مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

ever green 1

کاربر فعال

1- منظور از پنجره جنوبی، پشت پنجره جنوبیه! بله اصلا نور مستقیم برای گیاهی که هنوز ریشه نداره منم استفاده نکردم تا حالا. . و اینکه دقت کنید به ریشه نور نخوره. مثلاً اگر در بطری پت می کارید دورش رو با چیزی بپوشونید.

2- پیت ماس نمی دونم چه مارکی با چه کیفیتی گرفتین، خوبه پیت ماس. خاک ریشه زایی هست/ من با ترکیب پرلیت و خاک برگ و مخلوط پرلیت و خاک کوکوپیت امتحان کردم.

3- قطر قلمه زیاد نباشه، خشبی و چوبی و سفت نباشه. منم چند ساقه از گل مختلف از رز رو گذاشتم برای ریشه زایی، نشده. قلمه سبز جوان و ظریف رو انتخاب کنید اما قوی هم باشه زیاد نازک نباشه. اندازه قلمه از نطر ارتفاع هم زیاد کوچولو نباشه، حدود 15 سانت باشه حداقل. دارای 5 برگ باشه. از زیر برگ پنجم کات کنید بصورت کج و مورب. :gol:

ممنونم که با حوصله توضیح دادید . یه بار دیگه با نکاتی که گفتین تکرار می کنم امیدوارم نتیجه بگیرم:smile: :gol:
l

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من امروز دو تا کاکتوس کادو گرفتم که هر دو گل دارن.چطوری باید ازشون مواظبت کنم که گل هاشون حفظ بشن؟شرایط آب و هوایی و میزان آب دادن و نور و..؟

photo_2019-05-06_16-07-35.jpgphoto_2019-05-06_16-07-50.jpg

shahrvande20

عضو جدید
سلام
اب بهش زیاد نده هر 3-4 روز یکبار
هوا تازه و نور خورشید احتیاج داره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من امروز دو تا کاکتوس کادو گرفتم که هر دو گل دارن.چطوری باید ازشون مواظبت کنم که گل هاشون حفظ بشن؟شرایط آب و هوایی و میزان آب دادن و نور و..؟

مشاهده پیوست 264650مشاهده پیوست 264651

سلام مبارکتون باشن
نگران نباشین هر دو گل چند ساله هستن و بسته به فصل و تغذیه از کود (کود مخصوص کاکتوس-پودر کریستالون قهوه ای- ماهی دو بار وقتی گل نداره) و خاک مناسب در فصلش گل می دن.

گل سمت راست کاکتوس هست؛ منتها ماندگاری گل صورتی روی کاکتوس زیاد فکر کنم نیستن و این گل به نور زیاد احتیاج داره. آب هم کم در فصول گرم سال هفته ای یک بار فصول سرد هم دو هفته یک بار. آب بدون سختی مثل آب جوشیده خنک شده بهش بدین.

گل سمت چپ کاکتوس نیس، یک نوع ساکولنت هست که اینم برای نشون دادن رنگریزه قرمز نیاز به نور زیاد داره و زود زود تشنه میشه مثل هفته ای دو بار. هر وقت خاکش خشک شد بهش آب بدین.

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دوستان می تونید در زمینه کاشت و نگهداری نهال درختان استوایی مثمر سایت های معتبر رو معرفی کنید؟
زبان فارسی یا انگلیسی فرقی نمی کنه. متاسفانه خودم سایت های معتبر رو در این زمینه نمی شناسم.
:gol::gol: