سوال و مشکل با نرم افزار Primavera

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام, چه تنظيماتى را بايد انجام تا فعاليت ها با schedule کردن percent complete schedule انها صفر نشود؟
دقیقا یعنی چی ؟ یعنی میخوای بعد از زمانبندی کردن برای فعالیتی که هنوز طبق برنامه موعد شروعش نرسیده پیشرفت برنامه ای بزنی ؟؟ میتونی موقع آپدیت کردن برنامه تعیین کنی کدوم فعالیت ها آپدیت بشن از گزینه selected activities در قسمت update progress استفاده کن

آخرین ویرایش:

rad.manager

عضو جدید
با سلام
تو پریماورا ورژن 6 گزینه save وجود نداره باید برای این کار پروژه موردنظر رو export کنید.

behzad sa

عضو جدید
با سلام
بعد از نصب نرم افزار هنگام بالا آوردن آن (connecting to database) وقتی user, pass رو admin میزنم با ارور زیر مواجه شدم باید چکار کنم؟؟؟؟

?Unable to connect to the database. Would you like to configure the database connection now

آخرین ویرایش:

Mehdi/Gh

عضو جدید
[QUOTE="mehdi_vsgh, post: 0"]عزیز

عزیز

پریماورا autoSave وقتی داده ای وارد کردید اتوماتیک Save میشه، البته تو بعضی از نماها میتونید از undo , redo استفاده کنید، و اگه بخواهید از برنامه کپی بگیرید با Export کنید ( از منوی file )

san82

عضو جدید
با سلام
من میخواهم actual cost در هر data date از فرمول زیر محاسبه شود:
(actual duration) * (budget at completetion / orginal duration)
ولی پارامتر های فوق در global change نیستند چه کار باید انجام داد ؟

Boruziniyat

عضو جدید
با سلام
من میخواهم actual cost در هر data date از فرمول زیر محاسبه شود:
(actual duration) * (budget at completetion / orginal duration)
ولی پارامتر های فوق در global change نیستند چه کار باید انجام داد ؟

سلام،
با توجه به اینکه مجموع هزینه هر فعالیت می تواند ناشی از هزینه منابع متعدد و همچنین هزینه های مستقیم اضافه شده در قسمت Expense باشد، تعیین مقدار actual cost به صورت دستوری منطقی نیست.
پیشنهاد من این است که برای منابع و Expense گزینه Auto Compute Actual را انتخاب کنید تا این کار به صورت سیستمی انجام شود. مسیر انجام محاسبات: Tools/Apply Actuals

Boruziniyat

عضو جدید
با سلام
بعد از نصب نرم افزار هنگام بالا آوردن آن (connecting to database) وقتی user, pass رو admin میزنم با ارور زیر مواجه شدم باید چکار کنم؟؟؟؟

?Unable to connect to the database. Would you like to configure the database connection now

سلام
عوامل زیادی از جمله نوع ویندوز و ویرایش پریماورا در این موضوع دخیل هستند. یک فایل راهنما برایتان ارسال می کنم و امیدوارم مشکل حل شود.

پیوست ها

• Solution to install Primavra P6 in all Windows.pdf
    843.3 کیلوبایت · بازدیدها: 22

Boruziniyat

عضو جدید
با سلام
دوستان چه فرقی بین budget total cost و budget at completion هست؟

سلام
تا جایی که من اطلاع دارم Budget Total Cost مجموع هزینه های تعریف شده از سوی شما برای هر فعالت است شامل منابع و Expenses
ولیکن Budget At Completion بر پایه محاسبات Eraned Value تعیین می شود که میتواند کمتر، مساوی یا بیشتر از هزینه های تعریف شده باشد.

Boruziniyat

عضو جدید
دوستان سلام
آیا می شود پریماورا را روی شبکه نصب کرد و از شهری به شهر دیگر به صورت آنلاین گزارش داد؟

برای اطلاع کامل در این حوزه با شرکت تهران تدبیر طرح جناب آقای مهندس کمال الدین احدی تماس بگیرید.

Boruziniyat

عضو جدید
سلام, چه تنظيماتى را بايد انجام تا فعاليت ها با schedule کردن percent complete schedule انها صفر نشود؟

اگر مشکلتون رو درست مت.جه شده باشم: 1) تخصیص هزینه به فعالیتها ولو مجازی 2) تعریف و تخصیص برنامه مبنا به پروژه

san82

عضو جدید
سلام
تا جایی که من اطلاع دارم Budget Total Cost مجموع هزینه های تعریف شده از سوی شما برای هر فعالت است شامل منابع و Expenses
ولیکن Budget At Completion بر پایه محاسبات Eraned Value تعیین می شود که میتواند کمتر، مساوی یا بیشتر از هزینه های تعریف شده باشد.
دومی که فرمودین فکر کنم at completion هست!

san82

عضو جدید
آقا من دچار یه مشکل شدم
چرا بعضی پروژه هام رو تو پریماورا درصد تکمیل برنامه ریزی و واقعی wbs ها رو 0% میزنه و از روی فعالیت ها حساب نمیکنه؟

soheilstar7

عضو جدید
دوست عزیز نرم افزار پریماورا یک نرم افزار مبتنی بر پایگاه داده مانند oracleمی باشد و نیازی به سیو کردن نیست به طور خودکار این کار صورت می گیرد

san82

عضو جدید
آقا من دچار یه مشکل شدم
چرا بعضی پروژه هام رو تو پریماورا درصد تکمیل برنامه ریزی و واقعی wbs ها رو 0% میزنه و از روی فعالیت ها حساب نمیکنه؟

خودم فهمیدم، تو پریماورا باید منبع حتما تخصیص بدی تا حساب کنه ولی تو ام اس پی لازم نیست.

omid9611

عضو جدید
سلام
من وقتی میخوام توی یک پروژه یه تعداد فعالیت تو بخش Activitesاضافه کنم به این شکل نمایش داده میشه
p6.1.jpg
ومن نمیتونم در ذیل فعالیتهای اصلی بخش projectتحویل شدنیهام رو تعریف کنم ودر واقع من میخوام به این صورت نمایش داده بشه
p6.2.jpg
ممنون میشم که راهنمایی بفرمائید

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
سلام خسته نباشید
من پریماورا رو نصب کردم ولی نمی تونم کانکت شم با sql نمیدونم یوزر نیم سرور رو درست وارد کردم یا نه ؟!!! چیکار کنم تا کانکت بشه ؟؟؟

بالا