مشاوره برای شرکت در ارشد مهندسی شیمی و تعیین گرایش

S.HASANZADE

عضو جدید
اخه پارسالم حوندم این شد .رتبم افتضاح شد. حالا سر دو راهیم دو روز دیگه ام ثبت نامه نمیدونم کار درست کدومه

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
اخه خیلیا میگن بده.هم دانشگاش هم رشتش

خب بستگی به خودتون داره .. اگه نمی تونید جای بهتری قبول بشید که ارزش یک سال دیگه رو داشته باشه دوباره کنکور بدید ...

ولی جدا از دانشگاه کاری که خودتون می کنید خیلی مهتره ... شما برید اون دانشگاه بعد شدیدا فعالیت داشته باشید و مقالات خوبی دهید انشالا که پشیمون نمی شید ...

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
یکی از دوستام سال 90 آزاد شاهرود قبول شد
یه سال دیگه واسه سراسری خوند اما جداسازی قبول نشد
91 با همون قبولی پارسالش رفت آزاد ثبت نام کرد
شما هم اگه میتونی یه سال دیگه بخون ضرری نداره
فکر کنم بتونی با قبولی امسالت سال دیگه آزاد ثبت نام کنی

S.HASANZADE

عضو جدید
سلام دوست عزیز
جدی میشه؟ شهریه ام داده بود دوستت؟

S.HASANZADE

عضو جدید
سلام دوست عزیز
جدی؟ شهریه ام داده بود دوستت؟

m.mansourpour

عضو جدید
سلام.خدمت دوستان عزیز عرض کنم که اصل بر این بوده که کارشناسی ارشد مرحله آمادگی برای دکتراست ومخصوصا برای رشته های مهندسی فرض بر این بوده تمام مطالب تئوریک لازم برای استفاده در صنعت در کارشناسی ارائه میشه.ولی الان با هجوم گسترده داوطلبان به سمت تحصیلات تکمیلی به علت کمبود فرصت های شغلی اصل پژوهش وتحقیق به فراموشی سپرده شده وهمه به سمت مدرک گرایی سوق داده شدیم.این مقدمه که همه دوستان البته به اون واقف هستن رو به این دلیل عرض کردم که به نظر بنده دوستان عزیز اگه واقعا قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا رو دارین حتما یک سال دیگه ارزش صبر وتلاش رو داره.ولی این رو خدمتتون عرض کنم این یک سال شما تلاش میکنین و به امید خدا در دانشگاههای معتبر پذیرفته میشین ولی سخت تر از قبول شدن در کنکور کار کردن در دانشگاههای معتبر مخصوصا دانشگاههای صنعتیه.به خاطر همین عرض کردم اگه واقعا جدیت وپشتکار برای دکترا دارین این سختی می ارزه.شما با یه تحقیق مختصر میتونین آمار تعداد اخراجیها وانصرافیهای دانشگاههایی مثل شریف وصنعتی اصفهان وصنعتی تبریز که اکثرا از بچه های با استعداد دیگز دانشگاههای کشور بودن رو به دست بیارین.در دانشگاههای دولتی وبویژه دانشگاههای صنعتی شما به هیچ وجه فرصت کار کردن رو ندارین وباید تمام وقت حدود 3 سال تو دانشگاه مشغول باشین.پس با در نظر گرفتن همه این شرایط تصمیم درست رو اتخاذ کنین.

سلام من امسال مهندسی شیمی طراحی فرآیندهای نفتی قبول شدم .اصلا از این گرایش چیزی نمیدونم ،نسبت به گرایش های دیگه این بهتره یا بدتره؟

m0771

عضو جدید
مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

با سلام

من کارشناسی پلیمر هستم.می خواستم برای کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی ادامه بدم.اطلاعاتی درباره این رشته می خواستم.بازار کار این رشته به چه صورت است ؟؟؟؟
فارغ التحصیلان این رشته در کجاها مشغول به کار هستن؟؟؟

بازار کار رشته پلیمر بهتر است یا رشته بیوتکنولوژی؟؟؟؟

لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره به من کمک کنه.

با تشکر:gol:

practical

عضو جدید
سلام من امسال مهندسی شیمی طراحی فرآیندهای نفتی قبول شدم .اصلا از این گرایش چیزی نمیدونم ،نسبت به گرایش های دیگه این بهتره یا بدتره؟
با سلام.

گرایش نسبتاً جدیدی است که به نحوی گرایش های نفت و پالایش و پتروشیمی و تا حدی گاز را در بر می گیرد. این گرایش به نحوی به گرایش شناخته شده طراحی فرایند (های شیمیایی) در مقطع کارشناسی ارشد نزدیک است و به نظر من اگر اساتید دانشگاه شما دانش کافی در این زمینه داشته باشند بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی است.

موفق باشید.

shiva-sh

عضو جدید
با سلام

من کارشناسی پلیمر هستم.می خواستم برای کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی ادامه بدم.اطلاعاتی درباره این رشته می خواستم.بازار کار این رشته به چه صورت است ؟؟؟؟
فارغ التحصیلان این رشته در کجاها مشغول به کار هستن؟؟؟

بازار کار رشته پلیمر بهتر است یا رشته بیوتکنولوژی؟؟؟؟

لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره به من کمک کنه.

با تشکر:gol:

با سلام دوست عزیز من دانشجوی کارشناسیی ارشد بیوتکنولوژی هستم البته از الیسانس مهندسی شیمی صنایع غذایی رشته خوبیه و آینده داره ولی هنوز توی ایران به نظرم جا نیفتاده امکاناتش در واقع کمه در تمام صنایعی که بیو کار می کنند مثل صنعت نفت داروسازی حتی انرژی هسته ای فکر می کنم پلیمر بازار کارش بهتره البته من شاغل در داروسازی هستم :)موفق باشی

marzie polimeri

عضو جدید
من یه راهنمایی میخوام

من یه راهنمایی میخوام

سلام.من مهندسی پلیمر خوندم و برا ارشد میخوام مهندسی شیمی بدم.میخوام بدونم که ازچه درسایی میاد و با چه درصدی میتونم قبول شم؟انتخابام:علو تحقیقات فارس امیدیه شهرضا و در اخرم چندتا تهران زدم.حالا مشه بگید بهم اخه از الان سترس دارم

m.mansourpour

عضو جدید
سلام.من مهندسی پلیمر خوندم و برا ارشد میخوام مهندسی شیمی بدم.میخوام بدونم که ازچه درسایی میاد و با چه درصدی میتونم قبول شم؟انتخابام:علو تحقیقات فارس امیدیه شهرضا و در اخرم چندتا تهران زدم.حالا مشه بگید بهم اخه از الان سترس دارم

سلام.اول اینکه چرا از تهران شروع نکردین؟!تهران جنوب و شمال.بعدشم زیاد استرس نداشته باشین.کتاب کنکورهای سال گذشته آزاد رو بگیرین همونا رو کار کنین درصد بالایی از سوالات مشابه و تکراریه.انتقال جرم وعملیات و سیالات و حرارت و ترمو و راکتور و کاربرد ریاضیات وزبان.برای دانشگاههای تهران مثلا فرآیند تهران جنوب در صد بالاتری میخواد ولی عموما با میانگین 25 شما قبولین.ولی برای شهرستان مسلما با درصدای پایینتر ههم میشه قبول شد.بعد هم نگرانی نداره.تکمیل ظرفیت هم میگیره.

marzie polimeri

عضو جدید
من پلیمر بودم برا همین فقط میتونم حرارت یک سیالات یک ریاضی و جرم رو بزنم.حالا با این اوضاع بنظرتون میتونم قبول شم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید..

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام
کسی هست که در مورد ارشد بدون کنکور بهم کمک کنه لطفا

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
من پلیمر بودم برا همین فقط میتونم حرارت یک سیالات یک ریاضی و جرم رو بزنم.حالا با این اوضاع بنظرتون میتونم قبول شم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید..
یعنی ارشد مهندس شیمی شرکت کنید؟
با این درسا سخت بتونین
جرم و عملیات با همه که خیلی مهمه
ترمودینامیک هستش که باز خیلی مهمه
حرارت 1.2 بازهم مهم
ریاضی
سیالات
زبان
کنترل
حداقل عملیات و ترمودینامیک رو اضافه کنید با حرارت 2
زبان و کنترل رو نخونین ضریبشون یکه

omid elnino

عضو جدید
سلام من میخوام تابستون برای ارشد بیو بخونم ولی در مورد رتبه قبولی.منابع بیوشیمی و میکروبیولوژی و
روش خوندن این درس اطلاعی ندارم اگه کسی اطلاعاتی داره بگه مرسی

ئدز

عضو جدید
سلام من میخوام تابستون برای ارشد بیو بخونم ولی در مورد رتبه قبولی.منابع بیوشیمی و میکروبیولوژی و

اگه روت تاثیر بد نمیزاره میگم قبولی بیو خیلی راحت فقط باید بدونی چیو بخوی و چیو دور بریزی.......مهمترین مشخصه ارشد بیو ضریب یک بودن درساس مثلا اگه تو زبانت قوی باشه یه امتیاز فوق العاده س چون ضریب یک یعنی فرقی از نظر امتیاز بین درس ترمو با زبان و مکیروبیو لوژی نیست.....پس درسی رو که راحتره بیشتر میزنی
میدونی باید همه درسای میم شیمی رو بخونی به اضافه بیوشیمی و میکرو البته ریاضی و کنترل رو نداری
جرم و عملو مکانیک و حرارت رو تو غالب پدیده ها داری که کر رو خیلیییییییییییییییییییییی راحت کرده بر خلاف میم شیمی که این چند سال گیر داده به عمل بیو هنوز رو جرم تاکید داره که البته منطقی چون انتقال جرم تو بیو کار امد تره.......اگه مثل من مکانیکت میلنگه خیلیییییییییییییییی راحت بیشترشو میتونی حذف کنی و فصلای مهم رو بخونی(بهتر تو کارنامه ها ببینی کی رتبه خوبی داره اونا بیشتر دستشون هست من از سیاوش خیلی کمک گرفتم) و سطح سوالاش نسبت به میم شیمی خیلی راحتره
با توجه به ضریب یک بودن و تعداد سوالا میشه فهمید یه برگه برنده ترمو..........یعنی اگه رتبه خوب میخوای ترمو رو خوب بخون........راکتور درس راحتیه خیلیییییییییییییی راحت میتونی بالا بزنی من خودم 93 زدم جزوه داشگاهیمن یا چند بار تستای راهیان مخصوصا تو چند واکنشیها رو زدم
حالا این توصیه منه اگه فقط میخوای بیو بدی و درگیر میم شیمی نشی
1-رو زبان حتما کار کن دقیقا از همییییییییییییین الان چون تو کارنامه من نگاه میکردم به یکی درصدای مشابه داشتم راکتورم بالاتر بود اون 80 تا زبان زده بود و رتبش 14 بودددددددددددد من 58
2- راکتور رو قورت بده
3- رو ترمو زیاد تر از بقیه وقت بزار امسال ترمو بیو با میم شیمی قابل قیاس نبود من همیجوری یه چشم چرخوندم تو بیو 50 زدم اما میم شیمی سخت بود
4-حتما بپرس و چیزایی که لازمه برای پدیده بخون
5- نمیدونم چه قدر شیمت خوبه یا اصلا درس میروبیولوژی داشتی یا نه اگه تا حالا نخوندی از همیییییییییییین الان برو کتاب راهیان رو شروع کن چون اگه عادت به اسمای فضایی میکروبا نداری خیلی وقتت رو میگیره
6-با توجه به اینکه رو بیو تاکید کردی و میم شیمی اگه شرکت نمیکنی بهتر رو ریاضی که مریوط به مهندسی دارو هم وقت بزاری رتبههههههههههه یکش 20 درصد زده (حتما کارنامه ها رو ببین لازم نیشت درصدای رویایی بزنی تا تک رقمی بشی) در ضمن ضریبش 3وبرای بیو اصلا به حساب نمیاد این درسا و در کل اگه فقط بیو و یه رتبه برای اینکه روزانه تو استان تهران بیاری میتونی بین زبان و میکروبیولوژِی یکیشو سفید بدی
در کل با همه این حرفا باییییییییییییییید خوب بخونی نه این که یه ذره از این یه ذره از اون و سرسری.....حتما با رتبه های بالا مشورت کن تا بتونی مطالب رو مدیرت کنی و هیچ چیز لازم و ضروری رو فراموش نکنی

آخرین ویرایش:

shah_chem

عضو جدید
باسپاس ار را هنماییتون
اگر مبشه یه توضیح در مورده ریاضیات مهندسی بیو تکنولوزی بدین
این در س شامل چهارتا درس ریاضی 1 2 معادلات ومهندسیه یا فقط خود ریاضی مهندسی به تنهاییه؟
مگر تو پدیده های انتقال عملیات واحد هم وجود داره؟

ئدز

عضو جدید
باسپاس ار را هنماییتون
اگر مبشه یه توضیح در مورده ریاضیات مهندسی بیو تکنولوزی بدین
این در س شامل چهارتا درس ریاضی 1 2 معادلات ومهندسیه یا فقط خود ریاضی مهندسی به تنهاییه؟
مگر تو پدیده های انتقال عملیات واحد هم وجود داره؟

خواهش من اصلا در مورد ریاضیش نمیدونم ........بهتره بری تاپیک مهندسی داروسازی از بچه هاش بپرسی.....راستی این درسه ضریب سه فکر کنم شامل شیمی الی هم هست حتما برو تو اون تاپیک راستش دقیق در مورد عمل نمیدونم چون من میم شیمی برام جدی بود نه بیو

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار

برای میکروبیولوژی این کتابها رو بخون.
مقدمه ای بر میکروبیولوژی صنعتی انتشارات دانشگاه فردوسی مشهر
بیوتکنولوژی صنعتی انتشارات دانشگاه تربیت مدرس.

همونطور که بچها گفتن زبان رو کامل بخون

برای بیوشیمی هم کتاب چکیده بیوشیمی از دکتر پروین پاسالار انتشارات دانشگاه تهران بخون.

shah_chem

عضو جدید
اگر محبت کنید در مورد ریاضیات مهندسی در گرایشه داروسازی توضیح بدین
برای درس های حرارت جرم سیالات(پدیده های انتقال) عملیات واحدم باید بخونیم؟

*وارش*

کاربر فعال
اگر محبت کنید در مورد ریاضیات مهندسی در گرایشه داروسازی توضیح بدین
برای درس های حرارت جرم سیالات(پدیده های انتقال) عملیات واحدم باید بخونیم؟

ریاضی مهندسی گرایش داروسازی با مهندسی شیمی فرق داره اعداد مختلط، سری و ... اگه سوال های کنکور سال های پیش رو ببینین متوجه میشین. بهتره که برای این مورد وقت نذارین. ولی چون شیمی آلی و عمومی هم سوالاش با ریاضی میاد و مجموعا 30 سوال با ضریب 3 هست اون ها رو روشون تمرکز کنید مخصوصا شیمی عمومی که بیشتر از شیمی عمومی 1 هست. عملیات واحد نیست فقط جرم میاد. در کل قبول شدنش خیلی سخت نیست برای کسایی که داروسازی میخوان کافیه که چند تا سوال از ریاضی از شیمی الی و عمومی بزنن. توی تاپیک مهندسی شیمی-داروسازی کتاب هایی رو هم معرفی کردن

omid elnino

عضو جدید
از همتون تشکر میکنم به خاطر راهنمایی هاتون . چند تا سوال دیگه دارم 1- بیو و میکروب اگه تفکیک کنیم هر کدوم چندتا سوال داره ؟ 2- میکروب ملک زاده چطوره 3- اگه نمونه کارنامه سراغ دارید خواهشا بگید. 4- کتاب راهیان که بیو ومیکروب با هم کافی ؟ 5- برای زبان:زبان عمومی قوی کنم مثلا با کلاس و 504 ویا زبان تخصصی مهمتر؟

آخرین ویرایش:

ئدز

عضو جدید
از همتون تشکر میکنم به خاطر راهنمایی هاتون . چند تا سوال دیگه دارم 1- بیو و میکروب اگه تفکیک کنیم هر کدوم چندتا سوال داره ؟ 2- میکروب ملک زاده چطوره 3- اگه نمونه کارنامه سراغ دارید خواهشا بگید. 4- کتاب راهیان که بیو ومیکروب با هم کافی ؟ 5- برای زبان:زبان عمومی قوی کنم مثلا با کلاس و 504 ویا زبان تخصصی مهمتر؟

ببین اگه زبانت قوی نیست رو لغات حساب نکن 504 رو حتما بخون اما بیشتر تلاشت رو رو تخصصی و شاید گرامر بزار چون واقعا لغاتش گستردش حتما زبان تخصوصی 6-7 سال پیش رو کامل بخون و ترجمه کن وبا لغات تخصوصی بیو اشنا شو....نمیدونم منظورت از کلاس چیه بسته به سطحت داره.........نه این که نشد داشته باشه اما واقعا زبان عمومی به پایه خودت ربط داره داره چون منخودم تو عمومی جمله رومعنی میگردم و 2تا از 4 تا گزینه رو هم معنی شو میفهمیدم اما واقعا بعضی کلمات رو اصلا ندیده بودم........ببین اگه از همین الان رو زبان خوب کار کنی میتونی 50 بزنی و لازم نیست خیلی تاپ بزنی تا رتبه خوبی بیاری.......و همچنین میکروب اصلا از این فکرا نکن که باید درصدات خیلی بالا باشه به نظرم حتمااااااااااا کارنامه بچه ها رو ببین تا رنج درصا برای قبولی دستت بیاد تو
اینجا برای سال 92
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/449818-رتبه-ی-کنکور-۹۲-درصد-درس-ها
اینم 93
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-انتخاب-رشته-کنکور-ارشد-مهندسی-شیمی-93/page17

توشون رتبه های خوبی هست بهشون پیام بده و سوالات رو بپرس

آخرین ویرایش:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار

زبان توی کنکوئر ازاد کلا تخصصیه ولی توی سراسری فک کنم چنتا عمومی هم داشته باشه. مطمئن نیستم.
کتاب راهیان بیو و میکروب یعنی چی؟ مگه راهیان کتاب بیوتکنولوژی داره؟

ئدز

عضو جدید
زبان توی کنکوئر ازاد کلا تخصصیه ولی توی سراسری فک کنم چنتا عمومی هم داشته باشه. مطمئن نیستم.
کتاب راهیان بیو و میکروب یعنی چی؟ مگه راهیان کتاب بیوتکنولوژی داره؟

زبانش 30 تا سواله که سه تا متن تخصوصی و چندتا سوال گرامر به صورت کلوز تست یا همه جاخالی خودمون و فکر کنم نزدیک 10 تا تست عمومی هم داره......راستش بیو زیاد در موردش کتاب اونطوری نیست بیشتر بچه ها از منابع میم شیمی میخونن و برای میکروبیولوژی و بیو شیمی راهیان سطحش خوب باشه مگه اینکه از قبل یخ چیزایی بلد باشی به هر حال من بوم راهیان میخریدم

omid elnino

عضو جدید
منظورم کتاب بیوشیمی ومیکروبیولوژی عمومی راهیان ارشد.... به نظرتون کتاب های مدرسان شریف برای درس های م شیمی چطوره؟

بالا