[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 231115مشاهده پیوست 231116اینم عکس ماکتم ک قولشو داده بودم ببخشید دیر شد............فقط ی مشکلی دارم نمیتونم مقطعشو بزنم اخه مارپیچه...کسی هست بتونه در این زمینه کمکم کنه؟ممنون میشم:cry:

می تونید از عکس ش استفاده کنید برای رسم برش.
یا اینکه تو ی نرم افزار مدل کنید مثل رویت یا کد و...

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب اگه بلد بودم ک میزدم..........

پلان ش رو که حتما دارید.
بزارید جلوتون (رو یه میز) ازش عکسی بگیرید که مشابه نما باشه.
تو کد این عکس رو بیارید ، برای ترسیم نما کمک میکنه. طرح خودتون هست باقیش رو ادیت کنید.
برای تریم برش از همین نما استفادده کنید. تو محوری برش بزنید که ارتفاع های نما راهنماتون باشه

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
بازم بلد نیستمممممممممممممممممم:cry:من نرم افزار بلد نیستمممممممممممممم
سلام
خط سکشن رو مشخص کنید بعد ببنید این خط کجا پل رو قطع میکنه ، هر جا پل رو قطع کرد ابعاد مقطعش رو از روی ماکت در بیارید ( مثلا برای شما هر جا قطع کنه یه مقطع ذوزنقه یا مستطیلی چیزی ایجاد میکنه) بعد همین طور ادامه بدید و هر بار یاد داشت کنید که این مقطعی که اندازه زدید در چه ارتفاعی و در چه فاصله ای از مقطع قبل قرار داره تا نسبت به این اندازه ها ترسیم نهایی رو انجام بدید ؛ می مونه مابقی قسمت هایی که برش نخورده اما در سکشن دیده میشه ، اینا رو با توجه به ماکت و نحوه اتصالشون ، خودتون دستی می تونید به هم وصل کنید و چندان دقتی نیاز نداره ... اگر این روش رو نتونستید تنها راهتون ساخت یه ماکت حجمی از شکل برش خورده و عکس برداری و کشیدن از روی عکس هست ... .

behnaz.khanoomii

عضو جدید
دوست عزیز من چند روز دیگه تحویل پروژمو.........وقت دارم بشینم ماکت بسازم......یعنی اینجا یکی نیست حدودی ی مقطع واسه من بکشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

raha pania

کاربر بیش فعال
دوست عزیز من چند روز دیگه تحویل پروژمو.........وقت دارم بشینم ماکت بسازم......یعنی اینجا یکی نیست حدودی ی مقطع واسه من بکشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پلانتو از وسط نصف کن بذار بالای کاعذت ،از هرجا که دیواره ،خط بکش بیار پایین ،به اندازه ارتفاع دیوارت ارتفاع بذار ،هرچی رو که تو پلان میبینی ،عمودی بکش:D

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
کسی میدونه این حجم کرو چه جوری ساخته شده ؟ به شیشه گری سفارش دادن یعنی؟!
DSC_1903.jpg

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
کسی میدونه این حجم کرو چه جوری ساخته شده ؟ به شیشه گری سفارش دادن یعنی؟!
مشاهده پیوست 235333

یکی از دوستام برای کارش اول گل رس گرفت شکل ش رو دقیق در اورد بعد اون نمونه رو برد شیشه گری توضیح داد که مشابه اون براش درست کنن.

rezaarmin

عضو جدید
سلام
دوستان چرا درمورد بالسا مطلب خیلی کم
اولین ماکت جدی پل که تصمیم دارم با بالسا بسازمش طرح هم قوس نداره واسه همین بالسا رو انتخاب کردم
اساتید که تجربه دارن باید به چه نکاتی توجه کنم؟اصلا برای ساخت پل انتخاب خوبیه؟
چسب بالسا چیه که کار بشه باهاش تمیز دراورد؟
با چه قطری هم راحتی برش داریم و هم مقاوت نسبتا خوب؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
سلام
اولین ماکت جدی پل که تصمیم دارم با بالسا بسازمش طرح هم قوس نداره واسه همین بالسا رو انتخاب کردم
متاسفانه من علاقه اي به ماكت سازي ندارم اطلاعاتي هم درباره اش ندارم.

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
انتخاب بالسا که بستگی به طرحتون داره ولی اصولا بالسا یک میل از همه نظر مناسبه ولی خوب باید هنگام برش زدن دقت کنید که نشکنه
بهترین چسبم که همون چسب زرد مخصوص ماکت سازیه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

انتخای ضخامت به مقیاس کارتون بستگی داره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من چطوری می تونم فوم رو به صورت دایره برش بزنم؟ با در نظر گرفتن این نکات که نه دسترسی به لیزر و جایی که لیزر می کنن دارم و نه کاتر دایره بر....شما چیزی به ذهنتون میرسه؟

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
بچه ها من چطوری می تونم فوم رو به صورت دایره برش بزنم؟ با در نظر گرفتن این نکات که نه دسترسی به لیزر و جایی که لیزر می کنن دارم و نه کاتر دایره بر....شما چیزی به ذهنتون میرسه؟
سلام میتونین با همون کاتر معمولی دایرتونو ببرین،بعدش با سنباده(از این آبی رنگا،شمارشو یادم نیست)دورشو یکم صاف کنین که تمیز تر در بیاد...
فقط باید آروم آروم و ریز ریز دور دایرتون رو برش بدین و حتما هم حواستون باشه که کاتر رو عمود بگیرین
یه کار دیگه ام که میشه کرد ینه که یه ظرف گرد رو بزارین روی فوم و دورشو با کاتر ببرین

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میتونین با همون کاتر معمولی دایرتونو ببرین،بعدش با سنباده(از این آبی رنگا،شمارشو یادم نیست)دورشو یکم صاف کنین که تمیز تر در بیاد...
فقط باید آروم آروم و ریز ریز دور دایرتون رو برش بدین و حتما هم حواستون باشه که کاتر رو عمود بگیرین
یه کار دیگه ام که میشه کرد ینه که یه ظرف گرد رو بزارین روی فوم و دورشو با کاتر ببرین
سلام. خیلی ممنونم ازتون:gol::gol:لطف کردین وقت گذاشتین جواب دادین. امروز عصر دل به دریا زدم مثه پیشنهاد اولتون عمل کردم. ینی دایره(البته من فرمم بیضی بود) کشیدم رو فوم بعد با یکم فاصله با کاتر بریدمش که نا منظم شد و سمبادش زدم.مثه لیزر نشد ولی خوب شد خدا رو شکر. کارمو را میندازه;)

negiii

عضو جدید
سلام خسته نباشید
استادمون گفته ماکت درست کنیم پلانشو هم از اینترنت یا هرجای دیگه بگیریمه کسی داره برام بفرسته
ویلایی دوبلکس باشه محوطه زیبایی هم داشته باشه
ممنون میشم

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
سلام. خیلی ممنونم ازتون:gol::gol:لطف کردین وقت گذاشتین جواب دادین. امروز عصر دل به دریا زدم مثه پیشنهاد اولتون عمل کردم. ینی دایره(البته من فرمم بیضی بود) کشیدم رو فوم بعد با یکم فاصله با کاتر بریدمش که نا منظم شد و سمبادش زدم.مثه لیزر نشد ولی خوب شد خدا رو شکر. کارمو را میندازه;)
خوهش میکنم،خدارو شکر که کارت راه افتاد،اتفاقا میحواستم بگم یکم با فاصله ببر ،ولی گفتم شاید کارت زیاد حساس نباششه....
حالا چجوری بیضی کشیدی؟
:gol:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوهش میکنم،خدارو شکر که کارت راه افتاد،اتفاقا میحواستم بگم یکم با فاصله ببر ،ولی گفتم شاید کارت زیاد حساس نباششه....
حالا چجوری بیضی کشیدی؟
:gol:
سلاااااااااااااااااااام.....مرسی دستتون درد نکنه:gol::gol:.ماکت اتود بود ولی باید تمیز میبود که خدا رو شکر تمییز شد (البته با معیارای من!!:cool:حالا شما ببینی ممکنه بگی این جاش تر و تمییزه؟!!!)، شما دعا کن فردا استادم نیان سر کلاس من عکس میگیرم از ماکتم میذارم:D..البته بیان هم باز میذارم!.....با شابلون بیضی کشیدم از اتود اسفاده کردم تا زیاد جاش نمونه رو فوم:redface:

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااام.....مرسی دستتون درد نکنه:gol::gol:.ماکت اتود بود ولی باید تمیز میبود که خدا رو شکر تمییز شد (البته با معیارای من!!:cool:حالا شما ببینی ممکنه بگی این جاش تر و تمییزه؟!!!)، شما دعا کن فردا استادم نیان سر کلاس من عکس میگیرم از ماکتم میذارم:D..البته بیان هم باز میذارم!.....با شابلون بیضی کشیدم از اتود اسفاده کردم تا زیاد جاش نمونه رو فوم:redface:
کار درستس کردی
ترم چندی؟
انشالله که نیومده باشه...;)
بابا تقصیر خودمونه ،هر هفته کار میبریم توقع استاد میره بالا ،بعد یه هفته که نمیرسیم کار ببریم استاد با خاک یکسانمون میکنه:cool::D
پش سایز کارت کوچیک بوده ،آخه یه روش واسه رسم بیضی یاد گرفتم ولی سخت و وقت گیره

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار درستس کردی
ترم چندی؟
انشالله که نیومده باشه...;)
بابا تقصیر خودمونه ،هر هفته کار میبریم توقع استاد میره بالا ،بعد یه هفته که نمیرسیم کار ببریم استاد با خاک یکسانمون میکنه:cool::D
پش سایز کارت کوچیک بوده ،آخه یه روش واسه رسم بیضی یاد گرفتم ولی سخت و وقت گیره
ترم آخرم:).استاد اومد!!!
.........آره دقیقا حق با شماس.....حالا شما فک کن من همکف طراحی کردم در حد تیم ملی آلمان!استاد پرسید ورودی استخرت کجاس، چون کارم منحنیه با حرکت دست رو پلانم نشون دادم گفت کی واست طراحی کرده؟باید بهت میگفت ورودی استخر کجاست؟........کلا....استاد:w02:........من:razz:......اون یارو که وجود خارجی نداره ولی برام طراحی کرده

بعله یه همچین استادی دارم من!!!........آره کوچیک بود....کلی روش آدم میتونه اختراع کنه تا بیضی بکشه(با کلک!!!).........;)

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
ترم آخرم:).استاد اومد!!!
.........آره دقیقا حق با شماس.....حالا شما فک کن من همکف طراحی کردم در حد تیم ملی آلمان!استاد پرسید ورودی استخرت کجاس، چون کارم منحنیه با حرکت دست رو پلانم نشون دادم گفت کی واست طراحی کرده؟باید بهت میگفت ورودی استخر کجاست؟........کلا....استاد:w02:........من:razz:......اون یارو که وجود خارجی نداره ولی برام طراحی کرده

بعله یه همچین استادی دارم من!!!........آره کوچیک بود....کلی روش آدم میتونه اختراع کنه تا بیضی بکشه(با کلک!!!).........;)
نه سلامتی،ناپیوسته؟الان طرح چندی؟:D
خو حالا گریه نکن:biggrin:
جدی؟خو نگفتی کار خودمه؟تا حالا با این استاد کلاس نداشتین؟:D
روشاشو یاد بده;)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه سلامتی،ناپیوسته؟الان طرح چندی؟:D
خو حالا گریه نکن:biggrin:
جدی؟خو نگفتی کار خودمه؟تا حالا با این استاد کلاس نداشتین؟:D
روشاشو یاد بده;)
ناپیوسته طرح 5.....نه دیگه گریه نمی کنم، می خندم...ولی خنده تلخ من از گریه غم انگیز تر است
......والا چرا گفتم ولی چون یه جلسه!!!!!!!!!!!!!!!خیر سرم نرفتم سر کلاسش (کار داشتم) ازم کینه به دل گرفته.....دانشگاهمون کلی جبر سالاریه، نمیشه استادمون رو خودمون انتخاب کنیم.
روشاش بدیهیه!:razz:با اتوکد بیضی دلخواه با اندازه دلخواه رو بکشین، رو مقوا پلات بگیرین!بذارین رو فوم برش بزنین!:):cool:........................نخندینا;)

arak_2008

عضو
........

........

سلام بچه ها
من طرح دو باید ماکت ویلا بسازم با چی بسازم بهتره.برای ساخت یک ماکت خوب باید چه کارایی بکنیم

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من طرح دو باید ماکت ویلا بسازم با چی بسازم بهتره.برای ساخت یک ماکت خوب باید چه کارایی بکنیم

سلام
جالبه که طرح 2 رو ویلا دارید!
خب به هر حال من ویلا رو که فکر میکنم دوبلکس باشه و با مقیاس 1.100 ساخته میشه رو با چوب بالسا اگه ساخت خیلی بهتره. کلا رنگ های کرم و قهوه ای توی ساخت ویلا جالب خواهد شد. نمونه رو ببینید.

پیوست ها

• PIC00023.jpg
    PIC00023.jpg
    31.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mandana noori

عضو جدید
درود بر دوستان
طرح من خانه در عمق زمینه . ماکتم باید داخل زمین درست کنم بعد روشو که بر میدارم ماکتم معلوم بشه تنها چیزی که قبل از برداشتن سر ماکت معلومه نورگیراست .سوالم اینکه برای درست کردن زمین از چی استفاده کنم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

بالا