لپ تاپ چه مارک ومدلی بخرم؟؟؟؟ راهنماییم کنید...

zahra-FARZIN

عضو جدید
منم قبل عيد دنبال لپ تاپ بودم ولي به خاطر عيد و بالا رفتن قيمت دلار خيلي لپ تاپا گرون شده منم گذاشتم واسه بعده عيد
اولش تصميم داشتم dellبخرم اما انقدر راجبش بد گفتن پشيمون شدم و طبق آماري كه گرفتم asus و acer جز ماركاي خوب هستن كه با هزينه ي كم كيفيت خوبي دارند

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
منم قبل عيد دنبال لپ تاپ بودم ولي به خاطر عيد و بالا رفتن قيمت دلار خيلي لپ تاپا گرون شده منم گذاشتم واسه بعده عيد
اولش تصميم داشتم dellبخرم اما انقدر راجبش بد گفتن پشيمون شدم و طبق آماري كه گرفتم asus و acer جز ماركاي خوب هستن كه با هزينه ي كم كيفيت خوبي دارند
من دل داشتم . خیلی هم ازش راضی بودم .
دل تنها عیبی که به نظر من داره کیفیت نسبتا پایین بدنش هستش . وگرنه از لحاظ کیفیت سخت افزار چیزی از رقباش کم نداره .
البته الان اسوز دارم و به راحتی میشه به کیفیت خیلی بالاتر بدنش نسبت به دل پی برد .

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...

من دل داشتم . خیلی هم ازش راضی بودم .
دل تنها عیبی که به نظر من داره کیفیت نسبتا پایین بدنش هستش . وگرنه از لحاظ کیفیت سخت افزار چیزی از رقباش کم نداره .
البته الان اسوز دارم و به راحتی میشه به کیفیت خیلی بالاتر بدنش نسبت به دل پی برد .

ایسوس مثل اسمش خیلی سوز داره موقعی که می خوای براش پول بدی...
ولی ایسر همه مدله داره... با کانفیگ عالی...من به شخصه دیدم که پنتیوم۴ داره ویندوز ۷ رو به طور کامل و خیلی خنک هندل می کنه...
باتشکر...

behrouz321

عضو جدید
سلام عرض می کنم خدمت همه ...من عنوان فردی که یک سال رو لپ تاپ ها تحقیق کرده یه مشاوره کامل به شما عزیزان می دم..

لپ تاپ ایسوس ..........لپ تاپ های خوبیه فقط سعی کنین که مدل k نخرید که اصلا نمی یرزه...تازه با توجه به بازار ایران یکم قیمت این نوع لپ تاپ بیشتر از ارزشش شده است...

لپ تاپ دل.........لپ تاپ های خوبیه و گارانتی معتبری پشتش هست فعلا...مثلا الان سازگار گارانتی می کنه این لپ تاپ ها رو ...که به نظر من خریدشون با صرفه هم هست..تازه بیشتر رفیقام هم که خریدن راضی ان

لپ تاپ اچ پی...........به نظر من بهترین نوع لپ تاپ و در رده اپل هست....فقط فقط در صورتی که اصلش رو گیر بیارید که یکم گرون تره ...با 12000000 من 4530 اچ پی رو پیشنهاد می کنم

لپ تاپ ام اس ای و توشیبا ............چون جنسهای رند بازر نیستن ..گارانتی معتبری هم پشتشون نیس...البته شایدد لپ تاپ ها یخیلی خوبی باشن ...ولی اگه خراب بشه...درسر داره...

لپ تاپ سونی.....که لپ تاپ های واقعا خوبی ان....ولی قیمت زیادشون نه به خاطر کانفیگ بالا و فقط به خاطر اینه که اسمشون به قول ما در رفته.....

لپ تاپ سامسونگ......تازه اومدن و شرکت سامسونگ داره بازار ایران رو برای این نوع لپ تاپ ها امتحان می کنه......لپ تاپ های خوبی ان...ولی گرافیک خوبی ندارن و اگه می خواین با لپ تاپ بیشتر بازی کنین این نوع لپ تاپ رو پیشنهاد نمی کنم چرا که زود داغ می کنه.....

لپ تاپ اپل.......یعنی اگه پول داری برو بخر...که پشیمون نمی شی....ولی با یه کانفیگ معمولی در حد 2 تومن باید پول بدی...

لپ تاپ فوجیستو............این ها هم لپ تا پ های خوبی به شمار می رن...و اگه اصلشون گیرتون بیاد هم به صرفه ان ..و هم یه جوری سگ جون هستن..

مرسی....

نگار*

عضو جدید
من دو تا از دوستام اج پی دارن.یکی 1300000 خرید یکی هم 900000 که هردوتاشون بعده یه سال خراب شدن و کلی خرج رو دستشون گذاشت.یکی هارد خراب شد یکی قسمت شارژر و باطری
دل هم که اکثرا ازش راضی نیستن و میگن دوام نداره!
فعلا که طرفدارای ایسوز و سونی زیادن
باتشکر

ali0012

عضو جدید
سلام
من میخوام یه لپ ناپ asus بخرم که سقف قیمتش 1600000 تومن باشه. میخوام ببینم کدوم مدل بهتره برای یه کاربر عادی. البته برای بازی کردن هم می خوام خوب باشه
لطفا علاوه بر ذکر مدل مشخصاتی مثل cpu,vga,hdd رو برام بنویسید

ali0012

عضو جدید
یه سوال دیگه از یکی شنیدم که گرافیک GT 520 از GT610 بهتره میخوام ببینم درسته یا نه؟ و به طور کلی چه نوع کرافیکی برای asus بهتره به طوری که بشه یک بازی با گرافیک 256 رو روش اجرا کرد؟
همین طور برای cpu i5 بهتره یا i7 ?

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...

سلام
من میخوام یه لپ ناپ asus بخرم که سقف قیمتش 1600000 تومن باشه. میخوام ببینم کدوم مدل بهتره برای یه کاربر عادی. البته برای بازی کردن هم می خوام خوب باشه
لطفا علاوه بر ذکر مدل مشخصاتی مثل cpu,vga,hdd رو برام بنویسید

یه سوال دیگه از یکی شنیدم که گرافیک GT 520 از GT610 بهتره میخوام ببینم درسته یا نه؟ و به طور کلی چه نوع کرافیکی برای asus بهتره به طوری که بشه یک بازی با گرافیک 256 رو روش اجرا کرد؟
همین طور برای cpu i5 بهتره یا i7 ?

اولا یه نگاه به این لینک بنداز...
دوم گرافیک هرچی جدیدتر باشه بهتر هستش..ولی مدل GT610 هرچی باشه هم بهتر هستش و هم دارای بازدهی بالاتری هستش... و هم اینکه با نسخه های جدید دایرکت ایکس هم هم خوانی بیشتری داره...
سوما...در کل اگه طلبه بازی باشی و بخوای کارتت تا یه مدت زیادی بهت جواب بده باید بری سری انویدیا رو بخری... ولی در کل می تونی رویه سری ای ام دی هم حساب باز کنی...
چهارما...خوب بنده ی خدا..اگه به مقایسه باشه...مدل های Core i7 خیلی خیلی بهتر هستند... پرسیدن نداره که... چون از همه نظر از هم خانواده ی کوچیکتر خودش یعنی Core i5 بهتر هستش...
باتشکر....

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بلاخره کدومش acer-dell -asus?

سلام...
خوب سلیقه ای هستش...
به خودتون مربوط میشه که چی دوست داشته باشید...
من به شخصه از اچ پی خوشم میاد و بس...
ولی بیشتر تویه دست دخترها ایسوس دیدم...
دست کسایی که ارزون بودن و کانفیگ بیشتر براشون مهم بوده ایسر دیدم...
کسایی که فقط کانفیگ و کارایی مهم بوده هم ایسوس دیدم...
و بیشتر دست کسایی که از ناچاری رفتن لپ تاپ خریدن هم دل دیدم...
باتشکر...

ali0012

عضو جدید
سلام
برای یه کاربر عادی با روزی 5-6 ساعت کار + بازی کدام سری اچ پی بهتره؟
و همین طور کدوم سری ایسوس؟

amingh2914

عضو جدید
سلام...
خوب سلیقه ای هستش...
به خودتون مربوط میشه که چی دوست داشته باشید...
من به شخصه از اچ پی خوشم میاد و بس...
ولی بیشتر تویه دست دخترها ایسوس دیدم...
دست کسایی که ارزون بودن و کانفیگ بیشتر براشون مهم بوده ایسر دیدم...
کسایی که فقط کانفیگ و کارایی مهم بوده هم ایسوس دیدم...
و بیشتر دست کسایی که از ناچاری رفتن لپ تاپ خریدن هم دل دیدم...
باتشکر...

یعنی ایسر کارایش کمتر از ایسوسه؟
شنیدم لنوو هم لپ تاپ خوبیه. نظرت درباره لنوو چیه؟lenovo z580-510?
نظرت در مورد acer aspire v3-571g?تو این مدل از سی پی یو نسل جدید استفاده شده از Ivy bridge قیمتش حدودا 1400

elnaz-k

عضو جدید
دوست من لنوو داشت و راضی بود اما خودم ایسوس دارم کاراییش از لنوو خیلی بهتره، سونی هم که زیادی گرونه بیشتر هم به خاطر اسم شرکتش و زیباییشه که گرونه!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...

سلام
برای یه کاربر عادی با روزی 5-6 ساعت کار + بازی کدام سری اچ پی بهتره؟
و همین طور کدوم سری ایسوس؟
خوب این بستگی داره که شما چقدر بخواید هزینه کنید.... مثلا برای 5 یا 6 ساعت بازی حتی لپ تاپ های ارزون در حد 1 میلیون هم خوب هستند و همچنین لپ تاپ های 3 میلیونی یا 5 میلیونی...
پس هزینه ای که شما می خواید بکنید خیلی تعیین کننده میشه...

یعنی ایسر کارایش کمتر از ایسوسه؟
شنیدم لنوو هم لپ تاپ خوبیه. نظرت درباره لنوو چیه؟lenovo z580-510?
نظرت در مورد acer aspire v3-571g?تو این مدل از سی پی یو نسل جدید استفاده شده از Ivy bridge قیمتش حدودا 1400
ایسر کارایش از ایسوس کمتر نیست ولی ایسوس از قطعات خیلی سخت کار تر استفاده می کنه...ایسوس هم دارای کیفیت بنده هستش و هم دارای کیفیت خنک کنندگی بهتر...ولی یکم گرونتر هستش...یه جورایی بعد از سونی داره پول مارکش رو می خوره...

دوست من لنوو داشت و راضی بود اما خودم ایسوس دارم کاراییش از لنوو خیلی بهتره، سونی هم که زیادی گرونه بیشتر هم به خاطر اسم شرکتش و زیباییشه که گرونه!
بستگی داره که چه مدلیش رو خریده باشید... لنوو از جمله اون مدل هایی هستش که باید یکم براش هزینه کنید تا یه مدل واقعا عالی گیرتون بیاد...
باتشکر...

amingh2914

عضو جدید
سیستم خنک کنندگیه ایسر چطوره؟زود داغ میکنه؟موقع بازی چطور جواب میده؟کانفیگ زیر میگم نظرتونو بگین

Acer Aspire v3-571G-73618G75MAKK
core i7 3610QM 2.3(3.3)GHZ,6MB
8GB RAM
750GB HDD SATA
Nvidia Geforce GT640M 2GB
15.6"

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیستم خنک کنندگیه ایسر چطوره؟زود داغ میکنه؟موقع بازی چطور جواب میده؟کانفیگ زیر میگم نظرتونو بگین

Acer Aspire v3-571G-73618G75MAKK
core i7 3610QM 2.3(3.3)GHZ,6MB
8GB RAM
750GB HDD SATA
Nvidia Geforce GT640M 2GB
15.6"

سلام...
کانفیگش خوبه...(ببین سرعت هاردش چقدره..باید 7200 rpm باشه...)
ببین سرعت حافظه چقدر هستش... سرعت های بالای 1333 خیلی خوبن... پایین تر کم سرعت هستند..و نمی تونه کنار پردازنده خوب جواب بدن...
باتشکر...

amingh2914

عضو جدید
سلام...
کانفیگش خوبه...(ببین سرعت هاردش چقدره..باید 7200 rpm باشه...)
ببین سرعت حافظه چقدر هستش... سرعت های بالای 1333 خیلی خوبن... پایین تر کم سرعت هستند..و نمی تونه کنار پردازنده خوب جواب بدن...
باتشکر...

متاسفانه سرعت هارد 5400
و سرعت رم 1333
ینی اگه بخرم ممکنه به مشکل بخورم؟

falaknaz

عضو جدید
من الان 2ساله تو فروشگاه کامپیوتر ولپتاپ و تبلت و ...کارمیکنم
تجربه ثابت کرده لپتاپ ایسوس از نظر کیفیتی عالی ترین لپتاپا هستن من از سری uاستفاده میکنم چون هم کامفینگش خوبه هم تنها دستگاهیه که با باطری 6سلولی بیش از 6ساعت شارژنگه میداره خلاصه خیلی عالیه
میتونی کاتالوگ ایسوس رو از ادرس زیر دانلود کنی
http://uplod.ir/5ujik6xnhdgz/katalog_asus.zip.htm

پیوست ها

• 2012-09-03-11-49-48-01.jpg
    2012-09-03-11-49-48-01.jpg
    41.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Scan0011.JPG
    Scan0011.JPG
    86 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

shiva71

عضو جدید
این لب تابی که گفتین قیمتش چطوریاست؟به درد رشته ی من میخوره؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه سرعت هارد 5400
و سرعت رم 1333
ینی اگه بخرم ممکنه به مشکل بخورم؟

سلام...
نه اینکه به مشکل بر بخوری...منظورم اینه که برای اجرای برخی برنامه ها به جای 5 ثانیه باید 7 ثانیه صبر کنید...همین...سرعت رم هم خوبه...
به مشکل بر نمی خورید ..فقط یکم باید نسبت به لپ تاپ های دیگه صبور باشید...که این صبرتون هم یه چیزی تویه مایه های بالا هستش...همین...

باتشکر...

amingh2914

عضو جدید
تو فروم ها خوندم ایسر باطریش ضعیفه و باطریشم عوض کنی فایده نداره.درسته؟
ایسر چند ساعت شارژ نگه میداره؟راه حلی برا برطرف کردن این مشکل وجود داره؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو فروم ها خوندم ایسر باطریش ضعیفه و باطریشم عوض کنی فایده نداره.درسته؟
ایسر چند ساعت شارژ نگه میداره؟راه حلی برا برطرف کردن این مشکل وجود داره؟

سلام...
بله ..مدل های قبلی و قدیمی اینطوری هستند..ولی تویه مدل های جدید قضیه فرق داره... برو یه سر به لپ تاپ های جدیدش بزن ببین چطور...نسبت به بقیه دارای باتری ضعیف تری هستش ولی برای ما کاربران ایرانی که ۲۴ ساعته بقل پریز برق تشریف داریم مدل خوبی هستش...
راه حل کلی که نمیشه داد...می تونی یه باتری دیگه براش بخری و به اصطلاح لپ تاپ ۲ باتری بشه... مثل بعضی گوشی های موبایل...
ایسر به طور معمول برای مدل های معمولی ۱ تا ۲ ساعت...برای مدل های الترابوک چیزی نزدیک به ۴ تا ۵ ساعت.. البته اولترابوک ها دارای مصرف برق پایین تری هم هستند...
باتشکر....

amingh2914

عضو جدید
سلام...
بله ..مدل های قبلی و قدیمی اینطوری هستند..ولی تویه مدل های جدید قضیه فرق داره... برو یه سر به لپ تاپ های جدیدش بزن ببین چطور...نسبت به بقیه دارای باتری ضعیف تری هستش ولی برای ما کاربران ایرانی که ۲۴ ساعته بقل پریز برق تشریف داریم مدل خوبی هستش...
راه حل کلی که نمیشه داد...می تونی یه باتری دیگه براش بخری و به اصطلاح لپ تاپ ۲ باتری بشه... مثل بعضی گوشی های موبایل...
ایسر به طور معمول برای مدل های معمولی ۱ تا ۲ ساعت...برای مدل های الترابوک چیزی نزدیک به ۴ تا ۵ ساعت.. البته اولترابوک ها دارای مصرف برق پایین تری هم هستند...
باتشکر....

to sita search kardam neveshte bod ivy bridge nesbat be sandy bridge 40-50% masrafe enerji pain miare.benazaram eqraq kardan

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
to sita search kardam neveshte bod ivy bridge nesbat be sandy bridge 40-50% masrafe enerji pain miare.benazaram eqraq kardan

سلام...
بله چنین فناوری وجود داره...به شرطی که کارت گرافیک هم از این فناوری پشتیبانی کنه...
یعنی در زمان کارهای معمولی پردازنده ی گرافیکی CPU شروع به کار کنه و در زمان کارهای سنگین و گرافیکی از کارت گرافیک اصلی استفاده بشه...
باید به مشخصات کارت گرافیکتون هم توجه کنید...
از فروشنده در موردش بپرسید... یا به شرکت پشتیبانی زنگ بزنید و سوال کنید که کدوم مدل ها دارای این فناوری هستند....مثلا در کارت های انویدیایی که از فناوری اپتیموس استفاده شده این قابلیت رو دارند...وگرنه فکر کنم باید نرم افزار مخصوص نصب بشه...در این مورد اطلاعات ندارم...بهتر هستش که به شرکت پشتیبانی زنگ بزنید...
باتشکر...

amingh2914

عضو جدید
بین ایسوس ایسر اچ پی کدوم پیشنهاد میکنین؟
کدوم گرافیک اچ پی بهتره(بخصوص برای بازی)؟
ati radeon hd 6770 ddr5 2g ya nvidia geforce gt 630m ddr3 2g ya amd radeon hd 7690 xt ddr5 2g?

45383

عضو جدید
سلام
میخواستم انشا الله یه نوت بوک ( مینی لپ تاپ ) بخرم .
مورد استفاده : حداکثر کارش برنامه متلب هست ، رشتم مندسی شیمی . لطفا راهنمایی کنید . قیمت بیشتر از 700 نباشه ، مدل فرقی نداره .
با تشکر

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم انشا الله یه نوت بوک ( مینی لپ تاپ ) بخرم .
مورد استفاده : حداکثر کارش برنامه متلب هست ، رشتم مندسی شیمی . لطفا راهنمایی کنید . قیمت بیشتر از 700 نباشه ، مدل فرقی نداره .
با تشکر

سلام
دوست عزيز متلب رو دست كم نگير. مخصوصا براي مهندسي شيمي. بعضي وقتا يه برنامه هايي بايد بنويسي كه يكي دو روز طول ميكشه ران بشن. درضمن شما نميخواي هايسيس و اسپن كار كني؟
مطمئن باش بعدا خيلي بدردت ميخوره. ;)

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بین ایسوس ایسر اچ پی کدوم پیشنهاد میکنین؟
کدوم گرافیک اچ پی بهتره(بخصوص برای بازی)؟
ati radeon hd 6770 ddr5 2g ya nvidia geforce gt 630m ddr3 2g ya amd radeon hd 7690 xt ddr5 2g?

سلام...
من اگه بودم اول اچ پی....بعد ایسوس و بعد ایسر می خریدم..چون چیزی رو که من می خوام رو ایسر نداره...
در مورد گرافیک اچ پی هم باید بگم زیاد فرقی نداره باید ببینی برای چه کاری می خوای...
ولی در کل..اول سری انویدیا...بعد سری ۷ ای ام دی و بعد سری ۶...
انویدیا تویه بازی خیلی بهتر جواب میده...ولی برای کارهای گرافیکی که احتیاج به چند مانیتور داشت باشی مجبوری ای ام دی بخری...در کل برای لپ تاپ انویدیا بهر هستش ولی خوب به نسبت هم گرونتر میشه...
باتشکر....

سلام عزیزم مدل کامپیوتر من ACER هست خیلی دوام داره در رابطه با هزینه هش من یک سال پیش یک میلیون خریدم الان خبر ندارم حالا مشخصات رو بدون بعد در موردش فکر کن گلم. intel core tm i5_2430m ,15.6"hdled lcd, nvidia_geforce_gt 520m. 6-cell li_ion batteryهمین مشخصات رو داشته باشی کافیه.