مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

farzad26

عضو جدید
کمک میخوام دوستای من

کمک میخوام دوستای من

سلام دوستان اینجا کسی هست که واسه جلسه دفاع پاورپینت داشته باشه نمونه میخوام تو روخدا:cry:

m.mahmoody

عضو جدید
با سلام در مورد درخت گردو رشد بهترو باردهی بیشتر آن اگه امکان داره توضیح دهید

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام دوستان اینجا کسی هست که واسه جلسه دفاع پاورپینت داشته باشه نمونه میخوام تو روخدا:cry:
از استادراهنمات کمک بگیر، یکی از وظایف اساتید راهنما اینه که یه پاورپوینت نمونه برای دفاع به شما بدن و پاور آماده شده ی شما رو اصلاح کنن

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
بااين هواي سرد .. كلن تمام درخت گردوها رو سرمازده.. مهندس افشين ميتونه راهنماييت كنه

گردو که به سرما مقاومه !!! گرم و سرد شدت هوا گه فقط به درخت اسیب میزنه !

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
با سلام در مورد درخت گردو رشد بهترو باردهی بیشتر آن اگه امکان داره توضیح دهید

سلام

توی باغداری قبل از احداث باغ باید به فکر افزایش تولید بود، بعدش کار زیادی نمیشه انجام داد

باید زمین و خاک خوب در کنار رقم و اقلیم مناسب در درجه اول اهمیت قرار بگیره

با این اوصاف رعایت چند نکته بعد از کاشت مفید خواهد بود:
چالکود اصولی توی فصول سرد سال
سم پاشی زمستانه
در صورت نیاز محلول پاشی در اواخر فصل رویشی(بادر نظر گرفتن غلظت کم ازت)
رعایت بهداشت باغ (خصوصا در ارتباط با قارچها)

اگه اقلیم طوریه که سرمای دیررس بهاره باغات رو اذیت میکنه شک نکنین گردو توی این شرایط به شدت آسیب میبینه و محصول دهیش مختل میشه، در همچین مواردی اصول مبارزه با سرما زدگی باید رعایت بشه

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
بااين هواي سرد .. كلن تمام درخت گردوها رو سرمازده.. مهندس افشين ميتونه راهنماييت كنه

گردو که به سرما مقاومه !!! گرم و سرد شدت هوا گه فقط به درخت اسیب میزنه !

گردو توی فصل زایشی به شدت به سرما حساسه...مخصوصا سرمای دیررس بهاره

نکته ای که باید در مورد باغات گردو رعایت بشه اینه که زیر این درخت گیاهانی مث یونجه کشت نشه بخاطر داستان آللوپاتی گردو از رمق میوفته

Barabox

عضو جدید
سلام دوستان
در مورد کشت خربزه
پیشنهادی جهت افزایش تولید هست؟

تو ایرانشهر سیستان واسه کشت هندوانه نایلون مینداختن و موقع آبیاری آب تا چند روز میموند و رطوبت داشت
ایده ش عملیه ؟ با توجه به مصرف بالای آب خربزه
باعث پوسیدگی یا مشکل دیگه نمیشه ؟

در مورد کشت نشایی مطلب میخواستم
دوستان پیشنهادی ندارین در مورد این روش کاشت؟

آخرین ویرایش:

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام دوستان
در مورد کشت خربزه
پیشنهادی جهت افزایش تولید هست؟

تو ایرانشهر سیستان واسه کشت هندوانه نایلون مینداختن و موقع آبیاری آب تا چند روز میموند و رطوبت داشت
ایده ش عملیه ؟ با توجه به مصرف بالای آب خربزه
باعث پوسیدگی یا مشکل دیگه نمیشه ؟

در مورد کشت نشایی مطلب میخواستم
دوستان پیشنهادی ندارین در مورد این روش کاشت؟
فک کنم اگه با یه چیزی خربزه ها از سطح زمین قاصله بدید دچار پوسیدگی نمیشه !!!

4989449

عضو جدید
سلام دوستان
من برای پایان نامه کارشناسی یک موضوع خوب میخوام رشتم محیط زیسته.در مورد آلودگی ها .لطفا کمکم کنین
ممنون.

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من برای پایان نامه کارشناسی یک موضوع خوب میخوام رشتم محیط زیسته.در مورد آلودگی ها .لطفا کمکم کنین
ممنون.

اخ گفتی!!منم به موضوع وسواس پیدا کردم !!
مشکل من اینه یه عالمه موضوع تو ذهنمه ولی نمیتونم از بینش انتخاب کنم !!!! چیکار کنم !؟!

من با رشته شما اشنا نیستم همین طوری یه چیزی به ذهنم رسید میگم شاید بدردت بخوره ..
میتونی راجب تاثیر الودگی هوا در سوختگی یا کلا یکب از بیماری های فیزیولوکی فضای سبز سهرتون کار کنی...
محدود ترش مثلا تاثیر الودگی هوا روی فلان گونه درخت درسطح شهر خودتون !! البته به یه کارشناس گیاهپزشک نیاز خواهی داشت !

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام.می خواستم بدونم حلقه کشت چیه و طریقه استفاده ش چیه برای برداشتن یک دهم حجم از یک محیط مایع

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
من یه سری مطلب یا مقاله در مورد تاثیر عصاره تفاله زیتون بر روند رشد و عملكرد گیاهان باغی و زراعی می خواستم
ممنون میشم اگه دوستان کمکم کنند

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام
یک سوالی برام پیش اومده
کود مرغی میزان چیش بیشتره؟ ازت؟ پتاس؟ یا فسفات؟!

ممنونم :gol:

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام
یک سوالی برام پیش اومده
کود مرغی میزان چیش بیشتره؟ ازت؟ پتاس؟ یا فسفات؟!

ممنونم :gol:

سلام...بله همونطور که الی خانم حدس زدن ازت بیشتری داره...
جالبه بدونید کود مرغی بیشترین کاربردش توی تولید خوراک دام و طیوره!!! خیلی از دامداریها مخصوصا خارج از کشور و شرکتهای تولید کننده خوراک دام ازش استفاده میکنن.از اسیدهای آمینه غنیه..البته با در نظر گرفتن شرایطی

یه توضیح کوچیک
ترکیب نوع کوددامی رو معمولا کیفیت خوراک دام و محیط نگهداری دام تعیین میکنه
حتی کودی که روم به دیوار! با ادرار مخلوط شده از ازت بالاتری طبیعتا برخورداره و کلا همچین مسایلی کیفیت کود رو بالا و پایین میکنه

"Pejman"

گزینه یک ! ازت ؟!؟؟!
مرسی
سلام...بله همونطور که الی خانم حدس زدن ازت بیشتری داره...
جالبه بدونید کود مرغی بیشترین کاربردش توی تولید خوراک دام و طیوره!!! خیلی از دامداریها مخصوصا خارج از کشور و شرکتهای تولید کننده خوراک دام ازش استفاده میکنن.از اسیدهای آمینه غنیه..البته با در نظر گرفتن شرایطی

یه توضیح کوچیک
ترکیب نوع کوددامی رو معمولا کیفیت خوراک دام و محیط نگهداری دام تعیین میکنه
حتی کودی که روم به دیوار! با ادرار مخلوط شده از ازت بالاتری طبیعتا برخورداره و کلا همچین مسایلی کیفیت کود رو بالا و پایین میکنه

بله ممنونم از جوابتون.اما آیا کود مرغی حاوی فسفر نیست؟ بیشتر از ازت منظورمه....

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
مرسی

بله ممنونم از جوابتون.اما آیا کود مرغی حاوی فسفر نیست؟ بیشتر از ازت منظورمه....

ببینید فسفر کود مرغی از ازت کود مرغی کمتره حتی برخی منابع کود مرغی رو از نظر فسفر شاخص میدونن.اما من معتقدم رژیم غذایی دام در تعیین ترکیب کود حرف اول رو میزنه

"Pejman"

ببینید فسفر کود مرغی از ازت کود مرغی کمتره حتی برخی منابع کود مرغی رو از نظر فسفر شاخص میدونن.اما من معتقدم رژیم غذایی دام در تعیین ترکیب کود حرف اول رو میزنه

نمیدونم من چرا همیشه حس میکردم فسفرش ارزشمندتره!
مرسی از پاسختون

dorzadeh21

عضو جدید
سلام جز کشاورزی هم هست یکی ماشین آلات کشاورزی ( مکانیزاسیون ) یکی مکانیک ماشین آلات کشاورزی

ever green 1

کاربر فعال
سلام دوستان، میخواستم راهنمایی کنین اگه کسی خارج از دانشگاه بخواد کتاب علمی ترجمه کنه از کجا باید شروع کنه. مراحلش چطوریه ؟ سخته؟

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام دوستان، میخواستم راهنمایی کنین اگه کسی خارج از دانشگاه بخواد کتاب علمی ترجمه کنه از کجا باید شروع کنه. مراحلش چطوریه ؟ سخته؟

سلام
منظورتونو لطفا واضحتر بگین...ترجمه کنه یا بده ترجمه کنن؟

ever green 1

کاربر فعال
سلام
منظورتونو لطفا واضحتر بگین...ترجمه کنه یا بده ترجمه کنن؟
چون من فارغ التحصیل شدم، دیگه با مجموعه دانشگاه زیاد سر وکار ندارم. دوست دارم یه کتابی ترجمه کنم. اما نمیدونم از کجا شروع کنم. (ترجمه و چاپ رو خودم انجام بدم).

eliot -esf

کاربر ممتاز
چون من فارغ التحصیل شدم، دیگه با مجموعه دانشگاه زیاد سر وکار ندارم. دوست دارم یه کتابی ترجمه کنم. اما نمیدونم از کجا شروع کنم. (ترجمه و چاپ رو خودم انجام بدم).

قانونش اینه که اول شما یه جا کتابی که تصمیم دارید ترجمه کنید ثبت کنید چون بعد ممکنه حقتون خورده بشه !! اما با فارغ شدن قطعا دسترسی ندارید !! دو تا پیشنهاد ...
1- به یکی از اساتید دوران تحصیلتون مراجعه کنید و بهش بگید !! ترجمه با شما ویرایش و امتیاز حق ترجمه کتاب با استادتون !!
البته اگه کتاب واقعا بدرد بخور و بیسی میباشد !! اینشکلی میتونید از چاپخونه یونیتون استفاده کنید هزینه ای براتون نداره!!

2- اگه صرفا میخواید سی وی پر کنید سعی کنید کتاب ها کوچک انتخاب کنید و انتشاراتی اشنا پیدا کنید که در حجم کم با قیمت مناسب براتون چاپ کنه !!

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز

باید با معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه یا یه انتشاراتی صحبت کنین...مراحل خاصی داره و همچنین ضوابط خاص.یه سری استعلامات و شرایط باید احراز بشه

ever green 1

کاربر فعال
باید با معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه یا یه انتشاراتی صحبت کنین...مراحل خاصی داره و همچنین ضوابط خاص.یه سری استعلامات و شرایط باید احراز بشه

قانونش اینه که اول شما یه جا کتابی که تصمیم دارید ترجمه کنید ثبت کنید چون بعد ممکنه حقتون خورده بشه !! اما با فارغ شدن قطعا دسترسی ندارید !! دو تا پیشنهاد ...
1- به یکی از اساتید دوران تحصیلتون مراجعه کنید و بهش بگید !! ترجمه با شما ویرایش و امتیاز حق ترجمه کتاب با استادتون !!
البته اگه کتاب واقعا بدرد بخور و بیسی میباشد !! اینشکلی میتونید از چاپخونه یونیتون استفاده کنید هزینه ای براتون نداره!!

2- اگه صرفا میخواید سی وی پر کنید سعی کنید کتاب ها کوچک انتخاب کنید و انتشاراتی اشنا پیدا کنید که در حجم کم با قیمت مناسب براتون چاپ کنه !!

ممنون از راهنماییتون،

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اول باید ی کتاب رو انتخاب کنید و بهتر چاپ 2013 به بعد باشه بعد باید با ی استاد هماهنگ کنی که نفوذ داشته باشه چون اساتیدی که نفوذ زیادی ندارند هم براتون نمی تونن کار خواصی انجام بدهند بعد از ترجمه کار اصلی شروع میشه باید چند استاد اون رو بخونن و متقاعد بشن این کتاب خوبه و اگر استادی انتخاب کنی که در دانشگاه محل تدریسش انتشارات داشته باشن کلی جلو می افتی استاد با نفوذ برای دو مورد اخر خیلی مهمه

ever green 1

کاربر فعال
سلام اول باید ی کتاب رو انتخاب کنید و بهتر چاپ 2013 به بعد باشه بعد باید با ی استاد هماهنگ کنی که نفوذ داشته باشه چون اساتیدی که نفوذ زیادی ندارند هم براتون نمی تونن کار خواصی انجام بدهند بعد از ترجمه کار اصلی شروع میشه باید چند استاد اون رو بخونن و متقاعد بشن این کتاب خوبه و اگر استادی انتخاب کنی که در دانشگاه محل تدریسش انتشارات داشته باشن کلی جلو می افتی استاد با نفوذ برای دو مورد اخر خیلی مهمه

ممنون از راهنماییتون. اساتید دانشگاه معمولا خودشون برای ترجمه گزینه هایی رو دارن. ضمنا خود دانشگاه انتشارات داره اما تا جایی که اطلاع دارم باید حتما یه استاد همراهمون باشه.