لپ تاپ چه مارک ومدلی بخرم؟؟؟؟ راهنماییم کنید...

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میشه یه راهنمایی کنید من نمیدونم برای خرید لپ تاپ چه آپشن هایی رو باید بررسی کنم و مشخصات خوبش چیه؟!
مثلا اینکه مشخصات پردازنده-رم-گرافیک-حجم هارد- مانیتور-نوع باتری چی باید باهشه؟
ممنونم:gol:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میشه یه راهنمایی کنید من نمیدونم برای خرید لپ تاپ چه آپشن هایی رو باید بررسی کنم و مشخصات خوبش چیه؟!
مثلا اینکه مشخصات پردازنده-رم-گرافیک-حجم هارد- مانیتور-نوع باتری چی باید باهشه؟
ممنونم:gol:

سلام
باید بری اول نگاه کنی که به چه سیستمی نیاز داری و بعد ببینی چقدر می خوای هزینه کنی...بعد تازه میری واسه تعیین نوع سیستم.
وگرنه برای خیلی کارها میشه از لپ تاپ های مدل مخصوص بازی استفاده کرد
باتشکر

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنمونم از توضیحات
راستش خو چون نمیدونم که چه سیستمی بگیرم اومدم اینجا طرح سوال کردم
اما در مورد هزینش تو رنج 1 تا 2 تومن باشه حالا هرچه کمتر بهتر!
بعد واسه دم دستی نمیخوام که بازی و فیلمو اینور اونوربردن!
یه لپ تاپ مهندسی که نرم افزارهای پردازشی و برنامه نویس رو ساپورت کنه و از نظر ویژگیهای سخت افزاری هم باکیفیت باشه
نمیدونم واسه انتخاب چیارو باید مد نظرم باشه؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنمونم از توضیحات
راستش خو چون نمیدونم که چه سیستمی بگیرم اومدم اینجا طرح سوال کردم
اما در مورد هزینش تو رنج 1 تا 2 تومن باشه حالا هرچه کمتر بهتر!
بعد واسه دم دستی نمیخوام که بازی و فیلمو اینور اونوربردن!
یه لپ تاپ مهندسی که نرم افزارهای پردازشی و برنامه نویس رو ساپورت کنه و از نظر ویژگیهای سخت افزاری هم باکیفیت باشه
نمیدونم واسه انتخاب چیارو باید مد نظرم باشه؟

سلام
می خواید چه جور نرم افزاری نصب کنید؟
لزوم یه سری برنامه مهندسی و غیره که نمیشه براش مدل لپ تاپ اسم برد.
اولا با مایه داری هرگز لپ تاپ نخرید..چون سرتون کلاه میره...
بستگی داره بخواید با لپ تاپ چکار کنید.
صرف اینکه کم نیاره و نمیشه برای اینکه تعیین کننده برای مدل لپ تاپ.
دوما باید دید که شما از چی خوشتون میاد.
بعدا می خواید باهاش چیکار کنید.بعضی لپ تاپ ها واقعا عالی هستند...ولی میشن عمری...یعنی دیگه کسی ازتون نمیخره...یا اینکه باید با قیمت خیلی پایین فقط ردش کنید... اگه می خواید نگهش دارید که قضیه یکم فرق داره
لپ تاپ برنامه نویسی با قیمت ۱ میلیون هم میشه گیر آورد..مدلهای تویه بازار قالبا اینطوری هستند.. کم هم نمیارند.
و اینکه ضخصیت شما در مورد لپ تاپ چطوری هستش... یعنی اینکه با لپ تاپ کشتی می گیرد یا اینکه هواش رو دارید... لپ تاپ مقاوم می خواید.. یا اینکه معمولی هم خوبه... لپ تاپ برای بازی هم باشه؟
من الان دل 5010دارم... هر کاری هم بخوام باهاش می کنم...عالی هم داره جواب میده..یکم زود داغ میشه...ولی با یه فن خیلی عالی کار می کنه...
حالا شما چطور؟
باتشکر

baby architect

عضو جدید
سلام دوستان از راهنمایی های ارزندتون ممنونم یه سوال دارم من رشتم معماریه برای کارم و نقشه کشی و ... میخوام لپ تاپ بخرم بهم fujitsu ah531 رو معرفی کردن core5i و همچنین رم 4 و هارد 500 به نظرتون بگیرم چون میگن چینیش نیست راستش بین این مدل و dell5110 شک دارم چون همه میگن مشخصاتشون یکی ولی دل الان تقلبی شده و زود میسوزه میشه راهنماییم کنید:sweatdrop:

tesoke288

عضو جدید
سلام. من تا 2-3 سال دیگه از ایران میرم و الان می خوام یه لپ تاپ بگیرم که کارم را راه بیاندازه و وقتی خواستم از ایران برم، بفروشمش و برم اون طرف لپ تاپ خیلی عالی بگیرم. اما حالا واسه کارم نیاز دارم که لپ تاپی بگیرم که این مشخصات را داشته باشه:

1) زود داغ نکنه و فنش هم با یه ذره کار کردن شروع به سر و صدا نکنه. اعصابم را خرد می کنه. (قبلا اچ پی داشتم و این ایراد را داشت.) من از این که کول پد استفاده کنم خوشم نمیاد و ترجیح میدم که لپ تاپ داغ نکنه تا نیاز به کول پد داشته باشه.

2) چون 2-3 سال دیگه از ایران میرم، یه طوری باشه که اون موقع به عنوان دسته دوم بتونم بفروشمش، چون که اگه خیلی مدلش پایین باشه، دیگه اون موقع عمرا کسی حاضر باشه بخردش. درست میگم دیگه؟

3) صفحه کلیدش خیلی خوب و نرم باشه. تق تق صدا نده. قسمت اعداد جداگانه نداشته باشه و همون که اعدادش تو ردیف بالای حروف باشن کافیه.

4) اصلا اهل بازی کردن با لپ تاپ نیستم و در ضمن نمی خوام برنامه ی مهندسی خاصی روش نصب کنم، همین که اینترنت برم و آفیس را راه بیاندازه حله :) فقط می خوام 2-3 سال باهاش زبان کار کنم و فایل ورد و پی دی اف انگلیسی بخونم. همین. می دونم با این شرایط، پایین ترین کانفیگ هم کافیه، اما خب اگه پایین ترین کانفیگ را بخرم که 2-3 سال دیگه کسی دست دومش را ازم نمی خره.

5) باطری بادووم و با ساعت کار بالایی داشته باشه و در شرایطی که من فقط دارم با ورد و پی دی اف کار می کنم (یعنی خیلی کارهای سنگین باهاش نمی کنم)، بتونه 4 ساعت دووم بیاره و مثلا باتریش هم یه ساله به فنا نره و 2-3 سال دووم بیاره.

6) ظاهرش هم هر چی لاغرتر باشه بهتره. از لپ تاپ های چاق و با ضخامت بالا خوشم نمیاد:)

7) قیمتش هم هر چی کمتر بهتر، اما خب تا 1.5 می تونم خرج کنم و بیشتر دیگه سختمه. اما اگه یه مورد باشه که همه چیزهایی که گفتم را داشته باشه، شاید تا 2 هم با اکراه واسش بدم :)

خب با این مشخصات چه لپ تاپی را پیشنهاد می کنید؟ زود بگید که می خوام برم بخرم :)

آخرین ویرایش:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من تا 2-3 سال دیگه از ایران میرم و الان می خوام یه لپ تاپ بگیرم که کارم را راه بیاندازه و وقتی خواستم از ایران برم، بفروشمش و برم اون طرف لپ تاپ خیلی عالی بگیرم. اما حالا واسه کارم نیاز دارم که لپ تاپی بگیرم که این مشخصات را داشته باشه:

1) زود داغ نکنه و فنش هم با یه ذره کار کردن شروع به سر و صدا نکنه. اعصابم را خرد می کنه. (قبلا اچ پی داشتم و این ایراد را داشت.) من از این که کول پد استفاده کنم خوشم نمیاد و ترجیح میدم که لپ تاپ داغ نکنه تا نیاز به کول پد داشته باشه.

2) چون 2-3 سال دیگه از ایران میرم، یه طوری باشه که اون موقع به عنوان دسته دوم بتونم بفروشمش، چون که اگه خیلی مدلش پایین باشه، دیگه اون موقع عمرا کسی حاضر باشه بخردش. درست میگم دیگه؟

3) صفحه کلیدش خیلی خوب و نرم باشه. تق تق صدا نده. قسمت اعداد جداگانه نداشته باشه و همون که اعدادش تو ردیف بالای حروف باشن کافیه.

4) اصلا اهل بازی کردن با لپ تاپ نیستم و در ضمن نمی خوام برنامه ی مهندسی خاصی روش نصب کنم، همین که اینترنت برم و آفیس را راه بیاندازه حله :) فقط می خوام 2-3 سال باهاش زبان کار کنم و فایل ورد و پی دی اف انگلیسی بخونم. همین. می دونم با این شرایط، پایین ترین کانفیگ هم کافیه، اما خب اگه پایین ترین کانفیگ را بخرم که 2-3 سال دیگه کسی دست دومش را ازم نمی خره.

5) باطری بادووم و با ساعت کار بالایی داشته باشه و در شرایطی که من فقط دارم با ورد و پی دی اف کار می کنم (یعنی خیلی کارهای سنگین باهاش نمی کنم)، بتونه 4 ساعت دووم بیاره و مثلا باتریش هم یه ساله به فنا نره و 2-3 سال دووم بیاره.

6) ظاهرش هم هر چی لاغرتر باشه بهتره. از لپ تاپ های چاق و با ضخامت بالا خوشم نمیاد:)

7) قیمتش هم هر چی کمتر بهتر، اما خب تا 1.5 می تونم خرج کنم و بیشتر دیگه سختمه. اما اگه یه مورد باشه که همه چیزهایی که گفتم را داشته باشه، شاید تا 2 هم با اکراه واسش بدم :)

خب با این مشخصات چه لپ تاپی را پیشنهاد می کنید؟ زود بگید که می خوام برم بخرم :)

این گزینه‌هات دو به دو با هم تناقض دارند ولی روی Dell Inspiron و Asus سری X میتونی حساب کنی.

tesoke288

عضو جدید
این گزینه‌هات دو به دو با هم تناقض دارند ولی روی Dell Inspiron و Asus سری X میتونی حساب کنی.
میشه بگید کدوم گزینه ها با هم تناقض دارند. این طوری من گزینه هایی که واسم مهم تره را مطرح می کنم و گزینه هایی که کم تر اهمیت دارن را حذف می کنم تا بهتر بشه راهنمایی بگیرم. مرسی

mohammad043

عضو جدید
با سلام خدمت همتون.
من میخوام یه لی تاب بخرم که از شرکت ایسر هستش.اول یه سوال ؟اینکه میگن ایسر خوب نیست درسته؟همه میگن برو ایسوس بخر ایسوس خوبه؟؟نظرتون چیه؟
من این لبتاب رو که بهتون معرفی میکنم برا بازی و برنامه مثل فتوشاپ و اکسل و غیره میخوام بخرم ..ببنید این لب تابی رو که انتخاب کردم خوبه یا نه؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید
این اسم لب تاب =
[h=1]Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii:w14:[/h][h=1][/h][h=1][/h]

mohammad043

عضو جدید
با سلام خدمت همتون.
من میخوام یه لی تاب بخرم که از شرکت ایسر هستش.اول یه سوال ؟اینکه میگن ایسر خوب نیست درسته؟همه میگن برو ایسوس بخر ایسوس خوبه؟؟نظرتون چیه؟
من این لبتاب رو که بهتون معرفی میکنم برا بازی و برنامه مثل فتوشاپ و اکسل و غیره میخوام بخرم ..ببنید این لب تابی رو که انتخاب کردم خوبه یا نه؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید
این اسم لب تاب =
Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii:w14:

این یه تیکه از مشخصاتش =
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 253.0 × 381.6 × 33.2 میلی‌متر - وزن: 2.60 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 3632QM 2.20GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 730M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080
امکانات:dVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشخصاتش بد نیست ولی من ترجیح میدم ایسوس باشه

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه مدل دیگه بهت پیشنهاد کنم که پشیمون نمیشی چی؟

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
سلام من هم میخوام لپتاپ بخرم. درموردش خیلی تحقیق کردم.اما اول همه چی بستگی به بودجه تون برای خرید لپتاپ داره. من بودجم اونقدرا زیاد نبود در حد یک و هفتصد تومن هستش. سایت دیجی کالا سایت خوبیه ، شما میتونین رنج قیمت خودتونو وارد کنین و با مشخصات موردنظرتون و جستجو کنین، و لپتاپهایی با مشخصات موردنظرتون رو ببینین. منم گشتم چندتا لپتاپ پیدا کردم. از جمله یه لپتاپ ایسر که هم قیمتش مناسب بود و هم مشخصاتش. اما درموردش تحقیق کردم و یکی از دوستام گفت که من تقریبا همین مدلو داشتم خوب نبود و البته یکی دیگه از دوستام گفت من این مدلو داشتم عالی بود!!! به شک افتادم.بهرحال پشیمون شدم از اون لپتاپ و رفتم سراغ مارک لنوو . لپتاپ خوبی پیدا کردم نظرات دارندگان این لپتاپ رو از چند سایت خوندم خوب بود. برای همین همین لپتاپ لنوو رو میخرم دیگه.

سایت دیجی کالا ک دادم امکان مقایسه بین لپتاپ ها رو داره که حتما ازش استفاده کنین. فقط یه اشکال هست که مثلا من رنج قیمت رو ک وارد میکردم، لپتاپ هایی که توی سایت دیجی کالا موجود نیستن رو نمیاره. درصورتی که رنج قیمت رو وارد نمیکردم همه رو میاره(چه موجود باشن چه نباشن) البته این مشکل بیشتر برای لپتاپ های لنوو هستش . :gol:

با سلام خدمت همتون.
این اسم لب تاب =
Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii:w14:

این یه تیکه از مشخصاتش =
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 253.0 × 381.6 × 33.2 میلی‌متر - وزن: 2.60 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 3632QM 2.20GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 730M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080
امکانات:dVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم‌عامل
نظرات رو حتما بخونین! البته سایتای دیگه رو هم حتما سرچ کنین نه فقط یک سایت!

آخرین ویرایش:

mohammad043

عضو جدید
من سایت دیچی کالا رو رفتم ..گشتم ولی دلم همین رو گرفته..
بودجه هم حدودا2میلیون و 500 دارم
خواهشا یه لب تاب خوب بهم معرفی کن
بخدا دیگه خسته شدم اینقدر سرچ میکنم.
کمکم کنید یه لب تاب خوب گیر بیارمش چون این هزینه ای که میخوام بدم واسه من خیلیه..
اگه لب تابی بخرم که خوب نباشه واقعا دپرس میشم:(

mohammad043

عضو جدید
خب واسه کار های روزمره مثه بازی و نرم افزار هایی مانند اکسل و فتو شاپ و.....
بودجه هم حدودا2 میلیون و 500

emperatoretanhai

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

لنوو z500 i7 6 1tra 2gig
asus x550 i5 6 1tra 2gig
با این قیمت لنوو اگه بخایی برداری میتونی i7 برداری اما ایسوز i5 میتونی برداری
ایسرم بدک نیست

mohammad043

عضو جدید
میخوام یه لب تابی باشه که واسه اینده کم نیاره
یعنی همچی تمام باشه ولی از هزینه ای که دارم بالاتر نره

mohammad043

عضو جدید
یه سوال دیگه...چرا ایسر خوب نیس؟
مشکل ایسر چیه که هیشکی پیشنهاد نمیکنه

نفس سرد

عضو جدید
آقا بودجه 1700 چی بخرم ؟ وزن مهمه و هم چنین باید بتونم نرم افزار مهندسی نصب کنم

mohammad043

عضو جدید
یعنی الان من دیگه از خرید ایسر دست بکشم .
برم دنبال یه شرکت دیگه...
لنوو ظاهرش خوب نیس از نظر من ..بیشتر ایسوس ها هم کیفیت تصویرشون اچ دی نیس
میشه از ایسوس یه مدل دیگه معرفی کنید ..قیمت حدودای 2 میلیون و 500

emperatoretanhai

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی الان من دیگه از خرید ایسر دست بکشم .
برم دنبال یه شرکت دیگه...
لنوو ظاهرش خوب نیس از نظر من ..بیشتر ایسوس ها هم کیفیت تصویرشون اچ دی نیس
میشه از ایسوس یه مدل دیگه معرفی کنید ..قیمت حدودای 2 میلیون و 500
asus x550 i5 6 1tra 2gig
asus k551 i5 6 1tra 2 gig
که من پیشنهاد میکنم x550 را بگیری چون باتریش قابل تعویضه
k551 باتری سرخوده مثل لنوو z500 و تو نیمه اخر پارسال x550 فروش زیادی داشته

Aydin_

عضو جدید

لنوو مدل z550 رو سرچ بزن و نظرات رو بخون ببین نظرت خودت دربارش چیه
یه مدل با کانفیگ بالا و قیمت پائینو نقطه قوتهای زیاد