شرایط ازدواج رو دارم یا نه؟

ATHD27649

عضو جدید
من نمیتونم حرفای شما رو رد کنم.

ولی فقط میدونم داره ظلم میشه در حقم.

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیتونم حرفای شما رو رد کنم.

ولی فقط میدونم داره ظلم میشه در حقم.
شما این کارت پایان خدمت رو بگیر که بتونی آزاد و رها باشی. بعد خواهی دید که فرصت های زیادی بشما رو خواهد کرد. بشرطی که مجرد باشی و بتونی هر تصمیمی خواستی برای زندگیت بگیری.

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
شما انسان فرهیخته و با دانشی هستید و قطعا با خانواده ای و با انسانی ازدواج میکنید که ممکنه هیچ مشکلی با خانواده و یا با خود ایشان نداشته باشید. بحث سر خود ازدواج نیست. عمده گرفتاری ها تو حاشیه زندگی مشترک رخ میده. الان که مجرد هستید هیچکس تو محیط کار نمیتونه بشما زور بگه, فوقش میزنی تو گوشش و میای بیرون. ولی اگه فردای روزگار که در شرایط مادی و رفاهی نسبتا ضعیف ازدواج کردید دیگه مجبورید بخاطر هزینه های کمرشکن تو محیط های بد کاری و تو هر شرایطی کوتاه بیایید و غرورتان هر روز جریحه دار تر میشه.خانمتان کم کم شما رو مجبور خواهد کرد که تو خونه مستقل زندگی کنید. گاها حتی اگه ایشان هم اینکارو نکنه بعد یه مدت برای اینکه احترام ها حفظ بشن ممکنه خود شما تصمیم بگیری بری مستاجری. اونوقت مجبوری یا هر سال بیشتر بری سمت حاشیه شهر و یا هر چی کار کردی بدی صاحبخونه بخوره.
در هر حال اگه قبل ازدواج یه کار متوسط و یه آپارتمان نقلی دست و پا بکنی, راحت تر میتونی ازدواج کنی و صاحبخونه هم نمیتونه بخاطر صدای گریه بلند فرزندت از خونش بیرونتون بکنه و......
کلا اگه بخوای یه عمر مردانه و با اراده خودت زندگی بکنی بهتره اول یکم به زیرساخت های اولیه زندگی مشترک دست پیدا بکنی بعد ازدواج و بعدش دیگه درآمدت رو خرج اجاره و کرایه و اینا نمیکنی و میتونی هم پس انداز داشته باشی و هم اینکه روحیه ت هیچوقت آشفته نمیشه. مرسی
من با خوندن نظرات شما کلا از زندگی زده میشم چه برسه به ازدواج :biggrin:
در کل اینهمه که پستاتونو خوندم تو باشگاه فک میکنم دیدگاهتون به زندگی خیلی سخت گیرانه اس!(و البته یکمی منفی)
میگین ازدواج نکنیم
قرآن نخونیم
تاپیک نزنیم برا ختم قران و صلوات و ...
خلوتی با خدا نداشته باشیم...راستیتش اونوقت خواجه عبداله انصاری و بقیه نباید مناجات نامه مینوشتن که فایده ای نداره!
و...
به نظرم بهتره یکم زندگیو آسون بگیرین ;)

ATHD27649

عضو جدید
شما این کارت پایان خدمت رو بگیر که بتونی آزاد و رها باشی. بعد خواهی دید که فرصت های زیادی بشما رو خواهد کرد. بشرطی که مجرد باشی و بتونی هر تصمیمی خواستی برای زندگیت بگیری.

اجازه میدید یه پیغام خصوصی به شما بدم؟

پیغام خصوصیتون بسته هست. من یه دغدغه شخصی دارم میخوام اگه بشه به عنوان یه خانم نظرتونو بدونم...قضیه عشق و عاشقی و ازین حرفا نیست فقط به مشکلات جامعه مربوط میشه که بیشتر شخصی هست.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اجازه میدید یه پیغام خصوصی به شما بدم؟

پیغام خصوصیتون بسته هست. من یه دغدغه شخصی دارم میخوام اگه بشه به عنوان یه خانم نظرتونو بدونم...قضیه عشق و عاشقی و ازین حرفا نیست فقط به مشکلات جامعه مربوط میشه که بیشتر شخصی هست.
بسته بودن بخش پیام خصوصی و چند بخش دیگه از پروتابل من مربوط به مشکل نرم افزاری هست و فعال نمیشه. بمحض رفع مشکل بشما اطلاع خواهم داد.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در کل اینهمه که پستاتونو خوندم تو باشگاه فک میکنم دیدگاهتون به زندگی خیلی سخت گیرانه اس!(و البته یکمی منفی)
میگین ازدواج نکنیم
قرآن نخونیم
خلوتی با خدا نداشته باشیم...راستیتش اونوقت خواجه عبداله انصاری و بقیه نباید مناجات نامه مینوشتن که فایده ای نداره!
و...
تهمت نزن برادر گرامی. من همچین حرفایی نزدم. شما دیگه چرا؟

omid20110

کاربر ممتاز
تهمت نزن برادر گرامی. من همچین حرفایی نزدم. شما دیگه چرا؟

تهمتی نیست پستای خودتونو ذکر کردم:
همین که میگین ازدواج نکن و خونه بخر بعد و... این کجای معیار یک زندگی اسلامی آورده شده؟ خونه خریدن برای یک جوون چند سال طول میکشه؟! همین حرفارو میزنیم و باعث تاخیر در ازدواج جوونا میشیم و هزارتا مشکل دیگه در پی همین تاخیر پیش میاد!
تاپیک خلوتی با خدا تو تالار اسلام پستاتون هست
فقط به عنوان برادر دینیتون عرض کردم
امیدوارم ناراحت نشین:gol:

ATHD27649

عضو جدید
بسته بودن بخش پیام خصوصی و چند بخش دیگه از پروتابل من مربوط به مشکل نرم افزاری هست و فعال نمیشه. بمحض رفع مشکل بشما اطلاع خواهم داد.

شاید تنظیماتشو دستکاری کردین. به قسمت تنظیمات شخصی برید و گزینه on رو انتخاب کنین.

به شکل زیر توجه کنین:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگین ازدواج نکنیم
قرآن نخونیم
و...
من میگم اگه میخواین ازدواج بکنین شرایط ازدواج رو فراهم کنید بعد.
من میگم اگه میخواین قرآن بخونین با درک معانی آیات بخونین
من میگم برای ختم قرآن تاپیک میزنید در پایان تاپیک هر چه از پیام آیات درک کردید تو تاپیک بنویسید تا همه استفاده کنند
من میگم اگه میخواهید با خدا خلوت کنید برید بعد نماز تو دلتون با خدا حرف بزنید
من چیا گفتم اونوقت شما چی برداشت کردی. استغفار کن برادر

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید تنظیماتشو دستکاری کردین. به قسمت تنظیمات شخصی برید و گزینه on رو انتخاب کنین.

به شکل زیر توجه کنین:

نه. اینا نیست. این یه مشکل نرم افزاری بین من و همسرم هست که توافق کردیم اون بخش ها بسته بمونه.

omid20110

کاربر ممتاز
من میگم اگه میخواین ازدواج بکنین شرایط ازدواج رو فراهم کنید بعد.
من میگم اگه میخواین قرآن بخونین با درک معانی آیات بخونین
من میگم برای ختم قرآن تاپیک میزنید در پایان تاپیک هر چه از پیام آیات درک کردید تو تاپیک بنویسید تا همه استفاده کنند
من میگم اگه میخواهید با خدا خلوت کنید برید بعد نماز تو دلتون با خدا حرف بزنید
من چیا گفتم اونوقت شما چی برداشت کردی. استغفار کن برادر

خب همین دیگه شرایط ازدواجی که میگین: خونه-شغل مناسب- پول کافی و....!
خوندن قرآن البته که باید معنی باشه
ختم قرآنم شما خودتون دست به کار بشین و طرحشو اجرا کنید...
خلوتی با خدا نوشتن منافاتی نداره...همونطور که گفتم اونموقع نباید اینهمه مناجات نامه نوشته میشد!
کلا گفته شده تا میتونید از خدا و امامان بنویسید و همه جارو پر کنید...ولی اینطوری که شما میگین بیشتر به گوشه نشینی و مرتاض بودن و...
استغفار وظیفه هر بنده خدایی هستش
حتی پیامبر خدا از هر مجلسی که برمیخواستن چندین بار استغفار میکردن

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب همین دیگه شرایط ازدواجی که میگین: خونه-شغل مناسب- پول کافی و....!
خوندن قرآن البته که باید معنی باشه
ختم قرآنم شما خودتون دست به کار بشین و طرحشو اجرا کنید...
خلوتی با خدا نوشتن منافاتی نداره...همونطور که گفتم اونموقع نباید اینهمه مناجات نامه نوشته میشد!
کلا گفته شده تا میتونید از خدا و امامان بنویسید و همه جارو پر کنید...ولی اینطوری که شما میگین بیشتر به گوشه نشینی و مرتاض بودن و...
استغفار وظیفه هر بنده خدایی هستش
حتی پیامبر خدا از هر مجلسی که برمیخواستن چندین بار استغفار میکردن
بله. من هم با شما موافقم. تا میتونیم باید از قرآن و احادیث و اینکه چی میگن بیشتر بفهمیم و این ممکن نمیشه مگه اینکه بدونیم این آیات معنیشون چیه تا اونوقت بفهمیم و عمل کنیم. شعار نه. عمل

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بسهم خودم از استاتر تاپیک عذر خواهی میکنم که ایشون بدون هم آهنگی اومد و مسیر تاپیک رو به مسیر دیگری کشوند.

ATHD27649

عضو جدید
من بسهم خودم از استاتر تاپیک عذر خواهی میکنم که ایشون بدون هم آهنگی اومد و مسیر تاپیک رو به مسیر دیگری کشوند.

مشکلی نیست...هم شما و هم ان دوست عزیز برای من محترم هستید...پیش میاد..گاهی یکمی اختلاف نظر پیش میاد..مهم اینه که احترام متقابل رعایت بشه...فقط همین.

ولی:

حرف همین دوستمون(omid20110) که میگه خونه خریدن برای یه جوون چند سال طول میکشه، اینو چطور میخواین توجیح کنین...حرفشون انصافا درسته. خرید خونه خیلی طول میکشه تا پولش مهیا بشه...به صورت اقساط میشه خونه خرید؟!؟!

omid20110

کاربر ممتاز

:razz:
مسیر تاپیک عوض شده؟!
هم آهنگی نه هماهنگی:)
ضمنا تاپیک تدبر در قرآنو زدم ببینم از حرف تا عملتون چقدر فاصله داره;)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکلی نیست...هم شما و هم ان دوست عزیز برای من محترم هستید...پیش میاد..گاهی یکمی اختلاف نظر پیش میاد..مهم اینه که احترام متقابل رعایت بشه...فقط همین.

ولی:

حرف همین دوستمون(omid20110) که میگه خونه خریدن برای یه جوون چند سال طول میکشه، اینو چطور میخواین توجیح کنین...حرفشون انصافا درسته. خرید خونه خیلی طول میکشه تا پولش مهیا بشه...به صورت اقساط میشه خونه خرید؟!؟!
بله حرفشون درسته. آیا خود شما که احتمالا به ازدواج فکر میکردید, در این مورد چه تصمیمی داشتید؟اینو جواب بدید تا منم در مورد خرید خونه راه حل عرض کنم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:razz:
مسیر تاپیک عوض شده؟!
هم آهنگی نه هماهنگی:)
ضمنا تاپیک تدبر در قرآنو زدم ببینم از حرف تا عملتون چقدر فاصله داره;)
خیلی عالیست. اول به من بگو تا بحال از نظرات من چه برداشتی کرده ای ؟

ATHD27649

عضو جدید
بله حرفشون درسته. آیا خود شما که احتمالا به ازدواج فکر میکردید, در این مورد چه تصمیمی داشتید؟اینو جواب بدید تا منم در مورد خرید خونه راه حل عرض کنم.

احتمالا که نه..صد در صد به ازدواج فکر میکنم ولی با حرفای شما در این مقطع.....!!

به این فکر میکردم برم سر کار و پول جمع کنم و بعدش مستاجری و یواش یواش اقدام برای خرید خونه یا ساخت خونه...

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احتمالا که نه..صد در صد به ازدواج فکر میکنم ولی با حرفای شمای در این مقطع.....!!

به این فکر میکردم برم سر کار و پول جمع کنم و بعدش مستاجری و یواش یواش اقدام برای خرید خونه یا ساخت خونه...
این فکر خیلی منطقی و عالیست. اگه بتونی در کنار ازدواج پول کافی برای دادن رهن کامل بدون اجاره جمع بکنی , و مجبور نباشی اجاره بدی اونوقت میشه پس انداز داشت. از طریق مشارکت در ساخت و ساز میشه صاحب خونه شد. به این صورت که خیلی از بساز بفروش ها که پول کافی ندارند میان با چن نفر مشارکت میکنند که هم وام بگیرند و هم بموازات پیشرفت کار کم کم پول میذارن تا طی دو سه سال آپارتمان ساخته میشه و واحد ها بین اعضاء تقسیم میشه.

omid20110

کاربر ممتاز
حالا شما بگو تا ببینیم چی پیش میاد

من نظرات شمارو میدونم چی میخواین بگین ولی بدتون نیاد یکم طرز گفتنتون بده طوریکه باعث میشه افراد فرار کنن تا جذب عقیدتون بشن...
همین که میگین قرآن باید همراه با تدبر خونده بشه خوبه ولی لحن گفتن مهمه
تو تاپیک ضیافت در جوابتون یه پستی فرستادم ملاحظه فرمایید لطفا

من برم استغفار کنم :smile:

• Like

ATHD27649

عضو جدید
این فکر خیلی منطقی و عالیست. اگه بتونی در کنار ازدواج پول کافی برای دادن رهن کامل بدون اجاره جمع بکنی , و مجبور نباشی اجاره بدی اونوقت میشه پس انداز داشت. از طریق مشارکت در ساخت و ساز میشه صاحب خونه شد. به این صورت که خیلی از بساز بفروش ها که پول کافی ندارند میان با چن نفر مشارکت میکنند که هم وام بگیرند و هم بموازات پیشرفت کار کم کم پول میذارن تا طی دو سه سال آپارتمان ساخته میشه و واحد ها بین اعضاء تقسیم میشه.

ما همچنان منتظر شما هستیم که پیغام خصوصیتون باز بشه:D.....آخه چه بلایی سر پروفایلتون آوردین:smile:

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نظرات شمارو میدونم چی میخواین بگین ولی بدتون نیاد یکم طرز گفتنتون بده طوریکه باعث میشه افراد فرار کنن تا جذب عقیدتون بشن...
من برم استغفار کنم :smile:
طرز گفتنم بد نیست فقط رک و پوست کنده ست.تقصیر از من نیست . حقیقت همیشه برای ایرانی جماعت تلخه.

ATHD27649

عضو جدید

خب بیایم یه برنامه زندگی بنویسیم!...خوبه آینده نگر باشیم!

الان من 27 سالمه..تا 29 سالگی سربازی دارم...بعدش چون پولی ندارم باید کار کنم و پول جمع کنم تا پول رهن خونه فراهم بشه..اینم حدود دو سال زمان میگیره! الان من شدم 31 سالم!

یعنی من 31 سالگی ازدواج کنم؟! یا بعد سربازی(یعنی 29 سالگی)؟! بعد سربازی که پولی ندارم خونه رهن کنم؟! مگر اینکه بعد سربازی، ازدواج کنم و اجاره نشین باشم با همون پولی که کار میکنم!

هر جوری حساب میکنم واقعا اصلا دخل و خرج جواب نمیده!!...الان دارم به خودم میگم چرا اصلا به ازدواج فکر میکردم!!...دنبال یه تک دختر خوب باشم بهتره!!

خیلی وضعم خرابه که!! خدا عاقبت همه جوانان رو به خیر کنه!!

• Like

omid20110

کاربر ممتاز
طرز گفتنم بد نیست فقط رک و پوست کنده ست.تقصیر از من نیست . حقیقت همیشه برای ایرانی جماعت تلخه.

حقیقت تلخ نیست شما تلخ میگین
اسلام شیرینه ولی بسته به دعوت کننده اش
شرایط سخن گفتنو که خوندین!
ضمنا همیشه فکر نکنید حق با شماست حتما یه کمم به حرفای طرف مقابل فکر کنید خوبه!

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب بیایم یه برنامه زندگی بنویسیم!...خوبه آینده نگر باشیم!

الان من 27 سالمه..تا 29 سالگی سربازی دارم...بعدش چون پولی ندارم باید کار کنم و پول جمع کنم تا پول رهن خونه فراهم بشه..اینم حدود دو سال زمان میگیره! الان من شدم 31 سالم!

یعنی من 31 سالگی ازدواج کنم؟! یا بعد سربازی(یعنی 29 سالگی)؟! بعد سربازی که پولی ندارم خونه رهن کنم؟! مگر اینکه بعد سربازی، ازدواج کنم و اجاره نشین باشم با همون پولی که کار میکنم!

هر جوری حساب میکنم واقعا اصلا دخل و خرج جواب نمیده!!...الان دارم به خودم میگم چرا اصلا به ازدواج فکر میکردم!!...دنبال یه تک دختر خوب باشم بهتره!!

خیلی وضعم خرابه که!! خدا عاقبت همه جوانان رو به خیر کنه!!
اولا زندگی مشترک باید عاشقانه باشه. پس تا عاشق نشدی به هیچی فکر نکن. بعدشم میتونی تو سربازی هم با نوشتن پروژه های علمی و نظایر اون پول دربیاری. معمولا بعد از آموزشی همه سرباز ها میوفتن تو شهر خودشون. شما هم ساعت دو به بعد مرخص میشی و بعد از ظهر ها میتونی کار کنی. در ضمن میتونی از طریق نت بازار هم کار کنی. اینا یعنی گامهای اولیه برای کسب درآمد که بعد از اتمام خدمت پس انداز قابل توجهی میشه. بعدشم میتونی با یه خانم کارمند یا معلم ازدواج کنی که درآمدتون بیشتر میشه.

EECi

مدیر بازنشسته
ممنون از نظرتون...

دوست دارم باز هم این تاپیک رو همراهی کنین...

ولی معمولا به این فک میکنم نگم (اگر)، بگم باید بشه باید اتفاق بیفته....با کلمه (اگر) میانه خوبی ندارم. کلا ازش خوشم نمیاد. چون کلمه (اگر) رو معمولا کسی میگه که بی اراده و آشفته هست. کلا نظر من اینه که اگه کسی بخواد در زندگیش(چه قبل ازدواج و چه بعد ازدواج و در زندگی)، این (اگر ها) رو همش بکار ببره، زندگیش جریان نداره و گاه و بی گاه توقف داره. چون آدم ترسو و بی اراده ای هست...منظورم به شما نیست...فقط حرف دلمو زدم.

دوست دارم نظر شما و بقیه رو هم در این رابطه بدونم.

باتشکر از وقتی که میزارید.
فرصت بشه حتما

مشکلی با تلاش و اراده و سخت کوشی ندارم دوست خوبم
مشکل اصلی با استدلالهایی هست که خام و بدون دورنگری بیان میشه

امیر 1224

عضو جدید
با سلام و احترام.

هدف از ایجاد تاپیک اینه ...

سلام و عرض تبریک عید فطر به شما دوستان
نمی دونم کی به فکر ازدواج افتادید و در مورد اون چیا می دونید. ولی در اول صحبت باید بگم که ازدواج یکی از مهمترین موضوعات زندگی هست و عامل بسیار موثری در روند آینده زندگی هر فردی که شدیدا موفقیت ها و آرزوهای افراد را تحت شعاع قرار میده. در نتیجه یک شناخت عمومی و تقریبا جامع برای آغاز اون لازمه است. و مقدمه این شناخت نیز خودشناسی است البته با توجه به امضای شما باید اینجا بگویم که انتظار نیست که خودشناسی بصورت کامل باشه ولی یک فرد که قصد میکند زندگی حال و آینده خودشو با فرد دیگری گره بزند بایستی از چندین چنبه فردی و اجتماعی درباره خود آگاهی داشته باشد و همچنین باید قدری یادگرفته باشه که این موضوعات را توی فرد دیگری چطوری کشف کنه و بهترین پیشنهادم در حال حاضر مطالعه کتاب مطلع مهر اثر دکتر بانکی پور هست.
چنتا نکته را فقط به نظرم میرسم بگم و اینکه:
الویتت اول زندگی تون چیه؟ به شخصه خود من توی ترم اول ارشدم ازدواج کردم و چون ازدواج و همسرم برام مهتر از درس بود و یک سری مسایل را بیش بینی و رعایت نکرده بودم ترم دوم انصراف دادم و بعد از چند سال حالا دوباره دارم ادامه تحصیل می دهم و البته توی یک دانشگاه چند پله بالاتر از دانشگاه قبلیم.
در مورد بحث مالی به نظر من اینکه آدم بخواد همه زندگی رو آماده کنه و مثلا خونه و ماشین و فلان و بیسار رو تهیه کنه بعد بره دنبال ازدواج کاملا اشتباه است ولی نباید هم بی گدار به آب زد و کاملا دسته خالی اقدام کرد. البته فرآیند یافتن ایده آل های فردی و کشف کیس ایده آل خودش زمان بره و البته روش هم ننوشته چقدر زمان می بره چون برای خود من یک ماه بیشتر زمان نبرد!
در انتها هم باید بگم که خدا توی زمینه ازدواج بحث هزینه ها و مخارج زندگی را خودش تقبل کرده و شما نمی خواهد غصه اون رو فقط بخورید فقط باید توجه کنید که خدا یک سری شرایط قرار داده و شما توی فکر اون شرایط باشید و وقتی اون ها را تامین کردید بدونید که خدا از در های غیبش خوب براتون برکت می فرسته و این را من به شخصه تجربه کردم
در آخر دعا می کنم که آگاهانه و صحیح پیش بروید و یک همسر مناسب برای خود پیدا کنید و آینده خوبی در کنار رضایت خدا داشته باشید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در انتها هم باید بگم که خدا توی زمینه ازدواج بحث هزینه ها و مخارج زندگی را خودش تقبل کرده و شما نمی خواهد غصه اون رو فقط بخورید فقط باید توجه کنید که خدا یک سری شرایط قرار داده و شما توی فکر اون شرایط باشید و وقتی اون ها را تامین کردید بدونید که خدا از در های غیبش خوب براتون برکت می فرسته و این را من به شخصه تجربه کردم
د
:eek::surprised: