مسابقه *** كي ميتونه بگه اين وسيله باغباني اسمش چيه ؟

ثریا قدوسی

عضو جدید
لودر کشاورزیAgricultural Loader و بیل بکهو یا لودر بکهو Backhoe Loader

لودر کشاورزیAgricultural Loader و بیل بکهو یا لودر بکهو Backhoe Loader

خیلی آسونه!:D

مشاهده پیوست 166708

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=166708&d=1377086903
با سلام
اول فکر کردم لودر کشاورزیAgricultural Loader هست که بهش مینی لودر کشاورزی Agricultural Mini Loaderیا لودر چرخدار کشاورزی یاAgricultural Wheel Loader لودر جلو یا Front Loader هم می گویند
ولی با توجه به کم تجربگی ام و اعلام جواب صحیح توسط دوستمون آقای حمید
متوجه اشتباهم شدم که به این وسیله هم پوزش می خوام و هم می خوام فرق بین Backhoe Loader وAgricultural Front Loader رو در دو تصویر براتون بگذارم
توضیح مهم اینه که Hoe به معنی کج بیل هست و Backhoe به معنی کج بیل پشتی است
با تشکر از آقای حمید

پیوست ها

• Front Loader baramati.olx.in.jpg
    Front Loader baramati.olx.in.jpg
    33.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Backhoe Loader bullindia.com.jpg
    Backhoe Loader bullindia.com.jpg
    21.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
اول فکر کردم لودر کشاورزیAgricultural Loader هست که بهش مینی لودر کشاورزی Agricultural Mini Loaderیا لودر چرخدار کشاورزی یاAgricultural Wheel Loader لودر جلو یا Front Loader هم می گویند

سلام!

بله هر دو صحیح جواب دادید هر کی مایل بود سوال بعدی رو بذاره لطفا!

ثریا قدوسی

عضو جدید
سلام!

بله هر دو صحیح جواب دادید هر کی مایل بود سوال بعدی رو بذاره لطفا!

سلام
آقای حمبد اولویت دارند چون هم رشته شون کشاورزی هست و هم جواب درست رو اول ایشون دادن تا فردا صبر می کنیم . ان شا الله که قبول زحمت می کنن برای پرسش بعدی ... اگه تشریف نیاوردن ، برای این که کار ادامه پیدا کنه پرسش رو با اجازه اساتید طرح خواهم کرد
با احترام:gol:

آخرین ویرایش:

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
آقای حمبد اولویت دارند چون هم رشته شون کشاورزی هست و هم جواب درست رو اول ایشون دادن تا فردا صبر می کنیم . ان شا الله که قبول زحمت می کنن برای پرسش بعدی ... اگه تشریف نیاوردن ، برای این که کار ادامه پیدا کنه پرسش رو با اجازه اساتید طرح خواهم کرد
با احترام:gol:

نظر لطف شماست خوشحال میشم اگه زحمت سوال رو بکشید

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و سپاس
دوستان گرامی ام بفرمایید این تصویر چه وسیله ای هست
سلام
از ابزار کشاورزی قدیم هست فکر کنم کار دیسک را انجام می داده و بیشتر درگندمکاری برای جداکردن بذر استفاده میشده. کارخرمنکوب را میکرده.
اسم جالبی داره متاسفانه یادم نمی آید فقط میدونم اولش گل هست.

ثریا قدوسی

عضو جدید
سلام و سپاس
دوستان گرامی ام بفرمایید این تصویر چه وسیله ای هست

سلام
از ابزار کشاورزی قدیم هست فکر کنم کار دیسک را انجام می داده و بیشتر درگندمکاری برای جداکردن بذر استفاده میشده. کارخرمنکوب را میکرده.
اسم جالبی داره متاسفانه یادم نمی آید فقط میدونم اولش گل هست.
سلام
هزار آفرین
گل گرجین
درکشاورزی سنتی قدیم اکثر وسایلی که کشاورزان در کار کشت استفاده می کردند ازچوب و قسمت های مختلف نخل استفاده و ساخته شده است .
گُلِ گَرجین هم یکی از آنهاست . این وسیله به طول نیم متر به صورت چوب های دندانه دار به شکل گل در آمده ودر لابه لای گرجین که آن هم با استفاده از قطعات مختلف چوب ساخته شده بکار می رفته است و از آن برای جدا کردن گندم از ساقه و بوته که شاخه ها و ساقه های گندم بعد از دور کردن وبا انباشتن روی هم تَلی از شاخه ها و ساقه های گندم به وجود می اید که به آن خِرمّن می گویند. استفاده می شده است .

گَرجین وسیله ای است که همانطور ذکر شدبرای نرم کردن و کُوفتن ساقه های گندم در کشارزی سنتی قدیم استفاده می شده است . اصطلاح گَرجین در صحبت های محاوره ای اندوهجردیان به وسیله یا خودرویی که مستعمل شده و صدای تق و توقش هم در آمده اطلاق می شود .
کشاورزان درهنگام استفاده از این وسیله با بستن ان به دنبال حیواناتی نظیر الاغ و گاو و با نشستن بر قسمت نشیمن گاه که شبیه صندلی های چوبی امروزه بوده دروسط گرجین و با گرفتن دهانه دو طرف حیوان ، به مدت سه الی چهار شبانه روز خرمن گندم را نرم و می کوبیدند. بعد از نرم شدن ساقه ها عمل جدا سازی گندم از کاه که عموما به آن اُوشین کردن خرمن می گفتند صورت می گرفت .

گَرجین سنتی قدیمی امروزه در کشاورزی صنعتی جای خود را به دیسک داده است و شکل گرجین امروزی به صورت کاملا اهنی با گُل های آهنی به طول یک و نیم متر داده است که از آن در کوبیدن و حتی در زیر و کردن زمین زراعتی استفاده می شود . (تصویر زیر)

مرجع:
http://andoohjerdcity.blogfa.com

خواهش می کنم بفرمایید پرسش بعد رو طرح بفرمایید

آخرین ویرایش:

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

این چرا وارونه است؟:D
سلام ببخشید .بفرمایید.34.jpg
سلام میدونم اشتباهه ولی فکر کنم شبیه خطی کار باشه
من که یاد بسته بند علوفه (بیلر ) می افتم

سلام هیچکدام از اینها نیست.

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس سوالِ بعدی با hfarda2011 !

سلام
نه خواهش میکنم
حق سوال برای شماست چون نام دستگاه را شما گفتید.پس لطفا سوال بعد را طرح کنید.
من چند روزی نیستم .جواب سوالاتی را که طرح کردم را برای دوست خوبمان دیوانعلی میفرستم.
هرسوالی هم که من بایستی طرح کنم لطفا اولین شخصی که وارد میشود سوال را بجای من طرح کند.ممنون

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله ارّه برقیه! تویِ باغبانی هم ممکنه استفاده داشته باشه. بیشتر برایِ درختایِ جنگل استفاده میشه!... سوالِ بعدی با شما!

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سوال بعد!

بفرمایید این چیه؟!:D

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=169282&d=1378393357

پیوست ها

• 71365_1307771407.jpg
    71365_1307771407.jpg
    14.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0