لعنت به زلزله که انگار فقط از ما می کشد

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشوندی، فرهاد - لعنت به زلزله

. لعنت به این لرزش های کشنده که فقط انگار می اید تا از ما بکشد که حادثه است و حادثه هیچ گاه خبر نمی کند.

1. سال های سال قبل ؛ 6 یا شاید هم 7 سالگی . این اولین آشنایی ام بود با واژه زلزله . چیزی که می آید تا آدم ها را فله ای بکشد. نه یکی ، نه دو تا که یکدفعه 40 هزار نفر از ما را . آنها که پدر ، مادر یا فرزندند برای خانواده های شان. یکی از ما که جان شان می رود به پای لرزه ای شدید. 36 دقیقه بامداد روز 31 خرداد 1369 ، زمانی که خیلی از مردم ایران خوشحال از اینکه رسانه ملی برای اولین بار بازی های جام جهانی ایتالیا را مستقیم پخش می کند به تماشای بازی برزیل و اسکاتلند نشسته بودند که زمین لرزید. برادر بزرگتری که به تماشای فوتبال نشسته بود با اولین لرزه ، هراسان برادر کوچکترش را کشید و برد توی حیاط. خانه انگار افتاده بود روی غلتک و مدام همه چیز روی ویبره می لرزید. شیشه ها شکسته بودند اما دیوارها سالم ماندند. آن شب همه اهل خانه تا صبح توی حیاط بودند، مثل همه اهالی محل و اصلا کل شهر . تا صبح که کم کم شهامت رفتن به خانه ها را پیدا کردند. همه زمانی که تلویزیون خبر از خادثه ای شوم می داد. هزاران نفر برای همان لرزش که فاصله اش از خانه ما 600 کیلومتری می شد ، مرده بودند. از آن شب بود که زلزله و معنایش را خیلی از بچه های دهه شصتی فهمیدند و خیلی از آنها که عزیزان شان را از دست داده بودند منزجر شدند از نام زلزله ، از حس لرزش و از شنیدن اینکه حادثه هیچ گاه خبر نمی کند، اینکه دولت شهرهایی می سازد که نلرزند، که اگر هم لرزیدند ماحصل شان غم تلخ از دست رفتن جمعی کثیر از مردم نباشد.

2. 5دی 1382 ؛ بزد در خانه ای دانشجویی کنار جاده اصلی منتهی به کرمان. یزد شهری مذهبی ست که صدای اذان بلندگوی مساجدش بر هر صدایی قالب است اما امروز از صبح انگار اتفاق دیگری افتاده. آژیر های آمبولانس ها که به سرعت در مسیر می رانند قطع شدنی نیستند. ماشین ها یک به یک از پی هم آزیر کشان رد می شوند و به سمتی که ما نمی دانیم ، می روند. همه فقط می روند به سمت مسیر کویری. آمبولانس های هلال احمر ، اورژانس های شهرهای مختلف و ماشین های دفترUN در تهران. ما دور هم نشسته ایم و نمی دانیم چه شده . رضا هم کنارمان است. رضاهمسایه بغلی که بچه بم است . اصلا دانشگاه یزد به دلیل فاصله 4 ساعته از کرمان ، دانشجویان کرمانی زیادی دارد. تلویزیون که روشن می شود خبر از زلزله می دهد. دوباره بحث لرزش است. لایه های درونی زمین لرزیده اند. سنگ ها را یارای روی هم بند شدن نمانده بوده . عزرائیل سه شیفته مشغول به کار شده و واویلا ، یم شده چون صحرای محشر . هموطنان مان زیر آوار ماندند و مردند. شهر به تلی از خاک تبدیل شده ، یا خدا. زضا مثل سیر و سرکه دلش می جوشد. راه می افتد به سمت خانه . 4ماه بعد بر می گردد. بدون پدر ، مادر ، خواهر و بردار . 32 نفر از اقوامش در یک لحظه لرزیدند و جان باختند. آنها رفتند مثل 42 هزار نفر دیگری که در این زلزله جان باختند. آنها رفتند چون زلزله بلایی طبیعی است و خبر نمی کند. یکدفعه زمین می لرزد و دیوارهای سست را با خاک یکسان می کند. که بافت های فرسوده باید تعمیر شوند و دولت حتما این کار را خواهد کرد.
3. اینجا توکیوست ؛ فروردین ماه 1390 تنها 50 روز پس از سونامی وحشتناک. اینجا ژاپن است سرزمین زمین لرزه های تمام ناشدنی. هر شب که می خوابی تا صبح چندباری همه چیز حسابی می لرزد اما کمتر پیش می آید که چیزی بشکند یا دیواری خراب شود. در این 50 روز شهر هیچ نشانی از اتفاق بزرگ سونامی و آن لرزش هولناک. همان شب زلزله ای کوچک می آید که کمی می لرزیم. زلزله ای تنها 6.4 ریشته است. تنها همین قدر! یکسال بعد از ما تیم ملی والیبال ایران به ژاپن می رود تا برای سهمیه المپیک رقابت کند. درست همان جا ، همان اتفاق می افتد ، خولیو ولاسکو از خواب می پرد . او خودش در این باره می گوید:« با ترس از خواب پریدم و با ترس گفتم: وای خدا زلزله! بعد یادم افتاد اینجا توکیوست. گرفتم تخت خوابیدم.»

4. 21 مرداد 1391 ، ساعت نزدیک 5 عصر است. همه مشغول تماشای مسابقات کشتی المپیک هستند که خبری همه را شوکه می کند. تبریز و شهرهای اطرافش لرزیدند. هیچ کس را باور یک تراژدی تلخ نیست. زلزه 6.2 ریشتر بوده. آمار اولیه شوکی به کشور وارد می کند در شب قدر. 47 کشته اولین آمار است و تا 4 ساعت بعد آمار از 180 نفر گذشته اند. باز قصه همان است . زمین لرزیده ، دیوارها را یارای این فشار نبوده. سنگ ها آوار شده و جان ها گرفته و الفاتحه . باز حادثه است ، باز خبر نمی کند. باز تحرف است از لزوم سامان دهی بافت های فرسوده. از تهران پایتخت گرفته تا هریس ، اهر ، بم ، بشاگرد یا سرخس .
لعنت به این زلزله که خبرمان نمی کند و می آید. می آید و جان مان را می گیرد و انگار سوگند خورده فقط اینجا ، یکدفعه بیاید و جان ما را بگیرد. دیوارها هم همین طور سست می مانند که او باز سرزده به سراغ مان بیاید. بیاید تا اینگونه در خون بغلتلندمان

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برایم جالب بود رسانه ی ملی
زمانی که در اخبار خونش برای سربازان بشار اسد به جوش می آید و زمانی که المپیک را(که وسیله ای برای تقرب به مردم می داند تا آبروی از دست رفته را باز آرد) به کشته شدن صدها نفر از مردم آزربایجان ترجیح میدهد.
دیروز اخبار کشته شدن مردم ما در رده ی دوم و سوم قرار گرفت.
امروز بعضی از روزنامه های مهم این مملکت در صفحه ی اول خود چیزی از زلزرله ننوشتند.

*Essi*

اخراجی موقت
ببخشید الان از کجا تشخیص دادین این زلزله عذاب الهی نیست؟

اگه باشه، رسانه ملی چه نشون بده یا نده فرقی نمیکنه، در شب قدر هم بوده و همه اهالی اونجا معتقد بودند تقدیرشون رقم میخورده و این تقدیرشون بوده.
.
.
.
.
زلزله به دليل ظلم و توهين به ائمه و اهل بيت (عليه السلام ) پديدار مى گردد و كم توجهى به آن بزرگواران و روى گردانى از حجت خدا و مبارزه با او، بلكه هر نوع دل آزردگى امام و عدم رعايت حقوق امام معصوم (عليه السلام )، مى تواند باعث زلزله گردد و مى توان گفت زلزله جلوه كوچكى از لرزش قلب گرفته امام معصوم ، و شعله كنترل شده و كوتاهى از تندر خشم امام (عليه السلام ) است .

منبع :

http://www.ghadeer.org/social/zelzeleh/69000004.htm

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگه باشه، رسانه ملی چه نشون بده یا نده فرقی نمیکنه، در شب قدر هم بوده و همه اهالی اونجا معتقد بودند تقدیرشون رقم میخورده و این تقدیرشون بوده.
.
.
.
.
زلزله به دليل ظلم و توهين به ائمه و اهل بيت (عليه السلام ) پديدار مى گردد و كم توجهى به آن بزرگواران و روى گردانى از حجت خدا و مبارزه با او، بلكه هر نوع دل آزردگى امام و عدم رعايت حقوق امام معصوم (عليه السلام )، مى تواند باعث زلزله گردد و مى توان گفت زلزله جلوه كوچكى از لرزش قلب گرفته امام معصوم ، و شعله كنترل شده و كوتاهى از تندر خشم امام (عليه السلام ) است .

منبع :

300 نفر اینجا مردن. زن و بچه و مرد و همه
چند هزار نفر زخمی شدند. اونوقت تو اومدی اینجا میگی حقشون بوده؟؟؟؟؟؟
واقعا باید خجالت بکشی. واقعا باید خجالت بکشی
یا چون اینا ترک بودن تو خوشحالی مردن و یا چون به سر خودت و خونوادت نیومده (که خدا نکنه بیاد) همچین چیزی میگی.
حتمن برادران جام جم نشین و تهران نشین هم مثل تو فکر مکیکنن که تا حالا صداشون در نیومده و عین خیالشون نبوده

landscapedesigne

عضو جدید

.
.
.
.

منبع :

درسته هر اتفاقی که میافته دست خداست و این احادیث هم هستن ... ولی میشه بپرسم گناه افراد بی گناه و زحمت کش و بچه ها چی بوده که یا باید میمردن یا خانوادشون رو از دست میدادن؟!
خدا بی رحم نیست ... ائمه هم همینطور ...
راستی فکر نمی کنی اگه قرار بود به صرف این اتفاق ها زلزله بیاد الان خیلی کشور ها با خاک یکسان شده بودن؟!!
و یه سوال دیگه ... پس چرا زلزله فقط تو محل گسل ها میاد و برای مثال یه شهری مثل اصفهان هیچ گسلی نداره و هیچوقت نمیلرزه؟!

سوالام جدیه ... نه به مسخره خواستم بگیرم نه هیچی!

gagas

عضو جدید

.
.
.
.

منبع :

حالت خوبه؟؟؟:surprised:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی

.
.
.
.

منبع :

برات متاسفم.به زور جلو خودمو گرفتم هیچی نگم

*Essi*

اخراجی موقت
300 نفر اینجا مردن. زن و بچه و مرد و همه
چند هزار نفر زخمی شدند. اونوقت تو اومدی اینجا میگی حقشون بوده؟؟؟؟؟؟
واقعا باید خجالت بکشی. واقعا باید خجالت بکشی

یا چون اینا ترک بودن تو خوشحالی مردن و یا چون به سر خودت و خونوادت نیومده (که خدا نکنه بیاد) همچین چیزی میگی.

حتمن برادران جام جم نشین و تهران نشین هم مثل تو فکر مکیکنن که تا حالا صداشون در نیومده و عین خیالشون نبوده

:surprised: :surprised: :surprised:

یعنی انتظار هر برداشتی رو داشتم جز این.

اولا در تفکرات من اصلا قومیت جا نداره، شماها هستین مدام ترک و فارس میکنین.

من ترجیح میدم به قول سهراب سپهری، نسبم به زنی فاحشه در کوی بخارا برسد.

نژاد و قومیت بازی ارزانی اون کسانیکه دلشون به این چیزا خوشه، ترک و فارس و نازی و آریایی و عرب و.... هم نداره.

خجالت رو باید کسانی بکشند، که مرگ عده ای دیگر (زن و بچه و....) با زلزله رو قدرت خدا میدونن در تاریخ گذشتگان، اما همین تلنگر به خودشون میزنی جوش میارن.

شاد باشید. :gol:

*Essi*

اخراجی موقت
درسته هر اتفاقی که میافته دست خداست و این احادیث هم هستن ... ولی میشه بپرسم گناه افراد بی گناه و زحمت کش و بچه ها چی بوده که یا باید میمردن یا خانوادشون رو از دست میدادن؟!
خدا بی رحم نیست ... ائمه هم همینطور ...
راستی فکر نمی کنی اگه قرار بود به صرف این اتفاق ها زلزله بیاد الان خیلی کشور ها با خاک یکسان شده بودن؟!!
و یه سوال دیگه ... پس چرا زلزله فقط تو محل گسل ها میاد و برای مثال یه شهری مثل اصفهان هیچ گسلی نداره و هیچوقت نمیلرزه؟!

سوالام جدیه ... نه به مسخره خواستم بگیرم نه هیچی!

اینو از همون خدای مورد باورتون بپرسین که وقتی قوم عاد و ثمود و... رو عذاب میکرد بچه و نوزاد و... رو هم میکشت.

از همون خداتون بپرسین که سر کشتن یک شتر، یک قومیت را با زلزله و عذاب نابود کرد !!! (اونا هم زن و بچه داشتن)

اون کشورهایی هم که با زلزله خراب نمیشن در حالیکه فحشا توش زیاده، به قول علمای دین بهشون فرصت داده شده تا در کفر غرق بشن اون دنیا پدرشون در بیاد.

بشینین به باورهاتون و مخصوصا آنچه به عنوان عذاب الهی مطرح شده فکر کنین، به نظرم مفید باشه در اینگون لحظاتی که این اتفاقات برای خودمون هم میوفته.

برات متاسفم.به زور جلو خودمو گرفتم هیچی نگم

حالت خوبه؟؟؟:surprised:

ممنون از لطفتون، عادت کردم به ابراز تاسف ملت. :gol:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:surprised: :surprised: :surprised:

یعنی انتظار هر برداشتی رو داشتم جز این.

اولا در تفکرات من اصلا قومیت جا نداره، شماها هستین مدام ترک و فارس میکنین.

من ترجیح میدم به قول سهراب سپهری، نسبم به زنی فاحشه در کوی بخارا برسد.

نژاد و قومیت بازی ارزانی اون کسانیکه دلشون به این چیزا خوشه، ترک و فارس و نازی و آریایی و عرب و.... هم نداره.

خجالت رو باید کسانی بکشند، که مرگ عده ای دیگر (زن و بچه و....) با زلزله رو قدرت خدا میدونن در تاریخ گذشتگان، اما همین تلنگر به خودشون میزنی جوش میارن.

شاد باشید. :gol:

اولا من شاد نیستم بدلیل اینکه هموطنانم داغدارن.
دوما عذاب الهی هست یا نیست ، وظیفه ی هر انسانی اینه که اینجور وقتها ناراحت بشه، ابراز همدردی کنه و کمک کنه. نه اینکه ابراز بی تفاوتی و یا خدای نکرده شادی کنه. بله زلزله و هر بلای دیگری درسیست برای ما تا از سرمستی در زندگیمان بترسیم و تلنگریست تا به خدا نزدیک بشیم. ولی نه اینکه بیاییم اینجا و نمک به زخم داغداران بپاشیم.
در مورد قومیت هم که چیزی نگیم بهتره. بالاخره اینجور موقعها همدلی همه بهتر از این بحثاست.

landscapedesigne

عضو جدید
اینو از همون خدای مورد باورتون بپرسین که وقتی قوم عاد و ثمود و... رو عذاب میکرد بچه و نوزاد و... رو هم میکشت.

از همون خداتون بپرسین که سر کشتن یک شتر، یک قومیت را با زلزله و عذاب نابود کرد !!! (اونا هم زن و بچه داشتن)

اون کشورهایی هم که با زلزله خراب نمیشن در حالیکه فحشا توش زیاده، به قول علمای دین بهشون فرصت داده شده تا در کفر غرق بشن اون دنیا پدرشون در بیاد.

بشینین به باورهاتون و مخصوصا آنچه به عنوان عذاب الهی مطرح شده فکر کنین، به نظرم مفید باشه در اینگون لحظاتی که این اتفاقات برای خودمون هم میوفته.

پس یجورایی باید در علم رو گل گرفت ... در حالیکه مطالب قرآن از علم فریاد میزنه ... و علم چیزیه که برای رسیدن بهش و استفاده کردن ازش همه جوره سفارش شده
مرسی

*Essi*

اخراجی موقت
اولا من شاد نیستم بدلیل اینکه هموطنانم داغدارن.
دوما عذاب الهی هست یا نیست ، وظیفه ی هر انسانی اینه که اینجور وقتها ناراحت بشه، ابراز همدردی کنه و کمک کنه. نه اینکه ابراز بی تفاوتی و یا خدای نکرده شادی کنه. بله زلزله و هر بلای دیگری درسیست برای ما تا از سرمستی در زندگیمان بترسیم و تلنگریست تا به خدا نزدیک بشیم. ولی نه اینکه بیاییم اینجا و نمک به زخم داغداران بپاشیم.
در مورد قومیت هم که چیزی نگیم بهتره. بالاخره اینجور موقعها همدلی همه بهتر از این بحثاست.

من از نظر انسانی خودم متاسفم که طبیعت جان یک عده رو میگیره !!!

اما از نظر باورهای دینی اکثریت مردم این کشور، که وقتی میشنون یک عده زن و بچه که لقب کافر بهشون دادن، همینطور زیر آوارها له میشدن و وقتی میگفتن عذاب الهی اونارو نابود کرد، با صدایی بلند الله اکبر سر میدادن، باید منتظر این روزها هم میبودن.

هرچند هرچی بلا هم سر مردم ما بیاد، بازم تو اعتقادات خودشون غوطه ورن میگن امتحان الهی بود، مثل همین حرف شما !!!!

امیدوارم تلفات کمتر باشه.

در پناه حق.

محمدسرلک

عضو جدید
سلام دوست من
بیایم به چند بعدی بودن قضیه فکر کنیم که چرا زلزله؟
اگه اجازه بدین منم توضیح خودم رو میدم شاید هم غلط باشه:
خدا.
انسان .
رخدادهای جوی واستقرار ایران برروی کمربند زلزله جهان.
خدا :که هر وقت بخوادمیاره ومیبره حالا بهونش اینکه بازلزله یابلاهای دیگه ....... جون بندهاشو بگیره وببره تا اسمی این وسط از ازرائیل نباشه وهمچنان جان بگیره ومحبوب باشه.
انسان: به دلیل اینکه چرا همه دنیای امروزی به این نتیجه رسیدن که باید مباحث سازه ای وایمنی ساختمانرو به نحو احسنت انجام بدن ودر ایران از این خبرا نیست باید به قول دوستمون فعله ای بمیریم تا ایمنی ها رعایت بشه .
به اون دسته از مهندسین دستگاه نظارتی خطاب میکنم که وای به حالشون که خیلی راحت از این مسائل رو پیش پا افتاده خطاب میکنن واز کنار مسائل ایمنی با پول میگذرن.
(پیشگیری بهتر از درمان رو برای چی گذاشتن)
رخدادهای جوی واستقرار ایران برروی کمربند زلزله جهان:.که همه این رو میدونیم که جهان در حال گرم شدن وهسته زمین داره منفجر میشه معلوم نیست اما یک روز رخ خواهد داد .
شما جهان رو در زمان حضرت نوح تصور کنین که همش اب بود اما الان چی ؟
خوب انتظار نداشته باشیم که همه چیز بر وقف مراد ما بگذره
اینجا جا داره که به خانواده های داغ دیده بگم
وبراشون از خداوند صبر رو خواهانم.
خداوند همشون رو جمیعا رحمت ودر این روز عزیز بالاترین درجات رو براشون خاستارم.

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
پس یجورایی باید در علم رو گل گرفت ... در حالیکه مطالب قرآن از علم فریاد میزنه ... و علم چیزیه که برای رسیدن بهش و استفاده کردن ازش همه جوره سفارش شده
مرسی

سفارش به علم هزاران سال قبل بوده، اون چیزی هم که شما فکر میکنین علم هست، یک نمونه اش رو اینجا اوردم همه عصبانی شدن !!!

علم خوبه فقط برای نابودی همسایه کافر در گذشته، حال آینده !!!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سفارش به علم هزاران سال قبل بوده، اون چیزی هم که شما فکر میکنین علم هست، یک نمونه اش رو اینجا اوردم همه عصبانی شدن !!!

علم خوبه فقط برای نابودی همسایه کافر در گذشته، حال آینده !!!

من اصلا دوست ندارم تایپیکی که محل همدردی هست به همچین حرفایی بگذره و دل بعضیا چرکین بشه.
شما اگه گیرا بودی و میخاستی مطلب رو بگیری گرفته بودی.
امیدوارم همیشه از بلایای طبیعی در امان باشید

*Essi*

اخراجی موقت
من اصلا دوست ندارم تایپیکی که محل همدردی هست به همچین حرفایی بگذره و دل بعضیا چرکین بشه.
شما اگه گیرا بودی و میخاستی مطلب رو بگیری گرفته بودی.
امیدوارم همیشه از بلایای طبیعی در امان باشید

ابراز همدردی فایده نداره دوست محترم.

توی بم 10 ها هزار نفر بر اثر زلزله کشته شدن، اینهمه سال به جای همدردی، فرصت بود تا مردم خونه هاشون رو درست کنند، مسئولین رسیدگی کنند.

همه نشستن دعا میکنن زلزله بعدی نیاد !!!!!

بهتره یک بار هم شده، انقلاب رو توی باورهامون اول ایجاد کنیم، تا با درست کردن کشور، این حوادث تکرار نشه.

وگرنه بارها و بارها تکرار میشه و همه هی میان همدردی میکنن و تسلیت میگن، بشینین نابودی کشور رو ببینین و هی تسلیت بگین !!!!!

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رحمتشون کنه و به همه بازمانده ها صبر بده
واقعا مصیبت بزرگیه برای همه ایرانیا

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداتون ؟؟؟؟؟؟؟
شما اگه با خدامون مشکل دارین درست نیست به هر تاپیکی که می رسید یه جوری بحث رو به همون سطح بکشین...

landscapedesigne

عضو جدید
ابراز همدردی فایده نداره دوست محترم.

توی بم 10 ها هزار نفر بر اثر زلزله کشته شدن، اینهمه سال به جای همدردی، فرصت بود تا مردم خونه هاشون رو درست کنند، مسئولین رسیدگی کنند.

همه نشستن دعا میکنن زلزله بعدی نیاد !!!!!

بهتره یک بار هم شده، انقلاب رو توی باورهامون اول ایجاد کنیم، تا با درست کردن کشور، این حوادث تکرار نشه.

وگرنه بارها و بارها تکرار میشه و همه هی میان همدردی میکنن و تسلیت میگن، بشینین نابودی کشور رو ببینین و هی تسلیت بگین !!!!!

من نمی فهمم ... به عقیده شما اخرش باید از علم استفاده کرد یا باید وایساد گفت دست تقدیر و گناه؟!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره....
ادم اعصابش خورد میشه وقتی میشنوه یا تصاویری رو میبینه که تو جاپن چه زلزله هایی که نمیاد و مردم عین خیالشون نیست!!!

اسی جان، حرفت رو کاملا قبول دارم و اتفاقا باهاش حال هم کردم!!! ولی، شما شاید ندونی زندگی در روستا یا شهرستان های کوچیک یعنی چی!!!!
بعدشم، الان ما ۷ ساله که داریم برای مسکل فرهنگیان پول میریزیم!!! ۱۰ میلیون از ۱۵ میلیون رو ریختیم!!! بعد اومده میگه شما ۱ سال پیش وام گرفتی دیگه خونه بهت تعلق نمیگیره!!!
میگم شما قرار بوده که ۵ سال پیش خونه رو به ما بدی همش انداختی عقب! ما که نمیشه تو خیابون زندگی کنیم که؟! بازم حرف خودش رو میزنه...

اگر همین الان، یه لرزه‌ي ۶ ریشتری تو ایلام بیاد، مطمئن باش حداقل ۴۰ هزار نفر می‌میره!!! ساختمون های ۹۹ ساله و مسکن مهر زدن، وقتی کابینت ساز میاد با چکش پیچ رو میکنه تو دیوار، با یه لرزه‌ي کوچیک، عین ۹ طبقش پخش میشه رو زمین!!!!
اون منطقه حتی مسیر درست حسابی برای کمک رسانی اضطراری هم نداره!!!!!!!

بعد مردم مجبورن.... نمیتونن تو خیابون زندگی کنن که! مجبورن یه همچین خونه های ناامنی رو بخرن و بشینن....

*Essi*

اخراجی موقت
خداتون ؟؟؟؟؟؟؟
شما اگه با خدامون مشکل دارین درست نیست به هر تاپیکی که می رسید یه جوری بحث رو به همون سطح بکشین...

من نیازی نمیبینم در هر تاپیکی وارد شدم به رنگ جماعت در بیام.

از گفتن نظرهام هم ابایی ندارم، بازم یک کاربر نا آشنا که من نمیشناسمش ولی اون من رو میشناسه !!!!!!!!!!!!!

این تاپیک در مورد زلزله هست، مطالب من هم کاملا در چارچوب باورهای معتقدین به برداشتی خاص از خالق جهان، یعنی خدای مورد باور شماها.

خدا یک مفهوم عام هست، وقتی میگم خداتون یعنی همونی که زلزله رو عذاب خودش میدونه، عجیبه، همه این کاربران مذهبی معتقدند زلزله حکمت و عذاب الهی هست، به من توهین میکنن چرا این حرف رو میزنی !!!!!!

تسلیت گفتن واسه حکمت و عذاب الهی چه صیغه ای هست، اگر بهش باور دارین !!!!

اگر ندارین جرات داشته باشین بگین زلزله فقط کار طبیعته و بقیه هم داستانه.

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
شناسایی 142 جسد تا ساعت 3 بامداد/ جدیدترین آمار کشته شدگان
مدیر کل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی از آغاز به کار تیم های تخصصی پزشکی قانونی از اولین دقایق وقوع حادثه زلزله در منطقه شمال غرب کشور و شناسایی و صدور جواز دفن 142 جسد تا ساعت 3 بامداد امروز یکشنبه 22 مرداد خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر صمدی راد پزشکی قانونی با بیان این که پزشک قانونی استان آذربایجان شرقی در قالب هفت اکیپ تخصصی در منطقه زلزله زده حضور داردگفت: اما گستردگی منطقه، گرم بودن هوا و مشکل در انتقال اجساد به مرکز استان، تیم های تخصصی و امدادی را با مشکل مواجه کرده اند.
وی اظهار داشت: طبق برآوردها تعداد درگذشتگان تا کنون بین 250 تا 300 نفر تخمین زده می شود و سرکشی اکیپ های امدادی و تخصصی به مناطق زلزله زده همچنان ادامه دارد.
دکتر صمدی راد افزود: به علت اختلال در ارتباط تلفنی دسترسی به آخرین آمار اکیپ های پزشکی قانونی با دشواری میسر می شود، اما دقیق ترین آمار به شهرستان اهر اختصاص دارد که در این شهرستان برای 26 جسد شناسایی شده، جواز دفن صادر شده است.
در بین 26 جسد شناسایی شده شهرستان اهر، 12 نفر مرد و 14 نفر زن دیده می شوند که چهار نفر از آنان کودک زیر 10 سال، سه نفر 10 تا 20 سال، 12 نفر 21 تا 40 سال، دو نفر 31 تا 60 سال و پنج نفر بالای 60 سال بوده اند.

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازدید وزیر بهداشت از منطقه زلزله زده ورزقان/ اعزام 139 آمبولانس
وزیر بهداشت برای بررسی وضع رسیدگی به حادثه دیدگان زلزله آذربایجان شرقی صبح یکشنبه وارد مناطق زلزله زده شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مرضیه وحید دستجردی که به همراه وزیر کشور و رئیس جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حضور یافته است، امدادرسانی به حادثه دیدگان و نیازهای بهداشتی و درمانی در منطقه را بررسی و دستورات لازم را صادر می کند.
وزیر بهداشت در حاشیه این بازید از کشته شدن 250 نفر و زخمی شدن بیش از 1300 نفر در زلزله 6.2 ریشتری آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: حدود 700 نفر از مجروحان در بیمارستانها بستری و بقیه به صورت سرپایی درمان شده اند.
وی افزود: برای امدادرسانی به زلزله زدگان 139 آمبولانس، 3 اتوبوس آمبولانس و 340 تکنسین اورژانس 115 اعزام شده اند.
وزیر بهداشت گفت: تیمهای جراحی، ارتوپدی، جراحی اعصاب، بیهوشی در تبریز، اردبیل و مشکین شهر برای امداد رسانی به آسیب دیدگان و مجروحان حضور یافته اند.
دو زمین لرزه عصر شنبه به بزرگی 6.2 و 6 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) به ترتیب شهرستانهای اهر و ورزقان در آذربایجان شرقی را لرزاند

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
30 روستای کلیبر بر اثر زلزله آسیب دیدند
تبریز- خبرگزاری مهر: فرماندار شهرستان کلیبر از آسیب دیدگی 10 تا 90 درصدی 30 روستای این شهرستان بر اثر زلزله روز گذشته آذربایجان شرقی خبر داد.
عبدالله اصغر پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: این تعداد روستا بر اثر زلزله دیروز شنبه دچار آسیب شده اند اما خوشبختانه تلفات جانی برای روستاییان در بر نداشته است.
وی ادامه داد: در نخستین ساعات زلزله با تشکیل ستاد بحران شهرستان تشکیل جلسه داد و با اکیپ بندی تیم های امدادی برای حضور در روستاها کار اعزام نیروهای امداد آغاز و این اعزام همچنان ادامه داد.
فرماندار کلیبر افزود: خوشبختانه با وجود امکانات کافی در منطقه در این شرایط بحرانی به شهرستان های همجوار خود اهر و ورزقان نیز ارائه خدمت می کنیم.
اصغر پور گفت: هم اکنون کار اسکان روستاییان آسیب دیده آغاز شده و مسئولان امر با برپایی کمپ های اسکان شرایط مناسبی برای ایجاد سرپناه جهت حادثه دیدگان را فراهم آورده اند.

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزارش تصویری / مجرحان زلزله آذربایجان شرقی و روستاهای حومه
تبریز - خبرگزاری مهر : انتقال مجروحان به بیمارستانهای تبریز همچنان ادامه دارد و مردم شب گذشته رادر پارکهای سطح شهر سپری کردند.
صابر علی نژاد

*Essi*

اخراجی موقت
من نمی فهمم ... به عقیده شما اخرش باید از علم استفاده کرد یا باید وایساد گفت دست تقدیر و گناه؟!

از هیچ کدوم زلزله یک حادثه هست، یک تصادف و بی نظمی در طبیعت.

نه علم کاری میتونه براش بکنه، هیچ ربطی هم به عذاب و تقدیر و.... نداره، اما دوستان بلا هم سرشون بیاد بازم میگن خدا خواست بیشتر بهش نزدیک بشیم !!!! من به این تفکر چی باید بگم واقعا؟؟!!!!!!!

وقتی تفکر اینچنیه، آدم میگه پس از حکمت خداتون لذت ببرین اقلا بهش نزدیک شین. :gol:

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نیازی نمیبینم در هر تاپیکی وارد شدم به رنگ جماعت در بیام.

از گفتن نظرهام هم ابایی ندارم، بازم یک کاربر نا آشنا که من نمیشناسمش ولی اون من رو میشناسه !!!!!!!!!!!!!

این تاپیک در مورد زلزله هست، مطالب من هم کاملا در چارچوب باورهای معتقدین به برداشتی خاص از خالق جهان، یعنی خدای مورد باور شماها.

خدا یک مفهوم عام هست، وقتی میگم خداتون یعنی همونی که زلزله رو عذاب خودش میدونه، عجیبه، همه این کاربران مذهبی معتقدند زلزله حکمت و عذاب الهی هست، به من توهین میکنن چرا این حرف رو میزنی !!!!!!

تسلیت گفتن واسه حکمت و عذاب الهی چه صیغه ای هست، اگر بهش باور دارین !!!!

اگر ندارین جرات داشته باشین بگین زلزله فقط کار طبیعته و بقیه هم داستانه.

چه منطق عجیب غریبی!!
به همین دلیله که من رو نمی شناسی
چون هیچوقت پست هات برام جذابیتی نداشت که بخوام توی بحث شرکت کنم
الانم فقط بخاطر اینکه گفتی خداتون خواستم به دوستان اشاره ای کرده باشم که با چه کسی دارن بحث می کنن وگرنه خیلی وقته که بحث توی باشگاه رو ترک کردم ..چون همیشه طرف مقابلت یه سری هستن و نتیجه ای هم نداره

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
ورزقان هنوز می لرزد / 54 زمین لرزه و پس لرزه
ورزقان - خبرگزاری مهر: از بامداد امروز(یکشنبه) ورزقان تاکنون 54 بار لرزیده است.
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز لرزه نگاری کشور از بامداد امروز تاکنون 54 زمین لرزه و پس لرزه را در شهرستان ورزقان در استان آذربایجان شرقی گزارش کرده است.
بزرگترین این زمین لرزه ها در ساعت 2:54 نیمه شب به بزرگی 4.8 ریشتر در ورزقان گزارش شده است. فرماندار ورزقان نیز از تخریب کامل 12 روستا خبرداد.
گفتنی است بیش از 60 تیم امدادی عملیات نجات و ساماندهی زلزله زدگان را انجام می دهند و وزیر کشور نیز صبح امروز برای نظارت مستقیم بر عملیات نجات در منطقه حاضر شده است . دکتر مرضیه وحید دستجردی نیز همراه وزیر کشور و رئیس جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حضور یافته است.
به گفته حسن قدمی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز زلزله عصر روز شنبه در آذربایجان شرقی در شهرستانهای شهرستانهای اهر، هریس و ورزقان و کلیبر اکنون 250 کشته و بیش از دو هزار مجروح برجا گذاشته است. همچنین در جریان وقوع زلزله در شهرستانهای اهر، هریس و ورزقان و کلیبر 110 روستا دچار خسارت شده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی نیز ازنجات ۲۱۰ نفر از مصدومان زلزله مناطق ورزقان و اهر در استان آذربایجان شرقی از زیر آوارخبرداد که با قید فوریت های امدادرسانی به مراکز درمانی منتقل شدند.
هیات دولت نیز شب گذشته در پیامی ضمن تسلیت کشته و زخمی شدن شماری از مردم عزیز کشورمان در واقعه زلزله در آذربایجان شرقی ؛ از ستادهای حوادث غیر مترقبه و دیگر نهادهای مسئول در استان خواست با بسیج امکانات ، پشتیبانی ها و کمکهای لازم را از مردم مناطق زلزله زده بعمل آورند.
زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر ساعت 16:53 دقیقه روز شنبه با مرکزیت اهر در آذربایجان شرقی به وقوع پیوست و زلزله دیگری نیز به بزرگی 6 ریشتر ساعت 17:04 دقیقه در ورزقان آذربایجان شرقی گزارش شده است.

بالا