لعنت به زلزله که انگار فقط از ما می کشد

zumurrud

عضو جدید
هواداران ترکتور اعلام کردند:برای بازی آتی این بار با پیرهن های مشکی خواهیم آمد

شعار بازی ترختور

اهر هریس ورزقان آرخازده یوخ هر زمان

اهر هریس ورزقان هر لحظه و هر زمان حمایتت می کنیم

آخرین ویرایش:

zumurrud

عضو جدید
چند دقیقه قبل رادیو امید(منطقه ای زلزله) اعلام کرد پل ارتباطی هریس ورزقان با زلزله 5 ریشتری دیروز تخریب شده

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه انگار مدیرامونم خوابیدن
هر قدر گزارش میدی انگار نه انگار

که این یوزور های چند گانه رو اخراج کنن !!

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام زلزله
دیروز که آمدی من و لیلا و حمید روزه کله گنجشکی بودیم

فرصت افطار را هم ندادی
عجله ات برای چه بود ؟
همه سنگ ها و کلوخ هایی که پدر بنام سقف بر سرمان انباشته بود
پیکرهای کوچک مان را در هم پیچید و

ما رفتیم ولی روح کوچکم دید که خیلی ها آمدند
آنها که هیچ گاه در روستایمان ندیده بودمشان
لدور هم آورند ، با کلی کمپوت شیرین و بسته های غذا
میدانی لودر همان ماشینی ست که در شهر ها برای ساخت خانه از آن استفاده می کنند
ودر روستا ها برای برداشتن آوار از سر مردم

قرار است وام هم بدهند ، دستور داده اند خیلی خیلی خیلی سریع
همان وامی که پدر هرگز نتوانست ، برای گرفتن نصف آن نیزضامن پیدا کند
تا خانه بهتری برایمان بسازد و مجبور نشود هی با گل و سنگ سقف را بپوشاند
وای پدر ، چقدر سنگین کرده بودی این آوار را

می دانی زلزله
با آمدن تو ، روستای ما را شناختند
می گویند کمک به زلزله زدگان ثواب دارد ، درست
ولی مگر کمک به روستاییان برای زندگی بهتر ثواب ندارد؟
چرا برخی آدم ها برای بیدار شدن و لرزیدن قلب شان
به شش ریشتر لرزه احتیاج دارند ؟

می دانی زلزله به چه فکر می کنم
به روستای بعدی ، ثواب بعدی ، لودر بعدی و درمانگاه بعدی
و به زنده های لودر و کمپوت ندیده
به پدرهایی که با تنگدستی ،
آوارهای بعدی را تکه ، تکه ، تکه بر سقف خراب خود می چینند
تا روزی مریم و لیلا و حمیدشان را از زیر آن بردارند

می دانی زلزله
ما که رفتیم ولی خدا کند روزی بنویسند
ز مثل زندگی

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه انگار مدیرامونم خوابیدن
هر قدر گزارش میدی انگار نه انگار

که این یوزور های چند گانه رو اخراج کنن !!

من تابحال ندیدم این کلید گزارش تخلفم عمل کنه حتی یکبار
اما دیدم وقتی دیگران واسه ما میزنن خیلی زود عمل میکنه!!
باید از خواص باشیم تا عمل کنه؟؟؟

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تابحال ندیدم این کلید گزارش تخلفم عمل کنه حتی یکبار
اما دیدم وقتی دیگران واسه ما میزنن خیلی زود عمل میکنه!!
باید از خواص باشیم تا عمل کنه؟؟؟

من تا به عمرم کسی رو گزارش نکردم

ولی این رفته تو لیست سیاهم

به قول شما از دیروزه که میزنم ولی کار نمی کنه !

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادمه که چند سال پیش در روزنامه میخوندم کارشناسان ژاپنی پیش بینی کرده بودن در صورت وقوع زلزله شدید در تهران 1.5 میلیون نفر در دم کشته میشن و بزرگترین فاجعه تاریخ باز هم به نام ایران به ثبت میرسه!.کو گوش شنوا؟فعلا بشار اسد رو به سرنگونی و روز قدس از همه چیز مهمتره!

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
جاهل هفت جد وآبادته ترک پدر سگ

کردی دیگه کرد
کردستان، بهشت ایران وجهان

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی می گی یارو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
می خوای به کردها توهین کنی ؟؟
کاری میکنم یک هفته گوشه خونه باشی!!!!!!!!!!!:mad:
بسه دیگه دعوا!
از صبح دارید تو سر و کله ی هم میزنید!!!
ترک و کرد و فارس نداره!
آدم آدمه!!!!

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک مساله رو من قبلا هم گفتم ؛ الان هم تکرار می کنم. همانطور که تو خیلی از اتفاقات تو گذشته دیدیم، رسانه ها دست اونهاست. هزارتا سایت خبر کمک فلان باشگاه رو میزنه، ولی خبر حضور خطیبی رو یکی دو تا سایت می زنه. تلویزیون مصاحبه دایی و باقری و رویانیان رو نشون میده ( نماینده پرسپولیس) ولی یک زنگ به سردار نمی زنه که بدونه وضع اونجا چطوره، سرداری که شاید اصلا بین آسیب دیده هاست، یک مصاحبه با اسدی کاپیتان تیم نمی کنه که یک کار شناخته شده تو رسانه های خبری حرفه ای هست.

همین الان فکر می کنید اینهم کمک که تو دست هلال احمر باد کرده از کجا اومده، بازاری تبریز یا اردبیل یا ارومیه دارند کمک میکنند ولی نودی ندارند که اون رو نشون بده. خیلی هم بیراه نیست چون تو تصویرها می بنید که چطور وانت وانت بار داره میره سمت مناطق زلزله زده. همین الان هم باشگاه تراکتور کمک ارسال کرده، بازیکنان رفتند سر تمرین و برنامه ریز کردند که جطور کمک کنند، لباس سیاه تو بازی رسمی، دوتا بازی خیرخواهانه برای کمک به زلزله زدگان، تو صفحه های قبل حضور عقیلی هم بین زلزله زده ها بوده ولی خوب خبری ازش تو سایت گل یا سایت های سرخابی نیست.

سخن کوتاه، بیشترین کمک ها از خود همین تبریز و اردبیل و زنجان و ارومیه بوده البته نباید موجی خیرخواهانه ای که تو کشور مخصوصا تهران راه افتاده رو نادیده گرفت. ولی باید فهمید که همانطور که دوتا فحش تو سهند رو پیراهن عثمان می کردند الان هم دارند با پوشش خبری سرخابی ها و بایکوت خبری خود آذربایجان همون راه رو می رند.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان خونسردی تونو حفظ کنین آروم باشین

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
+TFC

الَّذِينَ يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُم بِاللَّيْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلَانِيَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿٢٧٤﴾
كسانى كه اموال خود را شب و روز، و نهان و آشكارا، انفاق مىكنند، پاداش آنان نزد پروردگارشان براى آنان خواهد بود؛ و نه بيمى بر آنان است و نه اندوهگين مىشوند. (۲۷۴)

شب سردي بود،چون شب هاي زمستان سرد آزربايجان، من آن روز بر سر رنگ يك پيراهن در خانه قيامتي به پا كردم!
از شامي كه با هزار زحمت آماده شده بود چشم پوشيدم و گرسنه به اطاقم بازگشتم.
ناراحت بودم،زمستان بود و سرد اما بايد از خانه بيرون مي زدم.چرا بايد پيراهن نويي كه برايم خريده اند به رنگ دلخواهم نباشد.چرا بايد پيراهن آن يكي دو هزار تومان گران تر از مال من باشد!؟

اين سؤالي بود كه در ذهنم آزارم مي داد،نوجوان بودم و سركش،18 سال نهايت 19!
اگرچه مرفح نبوديم اما يادم نمي آيد يك شب گرسنه خوابيده باشم نه دردسر بي خانماني چشيده ام و نه ...
ميان دلتنگي و سرما نبردي در گرفت،پايان اين ستيزه را وقيحانه سرما باخت،شال و كلاه كردم وروانه خيابان ها شدم.كمي از شب گذشته بود،نزديك عيد بود و مردم در پي خريدهاي عيدانه!،اما هنوز سرماي سوزناك اينجا بيداد مي كرد. سرما حتي از زير پوتين ها و جوراب هاي كلفت نيز پاهايم را بي حس مي كرد.وقتي خود را يافتم كه در خيابان تربيت بودم.مغازه دار ها در حال تعطيل كردن بودند.گرسنگي فشار مي آورد بيشتر احساس سرما مي كردم.دو قرص نان خريدم.با هر تكه اي كه به دهان فرو مي بردم فكر مي كردم،سرما،كمي از آتش خشمم را فرو نشانده بود.اطراف كاملاً تاريك بود ديگر نشاني از روشنايي چراغ مغازه ها نبود.به سوي ايستگاه اتوبوس ها مسير كج كردم اما دير شده بود ،همه رفته بودند بايد پياده بر مي گشتم.

از كور سوي چراغ هاي خيابان،سايه يك دست فروش آن طرف ديوار بزرگ ديده مي شد.كدام ديوانه در اين سرما جور و پلاسش را در خيابان پهن مي كند!؟،حتي فكر آن نيز غير قابل تصور بود.
كمي نزديك تر شدم...
چيزي را ديدم كه پاهايم را سست كرد...
دندانهايم توان بريدن يك تكه نان خالي را نداشتند.بي حركت ايستاده بودم.
واي بر من!
دست فروشي كه مي ديدم تنها يك دخترك بود! فقط چند سال داشت،فقط چند سال!
با يك پيراهن نازك و كاپشن بهاري،حتي كفش نيز نداشت،ناخوداگاه چشم هايم به سوي پاهاي كودكانه اش چرخيد...
دمپايي حتي بدون جوراب!
سرماي زمستان خوب پاهايش را سياه كرده بود!

اين بخش كوچكي بود از آن چيزي كه ديدم...
با تمام وجود از وجودم متنفر شدم،از رفاهم، از ناشكري ام.
هم سن و سالان اين دخترك ، به خريد شب عيدي مي روند واينجا سرماي روزگار پاهاي سپيد كودكي را سياه مي كند.
يادم نمي آيد اشكم را احدي ديده باشد،اين بار نيز قورت دادم و قرص نان در دستان دخترك غلطيد و من درسياهي شب گم شدم!

...

اين فقط بخشي از ماجراي روزگار است نه همه ي آن،سنگ را نرم مي كند،نامرد را مرد!عجب دنيايي ست.
زماني كه در سلامتي به عيشمان مي رسيم هستند آنهايي كه بايد روزانه بارها درد سوزن را تحمل كنند.
زماني كه در دهه سوم و چهارم زندگاني از دست نوازش مادرانه و پدرانه انتظار داريم هستند كودكاني كه هيچ كس در اين دنيا ندارند.
زماني كه چشمانمان عبث وار در فضاي غبار مي چرخد،هستند چشماني كه مأيوسانه خيابان آن طرف بيمارستان ها را مي پايند.
هستند پيرزنان و پيرمرداني كه به در آسايشگاه ها چشم دوخته اند.

بياييد ديگران را در آسايشمان سهيم كنيم.مي خواهيم با پول يك گيگ ترافيك ماهانه تان براي آن دخترك جوراب پشمي بخريم.زمستان در راه است،زمستان!
اين تنها كاري ست كه از دستمان بر مي آيد،
بايد بر اين حركت نامي نهاد،انفاق پنهان كار مردان است.اما گاهاً انفاق آشكار اشاعه كار خير است.نام اين حركت را" TFC+ " مي نهيم.
"پلاس" به معني مثبت،به معني يك جوراب براي يك پاي برهنه، يك مداد براي كودكي كه مي خواهد چون ما بياموزد و شايد بسيار فراتر از ما شود.
"پلاس"، يك وعده نان است براي گرسنه،
يك قطره خون است براي بيمار سرطاني،
يك قرص نان است براي گرسنه،
و " TFC " ، يعني ما! يعني كلوب هواداران تراكتور!
اگر قصدمان سوء استفاده از نام كار خير باشد خدا ما را نبخشد! كه خداوند ريكاران را دوست ندارد؛

اى كسانى كه ايمان آوردهايد، صدقههاى خود را با منّت و آزار، باطل مكنيد، مانند كسى كه مالش را براى خودنمايى به مردم، انفاق مىكند و به خدا و روز بازپسين ايمان ندارد. پس مَثَل او همچون مَثَل سنگ خارايى است كه بر روى آن، خاكى [نشسته] است، و رگبارى به آن رسيده و آن [سنگ] را سخت و صاف بر جاى نهاده است. آنان [=رياكاران] نيز از آنچه به دست آوردهاند، بهرهاى نمىبرند؛ و خداوند، گروه كافران را هدايت نمىكند. (۲۶۴)

بر اين عمل خيرخواهانه نياز به هماهنگي ست،شايد عده اي پيش قدم شده اند، نشود كه بعد ها با جملاتي چون"پولي كه دادم چه شد و چگونه خرج شد" اجر كارمان را باطل كنيم كه مثل ما مثل كشاورزي خواهد بود كه به هنگام فصل درو با دستان خود آتش در مزرعه كند!

نحوه صرف كمك ها:
هر ماه مبلغی از کسانی که قصد دارند در این حرکت خداپسندانه شرکت کنند جمع آوری خواهد شد که با هماهنگی قبلی به یکی از مراکز محتاج توانبخشیٰ، معلولان جسمی و ذهنی،جوزامیان باباباغی و ... (بخصوص کودکان و کهنسالان) اهدا خواهیم کرد.

نحوه كمك:
+دوستانی که من و یا سایر مدیران را میشناسند میتوانند به صورت حضوری (در استادیوم و یا..) مبلغ خود را تقدیم کنند.
+دوستانی که در محیط مجازی همراه و یاور ما هستند با ارائه حساب بانکی که بزودی اعلام خواهیم کرد میتوانند در این کار خیر شریک شوند.
+مبلغ اهدایی حداقل 5هزار تومان میباشد(فکر نمیکنم 5هزار تومان در ماه برای کمک رسانی مبلغ زیادی باشد)
+هر فرد با توجه به قدرت مالی خود میتواند با کمک بیشتر ،چند فرد محتاج را خوشحال کند.
+آخر هر ماه مبلغ جمع آوری شده به یکی از این مراکز که بخش کودکان در اولویت قرار دارد اهدا خواهد شد.حضور کلیه کسانی که در این کار خیرخواهانه شرکت کرده اند در روز اهدای کمک ها مجاز میباشد و در تلاش هستیم با هماهنگی مدیر مجموعه عکس یادگاری نیز گرفته شود.
+اینکه کمک ها به صورت نقدی اهدا شود و یا مایحتاج آن مجموعه خریداری شود هنوز تصمیم گیری نشده که آن را نیز با مشورت شما عزیزان عملی میکنیم.
+شرکت در اداره امور این کار برای کلبه عزیزان مجاز میباشد و هر کس قصد کمک در بهتر انجام شدن این کار را دارد حتما به ما اطلاع دهد.
+همه ما در طی یک ماه مبلغی را به عنوان صدقه کنار میگذاریم که در مواقعی این پول ها در جاهای نا مناسب استفاده میشود و به دست کسانی میرسد که هیچ نیازی ندارند و یا اگر دارند صرف مواد اعتیاد آور میکنند پس ما میتوانیم با اهدای این مبلغ در یک محل مطمئن صواب کار را بدست آوریم و بر قدرت این حرکت بیافزاییم.توجه داشته باشید که هر چقدر مبلغ زیادی جمع شود این حرکت کانون توجهات سایر رسانه ها قرار خواهد گرفت و صد در صد روزنامه ها و سایر رسانه های گروهی آن را انتشار خواهند داد.
+از بازیکنان محترم تیم تراکتور و سایر مسئولین نیز انتظار داریم ذره ای از قراردادهای میلیاردی خود را در کمک به این مجموعه دریغ نفرمایند.
+ این حرکت از اول مرداد ماه استارت خواهد خورد و تا ابد ادامه دارد...

هدف:
عزیزان با توجه به اینکه میخواهیم این حرکت را به عنوان سمبل هواداران تراختور در کل کشور طنین انداز کنیم خواهشا نهایت همکاری را با ما داشته باشید . ما این کار را با نیت صاف و پاک انسان دوستانه و رضایت خداوند متعال از بندگان خود انجام میدهیم پس این انتظار را داریم که همه هواداران و تمامی سایت های هواداری ما را در این حرکت بی همتا یاری رسانند.

الَّذِينَ يُنفِقُونَ فِي السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ وَالْعَافِينَ عَنِ النَّاسِ ۗ وَاللَّـهُ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ ﴿١٣٤﴾
همانان كه در فراخى و تنگى انفاق مىكنند؛ و خشم خود را فرو مىبرند؛ و از مردم در مىگذرند؛ و خداوند نكوكاران را دوست دارد. (۱۳۴)

والسلام و عليكم و رحمة الله و بركاته.

TƏBRİZLİ.M.S.T

(Sarp)

بخش پرداخت آنلاین افزوده شد.
http://www.tractorfc.com/tfcplus/

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر فوری : تراکتوری ها درمناطق زلزله زده / کماکان زمین لرزه ادامه دارد

زمین لرزه دیروز عصر (سه شنبه ) که 5/3 ریشتر به ثبت رسید متاسفانه خسارات دیگری به بار آورد

سایت گل – دیروز سه شنبه در سومین روز از زلزله مرگبار شهرهای استان آذربایجانشرقی در ادامه حضور ورزشکاران در مناطق آسیب دیده سه بازیکن پرتغالی تراکتور سازی ، فلاویو لوپز ، آنسلمو گنزالس وپیتر ژائو ویلا به همراه مسعود ابراهیم زاده دیگر بازیکن این تیم در منطقه ورزقان حاضر وهدایای خود را تقدیم نمودند .
همینک ساعت 12/30 دقیقه روز چهارشنبه محمد نصرتی ،مرتضی اسدی ، فرزاد حاتمی ،مهدی کریمیان وقاسم دهنوی شش بازیکنی تراکتوری هستند که به همراه هدایای خود در منطقه هریس حضور پیدا کرده وبا آسیب دیدگان این مناطق در حال گفتگو هستند ، به گزارش خبر نگار گل از منطقه زمین لرزه دیروز عصر (سه شنبه ) که 5/3 ریشتر به ثبت رسید متاسفانه خسارات دیگری به بار آورد ودوباره موج وحشت ونگرانی را در منطقه گستراند ، طبق همین گزارش تعداد 3 نفر از هموطنان بعد گذشت سه روز از این سانحه دیروز عصر زنده از زیر آوار بیرون کشیده شد . عملیات در مناطق صعب العبور کماکان ادامه دارد .
همچنین زمین لرزه عصر دیروز یکبار دیگرمردم را در شهر تبریز روانه پارک ها وفضا های باز کرد واکثر مردم شب را در بیرون به سر بردند .

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
اولا"لعنت به زلزله نفرستید
ثانیا" زلزله از ترکه ها نکشه پس از کی بکشه
هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جاهل هفت جد وآبادته ترک پدر سگ

!

کردی دیگه کرد
کردستان، بهشت ایران وجهان
چی می گی یارو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
می خوای به کردها توهین کنی ؟؟
کاری میکنم یک هفته گوشه خونه باشی!!!!!!!!!!!:mad:

والا توهینایی که شما تو این تاپیک کردی خیلی بد تره
rfa که چیزی نگفته که جوش میاری!
اگه ما هم مثل شما جوشی بودیم ، واسه توهین هاتون الان یه چند تا فحش .... با کلی تهدید .... نوش جان کرده بودی

مشخصه که تو کسی نیستی که واسه همدردی و دل سوزوندن اینجا اومده باشه!
من بهت خصوصی زدم و ازت مودبانه خواهش کردم که دیگه ادامه نده
ولی مثل اینکه ...!!

مردم آذربایجان نیازی به همدردی کسایی امثال تو ندارن
امیدوارم که دیگه شاهد پست های شما در رابطه با زلزله و تاپیکای زلزله نباشیم! (متوجهی که!؟!)
به سلامت

ra2012

عضو جدید
این چرت و پرتا چیه میگی.بحث ترک و لر و فارسش نکن .من خودم کرمانشاهیم و از امثال تو که انقد کوته فکرن شرمم میاد.اسمت و عوض کن ابروی ما رو نبر.

احسنت خیلی ازرفتارتون خوسم اومد.معلومه که یک مهندس هستین متاسفانه خیلی ها مثل شمافکرنمی کنن.:w17::w14:

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هشدار پدر زلزله شناسی درباره تکرار زلزله

هشدار پدر زلزله شناسی درباره تکرار زلزله

پدر علم زلزله‌شناسی ایران گفت: وقوع پس لرزه ها در مناطق زلزله زده اهر و ورزقان عادی بوده و گسل های دیگر را فعال نمی کند.

بهرام عکاشه در گفتگو با مهر با اشاره به دلایل وقوع پس لرزه های زیاد در منطقه زلزله زده آذربایجان شرقی اظهار داشت: وقوع این پس لرزه ها در مناطق ورزقان و اهر عادی است و گاهی دیده می شود پس لرزه ای تا یک ریشتر کمتر از زلزله اصلی رخ می دهد.

وی افزود: در این زلزله دو گسل اصلی منطقه فعال شد و باید توجه داشت آن منطقه آبستن حوادث طبیعی به خصوص زلزله است. با وقوع زلزله اصلی تا مدتی گسل دچار شکستگی می شود که این موضوعی طبیعی است. عمق کم این زلزله نیز در میزان خسارت و تلفات آن موثر بود.

پدر علم زلزله شناسی ادامه داد: روستاهای ایران در برابر زلزله های بالای پنج ریشتر آسیب پذیر هستند و در صورتی که این زلزله شب رخ می داد چند هزار نفر کشته می شدند.با توجه به قدرت این زلزله تا حدود سه ماه دیگر اهالی این مناطق با پس لرزه روبرو خواهند بود.اهالی باید بیشتر مراقب سازه های صدمه دیده باشند.

عکاشه با اشاره به اینکه این پس لرزه ها گسل های دیگر را فعال نمی کند، خاطر نشان کرد: موضوع مهم در آن منطقه گسل تبریز است. این گسل در صورت فعال شدن زلزله بالای ۷ ریشتر همراه خواهد داشت و با فاجعه ای بزرگ روبرو خواهیم شد. تبریز ۳۰۰ سال قبل به دلیل فعالیت این گسل یک بار با خاک یکسان کرد و قبل از وقوع فاجعه ای دیگر باید با مقاوم سازی خانه ها پیشگیری کرد.

sfk123

اخراجی موقت
دوستان به نظر شما این عجیب نیست یک گوشه ای از مملکت ما زلزله میاد،چند برابر امداد گران ماموران اطلاعات میرن اونجا رو قرنطینه میکنن و بعد صدا و سیما و سایر رسانه های داخلی با این حادثه اونجوری برخورد میکنن شما رو یاد سونامی ژاپن و فاجعه .... نمیندازه که ژاپنی ها زیر بارش نمی رفتن!!!!؟؟؟

حالا یه اتفاقی افتاده به جای اینکه به فکر جان هموطنانمون باشیم تو فکر اینیم که عقده های قومی خودمون رو حل و فصل کنیم!!!!!! مگه ما مردم با اصل و نصب و فرهنگی چند هزار ساله از یاکوزا ژاپن کمتریم که در سونامی ژاپن به کمک دولت و مردم حادثه دیده شتافتند!!!!!

لطفا هر کس راه مطمئنی برای رساندن کمک ها(در هر استان یا شهر) به مردم حادثه دیده میشناسه بگه منظورم شرکتهای غیر دولتی یا افراد مورد اعتماد که شخصا به اون مناطق میرن و کمک هارو پخش میکنن. مثلا تو تهران علی دایی و کریم باقری شخصا کمک های اهدایی رو به مناطق حادثه دیده میبرن. دلیل غیر دولتی بودن هم که معلومه.

آخرین ویرایش:

ra2012

عضو جدید
!

والا توهینایی که شما تو این تاپیک کردی خیلی بد تره
rfa که چیزی نگفته که جوش میاری!
اگه ما هم مثل شما جوشی بودیم ، واسه توهین هاتون الان یه چند تا فحش .... با کلی تهدید .... نوش جان کرده بودی

مشخصه که تو کسی نیستی که واسه همدردی و دل سوزوندن اینجا اومده باشه!
من بهت خصوصی زدم و ازت مودبانه خواهش کردم که دیگه ادامه نده
ولی مثل اینکه ...!!

مردم آذربایجان نیازی به همدردی کسایی امثال تو ندارن
امیدوارم که دیگه شاهد پست های شما در رابطه با زلزله و تاپیکای زلزله نباشیم! (متوجهی که!؟!)
به سلامت
درست میگن جناب خواهشاشماکه واسه همدردی نیومدین دیگه پیام نذارین.من فارس هستم ولی4سال تواون منطقه درس خوندم هیچ بدی ای هم ازشون ندیدم حالاهم اگه خدابخوادهرکمکی ازدستم بربیادواسشون انجام میدم

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
درست میگن جناب خواهشاشماکه واسه همدردی نیومدین دیگه پیام نذارین.من فارس هستم ولی4سال تواون منطقه درس خوندم هیچ بدی ای هم ازشون ندیدم حالاهم اگه خدابخوادهرکمکی ازدستم بربیادواسشون انجام میدم

با من بودید؟!:surprised:

=====================================

راستی بچه ها یه سر به تاپیکا بزنید!

بعضی از به اصلاح هموطنانمون دارن حرفای جالبی میزنن

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/396200-فاصله-حرف-تا-عمل?p=5406709#post5406709

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/396199-نفاق-و-دورویی!!!!!

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا من موندم چرا این کاربرای چند اسمی با کاربری واقعیشون نمیان و با جرات نطزشونو نمیدن!!معلوم نیست از طرف کین و چرا این چند روزه همش دارن بحث کرد رو وسط میکشن این اولین بار نیست اخریشم نیست.
بابا بس کنید دیگه آبرومونو بردید .حیف اسم کرد با غیرت که روی خودت گذاشتی هرچند میدونم که نیستید......

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام زلزله
دیروز که آمدی من و لیلا و حمید روزه کله گنجشکی بودیم

فرصت افطار را هم ندادی
عجله ات برای چه بود ؟
همه سنگ ها و کلوخ هایی که پدر بنام سقف بر سرمان انباشته بود
پیکرهای کوچک مان را در هم پیچید و

ما رفتیم ولی روح کوچکم دید که خیلی ها آمدند
آنها که هیچ گاه در روستایمان ندیده بودمشان
لدور هم آورند ، با کلی کمپوت شیرین و بسته های غذا
میدانی لودر همان ماشینی ست که در شهر ها برای ساخت خانه از آن استفاده می کنند
ودر روستا ها برای برداشتن آوار از سر مردم

قرار است وام هم بدهند ، دستور داده اند خیلی خیلی خیلی سریع
همان وامی که پدر هرگز نتوانست ، برای گرفتن نصف آن نیزضامن پیدا کند
تا خانه بهتری برایمان بسازد و مجبور نشود هی با گل و سنگ سقف را بپوشاند
وای پدر ، چقدر سنگین کرده بودی این آوار را

می دانی زلزله
با آمدن تو ، روستای ما را شناختند
می گویند کمک به زلزله زدگان ثواب دارد ، درست
ولی مگر کمک به روستاییان برای زندگی بهتر ثواب ندارد؟
چرا برخی آدم ها برای بیدار شدن و لرزیدن قلب شان
به شش ریشتر لرزه احتیاج دارند ؟

می دانی زلزله به چه فکر می کنم
به روستای بعدی ، ثواب بعدی ، لودر بعدی و درمانگاه بعدی
و به زنده های لودر و کمپوت ندیده
به پدرهایی که با تنگدستی ،
آوارهای بعدی را تکه ، تکه ، تکه بر سقف خراب خود می چینند
تا روزی مریم و لیلا و حمیدشان را از زیر آن بردارند

می دانی زلزله
ما که رفتیم ولی خدا کند روزی بنویسند
ز مثل زندگی

این توشته از کیه؟خودتون؟بخدا باید قابش کرد زد به سردر همه خونه ها بخصوص خونه مسوولین!!!!!اشک توی چشم میاره...

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
پدر علم زلزله‌شناسی ایران گفت: وقوع پس لرزه ها در مناطق زلزله زده اهر و ورزقان عادی بوده و گسل های دیگر را فعال نمی کند.

بهرام عکاشه در گفتگو با مهر با اشاره به دلایل وقوع پس لرزه های زیاد در منطقه زلزله زده آذربایجان شرقی اظهار داشت: وقوع این پس لرزه ها در مناطق ورزقان و اهر عادی است و گاهی دیده می شود پس لرزه ای تا یک ریشتر کمتر از زلزله اصلی رخ می دهد.

وی افزود: در این زلزله دو گسل اصلی منطقه فعال شد و باید توجه داشت آن منطقه آبستن حوادث طبیعی به خصوص زلزله است. با وقوع زلزله اصلی تا مدتی گسل دچار شکستگی می شود که این موضوعی طبیعی است. عمق کم این زلزله نیز در میزان خسارت و تلفات آن موثر بود.

پدر علم زلزله شناسی ادامه داد: روستاهای ایران در برابر زلزله های بالای پنج ریشتر آسیب پذیر هستند و در صورتی که این زلزله شب رخ می داد چند هزار نفر کشته می شدند.با توجه به قدرت این زلزله تا حدود سه ماه دیگر اهالی این مناطق با پس لرزه روبرو خواهند بود.اهالی باید بیشتر مراقب سازه های صدمه دیده باشند.

عکاشه با اشاره به اینکه این پس لرزه ها گسل های دیگر را فعال نمی کند، خاطر نشان کرد: موضوع مهم در آن منطقه گسل تبریز است. این گسل در صورت فعال شدن زلزله بالای ۷ ریشتر همراه خواهد داشت و با فاجعه ای بزرگ روبرو خواهیم شد. تبریز ۳۰۰ سال قبل به دلیل فعالیت این گسل یک بار با خاک یکسان کرد و قبل از وقوع فاجعه ای دیگر باید با مقاوم سازی خانه ها پیشگیری کرد.

خدا نکنه:(

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
مال شماها سوخته کاملا"!!!!!!!!!!
اگه نمی دونی بدون
ترک در سوخته
تو کورد نیستی‌ من می‌تونم سر یک میلیون شرط ببندم الکی‌ یه آیدی درست کردی کورد کورد راه انداختی
از اراجیفتم کاملا معلومه که فقط اومدی جو رو به هم بریزی
حالا باید دید هدفت چیه که داری اینجوری کاملا بچه گانه تفرقه درست میکنی‌

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ra2012

عضو جدید
با من بودید؟!:surprised:

=====================================

راستی بچه ها یه سر به تاپیکا بزنید!

بعضی از به اصلاح هموطنانمون دارن حرفای جالبی میزنن

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/396200-%D9%81%D8%A7%D8%B5%D9%84%D9%87-%D8%AD%D8%B1%D9%81-%D8%AA%D8%A7-%D8%B9%D9%85%D9%84?p=5406709#post5406709

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/396199-نفاق-و-دورویی!!!!!
منظورم این بودکه بافرمایش شماموافقم.من 4سال اونجادرس خوندم واقامردم های خوبی دارید.خدابهشون صبربده

ra2012

عضو جدید
دوستان به نظر شما این عجیب نیست یک گوشه ای از مملکت ما زلزله میاد،چند برابر امداد گران ماموران اطلاعات میرن اونجا رو قرنطینه میکنن و بعد صدا و سیما و سایر رسانه های داخلی با این حادثه اونجوری برخورد میکنن شما رو یاد سونامی ژاپن و فاجعه .... نمیندازه که ژاپنی ها زیر بارش نمی رفتن!!!!؟؟؟

حالا یه اتفاقی افتاده به جای اینکه به فکر جان هموطنانمون باشیم تو فکر اینیم که عقده های قومی خودمون رو حل و فصل کنیم!!!!!! مگه ما مردم با اصل و نصب و فرهنگی چند هزار ساله از یاکوزا ژاپن کمتریم که در سونامی ژاپن به کمک دولت و مردم حادثه دیده شتافتند!!!!!
لطفا هر کس راه مطمئنی برای رساندن کمک ها(در هر استان یا شهر) به مردم حادثه دیده میشناسه بگه منظورم شرکتهای غیر دولتی یا افراد مورد اعتماد که شخصا به اون مناطق میرن و کمک هارو پخش میکنن. مثلا تو تهران علی دایی و کریم باقری شخصا کمک های اهدایی رو به مناطق حادثه دیده میبرن. دلیل غیر دولتی بودن هم که معلومه.

من چون چندسال اونجابودم دوستام الان اونجاهستن کمک هام رونقدی میریزم توحیابش اونم میره دستی میده

ra2012

عضو جدید
تو کورد نیستی‌ من می‌تونم سر یک میلیون شرط ببندم الکی‌ یه آیدی درست کردی کورد کورد راه انداختی
از اراجیفتم کاملا معلومه که فقط اومدی جو رو به هم بریزی
حالا باید دید هدفت چیه که داری اینجوری کاملا بچه گانه تفرقه درست میکنی‌

اره کردنیست کردها مردم های خوبی هستن ایشون اصلا انسان نیستن چه برسه به کرد

ra2012

عضو جدید

خدانکنه من دیگه تحمل مصیبت دیگه ای روندارم

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ساعت ۲۱ و ۴۴ دقیقه شامگاه پنج شنبه ۲۶ مرداد بار دیگر زلزلهای در منطقه وزرقان رخ داد که منجر به ترکیدگی لوله گاز و آتش سوزی شد.

این حادثه در یکی از خانههای روستای کاسین از توابع شهرستان ورزقان رخ داد.

بالا