لپ تاپ چه مارک ومدلی بخرم؟؟؟؟ راهنماییم کنید...

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من سایت دیچی کالا رو رفتم ..گشتم ولی دلم همین رو گرفته..
بودجه هم حدودا2میلیون و 500 دارم
خواهشا یه لب تاب خوب بهم معرفی کن
بخدا دیگه خسته شدم اینقدر سرچ میکنم.
کمکم کنید یه لب تاب خوب گیر بیارمش چون این هزینه ای که میخوام بدم واسه من خیلیه..
اگه لب تابی بخرم که خوب نباشه واقعا دپرس میشم:(

فوجیتسو LH532
رم 6 گیگ
کچ 6 مگ
14 اینچ
هفت هسته ای

عمرا پشیمون بشی ازین مدل.....تابستون قیمتش دو ملیون و چهارصد وسی تومن بود.برای کارهای نرم افزاری خصوصا شبیه سازی و ورد و اکسل و همه چی عالیه.
فقط یه عیب داره:
صدای خوبی نداره...باید از اسپیکر استفاده کنی.کلا اگه زیاد مشتاق آهنگ نیستی برات مشکلی نداره.
اینو بگیر پشیمون نمیشی.
14 اینچ هم هست.چون دانشجو هستی برات خیلیم خوبه و راحت میتونی با کتاب هم حملش کنی.این یه تجربه هست.به نظرم تو همون سایت دیجی کالا یا یه سایت دیگه هم هست که کلا برای محصولات فوجیجسو هست الان یادم نیست ..تو گوگل سرچ کن میفهمی.

mohammad043

عضو جدید
با سلام..یه سوال داشتم..کسی لب تاب
[h=1]Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii[/h]خریده؟؟ اگه کسی در مورد این لب تاب اطلاعی داره خواهشا در این قسمت در میان بزاره...سایت های دیگه رو گشتم مشخصاتش رو خوندم ولی این سایت ها فقط تعریف میکنن..من میخوام از کسی بپرسم که این لب تاپو داره؟/
مثلا.زاویه دیدش آیا محدوده؟
قیمتش چنده؟
و.........
من منتظرم خواهشا کمک کنین

mohammad043

عضو جدید
Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii

خریده؟؟ اگه کسی در مورد این لب تاب اطلاعی داره خواهشا در این قسمت در میان بزاره...سایت های دیگه رو گشتم مشخصاتش رو خوندم ولی این سایت ها فقط تعریف میکنن..من میخوام از کسی بپرسم که این لب تاپو داره؟/
قیمتش چنده؟
و.........

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii

خریده؟؟ اگه کسی در مورد این لب تاب اطلاعی داره خواهشا در این قسمت در میان بزاره...سایت های دیگه رو گشتم مشخصاتش رو خوندم ولی این سایت ها فقط تعریف میکنن..من میخوام از کسی بپرسم که این لب تاپو داره؟/
قیمتش چنده؟
و.........
اینجا نظرات رو بخونین پایین صفحه هستن. نمودار قیمت هم پایینترش زده. ولی برای قیمت چندین سایت رو سرچ کنین بعضی سایتا قیمت میزنن

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
روند خرید لپتاپ من خیلی پرفراز و نشیب بود. حالا احتمال زیاد این لپتاپ رو بخرم که مدل معروفی هست انگار.

http://www.digikala.com/Product/DKP-24008/Lenovo-IdeaPad-Z510-A/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D8%A2%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%BE%D8%AF-Z510

کسی تاحالا داشته؟ لپتاپ خوبیه ؟

اوفففف من خیلی وقته عاشق این مدل لپ تاپه شدم .....فکر کنم یه سالی میشه z500 , z510 وارد بازار شدن ....

یکی از آشناهامون فروش لپ تاپ و اینا داره ....تعریف این مدلو زیاد میکنه ... خودمم از کسایی که لنوو خریدن تا حالا ندیدم کسی گله ای داشته باشه .... من میخوام پولامو جمع کنم بخرمش :D

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
شایدم اینو بخرم! یکی از این دو تا میخرم به احتمال خیلی زیاد!

درمورد z510 تنها چیزی که زیاد به مزاجم خوش نیومد این وبد که میگن صفحه نمایشش خیلی ماته و تصاویر بی کیفیت و مرده اند. لطفا برام بپرسین این حقیقت داره؟:redface:

• Like
واکنش ها: etnn

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
شایدم اینو بخرم! یکی از این دو تا میخرم به احتمال خیلی زیاد!

درمورد z510 تنها چیزی که زیاد به مزاجم خوش نیومد این وبد که میگن صفحه نمایشش خیلی ماته و تصاویر بی کیفیت و مرده اند. لطفا برام بپرسین این حقیقت داره؟:redface:

من از نزدیک دیدم این مدلو ..ندیدم تصاویرش مرده و بی کیفیت باشنا :surprised: کی گفته؟؟ از یکی شنیدی یا چند تا نفر؟ :D

به هر حال میپرسم ببینم حقیقت داره یا نه ..

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
واقعا ممنونم دوست عزیزم. راستش از قسمت نظرات دیجی کالا گفته بودن چند نفر. مرسی واقعا :redface::gol::heart:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه آدم اونم مهندس کامپیوتر حتی اگه دانشگاه نره و کار هم نکنه، بعضاً لازمه لپتاپش رو ببره اینور اونور؛ پس چرا باید یه لپتاپ 15.4 اینچی ِ2.7 کیلویی اونم با باتری 4 سل بخره؟ اصلاً این Z510 برای Gaming ساخته شده و به درد ما ها نمیخوره.
همون S430 بهتر بود، هر چند که به شخصه با Lenovo حال نمیکنم. مثل قوطی کبریت میمونه.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
متاسفانه روز به روز بدون دليل قيمتها مي رن بالا و كيفيت ها مياد پايين

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
یه آدم اونم مهندس کامپیوتر حتی اگه دانشگاه نره و کار هم نکنه، بعضاً لازمه لپتاپش رو ببره اینور اونور؛ پس چرا باید یه لپتاپ 15.4 اینچی ِ2.7 کیلویی اونم با باتری 4 سل بخره؟ اصلاً این Z510 برای Gaming ساخته شده و به درد ما ها نمیخوره.
همون S430 بهتر بود، هر چند که به شخصه با Lenovo حال نمیکنم. مثل قوطی کبریت میمونه.
وزنش 2.2 هست اگه 2.7 بود انتخابش نمیکردم. 15.6 اینچ .

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
من از نزدیک دیدم این مدلو ..ندیدم تصاویرش مرده و بی کیفیت باشنا :surprised: کی گفته؟؟ از یکی شنیدی یا چند تا نفر؟ :D

به هر حال میپرسم ببینم حقیقت داره یا نه ..
سلام ! دیروز خریدمش!! لپتاپ خوبیه کیفیتشم خوب بود :) :heart: عریض اما نه سنگین! 2.2 کیلو هستش :)

kelariz_paeez

عضو جدید
. سلام بچه ها خواهشا کمک کنید توی انتخاب لپ تاپ
لپ تاپ با مشخصات زیر میخوام مارک ایسوس اما خیلی تنوعشون زیاده و گیج شدم توی انتخاب:
Core i7 - RAM: 8 -
لمسی نباشه چون احتیاجی به لمسی بودن ندارم. اما مشخصات خوبی داشته باشه و تا چند سال کارهامو ساپورت کنه.نرم افزارهای مهدسی رو میخوام روش نصب کنم. اهل بازی اصلا نیستم. اما سرعت لپ تاپ خیلی برام مهمه. زیاد نمیخوام جابجاش کنم شاید ماهی یکبار. قبلا لپ تاپ دل 13 اینچی با بالاترین کانفیگ داشتم و خیلی گرون هم خریده بودم که زود خراب شد و خیلی اذیتم کرد. چیپ ستش مشکل پیدا کرد. کلی خرجش کردم ولی دوباره خیلی زود خراب شد. خیلی ها میگفتن به خاطر کوچک بودنش بوده، بخاطر همین الان موندم 14 اینچی بگیرم که سبکتر باشه یا 15 اینچی. یه جورایی از لپ تاپ کوچک دلم زده و البته ترسیدم.
قیمتش هم بین حداکثر سه میلیون و هفتصد هشتصد
از بین این مدل ها موندم بین شون کدام بهتره:
ASUS N550 JK
ASUS N550 JV
ASUS N56 JN
ASUS N56 JR
ASUS N56 VV
ASUS N46 VB
ASUS S551

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
. سلام بچه ها خواهشا کمک کنید توی انتخاب لپ تاپ
لپ تاپ با مشخصات زیر میخوام مارک ایسوس اما خیلی تنوعشون زیاده و گیج شدم توی انتخاب:
Core i7 - RAM: 8 -
لمسی نباشه چون احتیاجی به لمسی بودن ندارم. اما مشخصات خوبی داشته باشه و تا چند سال کارهامو ساپورت کنه.نرم افزارهای مهدسی رو میخوام روش نصب کنم. اهل بازی اصلا نیستم. اما سرعت لپ تاپ خیلی برام مهمه. زیاد نمیخوام جابجاش کنم شاید ماهی یکبار. قبلا لپ تاپ دل 13 اینچی با بالاترین کانفیگ داشتم و خیلی گرون هم خریده بودم که زود خراب شد و خیلی اذیتم کرد. چیپ ستش مشکل پیدا کرد. کلی خرجش کردم ولی دوباره خیلی زود خراب شد. خیلی ها میگفتن به خاطر کوچک بودنش بوده، بخاطر همین الان موندم 14 اینچی بگیرم که سبکتر باشه یا 15 اینچی. یه جورایی از لپ تاپ کوچک دلم زده و البته ترسیدم.
قیمتش هم بین حداکثر سه میلیون و هفتصد هشتصد
از بین این مدل ها موندم بین شون کدام بهتره:
ASUS N550 JK
ASUS N550 JV
ASUS N56 JN
ASUS N56 JR
ASUS N56 VV
ASUS N46 VB
ASUS S551

تصمیم به مورد زیر گرفتم اما میگن مشکل نصب داریور کارت گرافیک داره و بعضی ها رو خیلی به دردسر انداخته . موندم چه کنم، همینو بخرم . لطفا اگه اطلاعاتی دارین دریغ نکنید و کمک کنید
http://www.digikala.com/Product/DKP-34945/ASUS-N56JR-A/لپ-تاپ-ایسوس-N56JR
سلام. سری N ایسوس درواقع بیشتر به درد کارای صوتی و گرافیکی میخوره با توجه به اسپیکرش و وزنش زیاده ولی مخصوصا N56 جزو بهترین مدلاشه. از لپ تاپ چه کاری میخوای؟ کی گفته کوچیک بودنش باعث خرابی میشه؟! درایو نوری واست مهمه؟
اینم اضافه کنم که اکثر مواقع موقع کار کردن تفاوتی بین i7 و i5 حس نمیشه و فقط پول اضافی دادی که حتما باید ببینی برای چه کاری میخوای.
آیا محدودیت مالی هم داری؟
تو این مدلا N550 ها از همه سر تره هم بخاطر اینکه نسل جدید CPU دارن هم گرافیک جدید. هیچکدوم از اینها مشکل خاصی مخصوصا از نظر نصب درایور ایجاد نمیکنن ولی همونطور که گفتم سری N سری مولتی مدیاس و برای کارای دم دستی و روزانه اکثرا سری های X و K مورذ استفاده قرار میگیرن

آخرین ویرایش:

kelariz_paeez

عضو جدید
سلام
ممنون که جواب دادین. محدودیت مالی ندارم و تا سه میلیون و هفتصد میتونم هزینه کنم. نرم افزارهایی مثل متلب و اسپن و فلوئنت و کامسول رو میخوام نصب و کار کنم. کامسول از همه اش سنگین تره
معمولا گوشی یا لپ تاپی که میخرم 5-6 سالی نگه میدارم بخاطر همین میخوام چیزی بگیرم حالا حالا ها کم نیاره.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام
ممنون که جواب دادین. محدودیت مالی ندارم و تا سه میلیون و هفتصد میتونم هزینه کنم. نرم افزارهایی مثل متلب و اسپن و فلوئنت و کامسول رو میخوام نصب و کار کنم. کامسول از همه اش سنگین تره
معمولا گوشی یا لپ تاپی که میخرم 5-6 سالی نگه میدارم بخاطر همین میخوام چیزی بگیرم حالا حالا ها کم نیاره.
خواهش میکنم
نیاز به راهنمایی خاصی نداری با توجه که برند ایسوس رو هم خودت انتخاب کردی فقط میمونه اون مدلش! با توجه به هزینه ای هم که میخوای بکنی و اینکه گفتی زیاد لپ تاپ رو با خودت حمل نمیکنی فک میکنم همون N550 بهترین میتونه باشه برات. از همه نظر میشه گف تا 7 8سال راحت ساپورتت میکنه. من الان 4سال و اندیه لپ تاپ خریدم هنوز نه از مد افتاده نه قدیمی شده N550 هم همینطوره. هردومدل JK و JV . فقط یه اختلاف جزئی تو گرافیکشونه که فک نمیکنم زیاد برات تفاوت داشته باشه چون اهل بازی های آنچنانی نیستی. فقط اگه میخوای خیلی سفارشی کنی لپ تاپتو میتونی باتریشو به نمایندگی بگی برات 6سل بذاره با هارد 7200rpm
اگر نمایندگی ایسوس سراغ داری که هیچ وگرنه بهت معرفی کنم هر تغییری هم بخوای موقع خرید انجام میدن .

mohad93

عضو جدید
سلام و خسته نباشید. مرسی از راهنماییهای خوبتون
من میخوام یه لپ تاپ بخرم که سرعت پردازش بالایی داشته باشه. لپ تاپ برای کارهای تحقیقی و محاسباتی میخام. شاید برای محاسباتی که بخاد انجام بشه یک ماه سیستم باید روشن بمونه. به من گفتن هشت هسته ای با سرعت 3.4 -3.8 GHz و کش بالا و 4960 یا 4970 که دقیقا نمیدونم چیه باشه! میخاستم بدونم بالاترین سرعت پردازش چند؟ من لپ تاب asus و core i5-3210m, 2.5GHz serie k55v دارم اما سرعت پردازش داده هام کم و اینکه لپ تاپم داغ میشه. به من مارک لنوو رو پیشنهاد کردن ولی من تردید دارم میخام asus بگیرم. اینکه میگن core i8 منظورش هشت هسته ای بودن لپ تاپ نیست چیه؟ ممنون میشم در مورد مارک و بهترین سیستم من راهنمایی کنید و یه سیستم همراه با قیمتش به من پیشنهاد کنید.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام و خسته نباشید. مرسی از راهنماییهای خوبتون
من میخوام یه لپ تاپ بخرم که سرعت پردازش بالایی داشته باشه. لپ تاپ برای کارهای تحقیقی و محاسباتی میخام. شاید برای محاسباتی که بخاد انجام بشه یک ماه سیستم باید روشن بمونه. به من گفتن هشت هسته ای با سرعت 3.4 -3.8 GHz و کش بالا و 4960 یا 4970 که دقیقا نمیدونم چیه باشه! میخاستم بدونم بالاترین سرعت پردازش چند؟ من لپ تاب asus و core i5-3210m, 2.5GHz serie k55v دارم اما سرعت پردازش داده هام کم و اینکه لپ تاپم داغ میشه. به من مارک لنوو رو پیشنهاد کردن ولی من تردید دارم میخام asus بگیرم. اینکه میگن core i8 منظورش هشت هسته ای بودن لپ تاپ نیست چیه؟ ممنون میشم در مورد مارک و بهترین سیستم من راهنمایی کنید و یه سیستم همراه با قیمتش به من پیشنهاد کنید.
سلام
لپ تاپ با CPU 8 هسته ای واقعی نداریم. درواقع 4هسته واقعی و 4هسته مجازی داریم و حداکثر مقدار کش 6 مگابایته که همون core i7 میشه ولی نسل جدیدش پردازش بهتری داره. حالا چون لپ تاپ میخوای یکم انتخابت سخت تر و هزینه بیشتر میشه.
در خرید ایسوس شک به دلت راه نده چون کمترین خرابی تو بازارو داره. لپ تاپ خود شما که k55 ، یکی از مدلای خوبه ولی با توجه به اینکه فک میکنم حدود 4سال پیش خریدی طبیعیه که تکنولوژیش قدیمی تر و سرعتش کمتره. اینکه داغ میشه هم طبیعیه چون از حداکثر توانش بمدت طولانی استفاده میکنه و فضای لپ تاپ برای خنک شدنش کمه.
حالا با این تفاسیر یه لپ تاپ با اهترین کانفیگ و مناسب برای کار شما بین 3 تا 4 ملیون تومن هزینه برمیداره بستگی به سلیقه شما میتونم چنتا بهتریناشو معرفی کنم و البته شما خودت هم بگرد دنبالش و به من اکتفا نکن. ولی برای یه همچین محاسبات سنگین و کارهای طولانی من پیشنهاد میدم PC بخری با همین هزینه به نفعته. اصطحلاکش کمتر، داغ شدنش کمتر و سرعت بیشتری رو بهت میده بخاطر اینکه لپ تاپ در مصرف انرژی محدود تره نسبت به PC

mohad93

عضو جدید
مرسی از جوابتون
من سیستمم تیر پارسال خریدم!! البته میخواستم PC بخرم اما چون احتمال قطع برق وجود داره در این صورت وقت و انرژی هدر میره تصمیم گرفتم دوباره لپ تاپ بخرم . شما چه مدلایی پیشنهاد میکنین؟ در مورد کش دقیقا متوجه نشدم هر چی کمتر باشه بهتر؟ در مورد PC برای کار خودم چه سیستمی بگیرم و قیمت اون حدودا چقدر؟
ببخشید زیاد میپرسم.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
مرسی از جوابتون
من سیستمم تیر پارسال خریدم!! البته میخواستم PC بخرم اما چون احتمال قطع برق وجود داره در این صورت وقت و انرژی هدر میره تصمیم گرفتم دوباره لپ تاپ بخرم . شما چه مدلایی پیشنهاد میکنین؟ در مورد کش دقیقا متوجه نشدم هر چی کمتر باشه بهتر؟ در مورد PC برای کار خودم چه سیستمی بگیرم و قیمت اون حدودا چقدر؟
ببخشید زیاد میپرسم.
خواهش میکنم
جدی؟! پس چرا این مدل رو خریدین؟!
اجازه بدین من یکم بیشتر تحقیق کنم ببینم اون مدلی که مدنظرمه رو پیدا میکنم یا نه. دنبال مدلی هستم که سری جدید cpu رو داشته باشه با ۸مگابایت کش و ۴.۴گیگاهرتز باشه
در مورد کش بذار اینجوری بگم که کش یک حافظه نهان داخل خود cpu هستش که آدرسها و کلا چیزهای مورد نیاز cpu که زیاد استفاده میشه رو در خودش ذخیره میکنه و چون داخل پردازشگر تعبیه شده سرعت بسیار بالایی داره. هرچقدر مقدار کش بیشتر باشه قیمت بیشتری داره ولی این حافظه هم نمیشه هم نباید زیاد بزرگ باشه. فعلا تکنولوژی در حد ۸مگ تونسته ارايه بده.