مسابقه *** كي ميتونه اين برگ هارو بشناسه؟

hrezaee2012

عضو جدید
نمی دونم چه گیاهی هستش اما رگبرگ بندیش پنجه ای هستش بعدشم سطش کرک داره

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
شمالي چي ميگن؟ سخت‌ترش كردي كه
ولي شنيدم خيليا ميگين : طرف كنگر خورده لنگر انداخته

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
این گیاه بومی بیشتر نقاط اروپا و غرب آسیا میباشد و در کناره های دریای خزر به وفور یافت میشود

موسم گلدهی آن اردیبهشت ماه میباشد

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
Any body there ?! بچه ها اگه میوه هاشو بزارم تابلو میشه ولی اصول مسابقه نقض میشه چون قراره از روی برگا شناسایی کنیدیه نفر یه حدس بزنه تاپیک از خواب بیدار شه

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فكر ميكنم شما زيبا جون بايد جواب رو بگيد چون از وقتش خيلي گذشته /عزيز/بفرماييد جواب رو بگيد و يه سوال ديگه مطرح كنيد/متشكرم

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فكر ميكنم شما زيبا جون بايد جواب رو بگيد چون از وقتش خيلي گذشته /عزيز/بفرماييد جواب رو بگيد و يه سوال ديگه مطرح كنيد/متشكرم

من جواب رو میگم ولی سؤال بعدی رو مطرح نمیکنم ! چون قهرم !:crying2:

بعدی با شما معصومه جون

اینم منابعش :

http://hezarbareshgh.blogfa.com/post-1441.aspx

[URL="http://en.wikipedia.org/wiki/Common_Dogwood"]http://en.wikipedia.org/wiki/Common_Dogwood

Cornus-sanguinea-sang-1.jpg

[/URL]

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=83140&d=1327992142
این که زغال اخته خودمونه!!!
قبول کنید که شناسایی یک گیاه تنها از روی برگ آن کار مشکلیه، مثلا همین عکس بالا را اگر کامل میزاشتید من میدونستم زغال اخته است ولی .....

آخرین ویرایش:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول کنید که شناسایی یک گیاه تنها از روی برگ آن کار مشکلیه، مثلا همین عکس بالا را اگر کامل میزاشتید من میدونستم زغال اخته است ولی .....
دوست عزيز درسته كه شناسايي برگ تنها راه شناسايي نيست/ولي با گذاشتن يك برگ به تمام برگهاي مشابه گياهان ديگري ميرسيم كه برايمان جالب و حتي اسامي انها رو ميتوانيم ياد بگيريم
زيبا جون با سوالي كه مطرح كردن نه تنها يك گياه رو به ما نشون دادن ولي چند گياه ديگر رو توسط مهندسين ديگر به ما اموختن/
اين يعني شناخت برگ هايي كه ميتواند مشابه گياه ديگري باش/با تفاوت اينكه ميوه و گونه و اسم ان متفاوت است
از زيبا جون متشكرم واقعا ميگم سوالتون بي نظير بود/ببخشيد اين ندانستن و نشناختن رو بزاريد به حسااب بي اطلاعي من/ولي با گذاشتن اين سوال زيبا و واقعا جالبتون من لذت بردم/
و صميمانه ازتون تشكر ميكنم/
من سوال بعدي رو با اجازه زيبا جون اقا ي ابوذر اسماعيلي مطرح كنن/متشكرم/
زيبا جون من فعلا سوالي در دستم نيست / اگه ميشه شما بفرماييد/

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از دوستان بویژه زیبا خانم که از جواب دادن بچه ها هم رنجیده خاطر شدن و ضمن تشکر از معصومه خانم که اجازه دادند من سوال بعد را مطرح کنم. فقط قبل از اینکه سوال جدید را مطرح کنم یک پیشنهاد دارم برای ارتقاء و پر نشاط تر شدن این مسابقه: به نظر من یه برگ از یک گیاه را بزاریم و 48 ساعت فرصت بدیم تا بچه ها جواب بدن، اگر تا 48 ساعت جواب سوال داده شد که چه بهتر، اما اگر جواب را نتونستن بگن یک اندام دیگر از اون گیاه هم آورده بشه مثلا گل آذین، گل و ... بدین ترتیب اینبار فقط 24 ساعت به بچه ها وقت داده بشه که جواب صحیح را بگن تا امکان پاسخ دادن به سوالات بالاتر بره، ضمن اینکه با خصوصیات گیاه مسابقه هم آشنا بشن. پس با اجازه دوستان بفرمائید این برگ متعلق به چه گیاهیه؟ (عکسش را خودم گرفتم)

DSC00030.jpgDSC00030_001.jpg

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
با تشکر از دوستان بویژه زیبا خانم که از جواب دادن بچه ها هم رنجیده خاطر شدن و ضمن تشکر از معصومه خانم که اجازه دادند من سوال بعد را مطرح کنم. فقط قبل از اینکه سوال جدید را مطرح کنم یک پیشنهاد دارم برای ارتقاء و پر نشاط تر شدن این مسابقه: به نظر من یه برگ از یک گیاه را بزاریم و 48 ساعت فرصت بدیم تا بچه ها جواب بدن، اگر تا 48 ساعت جواب سوال داده شد که چه بهتر، اما اگر جواب را نتونستن بگن یک اندام دیگر از اون گیاه هم آورده بشه مثلا گل آذین، گل و ... بدین ترتیب اینبار فقط 24 ساعت به بچه ها وقت داده بشه که جواب صحیح را بگن تا امکان پاسخ دادن به سوالات بالاتر بره، ضمن اینکه با خصوصیات گیاه مسابقه هم آشنا بشن. پس با اجازه دوستان بفرمائید این برگ متعلق به چه گیاهیه؟ (عکسش را خودم گرفتم)

مشاهده پیوست 83212مشاهده پیوست 83213

بايد گياه پيچك باشه

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

:eek: شرمنده مهندس زغال اخته ی ما که این شکلی نیست ! :surprised:

اسم محلی این گیاه ، سیاه آل هست

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

مشاهده پیوست 83212مشاهده پیوست 83213
باتشكر از شما دوست عزيز
اگه نخست اين تاپيك رو دقت كردده باشيد
پيشنهاد من هم براي ااين موضوع همين بوده/ كه به طور مرحله اي براي شناخت گياه انجام بديم/
باز براي ياد اوري دوستان ديگر تشكر ميكنم/