مسابقه سین جیم

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
جواب سوال اول: درصورتی میتونه از زندان فرار کنه که در لحظه اول همه ی لیزرها روشن بشن
جواب سوال دوم: بعد از 5 دقیقه میتونه خودشو برسونه به در (مابین دقیقه 5 و 6)
و بعد از اون چون دوربین شروع به کار میکنه باید 5 دقیقه صبر کنه تا لیزرهایی که رد کرده دوباره شروع به کار کنن و دوربین خاموش بشه تا فرار کنه

بالاخره حل شد :d
کاملا درسته؛ راه حل رو بی زحمت بگذارین و سوال بعد رو هم طرح بفرمایید:gol:

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره حل شد :d
کاملا درسته؛ راه حل رو بی زحمت بگذارین و سوال بعد رو هم طرح بفرمایید:gol:

جدی درسته؟! ^_^
خوشحال شدم :)
IMG-20150724-01449.jpg

همینطور که توی شکل هم دیده میشه وقتی همه ی لیزرها با هم شروع به کار میکنن در دقیقه 5 همشون خاموش میشن غیر از لیزر 2
اما چون توی دقیقه دوم که لیزر 2 خاموش میشه زندانی این لیزر رو رد میکنه بنابراین مشکلی پیش نمیاد (البته توی عکس میبینین که توی پارانتز لیزر 2 رو توی لحظه اول یکبار هم خاموش گذاشتم اما بعد متوجه شدم نیازی نیست)
پس در بازه ی 5-6 وقتی که لیزر 3 خاموش میشه وقت داره که به انتهای سالن برسه (چون توی این لحظه لیزر 4 و 5 هم خاموش هستن)

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
جدی درسته؟! ^_^
خوشحال شدم :)
مشاهده پیوست 247984

همینطور که توی شکل هم دیده میشه وقتی همه ی لیزرها با هم شروع به کار میکنن در دقیقه 5 همشون خاموش میشن غیر از لیزر 2
اما چون توی دقیقه دوم که لیزر 2 خاموش میشه زندانی این لیزر رو رد میکنه بنابراین مشکلی پیش نمیاد (البته توی عکس میبینین که توی پارانتز لیزر 2 رو توی لحظه اول یکبار هم خاموش گذاشتم اما بعد متوجه شدم نیازی نیست)
پس در بازه ی 5-6 وقتی که لیزر 3 خاموش میشه وقت داره که به انتهای سالن برسه (چون توی این لحظه لیزر 4 و 5 هم خاموش هستن)

بله کاملا درسته و با توجه به سیکل دوربین ها، زمان بندی رو از زمانی باید آغاز کنه که ابتدا همه لیزر ها با هم روشن بشند و بعد از خاموش شدن دوربین تخمین دقیق تری میزنه. آفرین سوال بعد رو طرح کنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
مامور آمار درب منزل را می زند و از خانم ساکن در منزل سوالاتی می کند و جواب هایی می گیرد سوال و جوابها را ببینید و معما را حل کنید.

1- مامور آمار : چند فرزند داری
جواب خانم : سه فرزند
2- مامور آمار : سن فرزندان شما چقدر است
خانم: ضرب سن فرزندان من می شود 36
3- مامور آمار: یک راهنمایی بکنید تا به جواب برسم
خانم: جمع سن فرزندان من با پلاک همسایه یکی است
( توضیح اینکه مامور پلاک را می بیند ولی شما نمی دانید پلاک همسایه چیست)
4- مامور آمار : ممکن است راهنمایی دیگری بکنید
خانم: فرزند بزرگم در خانه خواب است
در اینجا مامور از خانم تشکر می کند و با اطلاعاتی که گرفته است سن دقیق فرزندان را بدست می آورد.
حال شما بگویید مامور آمار چگونه به سن فرزندان آن خانم رسید؟

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
مامور آمار درب منزل را می زند و از خانم ساکن در منزل سوالاتی می کند و جواب هایی می گیرد سوال و جوابها را ببینید و معما را حل کنید.

1- مامور آمار : چند فرزند داری
جواب خانم : سه فرزند
2- مامور آمار : سن فرزندان شما چقدر است
خانم: ضرب سن فرزندان من می شود 36
3- مامور آمار: یک راهنمایی بکنید تا به جواب برسم
خانم: جمع سن فرزندان من با پلاک همسایه یکی است
( توضیح اینکه مامور پلاک را می بیند ولی شما نمی دانید پلاک همسایه چیست)
4- مامور آمار : ممکن است راهنمایی دیگری بکنید
خانم: فرزند بزرگم در خانه خواب است
در اینجا مامور از خانم تشکر می کند و با اطلاعاتی که گرفته است سن دقیق فرزندان را بدست می آورد.
حال شما بگویید مامور آمار چگونه به سن فرزندان آن خانم رسید؟

میایم همه حالتهایی ک ضربشون میشه 36 رو مینویسیم و حاصل جمعاشونم مینویسیم

IMG_20150725_124249.jpg

میبینیم ک دو تا حالت داریم ک عددها ی حاصل از جمع یکی شدن یعنی در دو حالت جواب شده سیزده بخاطر همین مامور میگه ی راهنمایی دیگه بکن تا بفهمم سن بچه هاتو و زنه میگه بچه بزرگم خوابه نمیگه یکی از بچه های بزرگم یا بچه های بزرگم پس جواب میشه 9 _ 2 _ 2

عضو جدید
کاربر ممتاز
میایم همه حالتهایی ک ضربشون میشه 36 رو مینویسیم و حاصل جمعاشونم مینویسیم

مشاهده پیوست 248094

میبینیم ک دو تا حالت داریم ک عددها ی حاصل از جمع یکی شدن یعنی در دو حالت جواب شده سیزده بخاطر همین مامور میگه ی راهنمایی دیگه بکن تا بفهمم سن بچه هاتو و زنه میگه بچه بزرگم خوابه نمیگه یکی از بچه های بزرگم یا بچه های بزرگم پس جواب میشه 9 _ 2 _ 2

درسته :)
لطفا سوال بعدی رو مطرح کنید.

*FARZAN*

کاربر ممتاز
ببخشید من همین معما رو بیشتر ندارم. :دی اگر کلیشه ای شده یا قبلا حلش کردید دیگه معذرت : )

سه نفر برای خرید ساعتی به یک ساعت فروشی مراجعه میکنند.

قیمت ساعت ۳۰ هزار تومان بوده و هر کدام نفری ۱۰ هزار تومن پرداخت میکنند تا آن ساعت را خریداری کنند…

بعد از رفتن آنها ، صاحب مغازه به شاگردش میگوید قیمت ساعت ۲۵ هزار تومان بوده.

این ۵ هزار تومان را بگیر و به آنها برگردان

شاگرد ۲ هزار تومان را برای خود بر میدارد و ۳ هزار تومان باقیمانده را به آنها برمیگرداند. (نفری هزار تومان)

حال هر کدام از آنها نفری ۹ هزار تومان پرداخت کرده اند . که ۳*۹ برابر ۲۷ میشود

این مبلغ به علاوه آن ۲ هزار تومان که پیش شاگرد است میشود ۲۹ تومان

هزار تومان باقیمانده کجاست ؟

*FARZAN*

کاربر ممتاز

gordafarid shz

عضو جدید
آیا من بگذارم ؟
:que:

چه روزی سه قبل از روزی است که دو روز بعد از روزی می آید که دو روز بعد از روزی است که 3 روز قبل از 4 شنبه می آید ؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آیا من بگذارم ؟
:que:

چه روزی سه قبل از روزی است که دو روز بعد از روزی می آید که دو روز بعد از روزی است که 3 روز قبل از 4 شنبه می آید ؟

اگر اون سه اشتباه تایپی باشه و چه روزی قبل از روزی است باشه جواب میشه دوشنبه
اما اگر چه روزی سه قبل از روزی منظور چه روزی، سه روز قبل از روزی باشه، جواب میشه شنبه :D

آخرین ویرایش:

gordafarid shz

عضو جدید

اما اگر چه روزی سه قبل از روزی منظور چه روزی، سه روز قبل از روزی باشه، جواب میشه شنبه :D

دو مورد بالا غلط است .:cool:

بله درست است . حالا چرا ؟؟؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دو مورد بالا غلط است .:cool:

بله درست است . حالا چرا ؟؟؟

میشه بگین پس اون سه توی اول سوال یعنی چی؟

fhdn
باید از اخر رو به اول بیای که میشه دوشنبه

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
fhdn
باید از اخر رو به اول بیای که میشه دوشنبه

این که درسته، حتی با جمع و تفریق از اول هم میشه به جواب رسید اما سوال من اینه این 3 در صورت سوال که گفته" روزی که سه قبل از ...." یعنی چی؟ این سه خالی به چی اشاره داره؟

این که درسته، حتی با جمع و تفریق از اول هم میشه به جواب رسید اما سوال من اینه این 3 در صورت سوال که گفته" روزی که سه قبل از ...." یعنی چی؟ این سه خالی به چی اشاره داره؟

از اخر به اول تو 10 ثانیه جواب میده
اشتباه تایپی قطعا

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
از اخر به اول تو 10 ثانیه جواب میده
اشتباه تایپی قطعا

بله منم توی اون پست به همین اشاره کردم گفتم اگر " سه روز" باشه جواب چیز دیگه ای هست و اگر "سه" اشتباه تایپی باشه جواب دوشنبه میشه

*FARZAN*

کاربر ممتاز
بله منم توی اون پست به همین اشاره کردم گفتم اگر " سه روز" باشه جواب چیز دیگه ای هست و اگر "سه" اشتباه تایپی باشه جواب دوشنبه میشه

منم با خودم گفتم اشتباه تایپیه :| اخه جملش اینجوری معنی نمیده

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

gordafarid shz

عضو جدید
خب من اصل سوال رو کپی کردم و گذاشتم ..... اگر اون 3 حذف بشه که جواب دیگه دوشنبه نیست ، میشه پنجشنبه ....!

آخرین ویرایش:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب من اصل سوال رو کپی کردم و گذاشتم ..... اگر اون 3 حذف بشه که جواب دیگه دوشنبه نیست ، میشه پنجشنبه ....!

بله درسته، من اونجا یه اشتباه کردم... با صورت سوال که تصحیح کردین متوجه شدم
;) :gol:

آخرین ویرایش: