[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

arash3566

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره این رو خوب اومدی. موقع دادن که قانون هالیشون نیس. هرچی بلا سر جدیدالاستخداما درمیارن حقشونه چون زیرابی میرن و متحد نیستن.اون از خبر فارس، اینم از این کاراشون. به جا اینکه بگن به ما هم بدین گفتن از اونا هم کم کنین. همین بهتر حدبدالاستخداما رو پرت کنند بیرون. حداقل تو کمپ یه کم جا بیشتر باشه.

دمت گرم داداش پرت کنن بیرون ینی چی؟ بعدشم شرکتی که همش 15 ساله راه افتاده و هر کدوم از نیروهاش از یه سمتی اومدن دیگه جدیدی و قدیمی نداره، اصلا صاحاب نداره که کسی بخواد ادعا داشته باشه واسش. شما مگه سر کارت یه میز و صندلی بیشتر میخوای؟ یا توی کمپ روی بیشتر از یه تخت می خوابی که جای بیشتر می خوای؟
حالا که همه دارن واسه ما شِعر (شِر) میگن بذار ما هم بگیم دیگه: کاسه ی چشم حریصان پر نشد/ تا صدف قانع نشد پر دُر نشد

555ali

عضو جدید
دمت گرم داداش پرت کنن بیرون ینی چی؟ بعدشم شرکتی که همش 15 ساله راه افتاده و هر کدوم از نیروهاش از یه سمتی اومدن دیگه جدیدی و قدیمی نداره، اصلا صاحاب نداره که کسی بخواد ادعا داشته باشه واسش. شما مگه سر کارت یه میز و صندلی بیشتر میخوای؟ یا توی کمپ روی بیشتر از یه تخت می خوابی که جای بیشتر می خوای؟
حالا که همه دارن واسه ما شِعر (شِر) میگن بذار ما هم بگیم دیگه: کاسه ی چشم حریصان پر نشد/ تا صدف قانع نشد پر دُر نشد

واقعن خجالت داره ... نشون دادین حقتونه که بندازنتون بیرون ...اینجا جای این حرفا نیست ...حرفای درون سازمانی رو اینجا نزنین... براتون بد میشه ....

moheby25

عضو جدید
سلام
کسانیکه در سالهای قبل مصاحبه شرکت نفت رفتند لطفا در مورد سوالهایی که تو جلسه مصاحبه میپرسن یه توضیحی بدن

UNVRAZI

عضو جدید
واقعن خجالت داره ... نشون دادین حقتونه که بندازنتون بیرون ...اینجا جای این حرفا نیست ...حرفای درون سازمانی رو اینجا نزنین... براتون بد میشه ....

دوستان اگه با پیام خصوصی اینا رو برا هم بفرستین بهتره !! فقط یه پیشنهاده.

ahmadpashaei

عضو جدید
راستی اسامی استخدامی 1391 اومده ها. کیا قبول شدن؟!برای مصاحبه چکار کنیم؟ حقوق عملیات حفاری چقدره با لیسانس؟

pasefic

عضو جدید
سلام
کسانیکه در سالهای قبل مصاحبه شرکت نفت رفتند لطفا در مورد سوالهایی که تو جلسه مصاحبه میپرسن یه توضیحی بدن
راستی اسامی استخدامی 1391 اومده ها. کیا قبول شدن؟!برای مصاحبه چکار کنیم؟ حقوق عملیات حفاری چقدره با لیسانس؟

دوست عزیز - سایر دوستان بارها توضیح دادند . کافیست فقط صفحه قبلی را مطالعه فرمائید . تازه اگر search کنید ، در صفحات ماقبل هم به دفعات شرح داده شده . موفق باشید.

آخرین ویرایش:

nimaza

اخراجی موقت
ایشالله همه داخل نفت قبول بشید و کارمند بشید به امید خدا

اما اینو هم بگم نفت اش دهن سوزی هم نیست حالا میاید داخل متوجه میشید.... تا نیاید داخلش متوجه نمیشید..... بهر حال موفق باشید همتون

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من یه ماه که دیگه تورم و این چیزا رو نداره، اونم حالا که همه چی راکده. ما که سر ماه هر چی میگیریم میدیم واسه قسط وام، چشممون به همین پاداشاست. اونم سریع میزنیم به یه زخمی. کف دستمونو که بو نکردیم، هر چی آقایون دادن نگه داریم ببینیم ماه بعدی می خوان کم کنن یا نه. اون صحبت شما مال وقتیه که طرف از سر سیری حقوقشو میزاره سپرده پس انداز، یا میره جایی سرمایه گذاری میکنه، نه منی که الآن با کسر این مبلغ حقوق این برجم به قسطام نمیرسه.
این "اشتباه از طرفین" هم از اون حرفاست، آخه "این طرف" که مثل منی باشه چه اشتباهی واسه گرفتن حقوقش میتونه مرتکب بشه؟ هر چی هست از اداری و مالیه. که چوبشو ما باید بخوریم.
بعدشم pogc فقط موقع پس گرفتن قانون مند میشه، و الا توی این شرکت دنبال قانون و این شعرا نباش داداشی.. .

ای بابا آرش جون کبابمون کردی که ! باز خوبه تو یه وامی گرفتی که باش یه خونه ای مغازه ای چیزی دست و پا کردی وگرنه ما که هیچی نداریم ! از حالا هم کف دست بو کن که این شرکت از این فیلما زیاد داره ! والا ما که پس از انداز میکنیم سیر نیستیم چون نمیدونیم چیکارش کنیم همینجوری میشینیم نگاش میکنیم ببینیم تورم چجوری .... توش !!!
درست میشه آرش جون غصه اش نخور

moheby25

عضو جدید
سلام .کسی میدونه نمره آزمون چند درصد و نمره مصاحبه چند درصد نمره کل رو برای پذیرش تشکیل میده؟

moheby25

عضو جدید
سلام. بچه ها اگه کسی نمرش مثلا 800 بشه آیا در مقایسه با نمره هزار است یعنی اینکه نمره نفر اول 1000 شده؟؟؟؟

pnk

عضو جدید
سلام. بچه ها اگه کسی نمرش مثلا 800 بشه آیا در مقایسه با نمره هزار است یعنی اینکه نمره نفر اول 1000 شده؟؟؟؟

سلام، نه، من نمیدونم شما رتبه تون چند شده، ولی من با رتبه 1 نمره ام 805 هستش، که خب البته رشته به رشته فرق هم داره.

hkmg

عضو جدید
سلام
دوست عزیز توی این تاپیک دوستان روند استخدام را بطور کامل شرح دادند . با این حال با کسب اجازه از دوستان ، تجربه خودم را برای آشنایی شما بیان می کنم .
قبل از بحث مصاحبه ، یک آزمون روانشناختی برگزار می شود که سوالات شبه تستی داره . عنوان میشه که مهم نیست ، اما در واقع مهمه ( مثلا افسردگی ، حالات روحی شخص رو به نوعی نشون میده) اما در حالت کلی کسی را نمی شناسم که رد شده باشه جای نگرانی نیست مگر کسی که مشکل جدی داشته باشه .
اگر اشتباه نکنم آزمون روانشناختی 1 ماه بعد از اعلام نتایج بود
اما مصاحبه که 2 ماه بعد از اعلام نتایج برگزار شد
ابتدا خواستند خودمو معرفی کنم . سوابق تحصیلی - کاری رو بطور مختصر بیان کنم.
بعد از سوابق کاریم و نوع کار و ارتباط اونا با واحد هایی که پاس کردم پرسیدن .
سپس 1 سری سوالای تئوری - بعد سوال راجع به پروژه تخصصی ، سوالات درسی از واحدهایی که گذرانده بودم .
از من خواستن که به انگلیسی خودمو معرفی کنم و توضیحاتی بدم
سپس سوال و جواب محاوره ای انگلیسی که چرا می خوام تو صنعت نفت کار کنم یا اینکه مثلا تا حالا سفری به جنوب داشتم یا نه .
از سختی کار و گرمای جنوب گفتند و اینکه آیا می تونم دوام بیارم و مایل هستم بکار در گرمای جنوب .
1 متن تخصصی جلوی من قرار دادن و ازم خواستن 1 پاراگراف بخونم . بعد گفتن ترجمه کن .
از انگیزه کار در صنعت نفت هم به فارسی و هم به انگلیسی سوال کردن .
سه نفر بودن . هر کدوم هم 1 سری سوال می کردن . آدمای بسیار مودب و در عین حال حرفه ای بودن .
پیشنهاد من اینه که استرس نداشته باشین تا بتوانید اون چیزی که هستین را نشون بدین .
من 1 کم استرس داشتم ، نزدیک بود نتونم درست جواب بدم . 1 کیشون فهمید استرس دارم . ازم خواست چند نفس عمیق بکشم ، بعد ادامه دادیم و همه چیز به خوبی پیش رفت .
راستی جایی که برای مصاحبه معرفی می کنن را قبل از تاریخ حضور شناسایی کنین که اون روز راحت برسین و استرس اضافی پیدا نکنین .
برای شما و سایر دوستان آرزوی موفقیت می کنم

ممنون از توضیحاتتون. باید همه برن جنوب مصاحبه یا نه بسته به مناطق فرق داره ؟ مشکلی با سوال و جواب و انگلیسی و اینا ندارم ولی قبلش باید راجع به چیزی مطالعه کرد؟ سوال اخر اینکه زمان بندی های بعد از اعلام نتایج چطوریه مثل مصاحبه، دریافت مدارک دعوت به کار ، دوره آموزشی و ...

mosikk

عضو جدید
کاردانی پتروشیمی

کاردانی پتروشیمی

سلام به همه دوستان و تبریک به کسایی که قبول شدن
من رشتم کاردانی فنی عملیاتی پتروشیمیه و عملیات بهره برداری نفت و گاز قبول شدم.
میخواستم بپرسم تفاوت سطح سوالات زبان و روانشناسی و تخصصی برای کاردانیا نسبت به کارشناسیا چقده؟

pasefic

عضو جدید
ممنون از توضیحاتتون. باید همه برن جنوب مصاحبه یا نه بسته به مناطق فرق داره ؟ مشکلی با سوال و جواب و انگلیسی و اینا ندارم ولی قبلش باید راجع به چیزی مطالعه کرد؟ سوال اخر اینکه زمان بندی های بعد از اعلام نتایج چطوریه مثل مصاحبه، دریافت مدارک دعوت به کار ، دوره آموزشی و ...
با سلام - ببینید نمی شه با قاطعیت گفت که کجا برگزار میشه . اما دوره قبل مصاحبه (نفت و گاز پارس)بچه های بومی و بچه های استان فارس در عسلویه - بچه های مناطق شمال - شرق و . . . در تهران برگزار شد. البته مدتی جلوتر اعلام خواهند کرد . در مورد زبان - من خودم زبان تخصصی را مرور کوتاهی کردم ( کتب دانشگاهی - فلش کارت ) یک دیالوگ راجع به اینکه کجا درس خوندین و تو چه رشته و گرایشی ، راجع به پروژه دانشگاهی و هر جیزی که شما را معرفی می کنه به انگلیسی آماده و چند بار تمرین کنین . بی تاثیر نیست . اگر وقت می کنین روی محاوره های معمولی که مثلا ازدواج کردین ،خانواده یا این چیزا تمرین کنین ( محاوره های تیپیکال) موثر خواهد بود نگران نباشید - به راحتی می توانید از این مرحله عبور کنید ، فقط کافیست مصاحبه کننده ها را قانع کنید که از انگیزه و توانایی لازم برخوردارید . نکته دیگه ممکنه از شما راجه به اینکه بیماری خاصی دارید یا نه یا اینکه از ارتفاع می ترسید یا نه سوال بشه . خب روی جواب هایی که میدین دقت کنین (نگید که مثلا حساسیت دارین یا گرما آزارتون میده) البته در طب صنعتی یک پرسش نامه در اختیارتون قرار میگیره که مفصل به این چیزا رسیدگی می کنه . البته در مصاحبخ نفت فقط کلی می پرسند که مشکل خاصی دارین یا نه ( تجربه شخصی) - اما در مصاحبه سایر شرکتها ( گاز و ...) بیشتر پرسیدن .الان فقط با آرامش مطالعه کنید . هیچ زمانی را برای مطالعه از دست ندید .بازم اگر نکته ای مبهم باقی مانده من در خدمتم .

آخرین ویرایش:

pasefic

عضو جدید
سلام به همه دوستان و تبریک به کسایی که قبول شدن
من رشتم کاردانی فنی عملیاتی پتروشیمیه و عملیات بهره برداری نفت و گاز قبول شدم.
میخواستم بپرسم تفاوت سطح سوالات زبان و روانشناسی و تخصصی برای کاردانیا نسبت به کارشناسیا چقده؟
با سلام
خب طبیعتاً در هر دو مقطع هم زمان مصاحبه ندادم . پس نمی شه دقیق گفت . اما با همکارایی که ارشد بودن صحبت می کردم ، روال یکسان بوده (جدای از محتوای سیلابس درس ها)
اونا می دونن که مصاحبه شونده برای چه پوزیشنی آمده ، انتظار بیش از توانایی ها و آموخته های شخص ندارن . خود من کلی مطالعه کرده بودم و خب خیلی چیزا رو هم در پرسش ها جواب دادم . اما آموخته های من به اندازه حضور در سایت و کار عملی و مطالعه مدارک نبود . خب اگه از من اون موقع راجه به واحدها و پروسس و این چیزا می پرسیدن قطعا رد می شدم . البته راجع به سابقه کار قبلی شما خواهند پرسید و در صورت داشتن سابقه توقع این هست که کار قبلیتون( چه نفتی و چه غیر نفتی) را بتوانید کاملا تشریح کنین .
توصیه می کنم در هیچ موردی نه از روی تواضع رد شید ( منظورم اینه کاملا شرح بدین که بدونن چند مرده حلاجید) و نه بزرگ نمایی کنین ( که در سوالات تخصصی تر گیر کنید) .
نگران نباشید . با آرامش پیش بروید .
موفق باشین

آخرین ویرایش:

saman3sot

عضو جدید
سلام دوستان عزیز کسی هست منو راهنمایی کنه من رشته کاردانی صنایع شیمیایی هستم کسی هست بدونه توی مصاحبه شغلی شرکت نفت سوال تخصصی چی ازم میپرسن؟من بخدا هیرونم نمیدونم چی بخونم چیکار بکنم ترو خدا هر کی هر چی میدونه بگه حتی یک سوال خدا خیرتون بده ممنون.

hkmg

عضو جدید
اگه میشه لطف کنید یه راهنمایی دقیق بفرمایید چی مطالعه کنیم من روابط عمومیم عالیه با سختی ها هیچ مشکلی ندارم زبانم راحت از پسش بر میام دیگه چی بخونم و راجع به زمان بندی بگید ؟ چقد طول میکشه تا بری سرکار ؟ مصاحبه ها برگزار بشه ؟ مدارک بگیرن و ...

pasefic

عضو جدید
اگه میشه لطف کنید یه راهنمایی دقیق بفرمایید چی مطالعه کنیم من روابط عمومیم عالیه با سختی ها هیچ مشکلی ندارم زبانم راحت از پسش بر میام دیگه چی بخونم و راجع به زمان بندی بگید ؟ چقد طول میکشه تا بری سرکار ؟ مصاحبه ها برگزار بشه ؟ مدارک بگیرن و ...
سلام
دوست عزیز ، پیام خصوصی می زنم ، لطفا ملاحظه فرمائید.

honestman

عضو جدید
سلام
از همکار گرامی pasefic بابت راهنمایی دوستان سپاس گزارم ،اینجا هم از سایر دوستان که تجربه مصاحبه و سایر مراحل رو دارن میخوام که این عزیزان رو راهنمایی کنید .متاسفانه محدودیت اینترنت دارم وگرنه منم راهنما یی میکردم ،هرچند این شرکت بی در و پیکر تموم انگیزه مو ازم گرفت .با آرزوی موفقیت برا دوستان در مصاحبه ها

soroshrad

عضو جدید
سلام

از همکار گرامی pasefic بابت راهنمایی دوستان سپاس گزارم ،اینجا هم از سایر دوستان که تجربه مصاحبه و سایر مراحل رو دارن میخوام که این عزیزان رو راهنمایی کنید .متاسفانه محدودیت اینترنت دارم وگرنه منم راهنما یی میکردم ،هرچند این شرکت بی در و پیکر تموم انگیزه مو ازم گرفت .با آرزوی موفقیت برا دوستان در مصاحبه ها

دوستان عزیز، باتشکر از لطف شما.
همانطور که می دانید جواب آزمون شرکت نفت منتشر شده است و اکثر پذیرفته شدگان، دل نگران مصاحبه و فرآیند آن هستند.از شما خواهش می کنم اگر دوستان پرسشی را مطرح می کنند، پاسخ آنرا به صورت عمومی و در تالار ارائه فرمائید تا همگی از نظرات شما بهره مند شویم.
با تشکر و سپاس فراوان

pasefic

عضو جدید
دوستان عزیز، باتشکر از لطف شما.
همانطور که می دانید جواب آزمون شرکت نفت منتشر شده است و اکثر پذیرفته شدگان، دل نگران مصاحبه و فرآیند آن هستند.از شما خواهش می کنم اگر دوستان پرسشی را مطرح می کنند، پاسخ آنرا به صورت عمومی و در تالار ارائه فرمائید تا همگی از نظرات شما بهره مند شویم.
با تشکر و سپاس فراوان
با سلام
کاملا صحیح می فرمائید . البته ملاحظاتی بود که پیام خصوصی دادم . اما خلاصه آنرا قرار می دهم :
سلام
دوستان عزیز ، بر اساس رشته فرق می کنه که شما چی مطالعه کنید . اما 1 سری سوالات از واحدهایی که گذرانده اید مطرح میشه .
زیاد سنگین نیست . مطالب تئوری هست که معمولا در سیلابس دروس بوده . من برای مصاحبه خودم راجع به تجهیزات مرتبط با رشته ام مطالعه کردم . یک کتاب هم گرفتم که بطور خلاصه تجهیزات پالایشگاهی و نفت و گاز را شرح داده بود . 1 کتاب زبان تخصصی متون مرتبط با رشته ( تا حدی متون صنعت نفت را شامل می شد .) اگر زبان شما خوبه امتیاز بالاییه . زبان براشون مهمه
اگر سابقه کار دارید ، از کار سابق ، علت ترک آن و انگیزه شما برای آمدن به نفت (یا گاز) سوال خواهد شد. مهمه که مصاحبه کنندگان را قانع کنید که هم انگیزه لازم را برای کار در این صنعت دارید و هم دانش و توان لازم را . همه توانایی های خود را شرح کامل دهید . چیزی که از شما سوال می شود را شرح دهید و خارج از مبحث نشوید . کامپیوتر و ICDL هم مهمه . از Excel ,Access سوال می کنند . هر آنچه در توان دارید را ارائه کنید . از نرم افزار ها سوال خواهد شد که چه نرم افزار هایی را کار کردید (اگر نرم افزار مربوط به صنعت نفت باشد هم سوالاتی مطرح میکنند) نگران حجم سوالات نباشید . مهم نشان دادن تمام توانایی های شماست . آنها بخوبی می دانند که شما باید در صورت پذیرفته شدن ، کارآموزی و اموزش و ... در پیش دارید ، پس از شما انتظار ندارند که مانند 1 پرسنل با سابقه نفت باشید .الان به جای نگرانی ، فقط مطالب مهم و کاربردی درسی ، ماشین آلات و تجهیزات مرتبط با نفت و ... را مرور کنید . کمی هم لغات کاربردی تخصصی کار کنید . (در اینترنت سایتهای انگلیسی زبان خوبی هستند که با مطالعه میتوانند به روان خوانی کمک کنند) با انگیزه و با برنامه پیش روید . حتما موفق می شوید . خود من به شخصه 11 ساعت سر کار بودم و در ساعات رفت و آمد رد مترو و هر وقتی که سرم خلوت می شد مطالعه کردم . پس چیز دست نیافتنی نیست .
بیاد داشته باشید که : " یک اراده خلل ناپذیر بر همه چیز فائق می آید ، حتی بر زمان "

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
هرکس سوالی در مورد سوالای مصاحبه نفت داره بصورت خصوصی پیام بده حتما کمکش میکنم
علت این هست که تاپیک شلوغ نشه و مزاحم بقیه نشویم

اخه چرا ... خب اگه تو تاپیک باشه بهتره همه می بینیم و استفاده می کنیم !!!

P O U R I A

مدیر تالار
بچه ها یه سوال داشتم ...

زیر 6 ماه سابقه کار حساب نمیشه ؟؟ آخه از یکی از دوستان شنیدم زیر 6 ماهو میگن کارآموزی و سابقه کاری به حساب نمیاد ..

P O U R I A

مدیر تالار
سوالتون رو واضح بیان کنید..... اگر منظورتون بعد از استخدام هست که باید بگم 2 تا 2سال و نیم باید برای شرکت بصورت پیمانی کارکنید بعد رسمیتون میکنند البته اگر مشکل جدی نداشته باشید

منظورم اینه که یکی از دوستام برای کارآموزی رفته بود چون خوب کار می کرد و با بچه های اونجا رفیق شده بود نگهش داشته بودن و 6 ماهی اونجا مونده بود ...حالا این سابقه کار بهش میگن یا کلا کارآموزی حساب میشه ؟

EngMan

عضو جدید
سلام من امریم شرکت نفت بوده برای مصاحبه امتیازی دارم؟ کاراموزیم هم نفت بوده!

EngMan

عضو جدید
سلام ممنونم از توضیحاتتون لطفا جواب ها رو توی صفحه بدین تا بقیه هم استفاده کنن

بالا