانشگاه های علم و صنعت و امیرکبیر خواهند بود برای اطلاع بیشتر و دانلود منابع به تایپک زیر مراجعه نمایید ./.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...AA%D8%A7%D9%86

سحرس

عضو جدید
سلام و اارزوی موفقیت برا همه
من یهو به فکر افتادم انرزی هم امسال بخونم خوندن همه منابع تنظیم شرایط که دوستان گذاشتن ضروریه؟
درصد بچه ها برا تنظیم معمولا چجوریه ؟جز تهران و ایلام بابلسر کجاها داره؟
چند درصد وقت رو باید برا تنظیم تقریبا گذاشت؟
ضزیب درسا چجوریه؟
و هر چیز دیگه که به نظر خودتون میرسه....ممنون.

سحرس

عضو جدید
چقدر اینجا سوت و کوره!!!!!!یه جوانمرد پیدا نمیشه جواب من رو بده!!!!!

aminphi

عضو جدید
امیدوارم تو کنکورهم کسی الکی هنرهای ساختو انتخاب نکنه !!!!
:D