كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

setareharchitect

عضو جدید
میشه فایل set up برنامه های
win.rar
& pdf
رو برام بزارین که دانلود کنم ؟خیلی ضروریه مرسی

روی لینک زیر کلیک کنید و هر ورژنی از واینرار رو خواستید دانلود کنید
http://www.rarlab.com/download.htmhttp://www.rarlab.com/download.htm

روی لینک زیر برای دانلود پی دی اف کلیک کنید
http://download.cnet.com/Foxit-Reader/3000-10743_4-10313206.html?part=dl-116442&subj=dl&tag=button

تبسم

عضو جدید
سلام .من خیلی کمک می خوام!من تا حالا رو شیب کار نکردم و کار پایان نامم روی شیب و شیبش هم تند. میشه لطفا برام چندتا نمونه و مقطع روی شیب و این که توضیحاتی که ذهن منو برای کار روی شیب آماده کنه چون اصلا ذهنیتی در مورد کار روی شیب ندارم .حتی اگه پلان و مقطع کاری که رو شیب باشه به من بدین خیلی ممنون میشم.در کورد ماکت ساختن رو توپو گرافی هم چنین اگه میشه راهنمایی کنین کارو خیلی گیره.کلا راه هایی که روی شیب میشه ساختمون سازی کرد. مرسی.و در مورد محاسبه ی شیب هم همینطور

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام .من خیلی کمک می خوام!من تا حالا رو شیب کار نکردم و کار پایان نامم روی شیب و شیبش هم تند. میشه لطفا برام چندتا نمونه و مقطع روی شیب و این که توضیحاتی که ذهن منو برای کار روی شیب آماده کنه چون اصلا ذهنیتی در مورد کار روی شیب ندارم .حتی اگه پلان و مقطع کاری که رو شیب باشه به من بدین خیلی ممنون میشم.در کورد ماکت ساختن رو توپو گرافی هم چنین اگه میشه راهنمایی کنین کارو خیلی گیره.کلا راه هایی که روی شیب میشه ساختمون سازی کرد. مرسی.و در مورد محاسبه ی شیب هم همینطور
مثلا برا ماکت ساختن میایی میگی این تیکه ارتفاعش فلانه یه خط افقی بهش عمود میکنی بعد شیبشو پیدا می کنی
همین طور میری تا آخرش

setareharchitect

عضو جدید

سلام
دوستی نمی دانید ماکت توپوگرافی رو چطور بسازید یا نمی دانید چه اندازه باید کارتون شیب داشته باشه
اگه نمی دانید چطور و با چه وسیله ای بسازید باید بگم یکی از بهترین وسیله ها برای این کار ورق چوب پنبه است ودیگری ورق فوم بورد وقتی طبق نقشه ها مقدار شیبتون رو در آوردید (متوجه شدید)بعد برای ساختن ماکت به این روش عمل می کنید که ورق های چوب پنبه- یا فوم بورد رو رو ببرید (طبق نقشه)و روی هم بگذارید وچسب بزنید که قطر هر ورق نماینده ارتفاع اون شیبتون وطول هر ورق نماینده طول شیبتون است وهر ورق از ورق بالاییش طولش بیشتره

setareharchitect

عضو جدید

دوستی به آخرین پستی که تو همین صفحه از تاپیک زیر توجه کنید بعضی از قسمتهاش به روشی که گفتم ساخته شده

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=87693

تبسم

عضو جدید
مرسی از توضیحاتتون من از یونولیت استفاده کردم برای بیس کار یعنی من بلدم ماکت توپوگرافی درست کنم اما حجم که میخوام بزاررم روش نه نمیدونم باید چه جوری بزارم و چه قدر باید این حجم داخل توپوگرافی باید باشه.منظورم اینه که نمیتونم درک کنم الان که حجم دارم این حجم چه جوری رو این توپوگرافی بشینه و این که چه جوری سطحش صاف بشه چون استاد ما گفته باید با شیب بازی کنی نه این که پایه بزنین و رو اون کار کنین.من تو مقیاس 1به 1000 از یونولیت 2سانتی استفاده کردم شیبم خیلی تند فاصله هر کدوم از منحنی ها 20 متر تو واقعیت هستش. لطفا کمک کنین من اصلا نمیدونم چرا تصورم تو این مورد ضعیف :cry:.

setareharchitect

عضو جدید
مرسی از توضیحاتتون من از یونولیت استفاده کردم برای بیس کار یعنی من بلدم ماکت توپوگرافی درست کنم اما حجم که میخوام بزاررم روش نه نمیدونم باید چه جوری بزارم و چه قدر باید این حجم داخل توپوگرافی باید باشه.منظورم اینه که نمیتونم درک کنم الان که حجم دارم این حجم چه جوری رو این توپوگرافی بشینه و این که چه جوری سطحش صاف بشه چون استاد ما گفته باید با شیب بازی کنی نه این که پایه بزنین و رو اون کار کنین.من تو مقیاس 1به 1000 از یونولیت 2سانتی استفاده کردم شیبم خیلی تند فاصله هر کدوم از منحنی ها 20 متر تو واقعیت هستش. لطفا کمک کنین من اصلا نمیدونم چرا تصورم تو این مورد ضعیف :cry:.
دوستی استفاده از یونولیت کار رو از شیکی در می یاره پیشنهاد می کنم از یونولیت استفاده نکنید ولی در مورد ساختمان سازی رو شیب و نحوه نشست ساختمان رو شیب اطلاعاتی ندارم

sodi_joon

عضو جدید
سلام بچه ها...كسي درباره نماي ساختمان مطلبي نداره برام بزاره؟انواع نماهاي سنگي اجري و......:gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها مبلمان کدی یه باشگاه بدنسازی می خوام
خیلی واجبه
ممنون

raha

مدیر بازنشسته
بچه ها. از این به بعد تمامی سوالات و درخواست هاتون رو به صورت تاپیک مجزا در تالاری که به این موضوع اختصاص پیدا کرده؛
سوالات و درخواست های متداول و مهم!

طبق قانون و فرمتی که مشخص شده؛ قبل از ارسال تاپیک در این بخش؛ حتما مطالعه بفرمایید! ، ارسال کنید.

از helensj عزیز ، shahkoorosh ، مهناز جان mahnaz.demehri ، وروجک تالار vorojak_error و بقیه دوستانی که همیشه جوابگوی درخواست ها و سوالات این تاپیک بودن تشکر میکنم و خواهش میکنم باز هم تا اونجا که میتونند کمکشون رو از این بخش دریغ نکنند:gol:

این تاپیک قفل میشه و سوالات و درخواست های مهمش که جواب داده شدن. به صورت تاپیک مجزا به همین تالار منتقل میشن! موفق باشید.

آخرین ویرایش:

hamidfar

عضو جدید
درخواست : نحوه ترسیم دیتیل های طرح درمان در مرمت

درخواست : نحوه ترسیم دیتیل های طرح درمان در مرمت

سلام دوستان می خواستم از دوستانی که تجربشون بیشتره یه سوال بپرسم و اون این که زمانی که به مرحله درمان می رسیم دیتیل های طرح درمان رو چه طوری ترسیم می کنیم یعنی از چه منبعی استفاده می کنیم کتابی در این زمینه می شناسید ؟ منظورم اینه که مثلا یه سقف با تیر های چوبی رو می خواهیم مقاوم سازی کنیم یا از نفوذ بیشتر ریشه گیاهان به بنا جلوگیری کنیم و ... حالا این طرح درمان و دیتیل هاش رو باید از کدوم منبع دربیاریم ؟ ممنون

sana_sa

عضو جدید
درخواست : مجموعه تعمیرگاه و گاراژ و کارواش

درخواست : مجموعه تعمیرگاه و گاراژ و کارواش

:redface:سلام من یه مجموعه تعمیرگاه و گاراژوکارواش دارم طراحی میکنم کسی میتونه کمک کنه اگه پلان در این زمینه دارید ممنون میشم کمکم کنید:)

jzahra

عضو جدید
خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی

با سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم برای طراحی خوابگاهم برای پایان نامم به کتاب رهنمودهای طراحی خوابگاه ها انتشارات وزارت مسکن و شهر سازی نیاز دارم لطفا کمکم کنید.اگه فایل این کتاب رو دارید برام بذارید.ممنون

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
درخواست l طراحی نمای ساختمان اداری

درخواست l طراحی نمای ساختمان اداری

درود بر دوستان .......

دوستان اهل فن ......با تجربه ..... در خصوص طراحی نمای ساختمان اداری ........ اگه تجربیات و یا معیار های و استانداریی رو دارند ........ خواشمند است ......ارسال فرمایند ........ عرض ساختمان مورد جهت طراحی نما 15 متر میباشد. با این وجود..... نظر شما دوستان چیست .....

: کاربرد ساختمان اداری .......در خصوص.....کشاورزی می باشد.

nahalan

عضو جدید
درخواست : مشاوره در مورد تغییر رشته و ادامه تحطیل در مقطع ارشد

درخواست : مشاوره در مورد تغییر رشته و ادامه تحطیل در مقطع ارشد

:que:سلام دوستان یه سوال دارم.......... لیسانس معماری دارم به نظرتون اگه بخوام ارشد شهرسازی بخونم خوبه یا نه؟ نظرتونو می خواستم

hastia89

عضو جدید
درخواست : کمک در طراحی سایت مجموعه ی مسکونی

درخواست : کمک در طراحی سایت مجموعه ی مسکونی

سلام
لطفا کمک کنین . چند روز دیگه تحویل پروژه دارم سایتمم خیلی داغونه. ساختمون های 3 و 4 واحدی در 2 طبقه روی پیلوت و 3 طبقه روی پیلوت طراحی کردم ولی نمی دونم چطوری تو زمین بچینم . ازون جایی که سایت ، پادگان فعلی شهر ساری هست و امکان بازدید از داخلش وجود نداشت فقط از google earth یه چیزایی فهمیدم. استادمون گفته ماشین وارد مجموعه نشه و فقط دوره مجموعه بچرخه برای امنیت پیاده و ... . حالا من که همکف ساختمون ها رو پارکینگ در نظر گرفتم نمی دونم چیکار کنم. جهت گیری سایت هم متمایل به شمال غربه و برای سایتی باد مزاحمش غرب و شمال غربه مشکل سازه. ضمن اینکه دو ردیف سرو هم به موازات کشیدگی سایت داره که ترجیح داره که حفظ بشه.بیشتر مشکل من نحوه ی وارد کردن ماشین به سایته. لطفا ایده بدین.
مرسی

پیوست ها

• محوطه سازی.rar
    2.8 مگایابت · بازدیدها: 0
درخواست : آموزش فاز 2

درخواست : آموزش فاز 2

سلام دوستانی که تجربه فاز 2 دارن لطفا کنن در مورد چگونگی تهیه نقشه های فاز 2 راهنمایی کنند

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
درخواست : معرفی یک دانشجوی معماری ساکن یزد

درخواست : معرفی یک دانشجوی معماری ساکن یزد

با سلام
طاعاتتون قبول

دوست من برای انجام پایان نامش به معرفی یک سایت در یزد احتیاج داره
ممنون میشم اگر دوستی که ساکن یزد هست یا به اون آشنا هست خودش رو معرفی کنه تا شما رو به دوستم لینک کنم
بسیار ممنون:gol:

Reyhaneh.S

عضو جدید
درخواست : مطلب در مورد معماری پایدار در مسجد شیخ لطف الله

درخواست : مطلب در مورد معماری پایدار در مسجد شیخ لطف الله

دوستان ممنون میشم هرکس در این رابطه مطلبی داره ،تو این تایپیک قرار بده

niegrau

عضو جدید
درخواست: نما (سنگ، چوب، آجر، و ...)

درخواست: نما (سنگ، چوب، آجر، و ...)

دوستان،
برای طراحی نما، با متریال های مختلف (سنگ، چوب، آجر، و ...)
چه منابعی هست که طراحی طبق استاندارد ها، سبک ها و مدل های بین المللی که قابل استفاده باشه؟

ترجیحا منابع انگلیسی زبان باشند.

arak_2008

عضو
درخواست راهنمایی : نحوه محاسبه معدل

درخواست راهنمایی : نحوه محاسبه معدل

با سلام
رشته ام معماری و در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می کنم سوالی داشتم که من 74 واحد دارم و چون چند درس را افتاده ام و باید آنها را دوباره پاس کنم جمعا 86 واحد می شود حال برای حساب معدل کاردانی کدام یک را محاسبه می کنند و همچنین اگه درسی رو افتاده ام و دوباره آن درس را با نمره مثلا 10 پاس کرده ام این نمره جایگزین نمره قبلی می شود .
با تشکر

anilaa

عضو جدید
درخواست : تحلیل دانشگاه تهران در کدام مجله؟ و چه شماره ای ؟

درخواست : تحلیل دانشگاه تهران در کدام مجله؟ و چه شماره ای ؟

سلام دوستان
چند وقت پیش مجله ای رو نگاه میکردم که به بررسی ساختمانهای دانشگاه تهران پرداخته بود... تا جایی که یادم مونده به نظرم مجله معمار بود( اما اصلا مطمئن نیستم)... الان هرچی میگردم پیدا نمیکنم...کسی میدونه کدوم مجله هست ؟ و چه شماره ای؟؟؟

درخواست : کارشناسی ارشد رشته ی مدریریت پروژه

درخواست : کارشناسی ارشد رشته ی مدریریت پروژه

سلام برمهندسین عزیز.میخوام برای ارشدرشته مدیریت پروژه بخونم،چجوری شروع کنم ازکدوم منابع استفاده کنم.تقریبآکتابهای گلابچیوتهیه کردم

akram salamati

عضو جدید
درخواست : پایان نامه با موضوع بررسی بافت معماری

درخواست : پایان نامه با موضوع بررسی بافت معماری

سلام من عضو جدید هستم و زیاد به این محیط آشنایی ندارم اگه میشه کمکم کنید. ممنون میشم
من دانشجوی کارشناسی ارشد معماری هستم و موضوع پایان نامه من طراحی و بهسازی یه محله تاریخی تو بافت دزفول هست.مطلب کم دارم خواستم از شما دوستای خوبم کمک بگیرم.
این سایت رو هم یکی از اعضا به اسم سارا بهم معرفی کرد.ازش هم ممنونم.

GA14

عضو جدید
درخواست : مدرک تحصیلی پیش نیاز برای ورود به دانشگاه برای رشته معماری و سوالاتی در رابطه با دانشگاه

درخواست : مدرک تحصیلی پیش نیاز برای ورود به دانشگاه برای رشته معماری و سوالاتی در رابطه با دانشگاه

سلام.
[شناخت من در مورد انتخاب رشته ها و سیستم های دانشگاهی بسیار کمه و با سیستم های آموزشی کاملا ناآشنام]
دیپلم کامپیوتر دارم اما می خوام در رشته معماری ادامه تحصیل بدم،.. سوالم اینکه که آیا باید دیپلم معماری داشته باشم؟ اگر بخوام از آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد دوره هایی رو بگذرونم، اون دوره ها چه هستند و یا بهتره که چی باشه، مثلا «نقشه کشی معماری؟» «طراحی و معماری درجه دو؟» ..؟
با یه سری از کتاب ها از طریق این سایت «chap.sch.ir» آشنا شدم..
زمان ثبت نام برای ورود به دانشگاه ها حدودا در چه فصلیه و به چه صورت می تونم وارد دانشگاه بشم، منظورم اینه که آیا کنکور داره؟ آیا کاردانی به کارشناسی در این رشته پیوسته است؟ آیا پیوسته بودن یا نبودن مربوط به دانشگاه ها میشه؟ (می خوام از طریق دانشگاه آزاد وارد بشم). آیا دانشگاه های «عالی» هم کنکور می خوان؟
معدل دیپلم باید چقدر باشه؟ برآورد نمرات چطوریه؟ درصدیه؟ معدل از بیست ه؟

می دونم شاید از سوالاتم خندتون بگیره، اما من 70 سالم نیست! :)

meriil

کاربر فعال
درخواست :مدارک مسابقه ساختمان نظام مهندسی قم

درخواست :مدارک مسابقه ساختمان نظام مهندسی قم

سلام دوستان- ببخشید کسی هست مدارک مسابقه "ساختمان نظام مهندسی قم" رو هنوز داشته باشه؟ :smile:

miroslav

عضو جدید
درخواست : میزان سطح علمی اساتید هیات علمی دانشکده های معماری

درخواست : میزان سطح علمی اساتید هیات علمی دانشکده های معماری

سلام من امسال به امید خدا یه جا بالاخره معماری قبول میشم
رتبم 4232 منطقه2 شد وخب امیدوارم حداقل کاشان وهمدان یانهایت هنرتبریز قبول شم هرچند عاشق پردیس اصفهان هستم ولی شانسم قطعی نیست بااین که پسرم
میخواستم بدونم اساتید دانشگاه های دولتی مطرح ما توی رشته معماری تا چه حد باهم از لحاظ سطح علمی متفاوتند.چون تهران که استادتمام هم داشتند اما کاشان استادیار.یعنی استاد مدعو توی کاشان یاهمدان خواهیم داشت؟این چقدر میتونه توی روند آموزشی من مشتاق تاثیر بگذاره؟
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

LiLiAN

عضو
درخواست :مقاله ی و مطلب درباره "بازخوانی پارامتریک شیخ لطف الله"

درخواست :مقاله ی و مطلب درباره "بازخوانی پارامتریک شیخ لطف الله"

سلام دوستان
من دنبال مقاله ی "بازخوانی پارامتریک شیخ لطف الله : سطوح دوران صفوی و طراحی پارامتریک" که تو همشهری معماری شماره 15 چاپ شده میگردم تو نت، اما هیچ نسخه ی الکترونیکی از اون ظاهرا تو نت نیستش!! کسی به این مقاله دسترسی داره؟؟ لطفا کمکم کنید، ممنونم.:confused:

وضعیت
موضوع بسته شده است.