[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
طرح من خانه در عمق زمینه . ماکتم باید داخل زمین درست کنم بعد روشو که بر میدارم ماکتم معلوم بشه تنها چیزی که قبل از برداشتن سر ماکت معلومه نورگیراست .سوالم اینکه برای درست کردن زمین از چی استفاده کنم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
از چوب پنبه استفاده کنید برای زمین های شیب دار فوق العاده کارایی داره.
از مقوا هم میشه فقط باید خیلی تمیز درست کنید

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
طرح من خانه در عمق زمینه . ماکتم باید داخل زمین درست کنم بعد روشو که بر میدارم ماکتم معلوم بشه تنها چیزی که قبل از برداشتن سر ماکت معلومه نورگیراست .سوالم اینکه برای درست کردن زمین از چی استفاده کنم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید
من برا طرح 1 که ویلا داشتم، سایتش تو اقلیم کوهستانی بود و شیب زیادی از سر تا تهش بود برا همین ویلام رفته رفته تو عمق زمین فرو میرفت. ماکت اتودم رو با فوم سفید درست کردم و سایتش رو با کارتن لونه زنبوری (کارتن پفک و چیپس و ...)، با همین متریال هر هفته با استاد کرکسیون می کردم و استادم که سختگیر بودن خیلی خوششون اومده بود. ماکت نهاییم رو هم با مقوای سفید فابریانو (اون موقع ها فابریانو اصلش بود و ماکت فوق العاده ای ازش درست میشد) درست کردم و سایت پلان رو هم کلی فوم برد سفید خریدم و با زور و مشقت برش زدم و ماکتم رو توش جا دادم. خیلی هم خوب چفت شد. البته ماکتم رو نچسبونده بودم و استادم می تونست ماکتم رو از هم جدا کنه و دوباره مثه پازل تو سایت جا بده. و در ضمن سایتم رو سفید خالی کار نکردم و متریال چمن (ورق چمن تو دو سه رنگ مختلف) و متریال چوب پنبه (تو دو رنگ مدیوم و تیره) خریدم و طبقه به طبقه ترکیب رنگ کار کردم...........عالی شده بود..........امیدوارم توضیحاتم به دردتون بخوره:smile:

rezaarmin

عضو جدید
درود بر دوستان

سلام
بهترین و شیک ترین چیزی که به ذهنم میرسه چوپ پنبه اس

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
توی بعضی از ماکت ها دیدم که یکسری گوی کوچیک تو سایز تیله یا یه مقدار بزرگتر که بعضا شیشه ای و بی رنگ یا سفید رنگ هستند رو به عنوان درختچه استفاده می کنند ... کسی می دونه اینها رو میشه از کجا یا با چه اسمی تهیه کرد من چند تا لوازم التحریر و خرازی رفتم اما اون چیزی که می خواستم رو نتونستم پیدا کنم ...

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
توی بعضی از ماکت ها دیدم که یکسری گوی کوچیک تو سایز تیله یا یه مقدار بزرگتر که بعضا شیشه ای و بی رنگ یا سفید رنگ هستند رو به عنوان درختچه استفاده می کنند ... کسی می دونه اینها رو میشه از کجا یا با چه اسمی تهیه کرد من چند تا لوازم التحریر و خرازی رفتم اما اون چیزی که می خواستم رو نتونستم پیدا کنم ...

لوازم ماکت سازی ها معمولا دارن
خرازی و تحریری و... تخصصی اینکار نیستن . تو شهر خودتون دنبال فروشگاه تخصصی لوازم ماکت باشید

fereshte74

عضو جدید
سلام دوستان من تازه عضو سایتتون شدم، سایتتون فوق العادس
من قراره واسه ی میدون المان طراحی کنم و بعدشم ماکتشو درس کنم میخوام بپرسم که کسی میدونه عرض خیابون استاندارد چقدر باید باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

fereshte74

عضو جدید
خیلی عجله دارم ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین :smile:
سلام دوستان من تازه عضو سایتتون شدم، سایتتون فوق العادس
من قراره واسه ی میدون المان طراحی کنم و بعدشم ماکتشو درس کنم میخوام بپرسم که کسی میدونه عرض خیابون استاندارد چقدر باید باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام دوستان!
من میخواستم ماکت یه گنبد شیشه ای رو بسازم که فریم داره. خودِ نیم کره ی گنبد درواقع از وسط به دو قسمت تقسیم شده و یکی از قسمتها لغزیده اومده یه مقدار پایینتر از اون یکی.
به نظرتون چجوری میتونم بسازمش؟ با چه متریالی و چه شیوه ای؟

لیلی 20

عضو جدید
درخواست : راهنمای برای انتخاب متریال ماکت موزه

درخواست : راهنمای برای انتخاب متریال ماکت موزه

سلام. دوستان میتونین کمکم کنین؟ من میخام ماکت موزه درست درس کنم ولی تو متریالش موندم. استاد گفته ترکیب چوب بالسا و مس خوب میشه ولی من نمونه ای ازش پیدا نکردم. خودم ترکیب مقوا ماکت و پلکسی مدنظرم بود. حجمم خطوط منحنی داره. نمیدونم باچی درست کنم.

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام. دوستان میتونین کمکم کنین؟ من میخام ماکت موزه درست درس کنم ولی تو متریالش موندم. استاد گفته ترکیب چوب بالسا و مس خوب میشه ولی من نمونه ای ازش پیدا نکردم. خودم ترکیب مقوا ماکت و پلکسی مدنظرم بود. حجمم خطوط منحنی داره. نمیدونم باچی درست کنم.

سلام
یک عکس از حجم یا پلان طرحتون رو بزارید ، تا بهتر بشه مشورت کرد و راهنمایی کرد .
متریال ماکت ، بر مبنای فرم و پلان و مقیاس کار انتخاب میشه .

• Like
واکنش ها: mpb

aaavaaa

عضو جدید
سلام

من می‌خوام شبیه این ماکت درست کنم .
متریال خودش چیه ؟
من می‌خوام با فومِ نرمِ سفید بسازم.
ولی‌ نمی‌دونم چکار کنم که فوم به این حالت بمونه .
فکر نمیکنم فقط چسب زدن بهش کافی‌ باشه .
من سیمِ فلزی گرفتم که نگه داره . ولی‌ یکم از فوم می‌زنه بیرون و معلوم می‌شه رادِ سیم روی فوم و تمیز نمی‌شه .

چکار کنم به نظرتون؟

و اینک آزین درخت گردآ چطوری درست کنم؟
می‌دونم بیرون دارن آماده ولی‌ نباید آماده بخرم .

http://8pic.ir/images/uvkqh23tltm1euhd1xwf.jpg

http://8pic.ir/images/zvxgrpzpgq86xy171xn3.jpg

age nazare digeii darid ke betunam behtar besazamesh vaqan khosh hal misham bedunam va mamnoonam. .

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای درخت میتونی از اسفنج سفید استفاده کنی خودت باید گردش کنی و با سمباده درستش کنی
و یه کاره راحتتر اگه میخوای درختتو با مروارید سفید درستش کن
برو بازار مروارید بزرگ بخر
البته اگه مقیاس ماکتت بزرگه مروارید بزرگ بخر

• Like
واکنش ها: mpb

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار

این عکس حجمم هست. اگه قرار باشه با بالسا و مس کار کنم بنظرتون کدوم قسمتا بهتره مس بشه؟ ممنون.

الان با قرار دادن عكس، بحث شفاف شد و راحت تر ميشه نظر داد.
تركيب بالسا و مس براي اينگونه احجام خوب جواب ميده، اما به علت اينكه كار شما خيلي ساده هست، تغيير مصالح توجيه پيدا نميكنه؛ يك مثال ميزنم كه مقصودم واضح تر بيان بشه؛ مثلا ما وقتي در يك جداره از دو متريال استفاده مي كنيم، ميخوايم بيان كنيم كه اين تغيير مصالح به معني يك اتفاق در اون جداره يا حجم هست. اين اتفاق ميتونه نمايش صلبيت يا شفافيت باشه، يا پايان يك حركت و آغاز يك حركت ديگه باشه يا ..؛
با توجه به اين توضيحات اگر باز هم تمايل داشتيد با دو متريال كار رو بسازيد، پيشنهاد ميدم كه اگر تا به حال با چوب بالسا جداره هاي مدور رو نساختيد، از چوب بالسا در سطوح صاف مثل سقف و ديواره هاي كناري استفاده كنيد و از مس به عنوان يك عنصر انعطاف پذير،جداره هاي منحني رو بسازيد.

اميدوارم توضيحاتم كامل بوده باشه.
با آرزوي موفقيت / :gol: 

Peyman_0111

عضو جدید
سلام دوستان ..
میخوام یه کامت با مقوا ماکت بسازم
یه راهنمایی بکنین که برای ساخت اون سمت بافت دار نمای کار بیافته یا سمت صاف ؟؟ توی برش لیزری کدوم بهتر میشه ؟

yakoza22

عضو جدید
سلام دوستان.من تو کار ماکت سازی نیستم ولی دنبال یه چیزی هستم که شما عزیزان فقط میدونید.من دنبال یه مایعی هستم که برای ساختن و طبیعی نشون دادن رودخانه و ابشار ازش استفاده میشه.اسمشو نمیدونم و مکانی که باید اون رو خرید هم نمیدونم.اگه میشه بهم معرفی کنید و طریقه ی استفادشم بگید..ممنون از همتون

pervisir

عضو جدید
باسلام حضور دوستان خوبم .بنده در زمینه ساخت ماکت هواپیما و دایورامای نظامی فعالیت دارم .چندتا عکس براتون میذارم که امیدوارم لذت ببرید .

hosseiiin

عضو جدید
سلام دوستان
باید چندتا ماکت بسازم که مفهوم کلمه یا کلماتی رو نشون بده اگه ایده یا نمونه دارین ممنون میشم کمک کنین

yakoza22

عضو جدید
دوست عزیز سلام.من دقیقا دنبال همینا هستم.راستش دارم تازه یاد میگیرم.توی یوتیوب خیلی گشتم و فقط فهمیدم اون اب مصنوعی چیه.البته اون مارکی که میخواستم توی لوزم ماکت سازی ها نبود.اگه میشه بهم یاد بدید چطوری اون موج های اب و اون کف های اب رو درست میکنن ..خیلی دنبالشم.ممنون

باسلام حضور دوستان خوبم .بنده در زمینه ساخت ماکت هواپیما و دایورامای نظامی فعالیت دارم .چندتا عکس براتون میذارم که امیدوارم لذت ببرید .

houraneh

عضو جدید
سلاام به همه دوستان
سوالی که دارم اینه که پلکسی رو میشه با کلروفرم به مقوا ماکت چسبوند یا نه؟

samira shiraz

عضو جدید
سلام دوستان
کسی با گچ دندان پزشکی قالب گیری انجام داده؟ میشه مراحل کارش رو بگید؟ و نکات مهم اجرای آن
ساخت پوسته معماری با گچ و باند پزشکی و چسب چوب چی؟

rezvan1994

عضو جدید
سلام دوستان میشه کمکم کنید
ترم یک معمایم برای ریتم حرکت کنتراست باس ماکت بسازم ولی ایده ای به ذهنم نمیرسه میشه سایتی یا تابیکی معرفی یا خورتون بم ایده بدید یک دنیا منونتون میشم

بالا