مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

hany.69

عضو جدید
سلام ما الان 3روزه در گیر پلیگون بندی زمین با تئودولیت هستیم اما موفق نبودیم لطفا کلا در مورد این موضوع و نرم افزار serverهر کس هر چی می دونه بگه ممنون میشم اگه کسی هم پیدا بشه که بیاد کمک که خیلی بهتره
اگر هم کسی جزوه نقشه برداری تکمیلی داره بذاره لطفا مرسی

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ما الان 3روزه در گیر پلیگون بندی زمین با تئودولیت هستیم اما موفق نبودیم لطفا کلا در مورد این موضوع و نرم افزار serverهر کس هر چی می دونه بگه ممنون میشم اگه کسی هم پیدا بشه که بیاد کمک که خیلی بهتره
اگر هم کسی جزوه نقشه برداری تکمیلی داره بذاره لطفا مرسی

سلام به شما دوست عزیز:gol:
باید خدمت دوستمون عرض کنم که اگه تاپیک ها رو با دقت نگاه کرده بودید تاپیکی با عنوان دانلود کتاب و جزوات درسی مهندسی آب توسط دوست عزیزمون آقا سینا قرار گرفته که میتونید اونجا جزوه مورد نظرتون رو پیدا کرده و مطالعه کنید:gol:
در رابطه با نرم افزاری هم که گفتید من تا بحال اسمشو نشنیدم ولی نرم افزاری به اسم SURFER در رابطه با نقشه برداری وجود داره که در تاپیک دانلود نرم افزارهای مهندسی آب همراه با راهنمای کاربردی میتونید خود نرم افزار و راهنمای کاربردیشو دانلود کنید و استفاده کنید امیدوارم که مفید باشه:gol:
در رابطه با کمک هم که باید اطلاعات محلی رو که دارید نقشه برداری میکنید بزارید تا ببینیم به محل زندگی کدوم یکی از بچه های باشگاه نزدیکه تا یه تیم نقشه برداری مجرب براتون بفرستیم:D:D
امیدورام که مطالب و جزوه ها بتونه براتون مفید واقه بشه:gol::heart::gol:

s_simo

عضو جدید
با سلام
یه جزوه و نمونه سوال برای درس طرح آزمایش های کشاورزی میخواستم و. تشکر

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها گلدونام پر از پشه های سیاه و شته های سفید شدن البته شته سفیدا روی ساقه ی گلا را کامل پوشوندن.........من نمیدونم باید چه جوری از تنباکو استفاده کنم؟؟؟؟؟/
باید برگشو چند ساعت تو آب خیس بدم؟؟؟؟؟
بعد باید باهاش گلا رو آبپاشی کنم؟؟؟؟؟؟؟یا به خاکشون آب بدم؟
خلاصه اینکه کمکمممممم کنید

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
بچه ها گلدونام پر از پشه های سیاه و شته های سفید شدن البته شته سفیدا روی ساقه ی گلا را کامل پوشوندن.........من نمیدونم باید چه جوری از تنباکو استفاده کنم؟؟؟؟؟/
با سلام،
باید تنباکو رو 24 ساعت خیس کنید و آب حاصل رو روی گیاه اسپری کنید!
نکته ای که یادم رفت بگم اینه که پشه های سیاه معمولاً به گیاه آسیب نمی رسونن و مشکلات دیگه دارن و اغلب به خاطر رطوبت همیشگی سطح خاک به خصوص خاک برگ زیاد می شن! فکر کنم در مورد اون ها کافیه که روی خاک رو با ماسه بپوشونید و یا از رطوبتش کم کنید!

آخرین ویرایش:

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
یه جزوه و نمونه سوال برای درس طرح آزمایش های کشاورزی میخواستم و. تشکر

با سلام خدمت دوست عزیز:gol:
متاسفانه جزوه یا نمونه سوالی در رابطه با درس طرح و آزمایشات کشاورزی به صورت فایل نداریم که در اختیار شما قرار بدیم ولی می تونید به کتاب هایی که در این رابطه وجود داره مراجعه کرده و استفاده کنید:gol:

elaheh gh

عضو جدید
سلام آقا سينا مطالبي كه برام گذاشتين رو نمي تونم دانلود كنم راهنمايي مي كنيد:que::gol:

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
باید تنباکو رو 24 ساعت خیس کنید و آب حاصل رو روی گیاه اسپری کنید!
نکته ای که یادم رفت بگم اینه که پشه های سیاه معمولاً به گیاه آسیب نمی رسونن و مشکلات دیگه دارن و اغلب به خاطر رطوبت همیشگی سطح خاک به خصوص خاک برگ زیاد می شن! فکر کنم در مورد اون ها کافیه که روی خاک رو با ماسه بپوشونید و یا از رطوبتش کم کنید!

سلام
ممنون

دقیقا خاک گلدونای منم خاکبرگه و همیشه مرطوبه اما این پشه ها تبدیل به پشه پرورده شدن خیلی تپلین

بازم ممنون از راهنمایی عالیتونhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/images/smilies/funny/w27.gif

shalizeh-0123

عضو جدید
سلام!!:gol:
من بايد يه گزارش از قانون دارسي تا آخر هفته بعد به استادم بدم!!براي درس آبهاي زيرزميني!!ا ممنون ميشم راهنماييم كنين كه از چه كتابهايي استفاده كنم؟؟:cry::confused:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
نه سوالی نبود.منظورم این بود که حال چه کنم؟

با سلام،
می تونید یه عکس ازش بذارید؟
این گیاه در شرایط مناسب رشد خیلی خوب و مناسبی داره در مقابل به نبود احتیاجاتش هم حساسه!
حرارت: بالا، حداقل گرما در شب 16 درجه.
نور:متوسط، ولی غیرمستقیم
آب:زیاد، خاک گلدون همیشه باید مرطوب باشه، اما نه خیس! یعنی باید به میزان مناسبی آب بدید که خاکش گل نشه!
رطوبت:متوسط، می تونید زیر گلدونی رو با سنگ های درشت پر کنید و تو ش آب بریزید تا رطوبت فراهم بشه! اما این آب نباید با زیر گلدون تماس داشته باشه! همین طور می تونید هنگام عصر که هوا هنوز گرمه با آب ولرم رطوبت پاشی کنید!

اگه همه ی شرایط بالا رو رعایت کردید و مشکل به وجود اومده، به نظرم مشکل از خاک گلدون تونه و من دیگه نمی دونم چه مشکلی می تونه باشه!
امیدوارم دوستان دیگه راهنمایی بهتری داشته باشن!

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بايد يه گزارش از قانون دارسي تا آخر هفته بعد به استادم بدم!!براي درس آبهاي زيرزميني!!ا ممنون ميشم راهنماييم كنين كه از چه كتابهايي استفاده كنم؟؟:cry::confused:

سلام دوست عزیز:gol:
در مورد رابطه دارسی می تونید به کتاب های مختلفی مثل کتاب های فیزیک خاک و یا کتاب رابطه آب و خاک یا زهکشی دکتر امین علیزاده و همچنین کتاب اصول مهندسی زهکشی و بهسازی خاک دکتر بای بوردی مراجعه کنید
یک جزوه هم براتون در تاپیک دانلود کتاب و جزوات درسی مهندسی آب قرار دادم که امیدوارم براتون مفید باشه:gol:

آخرین ویرایش:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز:gol:
در مورد رابطه دارسی می تونید به کتاب های مختلفی مثل کتاب های فیزیک خاک و یا کتاب رابطه آب و خاک یا زهکشی دکتر امین علیزاده و همچنین کتاب اصول مهندسی زهکشی و بهسازی خاک دکتر بای بوردی مراجعه کنید
یک جزوه هم براتون در تاپیک دانلود کتاب و جزوات درسی مهندسی آب قرار دادم که امیدوارم براتون مفید باشه:gol:
اگر هم لاتین بخوای کتاب todd کتاب پایه ای در این مورد هست
ضمنا سوالی هم در این مورد داشتید در خدمتم

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من یادم رفت بپرسم تازه امروز که اومدم درست کنم یادم افتاد
من چقدر برگ خشک تنباکو رو باید توی چقد آب خیس بدم؟مثلا یه مشت تنباکو؟یه قاشق تنباکو؟چقد؟بعدم این معیار برای چندتا گلدون کافیه؟؟؟؟
ممنون از کمکتون

خاطره ميري

عضو جدید
من نگرانم... (بازار کار باغبانی)

من نگرانم... (بازار کار باغبانی)

بچه ها من خيلي نگرانم از اينكه تا اخر عمرم تو رشته اي كه درس خوندم كار نكنم به نظرتون باغباني كجاها بازار كار داره اخه چند جا رفتم ميگن كار نيست بعداشم من اونقدر از نظر مالي وجسمي قوي نيستم كه خودم يه كاري شروع كنم چيكار كنم:gol::heart:كمكم كنيد

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من چقدر برگ خشک تنباکو رو باید توی چقد آب خیس بدم؟مثلا یه مشت تنباکو؟یه قاشق تنباکو؟چقد؟بعدم این معیار برای چندتا گلدون کافیه؟؟؟؟
ممنون از کمکتون

یه بار که من اب تنباکو درست کردم حدودا 100 گرم تنباکو تو یه لیتر(شایدم دو لیتر :دی...) اب ریختم...حالا صبر کن بقیه بچه ها هم بیان تجربیاتشونو بگن بهتره...
راستش من کلی اضاف اوردم...بسته به تعداد گلدونات....
یه نکته خیلی مهم...وقتی خواستی بریزیش تو اب افشان حتما خوب از صافی ردش کن و تمامممم تنباکو های ریز رو جدا کن...چون تنباکو های ریز تو پمپ اب افشانت گیر میکنه....

alirezam

عضو جدید
یه سوال؟ هزینه آبیاری قطره ای

یه سوال؟ هزینه آبیاری قطره ای

سلام به مهندسان کشاورزی عزیز ....
میخواستم بدونم برای آبیاری قطره ای یک باغ مرکبات 2000 متری حدودا چقدر باید هزینه کرد؟

danialshafaeian

عضو جدید
سلام
کی نرم افزار داره واسه حل مسائل تصمیم گیری چندمعیاره آپلود کنه؟
AHP, topsis ya ELECTRE III

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
کی نرم افزار داره واسه حل مسائل تصمیم گیری چندمعیاره آپلود کنه؟
AHP, topsis ya ELECTRE III

سلام دوست عزیز خیلی خوش اومدی :gol:

لطف کنید یک مقدار اطلاعات بیشتر درباره این نرم افزار ها بدهید.

با تشکر :gol:

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها دیگه هیششکی معیار دقیقو نمیدونه بابا ملت کلافه شدن خب

ممنون از کمکتون

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
بچه ها دیگه هیششکی معیار دقیقو نمیدونه بابا ملت کلافه شدن خب

ممنون از کمکتون

با سلام،
اول که عذر می خوام که جوابم دیر شد، چون منم میزان دقیقی نداشتم و گفتم شاید سایر دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن!
با این حال تو سایت eHow مطلبی در این باره بود که فکر می کنم می تونه خیلی کمک تون کنه!
امیدوارم مشکل تون حل بشه!

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای ممنون از کمکتون مثل همیشه عالی بود

فقط من درست متوجه شدم که باید روش آبجوش بریزم و یه قاشق مایع دستشویی و24 ساعت هم باید بزارم دیگه و بعد اسپری کنم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
وای ممنون از کمکتون مثل همیشه عالی بود

فقط من درست متوجه شدم که باید روش آبجوش بریزم و یه قاشق مایع دستشویی و24 ساعت هم باید بزارم دیگه و بعد اسپری کنم

با سلام،
گویا یه کم فرق داره!!
باید آب جوشیده رو تو آب افشان بریزید و 30 دقیقه جوراب حاوی تنباکو رو تو ش بذارید تا دم بکشه!!! بعد در ش بیارید.
بعد آب افشان رو پر کنید و تو ش صابون بریزید، هم بزنید و استفاده کنید!
به نظر چون آب جوشه، زمان آماده شدنش کم تر شده!

آخرین ویرایش:

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به مهندسان کشاورزی عزیز ....
میخواستم بدونم برای آبیاری قطره ای یک باغ مرکبات 2000 متری حدودا چقدر باید هزینه کرد؟

سلام
:gol:

برای هر هکتار تقریبا دو میلیون تومان هزینه بر میداره، برای 2000 متر شما هم حدود 700 - 800 هزینه بر میداره .
اگه انتظار قیمت پایین تری داشتین چون یک هکتار دو میلیون هزینه داره پس 2000 متر باید 400 هزار تومان هزینه داشته باشه، به خاطر هزینه اولیه (پایه) که برای هر متراژ زمین خواهد داشت به این شکل خواهد بود.

آخرین ویرایش:

ارشیا1984

عضو جدید
رشته مهندسی اب کشاورزی

رشته مهندسی اب کشاورزی

با سلام.میخواستم بدونم کسی میدونه ایا رشته مهندسی اب کشاورزی- گرایش سازه های ابی در امریکا وجود داره یا نه؟کدوم دانشگاهها؟

alirezam

عضو جدید

سلام
:gol:

برای هر هکتار تقریبا دو میلیون تومان هزینه بر میداره، برای 2000 متر شما هم حدود 700 - 800 هزینه بر میداره .
اگه انتظار قیمت پایین تری داشتین چون یک هکتار دو میلیون هزینه داره پس 2000 متر باید 400 هزار تومان هزینه داشته باشه، به خاطر هزینه اولیه (پایه) که برای هر متراژ زمین خواهد داشت به این شکل خواهد بود.

ممنون از راهنماییتون:gol:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چند وقته که سینگونیومم برگای جدیدی که در میاره خیلی خیلی ریزند مشکل چیه؟
احتمالا جای کم نوری گذاشتیش.

دوستان سلام
من یه مشکلی دارم
اونم اینه که گل محمدیی که خریده بودم کلا خشک شده تمام برگ هاش جز یک برگ! خشک شده
گلی که خریده بودم تقریبا گلاش وا شده بود
نمی دونم چه بلایی سرش اومده
چکار کنم
گفتم شاید تو خاک باغچه نیست ببرمش تو باغچه بهتر میشه اما هیچ
گل رز ام هم خشک شد
گل خیلی خوبی بود خوب هم گل می داد
بخاطر خاکش هست که رسه ...بهتره گل رز که میخرید سریع از گلدون اصلیش خارجش کنید
مقدار دقیقش رو من نمیدونم ولی شما یه لیتر اب یه برگ تنباکو بنداز توشیه شب تا صبح اما اگه یه قطره سم دیازینون بریزی تو یه ابپاش معمولی سریعتر جواب میگیری.