سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه نرم افزارخوب میخوام که فایل pdf به word تبدیل کنه اما جملات بهم نریزه.چنتارو امتحان کردم نشد.شما چی پیشنهاد میدید؟

Abby Fine Reader دقیقاً فایل PDF یا عکس رو به همان صورتی که هست به Word تبدیل می‌کنه، با حفظ جدول‌ها، پانویس‌ها، نماها و کلاً همه‌ی فرمت‌ها.

اگر متن شما به زبان فارسی است تقریباً غیر ممکن هست ( نرم افزارهای گران قیمتی وجود دارد که این کار را انجام می دهند ) ولی اگر به زبان لاتین است می توانید از نرم افزار ocr استفاده کنید

OCR اسم نرم‌افزار نیست.

mzibast

عضو جدید
توضیحات بیشتر

توضیحات بیشتر

Abby Fine Reader دقیقاً فایل PDF یا عکس رو به همان صورتی که هست به Word تبدیل می‌کنه، با حفظ جدول‌ها، پانویس‌ها، نماها و کلاً همه‌ی فرمت‌ها.

OCR اسم نرم‌افزار نیست.

دوست عزیز منظورم از OCR این است که از برنامه ای استفاده شود که مجهز به OCR باشد.
OCR : تکنولوژی OCR قادر است تا متن مندرج در صفحات یک کتاب را تبدیل به یک متن الکترونیکی کند. در واقع نرم افزارهایی که از تکنولوژی OCR پشتیبانی می کنند مجهز به یک نوع هوش مصنوعی بسیار قدرتمند هستند که میتوانند برخی از کارهای انسان را انجام دهند به عبارت دیگر اینگونه نرم افزارها به افراد این امکان را می دهند تا یک متن طولانی را از روی کتاب یا هر متن دیگری که بر روی صفحات کاغذ درج شده است را بدون تایپ دستی، تبدیل به یک متن الکترونیکی و قابل اجرا در کامپیوتر کنند

نرم افزار پیشنهادی من دانلود آخرین نسخه
readiris می باشد فکر کنم الان هم نسخه 12 یا بیشتر آن در بازار موجود باشد .

nassi

عضو جدید
سلام دوستان
با گوگل ایمیج وقتی سرچ میکنم و فرضا یکیشو تو ص جدید باز میکنم هیچی نشون نمیده و اون نوشته ای که ویو پیج و ویو ایمج به صورت سایز اصلی رو هم نشون نمیده(به صورت عکس زیر)
و مجبورم از اکسپلورر سرچ کنم:|
راهی پیشنهاد میدید که درست شه

Capture.jpg

• Like
واکنش ها: mpb

mzibast

عضو جدید
مرورگر را پاک کن و مجددا آن را نصب کن شاید برطرف شد
یا از مرورگر Google Chrome استفاده کن

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز منظورم از OCR این است که از برنامه ای استفاده شود که مجهز به OCR باشد.
OCR : تکنولوژی OCR قادر است تا متن مندرج در صفحات یک کتاب را تبدیل به یک متن الکترونیکی کند. در واقع نرم افزارهایی که از تکنولوژی OCR پشتیبانی می کنند مجهز به یک نوع هوش مصنوعی بسیار قدرتمند هستند که میتوانند برخی از کارهای انسان را انجام دهند به عبارت دیگر اینگونه نرم افزارها به افراد این امکان را می دهند تا یک متن طولانی را از روی کتاب یا هر متن دیگری که بر روی صفحات کاغذ درج شده است را بدون تایپ دستی، تبدیل به یک متن الکترونیکی و قابل اجرا در کامپیوتر کنند

نرم افزار پیشنهادی من دانلود آخرین نسخه
readiris می باشد فکر کنم الان هم نسخه 12 یا بیشتر آن در بازار موجود باشد .

من میدونم OCR چی هست ولی وقتی کسی میپرسه چنین نرم‌افزاری میخواد، یعنی از مفهوم OCR و غیره اطلاعی نداره (که اگه داشت اینجا سؤال نمی‌کرد) و گفتن ِ این که از نرم‌افزار OCR استفاده کن، مثل فرستادن به دنبال سوزن در انبار کاه هست.

من هم Readiris دارم (ورژن 14 pro)، هم PDF Transformer و هم Fine Reader.
Readiris از دو تای دیگه ضعیف‌تره و تنها خوبی‌ای که می‌تونه داشته باشه پشتیبانی (بسیار ضعیف) از زبان فارسی هست، به ویژه در نسخه‌ی 14 که کمی بهتر شده. فقط فونت‌های مشترک (مثل Times و Arial) رو مینونه تشخیص بده و البته برای فارسی خروجی Text میده، نه Doc.
PDF Transformer عکس‌ها و PDF های با کیفیت متوسط به بالا رو میتونه خوب تبدیل کنه و خروجی Doc بده ولی بعضاً فرمت رو به هم میریزه.
Abby Fine Reader در 90% موارد همون فایل ورودی رو دقیقاً به همان صورتی که هست به Doc تبدیل میکنه، مخصوصاً اگه فایل ورودی PDF استاندارد باشه.

از بین بقیه‌ی نرم‌افزارها تعریف Omnipage Professional رو زیاد شنیدم ولی هنوز تست نکردم.

reza00000098

عضو جدید
سلام.من دنبال یه آموزش جامع واسه راه اندازی هاستینگ دارم چون میخوام نمایندگیشو بگیرم میدونم تو گوگل پیدا میشه ولی چون هیچ اطلاعاتی ندارم هرسایتی رفتم نمیدونستم اموزشش کامل یا نه لطفا فقط کسایی که اطلاعات کامل دارند جواب بدهند.با تشکر

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
در حال نوشتن پایان نامه هستم و میخوام دوتا رفرنس آخری را وارد کنم اما میبینم که برخلاف بقیه درست وارد نمیشن. مثلا هایپرلینک نداره و به جا پرانتز با آکولاد میاد. به نظرتون مشکلش چطوری رفع میشه؟ اندنت من تا سه هفته دیگه لایسنس داره و ورژنشم x7 هس.
عکس نمونه غلطشا اتچ کردمhttp://upload7.ir/imgs/2014-05/76087512206296544506.jpg

mzibast

عضو جدید
سلام
در حال نوشتن پایان نامه هستم و میخوام دوتا رفرنس آخری را وارد کنم اما میبینم که برخلاف بقیه درست وارد نمیشن. مثلا هایپرلینک نداره و به جا پرانتز با آکولاد میاد. به نظرتون مشکلش چطوری رفع میشه؟ اندنت من تا سه هفته دیگه لایسنس داره و ورژنشم x7 هس.
عکس نمونه غلطشا اتچ کردمhttp://upload7.ir/imgs/2014-05/76087512206296544506.jpg

یه راه ساده این است که از رفرنس های قبلی در متن Copyبگیری و در قسمت مورد نظر خودتان Paste کنید و بعد آن را اصلاح کنید

mohandeseit

کاربر ممتاز
یه راه ساده این است که از رفرنس های قبلی در متن Copyبگیری و در قسمت مورد نظر خودتان Paste کنید و بعد آن را اصلاح کنید
ممنون،از لحاظ هایپرلینک داشتن مورد نداره؟

mohandeseit

کاربر ممتاز
هایپر لینک هم باید اصلاح بشه تا هایپرلینک جدید را بشناسد درغیر اینصورت همان اطلاعات رفرنس قبلی به عنوان داده اولیه درنظر گرفته می شود.
وقتی میخوایم به رفرنس قبلی باز رفرنس بدیم این روش اکی هس تست کردم ولی وقتی که میخوایم رفرنس جدیدی بذاریم که باید تو بیبلیوگرافی هم درج بشه....چطوری میشه؟
طریق اصلاح هایپرلینک چطوریه؟باید تو استایلی چیزی برم؟

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام :gol:

یک سیستم هست که ویندوز xp روش نصب بوده، مدتی هست که ویندوز بالا نمیاد و بعد از نمایش منوی انتخاب نوع بارگذاری سیستم عامل (Normal ، Safe mode و ... ) در مرحله check disk ریست میشه و این روال تکرار میشه ...

ضمناً وارد مرحله تنظیمات setup نمیشه ... و سی دی های نصب سیستم عامل هم بوت نمی شه ..

آیا میتونه دلیلی غیر از خرابی هارد داشته باشه؟ و راه حل اصلاحش چیه؟

:gol:

rel!ance

کاربر فعال
سلام
من تازگی دارم برنامه نویسی تمرین میکنم.
ویژوال استودیو 2008 نصب کردم و چند کد برنامه توی اون نوشتم ولی موقعی که اف 5 میزنم برای اجرا این ارور رو میده:
the system cannot find the path specified

مسیرش را هم عوض کردم و توی یک درایو دیگه ذخیره کردم ولی باز اجرا نشد و همین ارور رو میده.
بعضی برنامه هام هم اصلا فایل اگزه نمیسازه.
ولی چه اونهایی که اگزه داره چه اونهایی که نداره همش ارور بالارو میده.
برنامه را به زبان سی نوشتم و ویندوزم سون هست.
لطفا کمکم کنین.
ممنون

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

یک سیستم هست که ویندوز xp روش نصب بوده، مدتی هست که ویندوز بالا نمیاد و بعد از نمایش منوی انتخاب نوع بارگذاری سیستم عامل (Normal ، Safe mode و ... ) در مرحله check disk ریست میشه و این روال تکرار میشه ...

ضمناً وارد مرحله تنظیمات setup نمیشه ... و سی دی های نصب سیستم عامل هم بوت نمی شه ..

سلام همكار
ربطي به هارد نداره چون ميگي بوت هم نميشه. احتمال زياد مشكل از بايوست هست.
با F12 امتحان كردي ببيني بوت منو مياد يا نه؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
دوست عزیز یه بار برنامه ویژول استودیو رو به جالت Run as administrator اجرا کن ببین مشکل حل می شه یا نه....
خبرش رو بهم بده اگر خطای دیگه بود اینجا بنویس لطفا

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
من تازگی دارم برنامه نویسی تمرین میکنم.
ویژوال استودیو 2008 نصب کردم و چند کد برنامه توی اون نوشتم ولی موقعی که اف 5 میزنم برای اجرا این ارور رو میده:
the system cannot find the path specified

مسیرش را هم عوض کردم و توی یک درایو دیگه ذخیره کردم ولی باز اجرا نشد و همین ارور رو میده.
بعضی برنامه هام هم اصلا فایل اگزه نمیسازه.
ولی چه اونهایی که اگزه داره چه اونهایی که نداره همش ارور بالارو میده.
برنامه را به زبان سی نوشتم و ویندوزم سون هست.
لطفا کمکم کنین.
ممنون
دوست عزیز یه بار برنامه ویژول استودیو رو به جالت Run as administrator اجرا کن ببین مشکل حل می شه یا نه....

SHRP

کاربر ممتاز
سلام همكار
دقیقا... راستی توی بعضی سیستمها به جای f12 ممکنه f8 هم اینکار رو انجام بده و توی سیستمهای asus قدیمی دوباره زدن ESC موقع بوت منو رو نمایش می ده...
در ضمن اگر سیستم لپ تاپ است برای ورود به بایوس از دکمه F2 استفاده کنید

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام همكار
مرسی همکاری :gol:

دقیقا... راستی توی بعضی سیستمها به جای f12 ممکنه f8 هم اینکار رو انجام بده و توی سیستمهای asus قدیمی دوباره زدن ESC موقع بوت منو رو نمایش می ده...
در ضمن اگر سیستم لپ تاپ است برای ورود به بایوس از دکمه F2 استفاده کنید
متشکرم :gol:

ببینید، سیستم خونگی هست و کمی هم قدیمی...با f12 و f8 هم بوت نمیشه ...
الان سیستم دم دستم نیست(سیستم خودم نیست)، ولی در اولین فرصت f2 و دوبار زدن ESC رو امتحان خواهم کرد، ولی اگر بازم درست نشد راه حل چیه؟

مشکل حتما از بایوس ه؟ به صرفه ترین راه اصلاح این مشکل چیه؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز

اول کیبورد رو چک کنیدببینید آیا چراغهاش روشن میشن ؟ ممکنه تمام این اشکالها از کیبوردتون باشه ! بعد از اون معمولا تو safemode باید سیستم بالا بیاد . این جور اشکالها معمولا بعد از نصب یک درایور و یا یک نرم افزار جدید بوجود میان در اثر کانفلیکت آدرسها و یا عدم تطبیق درایور نصب شده با سخت افزار. اگر سیستم تو Safe mode بالا بیاد میتونه این قضیه رو تایید کنه .در حالت Safe mode از قسمت System restor آخرین restor point یا قبل ترش رو فعال کنید تا کامپیوترتون به زمان قبل از نصب اون نرم افزار یا درایور برگرده.

baharsalehi

عضو جدید
سلام:(

میخام یه فایل pdf رو به word تبدیل کنم
چکار باید کنم؟
لطفا کمک کنید
باتشکر.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:(

میخام یه فایل pdf رو به word تبدیل کنم
چکار باید کنم؟
لطفا کمک کنید
باتشکر.

انگلیسی؟ Abby Fine Reader یا Omnipage رو دانلود کن. حجمشون حدود 300 مگ هست. اگه کارت عجله‌ای هست هم لینکش رو اینجا بذار برات انجام بدم

SHRP

کاربر ممتاز
سلام

مرسی همکاری :gol:

ببینید، سیستم خونگی هست و کمی هم قدیمی...با f12 و f8 هم بوت نمیشه ...
الان سیستم دم دستم نیست(سیستم خودم نیست)، ولی در اولین فرصت f2 و دوبار زدن ESC رو امتحان خواهم کرد، ولی اگر بازم درست نشد راه حل چیه؟

مشکل حتما از بایوس ه؟ به صرفه ترین راه اصلاح این مشکل چیه؟
اگر سیستم خانگی است حتما باید توی پیغامها نمایش بده...99% با Delete وارد می شن مگر اینکه صفحه کلید شما یو اس بی باشه و مادربرد واقعا قدیمی باشه و ساپورت کامل نکنه.... وگرنه به راحتی کار می کنه....
بهترین راه کمک گرفتن از دوستانی است که می تونن حضورا سیستم شما رو ببینن

baharsalehi

عضو جدید
انگلیسی؟ Abby Fine Reader یا Omnipage رو دانلود کن. حجمشون حدود 300 مگ هست. اگه کارت عجله‌ای هست هم لینکش رو اینجا بذار برات انجام بدم

بلد نیستم اینجا آپلود کنم
اگه ایمیلی بدید که براتون بفرستم راحتتره
تشکر از پاسخگویی

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول کیبورد رو چک کنیدببینید آیا چراغهاش روشن میشن ؟ ممکنه تمام این اشکالها از کیبوردتون باشه ! بعد از اون معمولا تو safemode باید سیستم بالا بیاد . این جور اشکالها معمولا بعد از نصب یک درایور و یا یک نرم افزار جدید بوجود میان در اثر کانفلیکت آدرسها و یا عدم تطبیق درایور نصب شده با سخت افزار. اگر سیستم تو Safe mode بالا بیاد میتونه این قضیه رو تایید کنه .در حالت Safe mode از قسمت System restor آخرین restor point یا قبل ترش رو فعال کنید تا کامپیوترتون به زمان قبل از نصب اون نرم افزار یا درایور برگرده.
-کیبوردش سری قبل روشن می شد، ولی امروز من چند تا کیبورد (هم USB و هم معمولی) رو روش امتحان کردم (تا بتونم کلید های دیگه برای وارد شدن به تنظیمات بایوس رو امتحان کنم) که مطمئن بودم سالم هستن، هیچ کدوم روشن نشد!
البته یکیش یک لحظه روشن شد و بعد دیگه نه ...

- سری قبل که کیبورد فعال میشد امتحان کردم safe mode هم اصلاً بالا نمیومد (اونم بعد از انتخاب ریست میشد) ..

اگر سیستم خانگی است حتما باید توی پیغامها نمایش بده...99% با Delete وارد می شن مگر اینکه صفحه کلید شما یو اس بی باشه و مادربرد واقعا قدیمی باشه و ساپورت کامل نکنه.... وگرنه به راحتی کار می کنه....
بهترین راه کمک گرفتن از دوستانی است که می تونن حضورا سیستم شما رو ببینن

ممنون :gol:
دقت کردم به این موضوع، نمایش نمیده ... :|

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
-کیبوردش سری قبل روشن می شد، ولی امروز من چند تا کیبورد (هم USB و هم معمولی) رو روش امتحان کردم (تا بتونم کلید های دیگه برای وارد شدن به تنظیمات بایوس رو امتحان کنم) که مطمئن بودم سالم هستن، هیچ کدوم روشن نشد!

- سری قبل که کیبورد فعال میشد امتحان کردم safe mode هم اصلاً بالا نمیومد (اونم بعد از انتخاب ریست میشد) ..

اگه امکانش هست هارد رو خارج کنید و با نصب اون روی کامپیوتر دیگه درایوی که سیستم روش نصب شده رو Scandisk کنید احتمال اینکه cluster ها کمی بهم خورده باشند هست که براحتی ترمیم میشه و در بدترین حالت Bad Sector

SHRP

کاربر ممتاز

اصلی ترین قطعات ورودی که که اولویت در شناخته شدن دارد کیبورد است. حالا مشکل از کجاست که اونو نمی شناسه! خدا می دونه
آخه اگر کیبورد یو اس بی رو هم امتحان نکرده بودید می گفتم شاید پورتهای پی اس2 خراب شده باشه
بهتره برای اطمینان بیشتر سیستم رو خاموش کنیدو در صورت امکان باتری بایوس رو از روی برد بردارید و بعد از چند ثانیه دوباره سرجاش بذارید یا اینکه در صورتی که قابلیت ریست کردن بایوس رو با روشی دیگه داره از اون روش استفاده کنید...
بعد کیبورد خودش رو وصل کنید(بهتره جای پورت ماوس و کیبورد رو هم عوض کنید اگر نشد) و روشن کنید
معمولا پیغام پیدا نشدن تنظیمات می ده و منتظر می مونه برای انتخاب رفتن به بایوس یا گزینه پیش فرض...اونوقت دیگه باید بتونید وارد بایوس بشید و تنظیمات مورد نظر رو اعمال کنید

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام چرا یه فلش تو یه سیستم باز نمیشه اما تو سیستم های دیگه باز میشه ؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام چرا یه فلش تو یه سیستم باز نمیشه اما تو سیستم های دیگه باز میشه ؟
اگر توی سیستمی باز نشد بد نیست مورد زیر رو امتحان کنید
وارد قسمت Device manager شده و فلش رو وصل کنید و ببینید آیا به راحتی شناسایی می شه یا نه...اگر مشکل باقی بود روی آیکون اون توی Device Manager کلیک راست کنید و گزینه Uninstall Drivers رو کلیک کنید و بعد سیستم رو دوباره راه اندازی کنید و دوباره امتحان کنید
بعضی وقتها هم مشکل به خاطر تشابه اسم درایو است و بهتره روی My computer :لیک راست کنید و قسمت Manage... رو انتخاب کنیدو در سمت چپ ساختار درختی وارد قسمت Disk Managament شده و بعد ر صورتی که فلش شناخته شده روی اون کلیک راست کرده و گزینه CHange Drive letter and Paths رو انتخاب کرده و یک نام مثلا t: رو به اون اختصاص بدهید.
این موارد در صورتی است که پورتهای یو اس بی شما سالم باشند در صورتی که با تغییر ویندوز رفع نشد احتمال زیاد مشکل سخت افزاری است

rel!ance

کاربر فعال

سلام
ممنون از شما
همین کار را کردم ولی هیچ تفاوتی با قبل نکرد و همان ارور سابق را میده

بالا