مسابقه ••• تشخیص عکسهای میکروسکوپی!

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
حالا قبل این که اینا رو بخونی یه اصول قارچ شناسی رو بخون بهتره ها!جواب رو ندادم یه راهنمایی کردم... شما اون قارچی که گفتی لوکوآسکومیست ها بود... ولی سوال از پیرونومیست هاست!
كتاب اصول قارچ شناسي ندارم !اين كتابم قبلا خوانده بودم يادم امد يك چيزهايي درمورد قارچ ها نوشته بود گفتم 1نگاه بندازم شايد جواب پيدا كنم اما نه همون چيزهاي ابتدايي كتاب پيش و دبيرستان از روي همين كتاب ترجمه كردن ! بايد اندام قارچ بگيم؟نخندين ها ! اعصباني نشين لطفا ! اسپور نيست ؟

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كتاب اصول قارچ شناسي ندارم !اين كتابم قبلا خوانده بودم يادم امد يك چيزهايي درمورد قارچ ها نوشته بود گفتم 1نگاه بندازم شايد جواب پيدا كنم اما نه همون چيزهاي ابتدايي كتاب پيش و دبيرستان از روي همين كتاب ترجمه كردن ! بايد اندام قارچ بگيم؟نخندين ها ! اعصباني نشين لطفا ! اسپور نيست ؟

عصبانی نشدم... ولی خندیدم... چرا توش اسپور هم هست! اون اندامم که میبینی بهش میگن پریتسیوم که بعضی از قارچ های گروه آسکومیست ها دارند... که داخلش آسک و آسکوسپور (اسپور) هست....

فقط باید اسم قارچ شو بگی مثل همون... phyllostica که گفتی... که فرم غیر جنسی یه لوکوآسکومیست هست...که ایجا بیماری رو انگور میکنه...

ولی با این حال بازم از تلاشت خوشم میاد! کم نمیاری!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم تصویری از نمای نزدیک تر:

senjed A

عضو جدید
کتاب الکسو ندارم :(
دارم از روی یه پاور پوینت نگاه میکنم
Ceratocystis نیست؟

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب الکسو ندارم :(
دارم از روی یه پاور پوینت نگاه میکنم
Ceratocystis نیست؟

آفریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییین!! زدی تو خال.... درسته...... نه من از یه کتاب دیگه گفتم صفحه بعدشی!

جنس Ceratocysist از همین خانواده... از راسته Micoroasecales که در این تصویر پریتسیوم های با گردن بلندش را میبینیم!

سوال بعد سنجد جان!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اه! همه تشکر کردن رفتن که! خب سوال راحته دیگه خود سنجد گفته!

میگم این چیزه دیگه اون چیزه! (چرا به ذهنم نمیرسه!)
یه نما از بالای بازیدیوکارپه دیگه (هنوز کامل شکل نگرفته) که روی پایه Stalk بازیدیومه ... (چقدر شبیه تخم مرغه) اون سفید دور تا دور هم Gill تشریف داره!

نظری دادیم دیگه! :D

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
اه! همه تشکر کردن رفتن که! خب سوال راحته دیگه خود سنجد گفته!

میگم این چیزه دیگه اون چیزه! (چرا به ذهنم نمیرسه!)
یه نما از بالای بازیدیوکارپه دیگه (هنوز کامل شکل نگرفته) که روی پایه Stalk بازیدیومه ... (چقدر شبیه تخم مرغه)

نظری دادیم دیگه! :D

خوب شما نظر نمیدادین و تشکر میکردین سنگین تر بود ;) اما حالا که نظرتون گفتین بگذارین منم بگم بخندیم !! نماتد که تخم مرغ خورده تو گلوش گیر کرده :biggrin:

senjed A

عضو جدید
دوستان همه لطف دارن:w27:
اندام جنسی رو درست تشخیص دادین آقا حمید ولی بازیدیوکارپ نیست.
دقت نکرده بودم چقدر شبیه تخم مرغه شما خیلی دقتتون بالاست بهتون تبریک میگم:gol:

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزیزم خوبی؟ خوش اومدی...من جواب مسابقه رو دادم...شکل آپتسیوم هست... حالا من باید سوال بعدی رو بذارم که هنوز نذاشتم! واسه همون عکسی نمیبینید!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان همه لطف دارن:w27:
اندام جنسی رو درست تشخیص دادین آقا حمید ولی بازیدیوکارپ نیست.
دقت نکرده بودم چقدر شبیه تخم مرغه شما خیلی دقتتون بالاست بهتون تبریک میگم:gol:

خواهش میکنم! :)

یه اندام جنسیه که روش آسکها به وجود میان:D

اینو زودتر میگفتی 3سوت بهت میگفتم چیه ... تصویرسازی کرده بودما اما نمیدنم چرا رفتم تو بازیدی مازیدی! :D

پس من چرا هیچ عکسی نمیبینم:redface:
کممممممممممممممک

خب امیر هنوز سوال بعدی رو قرار نداده ... وایسا صداش کنم! امیییییییییییییییییر!

صفحات قبل عکسا هستند... دقت کن...

دیدی صداش کردم اومد!

امیر عکسی نذاشتی که! زود تند سریع که مشتری داریم!