مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
خب چرا این همه دردسر؟! یه کتاب پیدا می کنیم خودمون ترجمه می کنیم بعدشم با یه انتشارات صحبت می کنیم و می چاپیمش دیگه! اگه شرایط و استعلامات احراز نشه چی میشه؟!!

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
خب چرا این همه دردسر؟! یه کتاب پیدا می کنیم خودمون ترجمه می کنیم بعدشم با یه انتشارات صحبت می کنیم و می چاپیمش دیگه! اگه شرایط و استعلامات احراز نشه چی میشه؟!!

اولا باید استعلام بشه که کتاب قبلا ترجمه نشده باشه بعدشم یه سری قوانین در مورد شرایط ترجمه رسمی یک کتاب وجود داره که اونم باید رعایت بشه و الا مقامات ذیصلاح ترجمه رو قبول ندارن

Phyto

مدیر تالار
اولا باید استعلام بشه که کتاب قبلا ترجمه نشده باشه بعدشم یه سری قوانین در مورد شرایط ترجمه رسمی یک کتاب وجود داره که اونم باید رعایت بشه و الا مقامات ذیصلاح ترجمه رو قبول ندارن
مقامات ذیصلاح یعنی کیا؟!
اگه قبول نکنن چی میشه؟

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
مقامات ذیصلاح یعنی کیا؟!
اگه قبول نکنن چی میشه؟

یعنی شوارای انتشارات یعنی کسایی که به کتاب فیپا و شابک میدن، یعنی وزارت ارشاد
ضمنا برای ترجمه رضایت انتشارات یا صاحب اثر لازمه و الا از نظر حقوقی بعدا مشکلات زیادی ممکنه پیش بیاد
از طرفی خیلی از انتشاراتیها برای تضمین بیشتر فروش و بازگشت هزینه هاشون کتابهایی که حداکثر5سال از انتشارشون گذشته رو قبول میکنن

roshy

عضو جدید
سلام من اومدم یه سوال دارم من امسال دکتری دانشگاه شبانه و پیام نور و غیر انتفاعی و پردیس خودگردان مجاز شدم برای زراعت بعد من روزانه میخوام اما روزانه مجاز نشدم , ولی دوست دارم انتخاب رشته کنم و ثبت نام نکنم اگه قبول بشم حتی اگه مصاحبه نرم اونوقت محرومیت داره دوستام میگن انتخاب رشته نکن چون دو سال محروم میشی? بعد یه سوال دیگه هم دارم من مجوز تدریس از دانشگاه جامع علمی کاربردی دارمازرسال 91 و پارسال مصاحبه دانشگاه جامع هم دعوت شدم , برای همین تو فرم سهمیه مربی بله رو زدم ایا مقصود از مربی ازمایشی همون حق التدریس هست و من میتونم از این سهمیه استفاده کنم یا نه?این قسمت دوم سوالم برام خیلی مهمه چون میخوام سال دیگه ازش استفاده کنم اگه میشه راهنمایی کنید ممنونم

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من مهندسی شیمی_صنایع غذایی هستم
میخواستم ببینم شما چه دوره های آموزشی واس گذروندن پیشنهاد میدین؟!

اغلب بچه های مهندسی شیمی باشگاه گرایشهای دیگه غیر صنایع غذایی هستن واس خاطر همین گفتم از شما کمک بگیرم:)

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته لازم به ذکر که درسم تموم شده و منظورم دوره هایی هست که شایددر روند استخدام موثر باشن!

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
کمک !کمک !
من در مورد اسید اسکوربیک و تاثیر محلول پاشی اون روی گیاهان به طور اورژانسی مطالبی نیاز دارم . ممنون می شم اگه دوستان بتونن کمکم کنند

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام
کمک !کمک !
من در مورد اسید اسکوربیک و تاثیر محلول پاشی اون روی گیاهان به طور اورژانسی مطالبی نیاز دارم . ممنون می شم اگه دوستان بتونن کمکم کنند
سلام . نمیدونم به درد میخوره یا نه . تو فایل PDF هست
[h=3]اﺛﺮ ﺗﻨﺶ ﻛﻢ آﺑﻲ و ﻣﺤﻠﻮل ﭘﺎﺷﻲ اﺳﻴﺪ آﺳﻜﻮرﺑﻴﻚ[/h]

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام در مورد کودها برگپاش توضیح بدید و بگید چقدر موثر هستن باتشکر

سلام . همین حد با توجه به تجربه شخصی خودم بگم ، کودی که به پای گیاه داده میشه تاثیر خیلی بیشتری نسبت به برگپاشی داره .
در مورد چه چیزی از کود برگپاش ؟ اغلب کودهای مایع رو برگپاشی هم میکنن ، فقط دز مصرفش با پای گیاه فرق میکنه .

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من اومدم یه سوال دارم من امسال دکتری دانشگاه شبانه و پیام نور و غیر انتفاعی و پردیس خودگردان مجاز شدم برای زراعت بعد من روزانه میخوام اما روزانه مجاز نشدم , ولی دوست دارم انتخاب رشته کنم و ثبت نام نکنم اگه قبول بشم حتی اگه مصاحبه نرم اونوقت محرومیت داره دوستام میگن انتخاب رشته نکن چون دو سال محروم میشی? بعد یه سوال دیگه هم دارم من مجوز تدریس از دانشگاه جامع علمی کاربردی دارمازرسال 91 و پارسال مصاحبه دانشگاه جامع هم دعوت شدم , برای همین تو فرم سهمیه مربی بله رو زدم ایا مقصود از مربی ازمایشی همون حق التدریس هست و من میتونم از این سهمیه استفاده کنم یا نه?این قسمت دوم سوالم برام خیلی مهمه چون میخوام سال دیگه ازش استفاده کنم اگه میشه راهنمایی کنید ممنونم

سلام. بخش اول سوالت محروم نمیشی. البته از موقع انتخاب رشته گذشته.... چیکار کردی؟.

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام
من نیاز به کسی دارم که نگارش مقاله انگلیسی بلد باشه !!
قیمتش هم مناسب باشه !! فقط اینکه نوشتن و اصطلاحات آکادامیک بلد باشه برام مهمه !! :w05:

eliot -esf

کاربر ممتاز
آیا در پوستر باید رفرنس ها را بنویسیم !؟؟!

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام. موسسه ایی یا فردی را میشناسین که مقاله ISI بنویسه؟ مثل کشاورزی- گیاهان دارویی و همچنین شیمی و بیوشیمی؟ ممنونم :heart::gol::heart:

nazi jooon

کاربر ممتاز
بچه ها یکی بود در مورد خرفه مطلب میخواست..!
من یادم نمیاد کی بود..من دارم..اگه پیامشو پیدا کردین یا می دونین کیه بهم خبر بدین ..
با تشکر....

ghasedak93

عضو جدید
بچه ها یکی بود در مورد خرفه مطلب میخواست..!
من یادم نمیاد کی بود..من دارم..اگه پیامشو پیدا کردین یا می دونین کیه بهم خبر بدین ..
با تشکر....

سلام کاربر پروانه سفید تو تالار (سوال، درخواست، مشاوره > گیاهان دارویی) خواسته بودن.

roshy

عضو جدید
خیلی بدین بچه ها خو سوال منو جواب ندادین منم قهرم شبانه دکتری زراعت مجاز شدم انتخاب رشته نکردم از ترس محرومیت:surprised: حداقل بیاین به دادم برسین امسال روزانه قبول بشممممممممممممم:mad::biggrin:

roshy

عضو جدید
سلام. بخش اول سوالت محروم نمیشی. البته از موقع انتخاب رشته گذشته.... چیکار کردی؟.

اوا سلام الان دیدم پیامتونو انتخاب رشته نکردم گرچه برام فرق نداشت چون شبانه هزینه داره نمیخواستم برم فقط میخواستم ببینم که تا چه حدی هست کجا مصاحبه دعوت میشم که ترسیدم گفتن محروم میشی نری منم کلا بیخیالش شدم میخوام برا سال بعد روزانه بخونم

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام کسی اپتامر تاحالا ساخته ؟!
اصلا اپتامر تو کشاورزی جایگاهی داره ؟!

eliot -esf

کاربر ممتاز
اصلا چی هست این اپتامر؟!

یسری توالی DNA ای که به صورت حسگر عمل میکنه و میتونه به لیگاند خاصی از پروتین ها مثلا متصل بشه و برامون مثلا فلان پروتین پیدا کنه !!
تو پزشکب به جا انتی بادی جدیدا داره استفاده میشه چون دوامش بیشتر از انتز بادی کاربردی تر و علاقه مند ها بیشتری داره !!
میخوام بدونم تو کشاورزی هم روش کار شده ؟!
مثلا میشه اپتامر برا فلان سم ساخت تاثیر سم براساس اون اپتانر بر حشرات دید !!
(بله ایده های تزم دارم لو میدمااا همچین شخصیتیم!! )

eliot -esf

کاربر ممتاز
اقا کسی نمونه پروپوزال اماده داره ؟! برا درس روش تحقیق به من میده ؟!

eliot -esf

کاربر ممتاز
یه سوال مسخله بپرسم ! متوسط سنی چی بود چه شکلی بدست میاد !؟!؟
مثلا
میگه
اول دبستان 20 سالم 10 الوده
دوم دبستان 10سالم 2 الوده
سوم دبستان 15 سالم 1 الوده
متوسط سنی اینها چی میشه ؟!

Phyto

مدیر تالار
یه سوال مسخله بپرسم ! متوسط سنی چی بود چه شکلی بدست میاد !؟!؟
مثلا
میگه
اول دبستان 20 سالم 10 الوده
دوم دبستان 10سالم 2 الوده
سوم دبستان 15 سالم 1 الوده
متوسط سنی اینها چی میشه ؟!

مجموع سن این 58 نفر تقسیم بر تعدادشون!!! :D

اقا کسی نمونه پروپوزال اماده داره ؟! برا درس روش تحقیق به من میده ؟!

من دارم ولی کشاورزیه به درد خانم دکترا نمیخوره!!

Phyto

مدیر تالار
یسری توالی DNA ای که به صورت حسگر عمل میکنه و میتونه به لیگاند خاصی از پروتین ها مثلا متصل بشه و برامون مثلا فلان پروتین پیدا کنه !!
تو پزشکب به جا انتی بادی جدیدا داره استفاده میشه چون دوامش بیشتر از انتز بادی کاربردی تر و علاقه مند ها بیشتری داره !!
میخوام بدونم تو کشاورزی هم روش کار شده ؟!
مثلا میشه اپتامر برا فلان سم ساخت تاثیر سم براساس اون اپتانر بر حشرات دید !!

این جور بحثا بیشتر تو بیوتکنولوژی کاربرد داره

eliot -esf

کاربر ممتاز
مجموع سن این 58 نفر تقسیم بر تعدادشون!!! :D

من دارم ولی کشاورزیه به درد خانم دکترا نمیخوره!!
برا متوسط سنی شکفتید !! خخخ
ملسی خانم دکتر کیه ؟!؟ من میخواستم از داداش حمید گرفتم ملسی ملسی
این جور بحثا بیشتر تو بیوتکنولوژی کاربرد داره
اهوم هر چی کار جدید میشه برا اونا!!
خودمم بخار یه دلایل دیگه منصرف شدم
خسته شدم این همه ایده دادم اخرشم هیچ هیچ !!
کسی تز نداره در راه خدا . به من مسکین ایده کمک کنید ....(خنده )

سوهاسهرابی

عضو جدید
DSC_0570.JPGDSC_0571.JPGبا سلام من توت فرنگی کاشتم به روش هیدروپونیک البته تو حیاط خونمون تو منطقه کویری زندگی میکنیم . اما نمیدونم چرا بعضی از بوته هام برگاش قهوه ای و قرمز میشه و بعدش کاملا خشک میشه یکی از بوته هام اینطوری شد و کاملا از بین رفت . چند تا از بوته ها تو آفتابه وسط حیاط و رطوبت بالا و چندتای دیگه از بوته هام تو نیمه آفتاب و رطوبت پایین قرار داره . این حالت خشک شدن تو بوته هایی که در آفتاب وسط حیاط قرار دارن بیشتره . مگه توت فرنگی نباید در آب و هوای گرم و مرطوب باشه؟ محلولی که به همشون میدم یکسانه . کسی میدونه چرا اینطوری میشن؟؟؟؟ ممنون اگه جواب بدین