سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
ویندوز7. و برنامه ask toolbar رو سیستمم نصب نیست. چطور میتونم مشکله رو رفع کنم. ممنون

شاید بتونید برنامه های که این کار رو می کنه تشخیص بدیدالبته بهتره از یک نفر که در این زمینه مهارت داره کمک بگیرید(حضوری)
می تونید توی خط فرمان دستور msconfig رو بنویسید و از بین برنامه هایی که موقع شروع اجرا می شن اونهایی که مشکوک هستن رو انتخاب کرده و تیک اونها رو بردارید
اگر امکانش هم بود به جای ویروسیاب فعلی از یکی از ویروسیابهای Kaspersky,Symantec Endpoint Security , Bit Defender استفاده کنید....برای دانلود هر کدوم می تونید به یکی از سایتهای www.soft98.ir , vatandownload.com, softgozar.com مراجعه کنید یا توی گوگل جستجو کنید

salar-fa

عضو جدید
با سلام
دوستان ممکنه طریقه نصب ویندوز 8 روی لب تاپی که ویندوز 7 داره راهنمایین کنید با سپاس.

فرستاده شده از GT-I9082Lِ من با Tapatalk

SHRP

کاربر ممتاز
با سلام
دوستان ممکنه طریقه نصب ویندوز 8 روی لب تاپی که ویندوز 7 داره راهنمایین کنید با سپاس.

فرستاده شده از GT-I9082Lِ من با Tapatalk
دو روش نصب برای ویندوز 8 وجود دارد.روش اول: کامپیوتر خود را با DVD ویندوز 8 بوت کرده و آن را نصب کنید. و یا از داخل محیط ویندوز، با استفاده از گزینه Custom و سپس Clean Install ویندوز را به صورت مجزا نصب نمایید.روش دوم: اگر ویندوز 7 داشته باشید، میتوانید با استفاده از گزینه Upgrade در هنگام نصب، ویندوز خود را از 7 به 8 ارتقا دهید بدون اینکه مشکلی برای برنامه های نصب شده ویندوز قبلی ایجاد شود.در صورتی که ویندوز خود را به روش دوم یعنی Upgrade نصب کرده باشید، ویندوز قبلی شما به ویندوز 8 ارتقا پیدا می‌کند. اما بعد از پایان مراحل نصب، بخشی از فایل‌های اضافی ویندوز قبلی همچنان بر روی هارد دیسک باقی می‌ماند و حجم قابل توجهی را نیز اشغال می‌کند.با استفاده از روش زیر میتوانید این فایل‌ های اضافی را حذف کنید:

- کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود.
- در پنجره‌ Run عبارت cleanmgr را وارد کرده و Enter بزنید.
- در پنجره‌ باز شده، درایوی که ویندوز 8 در آن نصب شده است را انتخاب نموده و OK کنید.
- در پنجره‌ بعدی بر روی دکمه‌ Clean Up System Files کلیک کنید.
- در مرحله‌ بعد گزینه‌ Previous Windows installation را انتخاب نموده و بر روی دکمه‌ OK کلیک کنید تا فایل‌ های اضافی به جا مانده از ویندوز قبلی پاک شوند.
نقل شده از سایت www.sarzamindownload.com
این هم یک لینک دیگه
http://www.zoomit.ir/howto/computer/7422-بروزرسانی-ویندوز-81

ranalean

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

میخواستم بپرسم که:

1:آیا با تعویض ویندوز (نصب ویندوز جدید) آدرس سایت هایی که bookmark شدن هم حذف میشه یا باقی می مونه؟

2:طریقه نصب ویندوز ویستا روی لپ تاپ که در حال حاضر هم همین ویندوز رو داره چطورییه؟ مراحلش زیاد و سخته یا آسونه؟

خیلی ممنون

ava_16

عضو جدید
سلام دوستان ... یه سوال دارم اگه ممکنه راهنماییم کنید: یه dvd با 4.30 gig رو لب تاپم باز نمیکنه چرا؟؟ چیکار کنم که بتونم محتویاتشو ببینم خیلی ضروریه واسم

ava_16

عضو جدید
شبکه

شبکه

یه سوال دیگه اینکه چطور میتونم لب تاپو با کامپیوتر خونه شبکه کنم؟ ؟ ممنون

wolf.man

عضو جدید
سلام.
صفحات مربوط به گوگل(جی میل و گوگل یلاس و ..) لود نمیشن. مشکل از کجاست؟و چطوری مینونم رفعش کنم؟

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کار راحتیه . شما یه کابل شبکه میخای و یه سری تنظیمات که با یه سرچ آموزش تصویریش رو میتونی پیدا کنی
سلام.
صفحات مربوط به گوگل(جی میل و گوگل یلاس و ..) لود نمیشن. مشکل از کجاست؟و چطوری مینونم رفعش کنم؟

به نظرم اط خود مخابراته .

SHRP

کاربر ممتاز
سلام

میخواستم بپرسم که:

1:آیا با تعویض ویندوز (نصب ویندوز جدید) آدرس سایت هایی که bookmark شدن هم حذف میشه یا باقی می مونه؟

2:طریقه نصب ویندوز ویستا روی لپ تاپ که در حال حاضر هم همین ویندوز رو داره چطورییه؟ مراحلش زیاد و سخته یا آسونه؟

خیلی ممنون
سوال اول ...خیر... تمام آدرس های بو ک مارک از بین خواهند رفت ولی شما می تونید از اونها یک نسخه پشتیبان بگیرید ...
برای گرفتن نسخه شتیبان از اینترنت اکسپلورر کافیه فولدر favorite رو توی فلش خودتون کپی کنید که جاوی آدرس سایتها است...
توی مرورگرهای دیگه هم ابزارهای مناسبی برای Export دارن
نصب ویندوز ویستا هم شباهت زیادی به نصب ویندوز 7 داره ولی پیشنهاد می کنم به جای ویندوز ویستا از نسخه های جدیدتر مثل 8.1 استفاده کنید

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان ... یه سوال دارم اگه ممکنه راهنماییم کنید: یه dvd با 4.30 gig رو لب تاپم باز نمیکنه چرا؟؟ چیکار کنم که بتونم محتویاتشو ببینم خیلی ضروریه واسم
آیا روی سیستمهای دیگه باز می شه؟
شاید سرعت رایت اون دی وی دی بیشتر از سرعتی است که سیستم شما قابلیت خواندن اونو داره... الان سرعت رایت 24x داریم در صورتی که دستگاه های قدیمی فقط تا 16 رو ساپورت می کنن
بهتره توی یک سیستم دیگه از اطلاعات دی وی دی کپی بگیرید یا یک نسخه IMage از اون تهیه کرده و به لپ تاپ منتقل کنید

SHRP

کاربر ممتاز
اگر توی خونه مودم adsl یا هاب دارید کار ساده است
کافیه هر دو سیستم رو به اون وصل کنید(اگر قابلیت بی سیم داشته باشه می تونید بدون سیم هم اینکار رو بکنید در صورتی که هر دو از این قابلییت استفاده کنن) و معمولا خود مودم کار اختصاص آی پی رو انجام می ده و اگر هاب باشه می تونید یک آی پی دلخواه در یک کلاس رو در نظر بگیرید مثلا 192.168.0.1 برای اولی و 192.168.0.2 برای دومی
اگر تنظیمات برای اتصال هر دو همزمان با اینترنت می خواید بد نیست آی پی در محدوده این مثال باشه:
192.168.1.2
subnet:255.255.255.0
gateway: 192.168.1.1
dns1:192.168.1.1
or 217.218.155.155
اگر سوالی بود در خدمتم

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز میتونید در نوشتن یه برنامه به من کمک کنید؟
شما شروع کنید و هر جا به مشکل برخورد کردید متن خطا و کد خودتون رو اینجا بذارید تا بچه ها راهنمایی کنن

SHRP

کاربر ممتاز
سلام.
چک کنید آیا ساعت و تاریخ کامپیوتر شما دقیق است یا نه...اگر مشکلی نداره همونطور که دوستمون گفت احتمال زیاد مشکل از ارائه دهنده است

zahra206

عضو جدید
سلام
کامپیوتر من رم یک گیگ داره که 2تا512هستند
وقتی هر دو تا هستند می گه 512 قابل استفاده و512ان غیر قابل استفاده است
وقتی یکی را می زنم میگه 256تای اون قابل استفاده و256تای دیگه غیر قابل استفاده است!!؟
ممنون می شم راهنمایی کنید

sami151394

عضو جدید
سلام
وقتی یکی را می زنم میگه 256تای اون قابل استفاده و256تای دیگه غیر قابل استفاده است!!؟

رم ها رو یکی یکی تست کنید. ببینید چی رو میشناسه. شاید یکی از رم هاتون رو نمیشناسه شایدم slot روی مادربردتون مشکل داره جای رم ها رو عوض کنید
موفق باشید

mzibast

عضو جدید
سلام

میخواستم بپرسم که:

خیلی ممنون

سلام دوست عزیز
به دلیل اینکه مرورگر در درایو C نصب می شود و درهنگام تعویض ویندوز این درایو فرمت می شود اطلاعات درون آن هم پاک می شوند بنابراین سایت هایی که bookmark شدن هم حذف می شود.

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
این پیام هایی که گفتید توی کجا اعلام می شه؟ توی بایوس یا اول که بوت می شه یا سیستم عامل ؟
آیا فقط دوتا شکاف برای گذاشتن رم داره یا 4 تایی است؟
تنظیمات بایوس رو به حالت پیش فرض برگردوندید؟
من تا حالا ندیدم که یه سیتم نصف مقدار رم رو اعلام کنه.... آیا برای هر دوتا 512 این مورد هست یا فقط یکی؟
اگر توضیح دقیق بدید می تونم راهنمایی کنم

zahra206

عضو جدید
این پیام هایی که گفتید توی کجا اعلام می شه؟ توی بایوس یا اول که بوت می شه یا سیستم عامل ؟
آیا فقط دوتا شکاف برای گذاشتن رم داره یا 4 تایی است؟
تنظیمات بایوس رو به حالت پیش فرض برگردوندید؟
من تا حالا ندیدم که یه سیتم نصف مقدار رم رو اعلام کنه.... آیا برای هر دوتا 512 این مورد هست یا فقط یکی؟
اگر توضیح دقیق بدید می تونم راهنمایی کنم

همه این کارها رو کردم
مشکل از رم
در پروپرتیس my computer می بینم وهمچنین وضعیت رمم می زنه 98درصد در حال استفاده
رم ها رو یکی هم تست کردم دوباره همین نصف نصف 256 میشه
شکاف مادر برد 4تایی
رو دو تا کامپیوتر تست کردم مشکل از رم
نمیشه یه جوری حل کنم؟

matak49

عضو جدید
اینترنت

اینترنت

سلام دوستانمن ی مشکل دارم با اینترنتم! البته بهتر بگم با لب تابم!!مشکلم اینه که بدون پروکسی هیچ سایتیو نمیتونم باز کنم، پیغام میده در دسرس نیس، البته ی مدت قبل اگه جستجو میکردم پیدا میکرد ولی برای باز کردن سایت پیغام میداد که سایت در دسرس نیس ولی الان برای گوگل هم میگه در دسرس نیس!!تو تنظیمات هم رفتم ، گزینه ای که برای پروکسی داره هم غیر فعاله

zahra206

عضو جدید
سلام دوستانمن ی مشکل دارم با اینترنتم! البته بهتر بگم با لب تابم!!مشکلم اینه که بدون پروکسی هیچ سایتیو نمیتونم باز کنم، پیغام میده در دسرس نیس، البته ی مدت قبل اگه جستجو میکردم پیدا میکرد ولی برای باز کردن سایت پیغام میداد که سایت در دسرس نیس ولی الان برای گوگل هم میگه در دسرس نیس!!تو تنظیمات هم رفتم ، گزینه ای که برای پروکسی داره هم غیر فعاله

تو موزیلا این مشکل به وجود نمیاد چون پروکسیش تو خودش تعریف میشه
تو اینترنت اکسپلوره وکروم این وضعیت پیش میاد
یک بار اکسپلوره رو ریست کن
تو قسمت advance -internet option

matak49

عضو جدید
تو موزیلا این مشکل به وجود نمیاد چون پروکسیش تو خودش تعریف میشه
تو اینترنت اکسپلوره وکروم این وضعیت پیش میاد
یک بار اکسپلوره رو ریست کن
تو قسمت advance -internet option
خب اینی که گفتید برای اکسپلوره!
من از کروم استفاده میکنم!!

Asghar_

عضو جدید
سلام.متلب 2012 رو نصب ردم فونتش خیلی کوچیکه.تابع رو که مینویسم ریز هست!!
لطف کنین راهنمایی کنین
باتشکر

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان لپ تابم وسط کار ریست میکنه بعد اون صفحه بالا میخواد بیا شکلهای عجیب میزاره تازه به سختی بالا می یاد
پیغام خود دستگاه زدهblue screen همچین چیزی خیلی زودم داغ میشه:(:cry:
چی کار کنم؟

SHRP

کاربر ممتاز
همه این کارها رو کردم
مشکل از رم
در پروپرتیس my computer می بینم وهمچنین وضعیت رمم می زنه 98درصد در حال استفاده
رم ها رو یکی هم تست کردم دوباره همین نصف نصف 256 میشه
شکاف مادر برد 4تایی
رو دو تا کامپیوتر تست کردم مشکل از رم
نمیشه یه جوری حل کنم؟
اگه مشكل از رم است كه ديگه چيزي نمي مونه حل كنيد
راستي نكنه رم ها 512 نيستن 256 هستن؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان لپ تابم وسط کار ریست میکنه بعد اون صفحه بالا میخواد بیا شکلهای عجیب میزاره تازه به سختی بالا می یاد
پیغام خود دستگاه زدهblue screen همچین چیزی خیلی زودم داغ میشه:(:cry:
چی کار کنم؟
اين توضيحاتي كه شما گفتيد نشون مي ده يكي از قطعات كارت گرافيك يا سي پي يو به خاطر گرماي زياد باعث ريست شده...بهتره چك كنيد آيا تمام فن ها بدرستي كار مي كنن يا نه
اگر اون نباشه احتمال داره اتصالي بين قطعات وجود داشته باشه كه باعث گرما شده...
اگر لپ تاپ شما گارانتي داره حتما اونو ببريد مركز چك كنه
حتي در صورتي هم كه نداره به نمايندگي اي مجاز نشون بديد

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اين توضيحاتي كه شما گفتيد نشون مي ده يكي از قطعات كارت گرافيك يا سي پي يو به خاطر گرماي زياد باعث ريست شده...بهتره چك كنيد آيا تمام فن ها بدرستي كار مي كنن يا نه
اگر اون نباشه احتمال داره اتصالي بين قطعات وجود داشته باشه كه باعث گرما شده...
اگر لپ تاپ شما گارانتي داره حتما اونو ببريد مركز چك كنه
حتي در صورتي هم كه نداره به نمايندگي اي مجاز نشون بديد
ممنون از راهنمایی شما ...

SHRP

کاربر ممتاز

SHRP

کاربر ممتاز
خب اینی که گفتید برای اکسپلوره!
من از کروم استفاده میکنم!!

همانطور كه دوستان گفتن مشكل از برنامه پراكسي شما است و ممكنه تنظيمات رو نتوني به اون سادگي كه انتظار مي ره برگردوني...اگر مي خواي راحت به نتيجه برسي بهترين راه اينه كه يكبار كروم رو حذف و دوباره نصب كني...اگر بBookmark داري بهتره قبل از اينكار اونها رو Export كني تا بعد در نسخه جدي دوباره mport كني

بالا