سوال و مشکل با نرم افزار Primavera

minerva62

عضو جدید
من خودمو جر دادم اما نتونستم مشکل پسوردشو حل کنم. یعنی اینکه تو نصب مشکل دارم

مشكل درuser و Password بخاطر عدم نصب صحيح Sql2005 مي باشد از آنجائيكه SQL در هنگام نصب با برنامه هاي زيادي از ويندوز درگير ميشه ، لذا كوچكترين مشكلي در ويندوز مي تونه باعث نصب ناقص اون بشه.

توصيه ها :
  1. اگر از XP استفاده مي كنيد و براي بار اول نصب با اين مشكل مواجه شديد بايد ويندوز را عوض كنيد (هيچ راه ديگري نداره)
  2. تا جايي كه من امتحان كردم اين نرم افزار روي ويستا و ... نصب نميشه (شايد بدليل اين باشه كه نسخه كپي رايته)
  3. اما اگر ابتدا نرم افزار كار مي كرد و بعدا با اين مشكل مواجه شدي راه حل هاي خوبي داره كه بستگي به ارورت داره

mahdizowghi

عضو جدید
روند کنترل روژه با پریماورا 6

روند کنترل روژه با پریماورا 6

با سلام minerva62 عزیز .
می خواستم بدونم روند کنترل پروژه با p6 چه جوریه ؟ به عنوان مثال :
1. تدوین OBS
2. تدوین EPS
3. تعیین فعالیتها و WBS
4. تعیین پیشنیازها
5. زمان بندی
6. ...
خیلی ممنون میشم اگر راهنمائیم کنین .:que::que:
mahdizowghi@yahoo.com

minerva62

عضو جدید
با سلام minerva62 عزیز .
می خواستم بدونم روند کنترل پروژه با p6 چه جوریه ؟ به عنوان مثال :
1. تدوین OBS
2. تدوین EPS
3. تعیین فعالیتها و WBS
4. تعیین پیشنیازها
5. زمان بندی
6. ...
خیلی ممنون میشم اگر راهنمائیم کنین .:que::que:
mahdizowghi@yahoo.com

با سلام
دوستان من لطفا سوالات كلي نپرسيد اين سوال شما كل فرآيند كنترل پروژه را براي توضيح لازم داره بهتره ابتدا مطالعه كنيد بعد سوالات خودتونو بپرسيد مي تونيد ازكتاباي آموزش پريماوراي انتشارات ناقوس انديشه و ... براي شروع استفاده كنيد بعد اگر اشكالي داشتيد در خدمتتون هستم هدف من تلاش شما براي يادگيري و راهنمايي از جانب منه.
اميدوارم به عنوان يه دوست اينو از من بپذيريد كه نابرده رنج گنج ميسر نمي شود:gol:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مشكل درuser و Password بخاطر عدم نصب صحيح Sql2005 مي باشد از آنجائيكه SQL در هنگام نصب با برنامه هاي زيادي از ويندوز درگير ميشه ، لذا كوچكترين مشكلي در ويندوز مي تونه باعث نصب ناقص اون بشه.

توصيه ها :
  1. اگر از XP استفاده مي كنيد و براي بار اول نصب با اين مشكل مواجه شديد بايد ويندوز را عوض كنيد (هيچ راه ديگري نداره)
  2. تا جايي كه من امتحان كردم اين نرم افزار روي ويستا و ... نصب نميشه (شايد بدليل اين باشه كه نسخه كپي رايته)
  3. اما اگر ابتدا نرم افزار كار مي كرد و بعدا با اين مشكل مواجه شدي راه حل هاي خوبي داره كه بستگي به ارورت داره
با وجود اينكه ويندوزو عوض كردم، موقع نصب SQL2005 هم هيچ ايرادي نگرف اما بازم اجرا نمي شه

minerva62

عضو جدید
با وجود اينكه ويندوزو عوض كردم، موقع نصب SQL2005 هم هيچ ايرادي نگرف اما بازم اجرا نمي شه

براي اطمينان از نصب صحيح SQL بايد بتونيد به مسير زير برويد
start>microsoft sql2005>sql server manage ment studio express
اگر نتونستيد پس ناقص نصب شده.
اما اگر برنامه sql server manage ment studio express به درستي بالا آمد ،و قتي برنامه p6 را باز كرديد بجاي وارد شدن به برنامه كليك روي ... در قسمت Database يوزر Admin با Pass َ admin را دوباره بسازيد
بعدا با عكس بيشتر توضيح ميدم
سوال: شما توي اون تقسيم بندي كه كردم جزء كدوم دسته ايد اگر قبلا با اين نرم افزار مشكلي نداشتيد احتمالاً اسم كامپيوترتونو جديداً عوض نكرديد؟ حتما اررورت را هم تو اين تاپيك بنويس

آخرین ویرایش:

minerva62

عضو جدید
در ادامه مبحث قبلي در مورد ايجاد يك ديتا بيس جديد فايل PDF زير را براي راهنمايي بيشتر مي گذارم:

پیوست ها

• NEW DATA BASE.pdf
    274.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1

Sokhandan

عضو جدید
سلام دوست عزیز میدونم شما در مورد MSP چیزی نگفتین اما مطمئن هستم این سئوال منو میتونین جواب بدین
تو تنظیمات MSP حقوق بر اساس روز مزد حساب میشه اما ما به بیشتر پرسنل ماهیانه حقوق میدهیم چطوری باید این کار رو انجام بدم ;)

مهدي.

عضو جدید
ميخواستم بدونم بهترين كتاب براي شروع يادگيري اين نرم افزار چيه؟:smile:

minerva62

عضو جدید
ميخواستم بدونم بهترين كتاب براي شروع يادگيري اين نرم افزار چيه؟:smile:
براي شروع بهتره از نرم افزار هاي آموزشي مثل آموزش گام به گام Primavera 6 استفاده كنيد بعد از كتابهاي تخصصي كه در اين زميه وجود داره.:cool:

minerva62

عضو جدید
سلام دوست عزیز آیا میشه تواین نرم افزار یه پروژه را با تکنیک گرت برنامه ریزی کرد. اگه میشه چطوریه .با تشکر

تا جايي كه من اطلاع دارم پريماورا از تكنيك مسير بحراني يا CPM براي برنامه ريزي پروژه استفاده مي كنه اما تحقيق مي كنم و جواب نهايي را بتون مي دم.:cool:

minerva62

عضو جدید
سلام دوست عزیز میدونم شما در مورد MSP چیزی نگفتین اما مطمئن هستم این سئوال منو میتونین جواب بدین
تو تنظیمات MSP حقوق بر اساس روز مزد حساب میشه اما ما به بیشتر پرسنل ماهیانه حقوق میدهیم چطوری باید این کار رو انجام بدم ;)

از قسمت View>report>costs>Cash Flow را انتخاب كرده بعد تنظيمات زير را انجام دهيد:
- وارد قسمت Edit شده و در تب Definition ،ابتدا Row=Resources و Crosstab=month را انتخاب كرده و سپس ok كنيد و دوبار روي گزارشCash Flow كليك كنيد.
با اين كار مي توانيد گزارشي از حقوق همه منابع خود ( يا بخشي از آنها) داشته باشيد توجه داشته باشيد كه حقوق ماهيانه بر اساس ماه ميلادي محاسبه مي شود.:cool:

رهایی و هجرت

عضو جدید
هر سوالي راجع به p6 پاسخ داده مي شود:w10:
منتظر سوالاتون هستم

سلام دوست گرامی .من میخواستم بدونم کسی نمیدونه کتاب اموزش پریم اورها رو از انتشارات ناقوس از کجا میتونم دانلود کنم؟
کسی نداره؟
یا اگه راه بهتری برای یادگیریش دارین خواهش میکنم بفرمایین.
:gol::gol::gol:

minerva62

عضو جدید
سلام دوست گرامی .من میخواستم بدونم کسی نمیدونه کتاب اموزش پریم اورها رو از انتشارات ناقوس از کجا میتونم دانلود کنم؟
کسی نداره؟
یا اگه راه بهتری برای یادگیریش دارین خواهش میکنم بفرمایین.
:gol::gol::gol:
منظورتون از راه بهتر چيه؟
1- كتاب گفته شده را بايد از طريق اينترنت يا حضوري بخريد تو سايت
http://naghoos-andisheh.ir/product_info.php?
products_id=685&osCsid=4b0ede184a8094fb57b8e399d3a177eb
2-البته مي توانيد براي آموزش ابتدايي اين نرم افزار ، سي دي آموزشي پريماورا را (شركت گسترش دنياي نرم افزار ) از خ انقلاب در تهران تهيه كنيد.
3- جزوه خودم + نكات مهم پريماوارا و پشتيباني از خودم خريداري كنيد
حالا كدومو انتخاب ميكنيد؟;)

مهدي.

عضو جدید
سلام
من p6 نصب كردم اما نميدونم چرا وقتي user و pass درست وارد ميكنم error ميده ميگه
unable to connect database
در صورتي كه من ديتا بيس هم نصب ميكنم
ميتونيد كمكم كنيد ممنون ميشم

minerva62

عضو جدید
سلام
من p6 نصب كردم اما نميدونم چرا وقتي user و pass درست وارد ميكنم error ميده ميگه
unable to connect database
در صورتي كه من ديتا بيس هم نصب ميكنم
ميتونيد كمكم كنيد ممنون ميشم
به مطالب قبلي مراجعه كنيد
مطمئنا ويندوزتون مشكل داره و بايد از يك ويندوز جديد و سالم استفاده كنيد

businessman

عضو جدید
دوست عزیز بعد از نصب وقتی user و pass رو وارد می کنم می گه current license is not valid for this version
در صورتی که من license.txt رو که در سی دی بود رو وارد کردم.
اگر license.txt معتبری دارید لطفاً قرار دهید.
:gol:

minerva62

عضو جدید
دوست عزیز بعد از نصب وقتی user و pass رو وارد می کنم می گه current license is not valid for this version
در صورتی که من license.txt رو که در سی دی بود رو وارد کردم.
اگر license.txt معتبری دارید لطفاً قرار دهید.
مشكل از نصب SQL است به مطالب قبلي مراجعه كنيد.

businessman

عضو جدید
دوستان همونطوری که minerva عزیز هم گفتند مشکل نصب نشدن درست پریماورا به خاطر کپی بودن اکثر ویندوزهای ماست.
راهی که من براش پیدا کردم اینه که اول اگر پریماورا رو نصب کرده بودید remove کنید + remove کردن microsoft SQL server. حواستون باشه علاوه بر remove کردن این دو برنامه در control panel باید از تو درایوها هم پاکشون کنید.
سپس از این لینک می تونید ویندوز خود را تبدیل به یک ویندوز اورجینال کنید: http://pccustomize.blogfa.com/post-1.aspx

بعد از اینکه ویندوزتون اورجینال شد حال می تونید به راحتی پریماورا رو به علاوه microsoft SQL server همراهش نصب کنید. و مشکل برطرف می شود. فقط pass برنامه هنگام اجرا هم همونطور که می دونید Admin هست.

آخرین ویرایش:

mnassir

عضو جدید
عزیز شما که می گی Stand Alone را باید انتخاب کنیم حداقل بگو دقیقا کجاست.آخه من چند بار نصب کردم ولی هیچ اثری از انتخاب گزینه ی stand alone ندیدم

mnassir

عضو جدید
عزیز شما باید موقع نصب برنامه که چند حالت براتون قرار میده حالت stand alon را انتخاب کنی (دومیه!!!)

بابا جون هرکی دوست دارین مشکل منو بگین چطوری حلش کنم؟/
برنامه گزینه‌ای برا save کردن پروژه نداره باید چه کار کنم؟؟

عزیز شما که می گی Stand Alone را باید انتخاب کنیم حداقل بگو دقیقا کجاست.آخه من چند بار نصب کردم ولی هیچ اثری از انتخاب گزینه ی stand alone ندیدم

minerva62

عضو جدید
دوست عزيز اينجا محل آموزشه نه دريافت پروژه
يك كارشناس كنترل پروژه امانت دار اطلاعات پروژه است و نمي تونه ليست فعاليت ها را افشا كنه.
موفق باشيد

رهایی و هجرت

عضو جدید
سلام .

دوستان خوبم خدا قوت
من احتیاج ضروری به
pdf
آموزشی پریم اورا دارم
ورژن 5 یا 6
خواهش میکنم کمکم کنید اگه کسی داره برام بگذاره/
اگه دارین تو ابن وبلاگ بهم خبر بدین/
www.salammohajer.blogfa.com

tigerman_h

عضو جدید
سلام
2 تا سوال داشتم..
یکی اینکه محیط P6 با P3 و MSP خیلی متفاوته؟ یعنی مثلاً من که با MSP آشنایی دارم برای کارکردن با پریماورا حتماً باید دوره ببینم؟؟
دوم اینکه میخواستم بدونم کاربرد این نرم‏افزارا تو بحثای کنترل پروژه تا چه حدیه؟ یعنی با این نرم‏افزارا به جز «تهیه‏ی WBS، تعیین زمان فعالیت‏ها، پیش‏نیازی/پس‏نیازی، تعیین منابع مورد نیاز و تخصیص منابع و هزینه‏ها و ایجاد تقویم کاری و تسطیح منابع و تخمین زمان پایان/آغاز پروژه» کار دیگه‏ای هم انجام میشه یا خیر؟؟
خیلی ممنون

businessman

عضو جدید
سلام
2 تا سوال داشتم..
یکی اینکه محیط P6 با P3 و MSP خیلی متفاوته؟ یعنی مثلاً من که با MSP آشنایی دارم برای کارکردن با پریماورا حتماً باید دوره ببینم؟؟
دوم اینکه میخواستم بدونم کاربرد این نرم‏افزارا تو بحثای کنترل پروژه تا چه حدیه؟ یعنی با این نرم‏افزارا به جز «تهیه‏ی WBS، تعیین زمان فعالیت‏ها، پیش‏نیازی/پس‏نیازی، تعیین منابع مورد نیاز و تخصیص منابع و هزینه‏ها و ایجاد تقویم کاری و تسطیح منابع و تخمین زمان پایان/آغاز پروژه» کار دیگه‏ای هم انجام میشه یا خیر؟؟
خیلی ممنون

اگر شما به MSP تسلط کامل هم داشته باشید احتمالاً در کار با primavera به مشکل برخواهید خورد چرا که محیط متفاوت و حرفه ای تری داره. لذا پیشنهاد میشه اگر دوره هم نمی بینید حداقل کتاب آموزشی اون رو در بازار تهیه بفرمایید و خودتون کار کنید.
بله همین موارد + خیلی موارد دیگر. حال متوجه منظورتون نمی شم مگر قرار است چه کارهای خاص دیگه ای انجام بده؟!!

minerva62

عضو جدید
سلام
2 تا سوال داشتم..
خیلی ممنون
1- بله دوست عزير ورژن 5 به بعد primavera خيلي پيشرفته تر از ورژنهاي قبلي است و حتما بايد از يك دوره آموزشي يا از نرم افزارهاي آموزشي استفاده كنيد. البته نرمافزار ها در سطح مبتدي اند بعدا اگه IQ بالايي داشته باشيد خودتون مي تونيد زيرو بم نرم افزار را درآريد مثل من:love:
2- مواردي كه شما اشاره كرديد فقط ورود داده ها بود و بخش مهمي از برنامه ريزي پروژه ، اما هدف اصلي توي اين نرم افزار كنترل پروژه است يعني تحليل هايي كه يا با استفاده از ابزارهاي نرم افزار يا با فرمول نويسي توسط خودتون مي تونيد انجام دهيد.
يكي از ويژگي هاي بارز اين ورژن امكان تخصيص چندين پروژه به يك يا چند پروژه اصلي است
همچنين امكان الحاق مستندات پروژه هم به هر پروژه ميسر است
و از همه مهمتر دقت اين نرمافزار با msp قابل قياس نيست من خودم خطاهاي زيادي را در msp ديده ام
در اين ورژن بر خلاف p3 شما همه اطلاعات يك پروژه را در يك فايل كم حجم ذخيره ميكنيد و از آنجائيكه تحت SQL است اطلاعات شما از امنيت بيشتري برخوردارند
البته ويژگي هاي خيلي مفيد ديگري هم داره كه در اينجا مجال گفتن نيست
موفق باشيد

minerva62

عضو جدید
سلام .

دوستان خوبم خدا قوت
من احتیاج ضروری به
pdf
آموزشی پریم اورا دارم
ورژن 5 یا 6
خواهش میکنم کمکم کنید اگه کسی داره برام بگذاره/
اگه دارین تو ابن وبلاگ بهم خبر بدین/
www.salammohajer.blogfa.com
;) دوستان عزيز از آنجائيكه ورژن 5 و 6 پريماورا خيلي با هم متفاوت نيستند يك فايل پاورپوينت آموزشي پريماورا 5 براتون مي ذارم

بالا