لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

J.AVID

عضو جدید
شاید این باشه وشایدم نه ولی خودم میگم نمیدونم از کجا بدونم هوسه یا نه

از اونجایی که با یک دختر چند کلمه حرف زدی فکر کردی یه خبرایی هست. عشق زودگذر زیاده (عشق کاذب)، چند وقت دیگه می بینی با یکی دیگه حرف زدی نظرت رفت طرف اون.
زندگی کتاب قصه یا فیلم ایرانی نیست که آخرش همه چی به خیر خوشی تموم بشه.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اصلا پستارو کامل نخوندم فقط متوجه شدم یه ترم 3یی داره فک میکنه عاشق شده یا نه
عاشق نشدی جناب مطمئن باش
سنتون اصلا مناسب نیست
به زندگیتون,به آیندتون,فک کنین
از این افکار دوری کنین که فقط گذراس و در نهایت به خودتون میاید میبینین از زندگی عقب افتادین و یه پشیمونی کنارتون رژه میره
موفق باشید

daruish_red star

عضو جدید
از اونجایی که با یک دختر چند کلمه حرف زدی فکر کردی یه خبرایی هست. عشق زودگذر زیاده (عشق کاذب)، چند وقت دیگه می بینی با یکی دیگه حرف زدی نظرت رفت طرف اون.
زندگی کتاب قصه یا فیلم ایرانی نیست که آخرش همه چی به خیر خوشی تموم بشه.

نه این طورها هم نیست نمی خوام ادای ادمهای عاشق رو دربیارم ولی هرچی سعی می کنم ازذهنم بیرون نمیاد. اینو از خودم بگممن ادمه هوس رانی نیستم وتا حالا جزاین خانوم دوست دختری نداشتم

daruish_red star

عضو جدید
اصلا پستارو کامل نخوندم فقط متوجه شدم یه ترم 3یی داره فک میکنه عاشق شده یا نه
عاشق نشدی جناب مطمئن باش
سنتون اصلا مناسب نیست
به زندگیتون,به آیندتون,فک کنین
از این افکار دوری کنین که فقط گذراس و در نهایت به خودتون میاید میبینین از زندگی عقب افتادین و یه پشیمونی کنارتون رژه میره
موفق باشید

نه دوست عزیز این حرفت رو قبول ندارم یکن فرممکنه تو سن30 سالگی ازدواج کنه ویکی دیگه تو20 سالگینیازداشته باشه.من نمی خوام زیاد ازخودم تعریف کنم ولی من همیشه نمره الف دانشگاه روداشتمو الانم تو زمینه موسیقی کار میکنم وتدریس میکنم و شاید هم راست بگیولی اگه ازش بگذرم بعدهاپشیمون شم چی؟

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
نه دوست عزیز این حرفت رو قبول ندارم یکن فرممکنه تو سن30 سالگی ازدواج کنه ویکی دیگه تو20 سالگینیازداشته باشه.من نمی خوام زیاد ازخودم تعریف کنم ولی من همیشه نمره الف دانشگاه روداشتمو الانم تو زمینه موسیقی کار میکنم وتدریس میکنم و شاید هم راست بگیولی اگه ازش بگذرم بعدهاپشیمون شم چی؟

شیمون نمیشه
البته 100%درصد نه اما 99%تجربه های بقیه این رو نشون میده
من نمیگم کاری نکنین یا فراموش کنین یا هر چیز دیگه ای
من فقط چیزی رو که دیدم و شنیدم و شناختی که از آدم ها به دست آوردم میگه احساس این سن زودگذره
خیلی ها بعد ها خدا رو شکر کردن که چقد خوب باهاش لزدواج نکردن
خیلی ها بعد ها به این نتیجه میرسن خیلی بچه بودن
موفق بودن خیلی خوبه
اما این دلیل نمیشه چون توی مراحل زندگی موفق بودین پس الان میتونین برای این مورد هم حتما درست تصمیم بگیرین این موضوعش خیلی متفاوته
همونطور که گفتم من همه پستا رو وقت نکردم بخونم شایدم حق با شماست
اما سن,شرایط,طرف مقابل,نوع فکر,پختگی و خیلی چیزای دیگه موثره

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
داداش حرفت رو قبول دارم خانواده خودم از رابطه با اونو باخبرند حتی مادر وپدرم هم اونو دیدن ازطرف من همچی ok هست البته اگرپدرم منو بازی نداده باشه-اخه چه جوری برم خاستگاری میگن شغل پسره چیه؟درامدش چقدره؟ سنش چقدره؟ چی داره؟ سربازی رفته
بعد چی بگم خودتون جای پدره بزارید چی میگید؟؟

من نگفتم برید خواستگاری
به مادرتون بگید صحبت کنن ببینن اصلا نظرشون چیه حاضرن بهتون فرصت بدن یا نه

daruish_red star

عضو جدید
سلام
بچه ها امروز خواهرم رفته با مامانش صحبت کرده و شرایطم روگفته و اونم گفته باید ببینه دخترش چی میگه(بنده خدا فکر کرده دخترش منو نمی شناسه)
و سابین هم به من تل زد و همه چی روگفت اخه خواستگار زیاد داره سابین هم خودش طبیعی کرده گفته باید فکر کنه وتعریف منو زیاد کرده فعلا رو مخ مامانش و داره میزنه ولی پدرش فعلا ایران نیست باید صبر کنم

lakistan

عضو جدید
سلام دوستان؛ من نمی دونم با کی مشورت کنم؟گفتم اینجا مشکلم رو بنویسم و از شما کمک بگیرم؟ من تازه لیسانس مهندسیم تموم شده؛سر یه دو راهی بزرگ گیر کردم،یکی اینکه ارشد و بعد هم دکترا بخونم که ببینم بعدش میشه استخدام شد یا نه؟یه راه دیگه اینکه کنکور سراسری تجربی بدم و دندانپزشکی یا پزشکی با دارو بخونم؟با کار پاره وقت میتونم شهریه ی شبانه اش رو در بیارم.از طرفی استعداد درس خوندن زیادی هم دارم؛سه ماهه تو خونه نشستم ؛اصلا دستم به ارشد خوندن نمی ره چون فکر می کنم آخرش بیکاریه؛دوستان با تجربه کسی هست یاری کنه؟

J.AVID

عضو جدید
سلام دوستان؛ من نمی دونم با کی مشورت کنم؟گفتم اینجا مشکلم رو بنویسم و از شما کمک بگیرم؟ من تازه لیسانس مهندسیم تموم شده؛سر یه دو راهی بزرگ گیر کردم،یکی اینکه ارشد و بعد هم دکترا بخونم که ببینم بعدش میشه استخدام شد یا نه؟یه راه دیگه اینکه کنکور سراسری تجربی بدم و دندانپزشکی یا پزشکی با دارو بخونم؟با کار پاره وقت میتونم شهریه ی شبانه اش رو در بیارم.از طرفی استعداد درس خوندن زیادی هم دارم؛سه ماهه تو خونه نشستم ؛اصلا دستم به ارشد خوندن نمی ره چون فکر می کنم آخرش بیکاریه؛دوستان با تجربه کسی هست یاری کنه؟

کنکور دادن از ابتدا یعنی شروع از اول تازه اگه بتونید رشته مورد نظرتون (که رتبه خیلی خوبی می خواد) قبول شید. می تونید ارشد رشته مورد علاقه تون امتحان بدید و بخونید و کنارش هم دنبال کار باشید.

lakistan

عضو جدید
کنکور دادن از ابتدا یعنی شروع از اول تازه اگه بتونید رشته مورد نظرتون (که رتبه خیلی خوبی می خواد) قبول شید. می تونید ارشد رشته مورد علاقه تون امتحان بدید و بخونید و کنارش هم دنبال کار باشید.

من سه رقمی ریاضی بودم،وقتی منابع تجربی رو میبینم خیلی خیلی برام راحت تر از ریاضیه،ولی شروع از اول هم اشتباهه؛:(

autocad

عضو جدید
بی انگیزه بودن در همه ی موارد

بی انگیزه بودن در همه ی موارد

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
بنده یه مشکل بزرگی دارم اینه که هیچ انگیزه ای ندارم تا در راه اون تلاش کنم ... !!!
یک پسر 20 21 ساله هستم مکانیک میخونم درسم هم متوسط هست ... بر خلاف یه سری افراد عقده ای که کنارم هستن و همیشه دنبال جنس مخالف هستند بنده هیچ تمایلی ندارم اصلا ... پول هم زیاد خوشم نمیاد و فقط در حد نیاز و بخور و نمیر باشه خوبه برام و هیچ تلاشی هم در راه بدست آوردن پول نمیکنم ... !!!!
کل روز پای اینترنت هستم ... طراحی وب تقریبا یه چیزایی بلدم ... و اوقاتم در همین راه میگذره ... اما تو این زمینه هم انگیزه ندارم اصلا ... !!!
به چیز خاصی علاقه ندارم که بخام اون رو دنبال کنم ... این رشته رو هم همینجوری انتخاب کردم ... !!!!
نظری پیشنهای کمکی چیزی دمیتونید بکنید ؟!

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
بنده یه مشکل بزرگی دارم اینه که هیچ انگیزه ای ندارم تا در راه اون تلاش کنم ... !!!
یک پسر 20 21 ساله هستم مکانیک میخونم درسم هم متوسط هست ... بر خلاف یه سری افراد عقده ای که کنارم هستن و همیشه دنبال جنس مخالف هستند بنده هیچ تمایلی ندارم اصلا ... پول هم زیاد خوشم نمیاد و فقط در حد نیاز و بخور و نمیر باشه خوبه برام و هیچ تلاشی هم در راه بدست آوردن پول نمیکنم ... !!!!
کل روز پای اینترنت هستم ... طراحی وب تقریبا یه چیزایی بلدم ... و اوقاتم در همین راه میگذره ... اما تو این زمینه هم انگیزه ندارم اصلا ... !!!
به چیز خاصی علاقه ندارم که بخام اون رو دنبال کنم ... این رشته رو هم همینجوری انتخاب کردم ... !!!!

به نظرمن بی حالی و بی حوصله گی ، به خاطر کدورت دل هست. سعی کنید که از بعضی از فیلمها و صحنه ها و فکر ها اجتناب کنید.
بعدم سعی کنید توی دانشگاه با دانشجویانی رفت و آمد کنید که فعال هستن توی دانشگاه.
یه چیز دیگه اینکه سعی کنید درسی رو که علاقه دارید یا اینکه توی زمینه علمی ای که علاقه دارید، برید فعالیت کنید و خودی نشون بدید.

autocad

عضو جدید
سپاس از شما ...
به نظرمن بی حالی و بی حوصله گی ، به خاطر کدورت دل هست. سعی کنید که از بعضی از فیلمها و صحنه ها و فکر ها اجتناب کنید.
شاید ... چون فیلم زیاد میبینم از نوع خارجیش !
بعدم سعی کنید توی دانشگاه با دانشجویانی رفت و آمد کنید که فعال هستن توی دانشگاه.
یه چیز دیگه اینکه سعی کنید درسی رو که علاقه دارید یا اینکه توی زمینه علمی ای که علاقه دارید، برید فعالیت کنید و خودی نشون بدید.
بنده به چیز خاصی علاقه ندارم... چیزی وجود نداره که بتونم در راه اون تلاش کنم ... شاید جوگیر بشم و یه علاقه ای به وجود بیاد اما وقتی به سختی هاش میرسم کلا بیخیال میشم !

relife

عضو جدید
بنده به چیز خاصی علاقه ندارم... !
خیلی برام جالب بود.چون منم دقیقا این حس رو دارم.وقتی هم که سراغ علاقه هام میرم بعد یه مدت انگار عادی میش!چرا واقعا؟نمیدونم تا حالا شده حس کنید نمیدونید به چی علاقه دارید یا علاقهاتون رو گم کردید؟

autocad

عضو جدید
خیلی برام جالب بود.چون منم دقیقا این حس رو دارم.وقتی هم که سراغ علاقه هام میرم بعد یه مدت انگار عادی میش!چرا واقعا؟نمیدونم تا حالا شده حس کنید نمیدونید به چی علاقه دارید یا علاقهاتون رو گم کردید؟
منم همین جوریم ... کلا هر موقع بحث انتخاب مربوط به علاقه بوده دچار مشکل بودم و همین جوری یه چیزی رو انتخاب میکردم انتخاب رشته هم همین جور .... هیچ انگیزه ای ندارم در راه رسیدن به هدف تلاش کنم ... !!!

فردیس

عضو جدید
سلام . برای مشاوره تحصیلی هم باید از همین تاپیک کمک بگیرم ؟!

من هم بر اساس علاقه هم خیر سرم آینده نگری 5 سال پیش رشته ای رو انتخاب کردم که حالا هیچ آینده شغلی درش نمیبینم بنا بر جنسیتم و مردسالاری سازمانها ...
مطمئننا اگر ارشد هم همین رشته رو ادامه بدم به هیچ جایی نمیرسم . نمیدونم چکار کنم و تغییر رشته بدم؟ اگر رشته توی بورسی برای ارشد انتخاب کنم هم شانس قبلولیم کم میشه هم بازم ایده شغلی بخاطر اشباع شدن به بن بست میخوره ... نمیدونم چکار کنم؟
دست به هرکاری میزنم انگیزه ادامه دادنشو ندارم و از طرفی میترسم پولی برای علایقم خرج کنم و از سر بی انگیزگی رهاش کنم همونطور که تاالان همینطور بوده ...
نمیدونم وارد چکاری بشم که بتونم هم انگیزه و آینده خوبی درش ببینم هم علاقه داشتم باشم بهش ..
نمیتونم توی خونه بشینم و ذاتا ادم گوشه گیری نیستم ، اما توی اجتماع هم وقتی از حضورم حس خوبی دارم که حرفی واسه گفتن داشته باشم .
کلا چطور میتونم انگیزه در خودم ایجاد کنم؟ سراغ چکاری برم؟

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام . برای مشاوره تحصیلی هم باید از همین تاپیک کمک بگیرم ؟!

من هم بر اساس علاقه هم خیر سرم آینده نگری 5 سال پیش رشته ای رو انتخاب کردم که حالا هیچ آینده شغلی درش نمیبینم بنا بر جنسیتم و مردسالاری سازمانها ...
مطمئننا اگر ارشد هم همین رشته رو ادامه بدم به هیچ جایی نمیرسم . نمیدونم چکار کنم و تغییر رشته بدم؟ اگر رشته توی بورسی برای ارشد انتخاب کنم هم شانس قبلولیم کم میشه هم بازم ایده شغلی بخاطر اشباع شدن به بن بست میخوره ... نمیدونم چکار کنم؟
دست به هرکاری میزنم انگیزه ادامه دادنشو ندارم و از طرفی میترسم پولی برای علایقم خرج کنم و از سر بی انگیزگی رهاش کنم همونطور که تاالان همینطور بوده ...
نمیدونم وارد چکاری بشم که بتونم هم انگیزه و آینده خوبی درش ببینم هم علاقه داشتم باشم بهش ..
نمیتونم توی خونه بشینم و ذاتا ادم گوشه گیری نیستم ، اما توی اجتماع هم وقتی از حضورم حس خوبی دارم که حرفی واسه گفتن داشته باشم .
کلا چطور میتونم انگیزه در خودم ایجاد کنم؟ سراغ چکاری برم؟

دوست عزیز
اینو همیشه مد نظر داشته باشید:

روزی ما دست خداست. نه دست احمدی نژاد و روحانی و....

شما به خاطر علایقتون با انگیزه پیش برید،مطمئن باشید اگر به خاطر خدا درس بخونید،یقینا خداوند هم دستتون رو خواهد گرفت.
فقط باید توی زمینه تخصصی تون، سعی کنید باسوادترین باشید. چون همیشه هرکسی که دنبال کسی برای کار میگرده،سعی میکنه باسوادترین رو انتخاب کنه.

autocad

عضو جدید

دوستان پیشنهادی , حرفی , حدیثی , نکته ای , فحشی ... چیزی نبود ؟!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

سلام به همه دوستان.
برای این که خودمونو به بقیه اثبات کنیم چکار باید کرد؟؟
من ایده هایی دارم و هر وقت توی جمع میگم با جملاتی مثل "فقط یه تیم مهندسی از پسش بر میاد" یا "سرمایه هنگفت میخواد" میزنن تو ذوقم.
اما بارها این کارارو به نحو احسن انجام دادم ولی بازم انگار باورم ندارن :|
چکار کنم که باور کنن میتونم؟؟!

-----
Sent from my iPod Touch 4G using Tapatalk

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.
برای این که خودمونو به بقیه اثبات کنیم چکار باید کرد؟؟
من ایده هایی دارم و هر وقت توی جمع میگم با جملاتی مثل "فقط یه تیم مهندسی از پسش بر میاد" یا "سرمایه هنگفت میخواد" میزنن تو ذوقم.
اما بارها این کارارو به نحو احسن انجام دادم ولی بازم انگار باورم ندارن :|
چکار کنم که باور کنن میتونم؟؟!

-----

با سلام . شما حتما نیاز به تایید اونها دارید .... خب وقتی خودتون کاری می کنید و از پسش بر میایید دیگه کاری به کسی نداشته باشید .
همین که خودتون خودتون رو قبول داشته باشید خیلی حرف هست ...
جز اینکه فرضا با با یه تیم باشید و این نظر بقیه کارفرماها و کارگزاران باشه ....

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

مشکل اینه که حتی والدینم هم اینگونه برخورد میکنن. وگرنه قلبا به حرف استیو جابز که میکه "نگذارید هیاهوی دیگران صدای درونتان را خاموش کند" ایمان دارم.

-----

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
مشکل اینه که حتی والدینم هم اینگونه برخورد میکنن. وگرنه قلبا به حرف استیو جابز که میکه "نگذارید هیاهوی دیگران صدای درونتان را خاموش کند" ایمان دارم. -----Sent from my iPod Touch 4G using Tapatalk
ببینید دوست عزیز .. این نیازمند زمان هست .شما باید واقعا خودتون رو به اطرافیان نشون بدید و این نیازمند زمانی بسی طولانیه .. در واقع چیزی بیشتر از الان ....مثلا ببین یه نفر اونقدر استعداد داره که می تونه در سن کم هم در دانشگاه تدریس کنه و سوادش از اساتید هم بالاتره .ولی میشه بره استاد شه .. خیر ..طول میکشه و باید باید مدارجی رو طی کنه تا به اون حد استادی برسه ...این جمله رو که فرمودید اگه بتونید تا 10 سال دیگه یا بیشتر هم بر این جمله اعتقاد داشته باشید هنر کردید . ..الان شما یک جوون هستید و سرشار از خواسته ها .. بذارید وارد دانشگاه بشید و بیشتر خودتون رو نشون بدید انوقت می بینید همه بهتون اعتقاد دارن ....به نظر من زمان همه چیز رو حل میکنه .. مثلا همین بیل گیتس رو ببینید یا جابز .... زندگینامه شون رو که حتما خوندید .. گیتس یک دفعه صاحب مایکروسافت نشد یا جابز ..اونا هم جونایی بودن مثل شما و سرشار از استعداد .. مطمئن باشید والدین شما ، شما رو قبول دارند ولی خب سن کم همیشه یک سری چیزا رو در بر داره ...

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
زمان؟! یعنی من که از ۱۲ سالگی توی فضای پژوهشی قرار گرفتم (به سبب مدرسه راهنمایی بسیار خوب) و الان ۶ سال هست که مدام دارم کارهایی که در ذهنم دارم رو پیاده میکنم و ازشون نتیجه های خوبی میگیرم. فکر کنم این همه سال به چشم دیدن کارهای عجیب و غریب بنده بتونه گواه خوبی بر این ادعا باشه که میتونم. نمونش همین سیستم عاملی که توی امضام هست. هنوزم که هنوزه هیچکس از اعضای خانواده باورش نمیشه :D .
جابز و گیتس و زاکربرگ در سنین کم به مراحل بالایی نرسیدن ، درسته. جابز در ۱۶ سالگی به کمک وزنیاک ۲۱ ساله اپل کامپیوترز رو پایه گذاری کرد و حتی تا سال ۲۰۰۱ هیچگونه بازدهی خوبی روی محصولات اپل نبود. اما از سال ۲۰۰۱ به بعد و بخصوص سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ با محصولاتی مثل iMac Intel base, iPhone, iPad اومد و غول تکنولوژی جهان شد. یا چرا تب فیسبوک از سال ۲۰۰۴ به جون همه نیفتاد و از سال ۲۰۱۰ به بعد فیسبوک هم کارش بیشتر گرفت؟! من نمیگم زمان چیز بی تاثیریه. ولی برای باور کردن یک شخص میتونه موثر باشه.
من یک سری اعتقادات و باورهای عجیب و غریب دارم که منو شدیدا از سایر همسن و سالان خودم متمایز میکنه و این باعث میشه که حتی در تشکیل کمپین متشکل از همسن و سالای خودم هم نتونم موفق باشم چون آدم هم عقیده با من خیلی نادره :|