[مسابقه] (ایجاد کلمه با حرف اخر کلمه قبلی)(معني اين اصطلاح عمراني رو بگو و يه اصطلاح جديد براي بعدي بنويس تا اون بگه...)

[مسابقه] (ایجاد کلمه با حرف اخر کلمه قبلی)(معني اين اصطلاح عمراني رو بگو و يه اصطلاح جديد براي بعدي

• عالیه ...

رای: 73 85.9%
  • خوب نیست.

رای: 12 14.1%

• مجموع رای دهندگان
    85

simiar

عضو جدید
راکفیل : مصالح سنگی شکسته شده که جهت خاکریزها مصرف دارند. (چیزی شبیه تونان )

قنو ؟!

مجتبی اس

عضو جدید
راکفیل : مصالح سنگی شکسته شده که جهت خاکریزها مصرف دارند. (چیزی شبیه تونان )

قنو ؟!
راکفیل یه نوع خاکریزی می باشد که در آن از قلوه سنگ با سایز مشخص همراه با خاک می باشد که ضخامت لایه های خاریز آن 40 تا 60 سانت میباشد و تراکم ندارد با تشکر

مجتبی اس

عضو جدید
قنو: کانالی جهت هدایت آبهای سطحی که از پروفیله کردن کنار شانه راه موازی با جاده ساخته می شود
ریپیر زدن

sarmashigh

عضو جدید
قنو: کانالی جهت هدایت آبهای سطحی که از پروفیله کردن کنار شانه راه موازی با جاده ساخته می شود
ریپیر زدن

قنو فکر کنم همون اصطلاح کانیوو هستش به زبان ترکی

بهرحال ....

ریپر زدن با دستگاه های شخم مانند پشت بولدوزر انجام میشه که برای زمینهای سخت که با تیغه بولدوزر کنده نمیشه کاربرد داره

اکسپوز

آخرین ویرایش:

سرزده

عضو جدید
سلام جوونا

سلام جوونا

بنّایی اکسپوز

هر نوع ساخت بنّایی که روی سطح آن ، غیر از رنگ زدن ، کار دیگری انجام نمی‌شود.

دوقوسی

ای سلیمان از چه می نازی به جا و حشمتت صد هزاری چون سلیمان ریزه خوار زینب است

آخرین ویرایش:

مجتبی اس

عضو جدید
بنّایی اکسپوز

هر نوع ساخت بنّایی که روی سطح آن ، غیر از رنگ زدن ، کار دیگری انجام نمی‌شود.

دوقوسی

ای سلیمان از چه می نازی به جا و حشمتت صد هزاری چون سلیمان ریزه خوار زینب است
مسیرهایی که به صورت دو قوس در خلاف جهت هم پیاده میشود دو قوسی میگویند
اپروچ اسلب

سرزده

عضو جدید
سلام به همگی

سلام به همگی

اپروچ اسلب

فکر کنم جواب این باشه: یه نوع بتن که در ساخت باند فرودگاه ازش استفاده میشه و از نظر قیمت هم مقرون به صرفه است

یوغ

آقای مجتبی یا سایر دوستان مهندس، میتیونید در مورد سد دو قوسی توضیح بیشتری بدهید

باتشکر فراوان

مجتبی اس

عضو جدید
اپروچ اسلب

فکر کنم جواب این باشه: یه نوع بتن که در ساخت باند فرودگاه ازش استفاده میشه و از نظر قیمت هم مقرون به صرفه است

یوغ

آقای مجتبی یا سایر دوستان مهندس، میتیونید در مورد سد دو قوسی توضیح بیشتری بدهید

باتشکر فراوان
پاسخ شما در مورد اپروچ اسلب درست نبود منتظر جوابای بعدی میشیم:D

sma519

عضو جدید
در پاسخ اپروج سلب

در پاسخ اپروج سلب

اپروج سلب (APPROACH SLAB) = پيشدال.
من اينو بيشتر تو پل سازي شنيدم. در تراز تابليه، پشت كوله ها كار ميشه.:)

بالاست

alipiroozz

عضو جدید
اپروج سلب (APPROACH SLAB) = پيشدال.
من اينو بيشتر تو پل سازي شنيدم. در تراز تابليه، پشت كوله ها كار ميشه.:)

بالاست

نه پايينه :D

فكر كنم :
بالاست لايه اي از مصالح سنگي شكسته با قطر متوسط 20 تا 60 ميليمتر است كه مجموعه تراورسها و ريل بر روي آن قرار گرفته .

كروم بندي

alipiroozz

عضو جدید
یکی از سیستم های نگهداری سازه های زیرزمینی پیچ سنگها(Rock bolt)میباشند
دیوار برگشتی

دبواری است که بطور موازی با محور خط وعمود برپایه‌ها ساخته می‌شود که بر روی پلهای کوچک با خاکریز بلند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

LSF

middbox

کاربر بیش فعال
دبواری است که بطور موازی با محور خط وعمود برپایه‌ها ساخته می‌شود که بر روی پلهای کوچک با خاکریز بلند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

LSF

سیستم قاب سبک فولادی یا در اصطلاح (LSF ) یکی از راهکارهای پیشنهادی برای برآورده نمودن این خواسته است . سيستم Light weight Steel Frames (LSF) امروزه کاربرد زيادی در سبک سازی با بکار گيری ورفهای فولادی فرم داده شده(CFS) Cold Formed Steel Sheets در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه پيدا کرده است.

ورق آکوستیک ؟؟

alipiroozz

عضو جدید
سیستم قاب سبک فولادی یا در اصطلاح (LSF ) یکی از راهکارهای پیشنهادی برای برآورده نمودن این خواسته است . سيستم Light weight Steel Frames (LSF) امروزه کاربرد زيادی در سبک سازی با بکار گيری ورفهای فولادی فرم داده شده(CFS) Cold Formed Steel Sheets در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه پيدا کرده است.

ورق آکوستیک ؟؟

مادهٔ عایق صدا به شکل ورق ، که اصولأ برای نصب در سقف‌های معلق طراحی شده است.

سقف هاي پليسه اي

مجتبی اس

عضو جدید
مادهٔ عایق صدا به شکل ورق ، که اصولأ برای نصب در سقف‌های معلق طراحی شده است.

سقف هاي پليسه اي
سيستم سقفهاي مشبك يا صندوقه اي متشكل از تيرهاي است كه با فواصل منظم نسبت به هم بهصورت عمود بر هم قرار گرفته وبا دال سقف يكپارچه اند
کیج

sma519

عضو جدید
هزار جور گیج داریم, کدومشو منظورتون بود!!!
من به عنوان نمونه گیج کمبریج رو میگم که در بازرسی جوش کاربرد داره. برای اندازه گیری:
ساق جوش
گلوی جوش
هایلو
آندرکات
Lof
Lop

امیدوارم درست باشه.

تراورس

(راستی, از کجا بدونیم اصطلاحات قبلا ÷رسیده شدن یا نه؟ همه 28 صفحه رو اول بخونیم؟؟؟ (هه هه هه ه ه ه . . . )

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به عنوان نمونه گیج کمبریج رو میگم که در بازرسی جوش کاربرد داره. برای اندازه گیری:
ساق جوش
گلوی جوش
هایلو
آندرکات
Lof
Lop

امیدوارم درست باشه.

تراورس

(راستی, از کجا بدونیم اصطلاحات قبلا ÷رسیده شدن یا نه؟ همه 28 صفحه رو اول بخونیم؟؟؟ (هه هه هه ه ه ه . . . )

تراورس همون بستر بتونی زیر ریل راه آهن هست که با بتن مسلح ساخته میشه.

آزمایش فشار سه محوری

مجتبی اس

عضو جدید
ساق جوش
گلوی جوش
هایلو
آندرکات
Lof
Lop

امیدوارم درست باشه.

تراورس

من گفتم کیج نگفتم گیج که شما اونو توضیح دادی مهندس

concreteman

عضو جدید
سيستم سقفهاي مشبك يا صندوقه اي متشكل از تيرهاي است كه با فواصل منظم نسبت به هم بهصورت عمود بر هم قرار گرفته وبا دال سقف يكپارچه اند
کیج

قفسه آسانسور-سبدی محکم و دارای کف که با آن مصالح و لوازم را بوسیله قلاب متصل به کابل و موتور بالا و پایین میبرند
استالیت

concreteman

عضو جدید
قفسه آسانسور-سبدی محکم و دارای کف که با آن مصالح و لوازم را بوسیله قلاب متصل به کابل و موتور بالا و پایین میبرنداستالیت
استالیت به گروهی از سبکدانه های مناسب جهت بتن میگویند که مقاومت فشاری آنها بیش از 450 کیلوگرم بر سانتی متر مربع باشد.و در ابتدا نام سبکدانه ای مقاوم موجود در کارولینای شمالی آمریکا بود..کَوَل؟

مجتبی اس

عضو جدید
استالیت به گروهی از سبکدانه های مناسب جهت بتن میگویند که مقاومت فشاری آنها بیش از 450 کیلوگرم بر سانتی متر مربع باشد.و در ابتدا نام سبکدانه ای مقاوم موجود در کارولینای شمالی آمریکا بود..کَوَل؟
کول در اشکال مختلف وجود دارد یک قطعه سیمانی که برای چاه کنی یا تونل کنی ها در مقاطع کوچک برای جلوگیری از ریزش خاک دیواره ها استفاده میشه
دیوار وزنی؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
کول در اشکال مختلف وجود دارد یک قطعه سیمانی که برای چاه کنی یا تونل کنی ها در مقاطع کوچک برای جلوگیری از ریزش خاک دیواره ها استفاده میشه
دیوار وزنی؟

دیوار وزنی؟؟؟؟! فک کنم منظور همون دیوار حایل باشه که تامین پایداری شیروانی منوط به وزنش هست. یعنی بواسطه وزنی که داره در مقابل فشارهای وارده مقاومت میکنه.

تار خنثی

concreteman

عضو جدید
دیوار وزنی؟؟؟؟! فک کنم منظور همون دیوار حایل باشه که تامین پایداری شیروانی منوط به وزنش هست. یعنی بواسطه وزنی که داره در مقابل فشارهای وارده مقاومت میکنه.تار خنثی
به ناحیه ای از عضو خمشی گفته میشود که به آن فشار یا کشش وارد نمی شود...کمر کش؟

مجتبی اس

عضو جدید
دیوار وزنی؟؟؟؟! فک کنم منظور همون دیوار حایل باشه که تامین پایداری شیروانی منوط به وزنش هست. یعنی بواسطه وزنی که داره در مقابل فشارهای وارده مقاومت میکنه.

تار خنثی
دیوار وزنی نوعی از دیوار حائل میباشد که بصورت پله ای اجرا میشود و پله ها به سمت فشار وارده میباشد .
دیوار حائل ساده هم داریم

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
به آرماتوری که پشت ریشه ها بسته میشود و کاراییش نگهداشتن ریشه ها و در نرفتن سازه از جای خودش میباشد.
درناژ

این عملیات در پشت دیواره پلها با مصالح اور سایز انجام می گیرد.

سیلکت

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
این عملیات در پشت دیواره پلها با مصالح اور سایز انجام می گیرد.

سیلکت

اگر منظورتون ، و املای اصطلاح به "سیل کت" باشه ،
سیل کت، اجرای یک لایه قیر به همراه پخش یک لایه ماسه روی آن است.

ردایلینگ؟؟

مجتبی اس

عضو جدید
اگر منظورتون ، و املای اصطلاح به "سیل کت" باشه ،
سیل کت، اجرای یک لایه قیر به همراه پخش یک لایه ماسه روی آن است.

ردایلینگ؟؟
به عبارتی ساده تر آسفالته اپوکسی میگن بهش(سیل کت)وبه نوعی آسفالت حفاظتی با ضخامت کم اطلاق می گردد که به منظور بهبود راه آسفالته(اعم از آسفالت گرم یا آسفالت سطحی یا انواع دیگر آسفالت) و نیز غیر قابل نفوذ نمودن آن در مقابل نزولات جوی نظیر برف و باران و غیره بکار برده می شود. سیل کت شامل پخش یک لایه قیر مخلوط با امولسیون قیر توأم با مصالح و با بدون پخش مصالح باشد.
ردایلینگ=به نوعی قیر پاشی سطح راههای شنی اطلاق می گردد كه بمنظور تحكیم و تثبیت سطح شنی راه و نیز غبار نشانی بكار برده می شود راههای شنی كه به این روش قیر پاشی می شوند پس از مدتی سطح شنی آنها مبدل به یك سطح پایدار گردیده كه در برابر نفوذ آب مقاوم می باشد قیرهای مورد مصرف آن عبارتند از 70-mc و 250-mc و 70-sc و 250-
sc
پداستال؟

بالا