مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالت خیلی کلی هست معصومه جان

اما این کتاب بهت کمک میکنه... خلاصه مختصر و مفید هست:

كتاب «كاشت، داشت و برداشت گياهان دارويي» محتوي راهنماي كاربردي پرورش 40 گياه دارويي مهم در ايران
مهندس داراب يزداني، سحر شهنازي و حامد سيفي مولفان اين كتاب هستند
درسته/ منتهي وقتم كمه / يكسري گياهان رو دارم ولي براي خيلي هاشون دچار مشكل شدم و نتونستم مطالبي پيدا كنم/
از معرفي اين كتابم ممنونم/
كتابي هست در مورد شرايط اب و هوايي به قول معروف هواشناسي كشاورزي چيزي باشه/ منظورم اينه كه تو سوالات ميپرسن الان چي بكاريم در مي ايد / ميخوام اطلاعاتي در اين زمنه كسب كنم/ اطلاعاتم محدوده/ از اين لحاظ بازم از مهندسين ممنونم

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
درسته/ منتهي وقتم كمه / يكسري گياهان رو دارم ولي براي خيلي هاشون دچار مشكل شدم و نتونستم مطالبي پيدا كنم/
از معرفي اين كتابم ممنونم/
كتابي هست در مورد شرايط اب و هوايي به قول معروف هواشناسي كشاورزي چيزي باشه/ منظورم اينه كه تو سوالات ميپرسن الان چي بكاريم در مي ايد / ميخوام اطلاعاتي در اين زمنه كسب كنم/ اطلاعاتم محدوده/ از اين لحاظ بازم از مهندسين ممنونم

خواهش میکنم. ببین اون کتابی که معرفی کردم بیشتر اقلیم رو معلوم میکنه... معصومه جان با توجه به نوع گیاه و رقم ( منظورم بهاره و پاییزه ) بودن گیاه دارویی هست که کمتر روش کار شده میتونی بگی این گیاه رو کی میکاریم... معمولا در استان البرز اواسط اسفند میتونی اقدام به کشت کنی.... من کتابی در این زمینه ندیدم... اگه دیدی به منم معرفی کن .... چون خیلی کاربردیه...

ولی با توجه به اکولوژی گیاه مورد نظرت خیلی میتونی در این زمینه موفق باشی...

الان مشکلت چه گیاهانی هستند ؟ فکر کنم سوالت کلی بوده.... منم بطور کلی چواب دادم خانم مهندس :gol:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم. ببین اون کتابی که معرفی کردم بیشتر اقلیم رو معلوم میکنه... معصومه جان با توجه به نوع گیاه و رقم ( منظورم بهاره و پاییزه ) بودن گیاه دارویی هست که کمتر روش کار شده میتونی بگی این گیاه رو کی میکاریم... معمولا در استان البرز اواسط اسفند میتونی اقدام به کشت کنی.... من کتابی در این زمینه ندیدم... اگه دیدی به منم معرفی کن .... چون خیلی کاربردیه...

ولی با توجه به اکولوژی گیاه مورد نظرت خیلی میتونی در این زمینه موفق باشی...

الان مشکلت چه گیاهانی هستند ؟ فکر کنم سوالت کلی بوده.... منم بطور کلی چواب دادم خانم مهندس :gol:
خوبه تا حدودي متوجه شدم/
حتما پيدا كنم به همه معرفي ميكنم/
من به دنبال كشت/زردچوبه/دارچين/ فلفل سياه/رازيانه/بابونه/حنا/سنا/كنگر/گاوزبان/شاهدانه/زنجبيل/زبان درقفا/ مرزنجوش/ مريم گلي/ بادرنجبويه/و كل سبزيجات/ خيلي زياده مهندس/ به خاطر همينه دنبال كتاب يا كسي ميگردم كه بهم توضيح بده/

"Pejman"

خوبه تا حدودي متوجه شدم/
حتما پيدا كنم به همه معرفي ميكنم/
من به دنبال كشت/زردچوبه/دارچين/ فلفل سياه/رازيانه/بابونه/حنا/سنا/كنگر/گاوزبان/شاهدانه/زنجبيل/زبان درقفا/ مرزنجوش/ مريم گلي/ بادرنجبويه/و كل سبزيجات/ خيلي زياده مهندس/ به خاطر همينه دنبال كتاب يا كسي ميگردم كه بهم توضيح بده/

زرد چوبه : آب و هوای گرم و مرطوب رو میپسنده و چون از ریشه اون استفاده میکنی باید خاکش از لحاظ سختی متوسط باشه.... و همچنین دارای زمینی که زهکشی مناسب در اون رعایت شده باشه :gol: معمولا در استان های شمالی که هواش اینجوری باشه کاشته میشه.. از اینجا میتونی اطلاعاتی در مورد این گیاه بدست بیاری ... اینجا کلیک کنید

دارچین : نمیدونم !

فلفل سیاه : در اکثر آب و هواهای ایران سازگاری داره...

رازیانه : این گیاه را از شمال تا جنوب میکارند... مثل استان بوشهر، البرز، مازندران، سمنان و .....

بابونه : باید معلوم کنی کدوم بابونه ! از چه جنسی :gol:

حنا : در شهر های گرم ایران بهتر عمل میاد... گیاهیی هست گرمادوست ! یعنی مناطق گرم و خشک خیلی خوب جواب میدند. بدرد کرج نمیخوره !!! امتحانش کن ... اما فکر نمیکنم جواب بده ! اطلاعات بیشتر

سنا: باید هوا خیلی گرم و آفتابی باشه مثل جنوب ایران.... مثل جیرفت و سیستان و بلوچستان (ایرانشهر و نیکشهر و ...) اطلاعات بیشتر...
کنگر : به سرما و خشکی مقاوم هست... رشته کوه های البرز پر هست از این گیاه :d یعنی مملو هست ! اطلاعات بیشتر...

گاوزبان: اینو میشه توی کرج هم کاشت ... اما اسم علمیشو هم ذکر کن تا خوب بتونیم شراسط اکولوژی اونو هم ذکر کنیم

شاهدانه: در مقابل سرما حساس بوده و در دوره رشد آن نباید سرما و یخبندان وجود داشته باشد زیرا این دو عامل مخصوص یخبندان گیاه جوان شاهدانه را از بین می برد. اطلاعات بیشتر...

زنجبیل: این گیاه در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری کاشته می شود و به درجه حرارت بالا و بارندگی خوب نیاز دارد. اطلاعات بیشتر...

زبان درقفا:
اینو نمیدونم اصلا....

مرزنجوش : اطلاعات بیشتر...

مریم گلی: اطلاعات بیشتر...

بادرنجبویه : اطلاعات بیشتر... قسمت سازگاری را مطالعه بفرمایید :gol:

در مورد کل سبزیجات هم من اطلاع ندارم !

ببین در مورد گیاهان مختلف همونجور که مستحضرید اکولوژی آن ها اغلب در اینترنت موجود می باشد... این اطلاعات در سایت های خارجی نیز موجوده... برای تکمیل اطلاعات خدمتتون عرض میکنم. فرض کنید بذر یک گیاه را از خارج به داخل کشور وارد کردیم... با توجه به اقلیم گیاه مورد نظر میشه به روشی مناسب آن را برای ایران و اون اقلیم مد نظر شبیه سازی کرد... البته من وارد مباحث پیچیده سازگاری و اهلی کردن گیاهان دارویی نمیشم... اما با توجه به منشا گیاه دارویی میتونیم اطلاعات خوبی راجع به مرحله داشت این گیاه بدست بیاریم. ببین این که چه گیاهیی رو کی بکاریم هم یک بحث دیگست..... :gol:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
محمدرضا جان همه سبزیجات و ... که میشه کاشت دیگه! ایول بابا
ای کاش منم میکاشتما!

میگم حالا یه سوال من دارم:
اینا کدوماشون بذری کشت داده میشن؟

ممنونم!
یعنی سیر رو خود حبه اش رو تو باغچه بکارم؟

فكر كنم امسالو بخاطر برف و زمستون پيش از موعدش بيخيال بشين بهتره
اما سير رو اره حبه حبه ميكارن

poppp

عضو جدید
هورمون و ریزش میوه

هورمون و ریزش میوه

سلام به دوستان.من یه مطلب در مورد نقش هورمون در جلوگیری از ریزش میوه میخاستم.لطفا کمک کنین.ممنمون

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

s.sepehri

عضو جدید
کمک کنید....

کمک کنید....

من ترم ازلم یه تحقیق برای زیست عمومی می خوام زبان اصلی همراه ترجمه در مورد نانو تکنولوژی چی کار کنم از کجا پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:(

anastacia

عضو جدید
گزارش کــــارآموزی - مهندسی کشاورزی

گزارش کــــارآموزی - مهندسی کشاورزی

سلام بچه هــــا :gol:

کسی گزارش کارآموزی آماده نداره ؟ :(

ممنون میشم کــمک کنید

ماساچوست

اخراجی موقت
من ترم ازلم یه تحقیق برای زیست عمومی می خوام زبان اصلی همراه ترجمه در مورد نانو تکنولوژی چی کار کنم از کجا پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:(

هم زیاد گیر میاد هم من متخصص نانو هستم اما چون خیلی ها از کمک ها سو استفاده میکنند و انو میفروشند چنصد برابر منم به کسی راهنمایی میکنم که واقعا خودش یک تکانی بدهد و واقعا علاقمند و لازم داشته باشد نه اینکه با التماس متن اماده گیر بیاورد و معلوم نشود چه بود و چکارش کرد !!!!!!!!!!!

jodi joon

عضو جدید
کاربرد کلزا در صنعت

کاربرد کلزا در صنعت

سلام دوستای عزیز یه مطلب در مورد کاربرد کلزا در صنعت میخوام خیلی فوریه

"Pejman"

سلام دوستای عزیز یه مطلب در مورد کاربرد کلزا در صنعت میخوام خیلی فوریه

من همین 1 فایلو دارم......

فقط یجاش به این چیزی که میخواین اشاره شده اونم به طور مختصر :confused:

پیوست ها

• kolza.doc
    117.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز

Biological Nanotechnology

Andrew Pohorille, Michael New, Michael Wilson and Christophe Chipot Planetary Biology Branch, NASA Ames Research Center and Department of Pharmaceutical Chemistry, University of California San Francisco
Nanotechnology offers the prospect of designing and building novel materials and devices at the atomic level. A long-term goal of this field is to devise nanomachines that will be able to store, retrieve and replicate programs accurately, acquire raw materials, assemble them according to their programming, and obtain or generate the energy needed to carry out these elementary processes. Such capabilities are necessary before a nanomachine can ultimately replicate itself. Much of the current work in the design of nanomachines has utilized mechanical analogies in an attempt to duplicate macroscopic mechanisms, such as gears and rods, on a microscopic scale.
An alternative paradigm to the `mechanical engineering' approach to nanomachines is provided by biological systems. At the cellular level, information is stored by sequences of nucleic acids, which constitute the programs for the key functions of the organism. With the aid of appropriate enzymes, the specific sequence of nucleic acids is replicated, and, when necessary, repaired, with an error rate of only 10[SUP]-6[/SUP]. Other enzymes enhance the rates of chemical reactions in cells by several orders of magnitude. These reactions allow for building long biopolymers and operating the cellular machinery in an accurate and highly controlled manner. The energy necessary to drive these chemical reactions is captured from the environment by specialized assemblies of proteins. One broad class of energy-capturing proteins converts light energy into chemical energy, in the form of proton gradients across membranes. Since light energy can easily be distributed over large areas, we can envision large 2-dimensional arrays of nonomachines, each including a set of proton pumps for its power supply. However, naturally occuring light-driven proton pumps, such as bacteriorhodopsin, are complex and involve many, sometimes poorly-understood, stages. We propose to study the design of a simple, light-driven proton pump using state-of-the-art molecular modeling.
There are two basic components to a simple light-driven proton pump: a source of photo-generated protons and a `gate-keeper', which prevents these protons from re-binding to their source. Deamer has shown that polycyclic aromatic hydrocarbons, incorporated into membranes, release protons when they are illuminated. Our work will, therefore, focus on the design of the `gate-keeper.' Our initial approach involves a pair of proton acceptors, coupled to each other by a transient water bridge, and supported in the membrane by a small bundle of peptide helices. Upon illumination, the proton source transfers its proton to the first acceptor of the gate-keeper. While the reverse reaction is highly probable, irreversibility is ensured by a nonvanishing probability that the proton will be transferred to the second acceptor across a transient water bridge. Back transfer of the proton to the first acceptor, and thence to the proton source, is impeded by the free energy required to move the proton uphill towards the proton source, as well as by the disruption of the water bridge resulting from the change in the hydration of the two acceptors.
As a prototypical water-bridged proton transfer system, we will study the transfer of a proton across a water bridge from a formic acid to a formate anion. With a pK[SUB]a[/SUB] of 3.7, formic acid is a good model for the acidic glutamic and aspartic amino acids, which are good candidates for gate-keeper proton acceptors in the final system. Bilayers of glycerol-1-monooleate (GMO) will be used as models of biomembranes. Studies will be performed to determine the geometric constraints on the proton transfer as well as to elucidate the role of the environment on the proton transfer energetics. Based on the established principles, a prototypical peptide proton pump can be readily constructed and tested by experimentalists. Once it is successfully demonstrated that the pump performs its functions, it can be further optimized for efficiency and regulatory precision.
Beyond this application of biological principles to nanotechnology, we will work on designing small, peptide enzymes supported by membranes. Using membranes as the supporting material would allow for the reduction in the size of enzymes and aligning them in two-dimensional arrays. This, in turn, can prove very useful in synthesis of different types of polymers. Furthermore, using membrane-supported enzymes in combination with proton pumps and membrane-bound peptide channels could lead to a simple synthetic system entirely driven by light (with no other source of energy needed).

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام

10 تا سؤال خوب از فصل 2 کتاب مبانی بیوشیمی کشاورزی دکتر محمد صفری می خوام در بیارم از اول فصل تا ص43 سر اسید ها و باز ها ولی هیچی سر در نمی یارم. اگه کسی کمک کنه خیلی ممنون می شم.
اگه خواستید صفحات کتاب رو هم می ذارم.

"Pejman"

سلام

10 تا سؤال خوب از فصل 2 کتاب مبانی بیوشیمی کشاورزی دکتر محمد صفری می خوام در بیارم از اول فصل تا ص43 سر اسید ها و باز ها ولی هیچی سر در نمی یارم. اگه کسی کمک کنه خیلی ممنون می شم.
اگه خواستید صفحات کتاب رو هم می ذارم.

ریحانه جان این کتابه مال دانشگاه تهران نیست که کلا جلدش سفید هست ؟ کدومشو داری اونی که صفحه سفید داره یا اونی که توش خط کشت داره ؟ قیمتش 5500 هست ؟ من در خدمتم... ;)

♥MitrA

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریحانه جان این کتابه مال دانشگاه تهران نیست که کلا جلدش سفید هست ؟ کدومشو داری اونی که صفحه سفید داره یا اونی که توش خط کشت داره ؟ قیمتش 5500 هست ؟ من در خدمتم... ;)

شمام مثل من تو نخ قیمتین؟؟؟؟؟؟فکر کردم فقط خودم اصفهانیم:biggrin:

reyhaneh919

کاربر بیش فعال

نه 8500 قیمتش

اونیه که جلد قهوه ای داره انتشارات دانشگاه تهران هم هست

اینم عکس کتاب:

9640344761_240.jpg

"Pejman"

نه 8500 قیمتش

اونیه که جلد قهوه ای داره انتشارات دانشگاه تهران هم هست

اینم عکس کتاب:

مشاهده پیوست 74682

آهان منظورم همین بود....... این چاپ چهارم و پنجمشه نه ؟! من یک دونه 5500 تمونیشو داشتم... این سری جدید گرونش کردن.... کتاب لج دراریه کلا !!! ایششش..... اما در خدمتتم دوست عزیز ;) فصل دومش تیترشو بگو.... کلا 20 صفحه باید بشه دیگه ... درسته ؟ عنواناشو بگو... این بیوشیمی و فیتوشیمی به نوعی تغذیه دوستمه... تا کی وقت داری ؟ سوالای اون خیلی پخته تر از من هست ... تا کی میخواینشون ؟

جواب it is me : بله که قیمتش مهمه..... :D

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
آهان منظورم همین بود....... این چاپ چهارم و پنجمشه نه ؟! من یک دونه 5500 تمونیشو داشتم... این سری جدید گرونش کردن.... کتاب لج دراریه کلا !!! ایششش..... اما در خدمتتم دوست عزیز ;) فصل دومش تیترشو بگو.... کلا 20 صفحه باید بشه دیگه ... درسته ؟ عنواناشو بگو... این بیوشیمی و فیتوشیمی به نوعی تغذیه دوستمه... تا کی وقت داری ؟ سوالای اون خیلی پخته تر از من هست ... تا کی میخواینشون ؟

جواب it is me : بله که قیمتش مهمه..... :D

تا هفته ی بعد وقت هست چون کلاس قبلی ها تازه فردا می خوان فصل مشخص کنن که هر کس از کجا در بیاره

چاپ پنجمه

فصل دوم
آب و تحولات یونی
1-2- مقدمه
2-2- ساختمان شیمیایی آب
3-2- آب به عنوان یک حلال
4-2- الکترولیت ها
الف- الکترولیت های قوی
ب- الکترولیت های ضعیف
5-2- تفکیک آب
6-2- اسید ها . باز ها
7-2- تامپون ها یا محلول های بافر

تا سر اسید و باز می خوام

خیلی ممنون

somayeh amini

عضو جدید
مقاله

مقاله

سلام
مقاله راجع به نانو کامپوزیت پت میخواهم.ممنون
تالاراتون خیلی جالبه

"Pejman"

پیوست ها

• PET-pat06.pdf
    353 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • PEER_stage2_10.1177-2F8756087907083590.pdf
    163.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

"Pejman"

كوش يا پلات باند چيه؟
يه توضيح مختصر ميخوام

ببینین پلات باند ها رو معمولا برای خانواده مالواسه استفاده میکنن... مثل پنیرک و از این چیزا.... 2 تا کاربرد دارند.. یکیش اینه که گیاه رو قبل از انتقال به زمین اصلی و حتی خرانه میبرن توی پلات باند... پلات باند ها هم میتونن روی زمین بصورت لاینی (لاینر) کشت بشن... هم میتونن در ظرف باشه.... ازش به عنوان بستر کشت هم بعضی وقتا نام میبرن... فارسیش کلا یک چیز دیگستا... اما بچه های فضای سبز کلا میدونن این یعنی چی.. اطلاعاتم دقیق نیست و بهش استناد نکنین... اما در مورد خانواده مالواسه و گیاهان رینتی شک ندارم که این کارو میکنن... هم از بچه های گیاهان زینتی ... هم باغبانی و هم فضای سبز..... اینا میدونن چی میشه فارسیش... من نمیدونم همین حاشیه ها هم ازش استفاده میشه کرد یا نه !!! مصلا لاین های حاشیه مزرعه.... یا بیشتر گلخونه.... ممنونم سوالت جالب بود :gol:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین پلات باند ها رو معمولا برای خانواده مالواسه استفاده میکنن... مثل پنیرک و از این چیزا.... 2 تا کاربرد دارند.. یکیش اینه که گیاه رو قبل از انتقال به زمین اصلی و حتی خرانه میبرن توی پلات باند... پلات باند ها هم میتونن روی زمین بصورت لاینی (لاینر) کشت بشن... هم میتونن در ظرف باشه.... ازش به عنوان بستر کشت هم بعضی وقتا نام میبرن... فارسیش کلا یک چیز دیگستا... اما بچه های فضای سبز کلا میدونن این یعنی چی.. اطلاعاتم دقیق نیست و بهش استناد نکنین... اما در مورد خانواده مالواسه و گیاهان رینتی شک ندارم که این کارو میکنن... هم از بچه های گیاهان زینتی ... هم باغبانی و هم فضای سبز..... اینا میدونن چی میشه فارسیش... من نمیدونم همین حاشیه ها هم ازش استفاده میشه کرد یا نه !!! مصلا لاین های حاشیه مزرعه.... یا بیشتر گلخونه.... ممنونم سوالت جالب بود :gol:
ممنونم پژمان جان/ متوجه شدم /هم درموردش خوب توضيح داديد/ هم راهنماييتون برام مفيد بود/ميسي

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام 2 تا مطلب می خواستم واسه گزارش کارم یکی در مورد اسید میوه ها و اون یکی در مورد مواد جامد میوه ها

"Pejman"

سلام 2 تا مطلب می خواستم واسه گزارش کارم یکی در مورد اسید میوه ها و اون یکی در مورد مواد جامد میوه ها

سلام بعضی قسمتاش باید کاربردی باشه ... در مورد اسید میوه ها هست..

پیوست ها

• J. Exp. Bot.-2006-Lobit-1471-83.pdf
    262.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0