مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

morteza-eng

کاربر فعال
در خواست مقاله

در خواست مقاله

با سلام خدمت همه مهندسان عزیز
من چند تا مقاله در مورد گیاه خواران و گوشت خوران و همه چیز خواران و گردش ازت میخوام البته در مورد هر کدوم که داشته باشین نه همه
با تشکر

mojibala

عضو جدید
تازه واردم

تازه واردم

سلام

میشه یکی بهم کمک کنه که رابطه مساحی با کشاورزی چیه؟؟؟؟؟؟؟/

یا با گرایش خاک چیه؟؟؟؟؟؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی !

در مورد بلوط مازودار که یه گونه ی بلوط مخصوص جنگل های شمال ایران هستش مطلب میخوام . ممنون .

به من بی نوا کمک کنید . ارائه دارم :d

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام به همگی !

در مورد بلوط مازودار که یه گونه ی بلوط مخصوص جنگل های شمال ایران هستش مطلب میخوام . ممنون .

به من بی نوا کمک کنید . ارائه دارم :d

سلام این سه تارو میتونید ویو پیپر درارید یا تم پیپر
فکر کنم جالب بشه

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینو یادم رفت بگم که در مورد زیستگاه هاشون ، واریته هاشون ، گونه های بومی ، هرس ، تکثیر ، خواص چوبشون ، نوع بذر و کلا خصوصیات کلی گیاهشناسیشون باشه :D

اینی که دادی در چه موردی هست دقیقا ؟! :huh:

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
اینو یادم رفت بگم که در مورد زیستگاه هاشون ، واریته هاشون ، گونه های بومی ، هرس ، تکثیر ، خواص چوبشون ، نوع بذر و کلا خصوصیات کلی گیاهشناسیشون باشه :D

اینی که دادی در چه موردی هست دقیقا ؟! :huh:

آره دیگه داخل مقدمه اون میتونی بیابی

فرنوش خادمی

عضو جدید
سوال

سوال

الزامات زیست محیطی درمورد BOD و COD پساب اگه میتونید خوشحال میشم بهم کمک کنید لطفا تو پروفایلم جواب سوالم رو بدین بازم ممنون

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الزامات زیست محیطی درمورد BOD و COD پساب اگه میتونید خوشحال میشم بهم کمک کنید لطفا تو پروفایلم جواب سوالم رو بدین بازم ممنون

منم در مورد BOD5مطلب میخوام کسی داشت بهم بگه . و اینکه چرا بهش میگن بی اُ دی 5 روزه ؟ :huh:

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
رابطه که داره
بچه های فنی آب و خاکشناسی بهتر میدونن! اگه پیداشون بشه خوبه!

SAMIFAR

عضو جدید
کشاورز تازه کار!

کشاورز تازه کار!

دوستای عزیز سلام!
من هفته دیگه صاحب 1 باغچه کوچیک تو یه خونه می شم! دوست دارم که تو این باغچه یه چیزهایی بکارم که هم باغچه قشنگ بشه و هم محصولی داشته باشه که بتونم ازش استفاده کنم! می شه لطفا منو راهنمایی کنید که تو این فصل چی می تونم تو باغچه بکارم و از کجا باید تهیه کنم؟
ممنونم!

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
دوست عزيز چون تهران زمستاني سخت داره توصيه ميكنم الان كه دو ماهي با يخبندان فاصله هست رو سبزيجاتي مثل شاهي يا اسفناج بكاريد البته فكر نكنم اسفناج جواب بده اما خوب امتحان كنيد دور تا دور باغچه هم ميتونيد سير رو دانه اي بكاريد اما اگه نشاه كلم و كاهو گير اوردين ميتونيد اونا رو هم بكاريد توصيه ميكنم برا شبهاي برفي و يخبندان يه نايلون رو باغچه كوچيكتون بكشيد در واقع اگه يكماه قبل ميومدين ميشدتره تربچه گشنيز شويد رو هم بكاريد البته ميتونيد ترب سفيد هم الان بكاريد

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمدرضا جان همه سبزیجات و ... که میشه کاشت دیگه! ایول بابا
ای کاش منم میکاشتما!

میگم حالا یه سوال من دارم:
اینا کدوماشون بذری کشت داده میشن؟

SAMIFAR

عضو جدید
دوست عزيز چون تهران زمستاني سخت داره توصيه ميكنم الان كه دو ماهي با يخبندان فاصله هست رو سبزيجاتي مثل شاهي يا اسفناج بكاريد البته فكر نكنم اسفناج جواب بده اما خوب امتحان كنيد دور تا دور باغچه هم ميتونيد سير رو دانه اي بكاريد اما اگه نشاه كلم و كاهو گير اوردين ميتونيد اونا رو هم بكاريد توصيه ميكنم برا شبهاي برفي و يخبندان يه نايلون رو باغچه كوچيكتون بكشيد در واقع اگه يكماه قبل ميومدين ميشدتره تربچه گشنيز شويد رو هم بكاريد البته ميتونيد ترب سفيد هم الان بكاريد
ممنونم!
یعنی سیر رو خود حبه اش رو تو باغچه بکارم؟

hadihs

عضو جدید
سلام دوستان !
من دارم یه متن ترجمه می کنم ! ولی تو یه جا گیر کردم !
معنی این اصطلاح چی میشه !
Handless holder
جمله ش هم اینه !
in lebanon the handless holder are without arable land

لطفا کمک کنید.
ممنون

seyyedalizeinali

عضو جدید
سلام دوستان !
Handless holder
جمله ش هم اینه !

لطفا کمک کنید.
ممنون
سلام دوست گرامی. واژه holder که نگهدارنده میشه. handless یعنی بدون اهرم یا دست، میشه اتوماتیک هم ازش برداشت کرد. حالا این برداشت منه. امیدوارم کمک کنه.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان !
Handless holder
جمله ش هم اینه !

لطفا کمک کنید.
ممنون
میشه کل عبارت رو بفرستی؟ جمله های قبل و بعدش هم.

دنیا90

عضو جدید
با سلام واحترام.من دانشجوی ارشد بیوتکنولوژی هستم لطفا بهترین سایتها را برای تحقیق در زمینه ی دگرگونی ژنتیکی گیاهان معرفی کنیدبا تشکر

saeedfakhr

عضو جدید
کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک

با سلام از دوستان می خواستم اگر مطلبی در خصوص کشاورزی ارگانیک دارند یا منابعی دارند معرفی کنند باتشکر

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

mohsen_blid

عضو جدید
ایجاد تعاونی برای کشاورزی(باغبانی)

ایجاد تعاونی برای کشاورزی(باغبانی)

سلام خدمت دوستان گل باشگاه
یه سوال دارم کسی تا به حال برای کشاورزی و ایجاد باغ رفته تعاونی ایجاد کنه و از تسهیلاتش استفاده کنه ؟
اگر اره ممنون میشم منم در جریان بزارید که چطور میشه این کار رو کرد
هر اطلاعاتی از نحوه گرفتن تسهیلات داردی ممنون میشم برام بزارید

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسين كشاورزي كمك فوري به اين سوال دارم/ من درمورد يك سري گياهان دارويي به دنبال كشت اونها هستم / از مشخصات گياه گرفته تا كشت و شرايط ابو هوايي و اين چيزيا خواهش دارم در اين زمينه منو راهنمايي كنيد/
واينكه اگر كتابي درمورد اينكه بتونيم بدونيم گياهان رو در چه فصلي با چه اب و هوايي ميشه كشت كرد رو بهم بگه ممنون ميشم / كه به سوالم جواب داده بشه/ از همتون سپاسگزارم/

seyyedalizeinali

عضو جدید
مهندسين كشاورزي كمك فوري به اين سوال دارم/ من درمورد يك سري گياهان دارويي به دنبال كشت اونها هستم / از مشخصات گياه گرفته تا كشت و شرايط ابو هوايي و اين چيزيا خواهش دارم در اين زمينه منو راهنمايي كنيد/
واينكه اگر كتابي درمورد اينكه بتونيم بدونيم گياهان رو در چه فصلي با چه اب و هوايي ميشه كشت كرد رو بهم بگه ممنون ميشم / كه به سوالم جواب داده بشه/ از همتون سپاسگزارم/
سلام دوست گرامی. اگه اسم گیاهان مشخص بودند، بهتر میشه نظر داد. چون هر گیاه داروئی نیازهای اکوفیزیولوژیکی خاصی برای کشت و پرورش داره. البته یک کتاب هست به نام تولید و پرورش بضی از گیاهان داروئی تألیف دکتر سعید دوازده امامی شاید کمکتون کنه.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست گرامی. اگه اسم گیاهان مشخص بودند، بهتر میشه نظر داد. چون هر گیاه داروئی نیازهای اکوفیزیولوژیکی خاصی برای کشت و پرورش داره. البته یک کتاب هست به نام تولید و پرورش بضی از گیاهان داروئی تألیف دکتر سعید دوازده امامی شاید کمکتون کنه.
خيلي لطف كرديد عزيزم/
مركزي يا جايي رو ميشناسيد كه كمك بهمون كنن درمور كشت گياهان/

seyyedalizeinali

عضو جدید
خيلي لطف كرديد عزيزم/
مركزي يا جايي رو ميشناسيد كه كمك بهمون كنن درمور كشت گياهان/
مرکز که زیاد هست. شما به مراکز ترویج جهاد کشاورزی، مراکز تحقیقات کشاورزی که مراجعه کنید کمکتون می کنن. تو کرج هم خودش که مرکز دانشکده های کشاورزی معتبر ایرانه.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی

سوالت خیلی کلی هست معصومه جان

اما این کتاب بهت کمک میکنه... خلاصه مختصر و مفید هست:

كتاب «كاشت، داشت و برداشت گياهان دارويي» محتوي راهنماي كاربردي پرورش 40 گياه دارويي مهم در ايران
مهندس داراب يزداني، سحر شهنازي و حامد سيفي مولفان اين كتاب هستند