مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

banoo12

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم زهرا جان...زحمت كشيدي گلم.

دوستان بفرماييد..در كشت هيدروپونيك از چه نوع بسترهايي براي كشت استفاده ميشود....چهارمورد را نام ببريد كافيه؟
کوکوپیت،پرلایت،ورمی کولایت

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از همه دوستان، لطفا بگید این کدوم گیاهه؟

©

سلامhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif
این نوعی استبرق هست. (اسم لاتینشو مودونوم اما نوموگومhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif ) گیاه بسیار زیبایی هست که شیرابه سفید رنگی( مثل کاهو) داره.به نور زیاد احتیاج داره و از طریق ریزوم زیاد میشه. اگه جلوشو نگیرین تبدیل به یه فاجعه در باغچه میشه!........(ادامه دارد...)

من افتخار اشنایی با این گیاه رو تا الان نداشتم

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
با تشکر از همه دوستان، لطفا بگید این کدوم گیاهه؟

©

سلامhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif
این نوعی استبرق هست. (اسم لاتینشو مودونوم اما نوموگومhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif ) گیاه بسیار زیبایی هست که شیرابه سفید رنگی( مثل کاهو) داره.به نور زیاد احتیاج داره و از طریق ریزوم زیاد میشه. اگه جلوشو نگیرین تبدیل به یه فاجعه در باغچه میشه!........(ادامه دارد...)

سلام
این گیاه Asclepias syriaca هست .
برای اطلاعات بیشتر به http://en.wikipedia.org/wiki/Asclepias_syriaca مراجعه فرمایید.
موفق باشید
امین رخ

amin_rogh

کاربر ممتاز
سلام امين جان
مرسي آقا ...اما منظورت همون لباشير يا غلبلب هست؟

سلام.کاملا درست هست.ممنون از توضیحتون
Asclepiadaceaeگیاهانی هستند چوبی ، علفی یا بالارونده ، معمولاً دارای شیرابهٔ شیری ، با برگ‌ها متقابل ، کامل ، دارای گوشواره‌های کوچک یا بدون گوشواره؛ گل‌آذین خوشه یا گرزن ، گل‌های منفرد ، دو جنسی ، منظم ، ۵ گلبرگ دوری پیوسته با آرایش فلسی یا حلقوی ، زایدهٔ تاج مانند روی گلبرگ ، ۵ کاسبرگ پائینی آزاد پیوسته ، ۵ پرچم دوری غالباً متصل به خامه ، ۲ برچهٔ پیوستهٔ غالباً متصل به‌وسیلهٔ خامه ، رابط پولینی؛ تخمک زیاد ، تمکن حاشیه‌ای و میوهٔ شامل ۱ تا ۲ فولیکول بادانه‌هائی دارای کُرک‌های پَر مانند. این گیاهان بومی نواحی گرمسیری هستند.

منبعaftabir.com/

گلابتون

مدیر بازنشسته
Asclepiadaceaeگیاهانی هستند چوبی ، علفی یا بالارونده ، معمولاً دارای شیرابهٔ شیری ، با برگ‌ها متقابل ، کامل ، دارای گوشواره‌های کوچک یا بدون گوشواره؛ گل‌آذین خوشه یا گرزن ، گل‌های منفرد ، دو جنسی ، منظم ، ۵ گلبرگ دوری پیوسته با آرایش فلسی یا حلقوی ، زایدهٔ تاج مانند روی گلبرگ ، ۵ کاسبرگ پائینی آزاد پیوسته ، ۵ پرچم دوری غالباً متصل به خامه ، ۲ برچهٔ پیوستهٔ غالباً متصل به‌وسیلهٔ خامه ، رابط پولینی؛ تخمک زیاد ، تمکن حاشیه‌ای و میوهٔ شامل ۱ تا ۲ فولیکول بادانه‌هائی دارای کُرک‌های پَر مانند. این گیاهان بومی نواحی گرمسیری هستند.

منبعaftabir.com/
ممنون ار توضيحاتت امين جان ....خب مشكل من اين بود كه لباشير رو به صورت بالارونده ميشناختم...متاسفانه به صورت خشبي نديده بودم.

خب فكرميكنم برنده خودت باشي امين جان....منتظر سوال تصويريت هستيم عزيز ...دست گلت درد نكنه..

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ببخشید من اصلا ندیدم اون پست رو شاید مال اون چندروزی که نبودم بوده
در هر صورت سوال واژه
دوستان بفرمایید برای به گل رفتن گلها در خارج فصلشون چکار باید کر د؟

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
در هر صورت سوال واژه

باید زور بالا سرشون باشه!

alestromeria

عضو جدید

منبعaftabir.com/
خوشبحالتون که اینقدر گیاهشناسیتون خوبه، من که گیاهشناسیم در حد یخبندونه.

alestromeria

عضو جدید
در هر صورت سوال واژه

برای به گل رفتن گیاهان در خارج از فصل باید بهشون شوک وارد کنیم،چون گیاهان بمحض اینکه زندگی خودشونودر خطر ببینن به گل میرن تا بذر تولید کرده و نسل خودشونو حفظ میکنن، یا بصورت مصنوعی شرایط مناسب برای گلدهیشونو فراهم کنیم.

banoo12

عضو جدید
کاربر ممتاز
در هر صورت سوال واژه
تغییر در فتوپریود گیاه. یعنی با بلند یا کوتاه کردن زمان نوردهی به گیاه می توان خارج از فصل شرایط مصنوعی ایجاد کرد که باعث به گل رفتن گیاه بشه. مثلا می توان شب شکنی کرد تا گیاه وادار به گلدهی شود.

amin_rogh

کاربر ممتاز
من انگاری یه جا دیدم اینو اما نمیدونم دارم فکر میکنم یادم بیاد یکم شبیه سیکلمن میمونه اما نه فکر نکنم
نه متاسفانه

من مطمنم دیمش البته تو محیط مجازی اما یادم نمیاد:(
یکم بیشتر .....

من که ندیدم از اینا ،

اما منو یاد سیبیل گربه انداخت خیلی نازه
به نکته خوبی اشاره کردین

چه خوشگله امين جان....تابحال نديده بودمش ...اين چيه؟؟؟

راهنمایی،..همون سیبیل گربه بعلاوه اینکه ریشه های رونده داره و ضمن اینکه از جمله گلهای نادریست که گل مشکی داره.

موفق باشید
امین رخ

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
نه متاسفانه

یکم بیشتر .....

به نکته خوبی اشاره کردین

راهنمایی،..همون سیبیل گربه بعلاوه اینکه ریشه های رونده داره و ضمن اینکه از جمله گلهای نادریست که گل مشکی داره.

موفق باشید
امین رخ
دیگه مهندس انقدرا حالیمه که سیکلمن نیست اما رنگ و ته مونده گلش شیبه سیکلمه

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون. لطفا بفرمایید این چه گیاهیه.

بلاخره یافتیم از این عکس و از فرم گیاه حدس زدیم که اهل مناظق گرمسیری هست ...چه حس خوبی دارم اخه چند روزه تو فکر اسم این گیاهم

Tacca chantrieri
شیطان گل
گل خفاشی هم میگن بخاطر حالت گلش

amin_rogh

کاربر ممتاز
بلاخره یافتیم از این عکس و از فرم گیاه حدس زدیم که اهل مناظق گرمسیری هست ...چه حس خوبی دارم اخه چند روزه تو فکر اسم این گیاهم

[URL="[/I][/URL]
شیطان گل
گل خفاشی هم میگن بخاطر حالت گلش
سلام و احسنت بر شما خانم فرشید.
کاملا درست بود. با لینکی که محبت کردید دوستان میتونن اطلاعات بیشتری کسب کنند . تنها نکته ای که در ویکی پدیا(انگلیسی) ذکر نشده اینه که این گیاه بسیار سایه دوسته و برگهای این گیاه خوراکی هست و میتونه بعنوان سبزی خوردن استفاده بشه.
برگها ی برا ق با رگبرگهای(تقریبا) غیر متقارن بیضی شکل . میوه حاوی تعداد بسیار زیاد از بذر هست. خدا نصیب کنه این گل رو از نزدیک زیارت کنین. به حدی زیباست و به حدی این (بقول دوستمون)سیبیلای گربه ایش زیباست که حد نداره.رنگ مشکی گلبرگهاش دیوانه کننده است!(البته ناگفته نمونه که اینها گلبرگ واقعی نسیتند و درواثع پوشش یا کاسبرگ هستند و) تعداد بین 5 تا 25 تا گل در این پوششهای مشکی ممکنه ظاهر بشه.
موفق باشید
امین رخ

گلابتون

مدیر بازنشسته
مرسي امين جان...واقعا زيباست..خيلي دلم ميخواست ميتونستم از نزديك ببينمش...دست خوش عزيز. يه چيز جديد ياد گرفتيم.

ممنونم زهرا جان خيلي زحمت كشيدي...با توضيحات شما و امين جان مستفيض شديم..

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان به اين وسيله و به بهانه رسيدن سال نو خواستم همينجا از همه كساني كه در يك سال گذشته ما رو در جلو بردن اين تاپيك همراهي كردند و با تمام خوبيها و بديهاي ما سازگاري كردند تشكر كنم و يه خسته نباشيد جانانه به همه عزيزانم بگم...اميدوارم كه سالهاي سال باز هم در كنار همديگه بمونيم و از دوستي و مصاحبت هم لذت ببريم...و هر لحظه به بار علميمون اضافه كنيم...
خدا رو گواه ميگيرم كه بهترين ساعات و لحظاتم رو در كنار شما و در اين تاپيك گذروندم و قدر دان تمامي اين لحظات خوب و شيرين هستم و دست تك تك تون رو از دور ميبوسم.
از صميم قلبم و با تمام وجود براي همگي آرزوي سلامتي و بهروزي و بهكامي دارم و اميدوارم كه سال جديد رو در كنار عزيزانتون چه دور و چه نزديك با لبخندي از ته دل و اشكي از سر شوق آغاز كنيد.
از خداوند بزرگ دلي شاد سري سلامت تني سالم و لبي خندون.. اميدي پاينده ..دلي پاك..آگاهي سرشار..مالي در فزون..بختي بلند..سري بر فراز..روزگاري برقرار..براي شما مسئلت دارم.

سرزمين روحتان همواره سبز و دلنواز.
آسمان دلتان همواره آبي

نوروزتان همواره نو روز

سايه شما

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
از قرار معلوم من برنده ام و نوبت طرح سوال از منه
امی رخ جان ممنون بابت اطلاعاتتون مثل همیشه عالی بود.

لطفا بگید این چه گیاهیه؟؟

این نمایی از خود درخت:

اینم برگاش ؟

اینم نمای از گل و گل آذین : زنبورعسل هم داره گرده افشانیش میکنه

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
از قرار معلوم من برنده ام و نوبت طرح سوال از منه
امی رخ جان ممنون بابت اطلاعاتتون مثل همیشه عالی بود.

لطفا بگید این چه گیاهیه؟؟

این نمایی از خود درخت:

اینم برگاش ؟

اینم نمای از گل و گل آذین : زنبورعسل هم داره گرده افشانیش میکنه

اوکالیپتوسه عیدی من کووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟