مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

گلابتون

مدیر بازنشسته
سنبل آبی من داره ازبین می ره...:cry:*..تو خونه جلوی پنجره ی روبه جنوب و نور زیاد غیر مستقیم داره، دو تا برگ جدیدی که زده بود دارن شروع می کنن به پژمردن!!..چیکارش کنـــــم؟:(
چرا عزيزم...ميتوني يه عكس ازش بگيري برامون بذاري....؟

kiarashgh

عضو جدید
درخواست فوری جزوات مکانیک خاک و سازه های انتقال آب برای ارشد

درخواست فوری جزوات مکانیک خاک و سازه های انتقال آب برای ارشد

سلام دوستان.من برای کنکور سازه های آبی علوم تحقیقات خودمو دارم آماده میکنم.کتاب و تستهای هر درسو زدم ولی احساس میکنم به دو جزوه کامل و خوب مکانیک خاک و سازه های انتقال آب احتیاج دارم.خواهش میکنم هر کی این دو جزوه رو داره لینکشو برام بفرسته خیلی ضروریه....ایشالا جبران کنم

گلابتون

مدیر بازنشسته
امروز دیدم رو همه ی برگاشو یه چیزی مثل تار عنکبوت پوشونده!! با چیزای سفید ریز!!
فلن بهش سم دیازینون زدم تا ببینم چی میشه..
خانومي عكسش رو بگير ببينم چجوري شده...
اگه كپك باشه...يا شپشك آرد آلود با ديازينون هيچيش نميشه...

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
امروز دیدم رو همه ی برگاشو یه چیزی مثل تار عنکبوت پوشونده!! با چیزای سفید ریز!!
فلن بهش سم دیازینون زدم تا ببینم چی میشه..

خانومي عكسش رو بگير ببينم چجوري شده...
اگه كپك باشه...يا شپشك آرد آلود با ديازينون هيچيش نميشه...

اگه کنه تارعنکبوتی باشه هم چیزیش نمیشه! کنه کش میخواد

farzaneh_77

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان .من مقاله در مورد فلوم و شوت و به طور کلی سرریزها لازم دارم.هر نوع مطلب یا مقاله ای هست ممنون میشم برای من بفرستید

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان .من مقاله در مورد فلوم و شوت و به طور کلی سرریزها لازم دارم.هر نوع مطلب یا مقاله ای هست ممنون میشم برای من بفرستید

سلام
چشم دوست عزیز فردا حتما انشالله برات مقالات قرار میدم

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
فریزر فکر نکنم جواب باشه چون نباید یخ زدگی در بافت ایجاد بشه

تا جایی که می دونم بالای صفر نیاز داره مثل پسته حدودا شاید بین 2-4 درجه اما فردا می تونم درستش رو بگم

کلا سرمادهی تو رنج 2-7 درجه سانتی گراد هست.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه لازمه ترجمه کنم ولی مطمئنم خودتون میتونید بخوبی بخونید.
امید وارم بدردتون بخوره
امین رخ
If you plant the seed of a peach you have just eaten,chances are the seed will germinate and grow into a tree. However, the resultng tree will probably not bear fruit similar to the fruit you ate. This is because most fruit sold in grocery stores are from hybrid trees and hybrid tree seeds seldom germinate into plants which are similar to the parent plant. To grow the seed plant it twice as deep as its length into a pot filled with good potting soil that is damp but not soggy. Place the pot inside a plastic baggie inside the fridge (not freezer) for 3 months. After that, take the pot out of the bag and place in a sunny window keeping the soil moist and the temperature at about 70 degrees. Germination should occur within 30-180 days. If it hasn't germinated in 6months repeat the procedure. Another way to do it is to plant the seed as directed above and leave the pot outside for the winter. Keep the pot watered because it will dry out faster out of doors. Let it go through the entire winter and germination should occur in the spring. Most fruit trees like peaches, apples, pears, plums the seeds will require a cold and ensuring warm period in order to brak the dormancy. Dormancy is nature's way of protecting the seed from germinating in the late fall when the fruit falls to the ground. If the seed were to germinate the subsequent winter would kill the seedling before it had a chance to become strong enough to withstand the cold. I hope this helps.

منبع
http://en.allexperts.com/q/Seeding-Propagation-733/Peach-seeds.htm

با اجازتون یه ترجمه ساده کنم شاید بیشتر بدرد کاربرا بخوره :
اگر یک میوه هلو خوردید و می خواهید بذرش رو بکارید باید به این نکته دقت کنید که دانهال رشد کرده میوهایی عین این میوه ایی که خوردید تولید نمیکنه چون میوه هایی که در فروشگاه ها هست اغلب از گیاهان هیبرید هستن برای همین وقتی بذرشون رو میکاری خصلتهای پایه مادری را نشونن میدن.(چون بذر در اثر لقاح جنسی به وجود امده و ممکنه دانه گرده از پایه ایی با ویژگی متفاوت باشه).
بذر را درون گلدانی که دوبرار اندازه بذر هست قرارداده و درون گلدان خاک مرطوب بریزید و گلدان را در کیشه پیچیده درون یخچال بگذارید ( نه فریزر) و حدود سه ماه همانجا بزارید.
بعد از سه ماه گلدان را از درون محل قبلی خارج کرده و از درون پلاستیک خارج کنید و در کنار یک پنجره افتابگیر بگذارید و صبر کنید حدودا بین 30-180 روز دانهال رشد خواهد کرد.
اگر بعد شش ماه رشد نکرد بازم تکرار کنید.
راه دیگه اینه که گلدان را در زمستان در فضای بیرون قرار دهید تا بعد از اتمام سرما بذر رشد کند.
بیشتر درختان میوه ماندد هلو و سیب و الو و غیره برای تنزیدن نیاز به یک دوره سرما-گرما برای اطمینان بیشتر در سبز شدن دارند.
دوره خواب یا دورمانسی برای بذر گیاهان یه روش مفید طبیعی هست تا از جوانه زدن بذر در پاییز که میوه می افتد جلوگیری کند چون اگر بذر در زمستا بتنژد ممکن است چون هنوز قوی نیست در زمستان بمیرد.:gol:

gagas

عضو جدید
پرورش گل سنبل؟؟؟؟

پرورش گل سنبل؟؟؟؟

سلام بچه ها ،
میخواستم ببینم کسی اینجا روش کاشت گل سنبل و نگهداریشو بلده؟؟؟
من از پارسال پیاز گلمو دارم، الانم یه کم جوونه زده ولی نمیدونم چه جوری بکارمشو بهش آب بدم!:redface:
ممنون میشم اگه کمکم کنید:smile:

mehdisepehri

عضو جدید
سلام دوست عزیز!
در این مورد تجربه ای ندارم!
اما این طور سوالها رو برو توی بخش گفت و گوی قسمت باغبانی بزن ، دوستان عزیزی اونجا بهت خیلی کمک خواهند کرد...

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان يه سوال تكنيكي

كسي ميدونه براي ايجاد هرس داربستي روي پيچ گليسين هم ميشه كار كرد...اگه ميشه ميخوام اينكارو بكنم...
سوال بعدي اينه كه اگه ميشه چون ديوار سيماني هست از چه وسيله ايي براي نصب شاخه ها به ديوار استفاده كنم...
كلا راهنمايي ميخوام....ممنون ميشم.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ،
من از پارسال پیاز گلمو دارم، الانم یه کم جوونه زده ولی نمیدونم چه جوری بکارمشو بهش آب بدم!:redface:

عزیزم گلدونت پارسال تا الان کجا بوده؟؟
اخه سنبل نیاز سرمایی داره میخام بدونم نیاز سرماییش برطرف شده که بشه امسال ازش گل گرفت یا نه؟؟

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز!
در این مورد تجربه ای ندارم!
اما این طور سوالها رو برو توی بخش گفت و گوی قسمت باغبانی بزن ، دوستان عزیزی اونجا بهت خیلی کمک خواهند کرد...

فعلا همینجا پاسخ میدیم بعدش انتقالش میگم یه بخش پرسش و پاسخ

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان يه سوال تكنيكي

كسي ميدونه براي ايجاد هرس داربستي روي پيچ گليسين هم ميشه كار كرد...اگه ميشه ميخوام اينكارو بكنم...
سوال بعدي اينه كه اگه ميشه چون ديوار سيماني هست از چه وسيله ايي براي نصب شاخه ها به ديوار استفاده كنم...
منم دوست دارم بدونم
مطمئنم محمدرضا میتونه خوب راهنماییمون کنه

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ،
با مطالعه این تاپیک حتما به جوابات میرسی : سنبل

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سبزانگشتی

عضو جدید
سلام به همگی.بگونیای محبوب من دچار مشکل شده! روی برگهای جوونش نقاط قهوه ای ایجاد میشه که با رشد برگ به صورت لکه های خشک در میاد و باعث میشه برگ قبل از اینکه بزرگ بشه از بین بره! :cry: هر کس راهنمایی کنه که باید چه کنم لطف کرده.

Photo0307.jpgPhoto0308000.jpg

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
دوستان يه سوال تكنيكي

خوب بله من میدونم چون رز رو همینطور رو دیوار فرستادم بالا
خیلی راحت میتونیداز نجاری ها ی محله خودتون چوبهای نازک پرتی که دو سه متر طول و یکی دو سانت مقطع دارندتهیه کنیدو باهاش داربست نربانی درست کنید و بخش اتصالات اون رو با سیم و انبردست ببندین و به دیوار خونه میخ یا پیچ کنید
حالا هر گیاه داربستی رو رو این داربست هدایت کنید و در فصل گل از زیباییش لذت ببرید

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
دوستان يه سوال تكنيكي

عه من که اینو توضیح دادم

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اینجا دوباره گیر کرد که! عجب... من چرا نمیتونم برم صفحه آخر؟

• Like
واکنش ها: fgni

گلابتون

مدیر بازنشسته
خوب بله من میدونم چون رز رو همینطور رو دیوار فرستادم بالا
خیلی راحت میتونیداز نجاری ها ی محله خودتون چوبهای نازک پرتی که دو سه متر طول و یکی دو سانت مقطع دارندتهیه کنیدو باهاش داربست نربانی درست کنید و بخش اتصالات اون رو با سیم و انبردست ببندین و به دیوار خونه میخ یا پیچ کنید
حالا هر گیاه داربستی رو رو این داربست هدایت کنید و در فصل گل از زیباییش لذت ببرید

دست خوش عزيز...حق با زهرا بود...ميدونستم ميدوني.

محمدرضا پس گليسين رو ميتونم بفرستم رو داربست...؟ با اين توصيف بايد دلر كاري كنم...چون با ميخ كه به ديوار سيماني نميشه نصبش كرد...اما من فكر نميكردم كه هرس داربستي ..خوده داربست رو هم لازم داشته باشه...فكرميكردم نوع هرس جوري هست كه گياه رو ميشه تربيت كرد كه شاخه ها روي ديوار به صورت افقي كشيده بشه بعد درجاهاي مناسب خوده شاخه به ديوار با وسيله ايي نصب بشه مثل مثلا سيم يا بست هاي مخصوص ...نميدونم يه همچين چيزهايي!!

گلابتون

مدیر بازنشسته
خب حالا يه سوال ديگه...من چند مدت پيش يه پياز سنبل رو گرفتم و توي خاك ژله ايي گذاشتم تا براي عيد آماده بشه...اما متاسفانه ازاونجايي كه ميدونيد خونه ما اصلا نور نداره بعد از چند روز سماجت و اميدواري بيهوده...ديدم كه پيازم از ته داره كپك ميزنه....منم برداشتمش و گذاشتمش توي خاك معمولي ...حالا نميدونم جواب بده يا نه اما اميد چنداني بهش ندارم....بگذريم.

سوال اينه':

همونطور كه ميدونيد از اواخر اسفند ماه ميشه بذر اطلسي هلندي يا ايراني رو نشاء زد ...حالا ميخوام بازم بدون با شرايط نوري خانه ما...ميتونم بازم اين ريسك رو بكنم كه بذرم رو توي خاك ژله اي نشاء بزنم؟ به نظر شما جواب ميده؟؟؟
يا اين سماجت رو بگذارم كنار و كلا قيد گل و گياه رو از توي خونه ام بزنم؟؟