مصالح [ چسب بتن ]

amin1234

عضو جدید
:gol::gol:با سلام
احتراما بعلت اينكه بلت بيس پليت كوتا اجرا شده نياز به اجراي بلت جديد دارد لطفا نحوه استفاه از چسب بتن وچگونگي نصب بلت اشرح دهيد:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
مصالح [ چسب بتن ]

چسب بتن Concrete Adhesive CHEMEX -AD6

يكى از مواد شيميايى كه امروزه در صنعت ساختمان كاربرد فراوانى يافته، چسب بتن است. اين چسبها عموما محلولهاى كلوئيدى از پليمرهاى مختلف در آب هستند كه مقاومت كششى، خمشى و همچنين دوام بتن را افزايش مى دهند. ولى مهمترين خاصيت آنها افزايش چسبندگى است.

اگر چه قيمت اين مواد نسبت به قيمت بتن بالا است ولى ويژگيهائى كه استفاده از آنها در بتن ايجاد مى نمايد، كاربرد آنها را بسيار متداول ساخته است.

بيشترين استفاده از اين مواد مربوط به كارهاى تعميراتى مى باشد، زيرا اين افزودنى با ملات، مخلوط يكنواخت و همگنى تشكيل داده و ضمن آنكه مانع تراوش آب و تفكيك دانه هاى ريز و درشت مى شود ميزان چسبندگى بتن تازه را با ملات قديمى زير آن افزايش مى دهد.

چسب بتن CHEMEX -AD6 توليدى اين شركت برپايه رزينهاى اكريليك كه كاملا ضد آب مى باشد ساخته شده و به آسانى با آب مصرفى در بتن مخلوط مى شود. مواد بكار رفته در ساخت اين چسب با سيمان كاملا هماهنگ بوده و چسبندگى آن را به طور قابل ملاحظه اى افزايش مى دهد.

موارد مصرف:

چسب بتن CHEMEX -AD6 را مى توانيد براى كليه كارهاى تعميراتى و ترميم آسيب ديدگى اغلب سازه هاى بتنى مانند كانالهاى آب، كف سالنهاى صنعتى، باند فرودگاهها، سدها، پايه پلها و ستونها مصرف نمائيد.

كاربرد مهم CHEMEX -AD6 آببند كردن منابع و استخرهاى بتنى با استفاده از ترميم كننـده MRI 77 مى باشد .

روش و ميزا ن مصرف :

براى ضخامتهاى كم ( تا 10 ميليمتر ) 1 پيمانه چسب بتن را با 1 پيمانه آب مخلوط كرده و ملات را با آن درست كنيد .

بطور كلى هر چه ضخامت ملات كمتر باشد و يا نيروى بيشترى بر آن وارد آيد، براى ايجاد چسبندگى لازم چسب بيشترى مى بايست اضافه شود.

براى ايجاد استحكام بيشتر توصيه مى شود كه محلول رقيق شده چسب به مقدار بيشترى درست شده و قبل از چسباندن ملات يك لايه از اين محلول به سطح زيرين ماليده شود.

چسـب بتن CHEMEX -AD6 بطـور كامـل در آب حـل مى شود. حداقـل دمـاى مناسب براى كار با اين چسب 10 درجه سانتى گراد است.

تـوجـه: در ضخامتهاى زياد چسباندن به صورت لايه به لايه مناسبتر بوده و توصيه مى شود .

ساير مشخصات:

حالت فيزيكى: مايع

رنگ: شيرى

وزن مخصوص : 1gr/cm³

PHمحلول 1 الى 5 درصد: 7 الى 8

يون كلر: ندارد

زمان مصرف و نحوه نگهدارى: تا شش ماه و به دور از گرماى شديد و يخ زدگى

بسته بندى : درگالنهاى پلاستيكى 4 و 20 ليترى

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mehdi_rndyk

عضو جدید
:gol::gol:با سلام
احتراما بعلت اينكه بلت بيس پليت كوتا اجرا شده نياز به اجراي بلت جديد دارد لطفا نحوه استفاه از چسب بتن وچگونگي نصب بلت اشرح دهيد:gol:

با سلام
دو شکل اجرای بولت در فنداسیون وجود دارد:
1- اجرای بولت بر روی فنداسیون
2- اجرای بولت بر روی پدستال ( ستونک کوتاه روی فنداسیون )

در روش اول اگر بولت کوتاه اجرای شده باشد ( طول بولت کوتاه بوده و یا در فنداسیون فرو رفته باشد ) بهتر است به وسیله اجرای سوراخ و تعبیه میلگرد های جدید به وسیله چسب مخصوص یک پدستال جدید ساخت و بولت ها را روی آن نصب کرد. ( البته با تایید نظر طراح ). امکان اجرای بتن مجدد روی فنداسیون به نظر صحیح نیست. چون هیچ گونه انتقال نیروی مناسب ( برش و خمش ) انجام نخواهد شد. تخریب بتن و اجرای مجدد آن نیز به نظر صحیح نیست.
در روش دوم به راحتی با تخریب پدستال می توان بولت ها را تصحیح نموده و مجددا بتن ریزی نمود.

salman hatami

کاربر فعال
با سلام
دو شکل اجرای بولت در فنداسیون وجود دارد:
1- اجرای بولت بر روی فنداسیون
2- اجرای بولت بر روی پدستال ( ستونک کوتاه روی فنداسیون )

در روش اول اگر بولت کوتاه اجرای شده باشد ( طول بولت کوتاه بوده و یا در فنداسیون فرو رفته باشد ) بهتر است به وسیله اجرای سوراخ و تعبیه میلگرد های جدید به وسیله چسب مخصوص یک پدستال جدید ساخت و بولت ها را روی آن نصب کرد. ( البته با تایید نظر طراح ). امکان اجرای بتن مجدد روی فنداسیون به نظر صحیح نیست. چون هیچ گونه انتقال نیروی مناسب ( برش و خمش ) انجام نخواهد شد. تخریب بتن و اجرای مجدد آن نیز به نظر صحیح نیست.
در روش دوم به راحتی با تخریب پدستال می توان بولت ها را تصحیح نموده و مجددا بتن ریزی نمود.

سلام
با تشکر از آقای مهدی
فکر کنم یه بار دیگه تو یه پست دیگه در مورد این مطلب که میخوام بگم نوشته بودم ، دوستان هم نظرات خیلی خوبی داده بودند .
من فکر می کنم به جای استفاده از بولت (آنکر بولت) ، بهتره از رول بولت استفاده بشه به همراه چسب های مخصوص یکپارچه کردن بتن و فولاد .

حاتمی

hoomani_vafa

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام اگه در مورد چسب بتن میتونم کمکی کنم توتناییشو دارم . هم 100% آببندی و مقاومت بالا

Mehdi_rndyk

عضو جدید
سلام
نمیدونم این پست کی نوشته شده. چون خیلی وقته که به تالار سر نزدم. ولی اگه در مورد مواد افزودنی بتن به صورت جامع مطلب می خواین ، یکی از راه های کسب اون کاتالوگ شرکت های تولید کننده این مواد است.
1- شرکت شیمی ساختمان
2- شرکت نامیکاران
این دو شرکت جزو بهترین ها هستند و کاتالوگ های علمی و کاربردی زیاد و جامعی دارند. من قبلا این ها رو داشتم. ولی الان دقیقا نمدونم کجا بایگانی کردم. اگه نتونستین پیداش کنین به من ایمیل بزنین تا جدی پیگیری کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر: