مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

apadana34

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
رشته معماری گستردگی زیادی داره.از علوم انسانی تا مهندسی و هنر.
ولی واسه آشنایی و اینکه یه دیدی نسبت بهش پیدا کنید بهترن منبع کتاب های هنرستانه.در حد نقشه کشی خیلی خوب توضیح داده.
کتابایی مانند:
نقشه کشی معماری
آشنایی با طراحی معماری
عناصر و جزئیات
آشنایی با معماری جهان
هنرهای تجسمی
مواد و مصالح
یه کتابی در مورد معماری ایران هم دارن.

دروس اصلی این رشته 6 طرح معماریه.که ترم 4 بهتون طراحی معماری 1 رو ارائه میدن.تا ترم 8 که طرح معماری 5 رو باید پاس کنید.1 طرح هم بعنوان پایان نامه.
هر طرح یه موضوع داره.(مثلا طراحی معماری میتونه مسکونی باشه)
مهمترین واحد مبانی نظری معماریه.
یه سری مباحث سازه ای و تاسیساتی و تنظیم شرایط محیطی هم داره.
واحدهایی در مورد جزئیات اجرایی و طراحی فنی هم خواهید داشت.
واحد هایی درمورد معماری ایر ن قبل و بعد از اسلام و معماری جهان هم باید پاس کنید.
مابقی واحد ها مربوط میشه به ارائه کار(نقشه کشی و طراحی فنی و درک و بیان و ماکت سازی و .....)

خيلي عالي بود .
من قبلا تستهاي استعداد و رغبت شغلي را دادم . بهم گفتن كه تيپ هنري داري و به زيبايي شناسي علاقه داري ضمن اينكه براساس تست وكسلر كه هوش را چند قسمت مي كنه هوش فضايي و تجسم سه بعدي ام نسبت به بقيه هوشها بالاتر هستش .
ايا مهندسي معماري مي تونه گزينه انتخابي من باشه يا رشته هاي ديگه اي را مي شناسيد كه با اين مشخصات من بخوانه؟
ضمن اينكه من ميخوام يكي دوتا كتاب از واحدهاي معماري را تهيه كنم تا ان شناخت اوليه اي كه نسبت به رشته بايد پيدا كنيد را بسنجم . از ميان اين دروسي را كه گفتيد كدام ها را تهيه كنم ؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
خيلي عالي بود .
من قبلا تستهاي استعداد و رغبت شغلي را دادم . بهم گفتن كه تيپ هنري داري و به زيبايي شناسي علاقه داري ضمن اينكه براساس تست وكسلر كه هوش را چند قسمت مي كنه هوش فضايي و تجسم سه بعدي ام نسبت به بقيه هوشها بالاتر هستش .
ايا مهندسي معماري مي تونه گزينه انتخابي من باشه يا رشته هاي ديگه اي را مي شناسيد كه با اين مشخصات من بخوانه؟
ضمن اينكه من ميخوام يكي دوتا كتاب از واحدهاي معماري را تهيه كنم تا ان شناخت اوليه اي كه نسبت به رشته بايد پيدا كنيد را بسنجم . از ميان اين دروسي را كه گفتيد كدام ها را تهيه كنم ؟

سلامم.
خیلی عالیه.
تجسم فضایی خیلی مهمه در رشته معماری.
شما یه درسی به اسم هندسه فضایی یا ترسیمی دارید که کلا به درک فضایی و حافظه تصویری مربوط میشه خیلی هم سخته:)
کتاب آشنایی با طراحی معماری رو حتما بگیرید.(بعنوان نماینده دروس مربوط به طرح)
کتاب عناصر جزئیات(بعنوان نماینده دروس فنی)
کتاب هنرهای تجسمی هم خوبه.

apadana34

عضو جدید
سلامم.
خیلی عالیه.
تجسم فضایی خیلی مهمه در رشته معماری.
شما یه درسی به اسم هندسه فضایی یا ترسیمی دارید که کلا به درک فضایی و حافظه تصویری مربوط میشه خیلی هم سخته:)
کتاب آشنایی با طراحی معماری رو حتما بگیرید.(بعنوان نماینده دروس مربوط به طرح)
کتاب عناصر جزئیات(بعنوان نماینده دروس فنی)
کتاب هنرهای تجسمی هم خوبه.

من در واحدهاي درسي ام دروس : مقدمات طراحي معماري، طرح معماري يك تا پنج ، طراحي فني و غيره است . اين كتابهايي كه معرفي كرديد هم در بين مهندسين معماري مشتركه؟ ناشر و نويسنده اش كيه؟
يه چيزه ديگه اينكه معماري بيشتر هنره يا مهندسي ؟ من استعداد هنري دارم و با نرم افزارهاي سه بعدي سازي هم كار كردم . منتهي هنر تنها نمي تونه من را ارضا كنه و مهندسي هم مي خوام باشه .مثل مكانيك كه انهم خودش طراحي داره

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
من در واحدهاي درسي ام دروس : مقدمات طراحي معماري، طرح معماري يك تا پنج ، طراحي فني و غيره است . اين كتابهايي كه معرفي كرديد هم در بين مهندسين معماري مشتركه؟ ناشر و نويسنده اش كيه؟
يه چيزه ديگه اينكه معماري بيشتر هنره يا مهندسي ؟ من استعداد هنري دارم و با نرم افزارهاي سه بعدي سازي هم كار كردم . منتهي هنر تنها نمي تونه من را ارضا كنه و مهندسي هم مي خوام باشه .مثل مكانيك كه انهم خودش طراحي داره

سلاممم.
این کتاب ها برای هنرستانه.
کتاب های دانشگاهی هم زیاده.ولی فعلا واسه آشنایی کتاب های هنرستان خوبه.
معماری بین رشته ایه.
از علوم انسانی تا هنر و مهندسی.
به همراه مهندسی عمران اصلی ترین رشته نظام مهندسیه و شما در آینده پروانه اشتغال مهندسی دریافت میکنید(3 تا پروانه شامل طراحی و نظارت و اجرا.....از پایه 3 تا ارشد)
واحد سازه هم داره که داخلش محاسبات هم گنجانده شده ولی خیلی محدوده.(صرفا جهت دریافت درک سازه ای)
معماری رو شما باید در طول عمرتون فرا بگیرید.دانشکده و استاد و ...فقط میتونن معرفی کنن این رشته رو.

apadana34

عضو جدید
توي كتابهاي هنرستان كتاب مباني طراحي معماري را پيدا كردم ايا همان كتاب اشنايي با طراحي معماري هستش؟
بقيه كتابهاشو پيدا كردم .
نمي خواد سراغ كتابهاي دانشگاهي برم؟
به دكوراسيون داخلي و معماري هاي خلاقانه و ذوقي علاقه دارم ولي ايا اينا توي كشور جايي براي كار داره منظورم اينه كه جنبه اقتصادي اش چطوريه؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
توي كتابهاي هنرستان كتاب مباني طراحي معماري را پيدا كردم ايا همان كتاب اشنايي با طراحي معماري هستش؟
بقيه كتابهاشو پيدا كردم .
نمي خواد سراغ كتابهاي دانشگاهي برم؟
به دكوراسيون داخلي و معماري هاي خلاقانه و ذوقي علاقه دارم ولي ايا اينا توي كشور جايي براي كار داره منظورم اينه كه جنبه اقتصادي اش چطوريه؟
سلامم.
آره همونه.
چرا میتونید از اون کتاب ها هم استفاده کنید.ولی این کتاب های هنرستان خیلی ساده توضیح داده و مطالب جمع و جوری داره.
دکوراسیون داخلی که الان بازار کار خیلی خوبی داره ولی تا دلت بخواد طراح و شرکت دکوراسیون داخلی بازسازی وجود داره.خیلیاشون هم طراح داخلی نیستن در واقع.
متریال ها متنوع و زیبا شده که کارشون زیبا به نظر خوب میاد.
تو دانشگاه همه ذوق و سلیقه دارن ولی چون کارها با مباحث اجرایی مطابقت نداره و در واقع جزئیات معماری طراحی نمیشه و استاد و دانشجو در طراحی این جزئیات ناتوان هستند در بازار کار دچار مشکل میشن.ولی کارهای خوبی هم طراحی میشه در کشور.(البته خوب یه چیز نسبیه و هر کسی معماری خوب رو با ذهنیت و سواد خودش معنی میکنه)

apadana34

عضو جدید
سلامم.
آره همونه.
چرا میتونید از اون کتاب ها هم استفاده کنید.ولی این کتاب های هنرستان خیلی ساده توضیح داده و مطالب جمع و جوری داره.
دکوراسیون داخلی که الان بازار کار خیلی خوبی داره ولی تا دلت بخواد طراح و شرکت دکوراسیون داخلی بازسازی وجود داره.خیلیاشون هم طراح داخلی نیستن در واقع.
متریال ها متنوع و زیبا شده که کارشون زیبا به نظر خوب میاد.
تو دانشگاه همه ذوق و سلیقه دارن ولی چون کارها با مباحث اجرایی مطابقت نداره و در واقع جزئیات معماری طراحی نمیشه و استاد و دانشجو در طراحی این جزئیات ناتوان هستند در بازار کار دچار مشکل میشن.ولی کارهای خوبی هم طراحی میشه در کشور.(البته خوب یه چیز نسبیه و هر کسی معماری خوب رو با ذهنیت و سواد خودش معنی میکنه)

فكر مي كنم چه به لحاظ استعداد و چه به لحاظ تيپ شخصيتي كه هنري و با قوه تخيل بالا هست بيام توي دكوراتورداخلي و ارشتيكت داخلي گزينه خوبي را انتخاب كرده باشم . منتهي بازار كارش را نمي دانم . قبلا با نرم افزار سه بعدي سازي مايا و فتوشاپ و كمي هم تردي مكس كار كردم . هدف من اينه كه ان را به عنوان يه شغل نگاه كنم . در اين را ه مي تونيد راهنمايي لازم را بكنيد كه چه كارهاي بايد كرد چه چيزاي بايد ياد گرفت و چه اينده اي مي تونه داشته باشه ؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
فكر مي كنم چه به لحاظ استعداد و چه به لحاظ تيپ شخصيتي كه هنري و با قوه تخيل بالا هست بيام توي دكوراتورداخلي و ارشتيكت داخلي گزينه خوبي را انتخاب كرده باشم . منتهي بازار كارش را نمي دانم . قبلا با نرم افزار سه بعدي سازي مايا و فتوشاپ و كمي هم تردي مكس كار كردم . هدف من اينه كه ان را به عنوان يه شغل نگاه كنم . در اين را ه مي تونيد راهنمايي لازم را بكنيد كه چه كارهاي بايد كرد چه چيزاي بايد ياد گرفت و چه اينده اي مي تونه داشته باشه ؟

سلاممم.
ببینید معماری داخلی از معماری جدا نسیت.
اینکه اومدن یه گرایش درست کردن به اسم معماری داخلی فکر نمیکنم درست باشه.
اما در مورد طراحی داخلی بگم که هم خود طراحی داخلی اصالت داره و هم واسه جمع کردن خراب کاری های داخل پلان و ....هم خوبه.
شامل سه بخشه:
1-طراحی سقف
2-طراحی بدنه
3- طراحی کف

این نرم افزارها فقط ابزاره ارائه طرحه.ولی خب خیلی خوبه دیگه.کار قبل اجرا کاملا شبیه سازی میشه.
بازار کار خوبی داره.ولی دست هم زیاد شده.تنوع متریال هم زیاد شده ناخودآگاه کارهای خوبی میشه انجام داد.کلا رشته های مربوط به ساختمان بازار کارخ وبی داره ولی خب فارغالتحصیل هم زیاده.ولی نسبت به رشته های دیگه خوبه.

apadana34

عضو جدید
من چون كنار تحصيل بايد شاغل باشم . مي تونم واردش بشم؟ چون فضاي داخل يه ذوق وارامش ديگه اي بهم مي ده صرفا ميخوام طراحي داخلي كار كنم.
مي تونم به عنوان يه شغل كه در اينده ان نتيجه دلخواه را بهم بده بش نگاه كنم . منتهي در زمينه تحصيلي كه متوجه شدم اما در زمينه كسب وكار و تبديل به اقتصاد از كجا بايد شروع كنم و چه اينده اي مي تون داشته باشه؟
يه سري طراحي داخلي را فقط عوض كردن رنگ ديوار و كاغذ ديواريش مي دانن در صورتي كه من يه سايت مي ديدم كه حتي براي كتابخانه توي اتاق يا كابينت هم طرح نواورانه اي بود با جاي كم ولي با كارايي. ايا اينام جزوش مي شه يا فقط ديوار و كف و سقف است اگه اينطور ه پس انا چيه؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
من چون كنار تحصيل بايد شاغل باشم . مي تونم واردش بشم؟ چون فضاي داخل يه ذوق وارامش ديگه اي بهم مي ده صرفا ميخوام طراحي داخلي كار كنم.
مي تونم به عنوان يه شغل كه در اينده ان نتيجه دلخواه را بهم بده بش نگاه كنم . منتهي در زمينه تحصيلي كه متوجه شدم اما در زمينه كسب وكار و تبديل به اقتصاد از كجا بايد شروع كنم و چه اينده اي مي تون داشته باشه؟
يه سري طراحي داخلي را فقط عوض كردن رنگ ديوار و كاغذ ديواريش مي دانن در صورتي كه من يه سايت مي ديدم كه حتي براي كتابخانه توي اتاق يا كابينت هم طرح نواورانه اي بود با جاي كم ولي با كارايي. ايا اينام جزوش مي شه يا فقط ديوار و كف و سقف است اگه اينطور ه پس انا چيه؟

معماری رشته پرکاریه.ولی خب بستگی به خودتون داره بتونید کار کنید یا نه.
حالا تحصیلاتتون رو تموم کنید بعد میشه در موردش صحبت کرد.بازار مسکن و کار معماری ثابت نیست.در هر صورت در همه رشته ها وضعیت همینه.همه رشته ها اشباح شده.همه چی بستگی به خودتون داره.
خیلی ها شرکت طراجی داخلی دارن و درآمد خوبی هم دارن.ولی مدتی باید با همین شرکت ها کار کنید تا خودتون مستقل بشید.
این که گفتم طراحی سقف و بدنه و کف صرفا رنگ و ....نیست.طراحی سقف کاذب خودش عالمی داره.انواع فرم ها و فضاهای پرو خالی و ....
طراحی بدنه هم همینطور.صرفا کاغذ دیواری و رنگ نیست.یا تو کف سازی شما بحث تنوع متریال و بافت و رنگ و طرح و ...دارید.
این سه موضوع کلی ،کلیت طراحی داخلیه.یعنی اینا بک گراند طراحی داخلی محسوب میشه.
بله درست میگید.این موارد جز طراحی صنعتی بحساب میاد که معماران در اون زمینه ها هم وارد میشن.حالا شما میگید طراحی کتابخانه من میگم طراحی قاشق و چنگال و صندلی میز و مبل و ....
همون کتابخانه ای که گفتید میتونه جزئی از طراحی بدنه باشه.
ولی این موارد در حاشیه قرار داره و اصل موضوع نیست.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

سلام دوست خوبم
من گرایشم داخلی هستش
داخلی از طراحی پلان با مشورت مهندس معمار و سازه شروع میشه و شامل طراحی پلان.دیوار.سقف و تمام مبلمان.رنگ . نورپردازی و فضابندی کامل محیط داخلی خونه با نرپردازی تغییر ارتفاع سقف کاذب و ... میشه
طراحی مبلمان هم داریم ک برحسب فضای مورد نطر مبلمان خاصی واسه اون محیط طراحی میکنیم
و درباره طراحی داخلی فضاهایی ک ازقبل اجرا شدن با جابجایی دیوارهای غیرباربر و یا حالا فضا بندی با روشهایی ک گفتم+طراحی مبلمان و ... فضارو طراحی میکنیم
کاغذدیواری و اینا هم آخرین مرحله کارمون ک میشه همون دکوراسیون داخلی..
الان اساتید من تو بجنورد-محل تحصیلم- دفتر طراحی دارن و بسیااااااار موفق و پردرآمده
حتی واسه من یا همکلاسیام ک هنو دانشجوی این رشته ایم کار موردی طراحی پیشنهاد شده
موفق باشی

apadana34

عضو جدید
خوب چون من درحال حاضر به شغل احتياج دارم و چه بهتر براساس علاقه و استعداد باشه . براي رفتن به سمت شغل و مهارتها و موارد لازم هرچه بيشتر مي تونيد راهنمايي ام كنيد.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خوب چون من درحال حاضر به شغل احتياج دارم و چه بهتر براساس علاقه و استعداد باشه . براي رفتن به سمت شغل و مهارتها و موارد لازم هرچه بيشتر مي تونيد راهنمايي ام كنيد.

بستگی بخودت داره ک چه کاری میخوای انجام بدی؟طراحی یا اجرا؟
مثلا پتینه یکی از کارای اجراییه ک ب طراحی داخلی مربوطه
اما واسه طراحی باید تحصیلات آکادمیک داشته باشی

apadana34

عضو جدید
طراحي را خصوصا با نرم افزارها دوست دارم . ولي اقتصاد برام مهمه

مي تونيد مسير كار را براي طراحي در ارشيتكت داخلي به من بگيد يا به مجموعه مفيدي لينك بديد .تا من بدانم چطور مي توانم در زمينه شغلي اش هم فعاليت داشته باشم

آخرین ویرایش:

! Milad

عضو جدید
سلام. دوستان چون شهر ما کوچک هست برا همین معماری داخلی و کلا مباحث مربوط به معماری اصلا بازار خوبی نداره ! طوریکه پلان های معماری رو هم عمرانی ها میکشن و میدن
میخواستم ازتون بپرسم توی شهر شما وضعیت به چه شکله؟ اصلا کاری هست برای ماها که معماری خوندیم؟ چه طراحلی داخلی و چه طراحی پلان و ....
سطح درآمدها به چه شکل هست؟

arezoo-a

عضو جدید
دوره های اموزشی کوتاه مدت

دوره های اموزشی کوتاه مدت

سلام
بچه ها دوره های پیشنهادی شما برای دانشجوها و فارغ التحصیل های معماری در تمام گرایش ها و در همه سطوح اموزشی حالا چه فنی , چه تخصصی چه تئوریک یا هر دوره خاصی که میشناسید چیه؟
دوره هایی که شما گذروندید یا بهتون پیشنهاد شده چی بوده؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها دوره های پیشنهادی شما برای دانشجوها و فارغ التحصیل های معماری در تمام گرایش ها و در همه سطوح اموزشی حالا چه فنی , چه تخصصی چه تئوریک یا هر دوره خاصی که میشناسید چیه؟
دوره هایی که شما گذروندید یا بهتون پیشنهاد شده چی بوده؟
پیشنهاد شخصی من:
برای دوره های نرم افزاری بهتره گزینه هایی رو انتخاب کنید که تو شرکت های ایران بیشتر بابه مثل:اتوکد/رویت/مکس
برای سایر دوره ها هم باید با توجه به علاقه و به خصوص گرایشتون مثلا در فوق اقدام کنید چون دوره ها که بی نهایتن مثل دوره های فاز 2/نورپردازی/یا دوره های نرم افزاری خاص اون گرایش.......

arezoo-a

عضو جدید
من دنبال اینم که بدونم ی مهندس معمار باید چه دوره هایی رو بگذرونه ! اگر چند تا دوره مختلف رو بدون در نظر گرفتن گرایش بگید ممنون میشم

tala banu

عضو جدید
چطور از معماری بیشتر بدونم؟؟؟....

چطور از معماری بیشتر بدونم؟؟؟....

سلام دوستان هنرمند معمارم....
2سال پیش مدرک کارشناسیم رو گرفتم.از نرم افزارهای معماری فقط اتوکد رو کار کردم.حالا میخوام یسری کلاس برم تا تو رشته ام واسم مفید باشه.چه کلاسهایی رو پیشنهاد میدید؟
در ضمن من رامسر هستم برای پیدا کردن کلاسهای خوب و مفید میتونم رشت هم برم....

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان هنرمند معمارم....
2سال پیش مدرک کارشناسیم رو گرفتم.از نرم افزارهای معماری فقط اتوکد رو کار کردم.حالا میخوام یسری کلاس برم تا تو رشته ام واسم مفید باشه.چه کلاسهایی رو پیشنهاد میدید؟
در ضمن من رامسر هستم برای پیدا کردن کلاسهای خوب و مفید میتونم رشت هم برم....
پست #588 رو بخونید:gol:

k.hoSseinzadeh

عضو جدید
کمک.....

کمک.....

سلام اساتید :)
من دانش آموز سوم ریاضیم :(امسال میرم چهارم
ببینید برای اومدن تو همچین رشته ای طرف باید چه توانمندی هایی داشته باشه ؟؟؟یا پرورش بده ؟؟؟؟
الان تو مبحث انتخاب رشته بد جوری درگیرم:eek:
فقط درباره رشته معماری این رو می دونم که باید طراحی خوبی داشته باشی!!!!
و اینکه آدم پولداری باشی:cry:

setaremashreghi

عضو جدید
سلام من میخام ارشد شرکت کنم و برام خیلی مهمه که محل تحصیلم نزدیک محل سکونتم باشه اما تو شهر های اطرافم فقط یه دانشگاه ازاد گرایش تکنولوژی در معماریو داره با این حساب که میگن کسایی ک ازاد درس خوندن برای هیات علمی شدن تو دانشگاه ملی بهشون سخت میگیرن میخاستم ببینم یعنی اصلا ارزش نداره دانشگاه ازاد ارشد گرفتن ؟؟

zahra.mlk

عضو جدید
**lمشاوره معماری برای تازه وارد ها**

**lمشاوره معماری برای تازه وارد ها**

سلام به همه مهندسای هنرمند
توی این تاپیک میخوایم به سوالات ترم پایینی هایی که احتیاج به مشاوره دارن(مثل خودم) جواب بدیم
.
.
.
اینم سوال من:

به نظر شما من که الان دارم میرم ترم 3 بهتره برم کلاس اسکیس و راندو یا بهتره
برم سراغ کلاس های آموزشی نرم افزار ها؟؟ اگر جایی رو هم معرفی کنید ممنون میشم
مرسیییییییییی:gol::gol::gol:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسای هنرمند
توی این تاپیک میخوایم به سوالات ترم پایینی هایی که احتیاج به مشاوره دارن(مثل خودم) جواب بدیم
.
.
.
اینم سوال من:

به نظر شما من که الان دارم میرم ترم 3 بهتره برم کلاس اسکیس و راندو یا بهتره
برم سراغ کلاس های آموزشی نرم افزار ها؟؟ اگر جایی رو هم معرفی کنید ممنون میشم
مرسیییییییییی:gol::gol::gol:
به نظر بنده بهتره اول برید سراغ کلاس اسکیس و بعد سراغ نرم افزارها
و به هیچ عنوان همزمان چندین کلاس رو با هم شرکت نکنید تا برسید کارهاتشونو انجام بدین:gol:

aof41

عضو جدید
من به طراحي و ترسيم كار با قلم و كاغذ و نقشه كشي و كار با نرم افزارهاي سه بعدي علاقه دارم .اگه اين علاقه با علم و تكنولوژي و هنر همراه باشه نهايت علاقم ام هست .
توي رشته ها و كارها به معماري رسيدم و چون معماري گسترده اس دوست دارم دفتر طراحي داشته باشم يه سمت و سوي اين رشته و شغلم باز بيشتر به سمت طراحي و ترسيم بره .
-ايا با اين علاقه و سمت و سويي كه انتخاب كردم مي تونم در معماري به شغل مناسبي برسم يعني دفتر طراحي
-كتابها يا منابعي در معماري با توجه به سبك علاقم كه گفتم معرفي كنيد تا ببيينم ايا اين معماري همان رشته گمشده من است يا نه خيلي ممنون مي شم .كه با مطالعه اشون درمورد انتخاب يا عدم انتخاب
معماري و شغل مورد نظر به نتيجه برسم .

bahar_hs

عضو جدید
دوستان من واسه مصاحبه سوره کارشناسی ناپیوسته مجاز شدم
5شنبه مصاحبست.
کسی می دونه سوالا چه جورین؟
شنیدم راجع به احکام. ولی من واقعا احکامم خوب نیست چی کار کنم

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان من واسه مصاحبه سوره کارشناسی ناپیوسته مجاز شدم
5شنبه مصاحبست.
کسی می دونه سوالا چه جورین؟
شنیدم راجع به احکام. ولی من واقعا احکامم خوب نیست چی کار کنم
سلام
متاسفانه دیر پیام شمارو دیدم ولی برای ایندگان ...
اطلاعات عمومی خودشونو برای مصاحبه بالا ببرند»» [تبادل نظر] مصاحبه دانشگاه های کشور

262.s

عضو جدید
:redface:سلام من همین امسال معماری دانشگاه گیلان قبول شدم.... خودم خیلی خوشحالم ولی یکم میترسم :cry:...میشه در مورد شرایطش و هزینه هاش یکم بگین.:surprised:.. من خودم عاشق معماریم ولی بقیه میگن اشتباه کردم.:(.. طراحیم خوبه ریاضیمم عالیه...

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
:redface:سلام من همین امسال معماری دانشگاه گیلان قبول شدم.... خودم خیلی خوشحالم ولی یکم میترسم :cry:...میشه در مورد شرایطش و هزینه هاش یکم بگین.:surprised:.. من خودم عاشق معماریم ولی بقیه میگن اشتباه کردم.:(.. طراحیم خوبه ریاضیمم عالیه...

سلامممم.
خیلی هم خوب.دانشگاهتون هم خوبه.
همین که علاقه دارید و خوشحالید کافیه.
عذر میخوام این بقیه شاید فامیل یا خانواده باشه ولی ببخشید که اینطور میگم خیلی به حرف این بقیه توجه نکنید.مشورت بگیرید ولی نهایت خودتون تصمیم میگیرید.جدیدا آدما بون اطلاع تئورپردازی هم میکنن.
ما هم قبل دانشگاه بهمون میگفتن برق و مکانیک........کشته بودن مارو با این برق.بعد که رفتیم دانشگاه خدارو شکر کردیم که اریم معماری مخونیم.
کلا رشته های مرتبط با بازار ساختمان خوبه.معماری رشته خاصیه.با رشته دیگه مقایسه نمیشه .

درباره واحدهایی که بهتون میگن باید بگذرونید تحقیق کنید تا متوجه بشید کجا بدردتون میخوره و چقدر باید بهش اهمیت بدید.
همینجا هم بیاید بپرسید.من و دوستان در خدمتتون هستیم.مثلا ترسیم فنی کجابکارتون میاد.یا دروس مربوط به ساخت و ارائه (همون درک و بیان) یا هندسه فضایی و .... مثلا به چه کاری میان و چه اهمیتی دارن.این موارد رو اساتید به شمانمیگن(شاید هم بگن و خودتون حتما بپرسید)
هزینه های این رشته یکم بالاست.ولی خیلی نگرانش نباشید.
این تفکر که کدوم رشته خوبه کدوم رشته بده هم تفکر عقب ماندیه(اینو در مورد معماری نمیگم چون معماری که پر متقاضی ترین رشته تحصیلیه بلکه در مورد همه رشته ها).تو کشور ما همه دوست دارن یا مهندس بشن یا پزشک.اینم تفکر عقب موندیه(نتیجش هم الان میبینید که ارزش مهندس ر پایین ترین حده).......آدمای با ظرفیت ذهنی خیلی بالا یا فیلسوف میشن یا زبان شناس و تاریخ دان و کلا علوم انسانی.آدمای با فوق ظرفیت ذهنی هم معمار میشن( ) چون این بندگان خدا هم باید فقیه باشن و هم فیلسوف و هم جامعه شناس و هم روانشناس و هم سیاستمدار و اقتصاد دان و هم مهندس و حسابدار و هم ....
تو دنیا دانشجویان معماری بیشتر برای بازار کار تربیت میشن (چون همه که ظزفیت ذهنی بالایی ندارن) و یه درصد پایینی هم فقط ایده پردازی میکنن و نون دانشکده و کالج هارو میخورن.یه عده هستن که موفق ترینشون هم هستن و اونایین که هم ظرفیت ذهنی بالایی بارن( جامعیت علمی دارن) و هم اینکه تو بازار کار هم موفق هستن.اون دسته اول به این دسته سوم کمک میکنن(خدمت میکنن)-به دسته دوم کاری نداشته باشید.
تو دانشکدههای معماری ما دانشجویان نه واسه بازار کار تربیت میشن و نه واسه معلم شدن.
اینارو گفتم که اینوبدونید که باید رو پاهای خودتون بایستید.همه آدما از وقتی بدنیا میان نیاز به هدایت دارن .یه پیر طریقتی میخوان.
ان شاالله موفق باشید.

بالا