مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

arezoo 101

عضو جدید
وقتی کد همکف رو 1.20 گرفته باشید با در نظر گرفتن 0.30 ضخامت کف از کد 0.00 فقط 0.90 فاصله دارید که تا 2.05 (حداقل سرگیری) 1.15 اختلاف دارید. شیب رمپ رو 15 % گرفتیم با ی جدول تناسب ساده این 1.15 سانت اختلاف رو با 7.66 سانت خالی کردن از همکف میشه جواب داد و سرگیری رمپ و حل کرد.
ممنون......من فکر میکردم حداقل سرگیری 1.80 است.....

rahbar49

عضو جدید
راستش منم فکر میکنم جک معلول درست بوده
اگر دقت کرده باشین صورت سوال و اندازه زمین جوری بود که انگار دقیقا برای یه مقصد خاص طرح شده همه چیزش طراحی شده بود مثلا اگر میخواستی پله رو یه جور دیگه بذاری یا .... اصلا در نمیومد خیلی با سیاست طرح شده بود و من فکر میکنم و سر امتحان هم به همین نتیجه رسیدم که رمپ معلول تو این زمین فقط چرخوندن لقمه دور سره مثل طرح های بچه ها تا حالا که گذاشتن و دیدیم ، برای همین جک گذاشتم .
فکر میکنم طراح هدف دیگه ای داشته انگار باید دستشو میخوندیم که منظورش چی بوده .....
سوال فکر شده ای بود مخصوصا اندازه زمین و خواسته ها
شما اینجوری فکر نمیکنین ؟

من تو یه دوره شرکت کردم 500 نومن بر ا 30 ساعت خرج کردم استادش تهران بود از اساتید سرشناس بود تاکید داشت مه تکنواوژی عام باشه حتا درب اتوماتیک و بالابر ماشین و معلولو رد میکرد والا مثل آب خوردن در میومد طرح می تونم بگم راحترین آزمون طراحی میشد

minamir3000

کاربر فعال

sora66

عضو جدید
سلام دوستان عزیز..خسته آزمون نباشید..میخواستم بپرسم منی که سال بعد اسفند میتونم شرکت کنم البته اگه برگزار بشه از چه زمانی شروع کنم و چی چیزهایی بخونم مخصوصا واسه طراحی و ممنون میشم اگه تجربیات خودتون و اون نکاتی که باعث موفقیتتون شده را هم به اشتراک بگذارید..:smile:

dar be dar

عضو جدید
سلام دوستان
خسته نباشید
دوستان جک معلول کاملا درسته
اصلان اگه رامپ بزاری جا واسه درب تجاریت نمیمونه و غیر منطقی به نظرم
اما مطمین نیستم
در ضمن دوستان من شخصا پرسیدم از نماینده نظام گفت معلول باید به انبار دسترسی داشته باشه وقتی سوال مطرح میکنه دسترسی معلول مد نظر هست
باز غلط و درست تایید نمیکنم
من خودم به خاطر سر گیر نشدن انبارم یه رامپ 12 متری و یه 3 متری داخل زیر زمین دادم
بد بختی اینه که هیشکس جرات نداره یه حزف واحد بزنه
من بار 3 بود امتحان میدادم و بار اخرم
اگه قبول نشم قیافه نماینده نظام تو استانمو قهوه ای میکنم چون باعث شد 2 ساعت اول ازمون یه خط نکشم و اخرش شد اینی که گفتم
حتی گفت تاسسیسات باید پنجره به هوای ازاد داشته باشه که با این توصیفات این زمین شاید یه زمین بود اما ازمون تو شیت پارکینگ فقط یه جواب داد
خیلی خیلی هوشمندانه طراحی شده بود
واسه همه ارزوی موفقیت میکنم
اما میترسم عین ازمون قبل سر همه رو ببرن و ....
زور اینه که الان تو نظرات 100 تا ادم متفاوت نظر میدن
اما وقت اعتراض هیشکس نیستو .....
ما معماریا هر چی سرمون بیاد حقمونه دوستان

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز..خسته آزمون نباشید..میخواستم بپرسم منی که سال بعد اسفند میتونم شرکت کنم البته اگه برگزار بشه از چه زمانی شروع کنم و چی چیزهایی بخونم مخصوصا واسه طراحی و ممنون میشم اگه تجربیات خودتون و اون نکاتی که باعث موفقیتتون شده را هم به اشتراک بگذارید..:smile:

سلام دوست عزیز.
مباحث مققرات ملی رو کامل بخونید.
این تاپیک و تاپیک تمرین گروهی رو کامل و با حوصله نگاه کنید.قطعا یه چیزایی دستگیرتون میشه.حالا تا سال بعد بازم تاپیک تمرین راه اندازی میکنیم.منم سال دیگه میتونم شرکت کنم:gol:

ramin_archi62

عضو جدید
چشم پله

چشم پله

علاوه بر مقررات ملی باید آیین نامه های آتش نشانی رو هم مطالعه کنید
چشم پله موقع حریق نقش دودکش رو اجرا میکنه و ممنوع شده.:gol:

ramin_archi62

عضو جدید
لابی

لابی

تو ساختمان مسکونی لابی برای ملاقات نیست عزیزان
لابی فضایی بین آخرین نقطه فضای داخلی در ارتباط با فضای خارجی
برای این طراحی میشه که تو حریق که ازدحام برای خروج در آن نقطه بیشتره باید فضای کافی برای همه ساکنان باشه
و با سرانه حداقل 1مترمربع برای هر نفر محاسبه میشه.

ramin_archi62

عضو جدید
رمپ یا جک معلول؟

رمپ یا جک معلول؟

شمایی که فکر میکنید سوال رو سخت کردن و شما دست اونا رو خوندین فکر اشتباهی هست
اونا عمدا سخت میدن که توان طراحی ما رو بسنجند
من و دوستم رو 2 حالت متفاوت با گذاشتن رمپ معلول و .... راحت طراحی کردیم.
انشاا... به زودی ترسیمیس میزارم.
قرار نبود جک استفاده بشه.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شمایی که فکر میکنید سوال رو سخت کردن و شما دست اونا رو خوندین فکر اشتباهی هست
اونا عمدا سخت میدن که توان طراحی ما رو بسنجند
من و دوستم رو 2 حالت متفاوت با گذاشتن رمپ معلول و .... راحت طراحی کردیم.
انشاا... به زودی ترسیمیس میزارم.
قرار نبود جک استفاده بشه.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

من نگفتم سوال سخت بود سوال خیلی هم خوب بود من گفتم هوشمندانه طراحی شده بود !!!
به نظرم اصلا سخت نبود
کی گفته قرار نبود جک بذاریم ؟؟؟؟ کجا این قرار گذاشته شده ؟ توی مباحث هم هیچ صحبتی نشده ! صورت سوال گفته بود دسترسی معلول به ساختمان تامین بشه روی نکته ای تاکید نکرده بود که با گذاشتن جک ، ما قرار رو برهم زده باشیم !!!
و مسئله دیگه اینکه نظرات مصحح ها متفاوته شاید یکی جک بذاره قبول بکنن یکی نه ، چون مصححش اینجوری تشخیص داده

فکر میکنم تمام این پستای اخیری که گذاشتین کاملا توی چند تاپیک بررسی شده و نیازی به بررسی مجدد نباشه شما که تازه وارد هستین یه سری به پستها و تاپیکهای قبلی بزنین بد نیست !
ممنون

alisnaz

عضو جدید
یه سوال؟
اگه یک شبانه روز برق بره. معلول چطور دسترسی پیدا کنه؟ در این حالت رمپ مناسب تره.
من نگفتم سوال سخت بود سوال خیلی هم خوب بود من گفتم هوشمندانه طراحی شده بود !!!
به نظرم اصلا سخت نبود
کی گفته قرار نبود جک بذاریم ؟؟؟؟ کجا این قرار گذاشته شده ؟ توی مباحث هم هیچ صحبتی نشده ! صورت سوال گفته بود دسترسی معلول به ساختمان تامین بشه روی نکته ای تاکید نکرده بود که با گذاشتن جک ، ما قرار رو برهم زده باشیم !!!
و مسئله دیگه اینکه نظرات مصحح ها متفاوته شاید یکی جک بذاره قبول بکنن یکی نه ، چون مصححش اینجوری تشخیص داده

فکر میکنم تمام این پستای اخیری که گذاشتین کاملا توی چند تاپیک بررسی شده و نیازی به بررسی مجدد نباشه شما که تازه وارد هستین یه سری به پستها و تاپیکهای قبلی بزنین بد نیست !
ممنون

shab khanoom

عضو جدید
یه سوال؟
اگه یک شبانه روز برق بره. معلول چطور دسترسی پیدا کنه؟ در این حالت رمپ مناسب تره.

خوب تو اون شبانه روزی که برق رفته فوقش معلول، با رمپ شما بتونه بیاد تو لابی و با جک ما نتونه بیاد. بعد اون وقت تمام اون شبانه روز و باید تو لابی بشینه؟ چون برق نیست و آسانسور هم از کار افتاده. نکنه باید دسترسی تمام طبقات با رمپ تامین می شد؟؟؟!!!

alisnaz

عضو جدید
خب حداقل تو خیابون نیست.........هاهاها
خوب تو اون شبانه روزی که برق رفته فوقش معلول، با رمپ شما بتونه بیاد تو لابی و با جک ما نتونه بیاد. بعد اون وقت تمام اون شبانه روز و باید تو لابی بشینه؟ چون برق نیست و آسانسور هم از کار افتاده. نکنه باید دسترسی تمام طبقات با رمپ تامین می شد؟؟؟!!!

arezoo 101

عضو جدید
یکی از دوستام سال گذشته برای معلول نه رمپ گذاشته بوده و نه جک.(یادش رفته بوده) ولی قبول شد .خوش به حالش .چقدر خوش شانس بوده که برگش دست مصحح خوبی افتاده بوده....تازه میگفت نما و مقطعش رو هم کامل نکشیده بوده....:(

minamir3000

کاربر فعال
قابل توجه اونایی که نمیدونن جوابا کی میاد: طبق گفته آقاي دكتر هوائي مدير كل مقررات ملّي ساختمان حدود دو ماه کاری پس از برگزاری آزمون

yusofadibmanesh

عضو جدید
قابل توجه اونایی که نمیدونن جوابا کی میاد:طبق گفته آقاي دكتر هوائي مدير كل مقررات ملّي ساختمان حدود دو ماه کاری پس از برگزاری آزمون
این حرف ایشون رو باید نامزد خنده دار ترین جک سال 2013 کنن
ما از این 2 ماه کاری دیگه ها ، خیلی شنیدیم
بچهایی که اسفند پارسال امتحان داده اند، هنوز پروانه براشون صادر نشده
میگن کاغذ نداریم!
اگر هم کاغذ داشته باشند، خودکارشون تموم میشه،یا مثلا میگن حال نداریم
خلاصه همیشه،1 یه چیزی رو ندارند.
ما در راه خدا امتحان میدیم، نه انتظار نتیجه داریم و نه قبولی :biggrin:

architecttak

کاربر فعال
یه سوال؟

دوست عزیز میشه با یه منبع تغذیه یا ژنراتور مشکل برق رو حل کرد!
ضمنا دیگه گذشت اون زمانی که برق روزانه میرفت!
بعدشم بالابر همیشه یه آپشن داره که میشه تو این مواقع بصورت دستی و بدون برق ازش استفاده کرد و . . . ;)

minamir3000

کاربر فعال
دوست عزیز میشه با یه منبع تغذیه یا ژنراتور مشکل برق رو حل کرد!
ضمنا دیگه گذشت اون زمانی که برق روزانه میرفت!
بعدشم بالابر همیشه یه آپشن داره که میشه تو این مواقع بصورت دستی و بدون برق ازش استفاده کرد و . . . ;)
به نظر من تو سوال اصلا بحث مزیت و معایب جک و رمپ نسبت به هم نبوده، سوال میخاسته طراح رو بسنجه ببینه میتونه با اون وضعیت زمین و خواسته ها و وقت، رمپ معلول رو طراحی کنه یا نه جک میزنه به جاش..بالاخره بعد ها قراره اون فردی که قبول میشه ساختمونهای اجرایی رو طراحی کنه..

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من تو سوال اصلا بحث مزیت و معایب جک و رمپ نسبت به هم نبوده، سوال میخاسته طراح رو بسنجه ببینه میتونه با اون وضعیت زمین و خواسته ها و وقت، رمپ معلول رو طراحی کنه یا نه جک میزنه به جاش..بالاخره بعد ها قراره اون فردی که قبول میشه ساختمونهای اجرایی رو طراحی کنه..

کاش منظور طراح های سوال نظام مهندسی انقدر منطقی و با دلیل و کاربردی بود که شما میگین ، در صورتیکه اصلا اینجوری نیست !!!!

مگه کساییکه شهریور یا اسفند پارسال قبول شدن انقدر توانایی طراحی درست دارن ؟؟؟؟ دو تاشون رو خودم میشناسم !
نه دوست من ، پشت این امتحانهای مسخره نظام مهندسی هیچ چیزی وجود نداره
نمیدونم طراح سوال این سری کی بوده اما خیلی با سریهای قبل فرق میکرد....

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاش منظور طراح های سوال نظام مهندسی انقدر منطقی و با دلیل و کاربردی بود که شما میگین ، در صورتیکه اصلا اینجوری نیست !!!!

مگه کساییکه شهریور یا اسفند پارسال قبول شدن انقدر توانایی طراحی درست دارن ؟؟؟؟ دو تاشون رو خودم میشناسم !
نه دوست من ، پشت این امتحانهای مسخره نظام مهندسی هیچ چیزی وجود نداره
نمیدونم طراح سوال این سری کی بوده اما خیلی با سریهای قبل فرق میکرد....

هر کی بوده ...آدم بده بوده....................خیلی بد!!!

Ra na Architect

عضو جدید
یکی از دوستام سال گذشته برای معلول نه رمپ گذاشته بوده و نه جک.(یادش رفته بوده) ولی قبول شد .خوش به حالش .چقدر خوش شانس بوده که برگش دست مصحح خوبی افتاده بوده....تازه میگفت نما و مقطعش رو هم کامل نکشیده بوده....:(

;) بسیار دلگرم کننده

architecttak

کاربر فعال

منم نگفتم بحث معایب و مزیت بوده ! من میگم یه طراح خوب تو این موقعیت باید کوتاهترین و ساده ترین راه رو انتخاب کنه! حالا طراح سوال هر جور میخواسته فکر کرده باشه!

mana_memari

عضو جدید
اتفاقا به نطر من می خواسته بفهمه طراخ چقد قدرت تحلیل داره - بررسی کنه ببینه تو چه طرحی باید رمپ زد تو چه طرحی جک- ایا درسته همه چیز و فداکنه واسه 15 متر رمپ معلول

kaveh5

عضو جدید
ای کاش فقط مشکل جک گذاشتن یا رمپ گذاشتن بود- چه فرقی داره ؟؟؟؟؟؟ تنها چیزی که مهمه اینه که معلول قصه ی ما بتونه به آسانسور برسه به شرطی که فضاهای خواسته شده ی دیگه فدا نشده باشن. اصلا خودتان را نگران این قضیه جک و رمپ نکنید عزیزان من خودم رمپ رو زدم ولی با شیب 15 درصد که اعصابم داغون شد تا پلان زیر زمین و همکفم رو حل کردم که به نظرم بهتر بود جک میزدم -
اتفاقا به نطر من می خواسته بفهمه طراخ چقد قدرت تحلیل داره - بررسی کنه ببینه تو چه طرحی باید رمپ زد تو چه طرحی جک- ایا درسته همه چیز و فداکنه واسه 15 متر رمپ معلول

بالا