مشاوره برای شرکت در ارشد مهندسی شیمی و تعیین گرایش

baran.bahari

عضو جدید
1287986292_37.jpgدر این تاپیک درخواست ها و سوالات خود را در زمینه شرکت در کنکور های مهندسی شیمی و پلیمر در گرایش های مختلف و در مورد مشاوره برای تعیین گرایش مطرح فرمایید.

سلام بچه ها ... راجع به گرایش های کارشناسی ارشد زیاد چیزی نمی دونم میشه کمکم کنید ... هم اینکه موقعیت شغلیش و اینکه تو ایران چقدر حساب باز می کنند رو اون گرایش و همچنین تو جهان... و چقدر کاربردیه... با تشکر:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
1-مهندسی شیمی - مهندسی شیمی
2- طراحی فرایندهای صنایع نفت
3- محیط زیست
4-فرآوری گاز
5- ابزار دقیق(مشترک با برق)
6-بیوتکنولوژی

بازار کار ه یک رشته به نظر من فقط به خود شخص بستگی داره

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- طراحي، شبيه سازي و كنترل فرايند
2- ترمو سينتيك و راكتور
3- فرايند هاي جداسازي
4- صنايع غذايي
4- بيو تكنولوژي
5- نانو تكنولوژي
6- پيشرفته ( مختص دانشگاه امير كبير و صنعتي اصفهان!!!!)
7- صنايع شيميايي معدني

baran.bahari

عضو جدید
ممنونم از اینکه سعی کردید کمکم کنید .... اما دوستان عزیزم من اینارو می دونم اما راجع به خصوصیات و کاربرد هر کدوم از اونا اطلاعات چندانی ندارم...:w05: هم اینکه موضوع پروژمو انتخاب کنم و اینکه گرایش آینده ارشد( ان شاء الله )... ممنون میشم از راهنمایی های خوبتون...:w27:

nazanin1811

کاربر فعال
سلام منم نميدونستم ولي تو سايت سنجش تكميلي به طور كامل ثوضيح داده شده حتي دروسي كه توي هر گرايش مي خوني رو هم تفكيك كرده و راجع به اونها توضيح داده يه سر برو اونجا اطلاعات كاملي مي توني بدست بياري

عبدالله2589

عضو جدید
ب

ب

طراحي، شبيه سازي و كنترل فرايند
2- ترمو سينتيك و راكتور
3- فرايند هاي جداسازي
4- صنايع غذايي
4- بيو تكنولوژي
5- نانو تكنولوژي
6- پيشرفته ( مختص دانشگاه امير كبير و صنعتي اصفهان!!!!)
7- صنايع شيميايي معدني

baran.bahari

عضو جدید
ممنونم از کمکتون .. اما دوستان عزیز من میخوام که بحث کنیم ببینم موضوع از چه قراره ... اصلاً دنیا دست کیه .... بحث کلیو میدونم میخوام ریز موضوع ها بحث شه ....با تشکر

nazanin1811

کاربر فعال
فايلشو برات ميذارم

پیوست ها

• 2-5-M-1.pdf
    449.1 کیلوبایت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش:

nazanin1811

کاربر فعال
از همه بهترشون فرآيند البته يه چيز ديگم هست و اون دانشگاهيه كه توش درس ميخوني خب بچه هاي دانشگاههاي برتر آينده شغلي بهتري دارن و اينكه بيو با اينكه خيلي رو بورس اومده ولي بازار كار خوبي تو ايران نداره و از نظر من كاتاليست از همه بدتره چون خيلي مهندسي نيست و بيشتر مباحث شيمي توش مطرح ميشه

baran.bahari

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون:gol:...خودم هم از اینکه از حیطه مهندسی خارج شم زیاد خوشم نمیاد اما ... نمی دونم واقعاً چی خوبه ... نظرتون راجع به طراحی دستگاهها چیه ؟ اصلاً بازار کار حالا از جای معتبر برای خانوم فکر نکنم زیاد خوب باشه ... اصلا تو ایران کی ارزش کار خانوما رو می دونه ؟!!!!
از همه بهترشون فرآيند البته يه چيز ديگم هست و اون دانشگاهيه كه توش درس ميخوني خب بچه هاي دانشگاههاي برتر آينده شغلي بهتري دارن و اينكه بيو با اينكه خيلي رو بورس اومده ولي بازار كار خوبي تو ايران نداره و از نظر من كاتاليست از همه بدتره چون خيلي مهندسي نيست و بيشتر مباحث شيمي توش مطرح ميشه

nazanin1811

کاربر فعال
نه اينجوري فكر نكن اگه دانشجوي اكتيوي باشي ميتوني كار خوب از طريق اساتيدت پيدا كني من دوستي داشتم كه شريف جداسازي مي خوند خيلي اكتيو بود از طريق يكي از اساتيدش تو يك شركت معتبر كار ميكنه
طراحي دستگاهها تقريبا همون فرايند كه خيلي هم بازار كار خوبي داره

icegirl

عضو
سلام
یه سوال داشتم.

کسی اطلاع داره حدودا با چه رتبه ای می شه این گرایش رو قبول شد؟

کارشناسی ارشد، مهندسی شیمی، گرایش محیط زیست، دانشگاه امیرکبیر شاخه ی ماهشهر.

ممنون.

saeed4055

عضو جدید
:heart:سلام
یه سوال داشتم.

کسی اطلاع داره حدودا با چه رتبه ای می شه این گرایش رو قبول شد؟

کارشناسی ارشد، مهندسی شیمی، گرایش محیط زیست، دانشگاه امیرکبیر شاخه ی ماهشهر.

ممنون.
سلام
مطمئن نیستم ولی یکی از دوستام میگفت حدود 350 الی 400

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام! گرایش محیط زیست توی رشته ی م شیمی چه فرقی با همین گرایش در م منابع طبیعی داره؟!:huh:

اصن منابع طبیعی چیه ؟ کلن به چی می‌گن؟

محیط زیست توی مهندسی شیمی کارش کلن مرتبط با مهندسی شیمیه
پساب‌های صنعتی و تاثیرات اون روی محیط زیست، گازهای خروجی از فلر و تاثیراتش رو محیط زیست و غیره و غیره
مهندسی شیمی - محیط زیست کلن راجع به تاثیرات مهندسی شیمی روی محیط زیست و همینطور راهکارهای مقابله با اون و یا حذف اونا می‌پردازه

خیلی از رشته‌ها محیط زیست دارن، که بسته به رشته اصلی، کارهای متفاوتی انجام میدن
مهندسی منابع طبیعی تعریف بشه، محیط زیستش هم تعریف میشه

naser.66

عضو جدید
سلام! گرایش محیط زیست توی رشته ی م شیمی چه فرقی با همین گرایش در م منابع طبیعی داره؟!:huh:
این مورد تا اونجا که من خبر دارم مربوط به آلودگی های صنعتی و حفظ محیط زیست در صنایع بخصوص نفت و گاز ودر پالایشگاه ها و کارخانجات مربوطست.
تو پالایشگاه ها بهش میگن HSE محیط زیست ایمنی بهداشت

azin smt

عضو جدید
مشاوره جهت تعیین گرایش ارشد مهندسی شیمی

مشاوره جهت تعیین گرایش ارشد مهندسی شیمی

سلام دوستان من دانشجو ترم4 مهندسی هسته ای هستم میخوام ارشد به مهندسی شیمی تغییر رشته بدم چندتا سوال داشتم

1-باتوجه به اینکه از رشته غیر مرتبط وارد این رشته میشم طول لیسانس چه درسایی شروع کنم به خوندن برای آمادگی کنکور؟

2- گرایشی که برای خانمها مناسب تره چی هست؟

3-آینده شغلی در ایران و خارج از کشور برام خیلی مهمه

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
برا خارج از کشور هر مهندسی ای باشه خوبه
معدل + مقاله + زبان در حد فهم و اینکه مفهومه خودتو برسونی
برا داخل واسه ی خانمها رشته ی مهندسی شیمی بازار کار خوبی نداره
میتونی بری تو قسمت استخدامی های مهندسی شیمی همین تالار و صحبت های دوستان رو نگاه کنی
تاپیک زیر هم خوبه
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/278904-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D9%BE%D8%B4%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%AF
موفق باشی دوست عزیز

azin smt

عضو جدید
مرسی از پاسخت دوست عزیز.. از زیر شاخه مهندسی پلیمر گرایش صنایع پلیمری و بیو مواد چطور؟
یعنی اصلا مهندسی شیمی جای هیچ پیشرفتی برای خانمها نداره تو ایران؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
مرسی از پاسخت دوست عزیز.. از زیر شاخه مهندسی پلیمر گرایش صنایع پلیمری و بیو مواد چطور؟
یعنی اصلا مهندسی شیمی جای هیچ پیشرفتی برای خانمها نداره تو ایران؟
بستگی داره پیشرفت رو چجوری ببینی
مهندسی شیمی برا خانما اون کاری که اقایون انجام میدن رو کمتر داره البته این نظر شخصیه منه
چون الان بیشتر شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی رشته ی مهندسی شیمی رو میگیرن که خانمها جزئشون نیست ولی سالهای قبل بوده،برا خانمها نهایتش آزمایشگاه میتونه باشه
منم جای دولتی استخدامم البته منم لیسانسم مثله شما متفاوت بود و تو ازمایشگاه کار میکنم و ارشدم گرایش فرایند هستش که به شغلمم مربوط نمیشه
و تو استخدامیمم چون مقاله و سهمیه دانشجو ممتاز داشتم تونستم مصاحبه رو قبول شم
اینا همه نظر شخصیم بود من قسمت نرم افزاریه مهندسی شیمی رو خیلی دوست دارم و تلاش میکنم تو این زمینه موفق بشم،من تلاشم بخاطر اینه که اعتقاد دارم اگه راهی رو در پیش گرفتی مرد باشو تا اخرش برو و شکست نخور
اما شما هنوز انتخاب نکردی پس میتونی بیشتر از من فکر کنی و البته بعدنم نتیجشو ببینی
موفق باشین
به این تالار هم سر بزن
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/238-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%88-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%BA%D9%84%DB%8C

naser.66

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجو ترم4 مهندسی هسته ای هستم میخوام ارشد به مهندسی شیمی تغییر رشته بدم چندتا سوال داشتم

1-باتوجه به اینکه از رشته غیر مرتبط وارد این رشته میشم طول لیسانس چه درسایی شروع کنم به خوندن برای آمادگی کنکور؟

2- گرایشی که برای خانمها مناسب تره چی هست؟

3-آینده شغلی در ایران و خارج از کشور برام خیلی مهمه

سلام در جواب دوست عزیزمون که کلی و قشنگ ج دادن منم بگم شما چی دوست داری؟
استاد دانشگاه میخوای بشی؟
اگه استادی دوست داری بیو واسه ارشد مناسبه.
واسه خانوما جای کار داره.چون استاداش هنوز زیاد نیستن
مهندسی شیمی که واسه خانوما بازار کار داشته باشه محیط زیست خوبه.
درکل مهندسی شیمی جا نیفتاده
فقط باید ببینی بعد اینکه فارق التحصیل شدی واست کار هست یا نه.
باید آینده رو نگاه کنی.
اگه نهایت رشته مهندسی شیمی رو انتخاب کردی جرم و عملیات و انتقال حرارت و سیالات و ترمو رو باید واسه ارشد فول بشی.
بازم فکرات رو بکن.

MOHAMMAD.ENI

عضو جدید
درخواست کمک برای شرکت در ارشد مهندسی شیمی

درخواست کمک برای شرکت در ارشد مهندسی شیمی

سلام دوستان

من دانشجوی ترم 4 مهندسی برق هستم اما علاقه زیادی به مهندسی شیمی دارم و میخوام برای ارشد تو این رشته تحصیل کنم

هدفمم شرکت در آزمون سال 94 (که میشه بهمن 93) هست اما میخوام از تابستون امسال کم کم شروع کنم به خوندن دروس مهندسی شیمی در آزمون ارشد

دروسی که میخوام امسال بخونم : انتقال حرارت-انتقال جرم و عملیات - مکانیک سیالات - ترمودینامیک هستن که ضرایب بالاتری دارن و مطمئنا از اهمیت و سختی بیشتری برخوردارن

تقاضام ازتون اینه که برای مطالعه این دروس و سایر دروس باقیمانده بهترین منبع مطالعاتی رو بهم پیشنهاد کنید (منابعی که مفاهیم رو متوجه بشم و جنبه یادگیری داشته باشن) و راهنمایی کنید که چجوری مطالعه کنم که درکنار رشته اصلی خودم این دروس رو هم مطالعه کنم و مشکلی برام پیش نیاد

با تشکر........منتظر راهنمایی هاتون هستم.

samaneh91

عضو جدید
سلام
کار سختیه
دروس مهندسی چیزی نیست که به همین راحتی و در کنار یه رشته دیگه باهاش کنار بیای
خیلی از بچه های موفق خود این رشته توی کنکور ارشد میمونن
معمولا تغییر رشته ها برای یه رشته ساده تره مثلا از مهندسی به انسانی
علت چیه که میخواین این کارو بکین؟
شما که خودتون مهندسی هستین؟

MOHAMMAD.ENI

عضو جدید
بله میدونم........در هر حال هر چیزی سختیه خودشو داره

عرض کردم که به خاطر علاقه ام به این رشته ..... در دوره کارشناسی شرایط طوری نبود که بتونم مهندسی شیمی رو انتخاب کنم

baharz66

عضو جدید
دوست عزيز من براي جرم كتاب انتقال جرم دكتر چالكش اميري
و كاربرد رياضيات در مهندسي شيمي دكتر نيك آذر رو پيشنهاد مي كنم
به نظرم اگه بتونيد جزوه درسي بچه هاي مهندسي شيمي رو هم گير بياريد و مفاهم رو از روي اونا بخونيد بهتون خيلي كمك مي كنه
موفق باشي دوست عزيز:smile:

naser.66

عضو جدید
کتاب درسی که سخت گیر میاد
کتاب های پارسه رو بخونی بد نیست واسه شروع
کتاب درسی فقط واسه جرم . عملیات رو باید گیر بیاری
انشاالله موفق باشی

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان

من دانشجوی ترم 4 مهندسی برق هستم اما علاقه زیادی به مهندسی شیمی دارم و میخوام برای ارشد تو این رشته تحصیل کنم

هدفمم شرکت در آزمون سال 94 (که میشه بهمن 93) هست اما میخوام از تابستون امسال کم کم شروع کنم به خوندن دروس مهندسی شیمی در آزمون ارشد

دروسی که میخوام امسال بخونم : انتقال حرارت-انتقال جرم و عملیات - مکانیک سیالات - ترمودینامیک هستن که ضرایب بالاتری دارن و مطمئنا از اهمیت و سختی بیشتری برخوردارن

تقاضام ازتون اینه که برای مطالعه این دروس و سایر دروس باقیمانده بهترین منبع مطالعاتی رو بهم پیشنهاد کنید (منابعی که مفاهیم رو متوجه بشم و جنبه یادگیری داشته باشن) و راهنمایی کنید که چجوری مطالعه کنم که درکنار رشته اصلی خودم این دروس رو هم مطالعه کنم و مشکلی برام پیش نیاد

با تشکر........منتظر راهنمایی هاتون هستم.
سلام دوست عزیز
یه نظر من اگر کتاب های پوران پژوهش و راهیان ارشد رو بخونی خوبه چون هم درسه هم تست

بالا