مطالعه گروهی آزمون نــظارت - مرداد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همونطور که از اسم تایپیک مشخص هست ، اینجا قراره برای آزمونهای نظارت مرداد 94 آماده بشیم .

دوستانی که در این آزمون ثبت نام کردن،شیوه ی مطالعه ای که در پیش گرفتن رو اینجا بیان کنند ، اگر درست بود مورد استفاده دیگران قرار میگیره و اگر اشتباه بود مورد راهنمای دوستان با تجربه دوره های قبل این آزمونها ، که مطمئنن از حضورشون در این تاپیک استفاده خواهیدم کرد قرار میگیره .

دوستان دیگری که مطالعه رو شروع کردن و تا زمان آزمون در منابع به ابهامی برخورد می کنند ، سوالات و اشکالات خودشون رو اینجا مطرح کنند تا باز هم توسط دوستان با تجربه بتونند پاسخ درست رو دریافت کنند .
.
.
.
امیدوارم نتیجه این آزمون مورد قبول همه ی کسانی باشه که برای افزودن به معلومات خود زمان صرف می کنند
.
.
.
:gol:
14.1.94

آخرین ویرایش:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اولین بار هست که قصد شرکت در این آزمون رو دارم ، و چون سنوات سه سالم تموم نشده ، فقط می تونم آزمون نظارت و اجرا رو شرکت کنم .
تا این لحظه هم تقریبا همه ی منابع رو خریداری کردم ، پشت همه ی منابعم یه کاغذ سفید چسبوندم و روی اون با ماژیک بزرگ شماره منبع(کتابهای که مربوط به مقررات هستند) و اسم کتاب(کتابهای که مربوط به مقررات نیستند) رو نوشتم، تا سر جلسه آزمون راحت تر بتونم کتابها رو پیدا کنم .
کتاب تست آزمونهای گذشته رو خریدم و قبل از اینکه شروع به مطالعه کنم ، تستها رو مرور کردم
دو مبحث رو همزمان شروع به مطالعه کردم (به این دلیل که یک مبحث رو خوندن گاهی برام خسته کننده می شه ) با مداد و مارکر به صورت متغیر زیر قسمتهای مهم خط می کشم ، تیترهای مهم هر فصل رو روی کاغذهای باریکی نوشته و کنار صفحه مربوطه می چسبونم
همچنین فهرست مطالب رو با تیترهای هر فصل تکمیل تر می کنم
مثلا بخش چهار مبحث چهار تیر اولش فقط اهداف و انتظارات عملکردی هست ، و من کارکرد مناسب و پایدار - بهداشت و سلامت - ایمنی در حین کار - حفظ ارزش - حفاظت از ارزش های اسلامی ایرانی - به اضافه صفحات مربوط به هر کدام رو کنارش اضافه می کنم .

این شیوه چند روز گذشته من بود ، هنوز کتابی رو تموم نکردم تا الان ساعت مشخص مطالعه نداشتم و چون شاغل هستم روزی دو یا سه ساعت بیشتر نمی تونم زمان بزارم برای مطالعه
به پیشنهاد یکی از دوستان موفق در آزمونهای گذشته ، قصد دارم با برنامه دو کتاب در یک هفته پیش برم .
و این برنامه رو از هفته در پیش رو ، شروع می کنم.
اگر مشکلی در شیوه ای که مطالعه می کنم می بینید ، خوشحال می شم راهنمایم کنید .

ghasem_67

عضو جدید
سلام دوستان من اینجا تازه واردم
منم امسال میخوام برا اولین بار شرکت کنم البته کتاب زیاد نخوندم ولی خوب تاپیک های مربوط به این نظام مهندسدو میخوندم خیلیاشو عملی یاد گرفتم.....
به نظرتون کدوم منابع برا جمع کردن سریع مطالب و قبول شدن میخوره.....ممنون میشم راهنمایی کنید

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم امسال میخوام برا اولین بار شرکت کنم البته کتاب زیاد نخوندم ولی خوب تاپیک های مربوط به این نظام مهندسدو میخوندم خیلیاشو عملی یاد گرفتم.....
به نظرتون کدوم منابع برا جمع کردن سریع مطالب و قبول شدن میخوره.....ممنون میشم راهنمایی کنید

شما در هرصورت باید یک دور مباحثو بخونید، منتها اول مهمترا رو که تعداد بیشتری سوال ازش میادو بخونید..
مثل 4و3و19و12و8و... یه نگاهی به تستای سال های گذشته بندازین دستتون میاد کدوم مباحث مهمن

ghasem_67

عضو جدید
ممنون بابت راهنمایی..
در مورد این تاپیک به نظر شما بهتر نیست تو این تاپیک ازمونها رو جدا کنیدکه اونی که میخواد اینجا شروع به مطالعه کنه و با گروه باشه تکلیف خودشو بدونه

holooooooo

کاربر ممتاز
ممنون بابت راهنمایی..
در مورد این تاپیک به نظر شما بهتر نیست تو این تاپیک ازمونها رو جدا کنیدکه اونی که میخواد اینجا شروع به مطالعه کنه و با گروه باشه تکلیف خودشو بدونه

در دوره های گذشته جدا بود! اما الان دوستمون یه جا باهم ایجاد کردن تایپیکو..
به نظرم جدا باشه بهتره چون ممکنه دوستانی باشن که فقط بخوان یک آزمونو بدن..ذرسته منابع تتقریبا یکیه اما ترجیحا جدا باشه بهتره....
به مدیر گزارش میدمم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اقا منم قصدشو دارم ولی کد عضویت ندارم
البته در هر صورت پا به پای دوستان همه مباحث رو مطالعه می کنم

آخرین ویرایش:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون بابت راهنمایی..

در دوره های گذشته جدا بود! اما الان دوستمون یه جا باهم ایجاد کردن تایپیکو..
به نظرم جدا باشه بهتره چون ممکنه دوستانی باشن که فقط بخوان یک آزمونو بدن..ذرسته منابع تتقریبا یکیه اما ترجیحا جدا باشه بهتره....
به مدیر گزارش میدمم

من چون منابع هر دو آزمون رو ادغام کردم و به صورت همزمان مطالعه می کنم تاپیک ها رو مشترک ایجاد کرده بودم که به پیشنهاد شما توسط مدیریت تفکیک شد
[h=1] مطالعه گروهی آزمون اجـــرا -مرداد 94
[/h]ممنون از راهنمایتون

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...منم هستما...
تجربه ثابت کرده باید باید باید......................................حتما یه دورم شده همه مباحثو خوند.....هر کی هم میگه نخونده برین سرجلسه کاملا اشتباه...سرعت العمل هم خیلی تاثیر داره
من فعلا مبحث 3رو خودنم تا کم کم حسش بیاد...پناه برخدا

تی کاف جونم برو شماره عضویتو خوب همینجوری لفظی بگیر فعلا دیگه!!!!!!!!!!

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان...منم هستما...
تجربه ثابت کرده باید باید باید......................................حتما یه دورم شده همه مباحثو خوند.....هر کی هم میگه نخونده برین سرجلسه کاملا اشتباه...سرعت العمل هم خیلی تاثیر داره
من فعلا مبحث 3رو خودنم تا کم کم حسش بیاد...پناه برخدا

تی کاف جونم برو شماره عضویتو خوب همینجوری لفظی بگیر فعلا دیگه!!!!!!!!!!
خوشحال شدم تو رو هم اینجا دیدم ستاره ، اصلا یادم نبود تو هم هستی :D
یه دورش رو که حتما می خونیم
فائزه هم ان شاالله پیگیر ثبت نامش می شه منتظر بود تعطیلات تموم بشه .
.
.
.
یه سوال مهم
من وقتی مطالعه رو شروع کرده بودم بر اساس عادت یادداشت بر می داشتم ، اینکار برای کنکور خیلی جواب می داد اما منطقم می گه واسه آزمون نظام کار بیهوده ای هست ، چون کتابها رو سر جلسه داریم از فصل چهار به بعد مبحثی که مطالعش می کنم دستنویسی رو گذاشتم کنار
دوستانی که تجربه ی قبولی در آزمون رو دارند فکر می کنن باید این یاد داشت کردن باشه ؟
ایا یاد داشتها در جلسه کاربردی داره ؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کتاب تست آزمونهای گذشته رو خریدم و قبل از اینکه شروع به مطالعه کنم ، تستها رو مرور کردم
میشه خواهش کنم کتابو معرفی کنی؟

و اینکه غیر از مباحث 22 گانه یه سری کتابه دیگه ر وهم باید خوند
میشه خواهش کنم اونا رو معرفی کنید؟

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
خوشحال شدم تو رو هم اینجا دیدم ستاره ، اصلا یادم نبود تو هم هستی :D
یه دورش رو که حتما می خونیم
فائزه هم ان شاالله پیگیر ثبت نامش می شه منتظر بود تعطیلات تموم بشه .
.
.
.
یه سوال مهم
من وقتی مطالعه رو شروع کرده بودم بر اساس عادت یادداشت بر می داشتم ، اینکار برای کنکور خیلی جواب می داد اما منطقم می گه واسه آزمون نظام کار بیهوده ای هست ، چون کتابها رو سر جلسه داریم از فصل چهار به بعد مبحثی که مطالعش می کنم دستنویسی رو گذاشتم کنار
دوستانی که تجربه ی قبولی در آزمون رو دارند فکر می کنن باید این یاد داشت کردن باشه ؟
ایا یاد داشتها در جلسه کاربردی داره ؟

در مورد سوالتون من تجربه خودم رو میگم؛ برای من دست نوشته بدرد خورد! از هر مبحث حدود یک یا دو برگ آ4 پشت و رو نوشتم و نکته هایی که با توجه به تست زدنم خیلی سوالی بودن رو تمیز و دو رنگ یادداشت میکردم و حتی جلوی هر مطلب شماره صفحه ش رو هم می نوشتم که اگر نیازی به توضیح بیشتر داشتم بدونم مال کجای کتابه و سر امتحان هم از توی اون متن ها تست زدم.. مطمئنم اگر اون دست نوشته ها همرام نبود نظارت رو قبول نمی شدم.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
در مورد سوالتون من تجربه خودم رو میگم؛ برای من دست نوشته بدرد خورد! از هر مبحث حدود یک یا دو برگ آ4 پشت و رو نوشتم و نکته هایی که با توجه به تست زدنم خیلی سوالی بودن رو تمیز و دو رنگ یادداشت میکردم و حتی جلوی هر مطلب شماره صفحه ش رو هم می نوشتم که اگر نیازی به توضیح بیشتر داشتم بدونم مال کجای کتابه و سر امتحان هم از توی اون متن ها تست زدم.. مطمئنم اگر اون دست نوشته ها همرام نبود نظارت رو قبول نمی شدم.

فک کنم منظور از دست نوشته ی سمانه جانم، اینطوری که شما میفرمایید نیست جناب مهندس
در واقع این سوال، سوال منم هست. من عادت دارم با نوشتن یاد میگیرم، و میدونم برای ازمون نظام با این حجم کتاب اصلا منطقی نیست
موندیم چه کنم!

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه خواهش کنم کتابو معرفی کنی؟

و اینکه غیر از مباحث 22 گانه یه سری کتابه دیگه ر وهم باید خوند
میشه خواهش کنم اونا رو معرفی کنید؟
کتاب تستی که من گرفتم واسه انتشارات نوآور هست ، اسمش "تشریح کامل سوالات آزمونهای نظام مهندسی معماری-نظارت"نویسنده مهندس حسن نوبهار -چاپ 94-(البته من اسفند 93 خریدم نمی دونم چطور 94 چاپ شده ) قیمتش هم 25 تومان بود -
علاوه بر تست نکات مهم هم داره
.
.
.
مباحث غیر از 22 گانه برای معماری و نظارت طبق چیزی که در سایت مقررات ملی ذکر شده هم اینا هستند
• راهنماي صرفه‌جويي در مصرف انرژي (1392)
• راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخشهاي نظارت و اجرا)(1390)
• گودبرداري و سازه‌هاي نگهبان
• روشها و مسائل اجرايي*
•مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*
• مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم و شانزدهم مقررات ملّي ساختمان)
• راهنماي مبحث شانزدهم(تاسيسات بهداشتي) (1392)

• نظام فني و اجرائي کشور
• مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با مسئوليت مجري*
• قوانين صنعت بيمه و ماليات*
• مديريت ساخت و نظام برنامه‌ريزي و كنترل پروژه*
• قانون كار*
• ماشين آلات ساختماني*
• دستورالعمل گودبرداري(1391)

* براي موارد ذكر شده منابع معتبر مورد نظر بوده و منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان ميباشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني و يا جمله كتابهاي راهنماي مباحث، ملاك عمل مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني و مباحث مقررات ملّي ساختمان اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

فک کنم منظور از دست نوشته ی سمانه جانم، اینطوری که شما میفرمایید نیست جناب مهندس
در واقع این سوال، سوال منم هست. من عادت دارم با نوشتن یاد میگیرم، و میدونم برای ازمون نظام با این حجم کتاب اصلا منطقی نیست
موندیم چه کنم!
همونطور که فائزه گفتم منظورم فرق می کرد
شما کل کتاب رو تو دو صفحه پشت و رو خلاصه می کردین ، اما من فقط دو بخش رو تونستن تو پنج صفحه پشت رو خلاصه کنم
اما فکر می کنم شیوه که گفتید عملی باشه ، یه جور کلید واژه در اوردن هست توسط تیترها ، یعنی می نوشتید
مبحث چهار
بخش یک " کلیات"
شامل
دامنه کاربرد ص 1
استاندارد و ضوابط ص 3
بهره برداری و نگهداری ص 3
و....
بخش دو
بخش سه
و ...
درسته ؟

EHSAN.1984

عضو جدید
سلام من این کتابو دارم ولی مال پارساله و جوایدو سری آخر توش نیست میشه ار جواب دو سری آخر عکس بگیرید و اینجا بگدارید که دوباره مجبور نشم کتابو بخرم مرسی
همونطور که فائزه گفتم منظورم فرق می کرد
شما کل کتاب رو تو دو صفحه پشت و رو خلاصه می کردین ، اما من فقط دو بخش رو تونستن تو پنج صفحه پشت رو خلاصه کنم
اما فکر می کنم شیوه که گفتید عملی باشه ، یه جور کلید واژه در اوردن هست توسط تیترها ، یعنی می نوشتید
مبحث چهار
بخش یک " کلیات"
شامل
دامنه کاربرد ص 1
استاندارد و ضوابط ص 3
و....
بخش دو
بخش سه
و ...
درسته ؟

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سمانه جون ......اون روش بیشتر برای امتحانای کنکوری به درد میخوره اینجا سرعت العمل و اینکه بدونی کدوم کلمه به کدوم مبحث ربط داره تا بتونی سریع بری سراغش خوبه...خوب اگه هم اونجوری راحتتری میتونی برای تسلط بیشتر واگه(البته وقت داری)همون روشو بری و اخرشم از همونا نکات کلیدتو دربیاری...ولی اونم راهش طولانیه دیگه.همون استیکر زدن به صفحاتم با عنوان هر صفحه خیلی میتونه کمک کنه..ولی بازم فقط باید خوند خوند خوند.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من این کتابو دارم ولی مال پارساله و جوایدو سری آخر توش نیست میشه ار جواب دو سری آخر عکس بگیرید و اینجا بگدارید که دوباره مجبور نشم کتابو بخرم مرسی
باشه ، ان شا الله تا آخر هفته عکس می گیرم و می زارم
فقط بگید که اخرین ازمونی که تو اون کتاب دارید کدوم سال هست
سمانه جون ......اون روش بیشتر برای امتحانای کنکوری به درد میخوره اینجا سرعت العمل و اینکه بدونی کدوم کلمه به کدوم مبحث ربط داره تا بتونی سریع بری سراغش خوبه...خوب اگه هم اونجوری راحتتری میتونی برای تسلط بیشتر واگه(البته وقت داری)همون روشو بری و اخرشم از همونا نکات کلیدتو دربیاری...ولی اونم راهش طولانیه دیگه.همون استیکر زدن به صفحاتم با عنوان هر صفحه خیلی میتونه کمک کنه..ولی بازم فقط باید خوند خوند خوند.
درسته ستاره ، عملا منطقی نیست ، الان که دارم می خونم در صورتی که فقط دارم استیکر می زنم و نکته ها رو مارک می کنم،خیلی کُند پیش می رم ، یک ساعت و نیم فقط 8 صفحه خوندم:razz:، بعد تازه می خوام هفته ای دو کتابو تموم کنم ، نمی دونم فقط مبحث چهار اینطوره یا بقیم همینه
کلا بخش پنج مبحث چهار برام خیلی شیرینه ، خیلی قسمتهاش خط به خطش برام یاد آورم بعضی از معضلاتم بود و هست.
یه کاری که دارم الان موقع خوندم انجام می دم این هست که مثلا یه بخشی تو متن ارجاع می ده به بخش 9 همون مبحث ، میرم اون ارجاع رو هم می خونم ، و شماره صفحه ش رو می زارم این واسه فهم خودم راحت تره

holooooooo

کاربر ممتاز
سمانه مبحث 4 نسبت ب بقیه سنگین تره، یکی از دلایلی ک کند پیش میره همینه،یموقع دلسرد نشی،
آره جایی که ارجاع میده رو حتما شماره صفحشو یاد داشت کن ،چون بدرد میخوره،هرجا ارجاع دیدی برو شماره صفحشو ببین بیا یاد داشت کن

EHSAN.1984

عضو جدید
سلام من تا آزمون آذر 92 رو دارم آگه لطف کنیئ ممنون میشم منم یه کلید واژه آزمون قبلو دارم که به دلیل تغییر نکردن منابع قابل استفادست میتونم ایمیل کنم

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سمانه مبحث 4 نسبت ب بقیه سنگین تره، یکی از دلایلی ک کند پیش میره همینه،یموقع دلسرد نشی،
آره جایی که ارجاع میده رو حتما شماره صفحشو یاد داشت کن ،چون بدرد میخوره،هرجا ارجاع دیدی برو شماره صفحشو ببین بیا یاد داشت کن
مرسی از راهنمایی هات دوست مهربون و ممنون از دلگرمی
تا آخر مطالعمون پیشمون باش لطفا
ممنون
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif
سلام من تا آزمون آذر 92 رو دارم آگه لطف کنیئ ممنون میشم منم یه کلید واژه آزمون قبلو دارم که به دلیل تغییر نکردن منابع قابل استفادست میتونم ایمیل کنم
:Dیاد معاوضه کالا به کالا روستای ها افتادم ، البته قدیما
خوب من تا آخر هفته تو همین تاپیک دو تا آزمون بعدش رو قرار می دم ، شاید زودتر ، ماکسش رو گفتم آخر هفته ، بد قول نشم، البته نیازی به معاوضه کالا به کالا نیست

آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها تو این آزمون تست زدن واقعا کمکتون میکنه، میتونم به جرات بگم یکی از مهمترین مهارتاسسسس .. تستای سالای قبلو بزنید بعد از اینکه یه سری کتابارو خوندین تستو شروع کنین, علاوه بر اینکه تکراری میدن تو آزمونا یجوراییی پیدا کردن تستا به سرعت عملتون کمک میکنه، درسته این آزمون داره به سمت مفهومی شدن میره اما یا یه دور مرور تمام کتاب ها و زدن تست ها راحت میتونید قبول شید، چون زدن تست باعث میشه بدونید هر مبحثی مربوط به چیه و کدوم صفحاتش مهمتره و خیلی بهتر مطالب تو ذهنتون بمونه..
و کلید واژرو حتما تهیه کنید، وقتی خوب بخونی و تست بزنی شاید برا بیشتر تستا به دردتون نخوره چون به راحتی میتونین پیدا کنیدو تستو بزنید ولی گاهی برا بعضی تستا واقعا به درد میخوره چون یه موقع هایی استرس آزمون ممکنه یه لحظه مخو هنگ کنه یا حالا به هر دلیلی نتونید پیدا کنید و هی بدتر وقتتون بره اما کلید واژه کمک میکنه بهتون..

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها تو این آزمون تست زدن واقعا کمکتون میکنه، میتونم به جرات بگم یکی از مهمترین مهارتاسسسس .. تستای سالای قبلو بزنید بعد از اینکه یه سری کتابارو خوندین تستو شروع کنین, علاوه بر اینکه تکراری میدن تو آزمونا یجوراییی پیدا کردن تستا به سرعت عملتون کمک میکنه، درسته این آزمون داره به سمت مفهومی شدن میره اما یا یه دور مرور تمام کتاب ها و زدن تست ها راحت میتونید قبول شید، چون زدن تست باعث میشه بدونید هر مبحثی مربوط به چیه و کدوم صفحاتش مهمتره و خیلی بهتر مطالب تو ذهنتون بمونه..
و کلید واژرو حتما تهیه کنید، وقتی خوب بخونی و تست بزنی شاید برا بیشتر تستا به دردتون نخوره چون به راحتی میتونین پیدا کنیدو تستو بزنید ولی گاهی برا بعضی تستا واقعا به درد میخوره چون یه موقع هایی استرس آزمون ممکنه یه لحظه مخو هنگ کنه یا حالا به هر دلیلی نتونید پیدا کنید و هی بدتر وقتتون بره اما کلید واژه کمک میکنه بهتون..
هیچ کتاب تستی وجود داره که مبحث مبحث جدا باشه ؟
یعنی من که هنوز همه ی مباحث رو نخوندم ، وقتی مبحث 4 رو تموم کردم فقط تستهای مبحث چهار رو بزنم ؟

EHSAN.1984

عضو جدید
:biggrin::biggrin::biggrin: خواستم کاری کرده باشم در جواب محبتتون و اینکه حداقل تا 6 ماه آینده اینجا در کنار همدیگه هستیم!!

:Dیاد معاوضه کالا به کالا روستای ها افتادم ، البته قدیما
خوب من تا آخر هفته تو همین تاپیک دو تا آزمون بعدش رو قرار می دم ، شاید زودتر ، ماکسش رو گفتم آخر هفته ، بد قول نشم، البته نیازی به معاوضه کالا به کالا نیست
:gol:[/QUOTE]

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
مبحث چهار
بخش یک " کلیات"
شامل
دامنه کاربرد ص 1
استاندارد و ضوابط ص 3
و....
بخش دو
بخش سه
و ...
درسته ؟
مثلا این یک قسمت از دست نوشته از مبحث 8 هست:

حداکثر ارتفاع ساختمان های بنایی مسلح
15 متر از تراز پایه ص33
حداقل ابعاد ستون: ابعاد اسمی یک ستون بنایی کمتر از 300 میل نباشد ص42
شالوده نواری: عرض آن حداقل 1.5 برابر عرض کرسی چینی و عمق آن حداقل 500 میل ص48
و...

holooooooo

کاربر ممتاز
هیچ کتاب تستی وجود داره که مبحث مبحث جدا باشه ؟
یعنی من که هنوز همه ی مباحث رو نخوندم ، وقتی مبحث 4 رو تموم کردم فقط تستهای مبحث چهار رو بزنم ؟

من ندیدم همچین کتابی ولی اونطوری خیلی فایده نداره شما بعد از مدتی که یه سری مبحثارو خوندی میرین آزمونای سالای گذشترو میزنین.. اینطوری باید تشخیص بدین هر تست از کدوم مبحثه و این قضیس که مهمه.. اینکه بتونی بفهمی این تست از کدوم مبحثه یکم شاید اولش سخت باشه خیلی کما چون اولین باره ولی بعدش خیلی روون تر میشه

fact

عضو جدید
دوستان ممکنه راهنمتیی کنین تاپیک تمربن گروهی ازمون طراحی مرداد ۹۴ کجاست??? نمیتونم پیداش کنم!!

shahram226

عضو جدید
ســـلام به همه دوستان ؛
ممنون از استارت تاپیک .. فکر میکنم اگر گروهی و با برنامه و مشاوره درس بخونیم موفق تـــر میشیم .

من با توجه به مشغله کاری مطالعه ام رو سال گذشته شروع کردم و چیز زیادی نمونده تا همه مباحث رو تموم کنم
امــا
خب خیلی از مباحث توی ذهنم دقیق باقی نمونده و باید حتما دوره کنم و تست بزنم .

+ در مورد سوال سمانه خانم من هم فکر نمیکنم برای آزمون نظام این مدل دست نوشته ها کاربردی باشه
من هیچ استیکری نزدم ولی وقتی کتاب رو دقیق بخونی و تست ها رو ببینی واقعا میشه تشخیص داد از کدوم مبحث سوال طرح شده ..
در موارد سخت میشه از واژگان کلیدی کمک گرفت
بهر حال فکر میکنم این روش یادداشت کردن وقت زیادی رو هدر میده !

من الان با اینکه مدت زیادی هست که بعضی مباحث از خوندش میگذره برام ، ولی اگر سوال رو ببینم تا حدود 90% تشخیص میدم که مربوط به کدوم مبحث و حدودا کدوم فصل هستش
چون موقع خوندن واقعا به روش حفظ کردن میخوندم .. زمان بیشتری رو می گرفت ولی ارزشش رو داره
اگر کسی بتونه حدودا 15-10 سوال رو بدون استفاده از منابع جواب بده قطـــــعا قبول میشه ..
یعنی من اینجوری برنامه ریزی کردم

حالا دوستان اگر تجربه ِ دیگری دارن خوشحال میشم راهنمایی کنند.

holooooooo

کاربر ممتاز
دوستان ممکنه راهنمتیی کنین تاپیک تمربن گروهی ازمون طراحی مرداد ۹۴ کجاست??? نمیتونم پیداش کنم!!

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/626750-تمرین-گروهی-آزمون-طراحــی-مرداد-94/page13

در مورد صحبت آقای شهرام باید بگم که حتی اگر حفظ هم نکنین وقتی یه دور مرور کنید میدونین کدوم مبحث مربوط به چیه یعنی بعد از یه مدت یادتون نمیره، مثلا من الان هنوز یادمه مبحث 17 گاز، مبحث 5 مصالح مبحث 9 بتن 10 فولاد
مبحث 3 حریق مبحث 21 پدافند مبحث 15 آسانسور .. میبینید همش یادمه، وقتی یه مروری داشته باشید و تست بزنید قشنگ تو ذهنتون میمونه هر مبحث چیه،
پوانی که حفظ کردن داره اینه که سر جلسه بدون باز کردن کتاب میتونین تستو بزنین.. که من خودم همچین ریسکی نمیکردم حتی اگر جوابو میدونستم باز کتابو باز میکردم و مطمئن میشدم مگه یه چیزای تابلورو که خیلی باهاش کار کرده بودم مثلا عمق نورگیر 7 متر مبحث 4

آخرین ویرایش:

لاهیجی

عضو جدید
سلام به همه دوستان
کسی میدونه بهترین کتاب کلید واژه کدومه و انتشاراتش چیه ؟ آیا آیا آیا

وضعیت
موضوع بسته شده است.