مطالعه گروهی آزمون نــظارت - مرداد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ghazal eng

عضو جدید
[h=2][/h]
سوال 5 میشه مبحث 18 صفحه 47
سوال 11 راهنمای جوش صفحه 339 ( روش ساخت ستون مرکب )
سوال 16 مبحث 17 صفحه 52 و 53
28 نمیدونم کجاس
سوال 38 مبحث 4 صفحه 71
سوال 51 مبحث 13 صفحه 35
سوال 60 مبحث 15 صفحه 57
سوال 57 مبحث 2 صفحه 31،37،61،62
سوال 55 مبحث مبحث 5 صفحه 75​

EHSAN.1984

عضو جدید
دوستان من خیلی خوندم ولی الان که تست میزنم فقط مبحث رو میدونم و با کلیدواژه باید جواب بدم!!!! شما هم همینجوری هستید؟!:(

ghazal eng

عضو جدید
دوستان من خیلی خوندم ولی الان که تست میزنم فقط مبحث رو میدونم و با کلیدواژه باید جواب بدم!!!! شما هم همینجوری هستید؟!:(
مگه قراره حفظ کنیم مطالبو؟؟ منم همینطورم

حالا یه سوال
جواب تستای گودبرداری اکثرا تو کتاب گودبرداری و سازه نگبان نیست، من فکر میکنم تو کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبانه... اون کتابم تهیه کنم؟؟؟؟

EHSAN.1984

عضو جدید
کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان حتما تهییه کن وگرنه چند سوالو از دست میدی!
مگه قراره حفظ کنیم مطالبو؟؟ منم همینطورم

حالا یه سوال
جواب تستای گودبرداری اکثرا تو کتاب گودبرداری و سازه نگبان نیست، من فکر میکنم تو کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبانه... اون کتابم تهیه کنم؟؟؟؟

افروغ

عضو جدید

پارسال واسم تجربه شد که اصلا نباید وقت گذاشت و کتابا رو خوند.....فقط یه مرور کلی کفایت میکنه.....مهم،داشتن یه کلیدواژه کامله

.مهسا.

عضو جدید
سلام دوستان
واسه خوندن مبحث9 و 10 و جوش چه روشی رو پیشنهاد می کنید؟؟؟
مخصوصا 10
ممنون

افروغ

عضو جدید
دوستان کسی میدونه جواب این سوال تو کدوم کتابه؟:confused:

پیوست ها

• 120.jpg
    120.jpg
    18.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان حتما تهییه کن وگرنه چند سوالو از دست میدی!
سلام:gol::gol:
این کتاب برا اجرا هم باید بخونیم؟
بعد مولفش کیه؟
جز همون کتابهای مقررات ملی هست؟

ممنون:gol:

ghazal eng

عضو جدید
سلام:gol::gol:
این کتاب برا اجرا هم باید بخونیم؟
بعد مولفش کیه؟
جز همون کتابهای مقررات ملی هست؟

ممنون:gol:
هم نظارت و هم اجرا ازش سوال میدن،مولفش دکتر حمیدرضا اشراقیه، جلد کتاب زرد رنگه، جلد سفیدو اصلا نگیر، منم اشتباه کردم و جلد سفیدرو گرفتم که کامل نیست

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم نظارت و هم اجرا ازش سوال میدن،مولفش دکتر حمیدرضا اشراقیه، جلد کتاب زرد رنگه، جلد سفیدو اصلا نگیر، منم اشتباه کردم و جلد سفیدرو گرفتم که کامل نیست
سلام..کتاب من مولفش امیرسرمدنهری هست..این هم خوب نیست؟?
کسی میدونه راهنمای مبحث 19 رو از کجا باید بگیرم؟

آخرین ویرایش:

ghazal eng

عضو جدید
سلام..کتاب من مولفش امیرسرمدنهری هست..این هم خوب نیست؟?
کسی میدونه راهنمای مبحث 19 رو از کجا باید بگیرم؟
نمیشناسم این کتابی که شما میگینو،راهنمای مبحث 16 رو فکر میکنم انتشارات پرهام تو خیابون انقلاب داشته باشه، تصحیح میکنم مولف کتاب حمید رضا اشرفیه

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نرسیدم همه ی کتابهامو بخونم
و الان هم بنا به دلایلی نمی رسم تست بزنم
اما تست دو دوره رو شبیه ساز امتحان زدم ، و همین مشکل رو داشتم ، می دونستم کدوم مبحثه ولی به غیر از سه چهار سوال بقیه رو از کلید کمک گرفتم
کتابی رو که دوستمون گفتن رو من تهیه کردم
یه مشکلی هست ، و اون اینکه در کلیدواژه چیزی از اون کتابه نیست و خودشما باید کلیدش رو بنویسی
مشکلی که من دارم جزئیات هست و همون گودبرداری که هیچی رو توش پیدا نمی کنم و جوش!
سلام دوستان
واسه خوندن مبحث9 و 10 و جوش چه روشی رو پیشنهاد می کنید؟؟؟
مخصوصا 10
ممنون
من مبحث 9 رو دوهفته طول کشید تا مرور کنم ! (شما می تونی یه روزه جمعش کنی ف چون مثلا این دو هفته واسه تاثیری از این بابت که بگی تونستم کتابو حفظ کنم نداشت!کمبود وقت آزاد بود بیشتر )بعد اومدم تستهای سری عمران رو توش در آوردم تاجای که متوجه شدم ، اون قسمتهای طراحیش برای ما مهم نیست
یه کاری که من موقع خوندن دو سری تست انجام دادم این بود که قسمتهای مربوط به پاسخ تست رو تو کتاب با رنگ شاخصی مارک کردم .
منم سفیدش رو دارم ولی نویسندش همون اشرفی هست، دکتر حمیدرضا اشرفی عضو کمیته تخصصی تدوین مبحث9مقررات ملی ساختمان
کامل نیست این ؟
دوستان کسی میدونه جواب این سوال تو کدوم کتابه؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/confused.gif
جوابش گزینه 2
صفحه 76 بند 9-8-2-6-1
سوال 5 ---مبحث18 صفحه47 جدول پ-1-1
سوال11--- راهنمای جوش صفحه336 بند 9-4-6-3
سوال 16 ---- مبحث17 صفحه50 بند 17-5-6-5
سوال28----مبحث 4صفحه42 بند 4-4-6-1
سوال 55----مبحث 5 صفحه 75 بند قسمت (ر)
سوال 57----کتاب قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی مرتبط با مسئولیت مجری نویسنده محمد عظیمی اقداش صفحه های 8-10-13-16-17-31-32-37-70-103-112
سوال 38---- مبحث4 صفحه71 بند 4-5-9-2-2
سوال 51----مبحث 13 صفحه35 بند13-4-3-1
سوال 60----مبحث 15 صفحه 57 پیوست 2
(سوالهای ازمون اجرا آبان 93 بود )
.
.
.
یکوقت فکر نکنید من اینقدر مسلطم به مباحث خودم جوابارو پیدا کردم !
کتابشو داشتم
ان شا الله کمکی باشه به شما.

آخرین ویرایش:

ghazal eng

عضو جدید
من فکر میکنم کتاب اصول و قواعد ... کاملتره، کلیدواژه ی گودبرداری و سازه نگهبانم تو سایت آیسیویل هست برای کسانی که کلید واژه رو تهیه کردن ولی من نتونستم از روش جوابای تستای سال گذشته رو پیدا کنم.

archi_arch

مدیر بازنشسته
مثل اینکه مبحث 9 یه اصلاحیه هم داشته که فکر کنم کسایی که کتابهای قبل این تاریخ رو دارن باید تو کتابشون اصلاح کنن . اگه کسی چیز بیشتری میدونه بگه لطفا.

اصلاحیه شماره یک ویرایش سال ۱۳۹۲ مبحث نهم مقررات ملی ساختمان (طرح و اجرای ساختمان‌های بتن آرمه)

استفاده از میلگرد هایA4 با تنش تسلیم۵۰۰ و۵۲۰ مگاپاسکال، که در استاندارد ملی۳۱۳۲(تیرماه۱۳۹۲) به ترتیب به عنوان میلگردهای آج ۵۰۰ وآج ۵۲۰ خوانده می شوند، در طراحی و ساخت همه انواع سازه های ساختمانی (سازه های غیر ساختمانی را شامل نمی شود) بتن آرمه، به جز دیوارهای برشی ویژه و قاب های خمشی ویژه، در صورت احراز شرایط زیر به تصویب رسید.
۱- میلگرد دارای آج های عرضی دوکی شکل در دو طرف آج طولی بوده (مطابق شکل ۹ استاندارد ملی ۳۱۳۲) وخصوصیات عمومی مندرج در استاندارد ملی ۳۱۳۲ (تیر ماه ۱۳۹۲) را نیز داشته باشد.
۲- شکل پذیری میلگرد حداقل در حد مورد انتظار برای میلگرد A3 باشد، به طوری که میزان ازدیاد طول نسبی آن در طولی معادل ۵ برابر قطر، حداقل ۱۶% باشد.
۳- در تولید میلگرد، از شمش با کربن بالا استفاده نشود. روش تولید میلگرد، تکنولوژی ترمکس بوده وکربن معادل (CE) میلگرد، حداکثر ۵/۰ باشد.
۴- کارخانه تولید کننده میلگرد، گواهی سازمان ملی استاندارد را برای تولید میلگرد های آج ۵۰۰ وآج ۵۲۰ اخذ نموده ونشان کارخانه و رده میلگرد را بر آن حک کرده باشد.

اصلاحیه فوق در تاریخ ۲۱/۸/۹۳ به تصویب شورای تدوین مقررات ملی ساختمان ودر تاریخ۲۶/۱۲/۹۳ به تصویب جناب آقای دکتر آخوندی، وزیر محترم راه وشهرسازی رسید.

منبع

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم کجا اینارو دیدم که منبع بدم. به بزرگی خودتون ببخشید!
تو همین تاپیک دیدنش :D
تو اینم نکات خوبی درباره چگونگی مطالعه مباحث و اولویتها گفته شده.
مطالب یکی از بچه هاست که فامیلشون رو الان حضور ذهن ندارم اما تو همین تاپیک که افتخار حضور دادن
اما یه موضوعی برای من سوال هست ، اگرچه من تجربه حضور در ازمون رو نداشتم ، اما به مرور تستها می فهمم که یک مبحث دو مبحث شاخص نیست ، نمی دونم چرا بعضی ها تاکید رو دو سه تا مبحث دارند (طبق گفته مطلبی به نقل از دکتر گلابچی در پی دی اف)
مثل اینکه مبحث 9 یه اصلاحیه هم داشته که فکر کنم کسایی که کتابهای قبل این تاریخ رو دارن باید تو کتابشون اصلاح کنن . اگه کسی چیز بیشتری میدونه بگه لطفا.
منم تغییری جز این رو ندیدم ، این تغییر هم مدت زیادی هست که رو صفحه اول نظام مهندسی ها هست.
سوال 3نظارت آبان93 جوابش کجاست؟

آبان 93
http://s4.picofile.com/file/8181107818/aban_93.rar.html

آخرین ویرایش:

faeal

عضو جدید
تو همین تاپیک دیدنش :D

مطالب یکی از بچه هاست که فامیلشون رو الان حضور ذهن ندارم اما تو همین تاپیک که افتخار حضور دادن
اما یه موضوعی برای من سوال هست ، اگرچه من تجربه حضور در ازمون رو نداشتم ، اما به مرور تستها می فهمم که یک مبحث دو مبحث شاخص نیست ، نمی دونم چرا بعضی ها تاکید رو دو سه تا مبحث دارند (طبق گفته مطلبی به نقل از دکتر گلابچی در پی دی اف)

منم تغییری جز این رو ندیدم ، این تغییر هم مدت زیادی هست که رو صفحه اول نظام مهندسی ها هست.

آبان 93
http://s4.picofile.com/file/8181107818/aban_93.rar.html

نوشته مطابق با مطالب مبحث9.من پیداش نمیکنم.به نظرم به مبحث19می خوره تا9.تو 19هم پیدانکردم:confused:

faeal

عضو جدید
این کتاب رو باید بگیریم برایه گودبرداری؟سال نشر1391؟؟؟
ممنون میشم از راهنماییتون

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی فصل 1 و فصل 8 مهمه فقط باید بخونیم؟

منم از یکی ار اساتید شنیدم..ولی ظاهر قضیه رو هم نگاه کنیم همینجوریه دیگه!روشها و نکات مربوط به اونا و اخراشم قوانین و دستوراتش ..مباحثی که حول این گودبرداریه...7 و 12 و همین کتاب و اون جزوه چند صفحه ای که دستورالعمل اجرایشو داره واسه سال83

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کتاب مصوبات و مقررات شهرسازی و معماری چیه!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamideh-shz

عضو جدید
دوستان در مورد کتاب اصول و مبانی گودبرداری
در آزمون های قبل از فصل دو و سه هم سوال بوده. (صفحه 47 و 75) ولی کلا کتاب سبکی هست

و

مباحثی مانند 19 که هم راهنما هست و هم خود مبحث
فقط راهنما کفایت میکنه
در راهنما تمام مبحث کامل هست+ اضافات
لازم نیست مبحث رو حتما داشته باشین
توی کلیدواژه هم صفحات راهنما آورده شده

افروغ

عضو جدید
بچه ها تو ازمون خرداد 93 جواب این سوال چجور شده 44

http://8pic.ir/images/m2h5cy5q095pzk8w66xv.png
با توجه به مبحث 21 ص 25 بند (21-2-5-6-3)، برای هر نفر 1 مترمربع

و با توجه به جدول ص 24 ، مسکونی میشه 1/3 تعداد افراد ساختمان درنتیجه: 40= 120/3 40*1 =40

درنتیجه جواب سوال اشتباهه و باید اصلاح بشه:biggrin: میشه گزینه 1

افروغ

عضو جدید
کسی میدونه جواب این سوال(گزینه 2) تو کدوم کتاب هست؟
احتمالا مبحث 11 هست ولی پیداش نمیکنم!

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    16.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
کسی میدونه جواب این سوال(گزینه 2) تو کدوم کتاب هست؟
احتمالا مبحث 11 هست ولی پیداش نمیکنم!
از این جور سوالات تو امتحان زیاد می بینی این طور نیست که راحت بتونی با یک جمله تو کتاب جواب رو تشخیص بدی از اون جایی که تو سوال ارتفاع رو هم داده پس می خوادسوال رو بپیچونه توی
مبحث 21 ص 25 بند (21-2-5-6-5) عنوان کرده که حجم مورد نیاز برای هر نفر 2.5 متر مکعبه که جواب 44 میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.