[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

sainte

عضو جدید
سلام ممنونم از سوالات خوبی که مطرح کردی کاش میگفتی جواب این سوالاتو از کجا پیدا کنیم

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنونم از سوالات خوبی که مطرح کردی کاش میگفتی جواب این سوالاتو از کجا پیدا کنیم

دوست عزیز منبع معینی واسه جوابها وجود نداره ...اگه دوستان لطف کنن هرکدوم از سوالا که جوابشو میدونن درحد مختصر و مصاحبه ای یکم توضیح بدن مشکل حل میشه

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من سوالا رو به یه استاد دانشگاه دادم. قراره جوابارو واسم بفرسته.بمحض اینکه بدستم برسه میذارم اینجا.ولی کلا من هنگ کردم.نمیدونم چی باید بخونم.

mohammadhosin

عضو جدید
آقايون مي خوام يه حال اساسي ديگه بهتون بدم
اول در مورد اون دوستمون كه گفته بود بيشتر توضيح بديد
عرض كنم خدمت شما كه ارديبهشت امسال (90) كه ما براي مصاحبه رفتيم تهران تو دانشگاه امير كبير دانشكده نساجي اونجا همه رشته ها ميومدن
پس براي هر رشته يه گروه 5 نفره بود كه طي يك دوره يك ماهه از همه (حدودا 850 نفر ) مصاحبه گرفتن
تركيب اون 5 نفر هم مثل هموني بود كه قبلا گفتم بجز نفر دوم كه تخصصي مخصوص هر رشته فرق ميكرد خوب اين از اين

اما سوالات
براتون يه pdf مي گذارم كه سعي كنيد به دست آقايون مصاحبه كننده نيفته چون اگه افتاد كه ......
ولش كن نميزارم چون براي خودم مشكل بوجود مياد چون ممكنه مجبور بشن دوباره مصاحبه برگزار بشه (هنوز كامل قبولي ها رو رد نكردن)

ولي مثلا براي گاز
انواع پمپ ؛ انواع كمپرسور ؛ شيرها ؛ راكتور ها ؛ توربينها؛ برج ها ؛ مبدل هاي حرارتي ؛ خوردگي ؛ نمودار ها (چند تا نمودار تو حرارت هست P-T ،P-V . . .) ؛ نمودار مودي (ضريب اصطعكاك و...) و ....

فقط يادتون باشه كه لازم نيست فرمولي حفظ كنيد
و مطالب بالا رو به صورت كلي (يعني در حد مثلا انواع پمپ و غير) بخونيد.
در آخر هم يه سري سولات آماده كردم براتون ميتونه خيلي كمكتون بكنه

تشكر يادت نره مهندس

پیوست ها

• mohammadi_mh@yahoo.com.pdf
    806.1 کیلوبایت · بازدیدها: 4

mohammadhosin

عضو جدید
آقايون بحث روانشناسي:

اولا تيپتون درست باشه (جلف نباشه )
قبل از ورود به اتاق استرس نداشته باشيد(اين يكي رو من خودم قبل از ورود به اتاق داشت ميكشت)
موقع ورود به اتاق با يه لبخند ملايم وارد بشيد

كه اين يعني اينكه در همون لحظه اول اون يارو روان شناسه براتون يه نمره مثبت (فكر كنم 1 يا 2 نمره ) براتون رد ميكنه

اگه ثابقه كاري مرتبط داريد حتما با خودتون ببريد
چون به ازاي هر ماه فكر كنم 0.25 نمره داره

امتحان كتبي هم كه نمرش جداست

كل اين ها روي هم از 100 نمره محاصبه ميشود

sadeghrenjer

عضو جدید
آقايون بحث روانشناسي:

قبل از ورود به اتاق استرس نداشته باشيد(اين يكي رو من خودم قبل از ورود به اتاق داشت ميكشت)

كه اين يعني اينكه در همون لحظه اول اون يارو روان شناسه براتون يه نمره مثبت (فكر كنم 1 يا 2 نمره ) براتون رد ميكنه

آقا محمد خیلی ممنون
شما آزمون گاز خرداد 90 قبول شدی؟
هنوز نتیجه نهایی اون مشخص نشده؟؟؟:surprised:

amiri.sadegh

عضو جدید
سلام
مهندس واقعا ممنونم خیلی مفید بود
اگه باز اطلاعاتی دارین استفاده میکنیم
ممنون

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقايون بحث روانشناسي:

عالی بود...مرسی

sadeghrenjer

عضو جدید
عرض كنم خدمت شما كه ارديبهشت امسال (90) كه ما براي مصاحبه رفتيم تهران تو دانشگاه امير كبير دانشكده نساجي اونجا همه رشته ها ميومدن
پس براي هر رشته يه گروه 5 نفره بود كه طي يك دوره يك ماهه از همه (حدودا 850 نفر ) مصاحبه گرفتن
تركيب اون 5 نفر هم مثل هموني بود كه قبلا گفتم بجز نفر دوم كه تخصصي مخصوص هر رشته فرق ميكرد خوب اين از اين

اما سوالات
براتون يه pdf مي گذارم كه سعي كنيد به دست آقايون مصاحبه كننده نيفته چون اگه افتاد كه ......
ولش كن نميزارم چون براي خودم مشكل بوجود مياد چون ممكنه مجبور بشن دوباره مصاحبه برگزار بشه (هنوز كامل قبولي ها رو رد نكردن)

ولي مثلا براي گاز
انواع پمپ ؛ انواع كمپرسور ؛ شيرها ؛ راكتور ها ؛ توربينها؛ برج ها ؛ مبدل هاي حرارتي ؛ خوردگي ؛ نمودار ها (چند تا نمودار تو حرارت هست P-T ،P-V . . .) ؛ نمودار مودي (ضريب اصطعكاك و...) و ....

تشكر يادت نره مهندس

اون pdf که میگفتین همین بود که گذاشتین یا چیزی غیر از اینه؟؟؟

درود:gol:
به دوستاني كه مي خوان در آزمون ورودي يا مصاحبه حضوري شركت نفت،گاز يا پتروشيمي شركت كنن پيشنهاد مي كنم جزوه اطلاعات و محاسبات سرانگشتي آقاي مهندس سلماسيان رو كه در تاپيك((اطلاعات مورد نياز يك مهندس شيمي)) در همين تالار وجود داره حتماً مطالعه كنن.پاسخ خيلي از سوالاتي رو كه قبلاً در همين تاپيك مطرح شد اونجا ميتونن ببينن.
بدرود:gol::gol::gol:

kebrit

عضو جدید

اما سوالات

ولي مثلا براي گاز

تشكر يادت نره مهندس
دقیقاً همیناست که mohammadhosin نوشته - نتیجه نهایی هم مشخص شده و خیلیها دورشون شروع شده - -- فقط 18 تا اولویت داشت که من هیچکدوم رو نداشتم و قبول شدم پس نا امید نباشید..

_mahdi_

عضو جدید
گوشه این فایل پی دی اف خیلی بازه . ولی خوب ما که فضول نیستیم ;) ممنون .:D
یک کتاب مربوط به مصاحبه حضوری شرکت نفت هستش که من تو مشهد نتونستم پیداکنم اکه کسی میدان انقلاب تهران مسیرشه یک پس و جویی بکنه خوبه

آخرین ویرایش:

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این کتاب رو من دارم. خیلی چرنده.انگار یه ادم بی سواد چاپش کرده.نصف چیزهایی که گفته اشتباهه.نصف دیگش رو هم که درسته بخاطر اشتباهات زیادی که توش هست ادم نمیتونه مطمین باشه که اینایی که گفته واقعا درسته یا نه

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
محمد حسین جان خیلی خیلی ممنون از لطفت.نرم افزار های تخصصی هم پرسیدن؟

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به دوستاني كه مي خوان در آزمون ورودي يا مصاحبه حضوري شركت نفت،گاز يا پتروشيمي شركت كنن پيشنهاد مي كنم جزوه اطلاعات و محاسبات سرانگشتي آقاي مهندس سلماسيان رو كه در تاپيك((اطلاعات مورد نياز يك مهندس شيمي)) در همين تالار وجود داره حتماً مطالعه كنن.پاسخ خيلي از سوالاتي رو كه قبلاً در همين تاپيك مطرح شد اونجا ميتونن ببينن.

مهندس این جزوه ای که میگی تو کدوم صفحه از تایپک اطلاعات مورد نیاز یک مهندسی شیمی هست؟؟

tak2750

عضو جدید
لطفا افرادی که زودتر به مصاحبه دعوت میشند بیانذ اینجا یه خورده توضیح بدند.رشته ی تحصیلی هم زیاد مهم نیست

_mahdi_

عضو جدید
من تمام صفحات رو گشتم نبود . احتمالا منظورشون خلاصه سوالات مطرح شده تو تایپک مربوطست

مهندس این جزوه ای که میگی تو کدوم صفحه از تایپک اطلاعات مورد نیاز یک مهندسی شیمی هست؟؟
حق با شماست.سوالات بصورت تك تك ارائه و پاسخ داده شده اما در چند پست،برخي دوستان مجموعه سوال و جوابها راهم جمع كرده اند.براي راحتي كار شما آن را به همراه يك مطلب مفيد ديگر اينجا قرار مي دهم:

با تشكر از زحمات آقاي مهندس علي سلماسيان،آقاي محمد حسن موحدي و unifiner عزيز از دوستان عضو باشگاه كه زحمت جمع آوري و ويرايش جزوات آقاي سلماسيان را كشيده اند و ساير دوستاني كه اسامي آنها را فراموش كرده ام.
دو جزوه مفيد ديگر هم هست كه در پست بعي قرار مي دهم.

پیوست ها

• etelaat sanati3.pdf
    344.6 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • گاز طبيعي از استخراج تا مصرف.pdf
    848.2 کیلوبایت · بازدیدها: 3
آخرین ویرایش:
با سپاس از آقاي صمد حيدري بخاطر جزوه اول

پ.ن:راستي....تشكر خونم كم شده:biggrin::D

پیوست ها

• مشخصات پالايشگاههاي نفت ايران.pdf
    231 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • واژه نامه.pdf
    747.7 کیلوبایت · بازدیدها: 3
آخرین ویرایش:

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
و همچنان از کارت مصاحبه و دعوتنامه خبری نیست

سلام محمد آقای گل....کم پیدایی داداش...
آقا من توی دسته بندیا خیلی مشکل دارم ...مخصوصا کمپرسور پمپ راکتور....کتاب آشنایی خیلی خیلی بد دسته بندی کرده و خیلی ناقصه..
استریپر اسپیلیتر استابلیزر هرکی در مورد اینا مطلبی داره یا چیزی میدونه بذاره لطفا...ممنون

tak2750

عضو جدید
محل مصاحبه من تهرانه روز 30 مهر
رشته برق
شرکت نفت و گاز پارس
کسی میدونه شرکت نفت و گاز پارس تو کدوم استانه

اخه من استان مازندران رو انتخاب کرده بودم.

sadeghrenjer

عضو جدید
مصاحبه من اهواز شرکت مناطق نفت خیز جنوب
10 آبان مصاحبه دارم
دوستانی که مصاحبه شرکت گاز رفتن آیا طب صنعتی تو همون روز مصاحبه بعد از مصاحبه رفتند یا بعد از مشخص شدن نتیجه کلی یه روز جدا میرن برای طب صنعتی؟؟؟؟

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
محل مصاحبه من تهرانه روز 30 مهر
رشته برق
شرکت نفت و گاز پارس
کسی میدونه شرکت نفت و گاز پارس تو کدوم استانه

اخه من استان مازندران رو انتخاب کرده بودم.

منم زده بودم مازندران ولی مهندسای شیمی همه رو میخوان واسه بهره برداری واسه همین فرستادنم نفت جنوب

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
مصاحبه من اهواز شرکت مناطق نفت خیز جنوب
10 آبان مصاحبه دارم
دوستانی که مصاحبه شرکت گاز رفتن آیا طب صنعتی تو همون روز مصاحبه بعد از مصاحبه رفتند یا بعد از مشخص شدن نتیجه کلی یه روز جدا میرن برای طب صنعتی؟؟؟؟

یبار جدا

tak2750

عضو جدید
منم زده بودم مازندران ولی مهندسای شیمی همه رو میخوان واسه بهره برداری واسه همین فرستادنم نفت جنوب
یعنی شرکت نفت و گاز پارس هم مربوط به جنوبه؟ تو مازندران شعبه نداره؟اخه این چه کاریه که با ما میکنند؟در ضمن ایا باید از دانشگاه ریز نمرات رو هم بگیریم یا همون اصل مدرک کارشناسی کافیه؟(من منطورش رو نفهمیدم)روز مصاحبه که اومدم مگیم که چی پرسیدند.فکر کنم از اولین افراد مصاحبه شده باشم

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای کاش هیچوقت نمیومد کارتای مصاحبه.....افتادم روز اول:eek:......من کلی امدیم این بود که وسط آبان باشم....ای خدااااااااااا
سلام حامد جان خوبی داداش
درگیرم یه کم تمرکز فکریم به هم ریخته به همین خاطر روی این مصاحبه هم نتونستم خوب تمرکز کنم
برام دعا کن
من افتادم همین سه شنبه پالایشگاه نفت امام خمینی شازند
ان شاالله که همه موفق میشن

بالا