مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

خاطره ميري

عضو جدید
[Q

خاطره جان اگه تاپیکت انتقال داده بشه ترکیب میشه با پرسش و پاسخ اونجا باید دنبالش بگردی:gol:
ممنونم افسون جون از راهنمايت خيلي گلي
:gol:
ولي منظورم اين سبزي جات بالاي نيست سبزي فانتزي ميخوام اگه بشه روش كاشتشونم ميخوام :smile:
[/QUOTE]

خاطره ميري

عضو جدید
من یک درخت نارنج در باغچه کوچک حیاطمان حدود4 ماه پیش کاشته ام وبخاطر اینکه نور شدید افتاب ان را نخشکاند انرا در زیر سایه یک درخت سدر(کنار) کاشتم. میوه درخت کنار به مقدار زیادی روی خاک قرار گرفته
حال مدتی است که برگهای درخت نارنج شروع به ریختن کرده ودارد خشک میشود.لطفا کمک کنید که چکار باید بکنم وعوامل خشک شدن درخت چه می باشد. ضمنا من در ماهشهر میباشم واب هوای گرم را در نظر داشته باشید:(
من فكر ميكنم درخت سدر سايه روي درختت انداخته به هر حال درخت به افتاب نياز داره من فكر ميكنم كه درخت نارنج تحمل خوبي براي افتاب داشته باشه در ابياريشم دقت كن بزم اگه مطلبي در اين مورد گرفتم حتما خبرتون ميكنم

farhad45

عضو جدید
ببین دوست عزیز شما وقتی درختی رو میکارید باید توجه داشته باشید در سایه انداز درخت دیگه ای نباشه چون حد اقل اینه که خاصیت اللوپاتی درخت مجاور از رشد نهال نوپای شما جلوگیری میکنه در باره این نهال نارنجتون احتمال میدم دچار پوسیدگی ریشه یا مشکلی در ریشه شده یا خاک دارای بیماری بوده یا اینکه همون خاصیت اللو پاتی یا ضدیت در گیاهان و یا اینکه شما توجه کافی در انتقال نهالتون نداشتین
دلیل مهمتر هم اینه بهترین زمان برا انتقال هر گیاه در هر منطقه ای فصل خنک اون منطقه هست مخصوصا برا گیاهان دائم سبز ظاهرا شما این مورد رو رعایت کردین

من پیشنهاد میدم شما گوشه ی از ریشه نهال رو در بیار و ببین دچار پوشیدگی شده یا نه اگر شده خاک بیماری داشته و اگر نه مشکل از خاصیت اللو پاتی بوده باید نهال رو جابجا کنی

برخی درختان هم میوه و برگهاشون خاصیتی داره که امکان رشد به گیاهان زیریشون رو نمیده مثل گردو که نمیزاره زیرش گیاهی سبز بشه البته در صورتی که این برگ یا میوه زیر درخت بمونه و بپوسه

نکته دیگه که میخوام بهش توجه کنی اینه که ایا تابحال دیدی زیر درخت کنار درخت دیگه ای سبز بشه
سلام وتشکر بخاطر جوابتون.نور شدید افتاب در خوزستان وبخصوص در ماهشهر ادمها رو میسوزونه چه برسه به درخت .بخاطر همین این درختچه رو زیز درخت کنار کاشتم.البته یک درخت گل رز هم در مجاورت ان هست که اون اسیبی فعلا ندیده.این درختچه هم تازگی برگهاش خشک شده وشاخهای بالای اون هم هنوز سبز هستند ولی تنه اصلی اون رنگش دیگه مثل قبل سبز نیست. یعنی از موقعی که درخت کنار میوه داده ومقدار زیادی از این کنارها روی خاکش ریخته به این روز افتاده .البته حضرتعالی اطلاعاتجامعتری دارین.حدس من این است.کاری رو که گفتید انجام میدم.اگه لطف کنین واطلاعات بیشتری بدین متشکر میشم.:cool:

farhad45

عضو جدید
من فكر ميكنم درخت سدر سايه روي درختت انداخته به هر حال درخت به افتاب نياز داره من فكر ميكنم كه درخت نارنج تحمل خوبي براي افتاب داشته باشه در ابياريشم دقت كن بزم اگه مطلبي در اين مورد گرفتم حتما خبرتون ميكنم
بازم تشکر.البته نه گرما ونور خوزستان

siyasiya

عضو جدید
دوستان عزیزم

نمیدونم نرم افزار SSHLO رو شنیدین یا باهاش کار کردین؟
این برنامه بر اساس یک سری اطلاعات ورودی، محاسبه میکنه که برای ترازهای مختلف مخزن سد
حداکثر چد هکتار زمین رو میشه زیر کشت برد.

میخوام ببینم برنامه مشابهی میشناسین؟
میخوام با چند تا برنامه نتایج رو چک کنم. ممنون از همه شما عزیزن

iCAN

عضو جدید
salam be bachehay golo zahmatkesh
mikhastam(کاربرد نانو *****اسیون در تصفیه اب ,و یا هر چیزی در این باره ) mtalebi dar morede

mamnon misham age komakam konid
va ya age betonid be id man:mohammad_reza_hellboy@yahoo.com beferstid

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
salam be bachehay golo zahmatkesh
mikhastam(کاربرد نانو *****اسیون در تصفیه اب ,و یا هر چیزی در این باره ) mtalebi dar morede

mamnon misham age komakam konid
va ya age betonid be id man:mohammad_reza_hellboy@yahoo.com beferstid

تصفيه آب با استفاده از
فناوري نانو

(5صفحه)
(فایل :پی دی اف)
(حجم : 3 مگابایت)

ZeinabA

عضو جدید
سلام آقا سينا
من مدت هاست دونبال نقشه توپوگرافي يك سد مي گردم و مقداري اطلاعات پايه كه در اون مقطع سد خاكي طراحي كنم.
خيلي گشتم اما بي فايده بوده. فكر مي كني ميشه پيدا كرد؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام وتشکر بخاطر جوابتون.نور شدید افتاب در خوزستان وبخصوص در ماهشهر ادمها رو میسوزونه چه برسه به درخت .بخاطر همین این درختچه رو زیز درخت کنار کاشتم.البته یک درخت گل رز هم در مجاورت ان هست که اون اسیبی فعلا ندیده.این درختچه هم تازگی برگهاش خشک شده وشاخهای بالای اون هم هنوز سبز هستند ولی تنه اصلی اون رنگش دیگه مثل قبل سبز نیست. یعنی از موقعی که درخت کنار میوه داده ومقدار زیادی از این کنارها روی خاکش ریخته به این روز افتاده .البته حضرتعالی اطلاعاتجامعتری دارین.حدس من این است.کاری رو که گفتید انجام میدم.اگه لطف کنین واطلاعات بیشتری بدین متشکر میشم.:cool:
خوب من دو حالت رو احتمال میدم اول همون خاصیت اللو پاتی یا تضاد بین دو گیاه و حالت دوم اینکه چون نهال هنوز ریشه هاش مستقر نشده بود و گرمای هوا باعث تبخیر اب از گیاه شده و باعث خشک شدن گیاهتون شده

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام آقا سينا
من مدت هاست دونبال نقشه توپوگرافي يك سد مي گردم و مقداري اطلاعات پايه كه در اون مقطع سد خاكي طراحي كنم.
خيلي گشتم اما بي فايده بوده. فكر مي كني ميشه پيدا كرد؟

سلام

چشم پیگیری میکنم

oli

عضو جدید
سلام به همه

من یه سری خاک برگ خریدم و هرچی گل تو اون نوع خاک کاشتم خراب شد

فقط 2 تا از گندمی هام موندن که اونا هم حالا پشه کوره زدن . باید چیکارشون کنم ؟

reza_197

عضو جدید
سلام. اسم این گیاه چیه؟
اون لکه های قهوهای چییند وبرگاشم داره زرد میشه مشکلی داره یا دیگه عمر برگا تموم شدن؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام به همه

من یه سری خاک برگ خریدم و هرچی گل تو اون نوع خاک کاشتم خراب شد

فقط 2 تا از گندمی هام موندن که اونا هم حالا پشه کوره زدن . باید چیکارشون کنم ؟

خوب خاک برگ شرایط خاص خودشو داره که عمدتا توسط تولید کنندگان رعایت نمیشه چون باید کامل پوسیده شده باشه و ضد عفونی هم شده باشه

برا ضد عفونی خودت میتونی با بخار دادن اینکارو انجام بدی و در ضمن در نظر داشته باش خاک برک خالص فقط برا گیاهانی که نیاز به خاک سبک دارند جواب میده بنا بر این گاهی باید با خاک باغچه مخلوط بشه

در باره پشه هم کافیه یک مقدار سم حشره کش از سمفروشیها بگیری داخل گلدون استفاده کنی و برا عدم انتشارش از یک کیسه نایلونی که رو گلدون میکشی استفاده کن

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام. اسم این گیاه چیه؟
اون لکه های قهوهای چییند وبرگاشم داره زرد میشه مشکلی داره یا دیگه عمر برگا تموم شدن؟
اکثر اون قهوهایها که دیده مشن غلاف برگهایی هستند که خودبه خود خشک میشن برگهایی هم که عمرشون تموم میشه به همین حالت در میاد توجه داشته باش گیاهت در رطوبت زیاد برگهای بزرگتر و تردتر و شکننده تری خواهد داشت و در صورت کمبود رطوبت برگها ریز تر میشه ساقه سیاهتر و انعطاف پذیری برگها و ساقه بیشتر میشه

reza_197

عضو جدید
اکثر اون قهوهایها که دیده مشن غلاف برگهایی هستند که خودبه خود خشک میشن برگهایی هم که عمرشون تموم میشه به همین حالت در میاد توجه داشته باش گیاهت در رطوبت زیاد برگهای بزرگتر و تردتر و شکننده تری خواهد داشت و در صورت کمبود رطوبت برگها ریز تر میشه ساقه سیاهتر و انعطاف پذیری برگها و ساقه بیشتر میشه

اقا محمد رضا بی زحمت اسمشم بگو. ممنونم

• Like
واکنش ها: fgni

farzaneh_77

عضو جدید
سلام مقالاتي درباره سازه هاي هيدروليكي بالاخص شوت وفلوم مي خواستم لطفا كمكم كنيد مرسي

elaheh gh

عضو جدید
سلام آقا سينا لطفا مقالاتي درباره شوت وفلوم برامون ارسال كنيد(من وفرزانه هم گروهي هستيم وبه كمك شما بسيار نيازمنديم)

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

farzaneh_77

عضو جدید
خيلي ممنونم آقا سينا اما ما ارائه داريم و موضوعش فلوم و شوته كلا معرفيش و عكس هاي جالب درباره ش لازم داريم.من خودم 1 ماه پيش ازتون مقاله درخواست كردم اما متاسفانه نتونستم ازون مقالات استفاده كنم. شما سايت يا كتاب يا هر چيزي كه در باره موضوع ما باشه سراغ نداريد

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خيلي ممنونم آقا سينا اما ما ارائه داريم و موضوعش فلوم و شوته كلا معرفيش و عكس هاي جالب درباره ش لازم داريم.من خودم 1 ماه پيش ازتون مقاله درخواست كردم اما متاسفانه نتونستم ازون مقالات استفاده كنم. شما سايت يا كتاب يا هر چيزي كه در باره موضوع ما باشه سراغ نداريد

خواهش میکنم، چون باید ارائه بدین که تو فرمت پاورپوینت و یا عکس باشه یکم مشکله پیدا کردنش تا کی وقت دارین؟

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تا هفته ديگه فرصت داريم ممنون ميشيم كمكمون كنيد:cry:

من هرکاری از دستم بر بیاد مطمئن باشین انجام میدم براتون. الان یک فایل پاور پوینت در خصوص طراحی سازه های هیدرولیکی که شامل عکس های سازه های مختلف هیدرولیکی است براتون آپلود میکنم.