سوال و مشکل با نرم افزار Primavera

مهدي.

عضو جدید
بابت اين فايل ممنون و سپاس گذار
اگر كمكي از دست من بر ميايد حتما اعلام كنيد من در حد توانم انجام خواهم داد

ilCapitano

عضو جدید
1- بله دوست عزير ورژن 5 به بعد primavera خيلي پيشرفته تر از ورژنهاي قبلي است و حتما بايد از يك دوره آموزشي يا از نرم افزارهاي آموزشي استفاده كنيد. البته نرمافزار ها در سطح مبتدي اند بعدا اگه IQ بالايي داشته باشيد خودتون مي تونيد زيرو بم نرم افزار را درآريد مثل من:love:
2- مواردي كه شما اشاره كرديد فقط ورود داده ها بود و بخش مهمي از برنامه ريزي پروژه ، اما هدف اصلي توي اين نرم افزار كنترل پروژه است يعني تحليل هايي كه يا با استفاده از ابزارهاي نرم افزار يا با فرمول نويسي توسط خودتون مي تونيد انجام دهيد.
يكي از ويژگي هاي بارز اين ورژن امكان تخصيص چندين پروژه به يك يا چند پروژه اصلي است
همچنين امكان الحاق مستندات پروژه هم به هر پروژه ميسر است
و از همه مهمتر دقت اين نرمافزار با msp قابل قياس نيست من خودم خطاهاي زيادي را در msp ديده ام
در اين ورژن بر خلاف p3 شما همه اطلاعات يك پروژه را در يك فايل كم حجم ذخيره ميكنيد و از آنجائيكه تحت SQL است اطلاعات شما از امنيت بيشتري برخوردارند
البته ويژگي هاي خيلي مفيد ديگري هم داره كه در اينجا مجال گفتن نيست
موفق باشيد
سلام.
دوستان حق دارن P6 خیلی حرفه ای تر ولی متاسفانه توی ایران MSP کار میشه. و به همین دلیل مهندس عمران هم میاد MSP یاد میگیره و بقول خودشون کنترل پروژه انجام میدن بعدش نتیجش اینه که 10 روز مونده تا زمان تابلوی روز شمار تموم بشه خاموشش میکنن.

رهایی و هجرت

عضو جدید
سلام خدمت همه ی دوستان گرامی.

من یه سوال خیلی مهم دارم /
خواهش میکنم اگه کسی هست کمک کنه چون الان کارم واسه همین سوال مونده .

من میخوام دی تا "دیتا" های که روی پریم اورا 5 کارکردم و درواقع این p5 روی کامپیوتر شخصی ام که ویندوزش
xp هست نصب کردم و حالا میخوام
همیین دیتا هارو روی p6
که روی لب تاب با ویندوز ویستا نصب شده بریزم.
یعنی انتقال دیتا از p5
به p6
اما نمیدونم چطوری /
خواهش میکنم کمکم کنین/

www.salammohajer.blogfa.com

از عشق من به هر سو در شهر گفتگویی است
من عاشق تو هستم این گفتگو ندارد

minerva62

عضو جدید
سلام خدمت همه ی دوستان گرامی.

من یه سوال خیلی مهم دارم /
خواهش میکنم اگه کسی هست کمک کنه چون الان کارم واسه همین سوال مونده .

من میخوام دی تا "دیتا" های که روی پریم اورا 5 کارکردم و درواقع این p5 روی کامپیوتر شخصی ام که ویندوزش
xp هست نصب کردم و حالا میخوام
همیین دیتا هارو روی p6
که روی لب تاب با ویندوز ویستا نصب شده بریزم.
یعنی انتقال دیتا از p5
به p6
ا

من قبلا با اين مورد برخورد كردم اول اومدم از ديتابيس p5 بك آپ گرفتم و

بردم تويp6 ري استور كنم اما ارور داد كه نمي تونه ديتابيس ورژن پايين تر را

باز كنه. بنابراين تنها راهتون Export گرفتن از پروژه هاتون، Layout,Report و

احيانا فرمولهايي است كه توي global change تعريف كرده ايد .:w08:

ramin92003

عضو جدید
می خواستم یک توضیح کاملی در مورد project code و activity code بدین و آیا واقعا لازم هست که تعریف شوند و یا بدون تعریف آنها هم می توان پروژه را در پریماورا کنترل کرد و کاربرد آنها چیست
متشکرم.

AMIR_JAHANGIRI

عضو جدید
رفع اشکال Datebase Configuration در primavera p6

رفع اشکال Datebase Configuration در primavera p6

سلام
امیدوارم با این مطلب مشکل همه با این Datebase Configuration حل بشه :
تنها اشکالی که مه با این قسمت دارن اینه که در Datebase Configuration باید دراین قسمت ها این اطلاعات وارد بشه :
hostname: computername\primavera
database name :pmdb$primavera
که به جای computer name باید نام کامپیوتر خودتون رو که در هنگام نصب ویندوز مشخص کردین قرار بدین و مشکل حل میشه .
اگر مشکلی داشتید لطفا با من تماس بگیرید این ای میل من هستش :

abolfazl roohi

عضو جدید
سلام منم مشکل نصب داشتم.نام date base آن را عوض کنید pmdb$primavera اینو تایپ کن و د ر قسمت host name اسم کامپیوترتو تایپ کن اگه مشکل داشتی بگو

Asan_pctrl

عضو جدید
پرجکت کد و اکتیویتی کد برای دسته بندی پروژه ها و فعالیت ها به کار میروند
فرض کنید شما در یک پروژه دو یا چند پیمانکار دارید برای محاسبه درصد پیشرفت هر پیمانکار میتونید اکتیویتی کد تعریف کند .
در پروژه های کوچک نیازی نیست که حتماً اکتیویتی کد تعریف کنید
یکی از دوستان من در پروژه هاش اصلاً WBS تعریف نمیکنه و فقط اکتیویتی کد تعریف میکنه یک سری اشکالاتی ممکنه اینجوری به وجود بیاد ولی جواب میده.

setarejamalifar

عضو جدید
سلام. من در نصب نرم افزار P6 مشکل دارم. هنگام نصب در نصب SQ مشکل پیدا میکنه و نمیتونه به صورت کامل نصب کنه. نمیدونم مشکل از DVD هست یا از سیستم. هر چند هم دو DVD متفاوت تهیه کردم و هم روی چند سیستم امتحان کردم ولی هنوز این مشکل هست. ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید.

Al Pacino

عضو جدید
سلام. من در نصب نرم افزار P6 مشکل دارم. هنگام نصب در نصب SQ مشکل پیدا میکنه و نمیتونه به صورت کامل نصب کنه. نمیدونم مشکل از DVD هست یا از سیستم. هر چند هم دو DVD متفاوت تهیه کردم و هم روی چند سیستم امتحان کردم ولی هنوز این مشکل هست. ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید.
دقيقا مشكل چيه؟!
يه عكس از Error بگيريد اينجا بذاريد؛شايد كسي بتونه كمك كنن!!!:w16::w16::w16:
نصب پريماورا اونقدرها هم سخت نيستا!

abolfazl

عضو جدید
سلام.
نصب این قسمت از برنامه زمان زیادی می خواهد.
در ورژن5 هم این مساله وجود دارد.
به برنامه اجازه نصب بدهید و آن را کنسل نکنید.
موفق باشید.
abollfazl38202719@gmail.com

minerva62

عضو جدید
می خواستم یک توضیح کاملی در مورد project code و activity code بدین و آیا واقعا لازم هست که تعریف شوند و یا بدون تعریف آنها هم می توان پروژه را در پریماورا کنترل کرد و کاربرد آنها چیست
متشکرم.

حداقل اطلاعات لازم براي تعريف يك پروژه شامل:
نام پروژه
تاریخ شروع و مدت زمان
تعريف فعالیتها
تعريف WBS
تعريف روابط منطقی بین فعالیتها
تعريف تقویم پروژه

و تعريف منابع ، هزينه ها و وزنها در صورت نياز مي باشند
بطور كلي كدها اطلاعاتي تكميلي در جهت گروه بندي و شناخت بهتر و سريعتر پروژه و فعاليتهاي آن مي باشد كه اختصاص دادن آنها اختياري است .
كد هاي فعاليت ويژگي هاي يك فعاليت هستند كه اگر در نرم افزار تعريف نشده باشد شما مي توانيد تعريف كرده و به فعاليت اختصاص دهيد
مانند: فاز كه شامل فاز 1و 2و3 و... باشد
كد پروژه هم ويژگي هاي يك پروژه هست كه اگر در نرم افزار تعريف نشده باشد شما مي توانيد تعريف كرده و به پروژه اختصاص دهيد مانند : نام كارفرما ، مجري ، نوع قرارداد يا حتي مدت و مبلغ قرارداد

آخرین ویرایش:

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
لطفا اگر امکان داره . روش تبدیل تاریخ میلادی به فارسی و تایپ کامل فارسی را در
p6 توضیح دهد

یا تشکر

jalaldavodian

عضو جدید
با سلام.من تازه از روي كتاب شروع به يادگيري پريماورا 6 كردم.الان يك ايرادي كه دارم اينست كه بعد از تعريف eps و اختصاص obs و ايجاد wbs الان كه مي خواهم activities را ايجاد كنم در منوي activities فعاليت ها را پشت سر هم add مي كنم اما زماني كه براي يك لحظه به منوي prject يا wbs مي روم و دوباره به منوي activities بر مي گردم فعاليت هايي را كه در اين منو قبلاً اضافه كرده بودم ناپديد مي شوند.يعني كلاً نمي توانم activities ايجاد كنم. علت چيست؟ لطفاً براي رفع مشكل راهنمايي كنيد.

hamester23

عضو جدید
من ویندوز رو عوض کردم بعد مشکل حل شد. :) نمیدونم احتمالا مشکل از سیستم بوده :surprised:

:gol:

سلام دوست گرامي

من هم موقع نصب پريماورا همين مشكل sql رو دارم.
ممنون ميشم اگه بگين ويندوز جديدي كه نصب كردين چه مشخصاتي داره؟ xp هست يا ويستا؟ 32 بيتي يا 64 بيتي؟ sql رو قبل از نصب پريماورا نصب كردين؟

hamester23

عضو جدید
سلام دوست گرامي

من هم موقع نصب پريماورا همين مشكل sql رو دارم.
ممنون ميشم اگه بگين ويندوز جديدي كه نصب كردين چه مشخصاتي داره؟ xp هست يا ويستا؟ 32 بيتي يا 64 بيتي؟ sql رو قبل از نصب پريماورا نصب كردين؟

مشکل من حل شد... از دوستان هر کسی مشکل داره، بگه تا راهنمائیش کنم.

jmkhah

عضو جدید
از دوستان اگه امکان داره یکنفر روش تایپ فارسی تو (P6 ) بگه

atefeh666

عضو جدید
:w14:من بالاخره موفق شدم نصب کنم.اما فقط یه لحظه صفحه باز میشه.سریع می بنده. چیکار کنم؟

پوینده جوان

عضو جدید
من یه بار پریماورا 6 رو نصب کردم اما عجله کردم و یکی از مراحل نصبش رو اشتباهی رفتم. ولی SQL درست نصب شد. دوباره برای اطمینان خاطر هم SQL و هم پریماورا6 رو remove کردم ولی SQL از داخل پروگرام حذف نشد! دوباره سی دی رو گذاشتم و نصب کردم ولی اس کیو ال درست نصب نشد یعنی اون مرحله که یکی یکی گزینه های اس کیو ال میاد و تیک سبز میخوره اصلا نیومد!
حالا هر چند باری که پرماورا رو نصب میکنم SQL رو آپدیت میکنه و اصلا باز نمیشه! منم فک میکنم که ارورش به خاطر همین باشه. میشه بگین واسه حذف اس کیو ال چه چیزایی رو باید از کنترل پنل remove کنم؟

بالا