[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

nino

مدیر بازنشسته
سلام! ان شاالله کاراتون تا حالا خوب پیش رفته باشه و از این به بعد بهترم بشه.

من قراره یه ماکت نما با پلکسی بسازم. من خودم اولین باره دارم باهاش کار می کنم. میشه اگه کسی تجربه ای یا نظر خاصی در موردش داره یا هر چیز دیگه ای که بنظرتون می تونه به من کمک کنه، بگه؟
مثلا در مورده چسبوندنش یا ...

ممنونم;)

آخ آخ من همش تنبلي ميكنم يادم ميره عكس ماكت دوستم كه با پلكسي ساخته بگيرم و بذارم اينجا خيلي خوب شده بود
راستش ماكتش رو داده بود بيرون با ليزر ببرن بعد خودش با شعله خمشون كرده بود . خيلي عالي ميشه .

آره عزيزم با دو رنگ شيشه اي شفاف و مات كار كني خيلي شيك ميشه رنگيش زياد جالب نميشه ;)

silver star

عضو جدید
[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

سلام و درود بر دوستان ِ عزیز معماری ..

این تاپیک را به نام " کارگاه ماکت سازی " افتتاح می کنیم ، و از این پس سوالات خود را در زمینه ماکت و نظر خواهی در مورد ماکت های خود را در این تاپیک مطرح می کنیم.

.
.
.

قوانین این تاپیک :

1- عکسها را از سایتهای معتبر آپلود کنید، تا پست ها بعد از گذشت ِ زمان ، دچار مشکل نشوند .

2- لطفا جهت ِ حفظ ِ انسجام و تسلسل ، از دادن ِ پست های بی ارتباط با موضوع (اسپم) اکیدا خودداری نمائید .

من وقتی که می خواستم ساخت اولین ماکت حجمیم رو شروع کنم، به فکرم رسید، که چرا یه تاپیک با همین نام نداشته باشیم، تا بتونیم از تجارب همدیگه استفاده کنیم. چون ساخت ماکت به نظر من 95% فقط تجربه ست. همین باعث شد که از تمام مراحل کارم عکس بگیرم، تا هم شما رو در تجارب خودم سهیم کنم و هم اینکه بتونم از تجاربتون استفاده کنم. در ضمن الان که به عکسا نگاه می کنم، خیلی خاطره انگیزه! توصیه می کنم حتما اینکارو بکنید.
راستی! اینم بگم که ماکت سازی یه کار کاملا گروهیه (البته به نظر من) بخاطره همینم من و دوست عزیزم "آقا حبیب" با هم کار کردیم.
برای این تاپیک، نظر نوشین جان این بود که اول متریال ها رو معرفی کنیم تا یه رفرنس کامل برا کسایی که می خوان ماکت سازی کنن بشه. من چند وقته که خیلی سرم شلوغه. در اولین فرصت سعی ام رو می کنم. شما هم اگه تونستید در حد یه توضیح اجمالی از هر متریال که می شناسید، بذارید. ما توو ساخت این ماکت از چوب بالسا و چوب پنبه استفاده کردیم.
به این تاپیک هم یه نگاهی بندازید، اگه می خواهید راجع به پلکسی گلاس بدونید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=21815

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

من قراره یه ماکت نما با پلکسی بسازم. من خودم اولین باره دارم باهاش کار می کنم. میشه اگه کسی تجربه ای یا نظر خاصی در موردش داره یا هر چیز دیگه ای که بنظرتون می تونه به من کمک کنه، بگه؟

ممنونم;)
راستش من ماکت بیان معماری 1 رو با همین متریال ساختم بهترین راه برش زدنش همون لیزره اما اگه وقت و جون زیادی هم داری میتونی با کاتر مخصوص پلکسی برش بزنی
برای چسبوندنشم از یه ماده شیمیایی به اسم کلرو فرم استفاده میشه که البته باید خیلی مواظب باشی چون اصلا نباید تنفس بشه بخارش شدیدا به ریه اسیب میزنه(من حدود یه هفته صدام در نمی اومد!:confused:) ولی خب می ارزه چون اخرش واقعا جذاب میشه;)

architecture-eli

عضو جدید
ممنونم;)
بيرون پلكسي گلاس رو هم به اندازه هايي كه بخواين برش مي زنن هم خودشون با همون كلروفرم ميچسبونن آخه كلروفرم براي بيهوشي استفاده ميشه و مصرفش به صورت متفرقه و اينكه خودتون بخواين استفاده كنين تا جايي كه من مي دونم مجاز نيست
براي اونايي كه تهران زندگي مي كنن مي دونم كه پامنار اين كارو انجام ميدن

maral55

مدیر بازنشسته
به نظر منم اصلا از رنگی استفاده نکن خوب نمیشه حتی با همون شیشه ای تنها هم میشه خوب کار کرد
برای چسبوندنش هم کلروفروم خوبه ولی خیلی مواظب باش یه وقت بیهوش نشی!!

برای بریدن هم راستش من کاتر پلکسی رو امتحان کردم بازم اصلا مثل بیرون نمیشه من پیشنهاد میکنم که بدی همون بیرون و تازه قیمت کاتر پلکسی هم اون موقع که من خریدم خیلی گرون بود الان نمی دونم دیگه:confused:

Mandan

عضو جدید

ممنونم;)
سلام دوست من . خسته نباشی!
کدوم استاد و واسه چه درسی گفته از این ماده استفاده کنی!؟کار باهاش خیلی سخته!
لطف کن کارت که باهاش تموم شد یه نمونه از عکس ماکتت رو برام بفرست. واسم جالبه بدونم چیکار می کنی!ممنون.
راستی اونجایی که با لیزر برش می دن خیلی هم گرون نیستا!!رفتی بپرسی؟؟من ماکت درس برداشت از بناهای تاریخی رو دادم برش دادن و روش نقش انداختن شد 10000 تومن!اما عالی شد!!!

hossein021

عضو جدید
ببین من 1 بار باهاش کار کردم.......چسبش خسلی بد فرمه و اگه به دست بخوره خیلی اسیب میرسونه....برای همین ازسورنگ برای ریختن چسبش استفاده میکنن.....فقط احتیاط فراموش نشه

• Like
واکنش ها: nino

silver star

عضو جدید
سلام دوست من . خسته نباشی!
کدوم استاد و واسه چه درسی گفته از این ماده استفاده کنی!؟کار باهاش خیلی سخته!
لطف کن کارت که باهاش تموم شد یه نمونه از عکس ماکتت رو برام بفرست. واسم جالبه بدونم چیکار می کنی!ممنون.
راستی اونجایی که با لیزر برش می دن خیلی هم گرون نیستا!!رفتی بپرسی؟؟من ماکت درس برداشت از بناهای تاریخی رو دادم برش دادن و روش نقش انداختن شد 10000 تومن!اما عالی شد!!!
سلام دوست عزیز من! شما هم خسته نباشی!
راستش استاد درس ساخت و ارائه 2 بهمون گفته ازش استفاده کنیم. نمیدونم شما درسی به این نام داشتین یا نه. آخه ما کاردانی ها اسم بعضی از درسامون فرق داره. مثلا توو ساخت 1 ما دست آزاد با مداد و راپید کار کردیم. ساخت 2 بیشتر در مورد رنگاست و یه خورده ماکت سازی.
راستش ماجرای این ماکتم اینجوری بود که استادمون 3تا نما داشت از یه ساختمون (فکر کنم خودش طراحی کرده ) گفت می خوام این 3نما رو با 3تا متریال کار کنیم: مقوا- چوب- پلکسی. و برای اینکه بینمون دعوا نشه، قرعه کشی کرد:biggrin: 12 نفر مقوا- 6 نفر چوب و 6 نفر پلکسی. و از شانسه بد یا خوب، من جزء 6 تا پلکسی ها که از همه گرون تره شدم.
در مورده برشش هم زیاد گرون نیست. دقیقه ای 300 تومن. ولی خوده پلکسی گرون میشه. با توجه به ضخامت و رنگش. قیمت 3mm شفاف اندازه ی A4 میشه 3500 !!! حالا خوبیش اینه که کاره من تو مقیاس 100/1 اندازه ی A4 میشه.
راجع به عکس هم ، حتما! تحویلم دوشنبه هفته ی بعده . قول میدم وقتی کارم تموم شد عکسشو برات(تون) بزارم.
استادمون قراره از هر نما بهترینشو برداره برا خودش. نمی دونم باید دعا کنم کارم خوب شه یا بد!!! :redface:
;)

راستی! میشه بگین که برا چسبوندنش وقتی دارم از پلکسیه شفاف استفاده می کنم باید چیکار کنم. اگه همه جاشو بزنم ، وقتی که خشک شد علامته چسب نمی مونه؟ یا نه فقط باید گوشه هاشو بزنم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب مکانیزم کلرو فرم اینه که با حل کردن درصد کمی از پلکسی اونو می چسبونه اما حرف توام درسته یعنی اگه به بقیه قسمت هاش بخوره شفافیتشو از دست میده واسه همین باید با سرنگ بریزیش رو پلکسی....;)

راستی خیلی مواظب باش این کلرو فرم واقعا خطر ناکه !!!:confused:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

maral55

مدیر بازنشسته
راستش استاد درس ساخت و ارائه 2 بهمون گفته ازش استفاده کنیم. نمیدونم شما درسی به این نام داشتین یا نه. آخه ما کاردانی ها اسم بعضی از درسامون فرق داره. مثلا توو ساخت 1 ما دست آزاد با مداد و راپید کار کردیم. ساخت 2 بیشتر در مورد رنگاست و یه خورده ماکت سازی.
راستش ماجرای این ماکتم اینجوری بود که استادمون 3تا نما داشت از یه ساختمون (فکر کنم خودش طراحی کرده ) گفت می خوام این 3نما رو با 3تا متریال کار کنیم: مقوا- چوب- پلکسی. و برای اینکه بینمون دعوا نشه، قرعه کشی کرد:biggrin: 12 نفر مقوا- 6 نفر چوب و 6 نفر پلکسی. و از شانسه بد یا خوب، من جزء 6 تا پلکسی ها که از همه گرون تره شدم.
در مورده برشش هم زیاد گرون نیست. دقیقه ای 300 تومن. ولی خوده پلکسی گرون میشه. با توجه به ضخامت و رنگش. قیمت 3mm شفاف اندازه ی A4 میشه 3500 !!! حالا خوبیش اینه که کاره من تو مقیاس 100/1 اندازه ی A4 میشه.
راجع به عکس هم ، حتما! تحویلم دوشنبه هفته ی بعده . قول میدم وقتی کارم تموم شد عکسشو برات(تون) بزارم.
استادمون قراره از هر نما بهترینشو برداره برا خودش. نمی دونم باید دعا کنم کارم خوب شه یا بد!!! :redface:
;)

عزیزم خواستم اینو حتما بهت بگم که ممکنه الان یه کم نسبت به اون گروه ها بهت سخت بگدره ولی کار کردن با پلکسی چیزی هست که اگر از الان باهاش تجربه داشته باشی واقعا بهت کمک میکنه
چون مثلا مقوا چیزی هست که به هر حال تمام دانشجو ها باهاش سروکار دارن و یه جوری ازش استفاده میکنن ولی پلکسی یه متریال خیلی خاص و خیلی جالب هست که واقعا به ماکتت جلا میده

در مورد چسب زدنم آره یه کم ممکنه بزنه بیرون ولی همون جور که دوستان گفتن باید از سرنگ استفاده کنی و حتی المکان خیلی دقت کنی یعنی کار باهاش خیلی حوصله می خواد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mandan

عضو جدید
;)
به نظرم این از شانس خوبت بود که به پست پلکسی خوردی. چرا؟چون این جوری خیلی زود کار با یه متریال جدید رو یاد می گیری! چون کار با مقوا و چوب بالسا که خیلی ساده اس. من که واسم خیلی جالبه کاش استادای ما هم ما رو از ترمهای پایین وادار به استفاده از متریالهای جدید می کردن. در ضمن درس ساخت 2 شما فکر می کنم مثل درس کارگاه مصالح و ساخت ماست . ما کار با مداد و راپید و زغال رو تو درس درک و بیان محیط یاد گرفتیم.
امیدوارم موفق باشی!!!

maryam bano

عضو جدید
من باهاش کار دم
برای ساختن ماکت
جای کلرفوم روش میمونه
باید خیلی مواظب باشی
سوال تخصصت یر داشتی می تونم در رابطه با کاربردش کمکت کنم:smile:

silver star

عضو جدید
سلام به همگی! به یه معضل توو ساختنه ماکتم برخوردم.
من ماکتم یه جوریه که قطعات مثه پازل کنار هم قرار می گیرن. توو کد قطعات رو از هم جدا کردم. اندازه ها دقیقه ، ولی مشکل وقتی شروع میشه که پلکسی رو با لیزر می برم. چون درواقع لیزر با حرارت زیاد باعث بریدن پلکسی میشه. بعد از برش یخورده اندازه ی قطعات کوچیک تر میشه و دیگه بهم چفت نمی شن. در واقع به اندازه ی ضخامته خط برش بینشون فاصله می مونه. حالا من چیکار کنم؟!!! :cry:
با خودم گفتم که قطعات رو یخورده بزرگتر بگیرم تا بعد برش درست دراد. ولی از کجا باید بفهمم که چقدر بزرگتر باید بگیرمشون. اگه بعد برش بزرگتر شه چیکار کنم؟
خلاصه، هرچی فکر می کنم راه حلی به ذهنم نمی رسه. شما چطور؟
رندر مکس کارم رو براتون میزارم تا شاید کمکی کنه.

سلام! :cry:
حالا چیکار کنم؟! کارم بد شد!!! شرمنده ی همتون شدم. عجب بدقِلقیه این پلکسی. مجبور شدم کارم رو با همون مشکلی که دیشب بهتون گفتم (دلخورم از اینکه چرا کسی جواب نداد؟! ) بچسبونم. خیلی بد شده! چون کارم شفاف بود، همه جا علامته کلروفرم موند. آخه کاریش نمی تونستم بکنم. خلاصه باید یجاشو می ریختم! خیلی افسردم. دیگه چیزی نمی گم . خودتون ببینینش.
بازم ببخشید...:(

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    24.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Plexiglas.pdf
    492.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

maral55

مدیر بازنشسته
سلام عزیزم اولا خسته نباشی به به خیلی خوب شده اصلا هم ناراحت نباش
در مورد اینکه چرا جواب ندادم من پستت رو دیدم ولی راستش جواب رو بلد نبودم آخه:cry: من خودم هیچ وقت تجربه عملی برش با لیزر رو نداشتم همیشه خودم با کاتر پلکسی کار کردم و همیشه هم خب همچین دقیق نشده ولی در بهترین حالت بازم ماله تو بهتر شده!!:biggrin:
به نظرم خیلی خوب شده فقط خب به قول خودت جای کلروفروم یه جاهایی مونده راستی باید حتما همشو با پلکسی می ساختین؟بعد اون شیشه سطح زیرش چیه؟ راستی می تونی یه چند تا عکس دقیقا از رو به رو و از کل نما ازش بگیری؟
منتظرم بچه هایی که با لیزر کار کردن تا حالا بیان شاید اونا تجربه ای داشته باشن

راست میگه به خدا اینم در نظر بگیر که این اولین تجربت بوده به نظرم برای اولین کار خیلی هم عالیه راستش اصلا یادم نیست اوین کارم با پلکسی چی بود ولی مطمئنم که خیلی افتضاح بود!!:confused:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

head of flower

عضو جدید
من ترم ۱ با پلکسی کار کردم یعنی یکی از کارهای آقای رایت رو(اگه اشتباه نکنم البته) ماکتش رو کامل با پلکسی ساختیم.
خیلی خوب شد... سعی کردیم تا جایی هم که ممکنه از چسب استفاده نکنیم و خود پکسی رو خم می کردیم.
یه بار یکی از دوستام چسب اشتباهی زد یعنی چسب قطره ای ریخت:cry:...خیلی خراب شد یه طرفش...دادیم بیرون...فکر کنم سند پلاست بود اسمش...از اوناش کردن یعنی پلکسی ما که شفاف بود مات شد ... بد نشد ...می تونی بدی توام اینکارو بکنن.. ایشالله که کارت درست میشه.
عکساشو که دیدم خوب شده بود.;)

silver star

عضو جدید
سلام عزیزم اولا خسته نباشی به به خیلی خوب شده اصلا هم ناراحت نباش
در مورد اینکه چرا جواب ندادم من پستت رو دیدم ولی راستش جواب رو بلد نبودم آخه:cry: من خودم هیچ وقت تجربه عملی برش با لیزر رو نداشتم همیشه خودم با کاتر پلکسی کار کردم و همیشه هم خب همچین دقیق نشده ولی در بهترین حالت بازم ماله تو بهتر شده!!:biggrin:
به نظرم خیلی خوب شده فقط خب به قول خودت جای کلروفروم یه جاهایی مونده راستی باید حتما همشو با پلکسی می ساختین؟بعد اون شیشه سطح زیرش چیه؟ راستی می تونی یه چند تا عکس دقیقا از رو به رو و از کل نما ازش بگیری؟
منتظرم بچه هایی که با لیزر کار کردن تا حالا بیان شاید اونا تجربه ای داشته باشن

مارال جان، سلام! عکس از نمای کلی براتون گرفتم. از کَدش هم برات عکس گذاشتم. راستش آره. باید همه ی کارمون از پلکسی باشه. اونم که سطح زیرشه (base) شیشه نیست. اونم پلکسیه 10میلیمتری.
راستی، طرحش چطوره؟ بنظرتون با کارم متناسبه؟
من خودم خیلی خوشم اومده...

من ترم ۱ با پلکسی کار کردم یعنی یکی از کارهای آقای رایت رو(اگه اشتباه نکنم البته) ماکتش رو کامل با پلکسی ساختیم.
خیلی خوب شد... سعی کردیم تا جایی هم که ممکنه از چسب استفاده نکنیم و خود پکسی رو خم می کردیم.
یه بار یکی از دوستام چسب اشتباهی زد یعنی چسب قطره ای ریخت:cry:...خیلی خراب شد یه طرفش...دادیم بیرون...فکر کنم سند پلاست بود اسمش...از اوناش کردن یعنی پلکسی ما که شفاف بود مات شد ... بد نشد ...می تونی بدی توام اینکارو بکنن.. ایشالله که کارت درست میشه.
عکساشو که دیدم خوب شده بود.;)

سلام !
ممنون از راهنماییت سرگل جان. آره درسته، اسمش سند پلاسته. خودم از اول می خواستم همین کارو کنم، ولی نمی دونم چرا احساس می کنم بد بشه. از طرفی نباید کارمون همش یجور شه. بخاطره همینم یه سطحشو آجری، یکیشو سند پلاست و بقیه رو شفاف گذاشتم.
حالا دیگه تموم شده. تجربه بهم نشون داده هرجا که خواستم کارم رو درست کنم ، بدتر شده. برا همینم می مونم تا ببینم استادمون چی میگه. بازم ممنون از راهنماییت. :smile:;)

راستی! یه چیزه جدید که راجع به کلروفرم فهمیدم اینه که دو نوع داره: صنعتی و پزشکی. اون پزشکیشه که خیلی خطرناکه و بیهوش می کنه و نباید با دست تماس پیدا کنه. ولی صنعتیش اینطوری نیست. خیلی بهتره. آسیب نمی رسونه، اگه هم برسونه اصلا محسوس نیست. راحت میشه با دست لمسش کرد. ;)

پیوست ها

• view.pdf
    322.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • view.jpg
    view.jpg
    33 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

head of flower

عضو جدید
سلام !

ممنون از راهنماییت سرگل جان. آره درسته، اسمش سند پلاسته. خودم از اول می خواستم همین کارو کنم، ولی نمی دونم چرا احساس می کنم بد بشه. از طرفی نباید کارمون همش یجور شه. بخاطره همینم یه سطحشو آجری، یکیشو سند پلاست و بقیه رو شفاف گذاشتم.
حالا دیگه تموم شده. تجربه بهم نشون داده هرجا که خواستم کارم رو درست کنم ، بدتر شده. برا همینم می مونم تا ببینم استادمون چی میگه. بازم ممنون از راهنماییت. :smile:;)

آره قبول دارم یکم کیفیت کار میاد پایین اما خوب از بیرون زدگی چسب بهتره;)
در مورد کلروفرم هم آره درست میگی...ما خیلی باهاش کار کردیم خیلی خطرناک نیست...یعنی هست ولی نه خیلی!:surprised:
کارت خیلی توپه;) ...نگران نباش...کار با پلکسی همیشه خوشگل در میاد.

silver star

عضو جدید
سلام به دوستای خوبم! یه دنیا ممنون!
بالاخره امروز استاد، کارم رو دید. و کارم جزء کارایی بود که با خودش برد. بهش 18.75 داد. من راضیم.
بچه های دیگه که با پلکسی داشتن، داده بدون خوده صاحب مغازه براشون بچسبونه. اصلا جای چسب نمونده بود. یه چیزه جالب فهمیدم؛ برای اینکه جای کلروفرم نمونه (حتی اگه بین صفحات می زنی) باید وقتی که کلروفرم رو ریختی، صفحات رو تحت فشار نگه داری تا خشک شه. اینطوری دیگه حباب هوا زیر کارت نمی مونه. ولی اگه ولش کنی، کم کم، از بغلاش، هوا وارد میشه. ماله من هم وقتی که خیس بود اصلا جاش مشخص نبود، منم فریب همینو خوردم ولی وقتی خشک شد کم کم حباب زد. این یکی از درسایی بود که از این کار گرفتم. کلا تجربه ی خیلی جالبی بود. ایشاالله خدا قسمت کنه. :D
از شما هم، برای همه ی راهنمایی هاتون ممنونم. ;):)

nino

مدیر بازنشسته
بچه ها من رو چسب مخصوص فوم UHU ديدم نوشته واسه پلكسي هم ميشه كسي كار نكرده باهاش ؟

silver star

عضو جدید
وای خوش به حالت ایمان من که تاحالا با پلکسی کار نکردم و هیچی هم دربارش نمیدونم جز اینهایی که شما اینجا گفتین!ولی باید جالب باشه.به نظر منم خیلی کارتو خوب دراوردی;)
راستی ببینم اون قسمت کارتو که باهاش مصالحو (اجرهارو) نشون دادی چه جوری کار کردی؟جدا دراوردی یا روی همون میشه کار کرد؟
سلام آرچی جان!
ممنون از نظرت! راجع به سوالت: توو کد کشیدم. همون جور که میدونی، hatch آجر توو کد با خط نشون داده میشه. ولی من یه ابتکار بخرج دادم:cool: و در واقع negetive اوون hatch رو ساختم. برا آجرا مستطیل های توو پر و درز بینشون رو خالی گذاشتم. جالب شد. خودم خیلی خوشم اومد. خوده صاحاب مغازه هم کلی حال کرد. تا حالا اینجوریشو ندیده بود P:

silver star

عضو جدید
بچه ها من رو چسب مخصوص فوم UHU ديدم نوشته واسه پلكسي هم ميشه كسي كار نكرده باهاش ؟

من خودم قبل از اینکه بچه ها بهم بگن که کلرفرم چسب مخصوصشه ، می خواستم از همون استفاده کنم. منم روشو دیدم ، در واقع اون یه چسب همه کارست (مثه رازیه خودمون :biggrin:)
امتحانش کردم. ولی اون وقتی خشک میشه ، مثه یه لایه ی لاستیکی (کشی) میشه که خیلی راحت می تونی بکنیش. برا همین کارت خیلی محکم نمیشه.
همون کلروفرم صنعتی از همه بهتره

maral55

مدیر بازنشسته
من خودم قبل از اینکه بچه ها بهم بگن که کلرفرم چسب مخصوصشه ، می خواستم از همون استفاده کنم. منم روشو دیدم ، در واقع اون یه چسب همه کارست (مثه رازیه خودمون :biggrin:)
امتحانش کردم. ولی اون وقتی خشک میشه ، مثه یه لایه ی لاستیکی (کشی) میشه که خیلی راحت می تونی بکنیش. برا همین کارت خیلی محکم نمیشه.
همون کلروفرم صنعتی از همه بهتره

علاوه بر این خیلی هم تمیز در نمیاد با چسب فوم وقتی خشک میشه یه جوره بدی میشه

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام آرچی جان!
ممنون از نظرت! راجع به سوالت: توو کد کشیدم. همون جور که میدونی، hatch آجر توو کد با خط نشون داده میشه. ولی من یه ابتکار بخرج دادم:cool: و در واقع negetive اوون hatch رو ساختم. برا آجرا مستطیل های توو پر و درز بینشون رو خالی گذاشتم. جالب شد. خودم خیلی خوشم اومد. خوده صاحاب مغازه هم کلی حال کرد. تا حالا اینجوریشو ندیده بود P:
مرسی ایمان جان بابت توضیحت اره واقعا قشنگ شده.یعنی اینقدر راحت میشه پلاکسی رو مات کرد؟اونم با این دقت؟چه جوری؟!اخه گفتم که من تاحالا باهاش کار نکردم و نمیدونم.ببخشید اگه هی سوال میکنم!:redface:

silver star

عضو جدید
مرسی ایمان جان بابت توضیحت اره واقعا قشنگ شده.یعنی اینقدر راحت میشه پلاکسی رو مات کرد؟اونم با این دقت؟چه جوری؟!اخه گفتم که من تاحالا باهاش کار نکردم و نمیدونم.ببخشید اگه هی سوال میکنم!:redface:
سلام! راستش آره آرچی جان. فقط نیازه که قطعات کارت رو با یه نرم افزار مثه کد یا فتوشاپ یا کورل بکشی ، بقیه شو دستگاه لیزر انجام میده.
در واقع یه نو پرینتره که بجای جوهر لیزر داره!
اوون دستگاه براش 2 حالت کار تعریف شده است: برش ، حک. در ضمن اون دستگاهی که من دیدم فقط عمود بره. نمی دونم جوره دیگش هم هست یا نه.
راجع به اوون منحنی ها باید بگم که ، اگه ضخامته قطعه خیلی زیاد نیست می تونی همون منحنی رو بکشی بدن برات ببره. ولی اگه ضخامت زیاده ، من خودم تا حالا ندیدم ولی نوشین جون گفت که با حرارت میشه خمش کرد.
ولی توو اینکارا که عکسشو گذاشتی داده براش بریدن. خمش نکرده.
دیگه از این حرفا نزنی ها! ببخشید یعنی چی؟!! اصلا ما اینجاییم که از اطلاعات هم استفاده کنیم. وگرنه داریم وقته مونه تلف می کنیم.
راهنمایی هایی که تا حالا بهم کردین هرگز یادم نمی ره. با همه تونم دوستای عزیزم:smile: :gol:

silver star

عضو جدید
میشه در مورد سند پلاست یه کم توضیح بدید؟
ممنون
سلام به همگی!
سند پلاست، که درستش sandblast به مهنی تمیز کردن با شن است. خصوصا این دستگاه در صنایع کاربرد داره (آلومینیم سازی)
ولی اینجا توو کاره پلکسی (شایدم به اشتباه میگن) (همونجور که سرگل جان هم گفتن) به مات کردن پلکسی شفاف، با همون دستگاه لیزر میگن. مثه همون قسمت های آجری کاره من! ok? ;)

silver star

عضو جدید
سلام .منم می خواستم بگم خیلی قشنگند میشه در مورد خود کار هم توضیح بدید:que:کاربریش چیه :que:
سلام سمیه جان! ممنون
اگه منظورتون کابریه ماکت نما ست، باید بگم که (اگه اشتباه می کنم، بزرگترا اصلاح کنن)
کلا ماکت ابزاری برا معرفی بناست و ماکت نما، همونجور که از اسمش معلومه، ماکتی برای معرفی بهتر نماست. :)

maral55

مدیر بازنشسته
سلام سمیه جان! ممنون
اگه منظورتون کابریه ماکت نما ست، باید بگم که (اگه اشتباه می کنم، بزرگترا اصلاح کنن)
کلا ماکت ابزاری برا معرفی بناست و ماکت نما، همونجور که از اسمش معلومه، ماکتی برای معرفی بهتر نماست. :)

فکر کنم منظورش این بود که اون ساختمونی که نماش رو ساختی کاربریش چی بوده

silver star

عضو جدید
ابزارهای ماکت سازی

ابزارهای ماکت سازی

یکی از استادامون میگفت ابزار دندانپزشکی بهترین ابزار برا ماکت سازیه!
من همه ی ابزارها رو نمیشناسم. و فقط به معرفی ابزار هایی که خودم توو ساخت این ماکت بکار بردم بسنده می کنم. شما هم اگه بیشتر میشناسید (ترجیحا با عکس) معرفی کنید.

http://archi1.persiangig.com/image/kargahe maket/2hfhw93.jpg

بترتیب از سمت چپ: خط کش فلزی (یا به قول ما خاله ریزه!:biggrin:)- کاتر- تیغ جراحی - دو نوع پنست - سوهان
توضیح : تیغ کاتر در 2 نوع 30 و 45 درجه است، که 30 درجه برای کارهای ظریف تر و 45 درجه برا کارهایی که به نیروی بیشتری برا برش نیازداریم، مناسبه.
تیغ جراحی هم برا برش های ظریف و جاهایی که متریال خیلی نازکه مناسبه.

پیوست ها

• 2hfhw93.jpg
    2hfhw93.jpg
    23.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا