[مشاوره تحصیلی] ◄ مشاوره برای کنکور ارشد هنر

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
چندتا سوال؟
توضیحات
من دیرستان تجربی خوندم بعد گرفتن دیپلم با یه مشاوره غلط دوباره برگشتم از دوم دبیرستان کاردانش مکانیک گشاورزی خوندم
در رشته کاردانی مکانیک کشاورزی با رتبه 54 داتشگاه فردس مشهد قبول شدم بعد اتمام سپس در یه تغیر رشته دوباره در کارشناسی معماری با رتبه 6741 دردانشگاه خزر مازندران ادمه تحصیل دادام پیار سال دوبار بایه تغیر رشته ارشد عمران دانشگاه ازاد شمال تهران قبول شدم وامسال اخرین ترم تحصیلیمه. از نوع هوای شدم و امسال دوباره دست به تغییر زدم و در کارشناسی ارشد هنر ونمایش شرکت کردم علاقه شدیدی به کارگردانی پیدا کردم
دیپلم: 1-تجربی2-کاردانش مکانیک گشاورزی
کاردانی: 1-مکانیک گشاورزی
کارشناسی:1- معماری
ارشد:1- عمران
پرسش
1-ایا من کار درستی میکنم که دوباره تغیر رشته میدم؟
2-سابقه تحصیلی من در روندبازار کار مثبت یا منی؟
3-هدف اساسی من الان رفتن به اروپاست ایا با چنین کارنامه میشه؟
4-ایا دوباره برگردم ارشد کارگردانی بخونم ویا دکترا هنر نمایش؟
5-ایا رقابت در رشته های هنر مانند کار گردانی و سیما خیلی فشرده است؟
6-فرصت اندکی تا کنکور ارشد باقیست نظر شما برای منابع درسی کنکور ارشد کارگردانی؟
7-تعداد کل شرکت کننده در شته کارگردانی ؟و اخرین رتبه مجاز؟
8- و بهترین دانشگاه از نظر سطح علمی برا ارشد کارگردانی؟

سلام .
در مورد بیوگرافی ک شما راجه به خودتون گفتید من تنها میتونم نظر شخصی خودم رو بگم .
من فکر میکنم شاخه ب شاخه پریدن و این که ببینیم کدوم رشته الزامات رو حی ما رو ارضا میکنه تنها عمر و وقت ما رو هدر میده . بازار کار نیاز ب تجربه کاری داری و مهارت داره.
بهتره ببینید توی کدوم رشته مهارت و علاقه بیشتری دارید و اون رو ب صورت اکادمیک ادامه بدین و باقی رشته ها رو ب صورت مطالعه آزاد بخونید.
باز هم تصمیم با خود شخص شماس . من فقط نظر شخصیمو گفتم .
درمورد بهترین دانشگاه ها میتویند توی دفترچه ای که هر سال برای کنکور میاد ببنید. گاها بعضی سال ها با سال پیش متفاوت هستش .
در مورد منابع : اگر چه الان که من تونستم بیام و پاسخ گو باشم از کنکور گذشته اما میتویند این پست رو بخونید#48.

امیدوارم هر جا هستین موفق باشید.:gol:

اوژنی دزیره

عضو جدید
چندتا سوال؟
توضیحات
من دیرستان تجربی خوندم بعد گرفتن دیپلم با یه مشاوره غلط دوباره برگشتم از دوم دبیرستان کاردانش مکانیک گشاورزی خوندم
در رشته کاردانی مکانیک کشاورزی با رتبه 54 داتشگاه فردس مشهد قبول شدم بعد اتمام سپس در یه تغیر رشته دوباره در کارشناسی معماری با رتبه 6741 دردانشگاه خزر مازندران ادمه تحصیل دادام پیار سال دوبار بایه تغیر رشته ارشد عمران دانشگاه ازاد شمال تهران قبول شدم وامسال اخرین ترم تحصیلیمه. از نوع هوای شدم و امسال دوباره دست به تغییر زدم و در کارشناسی ارشد هنر ونمایش شرکت کردم علاقه شدیدی به کارگردانی پیدا کردم
دیپلم: 1-تجربی2-کاردانش مکانیک گشاورزی
کاردانی: 1-مکانیک گشاورزی
کارشناسی:1- معماری
ارشد:1- عمران
پرسش
1-ایا من کار درستی میکنم که دوباره تغیر رشته میدم؟
2-سابقه تحصیلی من در روندبازار کار مثبت یا منی؟
3-هدف اساسی من الان رفتن به اروپاست ایا با چنین کارنامه میشه؟
4-ایا دوباره برگردم ارشد کارگردانی بخونم ویا دکترا هنر نمایش؟
5-ایا رقابت در رشته های هنر مانند کار گردانی و سیما خیلی فشرده است؟
6-فرصت اندکی تا کنکور ارشد باقیست نظر شما برای منابع درسی کنکور ارشد کارگردانی؟
7-تعداد کل شرکت کننده در شته کارگردانی ؟و اخرین رتبه مجاز؟
8- و بهترین دانشگاه از نظر سطح علمی برا ارشد کارگردانی؟

منم مثل آهو جان نظر شخصیمو میگم.شما که هر سال تغییر نظر و علایق میدی مطمئنی سال بعد یا دوسال بعد باز نظرت عوض نمیشه؟
شما الآن حداقل باید 25 یا 26سال رو داشته باشی و احتمالا سربازی هم نرفتی به نظر خودت توی سن شما این تکلیف خود رو ندونستن عاقلانست؟شما چندوقت با خودت خلوت کن بدون در نظر گرفتن رشته قبلی و فعلی بشین ببین واقعا تاحالا چه کار کردی از این به بعد میخوای چه کار کنی؟اصلا هدف داری؟هدف طولانی مدت؟هدفت چیه؟برای رسیدن بهش باید چه راهی رو بری؟تا وقتی تکلیفت با خودت مشخص نیست و مدام تغییر مسیر میدی مطمئن باش اتفاق خاصی توی آینده ات نمیفته.
بله رقابت در هنر انواع رشته ها و گرایش هاش زیاد و فشردست.چون هرکس با هر رشته تحصیلی میخواد بیاد خودشو امتحانی کنه و توی کنکور شرکت میکنه ولی آیا واقعا علاقه واقعیتو پیدا کردی یا باز زودگذر؟
اگه دختر بودی اوضاع فرق داشت ولی پسری و این بی ثباتی بده!دوستانه گفتم امیدوارم ناراحت نشی ولی عاقلانه فکرکن عمر الکی نیست که بیای جوونیتو بخاطر همینطوری و تصمیمات زودگذر هدر بدی قدر سالهای جوونیتو بدون و اینقدر عقب گرد نکن.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.
بنده از پاییز احتمالا دانشجوی ارشد مهندسی برق مخابرات خواهم بود و به هنر خیلی علاقه دارم.در حد ابتدایی کیبورد کار کردم و به ساز درام علاقه زیادی دارم که بدلیل نبود جا نتونستم تهیه کنم و با این ساز کار کنم. یه مدت هم نقاشی کار کردم و دو تا تابلو هم کشیدم(منظورم اینه دستی توی این کارها داشتم) واسه دل خودم میخوام موسیقی و یا نقاشی رو ادامه بدم به صورت آکادمیک
میخوام بدونم آیا همزمان که دارم در دانشگاه سراسری برق میخونم این رشته نقاشی یا موسیقی رو هم دنبال کنم در دانشگاه؟
بخوام کنکور بدم واسه هنر.باید کنکور کارشناسی شرکت کنم یا میتونم مستقیم واسه آزمون ارشد اقدام کنم؟
آیا برای ورود به گروه موسیقی در دانشگاه باید زدن ساز رو بلد بود؟اگه بلد نباشیم به مشکل میخوریم؟
من خیال میکردم گروه موسیقی هرکس وارد میشه یه ساز رو انتخاب میکنه و اونو ادامه میده ولی گویا اشتباه فکر میکردم و اصلا اینطوری نیستش مثلا گروه های موسیقی در دانشگاه تهران رو نگاه میکردم گروه موسیقی ایرانی.نوازندگی خارجی و آهنگسازی بود کسی اطلاعی ازین گرایش ها داره؟
ببخشید اگه یکم طولانی شد

آخرین ویرایش:

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.
بنده از پاییز احتمالا دانشجوی ارشد مهندسی برق مخابرات خواهم بود و به هنر خیلی علاقه دارم.در حد ابتدایی کیبورد کار کردم و به ساز درام علاقه زیادی دارم که بدلیل نبود جا نتونستم تهیه کنم و با این ساز کار کنم. یه مدت هم نقاشی کار کردم و دو تا تابلو هم کشیدم(منظورم اینه دستی توی این کارها داشتم) واسه دل خودم میخوام موسیقی و یا نقاشی رو ادامه بدم به صورت آکادمیک
میخوام بدونم آیا همزمان که دارم در دانشگاه سراسری برق میخونم این رشته نقاشی یا موسیقی رو هم دنبال کنم در دانشگاه؟
بخوام کنکور بدم واسه هنر.باید کنکور کارشناسی شرکت کنم یا میتونم مستقیم واسه آزمون ارشد اقدام کنم؟
آیا برای ورود به گروه موسیقی در دانشگاه باید زدن ساز رو بلد بود؟اگه بلد نباشیم به مشکل میخوریم؟
من خیال میکردم گروه موسیقی هرکس وارد میشه یه ساز رو انتخاب میکنه و اونو ادامه میده ولی گویا اشتباه فکر میکردم و اصلا اینطوری نیستش مثلا گروه های موسیقی در دانشگاه تهران رو نگاه میکردم گروه موسیقی ایرانی.نوازندگی خارجی و آهنگسازی بود کسی اطلاعی ازین گرایش ها داره؟
ببخشید اگه یکم طولانی شد

سلام دوست عزیز.
امیدوارم خوب باشید ..
اگر منظورتون تحصیلات آکادمی این رشته های هنری هست ک مشخصا دوتا رشته رو نمیشه با هم بخونید ..اما ب صورت شخص بله میتونید چرا ک نه ؟ اتفاقا من افردای مثل شما رو دیدم ک در کنار رشته خودشون ی کار هنری رو انجام میدن و میگن این هنر باعث پیشرفته ما توی رشته خودمون هم شده.
نه برای ارشد آزاد هستین توی هر کدوم از رشته های دیگه شرکت کنید.

بلد بودن ساز مطابق با خواسته های اون گوره جز اولویت هستش .
چهار تا گرایش برای ارشد داره
آهنگ سازی
نوازندگی ساز ایرانی
نوازندگی شاز جهانی
موسیقی شناسی .
پر طرفدار ترین این رشته ها تا اونجا که من میدونم آهنگ سازی هستش .
در فایل پیوست میتونید رشته ها و ظرفیت پذیرش آنها رو برای دانشگاه سراسری ببینید.
امیدوارم شاد و موفق باشید دوست خوبم ..:gol::gol::gol:

پیوست ها

• Arshad_1392_5_Honar2.pdf
    160.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام خیلی ممنون از توجهتون :gol:

نه من منظورم تحصیلات آکادمیک توی زمینه موسیقی بود و درست میگید نمیشه همزمان خوند

اونطوری که فهمیدم آزمون ارشد موسیقی شامل دو مرحله هستش مرحله تئوری و عملی درسته؟

در مورد گرایش ها هم گرایش هارو در سایت دانشگاه تهران و دانشگاه هنر دیدم. ولی توی این گرایش ها حرفی از ساز خاصی نشده!
توی دپارتمان های دانشگاه های خارج از کشور رو که نگاه میکنیم گرایش بندی رشته موسیقی به فرم نوع ساز هستش میخواستم ببینم شما اطلاع دارید اینجا کی سازی که میخوای کار کنی رو مشخص میکنن؟

نمونه سوالی از ارشد موسیقی و یا احیانا نقاشی دارید یا سایتی رو میشناسید معرفی کنید؟ من هرچقدر گشتم فقط نمونه سوال مربوط به صنایع دستی رو پیدا کردم

باز هم ممنون از وقتی که میذارید :gol:

koorii

عضو جدید
سلام بچه ها ...خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم چون واقعا کسی رو ندارم که بتونه راهنماییم کنه
من لیسانس زبان انگلیسی دارم و کم و بیش نقاشی میکنم و از لحاظ روحی نقاشی کردن خیلی منو تامین میکنه و استعدامم خوبه
میخوام ارشد رو نقاشی شرکت کنم
میشه بهم بگینچطور میتونم موفق بشم؟
با توجه به اینکه رشته م زبان هست میتونم این درس رو با درصد بالا بزنم
به نظرتون از منابع تخصصی که معرفی شده بیشتر روی کدوما تاکید کنم...
کتاب تست چی بگیرم
کسی در مورد آزمون عملی نقاشی چیزی میدونه ... خیلی تخصصی و سخت هست یا کسی که در حد معمول باشه میتونه از پسش بر بیاد
میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟
من شنیده م که اگه زبان رو خیلی بالا بزنم و یکی از درسای تخصصی رو حتی 20 درصد هم بزنم قبول میشم ...آیا این واقعیت داره؟
میشه تجربه هاتون رو بهم بگید ...خیلی احتیاج دارم چون شوق بسیاری واسه خوندن دارم ولی هنوز واسه اینکه چطور بخونم سردر گمم

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خیلی ممنون از توجهتون :gol:

نه من منظورم تحصیلات آکادمیک توی زمینه موسیقی بود و درست میگید نمیشه همزمان خوند

اونطوری که فهمیدم آزمون ارشد موسیقی شامل دو مرحله هستش مرحله تئوری و عملی درسته؟

در مورد گرایش ها هم گرایش هارو در سایت دانشگاه تهران و دانشگاه هنر دیدم. ولی توی این گرایش ها حرفی از ساز خاصی نشده!
توی دپارتمان های دانشگاه های خارج از کشور رو که نگاه میکنیم گرایش بندی رشته موسیقی به فرم نوع ساز هستش میخواستم ببینم شما اطلاع دارید اینجا کی سازی که میخوای کار کنی رو مشخص میکنن؟

نمونه سوالی از ارشد موسیقی و یا احیانا نقاشی دارید یا سایتی رو میشناسید معرفی کنید؟ من هرچقدر گشتم فقط نمونه سوال مربوط به صنایع دستی رو پیدا کردم

باز هم ممنون از وقتی که میذارید :gol:

درمورد آزمون عملی و.. این تاپیک آزمون عملی کارشناسی ارشد آهنگسازی رو میتونید مطالعه کنید درمورد سوال بعدی شما رو هم تا حدی توضیح داده شده اونجا..
از سایت سازمان سنجش به راحتی میشه گرفت ..
اینم آدرسش ..http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=1429
نقاشی میشه گروه هنر های تصویری و طراحی ..
و موسیقی میشه گروه هنر های موسیقی ..
از این سایت هم میشه کمک گرفت ..رایگان هستش .http://1arshad.blogfa.com/post/1/
شاد و سربلند باشید ..

آخرین ویرایش:

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
اطلاعی در مورد دفترچه ارشد رشته ی هنر و یا دروسی که قراره تو کنکور 94 بیاد دارید؟!

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام.
اطلاعی در مورد دفترچه ارشد رشته ی هنر و یا دروسی که قراره تو کنکور 94 بیاد دارید؟!
سلام
معمولا دفترچه ها ، اواسط آبان ماه ( 17 آبان ) توسط سازمان سنجش ارائه میشن که از همون سایت قابل تهیه هست .
در خصوص مواد امتحانی و ضرایب ، میتونید از این تاپیک استفاده کنید :
◄ معرفی رشته ها، مواد امتحانی و ضرایب دروس کارشناسی ارشد هنر

با آرزوی موفقیت | :gol:

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
کسی اطلاعی داره برای تهیه کتب رشته ی رادیو(ارشد) به کجا باید مراجعه کنم؟
9 تا کتاب هست تقریبا.
من چند جا پرسیدم،منابع متعددی هست.
میخوام هزینه ش زیاد نباشه.
فقط کتاب هایی که سوالاتش برای ارشد سراسری میاد رو میخوام.
اگه اطلاعاتی دارید بهم معرفی کنید.
فقط منابع کتاب معتبر باشه.

:gol::smile:

ali.b.7

عضو جدید
سلام
من معماری خوندم میخاستم ارشدو گرافیک شرکت کنم ولی با گرایشا آزمون عملی و منابع و... آشنایی ندارم میتونین راهنماییم کنین؟
راجب تصویرسازی و طراحی محیطی م میشه بیشتر راهنمایی کنین؟؟

ali.b.7

عضو جدید
سلام
من لیسانس تصویرسازی دارم همین امسال هم فارغ التحصیل شدم برای ارشد با توجه به وقت کمی که هست میخواستم بدونم مجموعه کتابهایی هست که مفید و خلاصه گفته باشه که لازم نباشه منابع اصلی رو بخونم چون حجمشون اینقدر بالاهست که به نظرم زمانی نمیذاره که من بخواد منابع اصلی رو شروع کنم به خوندن رفتم کتاب بخرم خوده اون فرد دوتا کتاب بهمون معرفی کرد که گفت همین دوتا رو خوب بخونین خوبه و جواب میده یکی مکتب ها و سبک ها و جنبش های ادبی و هنری تا پایان قرن بیستم، و اون یکی دیگه م فرهنگ و هنر ادبیات ایران و جهان با همراه سوالات کنکور ارشد هنر دوتاشم تالیف دکتر نظام الدین نوری هست
که البته انگار این دوتا خودشون جز منابع اصلی هستن میخواستم بدونم کسی در مورد این دوتا کتاب چیزی میدونه خوبه و در کنار خوندن اینا لازم نیست کتاب دیگه ای خونده بشه که تکمیل کننده ش باشه احیانا البته نه دایره المعارف و هنر در گذر زمان چون واقعن نمیرسم اینارو بخونم یا حتی اگه احیانا کسی کتاب موجز و خلاصه ای با توجه به این زمان میدونه میتونه معرفی کنه در حقیقت فقط میخوام تئوری رو بتونم مجاز بشم حالا اگه بشه با رتبه ی بهتری که چه بهتر

سلام
شما تصویرسازی خوندین...میشه راجبش توضیح بدین و منابع اصلی و مهمشو بگین
راجب آزمون عملی شم ممنون میشم توضیح بدین یا نمونه سوالات سالای پیشو بذارین...

mitra.7

عضو جدید
سلام دوستان
من لیسانس معماری دارم میخاستم ارشد گرافیک شرکت کنم ممنون میشم راهنمایی کنین.
کتابای مرجعو باید خوند یا کتابای موسسه ی خاصی رو؟ و اینکه برای کلاس و کتاب چه موسسه ای رو پیشنهاد میکنید؟
ظرفیت روزانه گرافیک چطوریه و برای مجاز شدن توی مرحله ی اول حدودن چه رتبه ای لازمه ؟

mitra.7

عضو جدید
کسی نیس جواب بده؟؟
لطفن راهنمایی کنین
آموزشگاه مکعب هنر خوبه؟ بسته شو میخام بخرم و آزمونهاش؟

بالا