مطالعه گروهی آزمون اجرا - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.
تو این تاپیک با هم برای امتحان نظارت درس می خونیم
اصلا هم مهم نیست امسال ازمون برگزار بشه یا خیر
:gol:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم هستم...امیدوارم اونایی که قبول شدن مثل استاد عارفه:D بیان ما جوونا رو راهنمایی کنن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من شنیدم قراره مبحث 2 ویرایش اساسی بشه و اگه بشه قراره اجرا بره رو هوا
یه همچین چیزایی
کسی اطلاعاتی داره؟

panoram

عضو جدید
سلام.
من نظارت قبول شدم. این آزمونم میخوام برای اولین بار طراحی امتحان بدم و قصد دارم تمرین کنم!
به نظرتون منطقیه که اجرا هم امتحان بدم؟

(چون در صورت قبولی طراحی (هرچند خیلی سخته) دیگه اجرا برای من کار بردی نداره)

panoram

عضو جدید
سلام دوستان من هم هستم
یه سوال چرا کسی که طراحی داره اجرا بدردش نمی خوره؟

کسی که طراحی داره، اجرا به دردش میخوره.
اما هر سه تا امان پذیر نیست!
ما چند حالت برای گرفتن پروانه داریم.
1- طراحی
2- نظارت
3- طراحی و نظارت
4-طراخی و اجرا
5-نظارت و اجرا
به اجرا به تنهایی پروانه داده نمیشه.هر سه تا هم با هم نمیشه داشت

rezahabibi66

عضو جدید
کسی که طراحی داره، اجرا به دردش میخوره.
اما هر سه تا امان پذیر نیست!
ما چند حالت برای گرفتن پروانه داریم.
1- طراحی
2- نظارت
3- طراحی و نظارت
4-طراخی و اجرا
5-نظارت و اجرا
به اجرا به تنهایی پروانه داده نمیشه.هر سه تا هم با هم نمیشه داشت

میشه منبعی معرف کنید که این رو تایید کنه که نمیشه همزمان 3 تا مدرکو گرفت؟؟؟؟؟؟

تو قانون نظام مهندسی که نزده اینم قانون

الف: پروانه اشتغال به كار مهندسي

ماده 4

دارندگان مدرك تحصيلي كارشناس و بالاتر، در هر يك از رشتههاي اصلي يا
رشتههاي مرتبط ميتوانند از طريق تقاضاي صدور پروانه اشتغال به كار

مهندسي با توجه به مدارك تحصيلي و سوابق كار و تجربه در يك يا چند
زمينه خدمات مهندسي از قبيل طراحي، محاسبه، نظارت، اجرا، بهرهبرداري،
نگهداري، كنترل و بازرسي امور آزمايشگاهي، مديريت ساخت و توليد، نصب،
آموزش و تحقيق درخواست تشخيص صلاحيت نمايند.

arefeh

کاربر ممتاز
میشه منبعی معرف کنید که این رو تایید کنه که نمیشه همزمان 3 تا مدرکو گرفت؟؟؟؟؟؟

تو قانون نظام مهندسی که نزده اینم قانون

الف: پروانه اشتغال به كار مهندسي

ماده 4

دارندگان مدرك تحصيلي كارشناس و بالاتر، در هر يك از رشتههاي اصلي يا
رشتههاي مرتبط ميتوانند از طريق تقاضاي صدور پروانه اشتغال به كار

مهندسي با توجه به مدارك تحصيلي و سوابق كار و تجربه در يك يا چند
زمينه خدمات مهندسي از قبيل طراحي، محاسبه، نظارت، اجرا، بهرهبرداري،
نگهداري، كنترل و بازرسي امور آزمايشگاهي، مديريت ساخت و توليد، نصب،
آموزش و تحقيق درخواست تشخيص صلاحيت نمايند.

نه مهندس منظورشون این نیست که 3 تا مدرک رو همزمان بهت نمیدن
منظورشون اینه که بعد از اینکه هر سه امضاء رو گرفتید فقط به اون شکل میتونید امضاء بزنید...نمیتونید هم مچری بشید و هم طراحی و کنید و هم نظارت....این صحت داره

سلام به دوستان عزیز در مورد پروانه شما میتونید هر سه پروانه رو داشته باشی و
فقط پروانه اجرا هستش که اگه پروانه نظارت یا طراحی نداشته باشید نمیتونید مستقلا بروانه اجرا بگیرید ،اما میتونید فقط پروانه طراحی بگیرید یا فقط پروانه نظارت یا اینکه پروانه طراحی و اجرا یا پروانه نظارت واجرا
در مورد استفاده از پروانه شما میتونید نظارت و طراحی رو همزمان با هم استفاده کنید اماطبق قانون نمیتونید همزمان مجری و ناظر باشید پس یا باید نظارت کنید یا مجری بشید و همزمان میتونید طراحی کنید.

در مورد مطالعه باید بگم نباید سعی کنید که مطالب مقررات ملی رو حفظ کنید یا بیش از اندازه بخونید چون باعث میشه سر جلسه سر در گم بشید
بهترین کار و منطقی ترین کار اینه که روزنامه وار بخونید و فقط بدونید کدام موضوعات در کدام کتب هستن وبا دانلود نمونه سوالات از خودتون تو خونه آزمون بگیرید با همون تایم آزمون و شرایط آزمون
با آرزوی موفقیت برای همتون

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها من یه سری سوال دارم از سوالات اجرای آبان93

میشه خواهش کنم نظرتونو بگین؟ سوال2 چرا گزینه صحیح 1 شده؟ و توی سوال 25 اصلا پیدا نمیکنم جواب کجا هست

پیوست ها

• s1.jpg
    s1.jpg
    41 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • s2.jpg
    s2.jpg
    42.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rezahabibi66

عضو جدید
دوستان کسی پاسخ سوالات دوره های قبل رو داره که مبحث مورد سوال و صفحه جواب مشخص شده باشه؟؟؟؟

faeze1366

عضو جدید
با سلام و احترام به دوستان گلم من سال 92 به کمک همین تاپیک با یه سری از دوستان موفق به قبولی آزمون طراحی شدم الان هم نظارت هم طراحی رو دارم و امسال میخوام اجرا شرکت کنم چند تا سوال از شماها دارم به نظرتون با توجه به اینکه به طور جدی دارم واسه ارشد میخوانم میرسم به این امتحانم جدی برسم و سوال دوم به نظرتون اجرا چه قدر مهمه ممنون میشم راهنماییم کنید :w36::w10:

MEN

عضو جدید
سلام عزیزان.
یه سوال؟توو صفحه ی 11 فایل pdf ثبت نام نوشته که شماره عضویت نظام رو باید 6 رقم وارد کنیم.مال من رقم اولش با صفر شروع میشه من زمانی که بدون صفر وارد کردم تمام مشخصات منو آورد یعنی تمام فیلدهام رو خودش اتوماتیک پر کرد چون قبلا نظارتو قبول شدم بعد دوباره اومدم فایل راهنما رو خوندم دیدم نوشته باید 6 رقم وارد کنید من اومدم صفر رو زدم و وارد کردم دیدم تمام فیلدهم خالیه و خودم شروع کردم به پر کردم.این الان داستانش چیه؟باید با صفر وارد میکردیم یا بدون صفر و آیا تاثیری خواهد داشت؟Photo0625.jpg

musitwain

عضو جدید
سلام دوست عزیز همون که تمام مشخصات رو اورده صحیحه. شماره نظام من با صفر شروع نمیشه ولی تعداد ارقامش 9 ئه .

• Like
واکنش ها: MEN

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ینی یه همکار که جوابه سوالای اجرای سالای قبلو بزاره پیدا نمیشه؟؟

sunday

عضو جدید
سلام دوستان.
اینکه من آزمون نظارت و اجرا رو ثبت نام کردم و بعد از یه هفته رفتم چک کردم واسه جفتش زده تایید نشده است دلیلش چی میتونه باشه؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
اینکه من آزمون نظارت و اجرا رو ثبت نام کردم و بعد از یه هفته رفتم چک کردم واسه جفتش زده تایید نشده است دلیلش چی میتونه باشه؟
معمولا همه برگه های ثبت نامی رو جمع میکنن بعد یه روز همشون رو تایید میکنند.

ghazal eng

عضو جدید
از دوستانی که اجرا قبول شدن و یا کسایی که دارن به طور جدی مطالعه میکنن میخواستم بپرسم به غیر از مباحث 22گانه مقررات ملی و جوش و سازه نگهبان بقیه ی منابع رو هم تهیه کردن؟؟؟مثلا قوانین صنعت بیمه و مالیات،قانون کار، ماشین آلات ساختمانی و ... ازین دست منابع رو هم تهیه کردن؟؟؟ آخه سری پیش خیلی ازین منابع سوال اومده بود، میخواستم دقیقا بدونم از کجا تهیه کردن و اسم کتاباش چی بوده

salarsalarzehi

عضو جدید
سهم مباحث معماری اجرا 94

سهم مباحث معماری اجرا 94

سهم مباحث در ازمون نظام مهندسی معماری اجرا 94

22.jpg

fatijon

عضو جدید
سلام دوستان اگه کسی کلید واژه اجرا داره برا آزمون بهمن 94بزار ممنون میشم

rezahabibi66

عضو جدید
دوستان سلام
کسی براش مقدوره عکس از فهرست کتاب راهنمای جوش دکتر طاحونی ویرایش 1390 تو سایت بزاره تا من با کتاب خودم که ویرایش 1386 هست مقایسه کنم ببینم تغییر داشته یا نه که اگه احتیاج بشه ویرایش جدیدش رو تهیه کنم

با تشکر از دوستان گرامی

سحر خوشان

عضو جدید
از دوستانی که اجرا قبول شدن و یا کسایی که دارن به طور جدی مطالعه میکنن میخواستم بپرسم به غیر از مباحث 22گانه مقررات ملی و جوش و سازه نگهبان بقیه ی منابع رو هم تهیه کردن؟؟؟مثلا قوانین صنعت بیمه و مالیات،قانون کار، ماشین آلات ساختمانی و ... ازین دست منابع رو هم تهیه کردن؟؟؟ آخه سری پیش خیلی ازین منابع سوال اومده بود، میخواستم دقیقا بدونم از کجا تهیه کردن و اسم کتاباش چی بوده
من هم فقط مباحث و سازه نگهبان رو دارم.90 درصد سوالات از مباحثه همینارو بخونید کافیه

سحر خوشان

عضو جدید
سلام دوستان اگه کسی کلید واژه اجرا داره برا آزمون بهمن 94بزار ممنون میشم
از نظام سوال کردم نیاوردن این سری ولی میتونید از یکی از سایتا تهیه کنید.فایلشو براتون میذارم.حتی میشه هزینشو همه باهم تقبل کنیم که مناسبترم میشهمشاهده پیوست kilid vaje ejra (aban93)_1.pdf

سحر خوشان

عضو جدید

میشه خواهش کنم نظرتونو بگین؟ سوال2 چرا گزینه صحیح 1 شده؟ و توی سوال 25 اصلا پیدا نمیکنم جواب کجا هست
اگه کتاب قانون ماده 91 صفحه 97 رو بخونید داره میگه برای هر تخلفی چه مجازاتی هست و ادامش باید به ماده 92 تبصره 1 دقت کنید که میگه برای هر تخلف مجازات جئاگانه تعیین میشه ولی فقط شدیدترینش اعمال میشه
مجازات جعل از درجه 3 تا 5
مجازات دریافت وجه درجه 2 تا5
مجازات عدم رعایت مقررات از درجه 1 تا 5
بین این سه مجازات به نظر شما شدیدترینش کدومه؟

سحر خوشان

عضو جدید

ولی سوال 25 رو منم مشکل دارم.جایی ندیدم که برا فضای ورزشی اونم بر حسب مساحت این الزاماتو بگه :(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا