مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان عزيز
در اين تاپيك ما ميخوايم عكسي از يك گياه يا ميوه و يا... قرار بديم و اطلاعاتمون رو در حيطه كشاورزي بالا ببريم ... هر كس يه تصوير بزاره تا روش بحث و تبادل نظر كنيم ...:gol:
براي شروع درمورد تصوير زير هركس ميتونه حدس بزنه اين چه گياهي هست.:gol:

----------------------------------------
دوستان عزیز تازه وارد ممنون از شرکتتون در این مسابقه

لطف کنین برای پیگیری این تایپک به صفحه آخر مراجعه کنین و به آخرین سوال (عکس یا اصطلاح) جواب بدین.
عکس موجود در این پست اولین سوال بوده و جوابش هم داده شده پس لطفا دیگه جوابشو ندین چون نظم تاپیک به هم میخوره.
ممنون از همکاریتون.
در ضمن دوستان تازه وارد برای آشنایی بیشتر و بهتر با مقررات اینجا تاپیک *قوانین مسابقات تالار کشاورزی* را مطالعه نمایید.

با تشکر مدیریت تالار کشاورزی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد این عکس هم فکر میکنم فکر میکنم هندوانه اناناسی باشه.
البته اگه اشتباه نکنم.(اگه اشتباه هست مسخره نکنید)

گلابتون

مدیر بازنشسته
:redface:متشكرم نارون جان و ممنون از حضورتون ......
اينجا قراره تبادل اطلاعات بشه ... اگر هم اشتباه بگيد بقيه حتما درستش رو بتون ميگن ... گلم.

نه اشتباه گفتي اما خوبه .... ميتوني بازم نظر بدي ؟؟:gol:

eng.saeedsgk

عضو جدید
سلام گلاب خانوم.موافقم.خوشحالم که با ایده های ابتکاریتون تالارو زنده نگه میدارن.دمتون گرم!:gol:
فکر کنم این عکس" پاپایا" باید باشه;)

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام گلاب خانوم.موافقم.خوشحالم که با ایده های ابتکاریتون تالارو زنده نگه میدارن.دمتون گرم!:gol:
فکر کنم این عکس" پاپایا" باید باشه;)

عليك سلام آقا سعيد گل ....ممنون از لطفتون .... شارژ روحي شما معركه است . ;)

در ضمن اين ايده از طرف من نبود از طرف گلرخ جون بود فقط افتخار راه اندازي تاپيكش با من بود .... خوشحالم :heart:

اشتباه گفتي عزيز .... پاپا يا نيست .... بازم سعيتو بكن خوشحال ميشم ...:gol:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
طالبی هندونه ترکیبی ساخته باشن/یا یه رقم هندونه داریم که زرد هست قسمت گوشتیش اسمش یلو بی بی/ یلو کریسمون

گلابتون

مدیر بازنشسته
یا طالبی چینی یا کدو :lol:

متاسفم اشتباه بود ..... نميدونم بگم آقا يا خانم مهندس رفيعي ( ببخشيد) :redface:

طالبی هندونه ترکیبی ساخته باشن/یا یه رقم هندونه داریم که زرد هست قسمت گوشتیش اسمش یلو بی بی/ یلو کریسمون

نه عزيزم نارون جان اشتباه گفتي بازم ...... خيلي خوشحالم كه ادامه ميدي ... مرسي ... بازم حدس بزن..... :gol::heart:

گلابتون

مدیر بازنشسته

منم فکر می کنم خربزه باشه

:eek:واي خداي بزرگ ... باورم نميشه ... ممنون آقاي مهدوي افتخاردادين تشريف آوردين ...:eek:

اما متاسفانه اشتباهه ... گلرخ جان و آقاي مهدوي ... كمي نزديك شدين اما كامل نيست ...
منتظر پاسخگويتون هستم............ :confused:

مفتخرم .... گلاب :redface:

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان عزيز :
در اين تاپيك ما ميخوايم عكسي از يك گياه يا ميوه ويا....... قرار بديم و اطلاعاتمون رو در حيطه كشاورزي بالا ببريم ... هر كس يه تصوير بزاره تا روش بحث و تبادل نظر كنيم ....در ضمن هر عكس 48 ساعت براي پاسخگويي فرصت داره و هركس كه درست حدس زد عكس بعدي رو خودش ميزاره ... اينجوري همه فعاليت و مشاركت دارن .:gol:
براي شروع درمورد تصوير زير هركس ميتونه حدس بزنه اين چه گياهي هست .:gol:
اين عكس از ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه گذاشته شده .

عكس رو مجدد براتون پست كردم كه لازم نباشه بريد صفحه اول تاپيك ...... گلاب .:gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیار زرد ( البته این اسم محلیشه، میگردم ببینم به چه اسم دیگه ای هم صداش میزنن، خبرتون میدم)
خیار زرد یه نوع شبه طالبی هستش

خوب ما تو بوشهر به این میوه میگیم خیار زرد
چمیدونم اسم اصلیش چیه
اگه خواستین بیان بوشهر بهتون نشون میدم
شام هم خونه ما
( نیمرو خیلی خوب بلدم درست کنم )

گلابتون

مدیر بازنشسته
خیار زرد ( البته این اسم محلیشه، میگردم ببینم به چه اسم دیگه ای هم صداش میزنن، خبرتون میدم)
خیار زرد یه نوع شبه طالبی هستش

خوب ما تو بوشهر به این میوه میگیم خیار زرد
چمیدونم اسم اصلیش چیه
اگه خواستین بیان بوشهر بهتون نشون میدم
شام هم خونه ما
( نیمرو خیلی خوب بلدم درست کنم )

سلام جوجو جان .... خيلي نزديك شدي اما بازم اشتباهه .... خيلي ممنون از دعوتتون :gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان عزيز به اطلاع ميرسونم كه فردا ظهر ساعت 12 نام اين گياه اعلام ميشه ..... فرصت رو از دست ندين لطفا هرچه زودتر اسمش رو بگيد.:D

راهنمايي : اين گياه از پيوند خيار و خربزه بوجود آمده :gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
اسم اين گياه پپينو هست كه از پيوند خيار و خربزه به وجود اومده ..... انگليسي ها از تركيب خيار و خربزه سوپر ميوه‌اي به نام پپينو ساختند كه با استقبال
بازارهاي بين‌المللي روبرو شد.

به گزارش ايانا و به نقل از سايت خبري ديلي ميل: هر پپينو كه 5 يورو در بازارهاي انگلستان به فروش مي‌رسد حاوي مقادير زيادي پتاسيم است كه در كاهش فشار خون موثر خواهد بود.
اين گزارش افزود: فوايد بسيار زياد اين ميوه كه براي علاقمندان به طعم خيار و خربزه مناسب است با تقاضاي قابل توجهي در بازار روبرو شده است.
براساس اين گزارش اين ميوه حاوي مقدار زيادي ويتامين‌هاي A، B، C است كه براي سلامت بودن انسان و مقاومت به سرطان و بيماري قلبي مفيد است و همچنين اين ميوه براي افرادي كه داراي رژيم غذايي هستند نيز انتخاب خوبي است چون داراي كالري بسيار پايين است.
گفتني است اين ميوه در برخي كشورهاي آسياي جنوب شرقي به ميزان كم وارد بازار شده است.

نکته : پپينو ، كم كالري ،pepino

;)