كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

maral55

مدیر بازنشسته

دوستای عزیز که الان هستن تو جمع ما و همچنین دوستایی که تازه عضو شدن و هنوز پست ندادن لطفا قبل از دادن پست جدید این قوانین رو بخونید اینا برای اینکه جمع بهتری داشته باشیم و انجمن بهتری داشته باشیم .

1.قبل از دادن پست جستجو کنید شاید سوال یا مطلب درخواستی شما رو قبلا کسی مطرح کرده باشه.

2.برای هر موضوع جدید یه تاپیک جدید درست کنید.

3.موضوعات مشابه رو در یه تاپیک پشت سر هم بزارید (خواهش می کنم برای یک موضوع به عنوان مثال طراحی داخلی به شماره های مختلف تاپیک درست نکنید.)

4.فارسی تایپ کنید از نوشتن فینگیلیش خودداری کنید.(براي كاربران تازه وارد فقط يك بار تخفيف داده ميشه بار دوم اخطار داده خواهد شد.)
5. برای تاپیک خودتون عنوان درست انتخاب کنین از دادن پست با عنوان های کمکم کنید ، راهنمایی و این جور چیزا پرهیز کنید.

6.بعضی از موضوع ها که زیاد مطرح میشن مثل طراحی داخلی و یا سایت های معماری الان وجود دارن لطفا در این زمینه ها اگر پستی خواستید بزنید در همون تاپیک بزنید و یه تاپیک مجزا باز نکنید.

دوستانی که تازه میان تو جمع ما ممکنه با این چیزا ناآشنا باشن ولی از دوستای عزیزم خواهشمندم که این قوانین رو بهش توجه کنن.

پیوست ها

• 0332FALLINGWATER.jpg
    0332FALLINGWATER.jpg
    24.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • h.zip
    326 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش ها: vov

maral55

مدیر بازنشسته
این جزء قانون ها نیست ولی اگه این کارو بکنید خیلی خوب میشه برای اینکه کاربرا تشویق بشن به گذاشتن مطالب مفید حتما اگر دیدید که یه پست براتون مفید بوده و به دردتون خورده به نویسندش امتیاز بدید.

maral55

مدیر بازنشسته
7. بچه ها خواهشن مطالب رو که می زارین حتما با ذکر منبع باشه. مخصوصا مطالبی که منبعش سایت ها هستن.

maral55

مدیر بازنشسته
8.بچه ها لطفا الان که تالار به چند بخش تقسیم شده مطلب مربوط به هر بخش رو در جای خودش قرار بدید.

nino

مدیر بازنشسته
كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

از تمامی دوستان عزیز میخوام که هرگونه سئوال و درخواست مطالب در زمینه درس و پروژه های خودشون رو در این تاپیک مطرح کنند . هرگونه تاپیک مشابه ای به این تاپیک منتقل خواهد شد .

آخرین ویرایش:

maral55

مدیر بازنشسته
بچه ها به خصوص عزیزانی که تازه وارد تالار میشن لطفا و خواهشا قبل از باز کردن تاپیک یه زمانی رو صرف خواندن و بررسی تاپیک های تالار بکنید و در تالار سرچ کنید اکثر مورادی که دوستان تازه وارد مطرح میکنن قبلا در تالار مطرح شده و در موردش بحث شده و یا یه سری اطلاعات هست.

habib_mohamadi

عضو جدید
حبیب جان کاش اینجا هم کپی میکردی تا همه استفاده کنن ;)
سلام
1- مایکل گریوز،کتابخانه سن خوان،سن خوان،کالیفرنیا،آمریکا،1982
2- مایکل گریوز،ساختمان هیومانا،لویس ویل،کنتاکی،آمریکا،1982
3- مایکل گریوز،ساختمان خدمات عمومی پرتلند،آمریکا،1980
4- آراتا آسوزاکی،موزه هنرهای گرافیکی اوکانویاما،4-1982
5- راب کریر،مجموعه مسکونی ریتر اشتراله،برلین،1982
6- جیمز استرلینگ و مایکل ویلفورد،مرکز هنرهای علمی دانشگاه کورنل،1982
7- ماریو بوتا،خانه مسکونی،مربیو،1983
8- فرانک گهری،خانه گهری،سانتامونیکا،کالیفرنیا،88-1978
9- فرانک گهری،مرکز اداری مزارع اجمار،سانتامونیکا،کالیفرنیا،9-1987
10- زاها حدید،طرح پیک،هنگ کنگ،1982
11- دانیال لیبسکیند،طرح لبه شهر،برلین،آلمان،1987
12- کوپ هیمل بلاو،طرح تغییر وضع روی بام،وین،اتریش،1985
13- برنارد چومی،طرح پارک دولاویلت،پاریس،فرانسه،3-1982
14- رم کولهاوس،طرح آپارتمانهای مسکونی و برج مراقبت،رتردام،هلند 1982
حالا راضی شدی;)

nino

مدیر بازنشسته
راهدارخانه

راهدارخانه

حبيب جان متاسفانه هرچي گشتم اسكيس راهدار خانه رو پيدا نكردم :redface:

راهدارخانه

راهدارخانه محلي در بين جاده هاست كه راهداران و وسايل راهداري (‌شامل وسايل نقليه سنگين مثل بلدوزر و بيل مكانيكي و.... كه براي باز كردن جاده در مواقع ضروري ) و محلي براي اسكان موقت حادثه ديدگان و انبارهاي مختلف هست
تنها نمونه راهدارخانه كه توسط يك معمار در ايران طراحي شده در كرمان هست .

براي طراحي راهدارخانه نكته بسيار مهم مكان يابي محل احداث هست به طوري كه بايد خود راهدار خانه از حوادث احتمالي به دور باشه مثلا ريزش كوه در مناطق كوهستاني يا طغيان رودخانه و ... در ضمن بايد در قسمتي از راه باشد كه به محل هاي حادثه خيز نزديك تر باشد . اتصال راهدار خانه به جاده نيز بسيار مهم هست نبايد جاده فرعي كه راهدارخانه را به جاده اصلي متصل ميكند در سر پيچ يا محل هاي پر ترافيك و يا مكانهايي كه سرعت ماشين ها زياد است باشه و بايد محلي باشه كه ديد مناسبي به جاده هم داشته باشه .

فضاهاي راهدارخانه
قسمت اداري و محلي براي كاركنان ( در راهدارخانه هميشه يك يا دو نفر راهدار حضور دارند )
انبار وسايل( بيل و كلنگ و ....)
انبار ماشين الات سنگين
محل اسكان موقت
كمك هاي اوليه
شايد هم محلي براي امدادهوايي در صورت امكان باشه

حبيب جان اين اطلاعات من در مورد راهدار خانه . اصلا لزومي نداره كه خيلي فرم عجيب غريبي داشته باشه . فقط مكانش از همه مهمتره ;)

nino

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها
کسی مطلبی درباره موزه باد داره.چیه ،چه فضاهایی می تونه داشته باشه.
هفته آینده باید اسکیس موزه باد رو تحویل بدم.
ظاهرا یه بار موضوع اسکیس ارشد هم بوده.
قراره که تو بوشهر باشه این موزه.

حبيب جان دوتا اسكيس موزه باد گذاشتم ;)
شرمنده ميدونم راهداري اسكيسش ديگه به دردت نميخوره ولي پيدا كردم اونم گذاشتم :redface:

پیوست ها

• DCIM.rar
    769.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

maral55

مدیر بازنشسته
پرندیس جان شرمنده تو کتابه در مورد tenerif concert hall عکس بود یکیشو اسکن کردم نمی دونم به دردت میخوره یا نه

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/1680474ac289a1b68.jpg

ولی خب سرج کردم اینجاhttp://www.architectureweek.com/2003/0903/building_1-2.html
پلانش هست البته باید عضو باشیم که بتونیم بگیریم
شاید بیشتر سرچ کنی جای دیگه باشه ولی می دونی چون هنوز اجرا نشده شاید گیر آوردن پلانش سختر باشه

maral55

مدیر بازنشسته
سلام.
سوالم صرفاً جهت کنجکاوی.
میخواستم بدونم واقعاً معماری مهندسیه یا هنر؟
اگه مهندسیه پس جای مهندس عمران کجاست؟!
چرا تو هیچ کتاب یا سند معتبری با عنوان مهندسی بررسی نمیشه؟
مهندسی یعنی کاربرد ریاضیات در علوم مختلف نه کاربرد هنر در ساختمان!
در ضمن هنر ریاضیات در مهندسی مطرح میشه.
اصلاً قصدم توهین نبود, چون جای من رو که تنگ نکردید.
و اینکه از بچه های دانشگاه ماهشهر اگه کسی هست خودشو معرفی کنه باش کار دارم. حتماً
سلام عزیزم خوش اومدی
اگر از نظر رسمی بخوای بدونی رشته معماری رو جز مهندسی حساب کردن یعنی از نظر دانشگاهی به دوره کارشناسی پیوسته معماری میگن مهنوسی معماری اما توی
ارشناسی ارشد من دیدم که این رشته رو توی گروه هنر گذاشتن به هر حال یه سردرگمی هست که مسئولان دارن!!
در مورد مهندس عمران که گفتی مهندس عمران طرح نمیده یه معمار یا همون آرشیتکت طرح میده و مهندس عمران محاسبه میکنه در نتیجه کارای اینا کاملا از هم جداست حالا درسته
که توی کشور ما متاسفانه همه چیز با هم قاطی شده و هیچی جای خودش نیست
ولی قضیه کلا از این قراره مثلا آقای فاستر یه طرحی رو میده و دفتر مهندسی ایشون که در اون گروهی از مهندسین عمران هستن اون طرح رو محاسبه میکنن و اجرا میشه.
ولی کلا نوشین راست میگه مهندسی از هندسه میاد در نتیجه فکر کنم همون معمارها فقط میشن مهندس چون هیچ کدوم از بقیه شاخه های مهندسی اینقدر یا هندسه سرو کار ندارن
ولی
من شخصافکر میکنم بهتره پشت معماری هیچ چیزی نزاریم
چون معماری همه چیز هست مهندسی هنر فلسفه تاریخ جامعه شناسی روانشناسی و همه چیز
یک معمار به نظر من اگر یک ریاضیدان خوب هم باشه می تونه خیلی بهتر کار کنه
ولی کلا من نمی دونم چرا مدتیه اینقدر همه در مورد این موضوع سوال میکنن حالا مهندسی
یا غیر مهندسی یا اصلا هر چیز دیگه به فرض که اصلا مهندسی هم نیست و هنر هست مگه ارزش یه هنرمند کمه؟
مگه یه هنرمند کم زحمت میکشه؟
هر چند که به قول نوشین همه به اشتباه فکر میکنن معماری یعنی نقاشی
ولی همون نقاشی هم ارزش یه هنرمند نقاش هیچ چیزی کمتر از یه مهندس نیست
و شاید در برخی موارد بالاتر چون با روح و روان آدما سرو کار داره
این اسم های به این بزرگی مثل کوربوزیه و رایت زاها و بقیه مگه کم افرادی هستن؟حالا هنرمند یا مهندس هرچند که اینقدر اسم اینا بزرگ شده که فکر کنم دیگه گذاشتن اسم مهندس کنارشون درست نباشه.
اینا خیلی هاشون پیش برنده فلسفه عصر و زمان خودشون هستن هدایت کننده مردم هستن نظریه پرداز هستن و صاحب سبک.

یه مطلب مهم دیگه :cry:
:cry:چه وقت قراره ما یاد بگیریم هر چیزی رو جای خودش مطرح کنیم عزیزم ؟
واقعا فکر میکنی جای مطرح کردن این سوال اینجاست؟
این تاپیک همون جور که از اسمش پیداست محلی برای مظرح کردن مشکلات در مورد پروژه های درسی هست.

maral55

مدیر بازنشسته
http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/1680474c6125f2598.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/1680474c622e3e569.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/1680474c6361ad87d.jpg

maral55

مدیر بازنشسته
http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/1680474c63bb3758c.jpg

یه سری زیاد کاتالوگ در سفری که به اصفهان داشتم گرفته بودم که تو اونا هم یادمه مطالب زیادی بود ولی متاسفانه نمی دونم چه کارشون کردم:redface:

معمارباشی

عضو جدید
مهم: روش كم كردن حجم عكس

مهم: روش كم كردن حجم عكس

دوستان
تو رو خدا قبل از گذاشتن عکس در این بخش به این نکات توجه کنید
گذاشتن عکس با حجم بالا باعث دیر تر لود شدن صفحات انجمن و هم چنین به هم ریخت قالب سایت میشود
بنابر این تقاضا دارم قبل از اپلود عکس ها حجم انها را پایین بیارید
ممنونم از توجهتون

روش كم كردن حجم عكس ها برای قرار دادن در این بخش

میتوانید برای این كار از نرم افزار photoshot استفاده كنید
در قسمت file -open عكس مورد نظر را انتخاب و بعد از باز شدن عكس
در قسمت image/image size را انتخاب كرده وحجم عكس را كم كنید برای ای كار حداکثر اندازه 800 در 600 پیكسله!(بهترین اندازه 400-300 پیكسله!!)
بعد از انتخاب اندازه و اوكی كردن file/save as را انتخاب و در جای دیگری سیو كنید تا عكس اصلیتان مشكلی پیدا نكند!
عكس را با فرمت .jpeg سیو كنید.

اگر باز هم سوالی داشتید در همین قسمت قرار دهید

----
مارال جان اگه ممکنه این موضوع را هم جزء قوانین انجمن قرار بدید ممنون میشم

REZA.F

کاربر بیش فعال
فوم بتن پوششي است جديد جهت مصارف مختلف در ساختمان كه به علت خواص فيزيكي منحصر به فرد خود بتني سبك و عايق با مقاومت لازم و كيفيت مطلوب نسبت به نوع استفاده از آن ارائه ميدهد . اين پوشش از تركيب سيمان , ماسه بادي (ماسه نرم ) , آب و فوم ( ماده شيميائي توليد كننده كف ) تشكيل مي شود . ماده كف زا در ضمن اختلاط با آب در دستگاه مخصوص , با سرعت زيادي , حباب هاي هوا را توليد و تثبيت نموده و كف حاصل كه كاملا پايدار مي باشد در ضمن اختلاط با ملات سيمان و ماسه بادي در دستگاه مخلوط كن ويژه , خميري روان تشگيل مي دهد كه به صورت درجا با در قالب هاي فلزي يا پلاستيكي قابل استفاده مي باشد . اين خمير پس از خشك شدن با توجه به درصد سيمان و ماسه بادي ( مطابق با جدول شماره 1 ) داراي وزن فضايي از 300 الي 1600 كيلو گرم در متر مربع خواهد بود .

ويژگي هاي عمده فوم بتن

1 _ عامل اقتصادي : سبكي وزن با مقاومت مطلوب فوم بتن يا توجه به نوع كاربرد آن , بطور كلي به لحاظ اقتصادي مخارج ساختمان را ميزان قابل ملاحظه اي كاهش مي دهد چون در نتيجه استفاده از آن , وزن اسكلت فلزي و ديوار ها و سقف كاهش يافته و ضمنا باعث كاهش مخارج فونداسيون و پي در ساختمان مي گردد كه با توجه به خواص فوق , با سبك تر بودن ساختمان , نيروي زلزله خسارات كمتري را در صورت وقوع متوجه آن مي سازد .

2 _ سهولت در حمل و نقل و نصب قطعات پيش ساخته : حمل و نقل قطعات پيش ساخته : حمل و نقل قطعات پيش ساخته با فوم بتن هزينه كمتري را نسبت به قطعات بتني دربرداشته و نصب قطعات بعلت سبكي آنها . بسيار آسان مي باشد , هر گونه نازك كاري براحتي روي پوشش فوم بتن قابل اجراست و ضمنا چسبندگي قابل توجهي با سيمان و گچ دارد .

3 _ خواص فوق العاده عايق بودن در مقابل گرما , سرما و صدا : فوم بتن به علت پائين بودن وزن مخصوص آن يك عايق موثر در مقابل گرما , سرما و صداست . ضريب انتقال حرارتي فوم بتن ( طبق جدول شماره 3 ) بين65 0/0 تا 435/0 k cal / m2 hc مي باشد ( ضريب هدايت حرارتي يتن معمولي بين 3/1 تا 7/1 مي باشد ) استفاده از فوم بتن بعنوان عايق باعث صرفه جويي در استفاده از وسائل گرم زا و سرما زا مي گردد . فوم بتن عايق مناسبي جهت صدا با ضريب زياد جذب آگوستيك به سمار مي رود كه در نتيجه بعنوان يك فاكتور رفاهي در جهت جلوگيري از ورود صداهاي اضافي اخيرا مورد توجه طراحان قرا كرفته است .

4 _ خصوصيات عالي در مقابل يخ زدگي و فرسايش ناشي از آن و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و آب : نظر به اينكه فوم بتن در قشرهاي سطحي داراي تخلخل فراوان مي باشد در نتيجه شكاف هاي موئين و و درزهاي كمتري در سطح ايجاد مي شود و اگر پوشش فوم بتن با ضخامت كافي مورد استفاده قرار گيرد در مقابل خطر نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبي خواهد داشت .

5 _ مقاومت فوق العاده در مقابل آتش : مقاومت فوم بتن در مقابل آتش فوق العاده مي باشد .
به طور مثال قطعه اي از نوع فوم بتن با وزن فضايي 700 الي 800 كيلو گرم در متر مكعب كه حداقل 8 سانتي متر ضخامت داشته با شد به راحتي تا 1270 درجه سانتي گراد را تحمل مي نمايد و اصولا در وزن هاي پائين غير قابل احتراق است .

6_ قابل برش بودن :6 به دليل قابل برش بودن با اره نجاري و ميخ پذير بودن آن . كارهاي سيم كشي و نصب لوازم برقي و تاسيسات خيلي سريع و به راحتي قابل عمل خواهد بود .

كاربرد فوم بتن در ساختمان

1 _ شيب بندي پشت بام : فوم بتن با صرفه ترين و محكم ترين مصالح سبكي است كه مي توان از آن براي پوشش شيب بندي استفاده نمود . نظر به اينكه با دستگاه مخصوص به صورت بتن يكپارچه در محل قابل تهيه و استفاده است مي توان مستقيما روي آن را عايق بندي يا ايزولاسيون نمود .

2 _ كف بندي طبقات : به دليل سبكي وزن فوم بتن و آسان بودن تهيه آن . مي توان تمامي كف طبقات . محوطه و بالكن ساختمان را بعد از اتمام كارهاي تاسيساتي با آن پوشانده و بلافاصله عمليات بعدي را مستقيما روي آن انجام داد .

3 _ بلوك هاي غير بار بر سبك : با بلوك هاي تو پر به ابعاد دلخواه مي توان تمامي كار تيغه بندي قسمت هاي جدا كننده ساختمان را با استفاده از ملات يا چسب بتن انجام داد . با اين نوع بلوك ها علاوه بر اينكه از سنگين كردن ساختمان جلوگيري مي شود عمليات حمل و نصب خيلي سريع انجام مي گيرد و دست مزد كمتري هزينه مي شود . پس از اجراي ديوار مي توان مستقيما روي آن را گچ نمود . اين بلوك ها داراي وزن فضايي بين 800 الي 1100 كيلو گرم مي باشند .

4 _ پانل هاي جدا كننده يكپارچه و نرده هاي حصاري جهت محوطه و كاربري در موارد خاص : جهت ساخت ديوارهاي سردخانه ها . گرم خانه ها و سالن هاي ضد صدا مي توان در محل با قالب بندي . فوم بتن را به صورت يك پارچه عمودي ريخت . به دليل ويژگي عمده عايق بودن اين نوع بتن . جهت عيق بندي سردخانه ها . گرم خانه ها . پوشش لوله هاي حرارتي و برودتي و ...... كاربرد مهمي دارد . ضمنا به دليل اينكه عايق صدا مي باشد براي موتورخانه ها و اتاق هاي آكوستيك مورد استفاده وسيع قرار مي گيرد .

zagora

عضو جدید
بچه ها اينم سري اول دتايل

بچه ها اينم سري اول دتايل

هنوز خودم نديدمشو اما مطمئنم بدرتون مي خوره

پیوست ها

• DETAILES.zip
    707.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

scarlett

عضو جدید
برای درس مدیریت و تشکیلات کارگاهی باید fwbs ساخت یک پالایشگاه رو بنویسم اما نه مراحل کارو می دونم و نه اصلا فرق wbs (مراحل انجام پروژه) با fwbs (اقدامات لازم برای اجرای پروژه) رو فهمیدم، البته گانت چارت این کار هم باید بکشم تا شنبه بیشتر فرصت ندارم:(، لطفا دوستانی که میتونن کمک کنند. مشخصات این پروژه هم ایناست:
فاز 1 : شامل ساختمان صنعتی 5 طبقه (platform) + پست برق
فاز 2 : شامل سوله، انبار، ساختمان کنترل
فاز 3 : بخش اداری
فاز 4 : انبار، غذا خوری، پست برق
همچنین تو صورت مسئله گفته فازبندی براساس دارنده دانش فنی ، من که نفهمیدم یعنی چه، شما اگه فهمیدین از راهنمایی دریغ نکنید، بازم مرسی:gol:

head of flower

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی دتایل خاص داره؟اگه دارین ممنون میشم بذارین واسه طراحی فنی دتایل میخوام ندارم.:(

يعني چي عزيزم؟!
دتايل چي ميخواي؟
من دارم ، بگو چي مي خواي كه برات بذارمش.
اينايي كه من دارم اينه : نرده و حفاظ / فونداسيون/سازه فلزي/ سازه بتوني/ پله و غيره
فايل كدش رو مخوای يا نه، متن منظورته؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.